PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - שיפור יכולת קירור של מקרר יינות / צמדים אלקטריים

נדב42
03-06-17, 16:57
כל מי שמכיר אותי יודע שאני לא חובב יינות.
אבל גבינות כן, ובחודשים האחרונים אני אף חוטא בהכנה של כמה מהן בבית :)

בתהליך הייצור של הגבינות השונות צריך לשמור אותן במקרר בטמפרטורות שבין 7 ל- 15 מעלות (לכל גבינה מתכון משלה), ולצורך העניין קניתי (בשלבים) 2 מקררי יין, אחד מהם עם 2 תאים נפרדים, כך שעומדים לרשותי 3 תאים שלכל אחד מהם בקרת טמפרטורה נפרדת.
הכל טוב ויפה, אלא שעכשיו הגיע הקיץ, והמקררים (בדומה לצידניות החשמליות) לא "סוחבים" ומצליחים במקרה הטוב להגיע ל-17-18 מעלות בשעות החום. כמובן שאם אשאיר את המזגן דולק כל היום זה יפתור לי את הבעייה, אבל זה נראה לי קצת מוגזם להשאיר מזגן 3כ"ס דולק בבית ריק כל היום רק בשביל הגבינות ...

המקררים מונחים על מקרר SBS גדול וישן, בפינה של המטבח, ואני לא מרגיש שמצטבר שם חום סביבתי משמעותי לעומת שאר החדר.

כמובן שאני יכול לקנות מקרר עם מדחס, הבעייה היא מקום, ומחיר או אסתטיקה (כלומר אפשר למצוא אסתטי ביוקר או ג'יף בזול), וחוצמזה היכולת לשלוט ב- 3 אזורים שונים היא שימושית מעוד עבורי.

אז אחרי כל המשחק המקדים הזה, אני מחפש דרך לשפר את ספיקת הקירור של המקררים האלו. ניסיתי להחליף מאוורר חיצוני באחד מהם למאוורר גדול וחזק יותר, לא נראה שעוזר. אפשרות נוספת שאני שוקל כרגע היא להוסיף מאוורר שיזרים אוויר דרך פתחי האיוורר הקיימים בגב המקרר כדי לשפר את חילוף החום מול הסביבה (גב המקרר מרגיש חמים).

אשמח לעוד רעיונות והצעות כאשר תחומי הגזרה הם כמה מאות שקלים, אין לי בעייה עם עבודה עצמית, ובסוף זה גם צריך להיראות אסתטי כי רואים את הכל מהסלון ...

אליכם ...

נמרוד
03-06-17, 17:40
להדליק את המזגן נשמע לי פתרון מצויין במקרה זה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

הדסופה
03-06-17, 18:11
תכניס חבילת חציר קטנה. תרטיב אותה במיים ותדליק עליה מאוורר. זה נראה מצויין עם הגבינות.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

נדב42
03-06-17, 20:21
להדליק את המזגן נשמע לי פתרון מצויין במקרה זה.
להשאיר מזגן 3 כ"ס דולק קבוע כאשר 6 ימים בשבוע הבית ריק ?
רק מהחסכון בחשבון חשמל אחד אני מעמיד בחוץ 3 מקררים ישנים עם תרמוסטטים חיצוניים ...

אבל אני מחפש פתרון לבפנים ...

OFF-RoaD
03-06-17, 21:51
מה עם סתם קרחומים/בקבוקי קרח קפואים, עם סבב טכני פעם פעמיים ביום? מקרר יותר מדי?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

נדב42
03-06-17, 21:57
קשה לי להאמין שיחזיקו ליותר משעה-שעתיים, אבל שווה בדיקה בפעם הבאה שאשאר יום שלם בבית ואוכל להשגיח ...
אני מעריך שקרחומים יעזרו לשעה-שעתיים (ואז אולי המקרר בכלל לא יפעל, תלוי במיקום החיישן) ויתחממו מהר למדי בגלל הפרש הטמפרטורה הגבוה.

חשוב לי לשמור על טמפרטורה יציבה - זה לא סתם לשמור על מוצרים שלא יתקלקלו. למעשה הם צריכים להתקלקל קצת, אבל באופן מבוקר :)

boaz avrahami
03-06-17, 22:14
המקרר יין על בסיס מדחס?

אני לא רואה פה הרבה קסמים.
או שיש לך מערה או שצריך מקרר נורמלי עם בקר...

פרנצ'י
03-06-17, 23:52
הדרך הכי פשוטה לעשות את זה היא להדליק את המזגן. מצטרף להמלצה.

המקררים האלה עובדים על אפקט פלטייר.
הלוחות מסוגלים להגיע להפרש טמפ' כלשהו בין 2 הצדדים. צד אחד מתקרר, שני מתחמם.
אם תצליח לפנות חום יותר ביעילות מהצד המתחמם, תוכל להביא את המערכת גם מתחת לאפס.

דבר ראשון תצטרך לדעת מה ההפרש המקסימלי שהלוח יכול להשיג.
בהינתן שהלוח לא פח, ואתה רוצה להתקדם איתו לפרוייקט אז עכשיו איך לפנות חום..
מאוורר גדול יותר זו התחלה..
אם אין השפעה, הדבר הבא שהייתי מנסה זו מערכת קירור מים..
רוב הרכיבים זמינים ואין בעיה להשיג, מלבד בלוק קירור מתאים שיתלבש על הצד החם של הלוח.
אם לא תמצא, אפשר לייצר (כרסום)

boaz avrahami
04-06-17, 00:44
נדב, אם יש לך שני פתחים בגב המקרר הביתי כהכנה למשהו אתה יכול להכניס למקרר צינור ולסחרר בו מיים לכיוון הגבינות.
אם לא הייתי ברור אוכל להרחיב

אופצי 2-
מקרר מיני בר יד שניה.
יעלה לדעתי 200-500 שח

grodnay
05-06-17, 14:05
היתי מעביר את המקררים לנקודה נמוכה, מוצלת וקרירה בבית. בודק שפתחי האוורור וצלעות הקירור מחוץ למקרר נקיים. מכניס למקרר רק דברים שקוררו מראש כך שישארו קרים. לא עוזר? זה ארון, לא מקרר...

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

zivo
05-06-17, 16:28
נדב, אם יש לך שני פתחים בגב המקרר הביתי כהכנה למשהו אתה יכול להכניס למקרר צינור ולסחרר בו מיים לכיוון הגבינות.
אם לא הייתי ברור אוכל להרחיב

אופצי 2-
מקרר מיני בר יד שניה.
יעלה לדעתי 200-500 שח
ב 500 קונים חדש :-)

-->