PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - מסנן מים מכני, אשמח לעצה.

Derish
19-06-17, 12:18
שלומות,

עלה אצלי בעבודה הצורך להעביר כמו גדולה של מים זורמים (עד 400 ליטר בשעה) דרך פילטר פשוט, שיכול לסנן בוצה בסמיכות נמוכה. מטרת הסיפור היא לעשות סירקולציה למים, שנכנסים נקיים ויוצאים כרגע עם כמות מסויימת של הבוצה שסותמת את הערוצים.

אני מניח שאני צריך את אחד מאלה:

http://www.floridawatercws.com/wp-content/uploads/2015/06/filters_specialty-housings.png

אך אינני בקיא מספיק בתחום כדי לדעת איזה פילטר צריך להיות בפנים (כמה מיקרון), איזה גודל לבחור, ומה תהיה תדירות הניקוי/החלפה שלו. אשמח לחוות דעתכם בהתאם לנתונים שרשמתי לעיל, או להפניה ל'מורה נבוכים' ברשת שיעזור לי להתמקד.

בעצם לא חייב ברשת, אפשר גם חנות פיזית שבה ידעו לייעץ לי בנושא. רצוי באזור נתניה והשרון. אני יכול להביא דוגמה של הבוצה כדי שידעו להתאים אליה פילטר.

מודה מראש על כל עצה או הפנייה.

איל מ
19-06-17, 12:25
אני לא בטוח שזה סוג הפילטר שאתה צריך.
בזמנו עבדתי עם פילטרים לחקלאות של עמיעד שהתמודדו בצורה סבירה עם בוצה שנשאבה מהכנרת.
עדיין, זה הצריך ניקוי יומי שלהם.
בכל מקרה, אם אתה הולך על הסוג שהעלית, אתה צריך עם ברז שטיפה/ניקוז למטה.

ש01
19-06-17, 15:46
דבר עם יצרן משווק פילטרים.
יש גם פילטרים עם ניקוי עצמי שעושים עבודה טובה בלי צורך לפתוח כל פעם לניקוי

סה"כ 400 ליטר לשעה אינם כמות גדולה.
זה ברז (כמעט) מטפטף

snake-man
19-06-17, 15:59
ווגמן טכנולוגיות..
050-9592566
בחור נחמד שנראה לי שהוא יכול לעזור לך...

DANI1
19-06-17, 22:06
לפי המצב שאתה מתאר אתה צריך מסנן אחר לגמרי ממה ששלחת תמונה , אתה צריך מסנן דיסקיות של חברת עמיעד עם ברז ריקון למטה, המסנן הזה אמור לילכוד קודם את הבוצה , ולאחר מכן לשים שני מסנני רשת של 150 מיקרון לניקוי סופי של המים , לפי מה שאתה מתאר כנראה יש יותר מידי בוצה , מומלץ בסוף כל יום לעשות שטיפת מערכת , את השטיפה עושים בברז פתוח ובלחץ להוציא את כל הלכלוך
בהצלחה

asafpeleg
19-06-17, 23:23
מה תכולת הבוצה? חול/אדמה? שומנים? לכלוך אורגני?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

rob
20-06-17, 07:53
אתה יכול לפנות לחברת קלטקס

סינון נוזלים (http://www.kltex.co.il/he/%D7%A1%D7%99%D7%A0%D7%95%D7%9F-%D7%A0%D7%95%D7%96%D7%9C%D7%99%D7%9D)

Derish
20-06-17, 11:20
תודה לכל העונים. אתחיל לעשות טלפונים...

הבוצה המדוברת היא תערובת של דיו עם חומר מקשה והרבה מים. הדיו מגיע ממכונת דפוס גדולה, נתפס לחומר המקשה והופך לג'ל. אליו מוסיפים מים נקיים לדילול, ואת כל התערובת זורקים לתוך חבית.

השאיפה שלי היא להקטין את כמות הפסולת בחבית ע"י סירקולציה, במקום להוסיף כל הזמן מים נקיים. אם אצליח לסנן את הבוצה המוצקה (סינון גס) מתןך המים המלוכלכים, אוכל להשתמש בהם כדי לדלל את ה'משלוח' הבא של הדיו, וחוזר חלילה עד שאגיע לתערובת סמיכה מדי.

מקווה שזה נשמע הגיוני, קצת קשה להסביר בהתכתבות. הנקודה העיקרית היא שאני לא מצפה לקבל מי שתיה בסוף, אלא פשוט נוזל מלוכלך בסמיכות אחידה.

ש01
20-06-17, 14:11
צור איתי קשר טלפוני,
אני חושב שמכיר מקום עם אותה הבעיה בדיוק

Derish
22-06-17, 00:48
עדכון ביניים: בעצת אחד החברים פה שעובד בתחום, הוזמן פילטר דיסקיות ידני וצנוע שעלה כ-300 שקל. קיבלתי גם הצעה לפילטר מתקדם יותר של עמיעד, אך מחירו גבוה פי 2.5 ולכן אני שומר אותו כאופציה לשלב הבא של הניסוי.

אחד הדברים שאני מאד אוהב בעבודתי הוא היכולת ללמוד תחומים חדשים שלא בהכרח קשורים לתפקיד, והחופש לרוץ איתם בלי עודף ביורוקרטיה. הפורום עוזר לי לעיתים קרובות במיזמים החצי-פרטיים האלה, שמיועדים אמנם לעבודה אבל הידע שנצבר מהם נשאר אצלי.

תודה לכל המגיבים והמייעצים כאן ובפרטי, כמה דקות מזמנכם הסבירו לי את התחום באופן שגוגל לא הצליח. הוכחה נוספת לכך שאכן, בג'יפולוג יודעים הכל! :cool:

-->