PDA

צפייה בגרסה מלאה : הגיע הזמן לעשות משהו עם עמוד ענן!

4by4
19-06-17, 09:34
אני מניח שהרוב המוחלט פה משתמש באפליקציה. שכמה שהיא טובה ככה היא גם גרועה.
מלא באגים ותקלות ושירות מתחת לכל ביקורת.
נתקלתי בהודעה הזאת:
<a href='http://<a href="https://www.facebook.com/AmudAnan/posts/1627454453931611" target="_blank">https://www.facebook.com/AmudAnan/posts/1627454453931611</a>' target="_blank" abp="744">https://www.facebook.com/AmudAnan/posts/1627454453931611
לדעתי צריך לתמוך בהודעה שלה. שיראו שנמאס אולי זה ישנה משהו.
גם אני שילמתי על מפות וזה באמת מעצבן שכל מסלול שאני בונה או מקליט לא עובד ברגע האמת..

יונתןמצפה
19-06-17, 10:32
שיראו שנמאס אולי זה ישנה משהו.

קלעת בדיוק לבעיה.
איו שם "יראו" יש יראה. וזו בדיוק הבעיה.
מערכת שנמצאת בתפוצה כ"כ גדולה עם כ"כ הרבה משתמשים לא יכולה לתפקד כשרק בן אדם אחד עושה שם הכל.
בקיצור, חבל.

דור אריאל
19-06-17, 11:45
שילמת עבור המפות ולא עבור האפליקציה

תתרום כסף למפתח ותעזור לו

יונתןמצפה
19-06-17, 12:08
לא מדויק וזו גישה בעייתית.
שילמתי על האופציה לראות את האפליקציה ב- OFFLINE. וכן לפתוח מפות ספציפיות דרך האפליקציה.
אם הייתי רוצה רק את המפות לא הייתי רוכש אותן בעמוד ענן (ואכן, לאחרונה רכשתי מפות מאפליקציה אחרת, שעובדת ללא תקלות ומאפשרת הרבה יותר פיצ'רים).

מקווה שגישתך לא מייצגת את בעלי האפליקציה.

boaz avrahami
19-06-17, 12:15
שילמת עבור המפות ולא עבור האפליקציה

תתרום כסף למפתח ותעזור לו

המפות מקודדות לעבוד רק עם האפליקציה. זה לא משנה על איזה חלק גובים את הכסף כי כל אחד מהם בנפרד הוא חסר ערך.

מעבר לכך, זה עסק לכל דבר.
אין פה עניין של תרומות

איל מ
19-06-17, 12:24
יאללה, שיעשה אקזיט

boaz avrahami
19-06-17, 12:32
יאללה, שיעשה אקזיט

יש אלפי עסקים שלא מתעשרים מהם אלא בקושי מתפרנסים.
הם עדיין לא מתקיימים מתרומות

גיא
19-06-17, 14:40
אני פשוט הגעתי להחלטה עם עצמי ( אחרי שיצרתי קשר עם המפתח וקבלתי את אותה תשובה שהוא נותן כבר שנתיים שהנה תכף ... )
שזה כמו צמיג שהתפוצץ ....

הוצאה של הטיולים - אכלתי אותה ונגמר.
קניתי מפות של תכנה אחרת ויאללה next

מצידי שי#$% .. לא חושב על זה יותר.

katsirz
19-06-17, 16:15
קל לי לדבר כי אני עדיין משתמש במכשיר wince ולא באפליקציה, אז אין לי בעיות מהסוג הזה.
מצד שני, זה מחזיר אותי כל הזמן לעובדה שאין ברירה, צריך סט מפות לבנות 1:50,000 לצורך ניווט, לחזור שוב לניתוח שטח וסימון אגנים וללמוד כמו שצריך לפני שיוצאים לטייל.

4by4
19-06-17, 17:32
אני פשוט הגעתי להחלטה עם עצמי ( אחרי שיצרתי קשר עם המפתח וקבלתי את אותה תשובה שהוא נותן כבר שנתיים שהנה תכף ... )
שזה כמו צמיג שהתפוצץ ....

הוצאה של הטיולים - אכלתי אותה ונגמר.
קניתי מפות של תכנה אחרת ויאללה next

מצידי שי#$% .. לא חושב על זה יותר.

זה בול זה! אוטוטו... נתב"ג 2000 שנפתח ב2006 והרכבת הכלה שתפתח ב"2020".. אוטוטו..
יש לך המלצה לאפליקציה עם כמו מדוייקת של תוואי השטח כמו 1:50,000 שניתן לרכוש בעמוד ענן?
אם צריך ארכוש אותה מחדש אבל באפליקציה אמינה יותר.. לא בא לי להוציא עוד 400 שקל על אכזבה..

גיא
19-06-17, 17:39
תחפש פה בשרשור ליד .. רובנו עברנו ל two nav שיש עכשיו במחיר ממש ממש טוב. 100₪

Sent from my iPhone using Tapatalk

erezgur
19-06-17, 17:43
מה מטרת השרשור?

להוציא קיטור על השירות של עמוד ענן? - היה צריך לפתוח אותו אולי בפורום אוף-טופיק.
להתלבט לגבי חלופות שונות לתוכנת ניווט שטח? - כדאי היה לפתוח אותו בפורום של GPS ומכשירי קשר.

בכל מקרה, אין תחליף לנקודות העניין של עמוד ענן בתוכנות אחרות.
יש שפע (לא מוסבר ולא ברור לי) של חלופות לניווט שטח בישראל, רובן אפילו חינמי. אפשר להוריד, להתרשם ולהחליט לאחר שבדקת אותן.
אצל רבים מאיתנו יש יותר מתוכנה אחת ובכל מקרה לא תוכל למצוא כאן דעה אחידה לגבי איזו תוכנה הינה התוכנה האולטימטיבית.

yoni_0000
19-06-17, 18:08
תלמדו לנווט עם מפה... אם יש יתרון עצום לניווט במסלולים בארץ זה סימון השבילים ברוב המסלולים והקלות היחסית בניווט.
תשתמשו בג'י פי אס כגיבוי.

sgill
19-06-17, 18:08
לדעתי הפתרון הכי נוח הוא לא להשתמש באפליקציה אלא במכשיר GPS יעודי ומפות עמוד ענן.
אני במקרה עם QUE ועמוד ענן באופליין. מעולם לא חוויתי בעיה.
אם יש נקודת עניין חשובה שלא קיימת בגרסה שלי והועלתה לאחרונה לרשת, אני מוסיף אותה ידנית. קצת מסורבל אבל זה חלק מההכנות לטיול.

נמרוד
19-06-17, 18:09
עמוד ענן היא תכנת הניווט העיקרית שאני משתמש בה בטיולים. יש לי על נווטן QUE וינדוז ישן (עדכון קובץ נקודות כחולות ידני פעם ב) ועל הטלפון עם מפת אופליין פשוטה של 150 שקל. אין לי שום בעיות לא עם זה ולא עם זה. אבל אני משתמש בה רק כמפה עם מיקום עצמי ונקודות עניין. לא מתכנן ולא טוען מסלולים.

לגבי השירות, והפיתוח האיטי להחריד... מי שעוקב אחרי עמוד ענן כבר שנים, יודע שזה המצב. כך זה היה כשהיה בסיס משתמשים קטן, וזה נשאר כך. זה לא חברת תוכנה, זו אכן אופרציה של איש אחד, איש מיוחד, לא ממש איש עסקים, יואב רופא.

וצודקים כל אלו שאומרים - אבל שילמתי. לקוח משלם, זכאי לדרוש תמורה, גם אם התשלום בפועל הוא באמת כמעט אך ורק על העלויות. לא ממש איש עסקים, כבר אמרנו.

אגב - כל מי שתוהה למה כל רעיון של דמי שימוש או תרומת גולשים לאתר ג'יפולוג, בכל צורה שהיא, נדחים על הסף - זו בדיוק הסיבה. זו גם הסיבה שהאתר נשאר מה שהוא, בלי פיתוחים טכנולוגיים, ולמה רוב השאלות בסגנון "למה לא משנים את הממשק, ולמה אין אפליקציה, ולמה לא מוסיפים את הפיצ'ר כמו בפייסבוק..." נשארות ללא מענה.

נדב ש.
19-06-17, 20:07
עמוד ענן היא תכנת הניווט העיקרית שאני משתמש בה בטיולים. יש לי על נווטן QUE וינדוז ישן (עדכון קובץ נקודות כחולות ידני פעם ב) ועל הטלפון עם מפת אופליין פשוטה של 150 שקל. אין לי שום בעיות לא עם זה ולא עם זה. אבל אני משתמש בה רק כמפה עם מיקום עצמי ונקודות עניין. לא מתכנן ולא טוען מסלולים.

לגבי השירות, והפיתוח האיטי להחריד... מי שעוקב אחרי עמוד ענן כבר שנים, יודע שזה המצב. כך זה היה כשהיה בסיס משתמשים קטן, וזה נשאר כך. זה לא חברת תוכנה, זו אכן אופרציה של איש אחד, איש מיוחד, לא ממש איש עסקים, יואב רופא.

וצודקים כל אלו שאומרים - אבל שילמתי. לקוח משלם, זכאי לדרוש תמורה, גם אם התשלום בפועל הוא באמת כמעט אך ורק על העלויות. לא ממש איש עסקים, כבר אמרנו.

אגב - כל מי שתוהה למה כל רעיון של דמי שימוש או תרומת גולשים לאתר ג'יפולוג, בכל צורה שהיא, נדחים על הסף - זו בדיוק הסיבה. זו גם הסיבה שהאתר נשאר מה שהוא, בלי פיתוחים טכנולוגיים, ולמה רוב השאלות בסגנון "למה לא משנים את הממשק, ולמה אין אפליקציה, ולמה לא מוסיפים את הפיצ'ר כמו בפייסבוק..." נשארות ללא מענה.

+1
מנווט בעזרתו כמעט מאז שיצא לאור.

גיא
19-06-17, 20:51
אני לא חושב שחייבים מפות.
אפשר להדפיס את האזור של הטיול אם ממש יש חרדה .. אבל כשיש שני מכשירים כמו טלפון וטאבלט עם ארבע תכנות בהצלבה ... בחייאת. ישראל !! זה לא שבועיים בבוש באוסטרליה ;)

יש לי כמה מפות מפעם. נכון. אבל אני לא מחדש אותן ולא מתרגש אם שוכח אותן בבית.

4by4
20-06-17, 00:55
כן, אבל שאתה בונה מסלול שמתאים לצרכים מיוחדים (עבירות, נקודות עניין וכדומה) של מספר משתתפים בטיול, במיוחד אם זה טיול של יומיים-שלושה וישבת על הבניה של המסלול הזה מספר ימים כדי לייעל אותו ולהפוך אותו לאיכותי. זה מאוד מבאס, שברגע האמת, הסנכרון לא עובד ואז גם אם לא שילמת על המפה וגם אם שילמת עליה 1000 שקל, זה לא משנה כי אתה לא יכול להיעזר בזה. אז אתה מאלתר פחות או יותר מהזיכרון אבל זה ממש לא אותו דבר.
ולא, לצערי אני לא יכול להרשות לעצמי עוד גאג'טים כאלה ואחרים לגיבוי או להוריד עוד אפליקציות ולשלם גם עליהם..

ד ו ר ו ן
20-06-17, 08:24
. זה מאוד מבאס, שברגע האמת, הסנכרון לא עובד ..

את הסנכרון אתה מבצע בבית אחרי שהעלת את המסלול לאתר, לא בשטח.

מרגע שהוא סונכרן בבית, זה זמין בלי קשר לאתר.

4by4
20-06-17, 10:32

זה מה שעשיתי. סיימתי לבנות את המסלול כמעט 4 ימים לפני שיצאתי.. עד ליום שבו יצאנו לטיול הסנכרון לא עבד. הTWL עלה לאתר אבל לא הופיע במכשיר. גם שניסיתי לעלות את הקובץ ישר לפלאפון זה לא סנכרן.. זה היה אחד הדברים המבאסים. טיול של 3 ימים.
שלחתי לו הודעה באותו רגע, ציפיתי שאולי נספיק לסדר את זה. בכל זאת היו עוד מספר ימים לטיול. הוא הגיב לי בערך חודש אחרי אני לא מגזים...

גיא
20-06-17, 10:39

דורון, על מה אתה מדבר ? ...

הסינכרון לא עובד מעל שנה.

אני מעביר לעצמי את הקבצים במייל למכשיר.

4BY4, כתבתי לו משהו טיפה רע ( בעדינות ) על הקיר הפרטי של הפייס והוא ענה אחרי חצי שעה ... אבל כל מה שיצא מזה הוא המון התנצלויות, הבטחות להנה עוד שבועיים שלושה .. ובזה זה נגמר.

עזבתי, NEXT, קניתי תכנה אחרת.

חנן-ג'יפולוג
20-06-17, 10:42
אני מעדיף לשמור כל מסלול שאני בונה בכמה פורמטים, כולם מורדים לספריה במכשיר, ואז אני יכול לפתוח את המסלול גם בעמוד ענן וגם באופרווד. שתי תוכנות, שגם כששתיהן עובדות תקין, לכל אחת מהן יש את החסרונות ואת היתרונות שלה, והן משלימות אחת את השנייה.

מאז שאני פועל כך מלפני כמה חודשים, לא נתקעתי בשטח, ואני משתמש בתוכנות האלה שלוש-ארבע פעמים בשבוע.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

boaz avrahami
20-06-17, 10:51
זו שיטה עקומה.
עדיף לעבור למשהו שעובד

erezgur
20-06-17, 10:57
זה מה שעשיתי. סיימתי לבנות את המסלול כמעט 4 ימים לפני שיצאתי.. עד ליום שבו יצאנו לטיול הסנכרון לא עבד.
אני ממליץ לא לסמוך על הסנכרון האוטומטי, במיוחד כאשר יודעים שהוא לא עובד בזמן האחרון ובמיוחד כאשר אתה בעצמך נוכח לדעת שבמשך כמה ימים לא הסתנכרן...
שמור את קובץ המסלול (יווצר קובץ מקומי במחשב), העתק אותו לסלולר בכל דרך שתמצא לנכון (העתקת קבצים, העברה דרך חשבון בענן, שליחת מייל לעצמך וכו), שמור אותו בתיקייה בסלולר.
קובץ מסלול מקומי בסלולר אתה יכול לפתוח בעמוד ענן או בעזרת הסייר הפנימי של עמוד ענן (קצת מסורבל ויש אנשים שמתקשים עם פעולה זו) או ע"י פתיחת הקובץ מכל תוכנת סייר קבצים על הסלולר ובחירת "עמוד ענן" כתוכנה עימה הוא יפתח (אני לא נוהג לסמן "פתח תמיד עם תוכנה זו" כדי לאפשר בחירה בתוכנה שונה כל פעם, אבל לשיקול דעתך...).

חנן-ג'יפולוג
20-06-17, 11:02
זו שיטה עקומה.
עדיף לעבור למשהו שעובד

אני לא חושב שיש משהו שעובד שמכיל את היתרונות של כל התוכנות.

אני חי עם הפשרה הזו בשלום.

boaz avrahami
20-06-17, 11:46
מסכים עם זה לחלוטין

ד ו ר ו ן
20-06-17, 12:09
דורון, על מה אתה מדבר ? ...
הסינכרון לא עובד מעל שנה.
.
זה חלק מהבעיה
אצלי זה עובד, לפעמים צריך לכבות ולהדליק את המכשיר ואז זה מתעדכן, אבל עובד.
אצל חבר הוא לא מצליח לעדכן מהיום הראשון.
באייפון למיטב ידיעתי גם אין אפשרות אחרת לטעון מסלול למכשיר.

אני מזמן לא מסתמך על שום תוכנה כמשהו מוחלט לשטח.

מפת נייר ועליה מסומן המסלול כגיבוי ובעיקר כי הרבה יותר נוח לי לראות ״רחב״ את תא השטח לפני ולא משבצת וחצי של ניווט צנחן במקרה הטוב.

השימוש העיקרי שלי בעמוד-ענן הוא נקודות עניין ומשני מסייע לניווט.

יונתןמצפה
20-06-17, 14:27
בטונאב אפשר לדעתי להעלות קבצים לאייפון/אייפד דרך ה i-tunes.
סתם לידיעה

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

yoni_0000
20-06-17, 14:49
דרופבוקס..?

ד ו ר ו ן
20-06-17, 16:29
אני יכול להעלות למכשיר אבל לא לגרום לאפליקציה לזהות אותם..

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

גיא
20-06-17, 16:34
בגרסת אייפון איפה בכלל רואים את המסלולים שלי ?

4by4
20-06-17, 16:52
אני ממליץ לא לסמוך על הסנכרון האוטומטי, במיוחד כאשר יודעים שהוא לא עובד בזמן האחרון ובמיוחד כאשר אתה בעצמך נוכח לדעת שבמשך כמה ימים לא הסתנכרן...
שמור את קובץ המסלול (יווצר קובץ מקומי במחשב), העתק אותו לסלולר בכל דרך שתמצא לנכון (העתקת קבצים, העברה דרך חשבון בענן, שליחת מייל לעצמך וכו), שמור אותו בתיקייה בסלולר.
קובץ מסלול מקומי בסלולר אתה יכול לפתוח בעמוד ענן או בעזרת הסייר הפנימי של עמוד ענן (קצת מסורבל ויש אנשים שמתקשים עם פעולה זו) או ע"י פתיחת הקובץ מכל תוכנת סייר קבצים על הסלולר ובחירת "עמוד ענן" כתוכנה עימה הוא יפתח (אני לא נוהג לסמן "פתח תמיד עם תוכנה זו" כדי לאפשר בחירה בתוכנה שונה כל פעם, אבל לשיקול דעתך...).

זה מה שניסיתי וזה גם לא עבד. אני שולח לעצמי במייל ואז פותח עם עמוד ענן. האפליקציה נפתחת אבל המסלול לא. והוא גם לא מופיע במסלולים.
ניסיתי להעביר את הTWL לפלאפון כקובץ אבל גם שהשתמשתי בסייר הפנימי של האפליקציה הוא לא מראה בכלל את הקבצים. למען האמת הוא לא מראה כלום למעט התיקיה של עמוד ענן בפלאפון אבל היא מופיעה ריקה : /

im_ri
20-06-17, 17:16
בגרסת אייפון איפה בכלל רואים את המסלולים שלי ?

גרסאת האייפון היא צ'קמוק אחד שלם. כל רגע קורסת, יש ימים שבכלל לא נפתחת.
בעיני צריך לקבל החלטה משותפת ולעבור לאפליקציה המובילה טכנולוגית או זו שיודעת לקבל פידבקים מהמשתמשים וליישם אותם. אני בטוח שרבים כאן מוכנים לשלם למשהו שעובד טוב (למרות שאני חושב שאין לזה היתכנות עסקית בכלל).
להעביר את המידע ולהתחיל לעדכן באפלקציה הנבחרת זה משהו בהחלט אפשרי.

הבעיה הכי גדולה לדעתי היא שאין מחליפה ראויה. לא מזמן ניסיתי את כולן ולא נתקלתי באחת שהייתה קרוב לצרכים המינימלים שלי.
אני תמיד חוזר לאפליקציית טופומפ הישנה אותה אני מוצא הסבירה ביותר, מפה טופוגרפית קריאה וברורה, עליה סימון שבילים ונקודות עניין לא מעודכנות :)
לא עשו שינוי כבר 8 שנים בערך והיא הנוחה ביותר לניווט והעלאת מסלולים. החסרון שלה הוא בעיקר הקהילה. נקודות העניין לא מתרוממות לצערי.

כל פעם שאני נותן עוד צ'אנס לאפליקציית האייפון של עמוד ענן אני רק מתעצבן. וכמו לכולם.. גם לי הבטיחו אישית שאוטוטו יוצאת גרסה מוצלחת.

erezgur
20-06-17, 17:52
ניסיתי להעביר את הTWL לפלאפון כקובץ אבל גם שהשתמשתי בסייר הפנימי של האפליקציה הוא לא מראה בכלל את הקבצים. למען האמת הוא לא מראה כלום למעט התיקיה של עמוד ענן בפלאפון אבל היא מופיעה ריקה : /
שים את הקובץ בתיקייה
\android\data\com.amudananan.amudanan\\f iles
אצלי לפחות זה עובד

tamir128
20-06-17, 19:06
אם מחפשים תכנה טובה וחינמית אז אורוקס.
יש בה ממש הכל (אבל לא את נק' העניין של עמוד ענן)

גיא
20-06-17, 19:22
יש שני סוגי צרכים בתחום הזה ... לדעתי.

1. זה נק עניין ואין להם מתחרה. אני לפעמים נוסע רק בשביל לצוד נק כאלו .. ואין מתחרה לעמוד ענן. נקודה.
2. טיול לפי מסלול .. ואז כולן יכולות לתת לזה מענה, אורוקס ( יש לי בטאבלט ) , עמוד ענן ( אם הצלחת למצוא את הקובץ - יש לי בטאבלט ) off road שגם היא ( בטאבלט ) ולאחרונה באייפון החדש שלי, two nav ...

כולן יכולות להציג מסלול על המפה.

חנן-ג'יפולוג
20-06-17, 19:26
3. שיתוף מסלול ומתן אפשרות מעקב באונליין.

גיא
20-06-17, 19:27

בחיים לא השתמשתי בזה .. ואני לא ממש רואה איפה זה עוזר לי בחיים .. אבל אוקי :)

חנן-ג'יפולוג
20-06-17, 19:28
משתמש בזה בכל רכיבה, לאפשר לקרוביי למצוא אותי אם וכש...
לתאם חבירה
להשוויץ

http://imageshack.com/a/img922/3935/cxJAas.png

גיא
20-06-17, 19:41
לתאם חבירה
להשוויץ

סחטיין

אני לא רוכב ;)

יובל48
20-06-17, 20:15
רבותי,חזר הסינכרון, מהרו לפתוח את האפליקציה פן יעלם....

גיא
20-06-17, 20:36
איפה רואים את המסלולים שלי באייפון ?

בועזזז

boaz avrahami
20-06-17, 20:38
בעמוד ענן?

זכוכית מגדלת ואז את הטאב הימני

גיא
20-06-17, 21:05
בעמוד ענן?

זכוכית מגדלת ואז את הטאב הימני

תודה.

ריק ...

boaz avrahami
20-06-17, 21:06
אם לא טענת לחשבון שלך מסלול אז ברור שריק

גיא
20-06-17, 21:16
אם לא טענת לחשבון שלך מסלול אז ברור שריק

אני מפספס משהו ?

החשבון שלי הוא אותו החשבון שאיתו נכנסים לאתר האינטרנטי ? ... כי שם יש לי מלא מסלולים.
באנדרואיד יש לי גם לא מעט מסלולים.

im_ri
20-06-17, 21:16

כאן מתחיל ההבדל בין ג'יפאים למשתמשים אחרים (רוכבי אופניים והולכי רגל).
לג'יפאים יש מכשירי קשר עם טווח מכובד לחבירות ולרוב מטיילים במקום שגם ככה אין קליטה (לפחות בחבורה שלנו).

איך זה עובד עם נקודות העניין, זה הרי תוכן גולשים, אי אפשר לדחוף את כל נקודות העניין לאפליקציה אחרת שנבחר בה? לפחות כדי שיהיה ממה להתחיל.
זה הרי עובד ככה בכל הרשת, יש אתרים שלמים שבונים על זה שהם מציגים מידע מאינסטגרם ויו טיוב לדוגמא.

boaz avrahami
20-06-17, 21:33
אני מפספס משהו ?

החשבון שלי הוא אותו החשבון שאיתו נכנסים לאתר האינטרנטי ? ... כי שם יש לי מלא מסלולים.
באנדרואיד יש לי גם לא מעט מסלולים.

תוודא שאתה על אותו שם משתמש בדיוק באתר ובאפליקציה.
לי זה לא עבד בצהריים אבל אני חושב שפעם אחרונה שעבדתי עם זה הייתה לפני 3-5 שנים

גיא
20-06-17, 21:47
יש לי רק שם משתמש אחד ...

boaz avrahami
20-06-17, 21:52
חרא תוכנה.
שמישהו ישים את הנקודות עניין בטונאב [emoji4]

GodsFather
20-06-17, 21:55
אם הוא שומר את התוכן במאגר מידע שלו ולא חושף api או כל דבר אחר, אתה לא יכול למשוך את המידע. אולי בדרך "אלימה" כמו crawling לאתר שלו. זה לא לעניין.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

tamir128
20-06-17, 23:03
הנקודות לא במאגר מידע (כלומר יתכן שהן גם במאגר מידע אבל) ונמצאות באתר.
בשכבה של הנקודות הוא שם אזהרות שזהו מידע עם זכויות יוצרים ומזהיר שלא לגנוב.
טכנית זה לא בעיה לקחת משם את הנקודות.
חוקית - אין לי מושג.
מוסרית - אני ודאי שלא אעשה את זה.

האופציה הטובה ביותר לדעתי: צריך לבדוק מול israel hiking אם אפשר לעשות משהו דומה במפה שלהם ולהתחיל פרוייקט ציבורי כזה יחד איתם.

GodsFather
20-06-17, 23:22
מאגר מידע = data base
בוודאות זה אצלו כך. השאלה היא רק אם הוא מאפשר קריאה שלהן על ידי מקור חיצוני. כנראה שלא אבל אפשר לדבר איתו ולשאול על אפשרות שת"פ כלשהיא.

ואם מישהו יכול להביא אותו לכאן לתגובה, עדיף...

גיא
20-06-17, 23:26
אפשר להעביר לו את הלינק לפה ... אבל הוא מודע לכל הקשקשת שלנו בעניינו. אני אישית שוחחתי איתו על זה והוא יודע. אלף אחוז.
אין לו שום אינטרס לתת למישהו גישה לדבר היחיד שטוב באפליקציה שלו ..

הוא מאבד את הכל בשניה שהוא עושה את זה. אנחנו מרויחים אבל לא הוא.

גיא
20-06-17, 23:28
הנה ... הוא יודע.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170620/676676cbafb6501befa141ea587c6149.jpg

GodsFather
20-06-17, 23:43
המטרה היא לא לפגוע בו בשום אופן אלא לקדם את מה שהוא כבר בנה לכדי שימוש באופן יציב יותר. לכל הפחות כך.

gmike
20-06-17, 23:59
אני משתמש בעמוד ענן כבר כמה שנים, קודם על מכשיר ניווט יעודי ובשנים האחרונות על סמרטפון אנדרואיד. זה מוזר, כי מעולם לא נתקלתי בבעיות של סנכרון או קריסה. אני עם מפות שבילנט.
אם כבר האתר לפעמים מזייף וקורס, אבל האפליקציה עובדת.

כשפותחים מסלול מקובץ עדיף שהאפליקציה תהיה סגורה, אחרת לפעמים באמת לא נפתח. אבל ברגע שזה הופיע ב'מסלולים שלי' זה נשאר שם..
אמנם לא ניסיתי תוכנות אחרות יותר מדי, אבל בסה"כ עמוד ענן עושה את העבודה דיי טוב.

im_ri
21-06-17, 00:32
המטרה היא לא לפגוע בו בשום אופן אלא לקדם את מה שהוא כבר בנה לכדי שימוש באופן יציב יותר. לכל הפחות כך.

לא רוצה לפגוע באף אחד. בסה"כ ציפייה מינימלית ממוצר בשנת 2017, שאינו סטארטאפ בן יומו, שיתמוך באייפון (10 שנים המוצר בשוק).
אם אין לו כוונה לעשות את זה, והוא אינו מתכוון לסייע צריך לחשוב קדימה על פתרון אחר שהוא לא עמוד ענן.

4by4
21-06-17, 01:35

+1000

ואוסיף, אולי לשם שינוי באמת להתחיל לקיים את ההבטחות שהוא מחלק באוויר. "אוטוטו" במילה אחת...כבר 10 שנים...

חנן-ג'יפולוג
21-06-17, 07:14
פורום ף פן פציעות פרוט

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
תכלס.

katsirz
21-06-17, 07:15
עמוד ענן זה ביזנס, לא שירות לציבור. מי שמעוניין יכול לקנות ומי שלא, לא חייב להשתמש.
אני בעד האפליקציה שעולה 80 ש"ח לגליון והטאבלט היחיד שהיא נפתחת עליו זה שולחן עץ...

boaz avrahami
21-06-17, 07:22
עמוד ענן זה ביזנס, לא שירות לציבור. מי שמעוניין יכול לקנות ומי שלא, לא חייב להשתמש.
אני בעד האפליקציה שעולה 80 ש"ח לגליון והטאבלט היחיד שהיא נפתחת עליו זה שולחן עץ...

ומה עם מי שקנה במאות שקלים ( לא מעניין אותי אם המוכר הרוויח או הפסיד) ומתמודד כיום עם בעיות תפעול מהותיות כמו התרסקות האפליקציה או חוסר יכולת להעביר מסלולים לאפליקציה?

במונחים של מי שעדיין תקוע על נייר - מה תגיד עם הדיו במפה שלך דהה אחרי שנה?

katsirz
21-06-17, 07:26
תתבע את יואב רופא על רמאות, אם אתה רוצה וחושב שזה העניין.
מי שזוכר, האפליקציה של האנדרואיד הייצה אמורה לעלות "תוך מספר שבועות" במשך כמה שנים טובות. היה ברור שמדובר במערכת מצויינת (מבחינת התוכן) אבל חובבנית מבחינת הביצוע.
לגבי מפות הנייר, זה לא ממש קורה. מתי דהתה לך מפה בשימוש סביר?

boaz avrahami
21-06-17, 07:34
לא חושב שהוא רמאי.
חושב שהוא הרים פרוייקט עם פוטנציאל אדיר ובצורה לא מספיק יסודית.

לא אנהל תביעה על 500 שח אבל אביא לידיעת הציבור את העובדות בשביל שלרוכש הפוטנציאלי יהיה מידע זמין ואמין טרום הרכישה.
בסופו של יום זה לא שאין לתוכנה פלוסים או גם לקוחות מרוצים

katsirz
21-06-17, 07:35
מסכים איתך לגמרי

גיא
21-06-17, 07:35
אני לגמרי עם בועז בעניין הזה.

אני אמפטי ליואב. אבל עד גבול מסויים.

יונתןמצפה
21-06-17, 07:45
לתאם חבירה
להשוויץ

חנן אתה חיה!
זה 11 שעות, או השעה 11?

lizard
21-06-17, 07:46
להבנתי מה שחשוב לכם אלו נקודות העניין. מאיפה הוא השיג אותן? זה לא מידע שהגולשים/משתמשים שמים?

גיא
21-06-17, 07:49
להבנתי מה שחשוב לכם אלו נקודות העניין. מאיפה הוא השיג אותן? זה לא מידע שהגולשים/משתמשים שמים?

כן

lizard
21-06-17, 07:50
זה מה שחשבתי.

גיא
21-06-17, 07:54
המאגר אדיר.

יש תחילתו של מאגר באופ רוד אבל זה לא קרוב אפילו.

חבל שאין אופ רוד לאייפון

יואב ר
21-06-17, 08:03
שלום לכל החברים,

אני מבין, מסכים, ומזדהה עם הדברים. האפליקציה לאייפון דורשת שדרוג גדול מאד, וכן גם האתר. בחודשים האחרונים יש גם בעיות בסנכרון האפליקציה באנדרואיד בגלל עומסים גדולים בשרת. אני רואה את עמוד ענן כפרוייקט החיים שלי (ויתרתי בשבילו על עבודה בתחום הפיסיקה), ולכן חשוב לי שהוא יעבוד לטובת כל המטיילים ואוהבי הארץ.

לכן אני עובד בלחץ גדול מאד על כתיבת האפליקציות מחדש וגם על שדרוג גדול של האתר. בשלב הראשון תשודרג אפליקציית האייפון, ואחר כך גם השרת, האתר, והאפליקציה לאנדרואיד. בשנה האחרונה הוצאתי המון המון כסף על כתיבה מחדש של חלקים מהאפליקציה (חלק ממנו ירד לטמיון מסיבות שונות), אבל הם עדיין לא עלו. אני מתכוון לשבור חסכון ולהעסיק מתכנת נוסף שיעבוד ביחד איתי כדי לסיים את העניין במהירות האפשרית.

תודה על ההבנה,

יואב

GodsFather
21-06-17, 09:34
יש עוד דרכים לפתרון יואב... קצרה היריעה מלהכיל...

בהצלחה

גיא
21-06-17, 09:35
יש פה מלא שהציעו עזרה גם בחינם.

יואב לא לוקח ..

avikkllk
21-06-17, 09:36
יואב אני חושב שאתה צריך לפתוח פה שירשור ולעלות עדכונים במיוחד שרוב גדול של האפליקציה ואכפתיות לאפליקציה נמצא באתר הזה.

לגבי האשמות שרצות פה גם יפתור חלק בדיבור ישיר איתך בשרשור מיועד

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

חנן-ג'יפולוג
21-06-17, 10:25
חנן אתה חיה!
זה 11 שעות, או השעה 11?

(:

זה 11 שעות, ברוטו, כולל פתיחת אוהל של כשלוש שעות באמצע.

אבל בוא לא נגנוב את השרשור.

4by4
21-06-17, 10:43
יואב, אני לא חושב שצריך ללכת לקיצון ולשבור שום חסכון. בסופו של דבר יש פה אנשים, ואני ביניהם שהיו מוכנים לשלם על פיצ'רים באפליקציה כי ידעתי שזה משהו שמאוד יעזור לי כמו קניית המפות למשל. במידה ותפתח באפליקציה גם אופציה לתרומה למען פיתוחה אין לי בעיה לתרום למטרה.
כל מה שרצינו בסופו של דבר זה מענה כנה ואמיתי לבעיות שלנו. בניגוד למה שהיה עד היום..

וכבודך במקומו מונח. האפליקציה הזאת שינתה כל מה שידענו עד היום על טיולי השטח בארץ ואף אחד לא מנסה לקחת את זה ממך. להפך.

ד ו ר ו ן
21-06-17, 11:21
לא הגזמתם בכלל.
יש כאן תגובות בנוסח רדנק של ״בואו נוציא את הקילשונים״..

לרמוז על זחלן לכריית נקודות העניין?
נפלתם על השכל.

זו לא האפליקציה הכי טובה אבל לתוכן שהיא נותנת היא עדיין הכי טובה.

אני משתמש בה בסמרטפון כ-5 שנים ומבחינתי זה אכן מתסכל שהיא מתרסקת מידי פעם וצריך להפעיל מחדש מסלולים, אבל הערך המוסף שלה בהחלט שווה מבחינתי.

לא מצאתי משהו תחליפי יותר טוב, לכל אפליקציה יש יתרונות וחסרונות ומבחינתי היא עדיין מובילה בתוכן, ודגש על התוכן.

מפה סופר מעודכנת היא לא הדבר הכי חשוב מבחינתי לשטח, וגם לא הדיוק בניווט שאני חושב שתפס חשיבות יתר מוגזמת מעל ומעבר לצורך של מטייל רגלי או ממונע.

גיא
21-06-17, 11:44
כל מה שתגיד נכון ואני גם מעדיף את האפ הזה. אבל ... לא אוהב שמוצר ששלמתי עליו לא עובד והיצרן מנפנף אותי בתכף ..

im_ri
21-06-17, 12:32
לא הגזמתם בכלל.
יש כאן תגובות בנוסח רדנק של ״בואו נוציא את הקילשונים״..

לרמוז על זחלן לכריית נקודות העניין?
נפלתם על השכל.

זו לא האפליקציה הכי טובה אבל לתוכן שהיא נותנת היא עדיין הכי טובה.

אתה סתם רואה את זה בצורה כזו. זה תוכן גולשים. 90% מהנקודות שם נכתבו על ידי אותם 5 אנשים. אולי הם יאשרו לך לקחת אותם.
ואני מניח שגם לך אין אייפון. כי באייפון היא לא עובדת. פשוט ככה. לא עובדת.

לגבי התשובה של יואב... אני גם מלא אמפתיה אליו ואל הרעיון. אבל התשובה של יואב כל כך לא בכיוון ובכל כך הרבה רמות שאני לא רוצה אפילו להתייחס.

IlanHadar
21-06-17, 12:35
לצערי הצורה שבה עמוד ענן, החברה, מתנהלת, בשנים האחרונות, היא לא הדרך להצליח. היום הצרכן רגיל לתוכנות ברמה גבוהה עם שירות לקוחות טוב.

לכן יואב הייתי ממליץ לך לשקול את הצעדים העסקיים שאתה עושה, לא בטוח שתראה תמורה לעניין. ניהול חברת תוכנה היום, שבעלי המניות רוצים להרוויח, זה עסק למקצוענים.

מאכזבה מהתוכנה ומהאתר (שכן רכשתי בכסף מלא בעבר), אני מתכנן היום מסלול על כלים שונים ב PC, לעיתים כן בודק באתר עמוד ענן את המסלול ומנווט על Twonav. בדרך כלל בשיירה כן יהיה מכשיר שפתוח על עמוד ענן, אם ישנה נקודה שרוצים לעצור בה, זו הנקודה החזקה היחידה, בעלת ערך, שנשארה.

יואב ר
21-06-17, 13:03
תודה על התגובות.
כרגע אני עסוק בכתיבת כל המערכת מחדש, כדי לספק חוויה ברמה הרבה הרבה יותר גבוהה גם באפליקציות וגם באתר. זה יעלה בשלבים כמו שכתבתי. כיוון שאני רואה את עמוד ענן ממשיך עוד שנים רבות אני יודע שצריך להשקיע כסף ועבודה. אני עובד כל הזמן, וגם לתוך הלילה (אפילו כשנפצעתי לפני חודש העליתי עדכון לשרת לפני ניתוח...), ומאמין שניתן יהיה לראות תוצאות.

חנן-ג'יפולוג
21-06-17, 13:05
בהצלחה, יואב.

boaz avrahami
21-06-17, 13:09
בהצלחה יואב.

ממליץ לך לא להבטיח מה שאתה לא בטוח שתקיים וגם שקיפות ומענה יותר זמין כלפי המשתמשים

im_ri
21-06-17, 13:17
תודה על התגובות.
כרגע אני עסוק בכתיבת כל המערכת מחדש, כדי לספק חוויה ברמה הרבה הרבה יותר גבוהה גם באפליקציות וגם באתר. זה יעלה בשלבים כמו שכתבתי. כיוון שאני רואה את עמוד ענן ממשיך עוד שנים רבות אני יודע שצריך להשקיע כסף ועבודה. אני עובד כל הזמן, וגם לתוך הלילה (אפילו כשנפצעתי לפני חודש העליתי עדכון לשרת לפני ניתוח...), ומאמין שניתן יהיה לראות תוצאות.

מחזיק אצבעות לגרסא החדשה! מקווה שהיא תענה על הציפיות שלך ושל המשתמשים.

ד ו ר ו ן
21-06-17, 14:43
ואני מניח שגם לך אין אייפון. כי באייפון היא לא עובדת. פשוט ככה. לא עובדת..
אייפון.

נדב ש.
21-06-17, 16:13
יואב רק בריאות, ובהצלחה.

im_ri
21-06-17, 16:45
אייפון.

מעט מקנא. אצלי זה לא עובד.

GodsFather
21-06-17, 19:00
יואב, תן לאנשים לעזור. יש פה מפתחים, יש תורמים. התמורה תהיה אפליקציה עובדת ויציבה. כולם ירוויחו מזה.

בהצלחה ובריאות!

ענבר
21-06-17, 22:50
חברים,
אני עוסק בתחום הפיתוח למובייל בשנים האחרונות וזאת דעתי:
צריך לקחת בחשבון שהמערכת הפעלה(אנדרואיד+iOS) מתעדכנות בקצבים גבוהים מאוד, ודורש המון התאמות שינויים ועדכונים.
בנוסף, הפיתוח לשתי מערכות הפעלה בנפרד כלומר פיתוח כפול בשפות תוכנה שונות(Java+Swift/objectiveC)
והכי חשוב, מהתשלום בגוגל פליי/אפסטור גוגל ואפל גוזרות 30%!

אני חושב שהמודל העסקי של אפליקציה מסוג כזה הוא בעייתי מבחינת גודל הקהל יעד שהוא בעצם מטיילים מכל הסוגים ורק ישראליים.

משזה נאמר, מחזק את ידי יואב שהקים מערכת מדהימה שמאפשרת שיתוף חכמת ההמונים...יישר כח!
ואם צריך סיוע מקצועי בהתנדבות שלח הודעה פרטית.

מיי 2 סנט

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

4by4
21-06-17, 23:40
יואב, תן לאנשים לעזור. יש פה מפתחים, יש תורמים. התמורה תהיה אפליקציה עובדת ויציבה. כולם ירוויחו מזה.

בהצלחה ובריאות!

מסכים ב100%!

רק בריאות.

yochaytzur
22-06-17, 20:17
גם אני עוסק בפיתוח לאנדרואיד ו iOS מספר שנים, ויכול להעריך את מידת ההשקעה הנדרשת בפיתוח אפליקציה כזאת. זה פשוט מדהים שאדם אחד בלבד פיתח את כל זה - על כך יש להסיר את הכובע בפניו.
יחד עם זאת הצלחת המוצר היא גם המחסום כאשר מספר המשתמשים גדל: נדרשת תמיכה בהמון מכשירים, פתרון תקלות שקשה לשחזר, צוות QA וכו'. אני לא מכיר את יואב, אך למרות שברור שהוא מוכשר מאוד, יהיה לו קשה מאוד להביא את היציבות הנדרשת.
לכן מצטרף להצעה שהועלתה קודם - שחרר את הקוד כקוד פתוח ב github ותן לאנשים לתרום לפרוייקט (אני אשמח). אפשר גישה לנקודות העניין. הצע שירותי פרימיום בתשלום כדי להחזיר את ההשקעה.

Sent from my SM-T713 using Tapatalk

GodsFather
23-06-17, 00:18
לא חייב לשחרר כקוד פתוח. מספיק שיפתח את הדלת למפתחים מתנדבים ותחת חתימה על הסכם סודיות/זכויות כדי שלא יהיה חשש. ניכר שזה אחד הדברים העיקריים שמונעים ממנו פתיחות

יואב ר
23-06-17, 06:17
תודה, חברים.
כרגע אני מחפש בעיקר מפתח JS שיעבוד באינטנסיביות לצדי (עדיף פיסית) כדי להתקדם במהירות. אני מנסה לגייס אחד כזה. אשמח גם לקבל עצות ולהטמיע את ההצעות ברגע שתצא גרסת אלפא.

4by4
23-06-17, 11:36
ממליץ לך לעדכן את זה גם בעמוד שלך בפייס. שידעו שאתה מחפש

ב' קודקוד
24-06-17, 02:41
נביגייד Naviguide !!!
פשוט ולעניין, בלי נקודות עניין, לעולם לא קורסת, מפות סמ"ש נטו !!
תוכנה אמיתית ולא אפליקציה .

היה לי עמוד ענן, רצינו להסתמך עליה בגרוטראלי האחרון בתור גיבוי לאופרואד שמשמשת כאפליקציית המסע בגלל שיתוף המיקום.

boaz avrahami
24-06-17, 05:57
התקדמנו מאז עשור לפחות.
הנאוויגייד מעודכנת ורלבנטית כמו המפות סימון שבילים של החברה להגנת הטבע שהיא מציגה.
מוצג ארכיוני לצד משחק טלביזיה של אטארי

zivo
24-06-17, 19:33
מאחר שזה כבר מזמן הפך לשישור כללי...

בועז,
למרות שהשימוש בטכנולוגיות דיגיטליות הולך ונהיה פשוט, נראה לי שאף מפת offline לא ממש מעודכנת (ולא רק המפות של הגנת הטבע).
קניתי שבילנט, רק בגלל התקווה שזו תהיה offline מעודכנת.
דברים גדולים וחדשים (כמו כביש 6 למשל, ומחלפים), ברור שהיא יותר מעודכנת מאשר סמ"ש בנות עשר, אבל שיורדים לשטח, יש המון מידע, שעדיין אין תחליף לסמ"ש הישנות.
לגבי Naviguide , אני ממש לא מבין את ההערה.
עם סמ"ש או ישראל היקינג, או כל מפה אחרת (שאפשר) אורוקס היא התוכנה ללא תחליף

asafk
24-06-17, 22:04
אני משתמש מאז 2006 בנווטן מיו ישן עם עמוד ענן (שיואב באופן אישי התאים למכשיר שלי....) - בתכלס רק בתור מפה נעה ולא באמת לניווט. אני לא בטוח שאני יודע איך מעדכנים נקודות עניין במכשיר והאמת היא שבגלל שאין בו עברית מותקנת ממילא אין בזה תועלת. לצורך הזה אורוקס או כל אפילקציית מפות אופליין אחרת יהיו טובות באותה מידה (כשהיה לי גלקסי היו מותקנים עליו במקביל אורוקס ועמוד ענן... עכשיו אין לי שום אפליקציה על הטלפון).. אבל הגדולה של עמוד ענן וזה מה שיואב הצליח לעשות ולשנות את הדרך שבה אנחנו מתכננים יציאה לשטח ומטיילים - היא בנקודות העניין. הם גם המענה האמיתי לעדכונים בשטח, גם אם למפה לוקח זמן להתעדכן, הרי שנקודת עניין שאומרת "כאן חסום" או "זהירות מחצבה" היא בדיוק מה שצריך עד שהמפה תתעדכן.
כך שעמוד ענן כאן כדי להישאר - כיוון שיש בה את הדבר הנוסף הזה, שאני אישית משתמש בו רק לפני יציאה לשטח אבל אני יכול לראות את התועלת האדירה של השימוש בנקודות העניין בזמן אמת כמו שרובכם עושים, כנראה.
אז אל תמהרו לזרוק אותה כל כך מהר לפח הזבל של ההיסטוריה, סבלנות...

אסף.

boaz avrahami
24-06-17, 22:30
מאחר שזה כבר מזמן הפך לשישור כללי...

בועז,
למרות שהשימוש בטכנולוגיות דיגיטליות הולך ונהיה פשוט, נראה לי שאף מפת offline לא ממש מעודכנת (ולא רק המפות של הגנת הטבע).
קניתי שבילנט, רק בגלל התקווה שזו תהיה offline מעודכנת.
דברים גדולים וחדשים (כמו כביש 6 למשל, ומחלפים), ברור שהיא יותר מעודכנת מאשר סמ"ש בנות עשר, אבל שיורדים לשטח, יש המון מידע, שעדיין אין תחליף לסמ"ש הישנות.
לגבי Naviguide , אני ממש לא מבין את ההערה.
עם סמ"ש או ישראל היקינג, או כל מפה אחרת (שאפשר) אורוקס היא התוכנה ללא תחליף

זיו, בוא נהיה ראליים...
גם תצאות שא מעדכנים ברמה היומית.
אין ספק ששבילנט היא המפה המעודכנת והמדוייקת שיש בישראל.
במחיר שרכשת אותה גם אין ספק שהיא התמורה הטובה ביותר לכסף [emoji4]

נדב ש.
25-06-17, 08:53
+1 אסף.
גם אני עם מכשיר mio ישן שנמכר אז ביחד עם התוכנה, לא טאבלט ולא אייפון.
מידי פעם מחבר אותו למחשב הביתי ומסנכרן, רוב המסלולים מוכרים לי ולכן כמעט ולא מתכנן כלום, אם אני בונה מסלול חדש אני פשוט מחבר את ה mio למחשב ומעביר אליו את המסלול.

שורה תחתונה-אין תחליף לעמוד ענן בגלל נקודות העיניין.

גיא
25-06-17, 08:57
יש לי freemap על המיו ...
אולי באמת נתחיל להשתמש בזה ;)

zivo
25-06-17, 10:08
+ אסף.

בועז,
אין תחליף לנקודות עניין של עמוד ענן.
וכמו שאסף כתב, גם אם המפה לא התעדכנה, אני סומך על הקהילה שבמקרה של שינוי, מכשול, או כל דבר שיכול לעניין אותי, תופיע הערה.
לגבי שבילנט וטונאב.
לגבי שבילנט, לא יודע על איזה עידכונים יומיים אתה מדבר, למעלה מחודש, ולא קיבלתי עדכון אחד.
לגבי המחיר והתמורה, מצטער אני עדיין לא השתכנעתי.
יש לי אורוקס ומפות סמ"ש (2003? 2013?), יש לי ישראל היקינג, ועכשיו הוספתי (מהקישור שארז נתן) ישראל סוריה .
ככלי לניווט, ארוקס מושלם מבחינתי, רץ חלק, פשוט, עושה את כל מה שאני צריך.

טונאב, עד עכשיו, מבחינתי, תוכנה בלתי נסבלת!!!
מסובכת, נתקעת (כנראה צורכת הרבה מחשוב?? ואני משתמש על נקסוס 7 2013), לא שומרת הגדרות, הדיוק לא אחיד...
אם הייתי יכול להשתמש בשבילנט בתוכנה אחרת, אולי הייתי מסכים אתך שהמחיר שקניתי מציאה, אבל אם אני לא משתמש, אז גם 5 ש"ח זה יקר.

גיא
25-06-17, 10:54
אצלי לא נתקע ועןבד יפה. אבל תפריטים לא נסבלים. זיו תבדוק אולי כדאי להתקין מחדש.

boaz avrahami
25-06-17, 13:30
+ אסף.

בועז,
אין תחליף לנקודות עניין של עמוד ענן.
וכמו שאסף כתב, גם אם המפה לא התעדכנה, אני סומך על הקהילה שבמקרה של שינוי, מכשול, או כל דבר שיכול לעניין אותי, תופיע הערה.
לגבי שבילנט וטונאב.
לגבי שבילנט, לא יודע על איזה עידכונים יומיים אתה מדבר, למעלה מחודש, ולא קיבלתי עדכון אחד.
לגבי המחיר והתמורה, מצטער אני עדיין לא השתכנעתי.
יש לי אורוקס ומפות סמ"ש (2003? 2013?), יש לי ישראל היקינג, ועכשיו הוספתי (מהקישור שארז נתן) ישראל סוריה .
ככלי לניווט, ארוקס מושלם מבחינתי, רץ חלק, פשוט, עושה את כל מה שאני צריך.

טונאב, עד עכשיו, מבחינתי, תוכנה בלתי נסבלת!!!
מסובכת, נתקעת (כנראה צורכת הרבה מחשוב?? ואני משתמש על נקסוס 7 2013), לא שומרת הגדרות, הדיוק לא אחיד...
אם הייתי יכול להשתמש בשבילנט בתוכנה אחרת, אולי הייתי מסכים אתך שהמחיר שקניתי מציאה, אבל אם אני לא משתמש, אז גם 5 ש"ח זה יקר.

אני משתמש על אייפד 1 2010 וטונאב עובדת ללא דופי ולא נתקעת. טוב, אולי בגלל שזה אפל?
אכן, מדובר בתוכנה עם המון אפשרויות ותפריטים למי שמנסה לנבור בה.
גם לי לקח לא מעט זמן להסתגל לממשק ולכאורה הממשק של שבילנט הרבה יותר נח לתפעול הגם שאינו משוכלל כמו הטונאב.

אני חושב שהשילוב הכי מוצלח אם הוא יהיה יציב הוא של השבילנט על עמוד ענן.
והמצחיק הוא שהוא בערך השילוב היחידי שאין לי :-)

tamir128
25-06-17, 14:10
אורוקס.
אין ספק בכלל.
הכל עובד תמיד, עושר פונקציונאלי שאין בשום מקום אחר.
מפות אופליין? תדאג בעצמך ותייצר לעצמך מכל מקור שבא לך בלי להיות תלוי בשום ספק.
והכל בחינם (לאנדרואיד בלבד).

zivo
25-06-17, 14:51
אני עדיין לא לגמרי בשל עם כל התשובות, אבל אתם לוחצים אז בבקשה-
בעיה ראשונה דיוק. אני עוד לא סגור, ולא מבין מתי זה קורה, אבל במפורש, אני מסוגל להגיד שפעם בכמה זמן
טונאב יוצא מסנכרון עם השטח.
דוגמה טובה, היא הצילום מסך הזה. יום חמישי שעבר, אחה"צ המאוחרות, כביש 4 באזור צומת פל-ים (צפונה לכיוון אור עקיבא).
נשבע לכם הכביש ישר, ואני, ברכב ליסינג של העבודה, לא ירדתי לנסוע בחולות :-)
לא ברור לי למה, פתאום המצביע (וההקלטה) זזים הצידה, וקצת אחרי חוזרים.
אני עוד לא מבין אם זה קשור לפעולה שלי (נגיד זום פנימיה או החוצה, או מעבר לאפליקציה אחרת? שיחת טלפון?), אבל דבר אחד ברור, פתאום החץ נסע בחולות.
אני חושב שזו הכוחה טובה לחוסר דיוק במיקום שאני רואה.

shyy
25-06-17, 15:03
אני עוד לא מבין אם זה קשור לפעולה שלי (נגיד זום פנימיה או החוצה, או מעבר לאפליקציה אחרת? שיחת טלפון?), אבל דבר אחד ברור, פתאום החץ נסע בחולות.
אני חושב שזו הכוחה טובה לחוסר דיוק במיקום שאני רואה.

לטלפונים יש GPS עם רמת דיוק של 10 מטר ~ לפי המפה בתמונה שלך . זה נראה בטווח אחוזי הסטיה.

יובל48
25-06-17, 15:37
בניגוד לוויז,לתכנות ניווט השטח אין ענין של הצמדת הסמן לכביש.
זו תכנת שטח,ואם הסמן זז קצת מהשביל אף אחד לא יתרגש.
שלא להזכיר את דיוק סימון השבילים במפה עצמה.

יונתןמצפה
25-06-17, 15:41
אני לא מצליח להבין את החשיבות של דיוק ברמת המטר בתכנת ניווט. אנחנו לא מכוונים טיל לחלון, בסהכ רוצים לדעת האם הגענו לצומת ולאיזה כיוון לפנות.
גם ככה, הפרטים במפות האלו לא מסומנים בדיוק של מטרים (האייקון עצמו תופש במפה שטח של כמה עשרות מטרים...)

ד ו ר ו ן
25-06-17, 16:32
אני לא מצליח להבין את החשיבות של דיוק ברמת המטר בתכנת ניווט. אנחנו לא מכוונים טיל לחלון, בסהכ רוצים לדעת האם הגענו לצומת ולאיזה כיוון לפנות.
גם ככה, הפרטים במפות האלו לא מסומנים בדיוק של מטרים (האייקון עצמו תופש במפה שטח של כמה עשרות מטרים...)

++++
להוסיף שהמפה עצמה עם סטייה מובנית ויחד עם ההגזמה של הסימונים אתה בכל מקרה בטווח שבין 10-50מטר מהמספר שמייצג הנ.צ.

ד ו ר ו ן
25-06-17, 16:34
בניגוד לוויז,לתכנות ניווט השטח אין ענין של הצמדת הסמן לכביש.

בוויז זה עוד יותר קיצוני, אם הוא מסמן נתיב שבחרת דרך התוכנה, במידה וסטית לנתיב מתפצל, הסמן ממשיך להופיע על הנתיב המתוכנן גם אם אתה לא שם עד שהפער גדול מספיק כדי שהוא יבין שסטית.

זה מחדד את סוגיית שגיאת המיקום של ה-GPS, כך שהוויז מודע לסטייה, ומתעלם ממנה עד לרמה מסויימת.

zivo
25-06-17, 17:22
אחד, אחד...

דורון,
וויז (בדיוק כמו Google maps, וכל תוכנת כביש שמציעה נתיב), אכן "מריץ" את הסמן באופן מלאכותי על הנתיב שהוא חושב שאתה צריך לנסוע בו (אפשר לראות את זה בעליה וירידה ממחלפים, אם יש ירידה ארוכה ומקבילה לכביש המרכזי, גם אם תפקשש את הירידה, התוכנה לא תרגיש).
אבל זה לא המקרה שמעניין.

שי, יובל ויונתן,
אני הבאתי את הצילום מסך כדוגמה, כי ברור שהסמן זז פתאום מהמקום (ולא 10מ' , אלא 20-30 לפחות).
אין לי דרך פשוטה, להוכיח כאן, שהבעיה מופיעה בשטח. אז אני אראה לכם צילום מהשטח, ויקפוץ החכם ויגיד, התברברת ובאמת הייתה איפה שזה מראה.... יש פה למישהו רעיון, אני אשמח, כי אולי זה יעזור לי להבין את הבעיה.
אני חושב, שמהתמונה שהבאתי, ברור שלא מדובר בדיוק של ה GPS, והכי חשוב, זו תופעה שלא מופיעה לא באורוקס ולא בעמוד ענן (למרות שכתב אותו מפתח יחיד).
אני לא מתכוון לפגוע בחלון, אבל אין לי את הבעיות האלו בתוכנה אחרת, וברור לי שזו לא בעיה של המכשיר (התצלום מסך הזה הוא ממכשיר סלולארי חדש, ובשטח אני עובד עם טאבלט, נקסוס 7 ישן, כך שזו לא בעיה נקודתית).

אמרתי שיש שני דברים שמדאיגים אותי (מעבר לסיבוך), אחד זו בעיית הדיוק השני זה קפיאות של המפה-
השבת האחרונה טילנו בכרמל (בת שלמה, אליקים, סומק, נחל רקפת, נוף כרמל, יוקנעם).
הכנתי מסלול ושלחתי לחבר שמשתמש באיפד ישן ויש לו טונאב.
הוא טוען בדיוק לאותה תופעה, קפיאה ואי טעינה של המקטע הנכון בזמן הנכון (או שהכל נעשה ריבועים או שפתאום הרזולוציה של המפה מתקלקלת).
לא נתקלתי בתופעה הזו בסלולארי שלי (מכשיר חדש), ובהחלט יכול להיות שזו בעיה של כח מיחשוב.

דרך אגב, בעיה נוספת -
ע"מ לנסות להקל על המעבד את העבודה ולחסוך בסוללה (המטען לא עומד בקצב הריקון) אני משתמש ב Energy mode => Standard (ולא high), אבל אז המסך כבה כל הזמן, אז אני מכניס Shutdown Screen =>Never.
בהפעלה הבאה של המכשיר, ה standard נשמר, אבל ה Never חוזר להיות 60 שניות :-(

נדב42
25-06-17, 17:31
למערכת ה- GPS האזרחית יש סטייה מובנית ומכוונת ע"י האמריקאיים. אם תשאיר הקלטה רצה למשך זמן בכל תכנת שטח שתבחר, ומבלי להזיז את המכשיר, תראה כביכול תנועה מוקלטת. פעם זה היה מצייר ריבועים של כמה עשרות מטרים, לא יודע מה ה"רעש" שהם מוסיפים היום.

זה מיועד כדי למנוע שימוש מלחמתי במערכת האזרחית.

boaz avrahami
25-06-17, 17:40
זיו

אני עם האייפד הכי ישן שיוצר מעולם ואין לי את העלמות המפה בטונאב אבל יד לי אותה בטופומאפ

אני יכול לשלוח לך במייל נתיב הטיולילה שתשווה לדיוק ביננו.
לדעתי זה עניין הדיוק של הרכיב הפיזי במכשיר

ד ו ר ו ן
25-06-17, 18:28
למערכת ה- GPS האזרחית יש סטייה מובנית ומכוונת ע"י האמריקאיים.

זה לא קיים קרוב ל-20 שנה..

asafk
25-06-17, 19:02
אני משתמש מדי פעם במערכת מדידת מיקום מסחרית לחלוטין ובלי שום עזרה מאף אמריקאי. שתי אנטנות ושתיהן עובדות גם GPS וגם GLONASS שזה הג׳יפיאס של הרוסים. הדיוק המתקבל כשיש מספיק כיסוי הוא סנטימטר.... ובאנטנה בודדת פחות מ10 סמ..... אז אני חושב שכבר מזמן אין לאמריקאים סיבה טובה לקלקל את דיוק הג׳יפיאס כשיש אפשרות להשיג כזה דיוק איתם עו בלעדיהם.

אסף.

ד ו ר ו ן
25-06-17, 20:09
אסף,
סנטימטר זה הרבה יותר ממערכת גיאודטית עם תחנת בסיס שעובדת 24שעות בנקודה..

צריך להפריד בין המספרים שמתקבלים והצהרת הדיוק ביחס לתשתית (מפה או תצא).

GPS מסחרי סטנדרטי של מטיילים מסוגל לתת מיקום בסטייה של 1-2 מ ביחס לנצ חקור.
לצורך העניין, זה לא GPS של טלפון.

zivo
25-06-17, 23:04
הסטיה \ דיוק של GPS טלפוני זה אולי דיון מעניין, אבל אני מקווה שכולנו מבינים שזה לא המקרה.
בנסיעה על כביש, לפעמים, דקות ארוכות, הסמן מדוייק ברמה זיהוי באיזה צד של הכביש אני נוסע.
ואז פתאום, ללא שום סיבה שאני מבין, הסמן מתחיל "לטייל" בחולות, ואחרי כמה שניות, חוזר למקום.

boaz avrahami
25-06-17, 23:07
ויש לך ספק שזה החומרה?

zivo
25-06-17, 23:12
בועז, לא יודע, וכמו שכתבתי למעלה, עוד לא גיבשתי דעה,
אבל..
לא מכיר תופעה כזו בתוכנות אחרות (חזרתי עכשיו לנסוע עם אורוקס על הכביש, אולי התופעה קיימת, פשוט לעולם לא שמתי לב?)
מצד שני, עם טונאב, כמו שאמרתי, זה קורה לי עם שני מכשירים שונים.

boaz avrahami
26-06-17, 00:05
ככה זה כשקונים בזול [emoji56]

eliv1
27-06-17, 07:49
אני משתמש מדי פעם במערכת מדידת מיקום מסחרית לחלוטין ובלי שום עזרה מאף אמריקאי. שתי אנטנות ושתיהן עובדות גם GPS וגם GLONASS שזה הג׳יפיאס של הרוסים. הדיוק המתקבל כשיש מספיק כיסוי הוא סנטימטר.... ובאנטנה בודדת פחות מ10 סמ..... אז אני חושב שכבר מזמן אין לאמריקאים סיבה טובה לקלקל את דיוק הג׳יפיאס כשיש אפשרות להשיג כזה דיוק איתם עו בלעדיהם.

אסף.
אסף בשביל לקבל דיוק של סנטימטרים משלמים הרבה כסף לחומרה ושירוצי ץיקון למיטב ידיעתי. אתה יכול לפרט על המערך אצלך?

asafk
27-06-17, 08:58
אסף בשביל לקבל דיוק של סנטימטרים משלמים הרבה כסף לחומרה ושירוצי ץיקון למיטב ידיעתי. אתה יכול לפרט על המערך אצלך?

לא כאן... תרים טלפון.

מעשית התוצאות מדויקות ברמה של סנטימטרים. כלומר אתה רואה שהנקודה כשאתה עומד עליה פעם אחרי פעם לא מתרחקת יותר מכך.
להבנתי זה בזכות הצלבת מידע של ארבע מדידות שהן שתי אנטנות של שתי מערכות לווינים.

אבל כאמור לא זה הדיון...

אסף.

גיא
27-06-17, 09:13
בקר טיסה של רחפנים pixhawk יודע לעשות אינטרפולציה של שתי אנטנות GPS שמקבלות מידע מלפחות 12 לווינים כל אחד ושומר על מיקום מוחלט בצורה מדהימה. לא זז .. זה ברמה של ס"מ ( לחובתו יאמר שהם גם משתמשים בחיישני אינרציה לזהות תנועה ממש זעירה )

זה לא ציוד צבאי או משהו .. סתם משהו שכל אחד יכול להזמין ברשת ..

steed
27-06-17, 11:26
כמו ש eliv1 כתב, דיוק של סנטימטרים מתקבל על ידי ציוד מיוחד שמבצע Differential GPS על ידי שני מקלטים.

המקלט הראשון הוא מקלט ייחוס. מציבים אותו במיקום שידוע בדיוק גבוה. מפ"י מפעילה מערך של מקלטים כאלו ברחבי הארץ ומוכרת את המידע מהם. קיימת גם אפשרות להשתמש במקלט ייחוס פרטי ולדאוג עצמאית לקבלת המיקום שלו בדיוק גבוה.

המקלט השני מאפשר מדידה מדויקת של המרחק היחסי למקלט הראשון וכך מגיעים לדיוק הגבוה.

הציוד הוא ציוד יותר יקר ממקלטי ה GPS שאנחנו מכירים ביום-יום. גם קבלת נתונים בזמן אמת ממקלט ייחוס זה לא נושא פשוט בזמן טיול בשטח...

גיא
27-06-17, 11:29
למה בכלל צריך דיוק יותר מ 50 מטר נגיד בטיול ?

אם אתה על השביל .. אז זה מספיק ואם אתה מחפש לדקור על הסלע עם המאובן .. אז לחפש אותו זה חלק חוויתי מהטיול ..

באמת לא מבין את הדיון הזה. אם רואים או לא רואים שנסעתי בצד ימין של השביל ?!

Pageup
27-06-17, 14:03
בקר טיסה של רחפנים pixhawk יודע לעשות אינטרפולציה של שתי אנטנות GPS שמקבלות מידע מלפחות 12 לווינים כל אחד ושומר על מיקום מוחלט בצורה מדהימה. לא זז .. זה ברמה של ס"מ ( לחובתו יאמר שהם גם משתמשים בחיישני אינרציה לזהות תנועה ממש זעירה )

זה לא ציוד צבאי או משהו .. סתם משהו שכל אחד יכול להזמין ברשת ..

גם הפיקסהוק וגם הרחפנים של DJI מחזיקים מקום בדיוק גבוה גם ברוחות. זה לא בגלל ה GPS.
הדיוק שם הוא דיוק כמו שיש לך בטלפון, שים לב שיש חיווי התראה (ב DJI) כאשר כמות
הלוויינים מתחת ל 7 או 8 (לא זוכר במדויק) כי אז הדיוק עוד פחות טוב.
יצרני רחפנים עם תחנות עגינה לרחפן (שהרחפן יוצא וצריך לחזור אוטונומית לתחנה) משתמשים
ב GPS דיפרנציאלי, בלעדיו הרחפן לא נוחת במקום הנכון.

גיא
27-06-17, 14:10
גם הפיקסהוק וגם הרחפנים של DJI מחזיקים מקום בדיוק גבוה גם ברוחות. זה לא בגלל ה GPS.
הדיוק שם הוא דיוק כמו שיש לך בטלפון, שים לב שיש חיווי התראה (ב DJI) כאשר כמות
הלוויינים מתחת ל 7 או 8 (לא זוכר במדויק) כי אז הדיוק עוד פחות טוב.
יצרני רחפנים עם תחנות עגינה לרחפן (שהרחפן יוצא וצריך לחזור אוטונומית לתחנה) משתמשים
ב GPS דיפרנציאלי, בלעדיו הרחפן לא נוחת במקום הנכון.

את הנאזה אבדתי דיי מזמן אז אין לי מושג .. אבל פיקסהוק ללא צל של ספק יודע להשתמש במיצוע של 2 התקני GPS פלוס חיישני אינרציה לזיהוי שמירת מיקום.
גם APM אגב ..

יובל48
27-06-17, 17:42
דיון של פדנטים מדרגה ראשונה....
מישהו לא חזר הביתה בגלל זיוף של ה GPS?

boaz avrahami
27-06-17, 18:12

לא שמת לב שמדי פעם נעלמים חברים מהפורום?
מה חשבת שקרה להם?

גיא
27-06-17, 18:23
לא שמת לב שמדי פעם נעלמים חברים מהפורום?
מה חשבת שקרה להם?

הם נחסמים בגלל פדנטיות ייתר ;)

ד ו ר ו ן
27-06-17, 19:27
++
אם אתה עומד 20 מטר מצומת ולא מזהה אותה, הבעיה לא ב-GPS..

נדב42
28-06-17, 00:12
זה לא קיים קרוב ל-20 שנה..

הקלטה מעמוד ענן, מהערב, הטאבלט לא זז ממקומו אפילו סנטימטר:

115588

ד ו ר ו ן
28-06-17, 01:37
מה הקשר?

הלווין זז, והמכשיר שלך לא יודע לבצע מיצוע ערכים.. ואין לו תחנת בסיס קבועה/או רפרנס לכיול.

זה נורמלי לגמרי.

גם DGPS מבצע מיצוע דגימות כדי לתת תוצאה סופית.
רק שהשיטה שלו שונה מתפקוד המכשיר שלך/ ראה אחורה בשרשור, steed נתן הסבר יפה.

יש לי GPS ישן בן 20 בערך, שמציג את ערך השגיאה בזמן נתון.
כשהוא מזהה חוסר תנועה מעל x זמן (לא זוכר כמה), הוא עובר למוד מיצוע.

רואים יפה איך מרחק השגיאה מתחיל בסביבות 20מ בתנועה, ומצטמצם ככל שעובר זמן, עד לשגיאה של 1-2מ, אם הוא סטאטי לזמן ארוך.

נדב42
28-06-17, 09:35
היתה טענה כאילו הסטייה רק בטונאב, זו הקלטה עדכנית מעמוד ענן ...

ד ו ר ו ן
28-06-17, 09:55
אם בעמידה ממושכת קיבלת אתה״קשקוש״ הזה, ודגש על עמידה, זה דווקא מעיד שהמכשיר שלך עובד.

מטעמי נוחות שלא לומר הצקת יתר, לפעמים אין תצוגה של שינוי במיקום המוצג במצב סטאטי עד רדיוס מסוים, כדי לא לעצבן את העין והמשתמש בגלל ההסטות הקטנות האלו.

אם היית בבית או ליד wifi, אז בכלל, כי המכשיר מנסה לשלב נתוני מיקום רשת שלא קשורים ללווין ויכולים דווקא להפריע.

בנסיעה, הסטייה יכולה לנבוע מקצב עדכון וכיסוי וסנכרון עם מפות, בייחוד במעבר גליונות.

מכשירים שונים בעלי קליטה באיכות שונה יכולים להציג תוצאות מיקום שונות אחד צמוד לשני.

למכשיר הישן שהזכרתי יש אנטנה נשלפת גדולה ואיכות הקליטה שלו טובה בהרבה ממכשירים סלולריים או כאלו עם אנטנה היקפית במכשיר.

zivo
28-06-17, 11:24
היתה טענה כאילו הסטייה רק בטונאב, זו הקלטה עדכנית מעמוד ענן ...
נדב,
אם אתה מתכוון לטענה שלי, אז זה ממש לא מה שטענתי.
הטענה שלי מאוד פשוטה, בטונאב, יש לי תופעה לא ברורה, שפעם בכמה זמן, זה נראה כאילו המיקום "גולש" עשרות מטרים מהמיקום האמיתי.
כמו שאמרתי כבר כמה פעמים, אני לא יודע להגיד מתי ובאיזה נסיבות, ואני מנסה להבין.
כדי להבין, והתחלתי לנסוע ביום יום עם טונאב פתוח, שיש תופעה לא ברורה (כמו התמונה שצירפתי) אני מנסה להבין.
תופעה כזו, שעל כביש ישר, בנסיעה במהירות די אחידה, פתאום הקרסור נזרק הצידה, רץ מקביל לכביש (30-50 מטר מקביל לכביש) , וחוזר למיקום המדוייק, אני לא מכיר בתוכנות אחרות.
אם מישהו מכיר, שישלח צילום מסך (כמו שאני שלחתי).

לגבי כל מי שהעיר פה כל מני הערות על צורך בדיוק וכו' - לי זה נראה כמו תקלה, וההנחה הראשונה שלי שזו בעיה שלי , או במכשיר, או בקונפיגורציה או...או....
זו לא התנהגות שאני מכיר, ולכן העלתי את זה לפה, בתיקווה שמישהו יוכל לתת איזה רעיון או טיפ שיעזור לי לפתור את הבעיה (בדיוק כמו שבועז עזר לי עם התיפעול ההתחלתי).
במקום זה, כל מני "פלמחניקים" מספרים לי למה דיוק של GPS לא חשוב ואיך הם מסתדרים בחושך בלי GPS (ועם הכרות חלקית, עם חלק מהם, אני יכול להגיד, שאני עשיתי את זה שהם עוד ניווטו למיטה של ההורים שלהם בלילה שהיו רעמים... :-) ).

מבחינתי השאלה היא בכלל לא מה הצרכים שלי (בדיוק כמו הגיבורים האחרים, אני מנווט בשטח כבר למעלה מ 40 שנה, הסתדרתי בלי טונאב עד היום, ואני אסתדר גם בלי בעתיד).
כל מה שאני מנסה להבין מאיפה התופעה ואם אפשר לתקן את זה (בפשטות).
אני תמיד יכול להמשיך לעבוד עם אורוקס ולפתוח שבילנט רק לבדיקה נקודתית של שביל או מקום מסויים (כתבתי את זה בעבר, בשירשור אחר, יש לי לפחות שלוש תוכנות שקשורות לניווט, שרצות במקביל, ואני עובר בינהן לפי הצורך).

יום טוב לכולם

נדב42
28-06-17, 11:24
מדובר בטאבלט אנדרואיד בן שנה עם GPS פנימי, WIFI כבוי, מונח בתוך הבית.
מבלי להכנס לדיון הטכנולוגי, זו סטייה דומה לזו שזיו תאר, וזה לא מטונאב ...

גיא
28-06-17, 11:28
מדובר בטאבלט אנדרואיד בן שנה עם GPS פנימי, WIFI כבוי, מונח בתוך הבית.
מבלי להכנס לדיון הטכנולוגי, זו סטייה דומה לזו שזיו תאר, וזה לא מטונאב ...

לא ממש.

gps ככל שהוא בתנועה יותר מדוייק
בעמידה הוא מתבלבל ..

אצל זיו (ואצלי גם) הוא מתבלבל בתנועה. זה המוזרות.

נדב42
28-06-17, 11:41
זיו,

טונאב, כפי ששמה מרמז, היא תוכנה משולבת ניווט כביש ושטח. יכול להיות שבקרבת כבישים היא מנסה "להשאיר" אותך על כביש שהיא מכירה, וזאת עד כדי רף סטייה מסויים. כמו וייז. יכול להיות שהקפיצה שאתה רואה היא מה שקורה ברגע שהסטייה עוברת את הרף...

נסה לראות אם אתה מקבל סימפטומים דומים בשטח ...

- - - Updated - - -

בעמידה הוא מתבלבל ..

מאיפה הקביעה הזו ?
בתנועה האפליקציה יודעת "להחליק" את הסטיות...

יונתןמצפה
28-06-17, 11:55
זיו, אני לא חושב שזו תקלה וזו הסיבה שכתבתי את ההערות לגבי הצורך בדיוק.
מה שכן, למיטב זכרוני אצלי התופעה הזו לא קיימת.
מכיוון שאתה טוען שאתה מרגיש שמשהו לא עובד כשורה...
יכול להיות שמדי פעם המכשיר מנתק את הטו-נאב מה- GPS. אולי כי אתה עובר למסך אחר/מקבל שיחה/המסך כבוי או מכל סיבה אחרת.
אצלי לדוגמה בוויז, אם אני יוצא מהמסך לוקח לאפליקציה כמה שניות ארוכות עד שהיא מחדשת את התקשורת עם ה- GPS ובזמן הזה הנקודה אכן לא מדויקת.
בטונאב יש אפשרות לראות את איכות ה- GPS. צריך בעקרון להיות על 100%. נסה לראות מה הסטטוס של ה- GPS בזמן התופעה.
לדעתי אתה יכול בהגדרות של המכשיר (לא התוכנה) להגדיר שהאפליקציה תעבוד תמיד גם ברקע כל עוד היא מופעלת.

מקווה שעזרתי.

גיא
28-06-17, 11:58
מאיפה הקביעה הזו ?
בתנועה האפליקציה יודעת "להחליק" את הסטיות...

הקביעה היא מאופן פעולת המערכת

GPS עובדת ככל הידוע לי .. בצורה הבאה.
הלווינים שולחים את המיקום שלהם ואת הזמן עליהם ... המכשיר ביד קולט את זה ומחשב את המיקום של עצמו ביחס ללויין. ואת זה הוא עושה תו"כ מיצוע וטריאנגולציה מולם, כמו ספינה בים שמחשבת את מיקומה ביחס למיגדלור על החוף. מכל נקודה רואים לפחות 2 מיגדלורים .. אחרת אי אפשר לחשב טריאנגולציה... ככה גם רואים כמה לווינים.

חישוב התנועה ומהירות מתבצע מתוך חישוב הסטיה למיקום הנוכחי מהמיקום הקודם.
אם אין סטיה מהמיקום הקודם אי אפשר לחשב את הסטיה.

יש גבול ליכולת של הציוד הזול שיש לנו. לגמרי.

יונתןמצפה
28-06-17, 12:00
שים לב. לחיצה על האזור המסומן תפתח לך חלון סטטוסים. לחיצה על ה gps תכניס אותך למסך עם מירב הפרטים.
מצרף תמונת מסך עם מצבי עבודה שונים של ה gps כתלות בזמן שעבר מרגע הדלקת התוכנה. (בד"כ עניין של שניות, תלוי במרחק שלך מהמקום האחרון שבו ה gps היה מאופס). https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170628/469e9dadb967fef3a67dd6316efb8371.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170628/5aa19cdfd0bcaed5081398a56b3ab83f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170628/a3d33951c0cdbcb83a2f80c6dda434e6.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170628/3dd48b7752e3aaa277086672cb736b28.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20170628/60a7181c98471a20f6a40bb90c6dd396.jpg

ד ו ר ו ן
28-06-17, 12:04
לא ממש.
בעמידה הוא מתבלבל ..
הפוך..
בתנועה הוא מקבל וקטור ואתה רואה קו יפה אבל השגיאה שם, קווית, רק שויזואלית אתה לא רואה אותה.

בעמידה אתה רואה אותה גרפית בצורה ברורה.

שיהיה לך ברור- בעמידה הוא יותר מדויק מאשר בתנועה.

גיא
28-06-17, 12:23
הפוך..
בתנועה הוא מקבל וקטור ואתה רואה קו יפה אבל השגיאה שם, קווית, רק שויזואלית אתה לא רואה אותה.

בעמידה אתה רואה אותה גרפית בצורה ברורה.

שיהיה לך ברור- בעמידה הוא יותר מדויק מאשר בתנועה.

אתה רק מחזק את מה שאמרתי :) אם יש שגיאה בתנועה זאת בעיה כי לא אמורה להיות שגיאה בתנועה ...

מויקיפדיה -

Receiver in continuous operation[edit]
The description above is representative of a receiver start-up situation. Most receivers have a track algorithm, sometimes called a tracker, that combines sets of satellite measurements collected at different times—in effect, taking advantage of the fact that successive receiver positions are usually close to each other. After a set of measurements are processed, the tracker predicts the receiver location corresponding to the next set of satellite measurements. When the new measurements are collected, the receiver uses a weighting scheme to combine the new measurements with the tracker prediction. In general, a tracker can (a) improve receiver position and time accuracy, (b) reject bad measurements, and (c) estimate receiver speed and direction.

The disadvantage of a tracker is that changes in speed or direction can only be computed with a delay, and that derived direction becomes inaccurate when the distance traveled between two position measurements drops below or near the random error of position measurement. GPS units can use measurements of the Doppler shift of the signals received to compute velocity accurately.[60] More advanced navigation systems use additional sensors like a compass or an inertial navigation system to complement GPS.

יש הרבה ניחושים / הנחות / מספרים אקראיים בנוסחאות של חישוב מיקום , יש את עקמומיות כד"א ויש המון הפרעות אטמוספריות וחשמליות ומגנטיות ... יש דיליי מובנה עקב המנגנון .. ובל נשכח שזה ציוד קצה זול, פשוט, בסיסי וכו' .. מיקום של מטר על מטר זה דיוק מדהים ומרגש .. והרוחב של האוטו הוא יותר ממטר .. הדיוק של השרטוט של הכביש על המפה הוא הרבה פחות מדוייק ממטר ... אפילו עשרה מטר זאת אגדה .. אני חושב שיש פה קצת הר מפיל .. אבל אם זה עושה לכם טוב להתדיין על זה :)

קח בחשבון גם שעל המכשיר עצמו ואני לא מדבר על GPS יעודי מלפני 15 שנה כמו הגארמין הירוק שלי .. אלא על סלולרי או טאבלט שיש בו על שטח של 2 ס"מ מעוקב 5 משדרים ומקלטים ואנטנות לפחות ... בטווחי תדרים שונים ומשונים .. יש מין הסתם הפרעות אלקטרו מגנטיות לא מעטות.

מהתחביב השני שלי, ההוא שכולל המון מכשירים שמשדרים וקולטים למדתי שמיקום הרכיבים ומרחקם זה מזה .. הוא בעל חשיבות עילאית לאיכות העבודה שלהם. ושם אני מתפזר על חצאי מטרים ... לא על 2 ס"מ.

אני בשמחה אקפוץ גם לבריכה.

ד ו ר ו ן
28-06-17, 12:59
סלח לי אבל אין יכולת כרגע למלל באנגלית, אבל שוב, בתנועה המיקום שלך לא מדויק כמו בעמידה.

zivo
28-06-17, 16:36
יונתן,
Now you talking..
תחזור פה קצת אחורה ותראה שכבר כתבתי שיש לי חשש שאולי פעילות אחרת ( בעיקר שהטאונב עובר לרקע) גורמת לו לזייף.
אני משתמש ב Geo Tracker, שרץ כל הזמן ברקע להקליט את המסלול, ולא נתקלתי בבעיה, אבל עם עמוד ענן, הרבה פעמים, שהאפלקציה עוברת לרקע, היא קורסת.
יכול להיות שהבעיות שאני נתקל, קשורות לקונפליקט בין כמה אפליקציות שמתחרות על משאב משותף ( GPX)?

יונתןמצפה
28-06-17, 17:23
אני ממש לא מבין גדול במכשירים, אבל מנסיוני כן. כשאני מנסה להקליט מסלול עם כמה תכונות זה לא עובד. ז''א זה עובד, אבל התוכנות שברקע בשלב מסוים מאבדות מיקום והמיקום חוזר רק כשאני חוזר אליהן. יותר מזה, הן נכנסות למעין תרדמת, למשל באורוקס אופצית ה sos לא תעבוד עד שהאפליקציה לא תהיה הראשית.
נסה להקליט רק עם הטונאב (סגור אץ כל השאר) ותראה אם התופעה חוזרת.

גיא
28-06-17, 17:43
אולי מוגדר חיסכון חשמל כשברקע ?

Yuvalsh
24-07-17, 22:41
...ולהזכר שהתחלנו ב..."לעשות משהו עם עמוד ענן..." נסחפנו לא?!

אני רווה נחת מנוויגייד עדכנית (2014), עליה דוקר נק' עניין שנופלות בסביבת המסלול, והדאגה העיקרית היא שמירת קור הבירה וצל לבליסה.

בהצדעה למומחים.

boaz avrahami
24-07-17, 23:28
אני ממש לא מבין גדול במכשירים, אבל מנסיוני כן. כשאני מנסה להקליט מסלול עם כמה תכונות זה לא עובד. ז''א זה עובד, אבל התוכנות שברקע בשלב מסוים מאבדות מיקום והמיקום חוזר רק כשאני חוזר אליהן. יותר מזה, הן נכנסות למעין תרדמת, למשל באורוקס אופצית ה sos לא תעבוד עד שהאפליקציה לא תהיה הראשית.
נסה להקליט רק עם הטונאב (סגור אץ כל השאר) ותראה אם התופעה חוזרת.

לא מכיר מספיק אנדרואיד אבל באיפון יש הגדרות פרטיות לכל תוכנה ושם ניתן להגדיר לתוכנות 3 מצבי הרשאה למקלט GPS

1. לעולם לא
2. בעת שימוש בתוכנה
3. כל הזמן

אולי פה קבורה העצם

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170724/3cdc804ca7596a321b4e34ce93685905.jpg

-->