PDA

צפייה בגרסה מלאה : מוסך שרוצה לקבל אישור לאשר הגבהות - מה נדרש?

erezgur
13-06-17, 18:30
הייתה לי שיחה מעניינת עם בעל מוסך השוקל לעבור את התהליך שיאפשר לו לתת שירות של אישור הגבהה לרכבי שטח לפי התקנות החדשות.

הוא טען שהוא נדרש לעבור הסמכה (ולשלם סכום כספי מכובד) על כל סט (או לפחות יצרן) שהוא רוצה לקבל אישור לגביו, כאשר כל סט שכזה יאפשר לו לאשר הגבהות לכל סוגי הרכבים.
כלומר אם לצורך הדיון הוא רוצה להיות מוסמך לאשר ערכות הגבהה לארבעה או חמישה קיטי הגבהות נפוצים הדבר יהיה כרוך בתשלום עבור כל קבלת הסמכה לכל אחד מיצרני הקיטים הללו וזה כבר הופך את העסק ללא כלכלי עבורו.

אני הבנתי מקריאת ההודעות כאן שאם מתקיימים התנאים הבאים:
1. בעל המוסך הוסמך לטפל באישורי ההגבהה
2. קיים קיט הגבהה מסויים כבר אישור / תקינה במעבדה בארץ או במעבדה מוסמכת באירופה
אזי הוא מוסמך לאשר את הקיט הזה לרכב מסויים המגיע למוסך שלו לצורך כך (כמובן בצירוף האישורים הנדרשים - אישור התקינה, כיוון אורות וכיוון פרונט).

לטענתו, משיחה עם המעבדה באוניברסיטת אריאל, כמדומני, הוא יהיה חייב לשלם ולעבור הסמכה לכל אחד מהקיטים שירצה לאשר.

האם מישהו יכול לחדד נקודה זו?

OFF-RoaD
13-06-17, 18:34
שיתקשר למעבדת הטכניון, ידעו טוב יותר ;)

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

נמרוד
13-06-17, 18:39
לדעתי מי שדיברת איתו טועה, או לא מעודכן.

ההסמכה של בעל המוסך להיות מתקין מורשה מתבצעת פעם אחת. הוא נדרש לבצע התקנה פיזית של סט אחד כלשהו על רכב אחד כלשהו, ונציג המעבדה המוסמכת (טכניון, מכון תקנים או אריאל) בודק מה שבודק ומאשר מה שמאשר, משם יש פרוצדורה במשרד התחבורה ואחרי כמה שבועות אותו בעל מוסך מקבל אישור שבו המקצוע החדש "מתקין הגבהה עד 50 מ"מ" מצטרף למקצועות הקודמים שלו - "מתקין כננת" ו"מתקין ווי גרירה" אם היו קיימים. מאותו רגע הוא מוסמך (מבחינת משרד התחבורה) להתקין כל קיט הגבהה של כל יבואן.

למשרד הרישוי בעל הרכב ניגש עם שני טפסים - אחד מהמתקין המורשה, שבו הוא מאשר וחותם על כך שהתקין קיט כזה-וכזה על רכב מספר כך-וכך, ומסמך שני הוא צילום של אישור המעבדה על הקיט, שהמתקין המורשה קיבל מהיבואן.

ראה:
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3809

YoavR
13-06-17, 18:46
מה שנמרוד כתב

יובל48
13-06-17, 19:53
אני הבנתי שארז התכוון שאותו בעל מוסך לא מעוניין בהתקנות של הגבהה
אלא רק להיות מוסמך לאשר קיטים כאלה.האם יש פרוצדורה כזו?

boaz avrahami
13-06-17, 20:08
נמרוד כתב מצויין ואני אנסה לחדד אולי

להיות מתקין שמאשר התקנה של קיט מאושר צריך הסמכה ותעודת מקצוע ואז הוא חותם לבעל הרכב על המסמכים.

לאשר קיטים שהם מתאימים טכנית כללית לסוג הרכב צריך את האישור מהמעבדה לכל רכב שעולה הון תועפות.
את האישור הזה עושים היבואנים.

נראה שהמוסכניק עשה סלט משני התחומים

erezgur
13-06-17, 21:27
תודה נמרוד, כך גם אני הבנתי ממה שקראתי כאן.
כנראה המידע שקיבל ממעבדת אוניברסיטת אריאל לא היה מדוייק או שלא הובן כהלכה אולי התייחסו לסטים שאין להם תקינה בארץ / באירופה).

כמובן תודה גם ליואב בועז ויובל שתרמו לחידוד הנושא.

amirk
13-06-17, 21:51
יכול להיות שאתם צודקים שברגע שמוסך מאושר לאשר הגבהה הוא מאושר לכל היצרים, בפועל עלפי מקרה זה ועלפי הניסיון שלי בו חיכיתי שמוסך יעבור את ההסמכה עבור היצרן של הקיט שמורכב אצלי ואף הייתי עד להליך ההסמכה הזה, חשוב לציין שמוסך זה כבר אישר קיטים של יצרנים אחרים.

מקווה שאין פה הטעיה של המוסכים עקב האינטרס הכלכלי של המסמיכים.
Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

asafk
16-06-17, 14:37
התקנה מאוד ברורה ואכן נראה שמישהו מטעה.

אסף.

-->