PDA

צפייה בגרסה מלאה : פתרון הצללה למשפחה גדולה.

windler
09-06-17, 00:29
הי תותחים
אשמח לקבל המלצה לפתרונות הצללה לים .
קצת סקרתי את הנושא ..וממש לא בא לי על הבדים הנמתחים , מחפש משהו יותר מאסיבי .
יחד עם זאת אני לא מחפש אוהל .
בנתיים העלתי בחכתי את המוצר הבא :
http://guro.co.il/Web/?PageType=9&ItemID=57944

בעיקרון אשמח לשמוע את ניסיונכם עם המוצר ו\או מוצרי החברה ו\או המלצות למוצרים אחרים .
תודה

jacob72
09-06-17, 11:10
אני משתמש בבד נמתח של יצרן ישראלי,אוטנטיק עושה את העבודה, 2.5 ×2.5. שימושי גם הקמפינג. הוא סוגר לך פאה שלמה מצד השמש.
בכללי זה זה פונקצייה של כמה משקל בא לך לסחוב לים.אצלי זה משהו שנכנס לתיק קטן,הילד סוחב את זה [emoji1]
https://www.otentik.co.il/index.aspx

במוצר שצרפת,האוהל פתוח ,השמש לא תמיד-מגיעה למעלה, כך שזה לא בדיוק יגן עליך מהשמש .

בהצלחה

ד ו ר ו ן
09-06-17, 11:34
היה לי משהו דומה מאד, לדעתי לא יעיל.
אתה מוצא את עצמך מחפש פינה מוצלת מתחת לפינות והשמש, חוץ מבצהרי היום, כשאתה בד"כ לא בים, לא נמצאת ישר מעל=הצל מוטה החוצה מהמוצר עצמו.
בנוסף, גרוע בעמידות לרוח, ואם אתה לא מעגן אותו ע"י יתדות עמוקות מאד, או מושיב ילד בכל פינה.. זה מתנפנף ומתגלגל בקלות עם כל משב רוח.

אנחנו הפסקנו להשתמש בו.

tallevi
09-06-17, 11:37
אני משתמש בבד נמתח של יצרן ישראלי,אוטנטיק עושה את העבודה, 2.5 ×2.5. שימושי גם הקמפינג. הוא סוגר לך פאה שלמה מצד השמש.
בכללי זה זה פונקצייה של כמה משקל בא לך לסחוב לים.אצלי זה משהו שנכנס לתיק קטן,הילד סוחב את זה [emoji1]
https://www.otentik.co.il/index.aspx

בהצלחה

קניתי את המוצר הזה וכנראה שזרקתי את כספי לחינם. לא הצלחתי להעמיד את הציליה מעל לעשר דקות רצוף. שטות מוחלטת. המוטות נופלים בכל משב רוח רענן...

אולי ישמש אותי כציליה לטיולים עם הג'יפ, אבל בכל מקרה יקר יחסית לחתיכת בד...

טל.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

איל מ
09-06-17, 11:51
יש לי את האוהל ים של גורו, הדגם הקטן יותר (לשישה/ארבעה).
המוטות קצת עדינים אבל עושה את העבודה.
כמו שנאמר, כדי שיהיה צל, חייבים להקים את אחד הקירות או את שניהם (מגיעים עם האוהל).
יש כיסי חול התפורים ליריעה ויתדות פלסטיק שמגיעות בערכה אבל השילוב של המפרש (אמרנו שמקימים לפחות קיר אחד), בשילוב עם הקונסטרוקציה העדינה גורמים לעיוות של האוהל (לא משרה בטחון אבל תכלס לא פוגע בתפקוד שלו.
את האוהל קיבלתי מתנה לחג והוא אחלה בשבילנו, אבל לא הייתי מוציא עליו כמה מאות שקלים.

GodsFather
09-06-17, 14:25
יש לי את הגורו מהלינק ל5 אנשים עם הסט תוספת של האוהל (חשבתי שהם פשטו רגל....)
בעיני דווקא שורד יפה מאד, ואכן צריך את הקירות הנוספים כדי לקבל הגנה מהשמש אבל ההקמה מהירה מאד וגם במקרה שלי העלות לא הייתה כפי שמפורסם

OFF-RoaD
09-06-17, 16:07
קניתי את המוצר הזה וכנראה שזרקתי את כספי לחינם. לא הצלחתי להעמיד את הציליה מעל לעשר דקות רצוף. שטות מוחלטת. המוטות נופלים בכל משב רוח רענן...

אולי ישמש אותי כציליה לטיולים עם הג'יפ, אבל בכל מקרה יקר יחסית לחתיכת בד...

טל.

אצלי היא עומדת במדך שעות רבות בכל פעם... הסוד הוא לא לפחד למתוח את הלייקרה, ולהקים אותה כשהרוח מגיעה מבין העמודים (ולא מאחור או מהצד), בתקווה שיש מערבית...

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

tallevi
09-06-17, 16:09
מתחתי לה את האמאמא...לא עזר. ניסיתי בכל הכיוונים...גם ללא הועיל.
התייאשתי.

Shai R
09-06-17, 21:50
רכשנו לא מזמן את האוטנטיק הגדולה 4.2X4.2.
היינו בחוף מכמורת והייתה רוח מטורפת.
אחרי מלחמה של 15 דקות היה לנו צל לכל היום.היריעה זורמת עם הרוח.צריך רק למצוא את הפוזיציה הנכונה.

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

Asaf-a
10-06-17, 00:01
מתחתי לה את האמאמא...לא עזר. ניסיתי בכל הכיוונים...גם ללא הועיל.
התייאשתי.

בהנחה שאנו מדברים על אותו מוצר לייקרה נמתחת עם 2 מוטות ובמקום יתדות שימוש בשקי לייקרה, הסוד הוא בקבירת השקית הממולאת בחול בתוך החול, כך שלא יכולה להיגרר, גם את המוטות אני מקפיד להכניס 5-10 ס"מ לחול.

de fox
10-06-17, 08:56
אני חסיד גדול של ציליות האוטנטיק ושות'. לדעתי ברמת המוצר, החברה שם עלו על פטנט מצויין להצללה בחוף- לקחו חיסרון של הקמה ועמידה ברוחות והפכו אותו לשיטת עבודה שחוסכת הקמה מסורבלת ותורמת למוצר קומפקטי וקל כשהוא ארוז. כמוצר הוא גאוני. החסרון שלה שצריך לתחזק אותה מדי פעם ושהיא יכולה לעמוד (בצורה אופטימלית) רק מול רוח, בשטח סתם היא לא תעמוד אלא בתוספת עמודים ויתדות ואז כבר זאת לא הפואנטה.

יחד עם זאת, כשאנחנו יוצאים כל המשפחה המורחבת לים, אין תחליף לרשת צל גדולה ואיכותית (לי יש 6X4 מטר) עם 4 עמודים טלסקופים מאלומיניום שעשיתי בגרוש וחצי (וחבר תפר מנשא מקורדורה). מתוחה טוב עם חבלים ויתדות\שקי חול. עומדת כל היום, לא תלוייה ברוח, נותנת שטח הצללה מספק לכל המשפחה. החיסרון- קצת אופרציה להקמה, למרות שברגע שתפסתי מיומנות אני מקים לבד ברבע שעה, 20 דקות, חיסרון נוסף הוא גודל פיזי כשהיא מקופלת.

כשאני כותב רשת איכותית הכוונה מבחינתי זה רשת שתפרי השוליים שלה מחוזקים ובהיקף שלה יש לולאות בד עם תפירה כפולה ולא טבעות מתכת שנוטות לקרוע את הרשת בעומסים גדולים. את שלי רכשתי לפי דרישה ממתפרה בדרום תל אביב במשהו כמו 250-300 ש"ח. מחזיקה כבר כמה שנים טובות.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170610/a30ee339d3f9b4d42176e42893944317.jpg

סולי
11-06-17, 07:36
אתעלק על השירשור..
מחפש לעשות פתרון להצללה מבד לייקרה 6מטר על 6מטר..
מישהו יודע עלויות והכוונה מהיכן לרכוש?

איל מ
11-06-17, 08:26
יש חנויות בדים שמוכרות אונליין.
רוחב גליל הוא בד"כ מטר וחצי כך שתצטרך ללכת לתפור את הבדים.
תופר ברזנטים לא בטוח יוכל לעזור לך כי צריך תפר אלסטי (זיגזג או חוט גומי). ובמקרה הזה דווקא תופרת שכונתית יכולה לעזור.
אם אתה רוצה לעשות עבודת רגליים, אתה יכול לגשת לרח' נחלת בנימין או כפר גלעדי בת"א על כל מטר רחוב יש שתי חנויות בדים.

גיא
11-06-17, 08:27
אני גם עם רשת צל ששורדת נפלא מעל עשור

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170611/87e3b492261862889c47e92633b1ac81.jpg

ממליץ.

Sent from my iPhone using Tapatalk

איל מ
11-06-17, 08:37
נ.ב.
לגבי הלייקרה,
אתה צריך בד יותר קטן מהשטח המוצלל ולמתוח אותו הרבה. רק אחרי שהוא מתוח על הקרקע אתה נכנס עם המוט ומגביה

אבנר ברוך
11-06-17, 08:43
יתרונות לבד לייקרה (כדוגמת אוטנטיק):
1. משקל מאוד קל
2. הקמה (מתיחה) קלה
3. אחסון ברכב
4. אטימות מלאה

חסרונות:
1. לא עמיד בלחות, נרקב אחרי עונה או שתיים
2. המוצר של אוטנטיק מגיע עם מוטות (מפרקים) חלשים, מומלץ לרכוש מוטות אלומיניום ייעודים לאוהל (מתכות ארד, 50 ש"ח למטר)
3. נקרע בקלות במגע עם עצם חד

יתרונות רשת הצללה
1. חוזק

חסרונות רשת הצללה:
1. אטימות לא מלאה - תרגישו את זה היטב שהשמש בזניט בחודשים החמים
2. משקל
3. אחסון

איל מ
11-06-17, 08:48
אם חזרנו לוויכוח על לייקרה מול ציליה (יש לפחות שרשור אחד כזה),
חשוב לציין שהטמפ' מתחת לליקרה יותר גבוהה ויש הקרנה של חום הרבה יותר מאשר רשת צל.
בשביל להמנע מזה, הלייקרה חייבת להיות עם עמודים גבוהים מאוד וזה הופך להיות לא רלוונטי לג'יפ.
אם ברשת עסקינן, צריך לקנות אחת שמסננת באחוזים גבוהים.

(אני מתייחס רק לאור/חום ולא לסינון קרינה).

גיא
11-06-17, 08:51
אם חזרנו לוויכוח על לייקרה מול ציליה (יש לפחות שרשור אחד כזה),
חשוב לציין שהטמפ' מתחת לליקרה יותר גבוהה ויש הקרנה של חום הרבה יותר מאשר רשת צל.
בשביל להמנע מזה, הלייקרה חייבת להיות עם עמודים גבוהים מאוד וזה הופך להיות לא רלוונטי לג'יפ.
אם ברשת עסקינן, צריך לקנות אחת שמסננת באחוזים גבוהים.

(אני מתייחס רק לאור/חום ולא לסינון קרינה).

לא מכיר את הלייקרה, אבל הרשת צל שלנו היא ברמת חסימת אור של 80% ולא חם מתחתיה .. אין הקרנת חום.
ראיתי שיש עכשיו רשתות צל מהחומר כמו התחתית של אוהל, מיילון ארוג מחוטים שטוחים כאלו .. זה לא מה שאני ממליץ אלא רשת צל חקלאית של חממות. חומר עמיד להפליא.

ש01
12-06-17, 12:14
חייב להתערב...
אני עם בד לייקרה מעל 5 שנים, נרכש במילגה (גן שמואל).
לפני מתיחה - 5X6 מטר.
נמתח כ-40%
הקמה - 5-10 דק', תלוי ברוח וכמה עמודים אני רוצה.
איך מקימים (הרעיון - מקסימום צל, ושנוכל לעמוד זקופים מתחת):
פורסים את הבד על החול.
בכל פינה (4) ממלאים דלי בחול, קושרים אליו את הרצועה הנמתחת מהפינה ומכניסים לבור שנוצר. ממלאים את הרווחים בין הדלי לדופן הבור.
כמובן שכבר עכשיו מותחים כ 30% ++
כשהכל מתוח מכניסים עמודים (בפינות/רק בחזית/אחד במרכז) - איך שבא לכם.
לכל עמוד בחלקו העליון - תחתית של בקבוק פלסטיק 1.5 ליטר - למניעת קריעה בליקרה.
עכשיו, אם צריך (רוח) ניתן להוסיף במרכז כל פאה דלי חול נוסף.
לוקח להקים 5-10 דקות, מחזיק גם ברוח שלא נעים לשבת בחוף....
עמודים בניתי טלסקופיים מאלומיניום, יש גם תרנים של גלשנים וסנדות שמצאתי בחוף.
מאוד חשוב שהליקרה תמתח על העמוד והוא נראה בולט כלפי מעלה ואוטוטו קורע את הליקרה....
לצערי אין לי תמונות...

-->