PDA

צפייה בגרסה מלאה : למה ליברטי!?!?

hadtomer
03-06-17, 15:53
"למה ליברטי!?!" ברלי, שהיה עסוק בלדחוס חצי קילו חמון איברי לתוך לחי שמאל, ולנגב את כל העסק עם חצי ליטר בירה כמעט התפוצץ על השולחן של המסעדה. זה היה לפני שנה, בארץ אחרת. הספורטאז' הזכור לטוב היה במוסך עם שסתום פליטה שבור ולמען האמת, למרות שהוא היה באמת נפלא אלי, נשבר לי ממנו הזין. "וואלה לא היתי לוקח ליברטי", את האס אמ אס מנמרוד שמרתי בטלפון. אסף קציר שתמיד מבין יותר מאחרים, כי הוא באמת מבין יותר מאחרים, אמר שהוא היה שוקל בחיוב, אבל לא מאה אחוז. הבעיה עם ברלי, מלבד היותו אדם רחב לב וגרגרן היא העובדה שבעולמו של ברלי יש סופה וכל מה שאינו סופה. אני, לעומת זאת, חיפשתי משהו שונה: כלומר רכב שיוכל לבצע משימות יום יומיות כמו לנסוע לעבודה, לקחת את הבת שלי לחיפה כשאבא שלי רוצה לראות את הנכדה וכיו"ב - וכל זאת תוך נסיעה על 100 קמ"ש עם קרוז קונטרול נעול - עם מינימום של רעש, ומקסימום של נוחות. היה חשוב לי מאוד מנוע בריא - נשבר לי מ4 צילינדרים - ורציתי מנוע מאוד פשוט ומטומטם, עם מינימום של 200 כוח סוס. וגם- משהו שאיביי יהיה פשוט מפוצץ בחלקים עבורו. (לכן בנזין- לדיזל יש פחות חלקים זמינים) לא שיפורים - חלקים רגילים. מסננים, מתגים וכו. אחרי הכל, ג'יפ לא בונה רכבים שהם שיא האיכות. זה מה יש. לי אישית לא כל כך משנה מה הסמל שיש מקדימה. כל עוד התצורה מתאימה, מצידי שיהיה לאדה. בקיצור- בסיס גלגלים קצר+ מנוע חזק+ טרנספר מכאני+ סרן חי+ חלקים זמינים= אני מרוצה.

כאן כמובן מתעוררת השאלה - אז מה עם שטח? כאן הקטע. אחרי 10 שנים של טיולים, עם ממוצע של טיול אחד בחודש, הבנתי: את כמריר אני לא אעשה כבר. מה כן? כל היתר. החל בימים רגועים של ציר המוסכים בקיץ וכלה בעשוש ורדית. ובשביל זה, לצען האמת, אין לי צורך ברכב שיהיה סופר קשוח. אני מכיר היטב את סגנון הטיולים שלנו. התשובה במצב כזה די ברורה: "יופי, קח גראנד וסע לשלום". האמת, גראנד לא התאים לי מבחינת רמת המורכבות המכאנית, לא בא לי מבחינת הגודל וגם יש לי נקודה חלשה בלב בכל הקשור ברכבים שהם אנדר דוגים. אחרי הכל, היה לי ספורטאז'.

תכלס, למצוא ליברטי לא היה קשה בכלל. המטרה היתה למצוא KJ משנת 2007 או 2006, בגלל שיש להם דיפרנציאל אחורי פתוח - ושיהיה ברמת הגימור הגבוהה יותר. לא כל כך בגלל הגימור, כמו בגלל הסיכוי הגבוה יותר שיהיה מדובר ברכב שלא ירד לשטח- ובגלל הקרוז קונטרול. היופי בליברטים הוא העובדה שחלקם הגדול נופל על אנשים שקונים אותם ונורא נלחצים מצריכת הדלק- ולא נוסעים בהם. מהרגע שנפרדתי מהקיה בדמעות (אמיתיות), לקחו 3 ימים עד שמצאתי ליברטי כמו שרציתי, עם היסטוריה מלאה לחלוטין ו80 אלף קילומטרים על השעון. בתולי לחלוטין, מבחור ששמר עליו והיה משוכנע שיום יבוא והוא ירד לשטח ונורא יטייל, אז הוא קנה לו עוד סט ג'אנטים.

כאן קיימת בעיה, שהכרתי היטב בתור בעלים של ספורטאז': ליברטי זה לא בדיוק רכב שמשפרים. יתרה מזאת, בישראל, ארץ המשטרה והאין ברירה, אין הרבה תמיכה "כבדה" לרכבים האלה בכל הקשור בקהילת חובבים. יש כמובן תמיכה תחזוקתית רגילה - הידע קיים והכבוד במקומו מונח, אבל זה לא שמסתובבים הרבה רכבים ממש משופרים שנצבר עליהם ידע. זה לא שאפשר להתייעץ עם הרבה אנשים על האם 4 אינץ' אכן דופק ציריות, או האם ARB קדימה אחורה אכן כדאי. בארה"ב זה מאוד תלוי למי הולכים ומה עושים. אני אישית היתי במוריס סנטר בפלורידה, ניגדתי לדלפק לקחת חבילה - והבחור חייך אלי ושאל בנימוס "למה שלא תקנה רנגלר". זה סיפור אמיתי לצערי.

אז נחזור רגע לליברטי. את הקיה לקח לי 7 שנים לבנות כמו שרציתי, בין היתר בגלל שעם השנים הטיולים השתנו וגם המשפחה. עם הליברטי לא היו לי שוםכוונות למשוך את העסק. תיק תק לבנות אותה ושלום. המטרה היתה לבנות רכב שיהיה "לייט אוברלנד", כלומר כזה שאפשר לנסוע בו ביום יום וגם להיכנס למדבר למשך יומיים - עם דגש דווקא על יום יום נינוח. עוד נקודה חשובה: הרכב צריך להיות פריק ומקורי. כלומר- תוך יום הוא חוזר להיות סטנדרטי אם צריך (אני חושב שאתם מבינים למה) והכל צריך להיות בנוי לרכב. כלומר בלי קומבינות, בלי ריתוכים, בלי לעשות יותר מדי דברים שימשכו תשומת לב לא רצויה. כלל האצבע המנחה: אך ורק חלקים שמיועדים ספציפית לרכב. נמרוד אמר לי פעם משפט חכם: "אתה אידיוט". אך מעבר לכך הוא גם אמר ובצדק שלא צריך להכריח מכונית להיות משהו אחר. עדיף תמיד לזרום איתה. אז ר חלקים שמיועדים.

בשלב הראשון נוצר צורך במערכת מתלים ראויה. הבעיה עם ליברטי היא שהמקסימים שאפשר לרכוש בישראל זה 2 אינץ'. יש כמובן גם הגבהות ספייסרים שעשויות מאותו פח שעשוי פח האשפה שבו הן צריכות להיות.......לגבי ה2 אינץ' - אני לא מזלזל בזה, אבל אני...אה....לא רוצה 2 אינץ'. הליברטי נמוך מאוד מהמפעל ומי שרוצה לעשות נגיד את הפאג'רים בלי שהטרנספר יקבל נשיקות לא יכול להתספק ב2 אינץ'. וגם עם 2 אינץ' קשה להכניס צמיגים ראויים. אז אחרי הרבה בדיקות הוזמן הTOMMUD של JBA. JBA מתמחה בג'יפים עם IFS מקדימה ובונה בין היתר ליברטים. הקיט שלי מגביה 3.5 ומטפל בכל הנקודות הבעיתיות שנובעות מהגבהה כזו. הקיט כולל זרועות עליונות ארוכות עם בולג'וינט שבנוי כמו טנק שרמן, 4 בולמים (בילשטיין אחור אולדמן קדימה), 4 קפיצים, הארכה למתלה האחורי הבעייתי של הליברטי ועוד כמה פיצ'יפקעס. אני בחרתי לעשות עוד כמה דברים למען השקט שלי - בגלל שהליברטי חולק תצורת מתלה עם הספורטאז' זצ"ל (הוא חי) חיפשתי על ההתחלה מזלגות קדמיים ארוכים יותר. לשמחתי בג'יפ אין חלק שאין למצוא משופר של MOPAR. מזלגות של ליברטי KK הוזמנו, הם ארוכים בסנטימטר. וכמובן שהדרייבשאפטים עברו כיול מאחור ומקדימה דאבל קרדן. את הפגוש קצצתי ממש טיפונת. וזהו. לפני חצי שנה קפצה לי ילדה לכביש באמצע רמת גן. למזלי זה נגמר ממש בטוב- אבל אני מבין היום שאם היתי עם פגוש מתכת, יש מצב שההורים שלה היו שמים עליה פרחים.

הלאה- עם ההגבהה בא כמובן התאבון לגלגלים נורמאליים. אני עם מקסיס מאז שאני זוכר את דרור ללא כרס. אז כמובן מקסיסים במידה המניחה דעתו של אדם. כאן נכנס עיניין הסרנים: לליברטי יש יחסי העברה למכביר- אני הלכתי על 4.10 במקום ה3.73 המקוריים. הם הגיעו איתי ביבוא מזוודה פירסט קלאס- אך בנתיים הם מותקנים אצלי במחסן, בגלל שאני שונא את הקטע של פתיחת סרנים וכיו"ב. עם זאת, כמובן שסרן אחד נפתח לצורך התקנת נעילה. הסרנים בליברטי הם ברובם קרייזלר 8.25- ואני הלכתי מאחור על LOKKA. לגבי הקדימה- אני כרגע לא זקוק. מה גם שהליברטי בורך בסרן קדמי שביר מאוד - ועוד משהו מבאס- זה רכב שאין לו לוקרים ידניים. אז הציריות כל הזמן מסתובבות. בקיצור- כרגע הקדימה פתוח וגם חופר קצת כשצריך בגלל בקרת היציבות האלקטרונית - שאגב, היא די עלובה. זמן התגובה שלה נמדד בחודשים. אני לא אגיד שאני "מחכה" לשבור את הסרן הקדמי כדי להסביר לאשתי שחייבים סרן ברזל, אבל כשזה יקרה אני לא בדיוק אכנס לאבל. עוד נקודה חשובה: בלמים. המקוריים בפח. יש דיסקים מחורצים ורפידות של POWERSLOT. והצנרת היא כמובן ברזל.
115016

אחד הדברים שהיו חשובים לי, ולמדתי בעבר כמה פעמים בצורה כואבת, זה נושא עמידות המנוע. אלה לא רכבים צעירים וכדי שהרכב יחיה היטב בישראל הוא דורש הרבה אהבה. אז כמובן שהחלפתי בבית את כל הנוזלים, אבל הדגש שלי הוא דווקא על קירור ראוי. אז קודם כל, לצד הקולר המקורי לגיר יש גם קולר של היידן. הרדיאטור המקורי הועבר למכולת האשפה ליד הבית שלי - והוחלף ברדיאטור אלומיניום 3 שורות. הפאן קלאץ' המקורי נזנח לאנחות והוחלף בפאן קלאץ' SEVERE DUTY של היידן. והכי חשוב- מומלץ תמיד- יש ENGINE GUARD- כלומר חיישן טמפרטורה על הראש שמכויל לצפצף ברגע שיש בעיה. לאורך הדרך כשהתקנתי את החיישן ראיתי יתרונות מוחשיים בכל שלב, הפאן קלאץ' צרם קצת, הרדיאטור קצת - וכיו"ב. עוד נקודה חשובה: תרמוסטט מקורי פותח נדמה לי ב90. לי יש תרמוסטט של מישימוטו שפותח ב80.
115018

הלאה, אחד התחומים שנורא חשובים לי זה הנושא של תאורה, בגלל הלילות. אבל לא רציתי לד באר ענקי של וואחשים (סליחה וואחשים), אז הלכתי על שניים דקיקים, אחד קדימה אחד אחורי. לקפה.
115019

בפנים זה כבר סיפור אחר- כל המטרה היתה לבנות רכב שביום יום לא מרגיש כמו יום מילואים. אז אין בפנים שום דבר חריג. מאחור יש 2 מטפים, עזרה ראשונה, כלים וכו - ומקדימה העדות היחידה שיש לי לעובדה שהרכב מטייל היא מכשיר הקשר - הQYT החביב עם אנטנה שעולה לגג כשצריך. ("יחרימו לך במכס, בגלל זה זה עולה 300 שקל באיביי" אמר מישהו שניסה למכור ב800. הוא שיקר).

תכלס זהו. יש עוד הרבה דברים ששכחתי - אבל הפעם המטרה היא טפו טפו טפו להאריך ימים עם הרכב ולבלות בכביש בדיוק כמו בשטח.

נמרוד
03-06-17, 17:37
לא ענית לשאלה שבכותרת, שנדמה לי שכוללת גם את המילה "לעזאזל" באמצע.

ד ו ר ו ן
03-06-17, 19:08
תתחדש!

נוסע איתנו בטיולים כבר כמה שנים ליברטי מוגבה 2״ ממוגן עם נעילה אחורית.
צמיגי שטח מלא במידה המקורית, והרכב נוסע יפה מאד בשטח.

IlanHadar
03-06-17, 19:09
תומר חזק, כיף לקרוא. זה מה שיפה בג'יפ זה לעולם נגמר, שיפור ועוד שיפצור, חלק מהכיף. מי שלא היה לו ג'יפ תוצרת ג'יפ לעולם לא יבין את המחלה.

למה שלא תעשה מזה כתבה לאתר?

דרור ברלי
03-06-17, 20:09
אני מוחה נמרצות על אי דיוקים קלים יותר או פחות:

א. מתי עשית לאחרונה מילואים שאתה זוכר איך זה לנסוע באוטו של מילואים?......
ב. הכרס שלך גדולה משלי.
ג. אני לא באמת מעריץ של החאמון איבריקו (וגם לא של החאמון סראנו ולא של החאמון הספרדי בכלל שהוא אולי לא רע - אחרי שגיליתי את ה''שפק'' הצפון-איטלקי - גירסה משודרגת לאין-ערוך של אותו פטנט חזירי)
ד. בעולם שלי אין סופה ומה שאינו סופה. יש בו רק סופה... אם אני זוכר טוב (ואני אולי לא רואה שש-שש ובגלל הטנקים כנראה גם לא שומע משהו, אבל הזיכרון בלי עין רעה עובד ועובד טוב) גם אתה השתעשעת ברעיון. זו אשתך שהטילה וטו - ומבחינתה בצדק. סופה זה לא לכל אחד ומכיוון שזה לא כלכלי להתגרש, גם אם ''רק'' בגלל שמה בסך הכל רצית - ג'יפ אמיתי - סופה זה בטח לא בשבילך.
ה. גראנד צ'רוקי אינו מורכב מכאנית יותר מליברטי אבל הוא ללא ספק רכב שטח עדיף בכל פרמטר. גם כפלטפורמה להתחיל ממנה.

יש גם דברים מדוייקים להפליא כמו:
א. אכן שתינו ביחד להנאתנו בירה לרוב בבארים של בתי מלון מפוארים להשחית בכל מיני ארצות רחוקות - וכנראה נמשיך לשתות.
ב. אכן נבהלתי כאשר כטוב-ליבך באלכוהול שמטייל חופשי במוחך, התוודית בפני על האפשרות שתהיה בעליו של ליברטי. כי מעל רשימת הדרישות שהעלית מאותו SUV שיחליף את הספורטאז' האומלל, התנוססה הכותרת ''אוטו יפני''. ואני אכן המלצתי לך לרדת מרעיון העיוועים ולרכוש לך אוטו יפני. פחות מלהיב אבל יותר שקט נפשי.
ג. הבחור בפלורידה צדק. הוא רק לא ידע כמה עולים רנגלרים בארץ הקוידש....

ובכל זאת אני שמח שבחרת בליברטי.
כי קודם כל Jeep זה Jeep. יש טובים פחות ויש שאומרים שגם טובים יותר אבל בשורה התחתונה אין כמו Jeep. אפילו Jeep גרוע עדיף בעיני על כל האלטרנטיבות האחרות (מהסיבות שאתה מנית ופירטת - קל מאוד להפוך את האנדרדוג הזה לרוטוויילר רציני). רק שתדע למה אתה נכנס. ואין לי ספק שאת שיעורי הבית שלך עשית כמו שצריך ושכל הנקודות הבעייתיות של הליברטי (ויש הרבה, ברוך השם) מטופלות היטב אצלך.

אז מה נשאר לי לאחל לך ידידי? ברוך הבא למשפחת ה-Jeep! תתחדש (למרות שזה כבר לא חדש אצלך) ותהנה (ואתה תהנה. אוהו כמה תיהנה - כי זה ברור. זה Jeep). סע בדרכים טובות וגם בפחות טובות, אפילו במשובשות ממש ואפילו איפה שאין דרכים בכלל. הרי זה Jeep!

מברוק!

נדב42
03-06-17, 20:14
הי, זה לא מצדיק איזה הקרבת קורבנות קטנה בחוג המשפחה ?

מברוק !

asafk
03-06-17, 20:18
רק ברשותך הערה קטנה. אין מקום לגריל ניקל על ג׳יפ אמיתי.
אני משוכנע שתמצא את הפתרון לעניין עד סבב התמונות הבא.

אסף.

IlanHadar
03-06-17, 20:33
אסף אם מוותרים על גריל הניקל אז איך ידעו שהרכב שרואים במראה זה לימיטד? לרדו (יעני הפשוטים) הגריל בצבע הגוף וביקרים יותר בפלטינה. זה סמל סטטוס :-)

grand
04-06-17, 09:40
אווו... היו ימים שליברטי היה בתודעה של הותיקים כאן כבן חריג ולא מוצלח של המשפחה המובחרת..
ימים עברו, מגמות השתנו, פתאום אותם בנים חריגים יודעים לעבור כל מעלה אקזוטי שכולם התקשו בהם לפני כמה שנים.
תכלס.. לרכב שטח שיעשה הכללל צריכים את 4 הנתונים הקדושים.
1. הילוך כח.
2. 2 נעילות.
3. אפשרות הגבהה.
4. צמיגים טובים ורצוי כמה שיותר גדולים.

לדעתי , כל רכב ולא משנה מאיזה יצרן שיש לו את אותן 4 אפשרויות יעשה כל מסלול טיול שקיים במדינה, ואני לא מדבר על עבירויות שישי בקירות של תל חדיד או סיבוב שבירות בכמריר.

ofiredri
04-06-17, 09:52
אווו... היו ימים שליברטי היה בתודעה של הותיקים כאן כבן חריג ולא מוצלח של המשפחה המובחרת..
ימים עברו, מגמות השתנו, פתאום אותם בנים חריגים יודעים לעבור כל מעלה אקזוטי שכולם התקשו בהם לפני כמה שנים.
תכלס.. לרכב שטח שיעשה הכללל צריכים את 4 הנתונים הקדושים.
1. הילוך כח.
2. 2 נעילות.
3. אפשרות הגבהה.
4. צמיגים טובים ורצוי כמה שיותר גדולים.

לדעתי , כל רכב ולא משנה מאיזה יצרן שיש לו את אותן 4 אפשרויות יעשה כל מסלול טיול שקיים במדינה, ואני לא מדבר על עבירויות שישי בקירות של תל חדיד או סיבוב שבירות בכמריר.
שכחת מהלך מתלה - מה שהליברטי לוקה בו ויקשה עליו לעבור כל מעלה אקזוטי. מהלך מתלה קטן שמה גם את הנהג בפני סיכון שפ"צים והתהפכות חו"ח.

grand
04-06-17, 10:25
אופיר, לא שכחתי, לליברטי יש סרן מאחור.
מהלך מתלה קידמי זה מצויין, אך נעילה קידמית מפצה על חסרונו, הכל עניין של גישה והרגל, לי לקח טיול או שניים להתרגל ולהגמל מסרן חי קדמי,
הגמילה עלתה לי בחבטה או שניים מקדימה, אך כאשר מתרגלים ומבינים איך ניגשים נכון ולא נבהלים מהנפת גלגל באויר אז הכל מסתדר.
הנגב זה לא מואב, מעלות כמו הזיק, ורדית, בוקר, נכבשים בקלות יחסית ע"י רכבים עם מתלים נפרדים קדמיים.

hadtomer
04-06-17, 11:59
רק ברשותך הערה קטנה. אין מקום לגריל ניקל על ג׳יפ אמיתי.
אני משוכנע שתמצא את הפתרון לעניין עד סבב התמונות הבא.

אסף.
פלסטידיפ

- - - Updated - - -

שכחת מהלך מתלה - מה שהליברטי לוקה בו ויקשה עליו לעבור כל מעלה אקזוטי.
כאמר- נדרש רק הקיט המתאים כדי לדאוג למהלך מתלה ראוי ביותר. זו לא תמונת קשקשנים מהזן של "אני לא עשיתי אומנם אך תראו מה עושים בחו"ל. זה האוטו שלי. מקדימה המהלך כמובן אינו מטורף, כי זה רכב עם IFS, אבל המהלך בהחלט מספק בשביל מה שדרוש לי
115025

hadtomer
04-06-17, 16:15
שכחת מהלך מתלה - מה שהליברטי לוקה בו ויקשה עליו לעבור כל מעלה אקזוטי. מהלך מתלה קטן שמה גם את הנהג בפני סיכון שפ"צים והתהפכות חו"ח.

חשוב להבין - וזה בפירוש לא בקטע המוכר, של "אני דווקא עשיתי את זיק עם טריוס" - בניגוד להרבה סיפורי גבורה ומעשיות סביב המדורה- רוב המעלות ה"אקזוטיים" בישראל אינם קשים ברמה שרכב נעול אחורה ומוגבה כראוי לא יכול לעבור. את הרכב קניתי בידיעה ברורה של מה אני מתכנן לעשות מבחינת שיפורים - וגם מה אני מתכוון לעשות מבחינת מסלולים. את כל סיפורי ה"הוא לא יעלה את זה ואת זה ואת זה" חוויתי כבר. אני אישית כבר לא כל כך בגיל ובקטע של לחיות על סלעים. לא מעניין אותי המעלה הזה והזה. מה שכן, כשאני יוצא לטייל אז מה לעשות שיש בדרך אתגרים. תכלס, על 31, עם הגבהה של 4 אינץ' ועם נעילה אחורית, לא ממש חוויתי קשיים יוצאי דופן בזיק. גם את ורדית עליתי ללא מלחמות מיותרות. שוב, זה לא בקטע המפורסם של "אבל אני דווקא כן עליתי ועשיתי", זה פשוט עיניין של לבנות את הרכב כראוי.

אני כן סבור שכיום יש תפיסה לא נכונה של מידת הקושי של הרבה מעלות בארץ. זה לא בקטע של "ברוואדו" - פשוט בפועל, תא השטח שיש לנו בארץ מצפון ועד דרום אינו קשה בטירוף. הוא כמובן מכובד - אבל אני חושב שכל רכב על 31 עם נעילה אחת ו3 אינץ' ומעלה, ללא קשר לIFS או לא, יכול להתמודד די בקלות.

שגיא S
04-06-17, 18:35
אני כן סבור שכיום יש תפיסה לא נכונה של מידת הקושי של הרבה מעלות בארץ. זה לא בקטע של "ברוואדו" - פשוט בפועל, תא השטח שיש לנו בארץ מצפון ועד דרום אינו קשה בטירוף. הוא כמובן מכובד - אבל אני חושב שכל רכב על 31 עם נעילה אחת ו3 אינץ' ומעלה, ללא קשר לIFS או לא, יכול להתמודד די בקלות.

מסכים מאוד עם הנ"ל.
בהחרגה כמובן של כל אתגרי העבירות הספציפיים שאינם חלק מטיול - מדרגות ומעלות למינהן בתל חדיד/מצפה מודיעין/שוהם וכו' וכן כמריר, נחל קינה וכדומה.

IlanHadar
04-06-17, 19:24
מסכים מאוד עם שגיא ותומר, המסלולים בארץ, כולל האלה עם המעלות, נחשבים לפי הדירוג האמריקאי (מואב) 6 מתוך עשר, אומר מסלול שכל רוביקון משופר 2" עולה. מסלול דרגה 7 שם כבר צריך רוביקון עם צמיגי 35" ומעלה, כמה כאלה כבר יש לנו בארץ?

לעניין השרשור, כל רכב שטח עם הילוך נמוך בשיפורים נכונים יעשה את כל מסלולי ארצנו, כולל אלו עם מתלים נפרדים (גם אחורה...).
השיקול העיקרי שלי ברכישה ואחזקת רכב שטח, זה לא רק יכולת השטח, זה גם נוחות בכביש, יכולת אחזקה זולה, מגוון השיפורים שיש וזמינות חלקים ברשת (למרות המגבלות בארצנו הבלתי אפשרית), כאן הליברטי הוא מועמד רציני.
מטייל איתנו אחד ששופר מהותית, קיבל את השם החרגול, מתוך צפיה ביכולות שלו.

יש כבוד והרבה תומר, במיוחד איך שנראה שעשית את הרכב.

asafk
04-06-17, 19:56
פלסטידיפ

- - - Updated - - -

כאמר- נדרש רק הקיט המתאים כדי לדאוג למהלך מתלה ראוי ביותר. זו לא תמונת קשקשנים מהזן של "אני לא עשיתי אומנם אך תראו מה עושים בחו"ל. זה האוטו שלי. מקדימה המהלך כמובן אינו מטורף, כי זה רכב עם IFS, אבל המהלך בהחלט מספק בשביל מה שדרוש לי
115025

מרשים. מדגים מה אפשר לעשות מג׳יפ בj גדולה בלי להתאמץ יותר מדי.
בניגוד ל... השטות הזה שלא בחרת בו.

אסף.

דרור ברלי
08-06-17, 09:14
כל רכב על 31 עם נעילה אחת ו3 אינץ' ומעלה, ללא קשר לIFS או לא, יכול להתמודד די בקלות.

לא מסכים עם זה.
עם גלגל גדול יותר ונעילה קדמית אתה תתחיל לחפש צירים יותר מאתגרים ואוהו - אתה לא צריך להתאמץ יותר מדי כדי לפגוש בהם - הם רבים מאוד והם נמצאים שם ומחכים לך. אתה תמצא אותם די בקלות. לכן אני מוצא שיש לא מעט חוכמה ושיקול דעת דווקא בבחירה באנדרדוג - זה גורם לך להתרחק מפיתויים וממעשי שטות מסוכנים שיכולים להיגמר רע.

למספר האינצ'ים בהגבהה אני מתייחס פחות. ברוב התרחישים הגבהה לכשעצמה זה רע. זה קילקול. אנחנו מגביהים רק לכבוד הבונוס היותר חשוב של רוב קיטי ההגבהה הרציניים - שיפור מהלך המתלים. ויש לזה מחיר לא קטן בדברים האחרים. גם קיטי ההגבהה הטובים שמשפרים את התנהגות הרכב, השיפור הוא למרות תוספת הגובה ולא בזכותה.

לעניין ה-IFS - אני לא אומר שזה רע. נהפוכו - ברוב תרחישי היומיום זה הרבה יותר טוב ובגדול. גם ברוב תרחישי השטח זה לא נורא או בעייתי או יפריע לכם בעבירות. אבל מה שאני חושב זה שכל מי שהג'יפ שלו מיועד לכיף, אם רק היה יכול לבחור - ברור שהיה מעדיף סרן חי. אבל הוא על IFS לא כי על זה הוא חלם, אלא פשוט כי אין ברירה. זה מה יש ועם זה מסתדרים. וזה בסדר גמור ואפילו אחלה אם בונים את זה נכון.

avikkllk
12-06-17, 13:23
תומר כל הכבוד.
אתה מביא את הג'יפים שלימדו שלא נחשקים כל כך ונותן לי רצון לרכוש אותם גם.
גילוי נאות-הספורטז שהיה לי נקנה בעזרת אם לא זכות כתבה שלך.

אני לא רוצה ליברטי אל תעלה יותר תמונות אני אחרי זה ישלח עלייך את אשתי שאתה תתן לה תשובות למה אני שוב רוצה להחליף את הגיפ

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

hadtomer
03-11-17, 15:02
שעמום כבד ונסיעה לארה"ב הביאו אנטי רול באר נתיק ומכסה דיפרנציאל אחוריעם ריקון שמן.

IlanHadar
03-11-17, 18:37
מנתק קדמי למוט מייצב?

הבעיה היא מה לעשות עם המוט שמנותק, שתף אותנו בפיתרון.

hadtomer
03-11-17, 19:16
http://jeepinbyal.com/liberty-2002-2007-kj/disconnect-lanyard.html

המבינים קוראים לזה "חוט ברזל".

IlanHadar
03-11-17, 20:15
הבעיה היכן לקשור את החוט הזה בתוך בית הגלגל, אסתכל שוב על העניין מחר, עדיין לא מצאתי נקודה ראויה.

avikkllk
04-11-17, 12:46
תומר מה על קצת תמונות.
פתחת נושא ואתה מעדכן אחת ל200 שנה.
אם זה ימשיך קח אפרוש לנעול לך את האשכול[emoji16]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

hadtomer
05-11-17, 17:09
117299

hadtomer
05-11-17, 17:20
117301

- - - Updated - - -

הנה תמונות. תהיה שמייח ומאושר117302

hadtomer
24-01-18, 08:01
לכבוד הגעת השלג התווספה מקדימה חבילת גרירה משומשת של ליברטי רנגייד, שכוללת שני ווי גרירה הרבה יותר רציניים מהלולאה העלובה שמגיעה מהמפעל..

YoavR
24-01-18, 10:14
בחיי, צריך לחוקק חוק פורום שאסור לפות"ש בReaders Rigs להעלות פוסט ללא תמונה.

בוזי
24-01-18, 10:47
הרכב נראה מעולה!

נמרוד
25-01-18, 09:26
תומר, יש כבר תשובה לשאלה שבכותרת?

hadtomer
25-01-18, 14:58
האמת נמרוד?

כי ג'יפאים נוטים להצמיד סטיגמות לכל דבר, לעתים קרובות ללא שום הצדקה. גם אני חוטא בנושא ומאוד קל לי לומר "אל תגיע עם קינג לטיול" או "אנחנו לא מטיילים עם דיסקאברי כי אין לנו מוסכניק בקבוצה" (אגב, בורדית קינג גזר לנו 2 ציריות ודיסקאברי תמיד, אבל תמיד, התקלקל לנו בטיול או שדרש מלא עבודה תוך כדי) באתר מקודש זה, נושא הצמדת הסטיגמות הוא דרך חיים ויש מצב שרבים וטובים פספסו מכוניות טובות בגלל סיפורי ברלי (לא מתיחס ספציפית לפיגורה, זה שם כללי שמטרתו היא לסמן אנשים שנעולים על רכבים מסוימים. כלומר ברלי, אז זה בעצם כן הפיגורה, אבל אני עדיין מסמפט את הבחור).

כפי שכבר כתבתי, אני לא מסתכל על רכב כרכב. אני מסתכל עליו כפלטפורמה - וכפלטפורמה הוא בהחלט מתאים לי.

118308

hadtomer
26-01-18, 16:47
118320

הנה. עם ווי גרירה מטורפים

IlanHadar
26-01-18, 18:06
אני נוסע קבוע עם שאקלים בחורים.
גם תבדוק לשים נורות לד בפנסים הראשיים, שמתי זה נראה טוב.
יפיוף הג'יפ שלך.

hadtomer
26-01-18, 19:21
אני נוסע קבוע עם שאקלים בחורים.
גם תבדוק לשים נורות לד בפנסים הראשיים, שמתי זה נראה טוב.
יפיוף הג'יפ שלך.
תודות. חשבתי לא מעט על נורות לד, ולמען האמת התעצלתי לחפש את הקישור הנכון. אשמח אם יש לך

IlanHadar
26-01-18, 22:32
אני קניתי את אלה:
simdevanma LED Automobile Headlight Bulbs with Advanced LED Chip and All-in-One Conversion kit-80W/8,000LM/6,000K-2 Year Warranty(Upgraded Version)(9006) https://www.amazon.com/dp/B01MXMHFXN?ref=yo_pop_ma_swf

תבדוק מה מתאים לך.

hadtomer
12-03-18, 10:15
הגבהה קלילה לפרונט,הושגה בעקבות החלפה של הגומיות הבלויות שמתחת לקפיץ ומעליו.

ואז האמבטיה של חמרן

https://youtu.be/Xq_KBZnYMSs

נ"ב- 800 שקלים לארבע גומיות מקוריות, זה המחיר. ל4 חתיכות גומי.

בחבילה שהגיעה ממופאר ארה"ב נחו 4 גומיות,אחרי מכס, אחרי משלוח, אחרי הכל, ב450 שקל.

אני גרוע להחריד במתמטיקה, אבל נראה לי שיש כאן משהו עקום

דרור ברלי
12-03-18, 10:41
ואז האמבטיה של חמרן

https://www.youtube.com/watch?v=Xq_KBZnYMSs

תומר, זה שמכוון אותך - למה הוא מוכרח לעמוד ישר לפניך ולאלץ אותך לעצור באמצע המומנטום?...
לא עוצרים באמצע עליה. יש מצבים שאם תעצור באמצע כבר יהיה לך מאוד קשה לזנק ולהמשיך.
יכולה להיות לזה משמעות קריטית.

תסביר לו את זה.

ד ו ר ו ן
12-03-18, 10:51
תומר,
אתה מוריד אויר?

גיא
12-03-18, 11:42
הגומיות האלו בדרך אלי מרוסיה.
בארץ 300₪ ליח׳ ברוסיה 250₪ לזוג.

מקווה שיתנו לי גם כמה סמ.

שאלה, האם החלק הקדמי של האוטו מזנק באויר כי יש אויר מלא בצמיגים או קפיצים קשים מידי ובולמים חלשים מידי ?

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב42
12-03-18, 13:41
הרבה יותר מדי אוויר בצמיגים ...

בוזי
12-03-18, 15:39
לדעתי הבלתי מקצועית, המתלה הקדמי פתוח מדי במצב מנוחה. לא נשאר לו מספיק מהלך לפתיחה, מה שפוגע בעבירות (ובנוחות) של הרכב.
לא חסר לו גובה מלפנים, אני הייתי מנמיך קצת.

hadtomer
12-03-18, 16:08
תומר, זה שמכוון אותך - למה הוא מוכרח לעמוד ישר לפניך ולאלץ אותך לעצור באמצע המומנטום?...
לא עוצרים באמצע עליה. יש מצבים שאם תעצור באמצע כבר יהיה לך מאוד קשה לזנק ולהמשיך.
יכולה להיות לזה משמעות קריטית.

תסביר לו את זה.
נראה לי שאתה צריך משקפיים חדשים

- - - Updated - - -

תומר,
אתה מוריד אויר?
15 PSI בשטח, גם שם

ד ו ר ו ן
12-03-18, 16:11
15 PSI בשטח, גם שם
לא נראה ככה בכלל מהסרטון.

hadtomer
12-03-18, 16:16
לדעתי הבלתי מקצועית, המתלה הקדמי פתוח מדי במצב מנוחה. לא נשאר לו מספיק מהלך לפתיחה, מה שפוגע בעבירות (ובנוחות) של הרכב.
לא חסר לו גובה מלפנים, אני הייתי מנמיך קצת.
זה אחרי הנמכה. הוא היה גבוה יותר. יש לו עוד הרבה מהלך מקדימה- פריים דרופ של JBA.אם אני מנתק לו את התושבות (נתיקות) של האנטירול, המגבלה היחידה היא היכולת של המשולש.

- - - Updated - - -

הגומיות האלו בדרך אלי מרוסיה.
בארץ 300₪ ליח׳ ברוסיה 250₪ לזוג.

מקווה שיתנו לי גם כמה סמ.

שאלה, האם החלק הקדמי של האוטו מזנק באויר כי יש אויר מלא בצמיגים או קפיצים קשים מידי ובולמים חלשים מידי ?

המחיר בארץ הוא לא פחות מגזל. קפיצים בולמים במצב טוב-הצמיגים על 15PSI-פשוט האמבטיה היתה במצב גרוע ונדרשה תנופה

הכוכב הכחול
12-03-18, 16:59

אז מה הסיבה לעצירה ב- 00:52?

hadtomer
12-03-18, 17:33
אז מה הסיבה לעצירה ב- 00:52?
שנגמר המעלה...

דרור ברלי
12-03-18, 19:52

שימשיך לעצור אותך ככה באמצע מעלות ומהר מאוד תצטרך אוטו חדש.

Wildstripes
13-04-18, 14:28
"למה ליברטי!?!" ברלי, שהיה עסוק בלדחוס חצי קילו חמון איברי לתוך לחי שמאל, ולנגב את כל העסק עם חצי ליטר בירה כמעט התפוצץ על השולחן של המסעדה. זה היה לפני שנה, בארץ אחרת. הספורטאז' הזכור לטוב היה במוסך עם שסתום פליטה שבור ולמען האמת, למרות שהוא היה באמת נפלא אלי, נשבר לי ממנו הזין. "וואלה לא היתי לוקח ליברטי", את האס אמ אס מנמרוד שמרתי בטלפון. אסף קציר שתמיד מבין יותר מאחרים, כי הוא באמת מבין יותר מאחרים, אמר שהוא היה שוקל בחיוב, אבל לא מאה אחוז. הבעיה עם ברלי, מלבד היותו אדם רחב לב וגרגרן היא העובדה שבעולמו של ברלי יש סופה וכל מה שאינו סופה. אני, לעומת זאת, חיפשתי משהו שונה: כלומר רכב שיוכל לבצע משימות יום יומיות כמו לנסוע לעבודה, לקחת את הבת שלי לחיפה כשאבא שלי רוצה לראות את הנכדה וכיו"ב - וכל זאת תוך נסיעה על 100 קמ"ש עם קרוז קונטרול נעול - עם מינימום של רעש, ומקסימום של נוחות. היה חשוב לי מאוד מנוע בריא - נשבר לי מ4 צילינדרים - ורציתי מנוע מאוד פשוט ומטומטם, עם מינימום של 200 כוח סוס. וגם- משהו שאיביי יהיה פשוט מפוצץ בחלקים עבורו. (לכן בנזין- לדיזל יש פחות חלקים זמינים) לא שיפורים - חלקים רגילים. מסננים, מתגים וכו. אחרי הכל, ג'יפ לא בונה רכבים שהם שיא האיכות. זה מה יש. לי אישית לא כל כך משנה מה הסמל שיש מקדימה. כל עוד התצורה מתאימה, מצידי שיהיה לאדה. בקיצור- בסיס גלגלים קצר+ מנוע חזק+ טרנספר מכאני+ סרן חי+ חלקים זמינים= אני מרוצה.

כאן כמובן מתעוררת השאלה - אז מה עם שטח? כאן הקטע. אחרי 10 שנים של טיולים, עם ממוצע של טיול אחד בחודש, הבנתי: את כמריר אני לא אעשה כבר. מה כן? כל היתר. החל בימים רגועים של ציר המוסכים בקיץ וכלה בעשוש ורדית. ובשביל זה, לצען האמת, אין לי צורך ברכב שיהיה סופר קשוח. אני מכיר היטב את סגנון הטיולים שלנו. התשובה במצב כזה די ברורה: "יופי, קח גראנד וסע לשלום". האמת, גראנד לא התאים לי מבחינת רמת המורכבות המכאנית, לא בא לי מבחינת הגודל וגם יש לי נקודה חלשה בלב בכל הקשור ברכבים שהם אנדר דוגים. אחרי הכל, היה לי ספורטאז'.

תכלס, למצוא ליברטי לא היה קשה בכלל. המטרה היתה למצוא KJ משנת 2007 או 2006, בגלל שיש להם דיפרנציאל אחורי פתוח - ושיהיה ברמת הגימור הגבוהה יותר. לא כל כך בגלל הגימור, כמו בגלל הסיכוי הגבוה יותר שיהיה מדובר ברכב שלא ירד לשטח- ובגלל הקרוז קונטרול. היופי בליברטים הוא העובדה שחלקם הגדול נופל על אנשים שקונים אותם ונורא נלחצים מצריכת הדלק- ולא נוסעים בהם. מהרגע שנפרדתי מהקיה בדמעות (אמיתיות), לקחו 3 ימים עד שמצאתי ליברטי כמו שרציתי, עם היסטוריה מלאה לחלוטין ו80 אלף קילומטרים על השעון. בתולי לחלוטין, מבחור ששמר עליו והיה משוכנע שיום יבוא והוא ירד לשטח ונורא יטייל, אז הוא קנה לו עוד סט ג'אנטים.

כאן קיימת בעיה, שהכרתי היטב בתור בעלים של ספורטאז': ליברטי זה לא בדיוק רכב שמשפרים. יתרה מזאת, בישראל, ארץ המשטרה והאין ברירה, אין הרבה תמיכה "כבדה" לרכבים האלה בכל הקשור בקהילת חובבים. יש כמובן תמיכה תחזוקתית רגילה - הידע קיים והכבוד במקומו מונח, אבל זה לא שמסתובבים הרבה רכבים ממש משופרים שנצבר עליהם ידע. זה לא שאפשר להתייעץ עם הרבה אנשים על האם 4 אינץ' אכן דופק ציריות, או האם ARB קדימה אחורה אכן כדאי. בארה"ב זה מאוד תלוי למי הולכים ומה עושים. אני אישית היתי במוריס סנטר בפלורידה, ניגדתי לדלפק לקחת חבילה - והבחור חייך אלי ושאל בנימוס "למה שלא תקנה רנגלר". זה סיפור אמיתי לצערי.

אז נחזור רגע לליברטי. את הקיה לקח לי 7 שנים לבנות כמו שרציתי, בין היתר בגלל שעם השנים הטיולים השתנו וגם המשפחה. עם הליברטי לא היו לי שוםכוונות למשוך את העסק. תיק תק לבנות אותה ושלום. המטרה היתה לבנות רכב שיהיה "לייט אוברלנד", כלומר כזה שאפשר לנסוע בו ביום יום וגם להיכנס למדבר למשך יומיים - עם דגש דווקא על יום יום נינוח. עוד נקודה חשובה: הרכב צריך להיות פריק ומקורי. כלומר- תוך יום הוא חוזר להיות סטנדרטי אם צריך (אני חושב שאתם מבינים למה) והכל צריך להיות בנוי לרכב. כלומר בלי קומבינות, בלי ריתוכים, בלי לעשות יותר מדי דברים שימשכו תשומת לב לא רצויה. כלל האצבע המנחה: אך ורק חלקים שמיועדים ספציפית לרכב. נמרוד אמר לי פעם משפט חכם: "אתה אידיוט". אך מעבר לכך הוא גם אמר ובצדק שלא צריך להכריח מכונית להיות משהו אחר. עדיף תמיד לזרום איתה. אז ר חלקים שמיועדים.

בשלב הראשון נוצר צורך במערכת מתלים ראויה. הבעיה עם ליברטי היא שהמקסימים שאפשר לרכוש בישראל זה 2 אינץ'. יש כמובן גם הגבהות ספייסרים שעשויות מאותו פח שעשוי פח האשפה שבו הן צריכות להיות.......לגבי ה2 אינץ' - אני לא מזלזל בזה, אבל אני...אה....לא רוצה 2 אינץ'. הליברטי נמוך מאוד מהמפעל ומי שרוצה לעשות נגיד את הפאג'רים בלי שהטרנספר יקבל נשיקות לא יכול להתספק ב2 אינץ'. וגם עם 2 אינץ' קשה להכניס צמיגים ראויים. אז אחרי הרבה בדיקות הוזמן הTOMMUD של JBA. JBA מתמחה בג'יפים עם IFS מקדימה ובונה בין היתר ליברטים. הקיט שלי מגביה 3.5 ומטפל בכל הנקודות הבעיתיות שנובעות מהגבהה כזו. הקיט כולל זרועות עליונות ארוכות עם בולג'וינט שבנוי כמו טנק שרמן, 4 בולמים (בילשטיין אחור אולדמן קדימה), 4 קפיצים, הארכה למתלה האחורי הבעייתי של הליברטי ועוד כמה פיצ'יפקעס. אני בחרתי לעשות עוד כמה דברים למען השקט שלי - בגלל שהליברטי חולק תצורת מתלה עם הספורטאז' זצ"ל (הוא חי) חיפשתי על ההתחלה מזלגות קדמיים ארוכים יותר. לשמחתי בג'יפ אין חלק שאין למצוא משופר של MOPAR. מזלגות של ליברטי KK הוזמנו, הם ארוכים בסנטימטר. וכמובן שהדרייבשאפטים עברו כיול מאחור ומקדימה דאבל קרדן. את הפגוש קצצתי ממש טיפונת. וזהו. לפני חצי שנה קפצה לי ילדה לכביש באמצע רמת גן. למזלי זה נגמר ממש בטוב- אבל אני מבין היום שאם היתי עם פגוש מתכת, יש מצב שההורים שלה היו שמים עליה פרחים.

הלאה- עם ההגבהה בא כמובן התאבון לגלגלים נורמאליים. אני עם מקסיס מאז שאני זוכר את דרור ללא כרס. אז כמובן מקסיסים במידה המניחה דעתו של אדם. כאן נכנס עיניין הסרנים: לליברטי יש יחסי העברה למכביר- אני הלכתי על 4.10 במקום ה3.73 המקוריים. הם הגיעו איתי ביבוא מזוודה פירסט קלאס- אך בנתיים הם מותקנים אצלי במחסן, בגלל שאני שונא את הקטע של פתיחת סרנים וכיו"ב. עם זאת, כמובן שסרן אחד נפתח לצורך התקנת נעילה. הסרנים בליברטי הם ברובם קרייזלר 8.25- ואני הלכתי מאחור על LOKKA. לגבי הקדימה- אני כרגע לא זקוק. מה גם שהליברטי בורך בסרן קדמי שביר מאוד - ועוד משהו מבאס- זה רכב שאין לו לוקרים ידניים. אז הציריות כל הזמן מסתובבות. בקיצור- כרגע הקדימה פתוח וגם חופר קצת כשצריך בגלל בקרת היציבות האלקטרונית - שאגב, היא די עלובה. זמן התגובה שלה נמדד בחודשים. אני לא אגיד שאני "מחכה" לשבור את הסרן הקדמי כדי להסביר לאשתי שחייבים סרן ברזל, אבל כשזה יקרה אני לא בדיוק אכנס לאבל. עוד נקודה חשובה: בלמים. המקוריים בפח. יש דיסקים מחורצים ורפידות של POWERSLOT. והצנרת היא כמובן ברזל.
115016

אחד הדברים שהיו חשובים לי, ולמדתי בעבר כמה פעמים בצורה כואבת, זה נושא עמידות המנוע. אלה לא רכבים צעירים וכדי שהרכב יחיה היטב בישראל הוא דורש הרבה אהבה. אז כמובן שהחלפתי בבית את כל הנוזלים, אבל הדגש שלי הוא דווקא על קירור ראוי. אז קודם כל, לצד הקולר המקורי לגיר יש גם קולר של היידן. הרדיאטור המקורי הועבר למכולת האשפה ליד הבית שלי - והוחלף ברדיאטור אלומיניום 3 שורות. הפאן קלאץ' המקורי נזנח לאנחות והוחלף בפאן קלאץ' SEVERE DUTY של היידן. והכי חשוב- מומלץ תמיד- יש ENGINE GUARD- כלומר חיישן טמפרטורה על הראש שמכויל לצפצף ברגע שיש בעיה. לאורך הדרך כשהתקנתי את החיישן ראיתי יתרונות מוחשיים בכל שלב, הפאן קלאץ' צרם קצת, הרדיאטור קצת - וכיו"ב. עוד נקודה חשובה: תרמוסטט מקורי פותח נדמה לי ב90. לי יש תרמוסטט של מישימוטו שפותח ב80.
115018

הלאה, אחד התחומים שנורא חשובים לי זה הנושא של תאורה, בגלל הלילות. אבל לא רציתי לד באר ענקי של וואחשים (סליחה וואחשים), אז הלכתי על שניים דקיקים, אחד קדימה אחד אחורי. לקפה.
115019

בפנים זה כבר סיפור אחר- כל המטרה היתה לבנות רכב שביום יום לא מרגיש כמו יום מילואים. אז אין בפנים שום דבר חריג. מאחור יש 2 מטפים, עזרה ראשונה, כלים וכו - ומקדימה העדות היחידה שיש לי לעובדה שהרכב מטייל היא מכשיר הקשר - הQYT החביב עם אנטנה שעולה לגג כשצריך. ("יחרימו לך במכס, בגלל זה זה עולה 300 שקל באיביי" אמר מישהו שניסה למכור ב800. הוא שיקר).

תכלס זהו. יש עוד הרבה דברים ששכחתי - אבל הפעם המטרה היא טפו טפו טפו להאריך ימים עם הרכב ולבלות בכביש בדיוק כמו בשטח.זה הפוסט הכי כיף שקראתי מזה זמן מה... וגם השרשור מצויין! סחתיין. התלבטתי מה הכיוון, אבל זה מה שסגר אותי על הליברטי.
יש המלצות לנקודות בדיקה בזמן קנייה? מה יותר מומלץ, רכב משופר מראש או כובש מדרכות ולהשקיע? מכירים מישהו שמוכר KJ בנזין?

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk

avikkllk
13-04-18, 15:52
אמת לאמיתה פוסט מעולה
שאני קורא אותו בשנית הוא מצחיק יותר מהפעם הראשונה
מה עם המשך לפוסט??

נמרוד
13-04-18, 16:30
שימו לב רק שבעלי ליברטי נוטים לשבור את הרגליים.

רק אומר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Wildstripes
13-04-18, 16:37
שימו לב רק שבעלי ליברטי נוטים לשבור את הרגליים.

רק אומר.

Sent from my LG-H815 using Tapatalkהסבר פרט ונמק בבקשה

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk

erezgur
13-04-18, 16:54
הסבר פרט ונמק בבקשה

קצת הומור פנימי בפורום... הנה - http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107684-%D7%91%D7%92-%D7%99%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%95%D7%92-%D7%99%D7%95%D7%93%D7%A2%D7%99%D7%9D-%D7%94%D7%9B%D7%9C-%D7%9B%D7%95%D7%9C%D7%9C-%D7%99%D7%93%D7%A2-%D7%A8%D7%A4%D7%95%D7%90%D7%99-%28%D7%A9%D7%91%D7%A8-%D7%91%D7%9B%D7%A3-%D7%94%D7%A8%D7%92%D7%9C%29

hadtomer
18-04-18, 11:49
מה עם המשך לפוסט??

1. חביבי - כל אחד והמכונית שלו - וכל מכונית היא עולם ומלואו. אם זה מעניק לך השראה- בנה מכונית משלך ושתף את כולם בתהליך הבניה.

2. הרגל בגבס אך אני פועל לפי היגיון עיקרון ג'יפאי ידוע - שטוען שלמעשה זמן שהרכב עומד הוא זמן שחוסכים בו כסף. ומכיוון שכך ניתן להוציא כסף. יש לא מעט חבילות שמחכות להרכבה.

3. בעלי ליברטי נוטים לשבור רגליים, זה משהו מוכר.

avikkllk
18-04-18, 14:14
בהחלט אעשה כך אבל!!אני עדין מאוד רוצה לראות המשך לפוסט שלך[emoji51]

hadtomer
16-05-18, 20:40
עקב רגל שבורה נוצר מצב של "גם ככה האוטו לא נוסע אז חוסכים כסף, אפשר לקנות דברים טובים". אז הסרן הקדמי זוכה למתנה. ומדחס חדש ועוד כמה דברים טובים.

119642

נמרוד
16-05-18, 20:42
עטיפות של חלקי טויוטה ברקע?

hadtomer
17-05-18, 05:49
עטיפות של חלקי טויוטה ברקע?
ברור! זה מוסיף אמינות

נמרוד
17-05-18, 06:50
ברור! זה מוסיף אמינותקיבלת את הטיפ מברלי, נכון? עובד מעולה!

hadtomer
20-05-18, 12:39
כן. ברלי הוא גורו ג'יפים שעל פיו ישק דבר בממלכות השמים והאדמה. אומרים שאת השם "סופה" הגו בתע"ר אחרי ששמעו אותו מפליץ באוהל בטירונות.

האמת שכעת גיליתי עובדה מבהילה למדי: ברכב שלי לא בוצעו ריקולים. מתברר שבין יבואן ג'יפ החדש ויבואן ג'יפ הישן ככל הנראה אין כל כך תקשורת, או משהו כזה. שהרי מחשבים הם כנראה יצורים מורכבים.

לפני כשבוע הודיעו בארה"ב על ריקול לג'יפ ליברטי - שבמסגרתו צריך להחליף את 2 זרועות הרדיוס האחוריות. רק לאחרונה התייעצתי כאן מעל דפי פורום מכובד זה על החלפת זרועות הרדיוס (MOOG או משהו אחר) וכעת אני מחכה לקבל זוג חדש של מופאר במסגרת ריקול. אך זה לא הקטע - הקטע הוא שבעודי נכנס לאתר של ה NHTSA ומזין מספר שלדה - גיליתי שבעצם יש לי עוד ריקול לעשות - משנת 2013, שבמסגרתו מתקינים וו גרירה מלא על הרכב כדי להגן עליו מפני פגיעה מאחור שעלולה לפוצץ את מיכל הדלק. זה די מגניב כי למען האמת אין לי נקודת גרירה ראויה מאחור.

מה שמדהים אותי זו התגובה של יבואנית ג'יפ - או שהרכב לא נכנס למוסכים מורשים או שפשוט היבואן הקודם לא אמר לנו. למרות שאני בהחלט מודע למתח הרווחים המשוגע, לכמה חלקים זולים בארה"ב ולכמה מוסכניקים טובים יש בישראל שמתמחים בג'יפ בלי שלטים של היבואן בחזית הרכב נכנס לפני כשנה למוסך מורשה בשפיים וביצע שם טיפול גדול, שעלה לי כמו טיפול בבנטלי בנטיאגה. והם לא כל כך דאגו לזה.

אגב, לא קיבלתי את וו הגרירה - ה trailer hitch בגלל שזה משהו שצריכים לתת לי כי אני בעליו של ליברטי. קיבלתי אותו כי אני זה אני. אין לי מושג כמה אנשים מן הישוב נוסעים על ליברטים ברחובות ובשבילי ישראל תוך סיכון לפיצוץ של מיכל הדלק.

נ"ב - עוד הרבה דברים הותקנו הפעם. החל במדחס מזגן וכלה בבושינגים אחוריים של MOOG שדרשו החלפה. אבל זה ככה על הדרך בקטנה.

avikkllk
20-05-18, 19:43
איזה יופי לקבל וו גרירה על חשבון המערכת..
לא ידוע לך משהו כזה על סוזוקי?[emoji23]

boaz avrahami
20-05-18, 20:18
כן. ברלי הוא גורו ג'יפים שעל פיו ישק דבר בממלכות השמים והאדמה. אומרים שאת השם "סופה" הגו בתע"ר אחרי ששמעו אותו מפליץ באוהל בטירונות.

האמת שכעת גיליתי עובדה מבהילה למדי: ברכב שלי לא בוצעו ריקולים. מתברר שבין יבואן ג'יפ החדש ויבואן ג'יפ הישן ככל הנראה אין כל כך תקשורת, או משהו כזה. שהרי מחשבים הם כנראה יצורים מורכבים.

לפני כשבוע הודיעו בארה"ב על ריקול לג'יפ ליברטי - שבמסגרתו צריך להחליף את 2 זרועות הרדיוס האחוריות. רק לאחרונה התייעצתי כאן מעל דפי פורום מכובד זה על החלפת זרועות הרדיוס (MOOG או משהו אחר) וכעת אני מחכה לקבל זוג חדש של מופאר במסגרת ריקול. אך זה לא הקטע - הקטע הוא שבעודי נכנס לאתר של ה NHTSA ומזין מספר שלדה - גיליתי שבעצם יש לי עוד ריקול לעשות - משנת 2013, שבמסגרתו מתקינים וו גרירה מלא על הרכב כדי להגן עליו מפני פגיעה מאחור שעלולה לפוצץ את מיכל הדלק. זה די מגניב כי למען האמת אין לי נקודת גרירה ראויה מאחור.

מה שמדהים אותי זו התגובה של יבואנית ג'יפ - או שהרכב לא נכנס למוסכים מורשים או שפשוט היבואן הקודם לא אמר לנו. למרות שאני בהחלט מודע למתח הרווחים המשוגע, לכמה חלקים זולים בארה"ב ולכמה מוסכניקים טובים יש בישראל שמתמחים בג'יפ בלי שלטים של היבואן בחזית הרכב נכנס לפני כשנה למוסך מורשה בשפיים וביצע שם טיפול גדול, שעלה לי כמו טיפול בבנטלי בנטיאגה. והם לא כל כך דאגו לזה.

אגב, לא קיבלתי את וו הגרירה - ה trailer hitch בגלל שזה משהו שצריכים לתת לי כי אני בעליו של ליברטי. קיבלתי אותו כי אני זה אני. אין לי מושג כמה אנשים מן הישוב נוסעים על ליברטים ברחובות ובשבילי ישראל תוך סיכון לפיצוץ של מיכל הדלק.

נ"ב - עוד הרבה דברים הותקנו הפעם. החל במדחס מזגן וכלה בבושינגים אחוריים של MOOG שדרשו החלפה. אבל זה ככה על הדרך בקטנה.

גם אני גיליתי לפני כמה שנים על הריקול הזה שהוא תולדה של הסכם פשרה בתביעה ענקית שהוגשה בארהב בגין תאונות אזית אחור שגרמו להתלקחות מיכל הדלק.
ואגב לי יש בכלל ZJ

בקיצור טלפון לפני כמה שנים למכשירי תנועה שעשו עצמם לא מבינים על איזה ריקול מדובר.
כשהפגנתי קצת אסרטיביות הם סיפקו לי את הבאר.
זה תשתית לוו גרירה אבל לא מרותך אליה הרסיבר ( החור המרובע של ה ״2) כך שאם לא תרתכו לפני ההתקנה אז יהיה לך מגן ולא וו גרירה...
( היצרנים המקומיים מיצרים 50x50 ממ - תתאים לזה גם את הוו - זה לא שני אינץ גם אם זה קרוב!).

נ.ב.
עקיצות כמו אלו האחרונות שנעשו בלי התגרות מוקדמת מיותרות וגורמות לאנשים בכללי להעלב.
במקרה הספציפי הבחור יעמוד בזה אבל בעיקרון מיותר.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

hadtomer
20-05-18, 20:31
.
עקיצות כמו אלו האחרונות שנעשו בלי התגרות מוקדמת מיותרות וגורמות לאנשים בכללי להעלב.
במקרה הספציפי הבחור יעמוד בזה אבל בעיקרון מיותר.

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ
הוא חבר שלי פלוס מינוס מהימים שבהם היתי רווק. יש לי מעל 500 שעות איתו נטו אחד על אחד. להערכתי בינינו חלפו מעל 100 ליטרים של בירה בלי בכלל למצמץ.
הוא יעמוד בזה כי הוא גורו שטח שעיר ונטול היגיינה בסיסית שנתן לי מברשת שיניים באמצע הר מושלג והציל את חיי מעששת.

דרור ברלי
21-05-18, 13:05
הוא חבר שלי פלוס מינוס מהימים שבהם היתי רווק. יש לי מעל 500 שעות איתו נטו אחד על אחד. להערכתי בינינו חלפו מעל 100 ליטרים של בירה בלי בכלל למצמץ.
הוא יעמוד בזה כי הוא גורו שטח שעיר ונטול היגיינה בסיסית שנתן לי מברשת שיניים באמצע הר מושלג והציל את חיי מעששת.

אין לי אלא לאשר כמעט כל מילה. כמעט.
כי תומר לא רק קולגה ושנון כתער, אלא גם חבר ואני אוהב אותו באמת.

אז אם הוא אמר שאני:
גורו - ככה אומרים. זה קצת מביך לפעמים.
שעיר - פחות או יותר. לא בהגזמה. לא לובש סוודר תחת החולצה.
לגבי שעות הטיסה המשותפות - במטוסים ובכבישים מפותלים + כמויות האלכוהול שגמענו יחדיו - תומר אשכרה מצטנע. למספרים שהוא שחרר תוסיפו אפס.

אבל היגיינה?... הניאנדרטל המקועקע הזה, לא צחצח שיניים פעם בבוקר קריר אי שם באוסטריה, אחרי שבלס כל מיני דברים טובים בערב וגם בבוקר.
מכיוון שנגזר עלי לחלוק ב.מ.וו סדרה 2 אקטיב-טורר עם הקולגה הריחני, והניחוח שעלה מהנשימות שלו היה כה עז עד שכדי להסוות את הצחנה נאלצתי לשחרר כמה קטנות שלא רק שלא עשו עליו רושם, זה גם לא עזר - הוא עצמו כבר חש לא בנוח וסינן משהו בסגנון "לא צחצחתי שיניים כי שכחתי להביא מברשת ומשחה ועכשיו אני מרגיש שיש לי עכבר מת בפה".

ריח הנבלה באמת היה מעבר ליכולת ההכלה שלי וגרם לי לחשוב שאם המנהג הזה היה נפוץ בעבר בקרב יהודים אז אפשר להבין למה האוסטרים כאלה אנטישמים. לא נותר לי אלא לעצור, לפתוח את הבגאז, לפשפש בטרולי שלי ולהעניק לו תשורה - את ערכת הפינוקים שמחלקים לנו במחלקות הביזנס שכוללת מברשת שיניים, שפופרת קולגייט קטנה, אטמי אזניים וכיסוי לעיניים, ואפילו זוג גרביים נקיים למקרה שתומר גם לא מחליף גרביים והצ'יזים שבין אצבעות רגליו יתעוררו.
הפלא ופלא - במקום בו עצרתי, על רקע תפאורה אוסטרית מושלמת של אגמים בגוון כחול עמוק, יערות עצי מחט ופסגות מושלגות, עמד לו ברז מים זכים... אשכרה לפי הזמנה.

וכך צחצח תומר את שיניו וניצל מעששת. ואני ניצלתי מחנק.
הסיפור אמיתי. יש אפילו תמונה שאני צריך למצוא.

אוהב אותך תומר, למרות שלא ציירתי לך על הגבס. יאללה תבריא כבר.

avikkllk
21-05-18, 13:58
לזה אני קורא אהבת אמת חברים

נמרוד
21-05-18, 14:19
"הר ברוקבק"

hadtomer
25-05-18, 20:02
"הר ברוקבק"
"הר ברלי".

idan10
01-06-18, 14:55
אתם טובים אתם.....

נמרוד
04-06-18, 09:40
"הר ברלי".

צחוק צחוק, אבל מסתבר שיש איזו גבעונת כזאת. באזרביג'ן.

119856

hadtomer
04-06-18, 13:27
סתם לידע כללי- יש גם מבצר ברלי

https://www.tripadvisor.co.il/Hotel_Review-g1443432-d1378899-Reviews-Fort_Barli-Barli_Rajsamand_District_Rajasthan.html

השוכן כמובן בברלי.

אומרים שמבצר ברלי נבנה מבדלי סיגריות ששימשו לריתוך קורונות

נמרוד
04-06-18, 13:45
בוא נחתום את הסטת הדיון הזאת ביצירת האבנגרד הידועה

autoportrait avec jeep

119858

hadtomer
09-06-18, 11:04
לאור העובדה שכעת הסרן האחורי נעול והקדימה עם הטרוטראק, נוצרה בעיה: אם יהיה תקר, הגלגל החלופי המקורי יהיה קטן ומסכן - אך גלגל גדול יותר לא ממש מתאים למתקן. בארה"ב יש מתקן גלגל שונה וגם לוחית הרישוי במקום אחר - אך בישראל ואירופה קיבלנו מתקן די מגביל שמאפשר רק ספייר מקורי. אז או שעוברים לתצורה אמריקאית או שהספייר עובר לגג, שתי אופציות שלמען האמת לא התאימו.
אז התיישבנו על המתקן עם מסור, כמה שעות פנויות והרבה מוטיבציה. וכעת יש ספייר בגודל מלא. בתמונה: נהנה מהנוף בעליה מנחל סמק לאום אל קנטיר.

119905

avikkllk
09-06-18, 11:09
שמח לראות שחזרת לטייל
מה שלום הרגל?

hadtomer
22-07-18, 19:33
עקרונית, בעיני קהילת הלד בארים ניתנת לחלוקה גסה לכאלה שנוסעים על רכב סטנדרטי - אבל עם לד באר - ולערסים. אבל אין מה לעשות. מאז יוני האחרון עם הגעת גלי החום המפלצתיים, הטיולים עברו ללילות. ומכיוון שכך אז תאורת הלילה שודרגה מקדימה ומאחור. בתפריט לחודש הבא - התקנת ה 4.10 שעד כה נדחתה אבל באמת שנמאס לי לריב עם התיבה.

120495

opl
29-07-18, 19:24
חסר לך תאורת סלעים בשביל להיכנס לקבוצה השניה... גנטים דווקא בסטנדרט...

hadtomer
23-09-18, 12:08
טוף...לאחר היעדרות ממושכת יחסית מצאתי עצמי במדינה בה בעלי ג'יפים סטנדרטיים זוכים למבטי זלזול, בעלי טנדרים שאינם V8 (חוץ מטאקומה) זוכים למבטי בוז וכל מה שאינו מוגבה מינימום 5 אינץ' זוכה ללינץ' ססגוני. באותה מדינה המתינו לי מספר חבילות המכילות תופינים ומטעמים לרוב. מתשלום משקל יתר מטורף חמקתי באלגנט למען יגדלו גלגלי וכעת הן על הרצפה בסלון ובקרוב הן יהיו בידיים של שרפי.

121199

avikkllk
24-09-18, 12:37
איזה פינוק,מחכים להרכבה(!!) אגב איך הרגל?(זה היה הרגל נכון?)

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

hadtomer
24-09-18, 18:11
איזה פינוק,מחכים להרכבה(!!) אגב איך הרגל?(זה היה הרגל נכון?)

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

הרגל בריאה מזמן .אני סומך עליך שגם אתה בנית יופי של אוטו.

asafk
24-09-18, 18:22
תומר, חבל על התהליך הארוך.
יש לי בשבילך זוג סרנים של אביר. לך ישר על ה SAS ו 37 ונגמור את זה בהוצאה קטנה יותר מכל השלבים המייגעים בתהליך...

אסף.

opl
24-09-18, 18:37
אלה שכוללים שבירת צריות? מכמה לכמה העליה ביחס?

Sent from my Mi A1 using Tapatalk

Arielflash
10-10-18, 14:30
נו תומר... יש רשמים אחרי המעבר ל4.10 ?

hadtomer
11-10-18, 13:55
כן - אבל זה לא משהו חדש, כל אחד שהתקין יחסי העבדה בטויוטה/ג'יפ/ניסאן/ניבה יגיד לך את אותו הדבר- הרכב פשוט חוזר להיות בדיוק כמו שהוא היה על הגלגל המקורי -כלומר על הצמיג המקורי. כלומר התאוצה הרבה יותר טובה. ההילוכים עוברים בנקודות המקוריות - ותגובת הדוושה הרבה יותר טובה. אבל שוב - זה לא משהו חריג - כל קיט יחסי העברה ביחס הנכון שמחזיר אותך לכיול המקורי של הצמיגים המקוריים מייצר שינוי מהותי.

hadtomer
19-10-18, 20:52
אריאל - מה שהפתיע אותי - ה LOW הרבה יותר קצר והרבה יותר אגרסיבי. כפי שיסבירו לך המומחים שמבינים הרבה הרבה יותר ממני- יש כאן נוסחה מתמטית של הכפלת הילוכים וכיו"ב - אבל בשורה התחתונה אני מאוד מרוצה. סוף סוף אפשר לנסוע 120 ולצאת לעקיפה על 150 מהר ויעיל-בלי קיק דאונים מטורפים - ויותר חשוב: ה LOW חוזר להיות הילוך זחילה אמיתי.

121457

Arielflash
19-10-18, 21:05
אני השתכנעתי, הקיט הוזמן :)

ומי יודע… אולי יום אחד נפגש גם אנחנו אצל שרפי ולא רק המכוניות שלנו (אני רואה את האוטו שלי בחצי מהתמונות שלך שם)

hadtomer
20-10-18, 06:43
אני השתכנעתי, הקיט הוזמן :)

לא לשכוח קיט שיפוץ! ל 2 הסרנים

Arielflash
31-10-18, 15:06
לא שכחתי... כמה ימים אחרי + שליח אחד עם כאב גב (~20 קילו חבילה) - והקיט בדרך להתקנה...

121581
121582
121583
121584

avikkllk
31-10-18, 15:28
אפשר לפתוח תת נושא לאשכול,
אני רואה שאתה מעורר השראה תומר[emoji846]

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

hadtomer
03-11-18, 19:57
אפשר לפתוח תת נושא לאשכול,
אני רואה שאתה מעורר השראה תומר[emoji846]

Grand vitara 07
Arctic dvx 08
אכן. יש כאלה שמעירים הערות ויש כאלה שעושים מעשים.

hadtomer
14-12-18, 12:18
כרגע ברשימת ה TO DO- הנמכה קלה של תת השלדה הקדמית- בערך סנטימטר, כדי לפתור את את בעיית זווית הציריות והלחץ על מסרק ההגה. זה עיניין של כמה שעות עבודה וליפט (הכל כמובן מגיע מוכן מארה"ב במחיר משעשע. בקטע הזה אין על ג'יפ), אני פשוט לא מגיע לזה. בנתיים, הרגע בו אני מבין שיש בעיית ציריות ומסרק הגה.

avikkllk
14-12-18, 16:53
הגיפ שלך מעורר קינאה,
אני אשקר אם אגיד שאני לא שוקל ללכת בדרכך..ולעבור מיפני לאמריקאי

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

hadtomer
19-10-19, 17:02
האמת שעבר המון זמן - והליברייטור לא בדיוק עמד בחניה.

היו המון טיולים- וככל שעבר הזמן התווספו לא מעט דברים שנובעים גם מהסתגלות לצרכים וגם מתחזוקה שוטפת. חלק גדול מהם אני לא זוכר, אבל אני כן תמיד מבטיח לעצמי ש"עכשיו היא בדיוק כמו שאני רוצה ואין יותר מה להתעסק". יש להדגיש שזה שקר ממש מכוער שתקף עד שאני מגיע לטיול וקולט שמשהו לא מסתדר לי.

היום נוצל להתקנה של מאוורר קדמי של SPAL - נשלט ידנית, על הרדיאטור- ומאוורר נוסף נשלט ידנית - על מצנן שמן הגיר (HAYDEN) שהיה קודם. ולגירוז כללי.

מעבר לכך, הרשימה מאז העדכון האחרון ארוכה להפליא ויקרה להחריד וכוללת הנמכה של התת שלדה מקדימה, שינוי של הקיט של JBA בחלק הקדמי שמעלה אותו עוד סטייג', שינוי שהולך יחד עם ההגבהה של הזרועת הקדמיות, מעבר לבושינגים מפוליאוריתן. ארגון מחדש של כל המטען- מבלגאן בחלק האחורי לשלושה ארגזים גדולים בתא המטען, שניים נוספים מתחת למושב האחורי - ועוד מגירות ציוד שונות. ומקום לתאורת לילה- שהולכת ומתבררת כמשהו חיוני מאוד עם כל הקבבים האלה.

בנוסף- יש עמדת בישול קטנה חדשה מאחור לצד הכירה של קולמן שטפו טפו מעוגנת מאחור ועושה את העבודה בצורה מעוררת השתאות.

האובייקט בהתקנת מאווררים:

126167

IlanHadar
19-10-19, 17:36
ראיתי היום אחד שחור מרשים בקנה מידה.
כל הכבוד איך בארצנו מוכת מגבלות המטופשות יש קהילה של רכבים אמריקאים Jeep אמיתיים שנבנים רכבים באמת סוף.

נכון מי שיודע להזמין חלקים מהרשת, הכל אפשרי לא יקר ופשוט כיף.

hadtomer
20-10-19, 12:22
אני חושב שזו תולדה ישירה של מצב כלכלי דמוגרפי חברתי.

יש לנו את אב הטיפוס של המטייל הג'יפולוגי- מונע מאהבת הארץ. מטייל בדרך כלל טיולי אוברלנד ממושכים יחסית. מכיר את הרכב היטב ומגיע עם רקע מכאני מסוים.

ניתן בגסות לחלק את המטיילים לשלוש קבוצות גסות:

צעירים ללא ילדים עד גיל 30- סוזוקי.

מבוססים נטולי משכנתא- 45 פלוס- רנגלר/לנד קרוזר-

בני 31 עד 45 עם ילדים מתחת לגיל 15-עדיין משלמים משכנתא ומכסים מינוס- כל השאר.

ובקטגוריה של "כל השאר", כל כלי של ג'יפ מהעשור הקודם מתאים- זאת בגלל עלות הרכישה הסבירה ופוטנציאל השדרוג- והיכולת לשימוש יום יומי כרכב משפחתי. אם היו מוכרים בישראל XTERRA, פוראנרים ושאר דברים טובים-אין ספק שאלה היו הרכבים של קבוצת משלמי משכנתא. אבל אין,אז הרוב מוצאים עצמם עם אינדיאנים.

נדב ש.
20-10-19, 16:50
מבוססים נטולי משכנתא- 45 פלוס- רנגלר/לנד קרוזר/לנדרובר

.

השלמתי לך את המשפט.. ;)

נמרוד
23-10-19, 13:43
אני חושב שזו תולדה ישירה של מצב כלכלי דמוגרפי חברתי.

יש לנו את אב הטיפוס של המטייל הג'יפולוגי- מונע מאהבת הארץ. מטייל בדרך כלל טיולי אוברלנד ממושכים יחסית. מכיר את הרכב היטב ומגיע עם רקע מכאני מסוים.

ניתן בגסות לחלק את המטיילים לשלוש קבוצות גסות:

צעירים ללא ילדים עד גיל 30- סוזוקי.

מבוססים נטולי משכנתא- 45 פלוס- רנגלר/לנד קרוזר-

בני 31 עד 45 עם ילדים מתחת לגיל 15-עדיין משלמים משכנתא ומכסים מינוס- כל השאר.

ובקטגוריה של "כל השאר", כל כלי של ג'יפ מהעשור הקודם מתאים- זאת בגלל עלות הרכישה הסבירה ופוטנציאל השדרוג- והיכולת לשימוש יום יומי כרכב משפחתי. אם היו מוכרים בישראל XTERRA, פוראנרים ושאר דברים טובים-אין ספק שאלה היו הרכבים של קבוצת משלמי משכנתא. אבל אין,אז הרוב מוצאים עצמם עם אינדיאנים.

עם תובנות כאלו, חשבת לעבוד בעיתונות הכלכלית?

hadtomer
27-09-20, 15:15
הרבה דברים קרו מאז העדכונים האחרונים. מטבע הדברים, הרכב הוא WORK IN PROGRESS וככל שאופי הטיולים משתנה, העונות משתנות - כך גם הצרכים משתנים.

אני מתנצל מראש על חוסר היכולת להעלות תמונות, זו תקלה מתמשכת ואין לי כוח (כלומר הבנה) לפתור אותה.

אני באמת מקנא במי שיש לו בבית ג'יפ ויום אחד קם בבוקר ואומר "זהו, פרפקט, אין לי מה להתעסק אפילו בבורג". מבחינתי הרכב הזה הוא פרויקט שיסתיים כשאחד מאיתנו ימות.

השנים האחרונות הבהירו לי היטב שסגנון הטיולים השתנה. זה קרה פלוס מינוס מגיל 40. נאמר ככה, יותר לאכול פחות לשבור. כמובן, הדרך אל האוכל דורשת שבירות. לא אשמתי ששמו לי זיק בדרך. לכן חלק גדול מהדברים שבוצעו מיועדים יותר להעניק איכות חיים לצורך בישול.

קודם כל, הפרונט התגלה כנקודת תורפה, לפחות אם אתה אוהב סלעים. לכן לאט לאט הוחלפו הרבה חלקים בפרונט לדברים יותר טובים. את רוב חלקי הגומי החלפנו בחלקי פוליאוריתן של SUPERPRO. החלק היחיד שהם לא מייצרים הוא אחת מנקודות התורפה הכי מעצבנות של הליברטים: תותבי מסרק ההגה. אני קורע אותם בתדירות של פעם בחצי שנה, וגם הם ממוקמים בנקודה בה בכל החלפת שמן נוזלות כמה טיפות ישר על התותב הימני, מה שהופך את ההיגוי למשוחרר. לקח הרבה זמן למצוא חברה שמייצרת דבר כזה - אבל יש.

https://creative-steel.com/shop/jeep/kj-liberty/02-07-jeep-liberty-kj-polyurethane-steering-rack-bushings/

על הדרך הוחלפו גם ה TIE ROD בשני הצדדים ליחידות ארוכות יותר, כי הגובה הביא אותם לקצה התבריג.

כמובן- אפשר לחזק אלף גומיות, אבל יש עוד נקודות תורפה. לכן תושבות המסרק חוזקו - ויותר חשוב מכך, הותקנו מקדימה ציריות מחוזקות וארוכות יותר. בליברטי יש מגרעת לציריה שמונעת ממנה להיפתח בשעת הצורך לזווית די משמעותית (כמובן, לא חס וחלילה לשבור). הנושא טופל.

עוד נקודה שעלתה לי אישית על העצבים - נושא תא המטען. מדובר בתא מטען לא גדול. זה לא ג'ימני, ארבעה ארגזי סופרמרקט נכנסים בסבבה אבל זה גם לא גדול. אז קניתי מאחד מחברי הפורום המכובד הזה את ה"קופסה" שהיתה לו ב WK שלו מאחור. לשמחתי גם יצא שהוא גר בשכונה שלי, ומכיוון שאנשים טובים קשה למצוא, לקח לי בערך חודש עד שהזמנתי אותו להצטרף לטיולים. במקור התכוננתי להכניס שם כמובן מגירות, אבל יצא שכאשר מכניסים לשם מגירות אז אי אפשר להכניס ארגז כלים, ג'ק בקבוק, ארגז קפה, כיריים, שולחן, קומפרסור ועוד ארגז כלים. אז לעת עתה הוא ללא מגירות. על המדף הרכבתי ארבע נקודות עיגון לצידנית המצוינת )IGLOO MAXCOLD( שאשתי קנתה לי ליומולדת 44. בצדדים יש 2 מטפים גדולים, ועדיין נשאר המון מקום ל 3 כיסאות מתקפלים.

במהלך ההרפתקאה המתמשכת הזאת גיליתי שלצערי אני עדיין קורע פה ושם צמיגים, וגם יצא לי לקלף את הצמיג מהחישוק פה ושם. זה קורה לחברים אצלנו ורובם העבירו את הספייר לדל- כי כשצריך מהר גלגל אז לך תעשה את התהליך המייגע הזה של לשלוף אותו מתחת לתא המטען- זה כמו ליילד פרה. אצלי הספייר כבר בדלת, אבל בליברטי בתקינה אירופית יש מתקן אידיוטי שמגביל את הגודל לצמיג במידה הסטנדרטית, שאגב מתאימה גם לאופני BMX, אגב יום כיפור. אז כל הספייר והמתקן שלו פורקו. וכל העסק עבר חיתוך ככה שה"מכסה" של הספייר עם התאורה של לוחית הרישוי עדיין יוכל לשבת על הספייר. על הדרך סובבתי את המתקן 180 מעלות (זה פטנט שג'יפ לא מדברת עליו, כי אנשים עם ליברטי ירוצו כולם לשים שלושים ושלוש, ככה זה בקהילה הגאה שלנו) אבל ברצינות - זה מגביה את הגלגל בכמעט 4 סנטימטר במתקן. ג'יפ התקינה בחוכמתה 2 פלטות מתכת בין הדלת האחורית לספייר כדי לחלק את העומס. מתברר שיש כאלה, אבל בעובי משמעותי יותר, עם ברגים ארוכים. אז עכשיו הספייר יותר גבוה ויותר רחוק, בלי פרזולים. אבל מכיוון שכבר הורחק הספייר אז השתמשתי במתקן המקורי כדי לייצר תושבת שאולי יום אחד יהיה לה שימוש, לג'ריקן, או יותר חשוב- לפח אשפה לכל מה שמוצאים בדרך.

רשימת ה"טודו" שלי נותרה כמובן ארוכה. אני צריך לטפל בכל מיני חריקות. אני רוצה לייצר תאורה לקופסת המטען. אני מניח שגם זה יבוצע.

https://www.youtube.com/watch?v=Zj7XvhHV0po&ab_channel=hadtomer

איל מ
27-09-20, 15:51
שלח לי ווטסאפ של כל תמונה שתרצה להעלות.
איל:
אפס חמישים שתיים אחת שבע חמש שש שמונה שתיים.

hadtomer
11-02-22, 16:56
5 שנים עשו את שלהן..

137329

hadtomer
19-04-22, 19:46
טוף, עוד מעט 5 שנות זוגיות והגיע הזמן לסבב תחזוקה רציני כי שנת הטיולים האחרונה באמת היתה כבדה למכונה. אופי הטיולים הפך לאוברלנד אבל רמת העבירות עלתה, והמכונה נותנת סימנים. אחרי 5 שנים מותר לה.

שליחים רבים מתדפקים על דלתי עם עדיפות לשעות שאשתי לא נמצאת - ופורקים טובין על טובין. המטרה היא לזרוק את הליברייטור אצל שרפי בתחילת מאי ואת מה שאפשר לעשות בבית. לפני חודשיים הוחלפה הנעילה האחורית והNO SLIP באמת מעולה ולא מורגשת. דווקא הלימיטד סליפ מקדימה הוא ההפתעה הגדולה שלי - תכלס הטרוטראק מעולם לא אכזב ולא זכור לי שמצאתי עצמי תקוע באופן קיצוני בשנים האחרונות.

בתפריט: אחרי הבילשטיינים האחוריים הגיע תורם של 2 קדמיים. אם כבר הבולמים יורדים - אז גם 2 נאבות קדמיות יוחלפו בנאבות של SKF שבאו לבקר- ועל הדרך תושבות הסרן הקדמי יוחלפו לפוליאוריטן, פשוט בגלל שמופאר העבירו אותן למצב דיסקונטיניו ולא בא לי להיות בלי.

לצד אלה- יש לי המון רעשים וחריקות מכיוון הסרן הקדמי - אז כל מה שעשוי מגומי מוחלף בMOOG - ואיפה שאפשר פוליאוריטן של סופרפרו. הזרועות הקדמיות יקבלו בושינגים של JBA שהציגו סט חדש מפוליאוריטן - וגולת הכותרת תהיה משולש אחורי של פוייזן ספיידר שיחליף את הבומרנג של ג'יפ שנשבר לי ממנו התחת.

137925

סולי
20-04-22, 13:31
תתחדש! סחטיין על ההשקעה.

אם הרעשים בפורנט מציקים לך פוליאוריטן הוא רחוק מלהיות פתרון במקרה של חיבור המשולשים לשלדה.
אני נוטה להמליץ בחום רב להחליף לגומי מקורי/חליפי.

אם תבחר להתקין פוליאוריטן.. תגלה שהוא מצריך תחזוקה שוטפת של גירוז ומפתח בלאי וחופשים יותר מהר מהגומי המקורי.
בוקסות פוליאוריטן נדחפות בימינו לכל פינה ..

נ.ב לא חושב שהחיבור לשלדה שונה מכל רכב ifs אחר... לכן לא רואה בעיה להמליץ גם אם אין לי ניסיון מעשי ספציפי עם האינדיאני.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

sasson
20-04-22, 16:12
הרבה דברים קרו מאז העדכונים האחרונים. מטבע הדברים, הרכב הוא WORK IN PROGRESS וככל שאופי הטיולים משתנה, העונות משתנות - כך גם הצרכים משתנים.

אני מתנצל מראש על חוסר היכולת להעלות תמונות, זו תקלה מתמשכת ואין לי כוח (כלומר הבנה) לפתור אותה.

אני באמת מקנא במי שיש לו בבית ג'יפ ויום אחד קם בבוקר ואומר "זהו, פרפקט, אין לי מה להתעסק אפילו בבורג". מבחינתי הרכב הזה הוא פרויקט שיסתיים כשאחד מאיתנו ימות.

השנים האחרונות הבהירו לי היטב שסגנון הטיולים השתנה. זה קרה פלוס מינוס מגיל 40. נאמר ככה, יותר לאכול פחות לשבור. כמובן, הדרך אל האוכל דורשת שבירות. לא אשמתי ששמו לי זיק בדרך. לכן חלק גדול מהדברים שבוצעו מיועדים יותר להעניק איכות חיים לצורך בישול.

קודם כל, הפרונט התגלה כנקודת תורפה, לפחות אם אתה אוהב סלעים. לכן לאט לאט הוחלפו הרבה חלקים בפרונט לדברים יותר טובים. את רוב חלקי הגומי החלפנו בחלקי פוליאוריתן של SUPERPRO. החלק היחיד שהם לא מייצרים הוא אחת מנקודות התורפה הכי מעצבנות של הליברטים: תותבי מסרק ההגה. אני קורע אותם בתדירות של פעם בחצי שנה, וגם הם ממוקמים בנקודה בה בכל החלפת שמן נוזלות כמה טיפות ישר על התותב הימני, מה שהופך את ההיגוי למשוחרר. לקח הרבה זמן למצוא חברה שמייצרת דבר כזה - אבל יש.

https://creative-steel.com/shop/jeep/kj-liberty/02-07-jeep-liberty-kj-polyurethane-steering-rack-bushings/

על הדרך הוחלפו גם ה TIE ROD בשני הצדדים ליחידות ארוכות יותר, כי הגובה הביא אותם לקצה התבריג.

כמובן- אפשר לחזק אלף גומיות, אבל יש עוד נקודות תורפה. לכן תושבות המסרק חוזקו - ויותר חשוב מכך, הותקנו מקדימה ציריות מחוזקות וארוכות יותר. בליברטי יש מגרעת לציריה שמונעת ממנה להיפתח בשעת הצורך לזווית די משמעותית (כמובן, לא חס וחלילה לשבור). הנושא טופל.

עוד נקודה שעלתה לי אישית על העצבים - נושא תא המטען. מדובר בתא מטען לא גדול. זה לא ג'ימני, ארבעה ארגזי סופרמרקט נכנסים בסבבה אבל זה גם לא גדול. אז קניתי מאחד מחברי הפורום המכובד הזה את ה"קופסה" שהיתה לו ב WK שלו מאחור. לשמחתי גם יצא שהוא גר בשכונה שלי, ומכיוון שאנשים טובים קשה למצוא, לקח לי בערך חודש עד שהזמנתי אותו להצטרף לטיולים. במקור התכוננתי להכניס שם כמובן מגירות, אבל יצא שכאשר מכניסים לשם מגירות אז אי אפשר להכניס ארגז כלים, ג'ק בקבוק, ארגז קפה, כיריים, שולחן, קומפרסור ועוד ארגז כלים. אז לעת עתה הוא ללא מגירות. על המדף הרכבתי ארבע נקודות עיגון לצידנית המצוינת )IGLOO MAXCOLD( שאשתי קנתה לי ליומולדת 44. בצדדים יש 2 מטפים גדולים, ועדיין נשאר המון מקום ל 3 כיסאות מתקפלים.

במהלך ההרפתקאה המתמשכת הזאת גיליתי שלצערי אני עדיין קורע פה ושם צמיגים, וגם יצא לי לקלף את הצמיג מהחישוק פה ושם. זה קורה לחברים אצלנו ורובם העבירו את הספייר לדל- כי כשצריך מהר גלגל אז לך תעשה את התהליך המייגע הזה של לשלוף אותו מתחת לתא המטען- זה כמו ליילד פרה. אצלי הספייר כבר בדלת, אבל בליברטי בתקינה אירופית יש מתקן אידיוטי שמגביל את הגודל לצמיג במידה הסטנדרטית, שאגב מתאימה גם לאופני BMX, אגב יום כיפור. אז כל הספייר והמתקן שלו פורקו. וכל העסק עבר חיתוך ככה שה"מכסה" של הספייר עם התאורה של לוחית הרישוי עדיין יוכל לשבת על הספייר. על הדרך סובבתי את המתקן 180 מעלות (זה פטנט שג'יפ לא מדברת עליו, כי אנשים עם ליברטי ירוצו כולם לשים שלושים ושלוש, ככה זה בקהילה הגאה שלנו) אבל ברצינות - זה מגביה את הגלגל בכמעט 4 סנטימטר במתקן. ג'יפ התקינה בחוכמתה 2 פלטות מתכת בין הדלת האחורית לספייר כדי לחלק את העומס. מתברר שיש כאלה, אבל בעובי משמעותי יותר, עם ברגים ארוכים. אז עכשיו הספייר יותר גבוה ויותר רחוק, בלי פרזולים. אבל מכיוון שכבר הורחק הספייר אז השתמשתי במתקן המקורי כדי לייצר תושבת שאולי יום אחד יהיה לה שימוש, לג'ריקן, או יותר חשוב- לפח אשפה לכל מה שמוצאים בדרך.

רשימת ה"טודו" שלי נותרה כמובן ארוכה. אני צריך לטפל בכל מיני חריקות. אני רוצה לייצר תאורה לקופסת המטען. אני מניח שגם זה יבוצע.

https://www.youtube.com/watch?v=Zj7XvhHV0po&ab_channel=hadtomer

תומר איזה ציריות שמת ?

erezgur
20-04-22, 16:30
כאשר מצטטים ורוצים להתייחס למשפט בודד מכל המלל המצוטט - רצוי לערוך את הציטוט ולהשאיר רק את הקטע הרלוונטי...
במקרה הזה, גם אם היית שואל את אותה השאלה ללא ציטוט כלל - לא היה נפגע מאומה.

הודעות ארוכות מאד שמצוטטות במלואן מאד מקשות על הקריאות ומציקות למי שעובד עם הסלולר (אבל לא רק).

hadtomer
21-04-22, 06:44
תומר איזה ציריות שמת ?
JBA- מהאחרונות שהיו על המדף לפני שהם הפסיקו לייצר

ד ו ר ו ן
21-04-22, 09:17
אם תבחר להתקין פוליאוריטן.. תגלה שהוא מצריך תחזוקה שוטפת של גירוז ומפתח בלאי וחופשים יותר מהר מהגומי המקורי.
בוקסות פוליאוריטן נדחפות בימינו לכל פינה ..

כנראה שזה (שוב) תלוי רכב ושימוש, ושינויים ברכב (הגבהה מעבר לזויות עבודה סבירות למשל).
עברתי לפוליאוריתן לפני לא מעט שנים, רק שקט.
ובלאי נמוך בהרבה מהגומי המקורי.

כן, בכל מקום שניתן לשים פטמת גירוז, יש אחת, לא בגלל רעש, אלא כי ציר מגורז עובד חלק יותר מציר יבש.

hadtomer
21-04-22, 09:47
אצלי השימוש בפוליאוריטן לפעמים מניב תוצאות יפות ולפעמים פחות- אני חושב שהעיניין מתחלק לחלקי פוליאוריטן שהם יחידה אחת יצוקה או 2 חלקים. לדוגמה- בליברטי יש "מזלגות" מקדימה שמתחברים למשולש ובפועל משקל החלק הקדמי נח עליהם באופן ניכר. וכמובן שהם קורסים עם הזמן ואז אתה מאבד גובה ומרוויח רעש. יש לי שם בושינגים של סופרפרו וזה פגז. במשולש האחורי (אל תשאלו...טריי לינק פרימיטיבי) שנוטה לשחיקה אדירה יש סופרפרו וזה מחזיק שנים. לעומת זאת במסרק ההגה יש בוקסות פוליאוריטן שהן 2 חלקים וזה מרעיש פה ושם ודורש גריז. לגבי הגירוז- לקח לי הרבה זמן להבין שזה חשוב לא פחות מהחלפת שמן. מגרזת ידנית עולה 100 שקל, שווה פשוט להחזיק בבית ולדחוף גריז בכל טיפול. אצלי יש משולשים עליונים קדמיים של סדנה- ואני אוכל את עצמי על זה שיצא דגם עם פטמות גירוז- היתי מסיר את הקיימים וקודח בהם אבל אין לי לב. אולי בקיץ כשאין טיולים.

סולי
21-04-22, 15:11
כנראה שזה (שוב) תלוי רכב ושימוש, ושינויים ברכב (הגבהה מעבר לזויות עבודה סבירות למשל).
עברתי לפוליאוריתן לפני לא מעט שנים, רק שקט.
ובלאי נמוך בהרבה מהגומי המקורי.

כן, בכל מקום שניתן לשים פטמת גירוז, יש אחת, לא בגלל רעש, אלא כי ציר מגורז עובד חלק יותר מציר יבש.אני התייחסתי לרכב של תומר.. ולifs בלבד, וספציפית לחיבור של המשולשים לשלדה.
החסרת זאת מהציטוט.

הפוליאוריטן נפלא בגדול ... המרכב של הרכב שלי יושב על תושבות כאלו, הפנהרדים גם וכנל הבולמים... אני מאמין גדול .. (: אבל הוא צריך להתאים ליישום.

תומר נגע בעניין.
במקור התותב מחובר/מודבק לגומי ובזמן תנועת המשולש כל עוד המוביל תקין הוא זז עם הגומי. מבחינת תחזוקה, אורך חיים והעברת וויברציות למרכב. המקורי עדיף.

בפוליאוריטן, לרוב התותב והמוביל בנפרד.
יש חיכוך ותנועה בין התותב מתכת לפוליאוריטן... לכן יש לשלוף הכל אחת ל... ולגרז. ובמידה ולא ... מתחילים רעשים, שחיקה וחופש.

זה נוח וזול לייצור ולשיווק אבל לך כמשתמש סופי זה רק חסרונות על המקור.

נ.ב אם מצאת בוקסה פוליאוריטן עם תותב מובנה.... אהלן ווסהלן, חוזר בי.

Sent from my SM-G781B using Tapatalk

מוטי ג.
21-04-22, 16:30
מה מונע ממך להדביק את הבוקסה לפוליאוריטן?

איל מ
21-04-22, 20:58
זה לא עובד ככה. הפולאוריטן לא יודע לתת את הגמישות הזאת בסיבוב.

ד ו ר ו ן
22-04-22, 15:19
אני התייחסתי לרכב של תומר.. ולifs בלבד, וספציפית לחיבור של המשולשים לשלדה.
החסרת זאת מהציטוט.

עדיין רלוונטי, ות״ל מה תומר הרחיב.

hadtomer
22-04-22, 16:20
חיבורי המשולשים התחתונים והעליונים לשלדה הם המקומות היחידים שבהם לא בחרתי בפוליאוריטן. התחתונים בגלל שלתחושתי נדרשת הגמישות הזאת-והם גם מחזיקים שנים (טפו טפו). העליונים-יש לא מעט קיטים של פוליאוריטן- אבל זה שאני מעוניין בו מיועד לדור של משולשים עליונים של JBA שהוצג אחרי שאני רכשתי את שלי, ובדור החדש יש פטמות גירוז. לי אין ולכן אני מעדיף לקנות פעם בשנתיים באמאזון את הסט של MOOG בכמה מאות שקלים ולהרכיב

hadtomer
05-05-22, 09:24
תכלס-כיום הרכב משמש רק לטיולים והטיולים נהיו יחסית קשים- ומכיוון שהרכב נושא משקל אז החלטתי לשדרג כמה דברים- במיוחד בלימה ושיכוך. לקראת חגיגות חמש השנים- שני בילשטיינים חדשים הצטרפו לבילשטיינים האחוריים. הם מחליפים סט של ראנצ'ו שהתפגר אחרי שנתיים והיה פשוט גרוע. במקור היו אולדמן שהיו נפלאים ואני מקווה שהבילשטיין יעשו עבודה. שמעתי דעות לכאן ולכאן.

על הדרך הבלמים והרפידות מוחלפים לברמבו ופרודו- כי באתר של SOLO הם די זולים. לצערי התגלה שיש חופש בדרייבשאפט הקדמי אז הוא ישופץ- וברשימה יש גם 2 נאבות חדשות של SKF. בדרך גם תושבות הדיפרנציאל הקדמי מוחלפות בפוליאוריטן.

אני מחכה לראות האם הבילשטיינים יהיו קשים- כי אני טיפה מתלבט האם להעיף לפח את המוט המייצב הקדמי. בתכלס מבחינת תחזוקה-הוא רק מקור לכאבי ראש. בושינגים מתבלים וכו. מבחינת אחיזה וארטיקולציה, זה משהו שלא בדיוק חסר לי עם נעילה אחורית ומוגבל החלקה מקדימה. ואני כבר גם לינקים ארוכים למוט המייצב. או שאולי אייצר פשוט חיבורים נתיקים.

138126

hadtomer
20-05-22, 13:42
לפני כמה זמן באחד מחניוני הלילה בדרום תועד ג'יפ ליברטי נוסע ללא נהג - כשהנהג ספק רץ לצידו ספק תלוי ממנו- ולא בקטע מצחיק של "הא הא בוא נראה אותך עוצר 2. טונות של ג'יפ וציוד". האגדה מספרת שהנהג שחרר לרגע את בלם היד כשהרכב בניוטראל, כדי שהג'יפ יזוז 3 מטרים קדימה כדי שלא יהיה קרוב למדורה, ואז גילה לתדהמתו שאין בלם יד. אין - בלם - יד. למרבה המזל הנהג זינק פנימה, ג'יפ נעצר אחרי כמה מטרים ומי שהיה בחניון זכה לצפות במחזה מצחיק של פעם בחיים. בדיקה במוסך העלתה שהסיבה למחסור בבלם יד הוא טחינה מוחלטת וטוטאלית של הסנדלים. חדשים הותקנו.

על הדרך - ואחרי חיפוש של כמה שנים טובות הגיעו שני חלקים שלא מיוצרים כבר לא מעט שנים - ספייסרים לזרועות עליונות כדי לתקן זוויות עבודה. כי זה מדהים שלפעמים אפשר לנסוע 5 שנים על רכב ואז לגלות שאם היית מתקין את זה וזה - אז הוא היה הרבה יותר טוב. ומכיוון שהגיע גם טסט (....................................... .........) אז על הדרך הוחלפו עוד מלא דברים שהיה צריך כדי לעבור טסט ..............

מתכונן לטיול סוף עונה ואז מנוחה עד ספטמבר

138372

138371

נמרוד
20-05-22, 15:22
כל כמה שבועות הכותרת של השרשור הזה קופצת חזרה לראש הפורום.
נו, אולי פעם נקבל סוף סוף תשובה - אז באמת, למה דה פאק ליברטי!?!?

hadtomer
21-05-22, 09:34
כל כמה שבועות הכותרת של השרשור הזה קופצת חזרה לראש הפורום.
נו, אולי פעם נקבל סוף סוף תשובה - אז באמת, למה דה פאק ליברטי!?!?
אחרי 5 שנים ביחד, התשובה היא "כי אין בישראל פוראנר בנות חמש".

sgill
21-05-22, 13:10
ראשית יש פוראנרים יחסית חדשים (בני 0-5) שהובאו ביבוא אישי או נקנו משגרירות ארה"ב.
שנית - גם KJ אין בני פחות מ- 15 שנה ו - KK זה סיפור אחר ואי אפשר להקיש מהרכב שלך... ובטח לא על ה - KL מ 2015 ומעלה שאני בכלל לא בטוח שהם ליברטי.

hadtomer
21-05-22, 15:13
אם תמצא פוראנר בן חמש שאינו נמצא בחלומות ואינו נמצא במודעות ש"דוקטור גוגל" מעלה שאין מאחוריהן דבר וחצי דבר, שלח לי הודעה. לא חדש. בן חמש, אני לא עשיר, אני סתם אחד.

אבל מעבר לכך אתייחס ברצינות לשאלה למה ליברטי: אחרי חמש שנים - אני מבין שמדובר ברכב שתדמיתו אינה מיישרת קו עם מה שמוכר לכולנו. זה ג'יפ ברבי. אבל אחרי חמש שנים אני יכול לומר שזה ג'יפ הברבי שלי והוא מתאים לצרכי מאוד. נכון - זה דרש הרבה השקעה, הרבה שדרוג. אבל כל שקל היה שווה- ולא היו המון שקלים. אין כאן מקרה של "אם היית משקיע ככה אז היה לך לנד קרוזר". כולם מכירים את הקלישאה הג'יפאית המפורסמת של זה שאומר "הרכב שלי הביא אותי לכול מקום" ואז אומרים לו "אז ורדית עשית?" והוא שואל איפה זה ורדית.....אז במקרה שלי, נראה לי שהתמונות בשרשורי הטיולים מדברות בעד עצמן. עשה ורדית, עשה רמון, עשה קפה, עשה עוגה, באמת עשה ועשה ועשה ולא נעצר הבן זונה הזה. עשה אותי מרוצה. הוא לא ענקי וזה מתאים לי, הוא לא יקר, יש טונה של חלקים- וכל מה ששדרגתי הופך אותו לרכב אידיאלי עבורי. באמת, זו לא הגזמה לומר שזה רכב שתפור עלי כמו כפפה. הוא לא עושה לי בעיות חריגות טפו טפו טפו והוא מביא אותי לאן שצריך, עם הרבה ציוד ועם לא מעט אהבה מצידי.

sgill
21-05-22, 17:24
תומר, אני מסכים שהליברטי KJ הוא במשבצת ששמורה רק לו: הוא לא קצר, יש לו 4 דלתות, הוא לא ענק ולכן המרווח סרנים טוב יותר מפאגרו ארוך או לנדקרוזר. הוא באמת JEEP ולא SUV. החלקים למי שמכיר ויודע להתעסק באמזון ואיביי הם יחסית זולים.
אין פחד מגניבות כמו עם לנדקרוזר.
לא מציקים לך בטסטים כמו עם רנגלר (אפילו חוקי).
לדעתי הוא פתרון מעולה, טיילתי עם הרבה כאלה והיכולת שלהם בשטח מצויינת אחרי שידרוגים יחסית פשוטים.
אם בכל זאת אחפש את נקודות התורפה אז:
1. ה"חדשים" בני 15 ומזדקנים כמו שמכוניות אמריקאיות מזדקנות.
2. אין סרן חי מלפנים מה שמגביל קצת עבירות (אבל עם הגבהה ושתי נעילות הוא יעשה כמעט הכל).
3. אם אני זוכר נכון, ה KJ בא עם סרן קדמי מאלומינים. קצת יותר חלש מסרן ברזל אצל האחרים.

בקיצור, לדעתי עסקה מעולה אם אין לך 4 ילדים, אם אתה לא מחפש ללעוס סלעים והזמנת חלקים מחו"ל לא מאתגרת אותך.

Galaye
21-05-22, 21:59
איזה כיף שזה בדיוק למה אני מחזיק אותו
ובדיוק מה שקלטתי מכל הנכתב בפוסט הזה ובעסה שהוא בן 15 כבר ולמעשה המחליף יהיה יקר יותר והתמורה תהיה במקרה הטוב זהה לשימושים …

תודה על פוסט נהדר ותמשיכו לעדכן אותו

Sent from my iPad using Tapatalk

נמרוד
09-08-22, 20:24
כולנו במתח...
זהו, החלפת את הליברטי?

https://www.calcalist.co.il/local_news/car/article/byahdckc5

-->