PDA

צפייה בגרסה מלאה : שאלה למהנדסים בקשר למשקל/כוח.

lizard
06-06-17, 12:33
נניח שיש לי חלק דומה לתמונה שעולה ויורד. משקל החלק כולו 10 קג. האם הנקודה שהחץ מצביע עליה רואה 10 קג? אני חושב שכן.

תתעלמו מהכוח, התכוונתי למשקל.

תודהhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170606/d76e767543a9aad924b6dbf12dc45b6d.jpg

נמרוד
06-06-17, 12:54
השרטוט שלך לא לגמרי ברור, אבל אני מניח שהתשובה היא כן.

lizard
06-06-17, 17:55
שרטוט זה לא הצד החזק שלי.
בגדול יש חלק קבוע וחלק שעולה ויורד. בתכל'ס אני מנסה לחשוב על עיצוב קומפקטי לפטיש נפחים קטן.
יש תצורות שבהן הבוכנה לצד המשקולת. אני רוצה לעבור לשלב הבא שבו המשקולת למעשה מתחת לסדן הקבוע. ככה יש פחות מסה שזזה מול הפנים וגם פחות מסה שמסתירה/מסיחה את הדעת. (תאמין לי שאחרי שגוש מתכת כבד וגדול זז לך 10 ס"מ מהפנים, קשה להתרכז ככה).

אם המשקל הכבד יהיה מתחת לשולחן זה יכול להיות להיט. גם מאפשר יותר זוויות עבודה.

asafk
06-06-17, 22:17
כן, פחות החיכוך שבין הבוכנה לצילינדר שלה.

אסף.

lizard
06-06-17, 22:32
תודה.

נמרוד
07-06-17, 11:53
שרטוט זה לא הצד החזק שלי.
בגדול יש חלק קבוע וחלק שעולה ויורד. בתכל'ס אני מנסה לחשוב על עיצוב קומפקטי לפטיש נפחים קטן.
יש תצורות שבהן הבוכנה לצד המשקולת. אני רוצה לעבור לשלב הבא שבו המשקולת למעשה מתחת לסדן הקבוע. ככה יש פחות מסה שזזה מול הפנים וגם פחות מסה שמסתירה/מסיחה את הדעת. (תאמין לי שאחרי שגוש מתכת כבד וגדול זז לך 10 ס"מ מהפנים, קשה להתרכז ככה).

אם המשקל הכבד יהיה מתחת לשולחן זה יכול להיות להיט. גם מאפשר יותר זוויות עבודה.

רעיון טוב על פניו. יש פרטים רבים בתכנון שאתה צריך לשים לב אליהם. בתור התחלה, החלק הזז - הפטיש - יראה עכשיו כוחות מתיחה ולא לחיצה בכל מכה. כדאי שהפטיש יהיה סימטרי, שהכוחות יעברו מסביב לסדן דרך שתי רגליים ולא רגל אחת כמו בציור שלך. אבל זה יגביל את תחום העבודה שלך ותצטרך לעבוד בין שתי הרגליים. אם אין ברירה וחייבים רגל אחת אז היא תעבוד בכפיפה קשה ביותר, וצריכה להיות מתוכננת לזה.

lizard
07-06-17, 11:57
לא הבנתי את הפסקה על הרגלים. בתכלס הראש פטיש (ram) כנראה יהיה יותר בתצורת ך מאשר כ. בנוסף אני מנסה לחשוב איך אפשר להשתמש בבוכנה חלשה עם מנוף כדי להוזיל עלויות.

אמיר ב.א
07-06-17, 14:01
"בתכלס הראש פטיש (ram) כנראה יהיה יותר בתצורת ך מאשר כ"

זה יוצר לך מומנט פיתול , שרוצה לעקם את הפטיש ולסובב אותו. כדאי לך שנקודת מרכז המסה של הפטיש ,

תהיה על הקו שבו הפטיש עולה ויורד...

lizard
07-06-17, 14:31
למה אתה חושב כך?

אמיר ב.א
07-06-17, 16:33
אם הצורה היא "ך" ולא "כ" , והנקודה שבה הפטיש פוגע במתכת היא החלק העליון של ה "ך",

תחשוב מה היה קורה אם ה"ך" לא היה מחובר לכלום ורק פוגע למעלה במתכת - החלק התחתון היה זז הצידה , והגוף היה ממשיך ליפול.

את התנועה הזו הצידה אתה צריך למנוע עם בוכנה / ציר וכו' - הם יספגו כוחות יותר חזקים הצידה ...

בגוף בצורה של "כ" שזז למטה - זה לא היה קורה , אם מרכז המסה היה על הקו של התזוזה (למטה\למעלה).

lizard
07-06-17, 18:57
הנה משהו קצת יותר בשל. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170607/cc143c4bfbbb196fe444a958254774b0.jpg

lizard
07-06-17, 18:57
או...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170607/0043c5e8b00f0106a380291308a79340.jpg

אמיר ב.א
08-06-17, 08:27
שני השירטוטים החדשים ניראים יותר מאוזנים מצורה של "ך", (הראשון שניראה כמו "T" יותר מאוזן מהשני)

תשתדל שמרכז המסה יהיה על הקו שזז למעלה ולמטה , ושיהיה איזון מבחינת המשקל בין צד ימין של הבוכנה וצד שמאל.

נמרוד
08-06-17, 09:52
שני השרטוטים החדשים שלך טובים וברורים, לצערי מבחינה הנדסית הם גרועים מאד. הובלה לינארית טובה רק אם הכוחות מאד מאוזנים ובתכנונים שלך הם בפרוש לא, יהיה שם חיכוך אדיר אם לא כליבה מלאה.

מה הבעייה בתוכניות קיימות ברשת שאתה מנסה לשפר?

עוד כמה שאלות:

האם המכה מבוססת על המשקל העצמי של הפטיש שנופל והבוכנה רק מעלה אותו כל פעם למעלה?

האם יש לך איזו עוצמת מכה (כמה טון) שאתה מכוון אליה?

האם יש מקום להשתמש במקבילית (צירים ממוסבים) במקום בהובלה לינארית?

lizard
08-06-17, 19:18
נמרוד הרעיון הוא למזער את הגודל של הפטיש. בכל מקרה מדובר על פטיש קטן של 10 ק"ג בערך. אני לא יודע לחשב את עוצמת המכה המדוייקת. הכוח מורכב מהמשקל של הRAM - סביבות 10 קילו, והעוצמה שהבוכנה מורידה את הRAM. יש פטישים שנקראים DROP HAMMERS שבהם הבוכנה או מנוע או מה שלא יהיה רק מרימים את הRAM והגרביטציה דואגת לשאר, אלו הפטישים הכי חלשים.

יש כל מיני סוגים תכנונים. יש פטיש שהRAM מחובר לקפיץ עלה והבוכנה מחוברת בצד השני ויש מיסב באמצע. יש תכנון שהRAM מחובר לקפיץ עלה והבוכנה מחוברת לידו. יש פטיש שבכלל בנוי מגלגל של אוטו, נקרא TIRE HAMMER. מאוד פשוט לבניה אבל זה פטיש מכני ולא פנאומטי.

המטרה שלי היא לבנות פטיש קטן, קומפקטי ומהיר. כנראה שהתכנון הזה לא מתאים. אחשוב על משהו אחר.

נמרוד
09-06-17, 00:31
אם הפטיש (החלק הזז) ישקול רק 10 קילו אז לא הבנתי את הציורים שלך בכלל. אתה יכול להכניס מידות או קנה מידה?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

lizard
09-06-17, 00:49
השרטוט (אפילו לא שרטוט, סתם סקיצה/קישקוש) זה בעיקרון.
בתכלס הRAM יהיה די קטן, אולי 50X50 או משהו כזה. כי אם אני אשים את הבוכנה איפה שאני חושב אני אצטרך שהחלק שעולה ויורד יהיה מאוד ארוך.

אני מתחיל לשחק עם ONSHAPE אז מתישהו אני מקווה להוציא משהו מסודר יותר.

-->