PDA

צפייה בגרסה מלאה : אורקס- הגדרת צפיפות קווי גובה

יונתןמצפה
16-06-17, 14:24
האם ניתן באורוקס עם מפת Israel_syria להגדיר את צפיפות קווי הגובה? כרגע האינטוואלים הם של 20 מ' ואני מעוניין שיהיו של 10 מ'.
אפשרי? (אני מניח שכן כי זו מפה וקטורית והדאטום קיים, זה רק עניין של אינטרפולציה והגדרות תצוגה).

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ד ו ר ו ן
16-06-17, 21:31
זה לא רלוונטי אם הפיקסל מוגדר לאינטרוולים של 20.

זו תהיה אינטרפולציה מלאכותית שלא תציג אתהמידע האמיתי.
כלומר, כיפה סמויה לא בהכרח תופיע.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

יונתןמצפה
16-06-17, 21:54
לא מעניין אותי כיפה סמויה או מידע לא מדויק.
מעניין אותי להצליח במבט חטוף תוך כדי רכיבה קופצנית בסינגל להצליח להתרשם מאופי השיפוע בתא השטח הבא.
באינטרוואלים של 20 מ' זה מאוד קשה, במיוחד שמה שהמוח שלי מכוייל אליו ב 30 שנה האחרונות זה 10 מ'...

אגב, מה שכתבת לגבי האינטרוואל של הפיקסל לא מדויק בעולם המיפוי.
הדיגום של ה- dem הוא לפי רזולוציה של שטח (לא גובה) ולא בהכרח קשור לתצורת ההצגה הרצויה במפה. הדיגום יהיה לפי הצורך או לפי אופי הטופוגרפיה. האינטרפולציה בכל מקרה נעשית בין כל 2 נקודות (ללא קשר להפרשי הגובה ביניהן) , ומוצגת במפה לפי הדרישה.
דוגמא-
בין שתי נקודות בערך של נניח 227מ' ו- 253מ' ועם מרחק נתון ביניהן אפשר להעביר את קו הגובה 240 בדיוק באמצע (אם האינטרוואלים הם של כל 20 מ') או במקרה של איטרוואל של 10, להעביר את קו 230 קרוב מאוד לנקודה 227, את קו 240 באמצע ואת קו 250 מאוד קרוב לנקודה 253.
שתי השיטות מתבססות על אותו דאטום אבל נכונות באותה מידה.
מקווה שההסבר מובן.

ד ו ר ו ן
16-06-17, 22:47
מה שכתבתי מאד מדויק כי רציפות קווי הגובה תלויה בצפיפות דיגום שריג הגבהים ואם בפיקסל הנדגם אין מידע לא יהיה לך קו גובה.

יונתןמצפה
16-06-17, 23:28
לא בטוח שאני מבין למה אתה מתכוון.
כל הרעיון של הצגת גובה בשיטה קווית מבוססת על אינטרפולציה. הקו עצמו הוא נתון תיאורטי מחושב שלא מבוסס על מדידה לאורך נקודות על הקו אלא נקודות שנמצאות בקרבה אליו. סביר להניח שאם תמדוד בשטח באופן מדויק את הגובה האמיתי של נקודות הנמצאות לאורך קו גובה תקבל גבהים שונים שהממוצע שלהם יתן את גובה הקו אבל אף אחת מהן לא תהיה בערך של הקו עצמו. זה הרעיון של קווי גובה.

בכל מקרה לענייננו... אני חושב שהפעולה שאני רוצה אפשרית תיאורטית, בדומה לזה שבהרי אילת מציגים קווי גובה כל 20 מ' בגלל קיצוניות הטופוגרפיה. השינוי בתצוגה הוא שרירותי והוא לאורח קו רוחב מסוים. בדאטום עצמו אני בספק אם יש הבדל.
בקיצור, מישהו יודע האם אפשר ואיך עושים את זה באורוקס? https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170616/5369a375c6fc83bd8963643018d7a9da.jpg

ד ו ר ו ן
16-06-17, 23:40
בגסות, איכות שריג הגבהים (DTM) מבוסס על צפיפות הדקירה של הפיקסלים במודל עליו מבוססת המפה, והיכולת הויזואלית להכניס את המידע לתצוגה.

אם הקווים אצלך במפה הם בהפרדה של 20מ' אנכי, אז יכול להיות שההפרש האנכי הוא כ"כ זניח שהתוצר הוא כזה (פחות סביר), או שאי אפשר (הכל היה מריחה אחת של צבע), אלא אם זה הגדרה טכנית של קנ"מ הצפייה (יש מערכות כאלו, שעל מנת לא להעמיס על המחשב, לא רואים את כל הפרטים בכל קנ"מ).

יותר סביר שהרזולוציה של הדגימה היא כזו המאפשרת מיפוי בטווח הנ"ל (20מ').

להוסיף קו ביניים סטטיסטי במרווח 10 מ' בין הקווים הקיימים, זה להוסיף קו גובה וירטואלי, שלא מייצג את המציאות אלא את הממוצע בין הקווים שכן נכללו.
ככזה, לא ייצג תופעות בשטח שהרזולוציה שלהם פחותה מאיכות המקור, קרי כיפה סמויה או עליה של 10מ' ושוב ירידה לאותו קו תיבלע בקו הסטטיסטי הוירטואלי (אחרת היה קו כזה).

אתה צריך לברר מה היה הקנ"מ מקור, וזה יקדם אותך להבין אם התוצר מיפוי הזה בכלל עם פוטנציאל למידע ברזולוציה שאתה מחפש.

יונתןמצפה
17-06-17, 00:07
אני לא כ"כ מצליח להבין בדיוק את התיאור שלך, אבל את התאוריה אני חושב שאני מכיר לא רע.
אני מסופק אם הפקקטה מפת חינם שיש לי באורוקס מבוססת על dtm שנאסף במיוחד עבורה (או כל מפת טיולים אחרת לצורך העניין).
יותר סביר שה dtm נלקח/נקנה מ dtm שכבר קיים לא מעט שנים עבור כל כדור הארץ ברזולוציה לא רעה.
קו גובה הוא תמיד וירטואלי. ברור שככל שרזולוצית הדיגום טובה יותר כך ניתן להוסיף יותר קווי גובה בין אותם הפרשים ושהם יהיו יותר נאמנים למציאות. אבל עדיין, כל אחד מהם יהיה תיאורטי/מחושב/וירטואלי.

לצורך העניין, בין 2 נקודות דיגום יכול להיות הפרש של 5 מ', 20 מ' או 100 מ' ואפילו 20 סמ', תלוי בטופוגרפיה. איכות הדיגום בתא השטח המוגדר אחידה ועדיין הבדלי הטופגרפיה דינמיים והם ישפיעו על הדלתא המספרית בין הנקודות.
מה שיקבע כמה קווי גובה יהיו בין 2 נקודות ספציפיות זה רק ההפרש הנומרי ביניהן. בין 2 נקודות דיגום ב dtm ספציפי יכול שיהיה קו גובה אחד, 2,3... או 0, כתלות בהפרש הגבהים ואינטרוואל קווי הגובה המוגדר למפה הספציפית. כל קווי הגובה ביו הנקודות מחושבים, וזה לא משנה אם עוברים שם 1,2 או 20...

יונתןמצפה
17-06-17, 01:52
ובחזרה לפרקטיקה...
אחרי קצת חפירה וקריאה על אופציית תלת מימד שיש באורוקס הבנתי שכנראה אין לי את קבצי ה dem ולכן גם אופציית התלת מימד לא עובדת. (התלת מימד לא קשור לשאלה המקורית אבל אני מניח שבלי dem גם לא אוכל לשנות הגדרות של קווי הגובה).
מצאתי את ה dem והורדתי את הקבצים הרלוונטים מכאן http://viewfinderpanoramas.org/Coverage%20map%20viewfinderpanoramas_org 3.htm ושמרתי אותם בתיקייה הרלוונטית באורוקס.
לצערי אין שינוי ועדיין אופציית התלת מימד לא עובדת.
אני משאר שקווי הגובה במפה כרגע הם קווים וקטוריים רגילים (כמו שביל) ולכן כל עוד לא אשנה את זה כמובן שלא ניתן יהיה לשנות את האינטרוואלים שלהם.
אם מישהו יודע איך אפשר עוד להתקדם זה יעזור... בג'יפולוג יודעים הכל וגו'...

עריכה: טוב מצאתי איך להפעיל את קבצי ה dem ואכן התלת מימד עובד וגם תצוגת הצללות. עדיין אין שינוי באינטרוואל קווי הגובה. לדעתי עדיין הוא לא מציג את קווי הגובה על בסיס ה dem.

איל מ
17-06-17, 10:00
אם אני זוכר נכון אתה עובד עם מפת ישראל-סוריה.
אולי אם תעבוד עם מפת israel-hiking, יהיה לך יותר פירוט?
אצלי קווי הגובה הם כל 10 מ. לא בכל רמות הזום רואים את כל המספרים אבל היכן שכן, ניתן לראות שאכן מדובר ב10.

יונתןמצפה
17-06-17, 10:09
אכן מפות ישראל - סוריה. יש לי גם את Israel - hiking ובאמת שם זה כל 10 מ', אבל אני מעדיף את הראשונה. נראה, אם לא אמצא פתרון אולי אנסה להתרגל ל- Israel - hiking

שים לב אגב להבדלים, בדוגמה- סינגל יער ביריה. לשימוש שלי (רכיבה רציפה בשאיפה בלי עצירות לניווט/התמצאות) ישראל-סוריה עדיפה.
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170617/aa3609261cee37c948238132dd97b964.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170617/7984497f98e56caf5ba1859042c50c1d.jpg

erezgur
17-06-17, 10:42
יונתן,

לא יודע אם אני מחדש לך משהו, אבל יש גם Israel-Hiking לרוכבי האופניים.. בעמוד ההורדות אתה יכול לבחור בין "מפת הטיולים הפתוחה" (Israel Hiking) לבין "מפת האופניים הפתוחה" שאולי תתאים לרכיבה יותר (סימוני סינגלים ורמת פירוט מתאימה יותר לרוכבים.

ולטובת מי שלא מכיר, במיוחד לאחר שהקישורים להורדה השתנו בשנים האחרונות - נכנסים מהסלולר/טבלט לאתר Israel Hiking - http://israelhiking.osm.org.il, לוחצים על כפתור המידע (עם האות "i") מימין (התחתון) ומשם על הקישור להורדת המפות. אח"כ נותר לבחור את תוכנת הניווט, למשל אורוקס, ואת המפה הרצויה (נסה גם את מפת האופניים הפתוחה). תוכל לבחור גם את רמת הזום, אולי לאופניים שווה לבדוק גם את המפה המפורטת יותר (זום 16), למרות שהקובץ יהיה ענק ... בשביל הבדיקה לפחות תתחיל מזום 15.

אורוקס יופעל אוטומטית להורדת המפה ברקע. זה עשוי לקחת דקות ארוכות, בהתאם למהירות החיבור לרשת. לאחר שההורדה תסתיים (עקוב אחד ה- Notification של המכשיר) המפה מוכנה לשימוש. אולי תצטרך לבצע רענון של רשימת המפות, או פשוט להפעיל מחדש את אורוקס.

יונתןמצפה
17-06-17, 10:59
ארז תודה. לא יודע אם בא לי להוריד עוד מפה... המכשיר שלי כבר הפך לספריית מפות ומתישהו צריך לעצור...
מניח שאתה לא מכיר אופציה לשינוי האינטרוואלים של קווי הגובה בישראל-סוריה?

ד ו ר ו ן
17-06-17, 11:57
יותר סביר שה dtm נלקח/נקנה מ dtm שכבר קיים לא מעט שנים עבור כל כדור הארץ ברזולוציה לא רעה.
ה-DTM הנפוץ והסטנדרטי לתצוגה עולמית גסה (שלא לפרויקט ספציפי), הוא בסביבות 20 מטר.
זה לבד עונה לשאלה שלך.
בהרבה מקרים הקווי גובה שאתה רואה חולצו דיגיטלית ממפה סרוקה, אז גם לא תוכל לבצע אינטרפולציה אמיתית.

בשנה האחרונה פורסם למכירה DTM בפריסה עולמית,עם הצהרת דיוק הרבה יותר גבוהה, אבל הוא יקר מאד כדי שישלבו אותו במפות טיולים, והוא באמת רק מהשנה החולפת.

יונתןמצפה
17-06-17, 12:09
מה הכוונה 20 מ'? הגריד של השטח 20*20? רזולוציית החיישן הוא ל 20מ' +-?
שבילנט וסמנ''ש כל אחד מהם מייצר לעצמו dtm? אני מסופק.

יונתןמצפה
17-06-17, 12:11
אגב, כשאני מציג תצוגת תלת ממד המתבססת על ה dem שהורדתי, איכות ההגזמה מאפשאת הצגה מצויינת ומדויקת של הטופוגרפיה. כך שלדעתי המידע זמין וזה רק עניין של הצגתו נכון במערכת.

יונתןמצפה
17-06-17, 12:31
בהרבה מקרים הקווי גובה שאתה רואה חולצו דיגיטלית ממפה סרוקה, אז גם לא תוכל לבצע אינטרפולציה אמיתית.

דורון, אם אתה מתכוון לדיגיטציה, שבה יושב אדם עם עכבר מול מחשב ודוגם קו ממפה על מנת שהנתונים שלו יהיו נומרים, הימים האלו חלפו מזמן מזמן.
אין מצב שיש היום מפות דיגיטליות (שהן לא מפות ישנות סרוקות כדוגמת מפות רוסיות שיש לכל מיני מקומות נידחים) שבהן קווי הגובה חולצו ממפה סרוקה ולא מבוססים על dem/dtm כזה או אחר. גם אם בסוף בפועל במפה הקווים הם שכבה רסטרית רגילה.

http://www.viewfinderpanoramas.org/dem3.html
אתה מבין מה הרזולוציה שהם מדברים עליה בפסקה הראשונה?
הכוונה ברזולוציה היא לגודל הפיקסל הנדגם בשטח במ''ר/סמ''ר.
או לחילופין איכות הדיוק של החיישן.
אני לא מכיר רזולוציה אחרת של dtm אבל אשמח אם תחדש לי.

ד ו ר ו ן
17-06-17, 12:38
דורון, אם אתה מתכוון לדיגיטציה, שבה יושב אדם עם עכבר מול מחשב ודוגם קו ממפה על מנת שהנתונים שלו יהיו נומרים, הימים האלו חלפו מזמן מזמן.
אין מצב שיש היום מפות דיגיטליות (שהן לא מפות ישנות סרוקות כדוגמת מפות רוסיות שיש לכל מיני מקומות נידחים) שבהן קווי הגובה חולצו ממפה סרוקה ולא מבוססים על dem/dtm
תן קצת קרדיט..
וכן,
הדיגיטציה לא ידנית, יש כלים ממוחשבים אוטומטיים, וכן, מפות חינמיות שלא חייבות רמת דיוק גבוהה (רוב עזרי הניווט) עדיין מיוצרות בשיטות אלו.
בפלטפורמות חינמיות/זולות, איך ירוויחו?

בנון ישלם?

יונתןמצפה
17-06-17, 12:44
אני מודה שאני לא בקי בשיטות הייצור המסחריות של מפות בהפצה רחבה. אבל עצם העובדה שיש מפות חינמיות (Israel hiking למשל) שבהן קווי הגובה הם כל 10 מ', והאינטרוואל הזה משתנה בהתאם לזום, גורם לי להאמין שזה לא מידע שמחולץ ממפה סרוקה. אם כן זה באמת מפתיע...
ושוב, איך אתה מסביר את זה שבתצוגת תלת מימד במפה המדוברת שלי, שמבוסס על ה dem החינמי שהורדתי, מציג רמת דיוק מצויינת?

erezgur
17-06-17, 12:48
ארז תודה. לא יודע אם בא לי להוריד עוד מפה... המכשיר שלי כבר הפך לספריית מפות ומתישהו צריך לעצור...
מניח שאתה לא מכיר אופציה לשינוי האינטרוואלים של קווי הגובה בישראל-סוריה?
בשביל להתרשם לא חייבים להוריד.
הנה קישור לצפיה באתר באזור ביריה אותו הזכרת במפת האופניים הפתוחה, רמת זום 16 - http://israelhiking.osm.org.il/#!/16/32.9926/35.5243

וצילומסך מאותה נקודה:
115385

לגבי שינוי המרווחים בין קווי הגובה, לא מספיק מכיר. אולי Steed יוכל לסייע, אבקש ממנו שיתייחס.

יונתןמצפה
17-06-17, 12:51
ארז תודה!

erezgur
17-06-17, 13:13
בכל זאת, עד שאולי steed יענה ויתקן את מה שאני כותב כרגע, כיצד מידע מזיכרון מעומעם שצף אצלי:

1. המפות של ישראל-סוריה (כרגע העלתי קישור בתגובה לשאלה של זיו) נוצרו עם מרווחים של 20מ' בין קווי הקונטור (זה מצויים במפורש בקישור להורדה).

2. כאשר מייצרים מפות לשימוש לא מקוון (offline) מ-OSM, כמו שנעשה עם מפות ישראל-סוריה וגם עם מפות IsraelHiking, משתמשים למעשה בסקריפטים אשר אוספים מידע ממקורות שונים, כמובן מ-OSM, אבל גם ממקומות המכילים מידע להצללה, נתוני גובה וכו'. אני בזמנו השתמשתי בסקריפטים של IsraelHiking לייצר מפה עם שמות באנגלית לשימוש עבור תיירים שהגיעו ארצה אז קצת "שיחקתי" עם זה. ייתכן ויכולתי לבחור אפשרות למרווחים אחרים בין קווי הגובה, לא מצליח להיזכר כעת.

3. באורוקס אפשר להשתמש במפות עם מספר שכבות מידע - צריך לבדוק אולי תוכל להוסיף שכבת קווי גובה צפופה יותר אם אתה משתמש במפה וקטורית.

4. לגבי הדו-שיח עם דורון - אני מניח שהוא סובב סביב השאלה האם בכלל קיים מידע ברזולוציה שאתה רוצה להציג או שמדובר "סתם" באינטרפולציה לינארית בין שני קווי גובה שלגביהם יש מידע. בכל מקרה, לדעתי, כל עוד אתה מודע לכך שמדובר באינטרפולציה וזה עדיין עוזר לך - אז אפשר לחזור לשאלה המקורית של האם ניתן לייצר קווי גובה במרווחים צפופים יותר.

יונתןמצפה
17-06-17, 13:38
ארז הכיוונים שלך נשמעים בהחלט כמו משהו הגיוני ששווה לבדוק.
לגבי הסעיף האחרון שלך אני רוצה לחדד:
ראשית כן, גם אם אוכל להוסיף קו המהווה איטרפולציה לינארית בין שני הקווין הקיימים זה יהיה טוב. כי כאמור, הדיוק פחות חשוב לי כמו היכולת להבחין במבט חטוף כמה קשה הולך להיות לי לטפס את מקטע הרכיבה הבא... (וכאמור אני כבר מכוייל לשיטה אחת, ובמבט חטוף מאוד קשה להבחין בפרטים כשהמסך קופץ באמצע רכיבה מהירה...)

שנית, נעשה רגע סדר במונח אינטרפולציה ואיך משתמשים בו במקור כדי לייצר קווי גובה במפה טופוגרפית:
המודל מורכב למעשה מאוסף של נקודות, שכל אחת מהן מייצגת תא שטח בעל שטח נתון וקבוע ושעבורו יש ערך גובה מדוד. למעשה 3 מספרים - xyz.
לאחר מכן, מבצעים אינטרפולציה בין הנקודות על מנת לקבל את מיקום קו הגובה ביניהן ע''פ הגובה של הקו אותו רוצים להציג.
נניח, 2 נקודות במרחק 40 מ' אחת מהשניה. נקודה א' בגובה 100 מ', נקודה ב' בגובה 140 מ'. קו הגובה 100 יעבור בנקודה א', קו גובה 140 בנקודה ב', קו גובה 120 יעבור בדיוק באמצע ביניהן. (במציאות זה אף פעם לא מספרים כאלו מדוייקים). אלו ייצגו שיפוע של 100%, ז''א 45 מעלות (הרבה מאוד, כמעט מצוק במפה).
לכן, כשאני טוען שאם יש את ה dem במכשיר, לא באמת משנה אם מציגים אותו בקווי גובה כל 10 או 20 מ'. כך או כך, המידע שיוצג יהיה תיאורטי ולא מדוד ולכן ההבדל באמינות המידע יהיה זניח לשימושים הרלוונטיים.
כאמור, אני לא מהנדס שמחשב כוחות לבסיס של גשר, בסה"כ רוצה לקבל תמונה טפוגרפית יותר ברורה...

בלי קשר, תודה לכולכם על התגובות.
אני נהנה מהדיון המקצועי הזה.

steed
17-06-17, 14:01
קווי הגובה במפות הווקטוריות גם הם ווקטוריים ממש כמו כבישים. המרווח האנכי בין הקווים נקבע ע"י מי שייצר את קובץ המפה.
לדוגמה, במפת "ישראל וסוריה" של http://openandromaps.org המרווח האנכי הוא של 20 מטר. זה משאיר לאפליקציה כמו אורוקס את האפשרות להציג מרווחים גדולים יותר ברמות זום נמוכות, אבל לא מאפשר הצגה של מרווחים קטנים יותר. אני מניח שהמרווח האנכי נקבע גם משיקולים של גודל קובץ המפה.

openandromaps גם מציין את המקור לקווי הגובה - SRTM3. זהו מודל גובה דיגיטלי (DEM) עולמי חופשי שמשוחרר ע"י נאס"א עם רזולוציה אופקית של 3 שניות המעלה - כ 90 מטר בקו המשווה. האתר Israel Hiking משתמש במקור חופשי אחר (ASTER) עם רזולוציה אופקית של שניית מעלה אחת - כ 30 מטר בקו המשווה. גם המפות החדשות של המרכז למיפוי ישראל מבוססות על DEM ולכן יש הבדלים בצורה של קווי הגובה בין המפות הישנות למפות החדשות, ורבות נכתב על זה בפורום הזה ואחרים.

בכל מקרה, נתוני ה DEM מציינים את הגובה בכל נקודה על הסריג בהתאם לצפיפות הרזולוציה האופקית. קווי הגובה נבנים מתוכם דיגיטלית ע"פי הרזולוציה האנכית הנדרשת - 20 מטרים, 10 מטרים, 80 רגל וכו'.

לאורוקס יש אמנם אפשרות לקרוא קבצי DEM, אבל הם משמשים רק ליצירת הצללה (relief map) כתוספת אופציונלית למפות הקיימות. אין באורוקס אפשרות לייצר פנימית קווי גובה כתוספת למפות הקיימות, כך שקבצי ה DEM הנ"ל לא יכולים לפתור את הבעיה המקורית שהצגת - הורדת המרווח האנכי של קווי הגובה במפת ישראל וסוריה.

למי שמבקש לבנות בעצמו קווי גובה, קבצי ה DEM שבהם משתמש האתר Israel Hiking עברו ניקיון והתאמה לנתוני הגובה של ישראל והם זמינים להורדה בכתובת:
https://github.com/IsraelHikingMap/Map/tree/master/Cache/Rasters/ASTER

יונתןמצפה
17-06-17, 14:26
steed- המון תודה על התשובה הסופר מפורטת וברורה שלך.
בשורה התחתונה- מבין שאין אפשרות במפה ששאלתי עליה.
יחד עם זאת, להבנתי מתשובתך, ה- DEM שעליו המפות הללו מבוססות במקור יכול להספיק תיאורטית לקווי גובה במרווחים של 10 מ', אילו יוצר המפה היה רוצה בכך. (אבל זה לא באמת רלוונטי לשאלה המקורית או לפתרון).

למי שמבקש לבנות בעצמו קווי גובה, קבצי ה DEM שבהם משתמש האתר Israel Hiking עברו ניקיון והתאמה לנתוני הגובה של ישראל והם זמינים להורדה בכתובת:
https://github.com/IsraelHikingMap/Map/tree/master/Cache/Rasters/ASTER

ואיך אני עושה את זה באופן אוטומטי? איזה תוכנה (חוץ מנניח ARCMAP וכד') יודעת להשתמש בנתונים האלו ליצירת קווי גובה? אם הצלחתי לייצר שכבה כזו, אפשרי להכניס אותה לאורקוס בקלות? יש איזה פורמט ספציפי שאני צריך להקפיד לעבוד בו?

erezgur
17-06-17, 14:48
ואיך אני עושה את זה באופן אוטומטי? איזה תוכנה (חוץ מנניח ARCMAP וכד') יודעת להשתמש בנתונים האלו ליצירת קווי גובה? אם הצלחתי לייצר שכבה כזו, אפשרי להכניס אותה לאורקוס בקלות? יש איזה פורמט ספציפי שאני צריך להקפיד לעבוד בו?
תתחיל מההנחיות הכלליות כאן - https://github.com/IsraelHikingMap/Map#building-the-map

הכלי ליצירת אריחי מפה "פרטית" הוא Maperative. תסתכל בכל ההגדרות של IsraelHiking והסקריפטים שהם משתמשים בהם ונסה למצוא את המקום הנכון לשנות את ה-STEP בין קווי הגובה. לא בדקתי זאת בעצמי, אבל זה הכיוון להתחיל ממנו (כמובן שתוכל לייצר מפה קטנה, של אזור מצומצם יחסית לטובת הבדיקות הללו כדי לחסוך שעות של המתנה. אתה אמור למצוא שם באחד המקומות את ההגדרה המתחמת את המפה ותוכל לשנות זאת).

steed
17-06-17, 18:53
בהמשך לדברים של ארז...

בהנחה שהמטרה היא לייצר מפה לשימוש לא מקוון (offline) באורוקס, אז האופציה היחידה שלך היא לייצר מפה מלאה. אורוקס לא מאפשרת שילוב של מספר מפות לא מקוונות, זו מעל זו, כפי שניתן לעשות עם מפות מקוונות.

אפשרות נוספת לזו שהציע ארז היא לייצר בעצמך מפה ווקטורית של ישראל. אני לא מכיר את התהליך, אבל אני משוכנע שחיפושים ברשת אודות יצירה של מפות עבור mapsforge יביאו לך את המידע הדרוש.

אגב, אם יש לך הצעות לשינוי ושיפור סגנון מפות הטיולים ו/או האופניים הפתוחות של ישראל, אתה יכול גם לפתוח הצעות בגיטהב:
https://github.com/IsraelHikingMap/Map/issues/new
זאת בהנחה שלמרות קווי הגובה במרווח של 10 מטרים, יש במפות האלו משהו שמקשה עליך את השימוש בהן ;)

-->