PDA

צפייה בגרסה מלאה : סובארו פורסטר 2006 2006 עזרתכם

8ball
23-06-17, 01:20
שלום חברים.

אחרי הרבה לבטים וחיפוש כיוון נבחר בסוף הקרבן הבא.

כמו בכותרת כמובן.

מטרה - רכב גדול למשפחה. לצעצועים יש טרקטורון וויטארה.

למה לא סטיישן וזהו, כי אני עדיין מתכוון לטייל איתו עם המשפחה טיולים רגועים מאוד.

מה על הכוונת, להשלים הגבהה שהבעלים הקודם התחיל, משום מה הגביהה רק את החלק האחורי(בדקתי הרכב לא שימש כטנדר)
חלקים מחר מגיעים, פחות קריטי

צמיגים-לא נדבר על זה. המצב זוועה, יוחלפו עוד השבוע. קיבלתי הצעה לצמיגי טויו פרוקסס, ניסיון למישהו? טויו חברה מעולה אך לא מכיר את הדגם הנ"ל.

שמנים, מכיר שיש נוזל הידראולי מיוחד לתיבת הילוכים סובארו, מישהו יכול לתת את הדעת? האם דקסטרון שש, שלוש, מקבילים למקור או שחייב של מותג סובארו /מישהו ספציפי? לעניות הבנתי מדובר על מפרט מיוחד, לא משהו שסוברו מייצרים לעצמם?!

בנוסף בגיר יש פילטר מתחלף או רשת? כך או כך אצטרך להוריד קרטר גיר בשל הזעה במסגרת האיטום שמעצבנת אותי, אז יאללה על הדרך...

שמנים לדיפרנציאלים, 80/90 כרגיל, או שגם כאן משהו אחר?

מנוע? מה השמן המתאים? מבחינת צמיגות, מניסיון עם כל הכלים המוטוריים שלי אני עובד עם ליקווי מולי האפור עם התוסף והראש שקט, השאלה מה רמת הצמיגות במנוע והאם מתאים.

מבחינת מיגונים כרגע יש מיגון על המנוע והגיר, פלטה בריאה ויציבה, השאלה היא האם בכלל לשקול מעבר?! רגיל למגן מקצה לקצה וקצת לא מתיישב לי בראש איך מצד אחד כן להנות ממה שהוא מציע, ויש יכולת לא מבוטלת, מצד שני לא לאנוס את הרכב להיות מה שהוא לא...

כמובן שהכוונה לספר מכונאי רצוי מהוצאת היינס תתקבל ביותר מברכה, (סתם כי אני יותר אוהב את הסגנון שלהם, לא מחייב דווקא היינס)

הערות תוספות ניסיון וכל מה שעולה לראש ונראה לכם חשוב או רלוונטי, תפציצו.

תודה על הסיוע...

8ball
23-06-17, 19:01
230 צפיות וכלום?

נדב ש.
23-06-17, 19:50
ממליץ לך להשיג/להוריד מהרשת ספר מכונאות ולהיצמד להוראות לפני שאתה מחליף משהו.
בהצלחה.

YoavR
23-06-17, 20:34
שלום חברים.

אחרי הרבה לבטים וחיפוש כיוון נבחר בסוף הקרבן הבא.

כמו בכותרת כמובן.

מטרה - רכב גדול למשפחה. לצעצועים יש טרקטורון וויטארה.

למה לא סטיישן וזהו, כי אני עדיין מתכוון לטייל איתו עם המשפחה טיולים רגועים מאוד.

מה על הכוונת, להשלים הגבהה שהבעלים הקודם התחיל, משום מה הגביהה רק את החלק האחורי(בדקתי הרכב לא שימש כטנדר)
חלקים מחר מגיעים, פחות קריטי

צמיגים-לא נדבר על זה. המצב זוועה, יוחלפו עוד השבוע. קיבלתי הצעה לצמיגי טויו פרוקסס, ניסיון למישהו? טויו חברה מעולה אך לא מכיר את הדגם הנ"ל.
אלה הצמיגים שמותקנים אצלי על הפורסטר כבר 15 או 20 אלף ק"מ. אלה צמיגי כביש. הם מזכירים לי צמיגי מטוסים בגלל שהם מחורצים בעיקר לאורך. אני מרוצה מהם. בנתיים מפגינים אורך חיים טוב ואחיזה מצויינת (בטח ביחס לצמיגי ה 50/50 שהיו קודם).

שמנים, מכיר שיש נוזל הידראולי מיוחד לתיבת הילוכים סובארו, מישהו יכול לתת את הדעת? האם דקסטרון שש, שלוש, מקבילים למקור או שחייב של מותג סובארו /מישהו ספציפי? לעניות הבנתי מדובר על מפרט מיוחד, לא משהו שסוברו מייצרים לעצמם?!
לא זכור לי שיש שם שמן יחודי לסובארו...

בנוסף בגיר יש פילטר מתחלף או רשת? כך או כך אצטרך להוריד קרטר גיר בשל הזעה במסגרת האיטום שמעצבנת אותי, אז יאללה על הדרך...
פילטר חיצוני נגיש שנראה כמו פילטר שמן מנוע. אצלי פילטרים תמיד מקוריים.

שמנים לדיפרנציאלים, 80/90 כרגיל, או שגם כאן משהו אחר?
80W90 רגיל. קדימה ואחורה.

מנוע? מה השמן המתאים? מבחינת צמיגות, מניסיון עם כל הכלים המוטוריים שלי אני עובד עם ליקווי מולי האפור עם התוסף והראש שקט, השאלה מה רמת הצמיגות במנוע והאם מתאים.
סינטטי מלא 5W30. לא מאמין בתוספים...

מבחינת מיגונים כרגע יש מיגון על המנוע והגיר, פלטה בריאה ויציבה, השאלה היא האם בכלל לשקול מעבר?! רגיל למגן מקצה לקצה וקצת לא מתיישב לי בראש איך מצד אחד כן להנות ממה שהוא מציע, ויש יכולת לא מבוטלת, מצד שני לא לאנוס את הרכב להיות מה שהוא לא...

כמובן שהכוונה לספר מכונאי רצוי מהוצאת היינס תתקבל ביותר מברכה, (סתם כי אני יותר אוהב את הסגנון שלהם, לא מחייב דווקא היינס)

הערות תוספות ניסיון וכל מה שעולה לראש ונראה לכם חשוב או רלוונטי, תפציצו.
אם יש לך זיקה לשטח הרכב עלול לגרור אותך למקומות שהוא לא מיועד להם. שים לב.
כשאתה נתקע לבד במדבר אחרי שנכנסת לשביל שלא הייתה אמור להיות בו עם רכב כזה, שניה לפני שאתה מזמין חילוץ, שכב מתחת לרכב ונתק את המייצבים.

תודה על הסיוע...
.......

8ball
24-06-17, 01:55
תודה, לגבי זיקה לשטח, בהחלט יש. אבל גם הרבה מודעות לכלי ולנהג.

העבודה "מאלצת" אותי להרבה נהיגה בשטח עם רכבים סטנדרטים ולא תמיד הכי מותאמי משימה(בעיקר טנדרים עם ארגזי זיווג עמוסים בערך ב700קג) מה שגורם הרבה מודעות עצמית ליכולת הכלי, ובעיקר השארת האגו בבית(תקיעה לא תתקבל בברכה, לא כל שכן גרימת נזק בסגנון "עובר או שובר").

לגבי הצמיגים, אכן פרופיל כביש מובהק. אבל נקווה לטוב. האופציות הזמינות היו טויו קלבר או סיניים עלומים שם. מרגישים טוב ושקט. מצד שני הקודמים היו ערב רב של צמיגים עלומים שני זוגות שונים כשהוא על הציר האחורי כבר במצב שנהוג ברכב מעל 80 זה כבר לקחת ריסק של פיצוץ צמיג.

פילטר גיר, שכבתי מתחת לרכב, הפילטר שבצד הנהג ממש בצד קרטר גיר? אם כן אז איפה לעזאזל פילטר מנוע מתחבא?

YoavR
24-06-17, 08:28
פילטר גיר, שכבתי מתחת לרכב, הפילטר שבצד הנהג ממש בצד קרטר גיר? אם כן אז איפה לעזאזל פילטר מנוע מתחבא?

כן, ראית את הפילטר גיר.

פילטר מנוע מתחבא בין פיתולי סעפת הפלטה. ממש מתחת למנוע.

8ball
25-06-17, 04:11
אז למען השואלים הבאים.

שמן מנוע, 5/30

נוזל הידראולי, at dextron3
לשים לב שככה עד 2007 ו2008 מוקדמים עם תיבה פלנטרית 4 מהלכים. לא בחדשות עם הרציף ולא בטיפטרוניק בהן נדרש איזשהו הרכב סודי של סובארו שעולה כמו שיפוץ גיר.

מבחינת פילטר גיר, יש גם רשת וגם פילטר חיצוני. רשת כרגיל דורש הורדת קרטר גיר, 20 ברגים וסיליקון טוב, והכי חשוב, מלא מטליות. הפילטר הפנימי יושב על 3 ברגים 10 מ"מ רב פעמי לפי איך שנראה, שטיפה טובה יבוש וחזר למקומו.
פילטר חיצוני אותו נבלה של פילטר מנוע.

פילטר מנוע, מיקום זוועה בין סעפות פליטה, מעיק אבל לא היסטרי. שחרור עם רצועה והברגה החוצה. הידוק ביד.

מדיד שמן גיר/פתח מילוי, רק אלוהים יודע למה מוקם מתחת לצורת מים של חימום תא הנוסעים.

בסך הכל, פרט לפלגים שעדיין לא החלפתי, ואין לי מושג איך להכניס לשם אצבע אפילו, די נוח לטיפול עצמי ברוח גיפולוג.

חבל שאין צמיגים בפרופיל קצת פחות חלבי....

elephant man
26-06-17, 22:53
רק עכשיו נתקלתי בשרשור, אחרת היית מקבל תשובות קודם.
יש לי אחד כמו שלך, רק 2008.
צמיגים. שים צמיגי יוקוהמה ג'אולנדר AT-S. מצוינים. יש גם מקסיס 771.
פרוקסס זה בכלל צמיג כביש.
שמן דיפרנציאלים - 80-90W בתקן GL5.
לגיר, עדיף דקסטרון 6 (ממה שחפרתי בפורומים בחו"ל) או הכי טוב הנוזל המקורי של סובארו.
תקדים תרופה למכה, עשה ניקוי גוף מצערת.
לאחר ביצוע ההגבהה, כמובן חובה כיוון זוויות (פרונט בשפת העם).
טיפ. איפוס מחשב מנוע- ניתוק מצבר לחצי שעה. חיבור, פתיחת סוויצ' ל20 שניות (לוודא שהצרכנים כבויים- מזגן, אורות ועוד) , התנעה והשארה מונע ל-10 דקות ללא נגיעה במצערת. יתכן והסל"ד ישחק בזמן זה. נורמלי לחלוטין.
כיבוי, פתיחה מחדש של הסוויצ' ל-10 שניות והנעה. הפעם ל-5 דקות.
בשטח, שים ב-1 או 2 את ידית ההילוכים. זה נועל את הדיפרנציאל המרכזי. לפני מכשול, העבר את מתג מצבי הגיר ל-power. זה מונע את נעילת ממיר המומנט ומאפשר למנוע לטפס בסל"ד ולמשוך.
לא לאורך זמן. מחמם את הגיר.

מכיוון שלא העלית תמונות, הנה אחת להשראה
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170626/6eada3b01e68c433960bce07bb34310c.jpg

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

-->