PDA

צפייה בגרסה מלאה : התנהלות מול חברת ליסינג - רכב עם 1,000 ק"מ שעובר שיפוץ מנוע

Mor Gurevich
05-06-17, 11:53
שלום לכולם,
בחודש מרץ אשתי התחילה חוזה ליסינג חדש כתוצאה ממעבר לעבודה חדשה (כרגע אשאיר את השרשור נקי, מבלי לפרסם את שם החברה). הוזמן רכב מסוג סקודה פאביה 2017, אשר הגיע באמצע חודש מאי (עד אז "זכינו" ברכב גישור ישן, אך שמור מאוד).
נסענו על הרכב החדש כשבועיים, במהלכם צברנו כ-1,000 ק"מ בתנאי הרצה (למרות שלא באמת צריך, החלטנו להחמיר. בכל זאת, אנחנו מתייחסים לרכב ליסינג כאילו שהוא רכושנו הפרטי).

בתום השבועיים, התחילו להופיע מתא המנוע רעשי תקתוק חלשים אך משונים, שלא הצלחתי להבין מה בדיוק מקורם (זה נשמע מכל מקום). התקשרנו למוקד ונתבקשנו לעצור במקום (באמצע שומקום), להמתין לרכב חלופי מיושן, שהגיע בחלוף שעתיים והתגלה כלא שמור כלל וניכר שהשיר "רכב חברה" נכתב ממש עליו. הגרר, ד"א, הגיע בחלוף 4 שעות.

מאז, הקפדנו להתקשר ולבדוק כל יום מה עם הרכב החדש שלנו ומתי הוא ישוב אלינו. התשובה של מנהל המוקד הייתה "עדיין אין לנו מושג מה התקלה". היום, למרות שעדיין לא יודעים מה התקלה, נאמר לנו שהגיע נציג יבואן שהחליט לשפץ את המנוע, משום שכנראה הגיע עם פגם מובנה.

גם אם שיפוץ המנוע יתקן את רעש התקתוקים, האם אני צריך להסכים לקבל את הרכב?
בכל זאת, מדובר ברכב שאנו משלמים עליו ממיטב כספנו, שהגיע פגום מהחברה. האם הוגן מצידי לדרוש רכב חדש במקום הרכב התקול?

מה הייתם עושים במקומי?

תודה,
מור.

נדב ש.
05-06-17, 13:57
דורש או מנוע חדש בקופסה או רכב אחר, וזה לא משנה איזה רכב זה, זאת צריכה להיות הגישה.

ש01
05-06-17, 14:18
אפשר לבקש הרבה דברים אבל,
רכב ליסינג,
מי בחברה חתם עם חברת הליסינג על ההסכם?
האם יש התייחסות לאירוע כזה?
ואם לא, האם העובדת צריכה להתנהל מול חברת הליסינג או קצין הרכב/המנהל האחראי על הקשר עם חברת הליסינג?
בארגונים אותם ניהלתי בעבר, רק איש הקשר מול חברת הליסינג טיפל באירועים חריגים מולם (לו גם יש יותר כח)

בהצלחה,

ואני בדיוק רציתי לכתוב לדרור שירד כבר מקבוצת פולסווגן, הם מזמן נפרדו ממחלות הילדות של הTSI ן-DSG...

IlanHadar
05-06-17, 19:20
מציע להבין בדיוק מה זה שיפוץ מנוע? מה התקלה?

אם באמת זה מנוע דפוק ברמה שצריך שיפוץ (איזה?) אז יש אינטרס גם לחברת הליסינג לקבל רכב אחר או מנוע חדש.

boaz avrahami
05-06-17, 19:30
שתדעו לכם שאתם טוחנים עד דק את כל החיובי שחשבתי על תעשיית הרכב הגרמנית [emoji4]

grand
05-06-17, 19:45
היום הקוריאנות נחשבות לסמל האמינות.
VAG וסקודה בפרט, סיפורים מסמרי שיער מהרבה מאוכזבים.
יש לי הרושם שהעתיד שייך לפיז'ו סיטרואן דווקא, הם עומדים להפוך מיצרן עם שם מפוקפק להפתעת העשור, הם שולפים רכבים מענינים.

zivo
05-06-17, 20:09
ננסה לחזור לנושא :-)
לחברת הליסינג יש לא פחות עניין לקבל מנוע חדש בקופסא, ולכן אני מניח שפה יהיה יותר קל להסכים שאחרי 1000 ק"מ, מחליפים מנוע ולא מתקנים.
לגבי החלפה של הרכב כולו - אם אתה קונה רכב חדש מהסוכנות, והלך מנוע, והיבואן מוכן להחליף למנוע חדש, אתה יכול לא להסכים ולדרוש רכב חדש???
לדעתי תשכח מזה (שלמה, אני צודק?).

האבסורד הגדול, שדווקא לחברה שחוכרת הרבה מכוניות יש יותר כח והיא ללא כל ספק יכולה ללחוץ על היבואן והחברת ליסינג להחליף את הרכב, אבל..
באיזה חברה היא עובדת ומה המדיניות של החברה - לדעתי במעט מאוד חברות, מחלקת רכב תקרא לחברת ליסיניג ותגיד להם לקחת את הרכב בחזרה :-(

דרך אגב, אני מבין את הבאסה, אבל עם מחליפים מנוע, וזה לא רכב שלך (מבחינת אובדן ערך), לא בטוח שהייתי יוצא למלחמה.

Mor Gurevich
06-06-17, 00:53
תודה על התגובות הענייניות.

החברה בה אשתי עובדת קטנה מאוד, כך שאין קצין רכב "אמיתי" אלא עובדת עם תחום אחריות אחר, שזהו תפקידה המשני. לפיכך, אין לה יותר מדי מנופים על חברת הליסינג.

לגבי שיפוץ המנוע - לטענתם, היבואן לא מאשר להחליף מנוע אלא (ציטוט ממנהל התיק של הרכב) "לפתוח את הבוכנות, להחליפן ולקוות לטוב" :rolleyes:.

אם זה היה רכב חדש מהסוכנות, שאני רוכש באופן פרטי, עם מנוע דפוק - הייתי עומד בתוקף על כך שיביאו לי רכב חדש, או לחלופין שיפצו אותי בתשלום על ירידת הערך הפוטנציאלית. לא הייתי עוצר גם במחיר של הגשת תביעה. במקרה הנ"ל, מי שיספוג את אבדן הערך זו חברת הליסינג, אך מי שבנתיים סובל זה אני. בכל זאת, אני ממשיך לשלם על הרכב החדש ולקבל במקומו רכב מרופט.

מוטי ג.
06-06-17, 01:13
לגבי השורה האחרונה, אין שום סיבה שתסעו ברכב חלופי שאתה לא מרוצה ממנו , פשוט תתעקש לקבל רכב דומה או משודרג.
הכל עניין של התעקשות.

אני נוסע ברכב אלדן, אם הרכב החלופי לא מתאים לי הם מביאים אחר.
ולא, אין לי שום קצין רכב, ויש לנו רק 4 רכבים בחוזה.
פשוט צריך להתעקש לקבל מה שמגיע לך.

לגבי הקייס שלך להחלפת רכב לאחר חדש - בקטע הזה אני עם zivo.

בהצלחה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

asafk
06-06-17, 08:27
הבעיה היחידה היא העונש של רכב חלופי. פרט לזה חבל לדעתי על האנרגיה. הרכב בסופו של יום לא שלך ולא משנה כמה אתה משלם עליו. ההשפעה בירידת ערך או קושי עתידי למכור היא לא עליך. אם התיקון טוב והכל תקין (ואני לא רואה סיבה שלא יהיה) - עזוב שטויות וסע לשלום.

אסף.

weref
06-06-17, 09:04
אם התיקון טוב והכל תקין (ואני לא רואה סיבה שלא יהיה) - עזוב שטויות וסע לשלום.
אסף.

אני לא לגמרי מסכים איתך אסף.
רכבי ליסג זוכים ליחס מזלזל מצד המוסכים, עושים את מה שצריך לעשות ולא טיפה יותר (העיקר להוציא את הרכב כמה שיותר מהר מהמוסך)
אצלינו יש צי יחסית גדול עם קצין רכב שנותן עבודה, ועדיין רק לאחרונה חזר רכב מטיפול בלי פקק מילוי שמן (ויש עוד מלא סיפורים).
נכון שכולנו אנשים וטועים אבל הרכבים האלה לא מקבלים אפילו את התשומת לב המינימלית.

במידה והרכב יתוקן כמו שצריך אזי לא תיהיה שום בעיה.
לדעתי, מור חושש (ובצדק) מזה שהרכב יחזור עם קרקושים ורעשים במקרה הטוב. במקרה הפחות טוב עם בעיות חדשות עקב תיקון לקוי.

זה פוטציאל כאב ראש למשך 3 שנים.

boaz avrahami
06-06-17, 09:06
אין דין טיפולים כדין תיקון מנוע באחריות יצרן

avikkllk
06-06-17, 09:31
שתדעו לכם שאתם טוחנים עד דק את כל החיובי שחשבתי על תעשיית הרכב הגרמנית [emoji4]
כבעל גרמניות לשעבר.
אגיד לך שהם לא כמו שעושים מהם.
איכות יש כוח וכולי יש
אמינות נופלת שם בין הכיסאות.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

nirs
06-06-17, 09:57
כבעל גרמניות לשעבר.
אגיד לך שהם לא כמו שעושים מהם.
איכות יש כוח וכולי יש
אמינות נופלת שם בין הכיסאות.

אי אפשר להפריד בין איכות ואמינות.
אילו שני צידי המטבע.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

נמרוד
06-06-17, 10:07
לפות"ש - אני גם לא רואה שיש לך יותר מדי מה לעשות מעבר ללזרום עם חברת הליסינג. יתקנו את האוטו, כל עוד אתה לא מרוצה יש לך רכב חליפי, וכמו שנאמר - רכב חליפי לא מוצא חן בעיניך, תדרוש החלפה ותקבל. זה בסך הכל רכב ממאגר ההשכרה של החברה.

אבל באופן כללי - זו הסיבה שגם כשלוקחים רכב בליסינג חשוב מעל הכל מכונית אמינה. זו הסיבה, במודע או לא מודע, שאנשים בוחרים במכוניות אפורות אך אמינות ממוצא צפון-מזרח אסייתי ולא באילו ממוצא ארופאי גם בליסינג. כי רכב שתוקע אותך תוקע אותך וזה לא משנה אם אתה צריך למכור אותו בסוף או לא.

מוטי ג.
06-06-17, 10:10
בהמשך למה שנמרוד כתב,
משפט נחמד ששמעתי פעם:
"למה להזמין סיטרואן אם בכל מקרה תיסע במאזדה בסוף! "
[emoji6]

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ש01
06-06-17, 12:16
[QUOTE=Mor Gurevich;752266]תודה על התגובות הענייניות.

החברה בה אשתי עובדת קטנה מאוד, כך שאין קצין רכב "אמיתי" אלא עובדת עם תחום אחריות אחר, שזהו תפקידה המשני. לפיכך, אין לה יותר מדי מנופים על חברת הליסינג.

בעבר, אחת החברות שניהלתי היו לנו בסך הכל 5 רכבים.
והיתה פקידה אחראית על הליסינג.
רכשנו 3 יונדאי אלנטרה, בשתיים מהן מיד החלו בעיות בגיר. לקחו את הרכבים ונתנו חליפי מרופט.
אמרו שיפתחו את הגיר ויתקנו ו"מקווים" שהכל יהיה בסדר.
כאן אני התערבתי, כסמנכ"ל התפעול, ודרשתי החלפת רכב.
חברת הליסינג, אחרי ויכוח קצר התיישרה והחליפה את שני הרכבים התקולים (הבנות רצו רנו מגאן 2, לא ברור לי למה, אבל קבלו את העגלות)

אני והמנכ"ל, ד.א. נסענו שנינו באוקטביות, שחצו את ה 200K ק"מ ללא כל בעייה בגיר (DSG)

avikkllk
06-06-17, 13:18
אי אפשר להפריד בין איכות ואמינות.
אילו שני צידי המטבע.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk
לא צריך להפריד ביניהם אבל כמו שאמרת זה שני צדדים. איכות החומר טובה.
י
אבל בכל גרמניה יש כמה פגמים חוזרים
והם יקרים נורא. בנקודה דור קודם עברו אצלנו במשפחה 3 כולם לא היו משהו כמו שציפינו ללא קשר לנאמר פה

-->