PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים

Noy Sem
20-06-17, 23:51
שלום לכולם.
יש לי פג'רו קצר 98 בנזין 24 שסתומים עם צמיגים 31X10.5XR15 50%-50%.
אני רוצה לשים צמיגי שטח מלא וגם רוצה אותם רחבים יותר ממה שיש לי עכשיו.
ניגשתי לדינמומטר בת"א , הם הוציאו מסמך מהמחשב עם מידות שמתאימות לרכב שלי. שאלתי את הבחור שם לגבי צמיגים רחבים יותר , הוא אמר לי שכל עוד הצמיג לא בולט מהרכב , אין בעיה .
שאלתי אותו , אם אני מוסיף כנפיים שיבלטו מהרכב, עדייו אני יכול לשים צמיגים רחבים, ענה לי בחיוב.
נכון שזה משמח, כי אני יכול לבנות כנפיים שיבלטו, אבל משום מה אני לא כל כך מאמין למה שאמר לי הבחור מדינמומטר.
אם מישהו מכיר את החוק ויכול לענות לי , איזה צמיגים אני יכול לשים ?
תודה .

ishc
21-06-17, 10:38
המידה נשארת אותו דבר. אתה יכול להתקין ג'אנטים רחבים יותר או עם אופסט גדול יותר.

יובל48
22-06-17, 12:55
תבקש לראות את ספר האוטודאטה ותבדוק איזה מידות רשומות בו
ומאושרות לרכב שלך.מה שנאמר לך בע"פ שווה ל......

גיא
22-06-17, 14:49
תבקש לראות את ספר האוטודאטה ותבדוק איזה מידות רשומות בו
ומאושרות לרכב שלך.מה שנאמר לך בע"פ שווה ל......

כל מכון טסטים יכול לתת לך את המידע הזה.
יש להם אוטו דאטה.

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
22-06-17, 14:59
המידה שיש לך, 31/10.5R15 זו מידה מצויינת לרכב ובכלל, זו המידה עם המבחר הגדול ביותר של צמיגי שטח, מכל המותגים, בכל רמות המחיר. אל תמהר לנסות לשנות מידה - לא בלי שאתה מבין ויודע מה המשמעויות, ולפי איך שאתה מתנסח, אני חושב שאתה לא באמת יודע.

MashberNafshi
24-06-17, 10:31
115524

אלו המידות המאושרות לרכבך.
אינך יכול לבנות כנפונים, ברוחב, כראות עיניך.
הכנפונים חייבים להיות דומים/תואמים לאלו אשר הרכב יצא איתם מהחברה.
אם הרכב יצא 'ערום' מהחברה, אזי ניתן להוסיף כנפונים במידה תואמת.

נמרוד
24-06-17, 11:19
תיקון - המידות באוטודאטה הן המידות שמותר למכון רישוי לשנות אליהן, הן אסמכתא כללית.

זה לא אומר שמידות אחרות - כמו זו שרשומה ברשיון שלך עכשיו - לא תקינות.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

דרור ברלי
24-06-17, 11:31
אינך יכול לבנות כנפונים, ברוחב, כראות עיניך.
הכנפונים חייבים להיות דומים/תואמים לאלו אשר הרכב יצא איתם מהחברה.
אם הרכב יצא 'ערום' מהחברה, אזי ניתן להוסיף כנפונים במידה תואמת.

בוקר טוב.
הבהרה מראש - זו לא התקפה ובטח לא אישית ואם כל מה שכתבתי נשמע או מרגיש כהתקפה אישית אז אני מתנצל מראש - זו לא הכוונה.

מקריאת תגובותיך אני מבין שאתה מעורה היטב בכל מה שקשור לרישוי שנתי לרכב בישראל.
הפעם הרמת להנחתה.
אז תסביר.

ובבקשה בעברית מדוברת, לא בעברית הממסדית המשפטית/רשמית - זו שמשתמעת לאלף פנים ופירושים כדי שאי אפשר יהיה לתפוס מישהו במילה.

זהו רק נסיון להבין, כי אנחנו מה שנקרא ''משתמשי הקצה'' - כלומר בעלי הרכב - שנרדפים על ידי קלגסי המשטרע ומנוולי משרד התחבורע ונאלצים להתעמת עם בוחנים שהוסמכו על ידי מדינת העיוועים לקבל החלטות ''לפי העין'' ובהתאם למצב הרוח באותו רגע נתון ותו לא.

חוקים ותקנות בישראל מוגשים בשפה משפטית סתומה שאינה מובנת למי שאינו משפטן העובד בשירות המדינה ובד''כ הם נחקקים על ידי אנשים שלעיתים (ואני עדין בניסוחים שלי) אין להם מושג על מה הם מדברים ובמה הם מתעסקים ואיזה השלכות יש לזה על חייו של האזרח הפשוט שרק מנסה לשרוד בסבך הבירוקרטיה ולתמרן בין החוקים והתקנות המשתנים חדשות לבקרים ובין כל הפחים והמלכודות שהמדינה המנוולת הזו מניחה בפניו במטרה ברורה להכשילו.

אז בוא ונתחיל:
1. למה הכוונה ''אינך יכול לבנות כנפונים ברוחב כראות עיניך''?....
- האם מותר לבנות לבד?....
- ואם כן, עד איזה רוחב מותר והחל מאיזה רוחב אסור?...

2. למה הכוונה ב''חייבים להיות דומים/תואמים לאלו שהרכב יצא איתם מהחברה''?...
- דומים בעיצוב/צורה כללית?...
- במבנה?...
- במידות?...
- בחומר ממנו הם עשויים?...
- באופן החיבור למרכב?....

3. למה הכוונה ב''כנפונים במידה תואמת''?....
- מהי המידה התואמת?....
- לפי מה מודדים?... לפי העין?... עם סרט מדידה?....

4. איפה הכל כתוב, שחור על גבי לבן, בעברית?...
- לפי מה הטסטר במכון ישפוט אם זה עובר או לא?...
- האם גם זה יהיה שוב, כמקובל במדינת הבקשיש והקומבינה - ''לפי העין'' ובהתאם לגובה האתנן???....

כל השאלות נשאלו ברצינות גמורה על ידי כאזרח ישראלי בעל ג'יפ שבנה הרחבה מגומי לכנפונים המקוריים שמכסה יופי את הגלגלים שלי (כמובן במידה החוקית) ושעד היום לא נתקל בצרות בהקשר הזה - ועכשיו מנסה להבין האם פקידוני משרד התחבורע מכינים לנו מלכודת חדשה.

5. והכי חשוב - האם מוטב לא לשאול שאלות בכלל כדי ''לא להעיר את הדוב''?.....:mad:

איל מ
24-06-17, 12:38
תיקון - המידות באוטודאטה הן המידות שמותר למכון רישוי לשנות אליהן, הן אסמכתא כללית.

זה לא אומר שמידות אחרות - כמו זו שרשומה ברשיון שלך עכשיו - לא תקינות.

אתה רוצה להרחיב?
כי אלא אם יש טעות באוטודאטה, אלו הן המידות המאושרות.
ואם במקרה יש לך רכב עם מידות אחרות והן מופיעות ברשיון, אזי בוחן ערני יכול בהחלט לפסול אותך.
(למיטב ידיעתי הלא מוסמכת).

נמרוד
24-06-17, 12:44
ידיעתך הלא מוסמכת גם לא נכונה.

אוטודאטה זו אסמכתא לאישור, לא לביטול. יש אסמכתאות אפשריות אחרות לרישום (אישור יצרן/יבואן) ויש רישומים מלפני תקופת אוטודאטה. זה המקור לצמיגי 31 למשל על הפאגרו נושא השרשור, ועל המון כלי רכב מסוף שנות ה90 ועד אמצע שנות אלפיים לפחות.

דרור ברלי
24-06-17, 14:23
הבעיה שלנו היא לא בטסטים כמו במארבי שודדי הדרכים של משרד התחבורע -
אם המידה רשומה ברשיון אבל אין לה גיבוי באוטודאטה - מבחינתם מה שרשום ברשיון זה זיוף ואתה חוטף הורדה מהכביש. זו עובדה.

זה גם למה שאלות הקיטבג על הכנפונים. כי אצל מנוולי המדינה אי אפשר לדעת מתי באים להם רעיונות חדשים איך להתעלל בציבור.

- - - Updated - - -

ויש גם רכבים שבכלל לא קיימים באוטודאטה.
ובכל זאת בוחני משרד התחבורע יכולים לפסוק שמה שרשום אצלם ברשיון לא תופס.

MashberNafshi
24-06-17, 14:31
אז בוא ונתחיל:
1. למה הכוונה ''אינך יכול לבנות כנפונים ברוחב כראות עיניך''?....
- האם מותר לבנות לבד?....
- ואם כן, עד איזה רוחב מותר והחל מאיזה רוחב אסור?...

2. למה הכוונה ב''חייבים להיות דומים/תואמים לאלו שהרכב יצא איתם מהחברה''?...
- דומים בעיצוב/צורה כללית?...
- במבנה?...
- במידות?...
- בחומר ממנו הם עשויים?...
- באופן החיבור למרכב?....

3. למה הכוונה ב''כנפונים במידה תואמת''?....
- מהי המידה התואמת?....
- לפי מה מודדים?... לפי העין?... עם סרט מדידה?....

4. איפה הכל כתוב, שחור על גבי לבן, בעברית?...
- לפי מה הטסטר במכון ישפוט אם זה עובר או לא?...
- האם גם זה יהיה שוב, כמקובל במדינת הבקשיש והקומבינה - ''לפי העין'' ובהתאם לגובה האתנן???....

כל השאלות נשאלו ברצינות גמורה על ידי כאזרח ישראלי בעל ג'יפ שבנה הרחבה מגומי לכנפונים המקוריים שמכסה יופי את הגלגלים שלי (כמובן במידה החוקית) ושעד היום לא נתקל בצרות בהקשר הזה - ועכשיו מנסה להבין האם פקידוני משרד התחבורע מכינים לנו מלכודת חדשה.

5. והכי חשוב - האם מוטב לא לשאול שאלות בכלל כדי ''לא להעיר את הדוב''?.....:mad:
לא איש בשורות אנוכי.
הכל, כפי שידוע לכם מנסיונכם המר, מתכנס תחת הכותרת 'שינוי מבנה'.
הבוחן ישפוט לפי ראות עיניו.
כנפון אשר נבנה בטוב טעם ואינו חורג יתר על המידה(סובייקטיבי) מכנפון מקורי, בדר"כ יתקבל בעין טובה אצל רוב הבוחנים.
כנ"ל גם לגבי כנפון אפטרמרקט.
לא ידוע לי על כוונה נסתרת אצל מת"ח להכנס בעובי הקורה על נושא זה.

ידיעתך הלא מוסמכת גם לא נכונה.

אוטודאטה זו אסמכתא לאישור, לא לביטול. יש אסמכתאות אפשריות אחרות לרישום (אישור יצרן/יבואן) ויש רישומים מלפני תקופת אוטודאטה. זה המקור לצמיגי 31 למשל על הפאגרו נושא השרשור, ועל המון כלי רכב מסוף שנות ה90 ועד אמצע שנות אלפיים לפחות.

בוחן בהחלט יכול לפסול מידה רשומה ברשיון הרכב במהלך המבחן התקופתי(טסט), אך יסווג את הפסילה כך שבעל הרכב יוכל להציג אישור מאת יבואן הרכב בדבר תקינות המידה.
אגב, באוטודאטה כן מופיעה מידת ה-31 לפאג'רו(אמנם לא במלאה, אלא כ-10.5 על 15, בלי ה-31).

הבעיה שלנו היא לא בטסטים כמו במארבי שודדי הדרכים של משרד התחבורע -
אם המידה רשומה ברשיון אבל אין לה גיבוי באוטודאטה - מבחינתם מה שרשום ברשיון זה זיוף ואתה חוטף הורדה מהכביש. זו עובדה.

זה גם למה שאלות הקיטבג על הכנפונים. כי אצל מנוולי המדינה אי אפשר לדעת מתי באים להם רעיונות חדשים איך להתעלל בציבור.

ויש גם רכבים שבכלל לא קיימים באוטודאטה.
ובכל זאת בוחני משרד התחבורע יכולים לפסוק שמה שרשום אצלם ברשיון לא תופס.

בבדיקות הפתע של מת"ח לא ניתן לפסול מידת צמיג הרשומה ברשיון הרכב, אלא אם היא בולטת ממרכב הרכב(רוחב רכב לא כולל מראות צד).
הם אינם יכולים לבצע זאת, מאחר ואין להם גישה למאגרי המידע של אוטודאטה.

דרור ברלי
24-06-17, 18:48
הם לא יכולים?.... הם עושים את זה!

לגבי ''שיקול הדעת'', ''טוב הטעם'' ו''לפי העין' - אני ממש לא מופתע מתשובתך.
מה שלטעמו של בוחן אחד, יהיה ממש לא לטעמו של בוחן אחר. אני אומר את זה אחרי שהעבודה שביצעתי על הכנפונים משביעה את רצון הבוחנים כבר ארבע שנים בערך שזה סבבה. אבל מחר יכול לבוא בוחן שזה לא יבוא לו טוב בעין. ואז מה?........... מה שהיה תקין וטוב אתמול יהפוך לללא תקין ולא מתאים מחר?... וכל זה ללא הוראה ברורה ומובנת. אתה מבין את האבסורד והבעייתיות שבכל ההתנהלות הזו של המדינה מול האזרחים...

יהיו כאן כמה שיתהו מה פתאום אני רוצה התערבות של המדינה והוראה ברורה גם בנוגע לכנפונים - אז תתפלאו. אני לא כזה אנרכיסט כמו שנדמה לכם. בחיי שלא בא לי שמישהו יחבר לרכב שלו כנפונים מפח עם קצוות חדים וישסף איתם עצמים נייחים או צמחיה או חס וחלילה בני אדם. אבל לפי ההגדרות שמובאות כאן - אם זה לטעמו האישי של הבוחן אז זה סבבה לגמרי וזה עובר!....

באיזה עוד תחום בחיינו שדורש רישוי ו/או פיקוח, דברים מתנהלים לא על פי הוראות חוק כתובות אלא ''לפי טוב הטעם'' או ''לפי העין''?.... לדעתי זו שערוריה. אלה דברים שבמדינה מתוקנת בית משפט היה מתערב בהם ועושה סוף לקרקס האבסורד הזה של משרד התחבורע.
אבל ישראל כידוע אינה מדינה מתוקנת אלא מדינת קומבינה ודיקטטורה של כל פקידוניה.

לגבי רישום מידת הצמיג באוטודאטה - אם כתוב במפורש 10.5X15 ללא הקידומת שמתייחסת לקוטר הצמיג ובתנאי שזו אינה טעות דפוס באוטודאטה עצמו אלא ככה זה מגיע במקור - אז למה רק 31?.... ההגיון שלי אומר שגם 33X10.5X15 נכנס להגדרה (מידה אדירה לרכבי שטח. אולי הכי טובה). ואני יודע שיש גם 32 וגם 35 ברוחב הזה לג'נט 15, למי שנורא רוצה....

MashberNafshi
25-06-17, 05:11
בוא נניח את הקלפים על השלחן.
אין הוראה? יש בהחלט - אסור!
אסור להוסיף כנפונים! חד וחלק!
הוספת? בעיה שלך להתמודד עם הרשות ועושי דברה.

באים ואומרים לכם, אתם יודעים, מה?
רוצים להוסיף? תוסיפו, אך אל תעשו מכך 'מפלצת'!
אזי מתחילות שאלות הקיטבג:
מי מחליט מה זה 'מפלצת'?
מדוע פלוני ולא אלמוני?

אח"כ אתם אומרים: אנחנו לא רוצים להתבכיין, אך ככה לא מתנהגת מדינה מתוקנת.
סליחה?!
ברישא נאמר לכם: אסור!
המדינה המתוקנת אסרה זאת. באים אנשי השטח ו'מעזים' להביט הצידה או לעצום עין אחת, אך לא לכולם.
ומה אתם עושים?
רצים וצועקים: גוועלד, אכלו לי - שתו לי(ועוד אמרות שפר).

בקשת תשובה: אסור!

דרור ברלי
25-06-17, 11:08
בוא נניח את הקלפים על השלחן.
אין הוראה? יש בהחלט - אסור!
אסור להוסיף כנפונים! חד וחלק!
הוספת? בעיה שלך להתמודד עם הרשות ועושי דברה.

באים ואומרים לכם, אתם יודעים, מה?
רוצים להוסיף? תוסיפו, אך אל תעשו מכך 'מפלצת'!
אזי מתחילות שאלות הקיטבג:
מי מחליט מה זה 'מפלצת'?
מדוע פלוני ולא אלמוני?

אח"כ אתם אומרים: אנחנו לא רוצים להתבכיין, אך ככה לא מתנהגת מדינה מתוקנת.
סליחה?!
ברישא נאמר לכם: אסור!
המדינה המתוקנת אסרה זאת. באים אנשי השטח ו'מעזים' להביט הצידה או לעצום עין אחת, אך לא לכולם.
ומה אתם עושים?
רצים וצועקים: גוועלד, אכלו לי - שתו לי(ועוד אמרות שפר).

בקשת תשובה: אסור!

אכן. היה ברור שזו התשובה שתגיע - כי זה ההבדל בין תפיסת עולם שמכבדת את הפרט ורכושו, לבין התפיסה ששולטת במדינת ישראל שהיא ההפוכה בדיוק. ועוד קוראים לזה ''דמוקרטיה''....

זהו לא ויכוח על כנפונים או צמיגים אלא על גישות שונות לחיים - בין נציגיו של שלטון בולשביקי שלנגד עיניהם עומדים הכסת''ח, השררה, הידוק אחיזת החנק והתייחסות מתנשאת לכלל הציבור כאל ערב-רב של ילדים מפגרים - לבין אלה שדורשים מינימום התערבות של הרשויות בחיינו וברכושנו.

לצערי אני קצת חולה בימים האחרונים ובמקום לטייל (בחום הזה כנראה לא הפסדתי כלום) ביליתי את השבת במיטה בבהייה בטלויזיה - היו כמה תוכניות שעסקו בדברים שגורמים לישראלים רבים וטובים (מאוד) להפסיק להיאבק על צדקתם מול הרוע הממוסד . הם הרימו ידיים והלכו מכאן - התכניות האלה היו חומר לא פשוט למחשבה על החיים כאן תחת שלטון מנוול שרודף את אזרחיו. אז כן ידידי - זה בגלל עובדי ציבור ונבחרי ציבור שממררים את חייו של הציבור. במדינה שקוראת לעצמה ''דמוקרטית'' אבל כמעט הכל בה כפוי ו/או אסור - מהתקנת כנפונים דרך נישואי גייז דרך ההתייחסות לזוגות מעורבים של יהודים ולא יהודים דרך התעמרות רשות המיסים בעצמאים הקטנים, דרך הצרת צעדיו של חוקר באקדמיה דרך ההדתה הזוחלת במערכת החינוך, ועד רדיפת התקשורת והפשיטות על הוצאות ספרים. הכל קשור ידידי, הכל קשור.

הכל מגיע מלמעלה - מתפיסת העולם הבולשביקית והטוטליטרית שמנהלת כאן את העניינים. הפקידון במשרד התחבורע שאחראי על האיסורים האלה והבוחן במכון הרישוי שאוכף אותם והקלגס במדים כחולים שרודף אותנו בכביש - הם נציגי המערכת והם שגרירי תפיסת העולם הזו. אל תספר לי ש''הם רק עושים את עבודתם'' כי זה התירוץ האוטומטי להצדקת כל העוולות ולא נחפש איזכורים ודוגמאות של מי בד''כ אומר דברים כאלה ועל מה.
גם אל תשכח מי הקים את המדינה הזו ואיך היא התנהלה כמעט 30 שנה - איך הם עשו צנע ונכנסו לאזרחים לתוך המקררים והצלחות, איך הם ריססו אנשים בכימיקלים כמו חיות ואיך הם גנבו מהם ילדים!... איך הם קראו למכונית פרטית בשם ''מותרות'', איך הם הטילו הגבלות על החזקת מטבע זר ועל נסיעות לחו''ל, איך הם הטילו צנזורה חמורה על עיתונים ואיך הם מחקו את הצבע מהטלוויזיה!.... רוב החבר'ה כאן צעירים מכדי לזכור את הדברים האלה כי הם לא נולדו כשזה קרה. אבל אני כבר מספיק זקן כדי לזכור טוב מאוד חלק מהאיסורים האלה.

מאז התחלפו כאן ממשלות אבל כידוע מי שמנהל את המדינה בפועל זו לא הממשלה - אלא הפקידים והם אינם עומדים לבחירה. והשיטות האלה, הדברים האלה, עדיין מושרשים - לדעתי - עמוק-עמוק בבסיס וביסודות של הממסד הישראלי. מי שאתמול מחק לך צבע מהטלויזיה והיום מפריע לך להתחתן עם בת זוג לא יהודיה גם יאסור עליך להגביה את הג'יפ שלך ולהתקין כנפונים ומחר גם יחליט בשבילך איזה ספרים תקרא. פשוט כי הוא יכול.

ההתייחסות המתנשאת בנוסח '' אל תעשו מזה מפלצת'' ו''אתם מעיזים להביט הצידה'' מאשרת בדיוק את מה שאני אומר. היום אתם תגידו לי כמה להגביה ולאן להסתכל, מחר תגידו לי מה ללבוש ואיך לחשוב.... היי, זה האוטו שלי! אני מזיע דם כדי לרכוש אותו ולהחזיק בו !!! ואתה תגיד לי מה מפלצת ומה לא?.... המפלצת כאן זה אך ורק הפקיד עם סמל מדינת ישראל שיושב לי כמו טפיל על הוריד ואומר לי בזלזול לא מוסתר מה אני מתחכם ושבעצם אני עוד צריך לומר לו תודה על שהוא מרשה לי לנשום...

כתבתי קודם - ענייני רישוי רכב זה עוד הכסף הקטן. זה שטויות. כי המערכת כל כך מושחתת עד שהיא מאפשרת לעקוף את רוב האיסורים הבלתי אפשריים באמצעות גדודים משומנים היטב של מאכערים שהיא מטפחת כבר עשרות שנים. אבל זו תפיסת העולם הבולשביקית שמחרבנת כאן הכל וכל מי שנושא את דגל התפיסה הזו מוביל אותנו במדרון החלקלק שסופו יהיה רע ומר. כל עוד לא ניקח את גורלנו בידינו ולא נצא לרחובות, כלום לא ישתנה - אבל כשיירד לנו האסימון וזה יקרה - דיר באלקום מה יהיה כאן - ושלא תגידו אחר כך שלא הזהירו אתכם.

עד כאן. שוב, זה לא אישי. אני מדבר רק על עקרונות.
ועוד משהו - חבל להרוס את השרשור - זה משהו שראוי לדיון נפרד או לכתבת ''עצבני'' נוספת שלא תחדש כלום לאף אחד כי כולם כבר יודעים את האמת.

גיא
25-06-17, 11:19
ואוו .. מזל שאתה בחצי קלאצ׳ ;)

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
25-06-17, 12:44
אש וגופרית, תן להם בראש preacher Dror
הללויה!

115530

יאיר_א
25-06-17, 14:36
יש לי צמיגי BFGoodrich KM2 (שטח מלא) במידה 31/10.5/15 על פג'רו Q רגיל (לא מנופח). הם לא בולטים מהרכב ולא דרשו ממני כנפונים.
עברתי בלי כנפונים אישור שינוי מידה במכון רישוי ומספר חודשים מאוחר יותר טסט.

יאיר

MashberNafshi
25-06-17, 15:51
יאיר, צלחת את כל הליך האישור והמבחן, מאחר וחישוקי הגלגל הנם 'רגילים'.
הווה אומר, רוחב ואופסט סטנדרטי, אשר אינו מוביל לבליטת הצמיגים מרוחב הרכב.

דרור ברלי
25-06-17, 17:56
פאג'רו Q מדגמי GLX/STONE מגיעים במקור עם כנפיים חלקות ללא כנפונים וחישוקי פח/פלדה ברוחב 6' צבועים בלבן/שמנת עם 6 פתחים. לטעמי הוא הכי יפה. הם צרים יותר וללא אופסט/עם אופסט קטן מאוד. הגיעו על דגמי GLX/STONE עם צמיגי 235/75 קטנים ומצחיקים. במעבר ל-31 על הג'נטים האלה כדאי לוודא שבהפניית הגה מלאה הצמיגים הקדמיים לא מתחככים במשהו.

דגמי GLS המפוארים יותר מגיעים עם כנפונים מפלסטיק בצבע הרכב וחישוקי סגסוגת ברוחב 7' עם 6 זרועות. רחבים יותר ועם צמיגים 265/70. זה קוטר 30' אבל הרוחב זהה לזה של צמיג 31 ולכן במעבר ל-31 הצמיג לא יבלוט.

מתי הצמיג בולט וצריך להתקין כנפונים או פס גומי שיחפה על בליטת הצמיג?
בפאג'רו GLS/STONE שהרכיבו לו ג'נטים סגסוגת של GLS. הם מקוריים של מיצובישי כאמור, אבל רחבים יותר ואז צמיג 31 בולט מעט. אני מתכוון לממש-ממש מעט אבל יש בוחנים שמחפשים רכבי שטח בבדלי הקלמנטינות ומבחינתם זה סוף העולם.
וכמובן יש כל מיני ג'נטים אפטרמרקט רחבים עוד יותר עם אופסט כזה או אחר שבולטים גם מעבר לכנפון המקורי וכאן כבר צריך פתרון יצירתי או כנפון אפטרמרקט יקר.

boaz avrahami
25-06-17, 20:43
- שלום! זה פיצה גורדון?
- לא אדוני זה פיצה גוגל.
- אז זה טעות במספר?
- לא אדוני, גוגל קנתה את זה.
- בסדר. תרשום את ההזמנה שלי בבקשה.
- טוב, אדוני, אתה רוצה את הרגיל שלך?
- הרגיל? מה, אתה מכיר אותי?
- לפי זיהוי השיחות שלנו, ב- 12 הפעמים האחרונות, הזמנת פיצה עם גבינה, רטבים, וזיתים...
- בסדר! זהו זה!
- אני יכול להציע לך הפעם ריקוטה, ארוגולה עם עגבניות יבשות?
- מה?! אני שונא ירקות!
- הכולסטרול שלך לא טוב.
- איך אתה יודע?
- באמצעות מדריך המנויים, יש לנו את התוצאות של בדיקות הדם שלך במשך 7 השנים האחרונות...
- בסדר, אבל אני לא רוצה פיצה כזו, אני כבר לוקח תרופות.
- לא לקחת את התרופה באופן קבוע, לפני 4 חודשים, רכשת רק קופסה עם 30 טבליות בסופר פארם...
- קניתי עוד מבית מרקחת אחר!
- זה לא מופיע על כרטיס האשראי שלך...
- שילמתי במזומן.
- אבל אתה לא משכת מזומנים על פי העו"ש של הבנק שלך...
- יש לי מקור אחר של מזומנים.
- זה לא נראה כך לפי הצהרת המס האחרונה שלך, אלא אם כן קנית אותם ממקור הכנסה לא מוכר...
- מה לעזאזל?? מספיק! אני חולה מ Google, Facebook, twitter, WhatsApp. אני הולך לאי בלי אינטרנט, שם אין קו טלפון סלולרי ואף אחד לא יכול לרגל עלי!
- אני מבין, אדוני, אבל אתה צריך לחדש את הדרכון, כי הוא פג לפני 5 שבועות...

* רק בשביל שנזכור שגם הדשא של השכן לא תמיד ירוק וגם שהם, הפקידים זה גם אנחנו. הם חיים באותה המדינה.

-->