PDA

צפייה בגרסה מלאה : קראוון בארגז הטנדר

תנין
06-06-17, 21:57
שלום לכולם
אשמח לחוות דעת יודעי דבר.
התכנית שלי היא בניית תא ,קונסטרוקצית פלדה קלה ,חיפוי אלומיניום ,ובידוד מודבק פנימי .בגודל ארגז הטנדר ,היילקס דבל קבינה .ותוספת מעל לקבינה על מנת למקם מיטה באורך 1900 ממ שתהיה ברובה מעל לקבינה . כל הקראוון יוכל להתנתק מהטנדר ויחובר בברגים לארגז בהרכבה .
שאלות .
האם ארגז מתנתק כזה דורש רישוי ?
האם יש הגבלה בבנית ארגז מעל לקבינה ?
האם מותר לבלוט אחורה מארגז הרכב ,וכמה ?
מה הגובה המותר מעל גובה הרכב?

ruby572
06-06-17, 22:27
לגבי גובה: 3.00 מ' (רכב במשקל 1501 עד 3500 ק"ג)

לגבי לבלוט מאחור: למטען מותר לחרוג , למרכב בולט נדרש שינוי מבנה , ואתה לא באמת רוצה לעבור את זה.

לגבי רישוי : ברשיון מופיע סגור /פתוח ולא יותר מזה. לגבי ארגזי קרור לעיתים מופיע בהערות "מותקן אגז קרור, יצרן וכו'.

לגבי התקנה מעל לקבינה: הרכב מוגדר כמשא בלתי אחוד, ולכן הוא חייב להיות יחידה אחת עם הארגז האחורי ללא כל חיבור לקבינה.

יש עוד נקודה שלא לקחת בחשבון והיא משקל מורשה, בהיילקס משקל המטען די נמוך וזו אחת הסיבות שבנו הרבה ארגזי מטען מפיברגלס.
הרכב מגיע פתוח במקור והארגז הוא חלק מהמטען ולא חלק מהמשקל העצמי.

לגבי ארגז נשלף/מתחלף/פריק - תצטרך כ"כ הרבה אישורי תקינה שכבר לא תרצה לטייל יותר.

מה אני הייתי עושה במקומך?

מוצא ארגז גבוה תקני , יש כאלה עם משולש בולט מעל לקבינה, (מבנה אוירודינמי, עוד חלל אכסון)
מוריד את המשולש ויוצר במקומו את הבועה שאתה רוצה עבור חלל שינה, כמובן ללא חיבור לקבינה.

אם אתה מחליף ארגז קיים בארגז אחר, אתה לא צריך לבקר את משרד התחבורה וברשיון כבר מופיע "משא בלתי אחוד-סגור"
אם אין לך ארגז בכלל, תצטרך לעבור בכל מקרה אצל יצרן מורשה, להתקין כזה והוא כבר ידאג לאישורי תקינה ושינוי ברשיון.

ד ו ר ו ן
06-06-17, 22:50
יש עוד נקודה שלא לקחת בחשבון והיא משקל מורשה, בהיילקס משקל המטען די נמוך וזו אחת הסיבות שבנו הרבה ארגזי מטען מפיברגלס.
בשנתון שלו משקל מורשה 815ק"ג, תוריד 200~ ק"ג על נוסעים, ונשאר בסביבות 600ק"ג, אתה מעריך שקמפר כזה יהיה כבד יותר?

בוזי
06-06-17, 23:59
זה קטן מדי. קנה קרוואן נגרר.

zerez
07-06-17, 00:00
לדעתי הלא מקצועית זה נחשב כמיטען ואז אין בעיה.
גובה, כפי שאמרו 3 מטר, מותר לחרוג מטר מקדימה ומטר מאחורה ואסור לחרוג לצדדים.

מישהו יודע אחרת?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
07-06-17, 00:07
יש באוסטרליה ודרא"פ קמפרים בסגנון שנקרא SLIDE-IN שמיועדים לקיבוע לארגז בסופ"ש ואחסנה באמצע השבוע בחצר.

חפש כאלו ברשת.חלקם עם גג מתרומם שהופך למיטה זוגית מוגבהת מעל לארגז והקבינה.

בוזי
07-06-17, 00:18
סלייד אין פופולאריים גם בארה"ב. אי אפשר לבנות משהו שאפשר להיות בתוכו, בגודל ארגז של היילקס, ובטח לא בפחות מ 600 ק"ג.

ד ו ר ו ן
07-06-17, 00:25
תתפלא.
מתקינים כאלו בטאקומה שהמשקל העמסה שלה נמוך משמעותית מהיילקס.

תשוטט קצת ב-expedition-portal יש עכשיו כתבת סיקור של הכינוס השנתי של האתר, עם כמה דוגמאות כאלו (ועל הדרך מתלוננים שטויוטה מזניחים את צפון ארה״ב ולא מביאים להם היילקס).

Gilad
07-06-17, 01:30
חיבור באמצעות רצועות ראצ'ט יהפוך את הארגז להיות מטען ולא שינוי מבנה...

בוזי
07-06-17, 01:41
דורון, מה שאתה רואה שם בולט לצדדי הארגז.
בישראל זה אסור. על 8 פיט, לעומת זאת, אפשר לבנות דברים יפים...

בוזי
07-06-17, 01:56
הנה קמפר באורך 6ft 10 inch שזה בעברית בערך 208 ס"מ, שוקל קצת מעל חצי טון, לפני טיפה של מים, גרם של גז או ציפית לכרית:http://www.northern-lite.com/truck_camper_lite_610.php

ד ו ר ו ן
07-06-17, 08:40
דורון, מה שאתה רואה שם בולט לצדדי הארגז.
...
לא, אבל נניח לזה.

תנין,
מציע לך להתייעץ קצת עם חיים רכס מ-״רכסים״, הוא בונה ארגזי קאסטום לטנדרים מקומיים ובטוח יש לו מידע שיכול לתרום לתכנון.

בוזי
07-06-17, 09:54
דורון, זה מעניין.
תעלה בבקשה תמונות או לינקים.

asafpeleg
07-06-17, 12:53
שכן שלי קנה והביא ארצה קראוון לארגז של סילוורדו. יש לו 4 רגליים חשמליות (ג'קים) בכל פינה, הן מתרוממות, הוא נכנס ברברס ואז מוריד אותו לארגז. כך גם מוציא. זה מדליק לאללה. נרתם לארגז עם רצועות ראצ'ט.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

zivo
07-06-17, 13:36
לפני שנכנסתי לפרוייקט הטרופר שלי, שקלתי כיוון כזה.
המסקנה שלי היתה להשאר בגודל של ארגז תיקני, ולבנות הרחבה "דינמית" לצורך שינה.
או על הגג (אוהל נפתח, עם מעבר מאהול לפנים הטנדר מבלי לצאת) או אפילו היה לי רעיון שכל הדלת האחורית יושבת על שרווך שנמשך כחצי מטר החוצה.
זה פותר את כל בעיות הרישוי, וחוסך גרר (דלק ויציבות ביום יום).
בהנחה שאנחנו נוסעים הרבה, וישנים מעט, זו פשרה נכונה לדעתי.

חיים רכס אכן עושה דברים כאלו, ואכן בנה לאחרונה נגרר כזה.
נגרר סטנדרטי, שעליו יש אוהל שנפתח, כולל תאים סלורים וחימום מים על גז.

תנין
07-06-17, 17:06
אהבתי את הרעיון להרחבה דינמית לצדדים על מנת לישר רגליים בשינה ,
חוץ מתצורת אקורדיון מברזנט ,יש עוד שיטות לבניית הרחבה כזאת ?

אני חושב ללכת על הכיוון של מטען המועמס על הטנדר כדי לפשט את עניין הרישוי .

בסופו של התהליך האוטו צריך להיות מושט ליוון , מישהו צופה בעיות בהשטת טנדר מועמס ליוון?

amirmoshe
07-06-17, 17:14
תחליף לסינגל קבין והכל יסתדר לך.. 😃

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

תנין
07-06-17, 20:53
יש ילדים....

ד ו ר ו ן
07-06-17, 21:47
ליוון לא הייתי טורח על קמפר.

יש חדרי אירוח מעולים כמעט בכל כפר.

לפני כמה שנים נסענו 10 ימים בהרים עם טריוס שכור, בלי להזמין כלום.

בסוף היום נכנסנו לכפר הקרוב ושאלנו למי יש חדר אירוח.

עם ילדים, הייתי עושה צעד קדימה ומזמין פעם ביומיים. בשביל מקלחות וכו׳, ובשאר ישן באוהל.

ד ו ר ו ן
09-06-17, 11:48
דורון, זה מעניין.
תעלה בבקשה תמונות או לינקים.

זה למשל:
Exkab- German manufactured pop-up camper (http://forum.expeditionportal.com/threads/48716-Exkab-German-manufactured-pop-up-camper)

אם זה מעניין, אפשר וכדאי להתחיל לדפדף שם, יש שם מאגר ידע עצום מכל העולם.

כדאי גם מפית לריר והדמעות מול האפשרויות שיש למי שהגבול הצמוד לבדינתו מאפשר להעמיס ולצאת למסעות ישר מהחצר של הבית.

לפות"ש:
אם הייתי נדרש להתמודד עם ההתניות שלך (אוהל/לינה ברכב), הייתי הולך על גגון מעל הארגז ואוהל גגן איכותי, אולי אפילו 2, אחד מעל הקבינה ואחד מעל הארגז (אחד נפתח אחורה ואחד קדימה.
את הארגז תשאיר לציוד.

יש משפחה דרום אפריקאית שמטילת ככה כבר 10 שנים עם 3 ילדים עם דיפנדר 130.

ספציפית בשביל יוון, הייתי מביא אוהל ללינה על הקרקע כאופציה, כולל באתרי קמפינג מסודרים שיש לא מעט מהם ביוון, ובעיקר מסתמך עם חדרי אירוח בכפרים.

תנין
09-06-17, 14:22
הטיול יהיה בכל אירופה ,משהו בסביבות 4 חודשים.
אני מנסה להימנע מאוהלים למיניהם ,בעיני לא תענוג גדול במזג אוויר גשום .
הרעיון המקורי היה להשיט את האוטו ולקנות קראוון נגרר קטן ,בנוסף ליצור שני מקומות שינה על בסיס ארגז הטנדר. סך הכל 5 נפשות .
בכל מקרה כדאי מבחינתי לבנות סוג של קמפר שינה על הארגז ,גם על מנת להגדיל את נפח העמסת הציוד.
אולי בכלל נשכיר קראוון נגרר לפרקי זמן קצרים ,ובשאר הזמן נישן באוטו ובאוהל .
הרעיון שנראה לי בינתים הוא לבנות תא שינה מאלומיניום מתרחב לצדדים אבל הרחבה שתלויה על צירים בפאה העליונה ,יווצר שטח לשני ישנים לרוחב הארגז.
את כל התא להתחיל מגובה דפנות הארגז לגובה מטר, ולהשאיר את נפח הארגז התחתון למיגרות איכסון ,נפתחות אחורה .

ד ו ר ו ן
09-06-17, 15:05
4 חודשים באירופה זה כבר סיפור אחר..

2 אוהלי גג מעל ארגז מדוגם וסגור יכולים לסגור לך יופי של פינה.

כמו של המשפחה הזו:
Adventure Interview: Graeme Bell of A2A Expedition (https://expeditionportal.com/adventure-interview-graeme-bell-of-a2a-expedition/)

a2aexpedition.com (http://www.a2aexpedition.com/)

בנוסף, יש להם בלוג נרחב על חיים כמשפחה בדרכים, כולל תובנות על אריזה, ילדים בדרך וכו', שווה לקרוא.

A2A Expedition: Traveling the Planet with Children (https://expeditionportal.com/a2a-expedition-traveling-the-planet-with-children/)

zerez
09-06-17, 15:21
חזרתי מיוון בשבוע שעבר ועלה הרעיון להשיט את האוטו שלי לטיול ארוך.
הדרכים בהרים הן צרות ומפוטלות, חלקן עם משופעות ואני חושב שעדיף להמנע מקרוואן, לדעתי עדיף להשקיע בשני אוהלים טובים ואולי רשת צל שתיקשר מהרכב.

בדקת את האופציות להשיט ולבטח את הרכב?
לגבי ביטוח וחוקים אירופאיים כבר יש לי מידע ואני מחכה לתשובה מרוזנפלד לגבי השטה.

ד ו ר ו ן
09-06-17, 15:25
חזרתי מיוון בשבוע שעבר ועלה הרעיון להשיט את האוטו שלי לטיול ארוך.
הדרכים בהרים הן צרות ומפוטלות, חלקן עם משופעות ואני חושב שעדיף להמנע מקרוואן,
+++
בהרים יש דרכים ברובח רכב וחצי, ועיקולים של 180 מעלות, ברדיוס קטן מאד בלי יכולת לתמרן אחורה, או מאד בעייתי, ועם תהום בצד.

העיקולים באים לתת פתרון של תוואי הררי תלול, אז בתוך הסיבוב יש גם עלייה קטנה, וביחד, זה רחוק מאידיאלי לנגרר קמפר, אולי לנגרר קטן של ציוד.

LIRON5721
09-06-17, 16:58
שכן שלי קנה והביא ארצה קראוון לארגז של סילוורדו. יש לו 4 רגליים חשמליות (ג'קים) בכל פינה, הן מתרוממות, הוא נכנס ברברס ואז מוריד אותו לארגז. כך גם מוציא. זה מדליק לאללה. נרתם לארגז עם רצועות ראצ'ט.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

אפשר קישור למוצר?

המשוטט
09-06-17, 18:14
נתקלתי במקרה

http://www.exkab.de

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

צור
10-06-17, 00:01
לגבי יוון ובכלל אירופה כולל איטליה.
1. אין בעיה לנסוע עם מוטורהום או קראוון נגרר.
בכל הדרכים הללו שאנו מחשיבים צרות נוסעות משאיות . ראו כפרים ערבים אצלנו בארץ במקומות שאנחנו שוקלים האם הרכב שלנו עובר חונה בצד פול טרילר שלא ברור איך הנהג בכלל יצא מהמשאית.
מניסיון - קצת סבלנות ואומץ וזו לא בעיה מיוחדת לנסוע בכבישים הללו.
2. כבישי אגרה - קח בחשבון שרכב עם נגרר זה תשלום כפול.
3. לכל המציעים לקחת אוהל ולפתוח על האדמה - אתם מפספסים לדעתי את הרעיון. הרעיון זה היצירתיות הבניה ואס גם ההנאה של ההצלחה.
אם היה רוצה אוהל היה מכניס את המשפחה לטנדר שם כסאות כתר מאחורה עם מנגל ואוהל
והרי זה לא פחות טוב מכל דיגום יוקרתי ויקר אחר.

ד ו ר ו ן
10-06-17, 00:19
צור,
היו בהרים דרכי עפר שעם טריוס הייתי צריך לתכנן את רדיוס הסיבוב.
סיבובים ברוחב אוטו וחצי=אין מעבר לשני רכבים.

דרכי עפר מהודקות ולא קוליסים בשטח.

תנין
18-06-17, 19:19
אז התכנית העדכנית היא לבנות קמפר בסגנון הקמפר pop up של exkab .
הרחבה עליונה ,מיטה מעל הקבינה לשני מבוגרים,
הרחבה צדדית אחת על מנת ליצור שתי מיטות לרוחב הארגז ,.
וילדה אחת קטנה במושב האחורי של הטנדר.
סך הכל 5. .שני מבוגרים ושלושה ילדים.
ברור שבמזג אוויר נוח נישן באוהל ריצפה גדול .

http://forum.expeditionportal.com/threads/48716-Exkab-German-manufactured-pop-up-camper

הקמפר של exkab שוקל 200 קילו .אני אנסה לא לחרוג מזה בהרבה .

איך קליטת קרינת החום באלומיניום חשוף ? בהשוואה ללבן.
מבחינת רישוי ,הקמפר יהיה נתיק מהרכב , האם יש צורך בהליך רישוי כלשהו ?
חוץ מקינן קמפינג ,יש עוד ספקים מומלצים לצירים ,דלתות , ושאר אביזרי בניית קראוונים ?
תודה אמנון

תנין
18-06-17, 19:34
http://demountablecampergroup.com/search.php

מחיר משומש בגרמניה 15000 אירו.

מה הפרוצדורה לקנות שם ולחזור עם הקמפר אחרי הטיול ?

http://demountablecampergroup.com/viewtopic.php?f=5&t=5&p=13108&hilit=exkab#p13108

חנן גולומבק
20-06-17, 16:35
איך קליטת קרינת החום באלומיניום חשוף ? בהשוואה ללבן.

מבחינת רישוי ,הקמפר יהיה נתיק מהרכב , האם יש צורך בהליך רישוי כלשהו ?

חוץ מקינן קמפינג ,יש עוד ספקים מומלצים לצירים ,דלתות , ושאר אביזרי בניית קראוונים ?

תודה אמנון

באלומניום חשוף לשמש אי אפשר לגעת, זה לוהט. חייב לצבוע אותו בצבע בהיר.

זה תלוי במזל שיגרום לכך שלא תתקל בבוחן תנועה בכביש אבל זה אפשרי, ככה זה היה אצלי בטירדרופ.

באי ביי יש המון אביזרים.

moshe42
30-09-21, 21:04
אשמח לשוחח עם מביני דבר בנושא
רוצה להפוך סובארו טנדר לאוטו בית ולהשיט אותו לחול בהמשך
מחפש מידע מבחינת חוק מה אפשרי ומה לא על שתי הנושאים בנפרד (על הבניה והרישוי ועל ההשטה לחול)
הטנדר הוא משא בלתי אחוד סגור ברישיון

איל מ
30-09-21, 21:20
הבעיה העיקרית שלך היא שסובארו טנדר לא מסוגל לשאת משקל בארגז.
תתחיל מלטפל בזה.

erezgur
30-09-21, 21:36
אשמח לשוחח עם מביני דבר בנושא

ברוך הבא לפורום,

לא יודע לענות על השאלות שלך ואשאיר זאת למבינים, אבל רוצה להסביר שלמרות שהרצון לשוחח אישית בנושא זה או אחר עם מישהו אחר הוא מובן ונח יותר לשואל, זה למעשה מאבד את המטרה של הפורום.

אחד היתרונות הבולטים של הפורום הוא היכולת לשמר את הידע ולאחזר אותו בבוא היום באמצעות חיפוש, כך כל פיסת מידע הנכתבת כאן פומבית משרתת לא רק את השואל בנקודת הזמן הנוכחית אלא גם את כל מי שיתעניין בנושא בעתיד (אני מניח שכך הגעת אלינו לפורום - חיפשת באינטרנ מידע וראית שכאן יש פוטנציאל לקבל את המידע המבוקש).

גם כאשר מסתכלים על הנושא מצד "מביני הדבר בנושא", כמה פעמים לדעתך הם יהיו מוכנים לשוחח טחפונית ולענות על אותן שאלות? מהר מאד הם ייעלמו / יאלמו ולא ניתן יהיה לקבל מהם מידע. זו תופעה שמוכרת מהרשתות החברתיות / קבוצת ווטסאפ וכו'. לכן, כאשר טורחים פעם אחת וכותבים את התשובות בפורום - המידע מתוייק ונשמר ומשרת את הציבור לאורך זמן.

בהצלחה!

זיף
01-10-21, 19:35
הבעיה העיקרית שלך היא שסובארו טנדר לא מסוגל לשאת משקל בארגז.
תתחיל מלטפל בזה.

חד משמעי

-->