PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחשבות על עתיד הויטארה ...

עמודים : [1] 2

נדב42
26-06-17, 19:43
אחרי שהויטארה עמדה למכירה במשך יותר משנה, ודי ברור שהדרך היחידה עבורי לקבל בחזרה חלק סביר מההשקעה היא לפרק ולמכור את השיפורים, התחילו אצלי (כרגיל) כל מיני מחשבות.

אחסוך לכם את כל הלוקשים שאני מוכר לעצמי. אני אוהב את הויטארה והייתי שמח להפוך אותה לרכב היומיומי שלי, שגם יראה שטח בשגרה כמובן :)

א-מה-מה, כמו שכתבתי במודעת המכירה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997), יש בעייה בתושבות הקדמיות של הבודי. חוצמזה ראיתי גם כמה מקומות שריתוכי פח נפרדו, וגם קצת ג'ינג'ים - בקיצור, לא בטוח ששווה להשקיע בבודי הזה.

אני לא מקובע ספציפית על הויטארה הזו, אבל כמובן שהיא משופרת בדיוק לטעמי ...
יהיה נחמד להשאר בתצורה הנוכחית במלואה אבל זה לא הכרחי. המקומות שלא אתפשר: ארוכה, ידנית, סרן קדמי מברזל, מידת הצמיגים.

מכאן יש כמה אפשרויות:
- מציאת תורם בודי
- מציאת ויטארה ארוכה אחרת והסבתה לגיר ידני + העברת השיפורים שאבחר, מכירת החלקים העודפים
- מציאת ויטארה ארוכה אחרת, החלפת בודי ומכירת החלקים העודפים
- מציאת ויטארה ארוכה ידנית - יש אחת למכירה (מנוע 1800) במחיר מופקע ובודי לא להיט בכלל...

תקציב לכל החגיגה: עד 20K, אפשר לקחת בחשבון הזה מכירת חלקים ללא נחוצים.

רעיונות, הצעות, המלצות לבעלי מקצוע, קישור לרכבים למכירה, הסברים מנומקים למה ירדתי מהפסים - הכל הולך :)

erezgur
26-06-17, 20:26
לא הבנתי למה גם ויטרה משופרת בפראות וגם מפלצת אדומה... מה אני מפספס? מה יהיה השימוש לכל אחת מהן?

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נדב42
26-06-17, 20:47
הצ'רוקי לטיולים בלבד.
הויטארה ליומיום (כולל גיחות לשטח על הדרך), ומדי פעם לטיולים כשרוצים להגדיל את כמות הנוסעים.
כמו שכתבתי מהתחלה - אין צורך אמיתי בכל השיפורים, אבל מכיוון שהם ממילא כאן אז למה לא ?

GodsFather
26-06-17, 21:26
תמצא בודי תקין. בין אם מפירוק ובין אם ברכישה של ויטרה תקינה/שלמה ופירוקה.

זה הפתרון הכי שפוי שאינו מכירת הרכב ושאינו מתייחס לתיקון הפגמים באופן פרטני.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב ש.
26-06-17, 21:57
מה הבעיה בתושבות בודי?
למה לא להשקיע בבודי הקיים פחחות נורמלית או החלפה של הפח איפה שצריך ולגמור עיניין?

נדב42
26-06-17, 22:19
התושבות סדוקות ומעוכות. לא משהו שאי אפשר לתקן אבל זה לא יהיה זול כי צריך להפריד בין הבודי לשלדה...
חוצמזה יש כל מיני מקומות שריתוכי פח התנתקו, ועם הפח הדקיק של היפנים זה לא פשוט לתקן.

אם אני לוקח ויטארה שלמה, יהיה כנראה יותר קל וזול לעשות את ההסבה לידני ולהעביר את השיפורים מאשר להחליף בודי. בכל מקרה יהיה צורך להוציא את הדשבורד בשביל להחליף את תת השלדה של ההגה.

GodsFather
26-06-17, 22:22
אם אתה חושב לגמור את הסיפור ברמה נורמלית ב20 אשח בלי עבודה עצמית רבה... צר לי לאכזב אותך.

שגיא S
26-06-17, 23:45
אני חושב שבשביל רכב יומיומי שצריך לעשות טסט פעמיים בשנה - תוותר על הצמיגים וההגבהה.
אתה לא צריך את זה ביום יום ובגיחות הקטנות שבהם אתה יכול "להסתפק" ביכולת של ויטארה סטנדרטית עם נעילה אחורית.

בשביל טיולים שמצריכים יותר מזה- יש לך את הצ'ירוקי.

תיקח ויטארה ארוכה אחרת בתור רכב שתבנה. תעשה שם את ההסבה לידני. תעביר עוד חלקים מסוימים שבא לך עליהם...וזהו.

אבל תרשה לי להציע פיתרון אחר,
סע עם הויטארה עם הבודי הגרוע. סע עד שזה יתפגר. אחרי זה תחשוב עם להחליף בודי או למכור לפירוק.
ככה תחסוך כסף על השיפוץ שאתה לא שלם איתו. אם אתה רוצה להקל על הרכב- תחזור למקור מבחינת מתלים וצמיגים.

נדב42
27-06-17, 00:01
סע עם הויטארה עם הבודי הגרוע. סע עד שזה יתפגר. אחרי זה תחשוב עם להחליף בודי או למכור לפירוק.
המצב לטעמי כבר ממש לא בטיחותי - 2 התושבות הקדמיות לא ממש מחוברות... לא רוצה לחשוב מה יקרה בתאונה.

אבל אולי יש משהו בדבריך - אפשר לעשות תיקון (וחיזוק) של התושבות באופן חסכני ולהתעלם משאר הבעיות של הבודי, ובינתיים לנסות למצוא בודי בהזדמנות ...

boaz avrahami
27-06-17, 00:09
אגיד לך מה שקיווית לא לשמוע-
אתה לא צריך את הכאב ראש הזה וחוץ מהוצאות ונוסטלגיה שקשה לך לשחרר יש בזה רק מינוסים.
צריך לדעת לחתוך ולמזער נזקים בכיס. יש לך רכב שטח אחד שגם כך דורש וידרוש מספיק משאבים.
היומיומי צריך להיות רכב נעים ושנותן לך שקט נפשי על הכביש ובחשבון בנק.
אתה יודע זאת טוב מכולם ומחפש חיזוקים כאן למשהו שעמוק בלב אתה יודע שהוא לא רציונלי.

גיא
27-06-17, 04:20
ממתי הרציונאל קשור פה ??

Sent from my iPhone using Tapatalk

עדיאל
27-06-17, 06:01
יש לי ויטרה ארוכה אדומה
יפיפה למכירה הבודי במצב כמעט חדש... הרכב מעולם לא היה שטח.
רק הגיר האוטומט שלו דפוק כל שאחר המכלולים מנגנים.

תתקשר אלי 0528281009 עדיאל אם מעניין אותך.

נדב42
27-06-17, 12:58
אגיד לך מה שקיווית לא לשמוע-
אתה לא צריך את הכאב ראש הזה וחוץ מהוצאות ונוסטלגיה שקשה לך לשחרר יש בזה רק מינוסים.
צריך לדעת לחתוך ולמזער נזקים בכיס. יש לך רכב שטח אחד שגם כך דורש וידרוש מספיק משאבים.
היומיומי צריך להיות רכב נעים ושנותן לך שקט נפשי על הכביש ובחשבון בנק.
אתה יודע זאת טוב מכולם ומחפש חיזוקים כאן למשהו שעמוק בלב אתה יודע שהוא לא רציונלי.

מי קובע מה צריך להיות הרכב היומיומי שלי ?
אם אני יכול להרשות לעצמי, אז אני מעדיף שהרכב היומיומי שלי יהיה כזה שישמח אותי ביום-יום, ואפילו אם חלק מהמניעים הם נוסטלגיים.
ברור שזה לא רציונלי. גם XJ הוא לא רציונלי, ויודע מה ? גם ZJ. אבל הם עושים לנו טוב :)

אז ברשותך, אני רוצה לפרגן לעצמי משהו טוב גם ביומיום, ומבחינתי (ומנסיון העבר) ויטארה ארוכה ידנית יושבת לי יופי במשבצת הזו. לא תפרגן לי גם אתה ? מה אכפת לך ? לא על חשבונך :)

מוני אורבך
27-06-17, 13:38
נדב, מנסיון ארוך שנים עם די הרבה רכבים...

עדיף ציפור אחת ביד לעשרות על העץ.
כל רכב אחר שתיקח יהיה הרפתקאה כלכלית שאתה לא תדע את סופה.
יש לך רכב שאתה אוהב אתו ואיך שהוא משופר, אל תזרוק אותו כל כך מהר.
קשה ויקר להגיע לקונפגורציה שאתה אוהב, ועדיף להתחיל עם מה שאתה מכיר.
3000 שח והרכב עם תושבות כמו שצריך ואיך שאתה אוהב אותו, לעניות דעתי לך על זה, שווה אפילו כלכלית.

boaz avrahami
27-06-17, 13:55
מי קובע מה צריך להיות הרכב היומיומי שלי ?
אם אני יכול להרשות לעצמי, אז אני מעדיף שהרכב היומיומי שלי יהיה כזה שישמח אותי ביום-יום, ואפילו אם חלק מהמניעים הם נוסטלגיים.
ברור שזה לא רציונלי. גם XJ הוא לא רציונלי, ויודע מה ? גם ZJ. אבל הם עושים לנו טוב :)

אז ברשותך, אני רוצה לפרגן לעצמי משהו טוב גם ביומיום, ומבחינתי (ומנסיון העבר) ויטארה ארוכה ידנית יושבת לי יופי במשבצת הזו. לא תפרגן לי גם אתה ? מה אכפת לך ? לא על חשבונך :)

מפרגן ועוד איך.
אני מנסה לטעון שרכב יומיומי (רכב ת"ש) צריך להיות רכב פונקציונלי עד כמה שניתן אלא אם יש אתה לא סופר כסף.
מאחר ויש לך כבר רכב שטח שסוגר לך את פינת השטח ומאחר והויטרה היא סוג של כפילות שכבר כמעט לאא תראה שטח מצד אחד ומצד שני גם כנראה לא תספק לך כרכב מיושן שקט מיוחד או חיסכון אני אומר תיפרדו לשלום.
גם אם לשחוט אותה.

מצד שני אולי יש משהו במה שמוני אמר ואולי תמשוך עוד קצת ותהפוך אותה לאספנות.
בהייטק לא נוסעים ממילא בשעות ההגבלה.

בועז

נדב42
27-06-17, 16:18
ולמה להגביל את השטח רק לפינה ?
אני גר בכפ"ס ועובד בת"א - מה רע לנסוע דרך הירקון ?

נסעתי ככה 3 שנים - החיוך לא עובר, בדוק :)

boaz avrahami
27-06-17, 18:16
אם אתה יכול להרשות לעצמך אז ההנאה מובטחת

נדב42
27-06-17, 20:30
או, עכשיו אנחנו מתחילים להתקדם :)
מה שנשאר זה למצוא את הדרך הנכונה להגיע לשם במסגרת התקציב.

אצל עדיאל יש ויטארה שלמה שאמורה להיות עם בודי נקי וגיר אוטומטי תקול באזור ה- 10K זוזים ועוד כמה מאות עבור הגרר. בהנחה שאצליח למכור מתוכה מנוע וסרן קדמי (שהוא כידוע רכיב מתכלה בויטארה ...) אוכל להחזיר לעצמי מחצית מהסכום הזה.

החלפתי כמה מילים עם מוסך הבית - עבודה של החלפת בודי או לחילופין הסבה לידני והעברת השיפורים תעלה לי 3500-5000 ש"ח (ויומיים חופש מהעבודה ...). זה מוסך גדול עם הרבה ליפטים, כך שהרכבים יועלו על ליפטים צמודים, זה יקל על העבודה...

אז בהנחה שבאמת מדובר בבודי יפה, אצטרך להשקיע עכשיו כ- 15K, מתוכם 5K-6K יחזרו בחזרה בזמן סביר ממכירת חלקים, נראה לי השקעה סבירה מתוך מחשבה לעוד כמה שנים קדימה (וזה גם ישאיר לי ויטארה שלמה לחלקי חילוף, יש לי היכן להעמיד אותה.

בסופ"ש אקפוץ לראות את הויטארה האמורה, ואז נראה מה הלאה...

Shai R
27-06-17, 22:21
אם תבנה רשימה של התוספות שמורכבות על הרכב אוכל להפיץ אותה ברשתות שאינך נמצא בהן (גם לא הבנתי למה אבל זה דיון אחר).
אם בכל זאת תתעקש,הנה משהו שאולי יתאים.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170627/a37bb8189ecdde0aeb09d3037183048c.jpg

Sent from my ASUS_Z00AD using Tapatalk

נדב42
27-06-17, 22:45
תודה שי, אבל אני לא מוצא את הפוסט הזה. תוכל לשלוח קישור ?
בשלב הזה אני עוד לא מוכר שום תוספות.

avikkllk
28-06-17, 08:27
הוא התכוון שרצית למכור את כל הרכב עם התוספות אז שתכין רשימה מה יש על הרכב כדי שיוכל לפרסם ולספר לשאר למה הרכב הזה יקר יותר מיונדאי 2014 [emoji3] [emoji3]

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

נדב42
28-06-17, 09:37
יש רשימה מפורטת במודעת המכירה (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/96997), שפורסמה גם בפייסבוק, אגב.

Shai R
28-06-17, 15:15
נדב.
לבחור עם הויטרה השחורה קוראים יוסף.
הנייד שלו 0524076402

נדב42
30-06-17, 20:33
יש לי ויטרה ארוכה אדומה
יפיפה למכירה הבודי במצב כמעט חדש... הרכב מעולם לא היה שטח.
רק הגיר האוטומט שלו דפוק כל שאחר המכלולים מנגנים.

אז באתי וראיתי...
בודי אכן יפה, למעט רקבונות סביב המצבר - המגש והכנף עד לשלדה, וחלודה זלגה גם לשלדה עצמה אבל לא משמעותי ועוד ניתן לטיפול. חוצמזה יש חלודה גם מעל למצבר. כנראה שפכו מים על הקטבים מספיק פעמים בלי לשים לב לאן זה מתיז ...

חוץ מהגיר הדפוק, יש פלונטר של חוטים מתחת להגה ושתי ידיות הפיקוד שמצידי ההגה שבורות - כל זה בעקבות נסיון פריצה.
בנוסף לוקרים תקועים במצב מחובר, מראה שמאלית לא תקינה (מנגנון תקוע והמראה עצמה נפלה), 2 חלונות חשמל לא עובדים, מתזים לא מחוברים לכלום, ושאר זוטות.

חיברנו בוסטר והרכב הניע בנגיעה, אבל כשניתקנו את הבוסטר הוא כבה (גם כשניסינו להעלות סל"ד לפני הניתוק), אז או שהמצבר מקצר או שהאלטרנטור לא תקין.

בגדול זה נראה בסיס שאפשר לעבוד איתו. אני צריך להתייעץ עם פחח כדי להעריך את אפשרות ועלות התיקון בסביבת המצבר.
(הבעייה היא שאני לא יכול לקחת את האוטו לפחח...)

avikkllk
30-06-17, 21:26
או שתביא את הפחח אליו או שתצלם מספיק ת והוא להעמיד את הנזק וכך תקבל לא מחיר מדויק אבל אזור שתדע איך להתקדם.
אגב הרכב לא חדש. אל תצפה ליותר מידי
היום רכבים 2008 אם רותם בעיות שתיארת חלונות חלודה וכו

נדב42
30-06-17, 21:33
בקושי רואים בעין, על אחת כמה וכמה בצילום. מתפורר במגע :(
אם לא הייתי מכיר את נקודת התורפה הזו, כנראה שלא הייתי מגלה עד אחרי הקנייה ...

נדב42
02-07-17, 15:27
נסגרה העסקה (טלפונית, טרם שולמה תמורתה).

השאלות על הפרק:
1. האם להסב את הכלה החדשה לגיר ודני ולהעביר את כל השיפורים, או לשתול את הבודי החדש בויטארה שלי ?
הויטארה שלי מודל 94, הכלה מודל 95 (לכן חייבת בממיר קטליטי). 2 השלדות תקינות, בויטארה שלי יש כבר וו גרירה ומידות צמיגים מתאימות ברשיון. אם אעביר את הבודי, כנראה שאבצע בהזדמנות זו גם זיפות לתחתית ואולי גם לשלדה

2. האם לבצע על הדרך (כי בכל מקרה דשבורד יוצא ממקומו) גם איטום לרעש וחום לרצפת הרכב?
דובר פה רבות על דיינמאט ו- WURTH, ויש כל מיני מוצרים ומחירים שאני לא יודע אפילו מאיפה להתחיל ...

avikkllk
02-07-17, 17:15
זו הויטרה האדומה??

נדב42
02-07-17, 17:31
בורדו למעשה, זו שעדיאל דיבר עליה, שהיא בכלל של מיודעינו מורי :)

GodsFather
02-07-17, 17:34
כמה שפחות להתעסק עם הרשיון, עדיף...

ishc
02-07-17, 17:49
ככה או ככה יש פה עבודה ארוכה ומורכבת וגם אני בדעה שעדיף להישאר עם השלדה שלך והרישיון הנוכחי. יתרון נוסף הוא שנה אחת יותר קרובה לאספנות [emoji12]

נדב42
02-07-17, 18:07
כמה שפחות להתעסק עם הרשיון, עדיף...

יש בזה משהו ... משמעותי אפילו ...

נדב42
02-07-17, 18:19
יתרון נוסף הוא שנה אחת יותר קרובה לאספנות
פחות רלוונטי לרכב שמיועד ליומיום, אבל זה עוד 7 שנים, לך תדע ...

avikkllk
02-07-17, 19:39
אפשר לראות תמונות שלה שנדע במה מדובר?

נדב42
02-07-17, 20:03
היא עדיין אצל אליעד, לפחות עד שאחליט מי יעשה את העבודה, ואין לי תמונות.
מה אתה מחפש לראות ? ויטארה ארוכה בורדו ...

avikkllk
02-07-17, 20:05
סתם רציתי להתרשם

נדב42
02-07-17, 20:13
אין מה להתרשם, ויטארה סטנדרטית, בודי יפה, עם הקילופים הסטנדרטיים של צבע מטאלי בן 20 ...

נמרוד
03-07-17, 17:07
אתה רציני במה שאתה מתכנן לעשות? אתה הולך לקחת רכב בן למעלה מ20, מיושן, שני טסטים בשנה, שמצבו בעייתי (לפי התיאור שלך) ושלא הצלחת למצוא לו קונה במשך שנה. לקנות בכסף טוב נבלה עומדת של רכב אחר. לחבר את שניהם, ואם אני מבין נכון לא בעבודה עצמית אלא בתשלום של אלפי שקלים רבים לבעלי מקצוע. ומה שיצא מכל זה אמור להיות רכב יום-יומי??? וזה כשיש לך ג'יפ טיולים גיבור, מוצלח פי כמה, במצב טוב יותר, חדש יותר, שעלות הנסיעה בו נמוכה יותר בזכות מערכת הגז....

טוב, האמת היו פרויקטים מוזרים יותר בג'יפולוג. בהצלחה :rolleyes:

נדב42
03-07-17, 18:22
רציני לגמרי, ומודע לחלוטין לכך שהמניע הוא לא בהכרח רציונלי.
וברור גם לחלוטין שהצ'רוקי לא מתאים לשמש כרכב יומיומי - למשל להשאיר בחנייה של הרכבת ...
(ואגב, הוא חדש יותר בשנתיים תמימות, ועלות הנסיעה בו על גז דומה לעלות הנסיעה בויטארה על בנזין ...)

אבל העלית את הפן הרציונלי ואתייחס אליו:
אני מתכנן לקחת את הויטארה שלי, להשקיע בין 15K-20K, ומניח שאקבל בחזרה סביב 5K על חלקים כפולים שקל למכור.
בוא נניח לרגע אופטימי שאצליח למכור את הויטארה שלי ב- 25K (מה שיצריך פירוק ומכירה בחלקים, מה שייקח נניח שנה)
עלול כוללת: כ- 40K

מה החלופות שלי בסכום הזה, לרכב שיוכל לשמש אותי ביומיום בעלויות סבירות וגם ייתן לי לנסוע כמו שאני אוהב בשטח (גם אם לא גיבור כמו הצ'רוקי) ? אני לא אוהב את הג'מוסים המסורבלים וגם פחות מתחבר לגראנד-ויטארה, וממילא אף אחד מהם לא מתקרב לצריכת דלק של 1:10 שאני מקבל מהויטארה. ובעצם, כבר הייתי בסרט הזה, והוא נגמר בצ'רוקי ...

אבל יודע מה ? אני פתוח להצעות :)

asypeer
03-07-17, 18:35
אני אישית שומר חסד נעורים לויטרה ולא הייתי מתנגד לרכוש בחזרה את שלי אם היא תשרוד עד אספנות (8 שנים למנייאק)
אבל לא ברור לי למה אתה צריך עוד נבלה בשביל חלקים במצב לא משהו.
תבקש הצעה לתיקון הבודי הקיים בשביל להחזיר אותו למצב סביר. הצלבת שיפורים וגירים אצל בעל מקצוע? נשמע כמו חור רציני בכיס.

נדב42
03-07-17, 21:51
דבר אחד שלא כתבתי, אם לא היה מובן מאליו: אני רוצה לבנות מחדש את הויטארה כמו שצריך, שתחזיק הרבה שנים.

כדי להביא אותה למצב שאוכל להמשיך להשתמש בה עוד שנה-שנתיים-שלוש מספיק תיקון התושבות כמו שכתבו...

אני מכוון יותר גבוה ...

nir.samo
03-07-17, 21:56
מצד אחד זה (כאילו) לא אחראי לעמוד מהצד ולעודד ונמרוד ציין את זה, מהצד השני והחשוב פה זה נראה שהולך להיות שיפוץ מעניין לרכב שכבר מעניין ואם יש מישהו שמכיר פה ויטארה זה נדב.
איך אומרים - כל המציל נפש בישראל וכו

Shai R
03-07-17, 22:01
ויטרה היא רק פח וחלקים או שיש בה נשמה?
האדומה חתומה על אדי?

GodsFather
03-07-17, 22:05
הנקודה היא שנדב מוציא החוצה את העבודה ולכן זה יעלה פי כמה בכדי להגיע לתוצאות טובות ולמנוע מפח נפש.

בתור בעל ויטרה במצב קצת יותר טוב אבל גם כן בכיוון המזוויע, קשה לי להתחבר למהלך הזה... מאידך נדב לא פרייאר. איחלתי לחייל בהצלחה

נדב42
03-07-17, 22:30
הנקודה היא שנדב מוציא החוצה את העבודה ולכן זה יעלה פי כמה בכדי להגיע לתוצאות טובות ולמנוע מפח נפש.

נכון, אבל צריך גם להכיר במגבלות: אין לי את הציוד, הידע והכישורים כדי לקחת את זה כפרוייקט עבודה עצמית. הלוואי שהיו. וגם את הזמן.

ואם בזמן עסקינן, אז ברגע שהפרוייקט מסתיים אנחנו מחזירים את רכב הליסינג, מה שיחסוך לנו (בניכוי דלק ושאר הוצאות) כ- 1500 ש"ח בחודש. כך שבעצם פרוייקט עבודה עצמית של 3 חודשים יעלה בערך כמו לתת את העבודה למוסך שיעלה את 2 הרכבים על ליפטים צמודים ויסיים את העבודה בכמה ימים ...

אני בכל מקרה מתכנן להיות נוכח/שותף בעבודה ככל שאצליח לקחת ימי חופש ...

- - - Updated - - -

האדומה חתומה על אדי?
כן, אני מקווה שלא במרמה - יש מצב שמדובר פה בסחר באיברים ...

zivo
03-07-17, 23:23
אתה רציני במה שאתה מתכנן לעשות? אתה הולך לקחת רכב בן למעלה מ20, מיושן, שני טסטים בשנה, שמצבו בעייתי (לפי התיאור שלך) ושלא הצלחת למצוא לו קונה במשך שנה. לקנות בכסף טוב נבלה עומדת של רכב אחר. לחבר את שניהם, ואם אני מבין נכון לא בעבודה עצמית אלא בתשלום של אלפי שקלים רבים לבעלי מקצוע. ומה שיצא מכל זה אמור להיות רכב יום-יומי??? וזה כשיש לך ג'יפ טיולים גיבור, מוצלח פי כמה, במצב טוב יותר, חדש יותר, שעלות הנסיעה בו נמוכה יותר בזכות מערכת הגז....

טוב, האמת היו פרויקטים מוזרים יותר בג'יפולוג. בהצלחה :rolleyes:

נמרוד,
אני לא אומר שאני מתחבר לרעיון של נדב, אבל לשמוע את זה ממך?
אני חושב שהגיל המצטבר של שתי הוויטארות, לא מגיע לגיל של הג'יפ שלך (או ה נ.נ של אסף), ואין לי ספק שהוויטארה מהנה יותר לנהיגה :)

בקיצור, כל אחד והשריטה הלא רצינאלית שלו.

נמרוד
03-07-17, 23:32
החלק המוזר זה לא עצם הפרויקט של שיפוץ ויטארה ישנה - כל המציל רכב ישן, מכל מותג וכל עדה, הרי זה מבורך. אלא המחשבה לייצר ככה רכב יומיומי, ושזה יהיה משתלם.

zivo
04-07-17, 00:13
מסכים,
זה כמו השירשור האחר שי פה על טיוטה מהמילניום הקודם, שעשתה 700K ועדיין הבעלים מנסה לעשות 4K כל חודש, ולא מבין למה הרכב מתפרק :-)

נדב42
04-07-17, 06:26
היומיום שלי לא כולל קילומאראז' גבוה. אבל הוא בהחלט יכול לכלול גיחות לשטח 😊

ishc
04-07-17, 08:39
נכון, אבל צריך גם להכיר במגבלות: אין לי את הציוד, הידע והכישורים כדי לקחת את זה כפרוייקט עבודה עצמית. הלוואי שהיו. וגם את הזמן.

ואם בזמן עסקינן, אז ברגע שהפרוייקט מסתיים אנחנו מחזירים את רכב הליסינג, מה שיחסוך לנו (בניכוי דלק ושאר הוצאות) כ- 1500 ש"ח בחודש. כך שבעצם פרוייקט עבודה עצמית של 3 חודשים יעלה בערך כמו לתת את העבודה למוסך שיעלה את 2 הרכבים על ליפטים צמודים ויסיים את העבודה בכמה ימים ...

אני בכל מקרה מתכנן להיות נוכח/שותף בעבודה ככל שאצליח לקחת ימי חופש ...

- - - Updated - - -

כן, אני מקווה שלא במרמה - יש מצב שמדובר פה בסחר באיברים ...

זה יפה שאתה מנסה לצדק מהלך כזה כרציונלי, הגיוני וכלכלי אבל כולנו יודעים שזה לא המצב.
מצד שני, את הויטרה שלך לא הצלחת למכור ולדעתי במחיר שפרסמת גם לא תצליח ואם יש לך את הכוח להתעסקות והממון זמין לכך לך על זה. דבר אחד אני כן חושב וזה שאף בעל מקצוע במדינת ישראל לא יוציא לך תוצאה באמת טובה מהסיפור הזה בטח לא במחיר הגיוני ושווה אז הייתי ממליץ לשנות גישה ולקחת את השיפוץ כפרוייקט ארוך זמן בעבודה עצמית. מי יודע, בסוף שתסיים הויטרה עוד תהיה קרובה לאספנות ולבן שלך אולי יהיה רישיון.

liontamer84
04-07-17, 10:13
זה יפה שאתה מנסה לצדק מהלך כזה כרציונלי, הגיוני וכלכלי אבל כולנו יודעים שזה לא המצב.
מצד שני, את הויטרה שלך לא הצלחת למכור ולדעתי במחיר שפרסמת גם לא תצליח ואם יש לך את הכוח להתעסקות והממון זמין לכך לך על זה. דבר אחד אני כן חושב וזה שאף בעל מקצוע במדינת ישראל לא יוציא לך תוצאה באמת טובה מהסיפור הזה בטח לא במחיר הגיוני ושווה אז הייתי ממליץ לשנות גישה ולקחת את השיפוץ כפרוייקט ארוך זמן בעבודה עצמית. מי יודע, בסוף שתסיים הויטרה עוד תהיה קרובה לאספנות ולבן שלך אולי יהיה רישיון.

לבן שלו אמור להיות רשיון עוד שנה... ככה שנראה לי שאתה לא מדייק.

כמו כן, מבקש להרגע פה עם ענייני הסחר באיברים.

לעניין הויטארה, אין שום הגיון בכל המהלך הזה,
אין ספק שנדב מונע על ידי רגש במקרה הזה.
וזה בסדר. ב90% מהמקרים אין הגיון בלהחזיק ג'יפ.
עושים את זה כי רוצים לעשות זה.

נדב42
04-07-17, 11:20

צחי, נראה לי שפספסת קצת בקריאת השרשור הזה ...
כבר בהודעה הראשונה כתבתי:

אחסוך לכם את כל הלוקשים שאני מוכר לעצמי. אני אוהב את הויטארה והייתי שמח להפוך אותה לרכב היומיומי שלי, שגם יראה שטח בשגרה כמובן :)

ובהודעה #13:

ושוב בהודעה #39:

ושם גם נגררתי לפן הרציונלי ופתחתי דלת לחלופות אחרות...

אבל העלית את הפן הרציונלי ואתייחס אליו: (...)

אבל בואו נכניס גם את אי-הרציונליות לאיזושהי מסגרת סבירה: יש לפרוייקט מסגרת תקציבית שהיא במסגרת היכולות שלי כרגע, ואני מאמין שגם כאשר העבודה העיקרית תבוצע במוסך, עדיין אצליח לעמוד בה. יש לי ביד הצעה אחת שמדברת על 6K-7K על כל העבודה למעט הפחחות באזור המצבר, וכוללת גם את העבודה (ללא חומרים) של זיפות השלדה ותחתית המרכב ושל בידוד (דיינאמט ושו"ת) פנימי של קיר האש ותחתית המרכב. הצעה נוספת אמורה להנתן היום בערב.

בינתיים, במקביל, ראיתי שלדיינמאט יש כמה מוצרים שונים לבידוד, בעוביים שונים ואולי גם חומרים שונים. אפשר לקבל המלצות ספציפיות (לאו דווקא של המותג הזה) ומקומות מומלצים לקנייה ?

- - - Updated - - -

כמו כן, מבקש להרגע פה עם ענייני הסחר באיברים.
סליחה.

נדב42
04-07-17, 21:27
ואולי בכל זאת המלצה קונקרטית (מק"ט או קישור) ליריעת בידוד לרצפה ומאחורי הדשבורד שיוסר לצורך הפרוייקט ממילא ...

אבל בבקשה המלצות מנסיון אישי, לחפש בגוגל אני כבר יודע בעצמי...

avikkllk
05-07-17, 21:10
רכשת אותה כבר?

נדב42
05-07-17, 21:50
סיכמתי טלפונית, אבל לא שילמתי ולא לקחתי אותה עדיין ...

נדב42
09-07-17, 10:42
הממ... הקלפים נטרפים ?
חבר טוב שלח לי את זה:
http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=719447&utm_source=SendToFriend&utm_medium=email&utm_campaign=SendToFriend&utm_content=Cars (http://www.yad2.co.il/Cars/4X4_info.php?CarID=719447&utm_source=SendToFriend&utm_medium=email&utm_campaign=SendToFriend&utm_content=Cars)

דיברתי עם בן דודנו, מחר אסע לראות ...

נדב42
10-07-17, 20:42
באתי, ראיתי, פסלתי על הסף עקב הרקבונות המוכרים בקורה של דלת הנהג.
בחזרה למסלול ...

נמרוד
17-07-17, 16:20
חשבתי שראית במודעה הזאת את הסיבה שלא הצלחת למכור את שלך במשך שנה.

נדב42
17-07-17, 17:02
לא, זה בגלל המודעה של דייויד ...

לענייננו, אני רוצה שהמכונאי יראה את הכלה לפני שאני לוקח אותה, מה שיקרה (עם קצת מזל) מחרתיים ...

פרנצ'י
18-07-17, 23:41
אבל העלית את הפן הרציונלי ואתייחס אליו:
אני מתכנן לקחת את הויטארה שלי, להשקיע בין 15K-20K, ומניח שאקבל בחזרה סביב 5K על חלקים כפולים שקל למכור.
בוא נניח לרגע אופטימי שאצליח למכור את הויטארה שלי ב- 25K (מה שיצריך פירוק ומכירה בחלקים, מה שייקח נניח שנה)
עלול כוללת: כ- 40K

מה החלופות שלי בסכום הזה, לרכב שיוכל לשמש אותי ביומיום בעלויות סבירות וגם ייתן לי לנסוע כמו שאני אוהב בשטח (גם אם לא גיבור כמו הצ'רוקי) ?

רק כי לא רשמו וזו אופציה ששווה שקילה -
ג'ימני.
+ גיחות לשטח
+ חסכוני בתור אוטו יומיומי שהוא גם ג'יפ

- מנוע חלש יותר מהויטארה

גיא
18-07-17, 23:54
ותוכל לבנות את הג׳ימיטרה הראשונה !

נדב42
19-07-17, 06:45
רק כי לא רשמו וזו אופציה ששווה שקילה -
ג'ימני.
+ גיחות לשטח
+ חסכוני בתור אוטו יומיומי שהוא גם ג'יפ

- מנוע חלש יותר מהויטארה

זו אכן חלופה הגיונית לחלוטין, אולי אפילו הכי הגיונית, אין לי שום טיעון הגיוני כנגדה, אלא שלא בא לי להתנייד ביומיום על ג'ימני ...

GodsFather
19-07-17, 09:21
ויטרה ארוכה נוחה בהרבה מגימני מקורי...

נדב42
20-11-17, 14:59
מנער את השרשור באופטימיות זהירה: היום התחילו לעבוד על הפרוייקט :)
הבוקר כבר ראיתי את הדשבורד של התורמת מפורק ומונח בצד ...

נדב42
29-11-17, 13:43
סופסוף, לא רק דיבורים:

117579

עדיאל
29-11-17, 15:32
יפה יפה

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

liontamer84
29-11-17, 15:53
לא לשכוח להעביר את המכסה מנוע "בולה" שלך... הוסיף הרבה אופי לרכב וגם כמה כ"ס...

erezgur
29-11-17, 18:14
סופסוף, לא רק דיבורים:

117579

לזה קוראים Body Lift :)

נדב42
30-11-17, 14:32
מתקדמים... שלדה ערומה אחת כבר מונחת בצד:

117602 117603 117604

בסקירה מדוקדקת של הבודי מלמטה מצאנו מעט סימני חלודה בצד האחורי של הבודי, אשר ינוקו וישויפו היטב ויטופלו בממיר חלודה וצבע יסוד, לפני הזיפות של הגחון כולו:

117605 117606 117607

בנוסף, מנסיון העבר, יבוצע חיזוק לתושבות המרכזיות של הבודי. עובי ה"קורה" בתמונה הימנית כמילימטר בפח המכופף ועוד מילימטר מבפנים בחלק הישר. עבור הקדמיות הוכן חיפוי מכופף מפח 3 מ"מ ועבור האחוריות (תושבות "צפות", ללא בורג) רק תוספת פלאח רגיל. גם כל התושבות האחרות יקבלו תוספת כדי לשמור על אחידות הגובה המוסף. כמובן שכל הגומיות מוחלפות לחדשות מקוריות שכבר מחכות בצד.

117608 117609

אחרי כל התיקונים והחיזוקים, יקבל כל המרכב ציפוי זפת מלא על כל הגחון, לפני שיועבר לשלדה של הויטארה הלבנה ...

ishc
30-11-17, 19:37
אתה חולה בראש, במיוחד לאור מה שכבר חונה בחניה.
בהצלחה [emoji12]

נדב42
30-11-17, 19:40
מבלי לחלוק על האבחנה המקצועית המדופלמת, לא מגיע לי להינות גם ביומיום ?

ishc
30-11-17, 19:48
מגיע מגיע [emoji106]

נדב42
30-11-17, 21:04
עוד בהמשך הערב...

החלודות נוקו ככל הניתן הנה כך:

117612 117613
מאז הן כבר נמרחו בממיר חלודה ומחר (עם קצת מזל) יקבלו צבע יסוד, איטום חריצים בסיליקון וכיסוי בזפת עם שאר הגחון ...

החיזוקים לתושבות בצד המרכב הוכנו ורותכו למקומם. בין החיזוקים לתושבות המקוריות נמרח סיליקון להגדלת שטח המגע ופיזור העומסים:

117614 117617

117615 117616

וכמובן סיליקון לאיטום מסביב:

117618 117619

המשך יבוא ...

GodsFather
30-11-17, 23:48
למה סיליקון? השאלה נשאלת לכל אחת מהתמונות שהעלית...

נדב42
30-11-17, 23:58
סיליקון כשם ג'נרי, זה חומר שמרגיש כמו סיקה-פלקס, ונמצא בשימוש של פחחים.

החומר היה בשימוש לשתי מטרות עיקריות:
א. ככל שניתן, מילוי החלל בין החיזוקים לתושבות המקוריות כדי להשיג פיזור עומס מיטבי
ב. איטום כדי שלא ייכנסו מים לחריצים, יישארו שם, ויאיצו התפתחות חלודה.

בכל מקרה, מעל כל זה, תבוא שכבה של זפת על כל התחתית של המרכב.
אני מנסה לטפל בכל נקודות התורפה שאני מכיר כדי לתת לויטרה הזו כמה שיותר שנים לפני שהיא תתפורר ...

GodsFather
01-12-17, 00:02
אז למה לא בדליינר /פוליאוריאה? אם כבר הגנה

נדב42
01-12-17, 00:27
אין לי מושג במה מדובר.

אם אתה יכול להפנות אותי למוצר שמגיע כספריי ואצליח לקנות אותו עד יום ראשון, יש סיכוי שאצליח ליישם. אם לא, אז מאוחר מדי...
אני לא יכול לצבוע בריסוס במוסך, וגם לא יכול לתפוס להם את הליפט ליותר מדי זמן ...

GodsFather
01-12-17, 16:06
יש פה כמה שרשורים בנושא, כולל עדכני של עידן idanw שציפה את ארגז הטויוטה שלו לבדו.

עד ראשון אני בספק...

נדב42
02-12-17, 15:44
חבל שלא כתבת את זה מוקדם יותר, אולי היה לי סיכוי להתארגן אחרת...

מצאתי את השרשור של עידן, וגם של הסמוראי שלך.
כרגע הבודי נמצא במוסך על ליפט. הצביעה של גחון (כשאתה נמצא מתחתיו) שונה מצביעה של ארגז טנדר. כדי לקבל חדירה ואטימה טובה של החומר זה חייב להיות בהתזה, וגם זה לא פשוט כי זה ככל הנראה חומר בצמיגות שונה מצבע רגיל, וצריך אקדח מתאים ומכוייל כהלכה כדי לקבל תוצאה טובה. מכיוון שזה חומר בסגנון אפוקסי (כלומר בסיס ומאיץ) אז צריך לסיים את העבודה במכה אחת. בקיצור, עבודה למישהו שמנוסה עם החומר הספציפי ושיש לו את כל הציוד הדרוש.

מכיוון שהבודי מפורק אז גם לא מעשי להסיע אותו למפעל כמו פוליאוריאה, לפחות לא במסגרת תקציב מעשי עבורי.

מה שאולי אפשר, אם יש בארץ, זה ליישם מוצר כמו זה:
https://www.ebay.com/itm/Rust-Oleum-Black-Truck-Bed-Coating-Spray-15-oz-6-Pack-248914/381531921997?epid=1549671209&hash=item58d5131e4d:g:BKUAAOSwpzdWqTBc&vxp=mtr (https://www.ebay.com/itm/Rust-Oleum-Black-Truck-Bed-Coating-Spray-15-oz-6-Pack-248914/381531921997?epid=1549671209&hash=item58d5131e4d:g:BKUAAOSwpzdWqTBc&vxp=mtr)

אם מישהו יודע איפה אפשר לקנות כזה או מקביל בארץ, אשמח לקישור או הפנייה ...

https://i.ebayimg.com/images/g/BKUAAOSwpzdWqTBc/s-l1600.jpg

- - - Updated - - -

עד ראשון אני בספק...
אני מניח שאצליח למשוך עוד יום-יומיים, אבל לא יותר מזה ...

GodsFather
02-12-17, 16:16
תבדוק עם אבו שפם בין היתר. ואולי גם עם המפעל בחיפה על בעלי זכיונות.

נדב42
03-12-17, 14:02
טוב, נרכשה שישייה כזו:
https://www.ebay.com/itm/Rust-Oleum-272741-15oz-Professional-Grade-Truck-Bed-Coating-6-Pack/271656320647?epid=1741132849&hash=item3f3ffa7e87:g:avQAAOSw54xUV8zd&vxp=mtr (https://www.ebay.com/itm/Rust-Oleum-272741-15oz-Professional-Grade-Truck-Bed-Coating-6-Pack/271656320647?epid=1741132849&hash=item3f3ffa7e87:g:avQAAOSw54xUV8zd&vxp=mtr)

באופן מפתיע, המחיר בארץ דומה למחיר בארה"ב - שילמתי 50 ש"ח לפחית, סה"כ 300 ש"ח, כולל מע"מ.

תודה לעוזרים ובמיוחד לסנדקנו אמיר שזרע את זרע הפורענות :)

נדב42
03-12-17, 14:15
עד ראשון אני בספק...
למה אתה שלילי ?
הפחיות כבר אצלי, אינשאללה היום בערב שכבה ראשונה :)

GodsFather
03-12-17, 14:30
אתה רוצה שאהיה פסימי?

avikkllk
03-12-17, 14:50
אופטימי יותר לכיוון נראה לי..

נדב42
04-12-17, 19:27
טוב, קצת עדכונים...

תחתית המרכב צבועה כבר בשתי שכבות הגנה. בין ה"יועצים" מסביב חלוקות הדעות - יש הטוענים שהחומר גמיש ולכן רגיש לנתזי אבנים וכדומה ולכן צריך להוסיף מעליו שכבה של צבע קשיח יותר. מנגד אחרים טוענים שצבע קשיח/רגיל על משטח שמצופה בחומר גמיש מועד להתקלף בקלות.

מבחינתי אם זה לא יזיק, וגם אם התועלת שנוייה במחלוקת, שווה לי לשלם את העלות והזמן הנוספים (זה ממילא לא מעכב כרגע כלום) וליישם עוד שכבה (את כל הצביעות אני עושה בעצמי, כך שמדובר בעלות הצבע בלבד, לא משמעותית בפרוייקט הזה ...)

אשמח לדעות/הצעות נוספות :)

לפני השכבה השנייה זה נראה ככה (לא כולל בתי הגלגלים האחוריים):

1176371176431176391176401176411176421176 38117644

הצביעה הסתיימה בחושך ולכן אין תמונות מאחרי הצביעה של השכבה השנייה...

במקביל, הופרד הבודי של הויטארה הלבנה מהשלדה, והתגלה עד כמה הבודי באמת היה מפורק ...

117645117650117646117649117648117647

ואז גם התגלו סדקונים בשלדה וגם התחלה של ג'ינגי'ם ...

117651117652
הסדקים והג'ינג'ים ברי תיקון, אבל יש עוד הרבהההה עבודה ...

המשך יבוא :)

avikkllk
04-12-17, 20:26
שכולם היו בבית ספר אני אספתי לולים
אז כבר שנים שאני מפגר אחר כולם בחומר
אתה מאחד את שתי הוויטרות?
או בונה 2 מחדש?

נדב42
04-12-17, 20:36
או שאתה פשוט עצלן.
קרא מההתחלה, למשל את הודעת הפתיחה, אח"כ אתה מוזמן לחזור לכאן עם שאלות :)

נדב42
04-12-17, 20:56
במקביל, הופרד הבודי של הויטארה הלבנה מהשלדה, והתגלה עד כמה הבודי באמת היה מפורק ...

117650 117646

117649 117648

מזל שלא התפתיתי לעצות של תיקון הבודי הקיים ...

asafpeleg
04-12-17, 21:37
טוב, נרכשה שישייה כזו

מאיפה?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
04-12-17, 22:38
הכי זול ישירות באלרם, עלו לי שם 41 ש"ח אחרי תחנונים וחנופה, וגם הכלבלב עזר... בחנות הראשונה שילמתי 50 ש"ח ליחידה.
לא לשכוח את אקדח ההתזה, 35 ש"ח משתלמים ביותר אם יש לך יותר מ- 2 פחיות לרסס ...

נדב42
10-12-17, 20:07
הרבה ספריי זרם מאז העדכון האחרון ...

גחון הבודי כבר מכוסה בשלוש שכבות (2 בדליינר ואחת צבע עליון).
השלדה עברה ניקוי יסודי בלי שיוף של הג'ינג'ים, השיקול היה לשמור עד כמה שניתן על הצביעה המקורית של השלדה.
כל הג'ינג'ים נצבעו בהמרייט (אחרי ששופשפו היטב עם מברשת קשה ככל שניתן), ואז נצבעה השלדה עם הבדליינר מצידה התחתון וספריי זפת מצידה העליון (בעיקר משיקולי תקציב - הזפת נרכשה לפני שאמיר כיוון אותי לבדליינר, וצידה העליון של השלדה פחות מועד לפגיעות מכניות). מעל כל זה, שכבה נוספת של צבע עליון.

למה צבע עליון בנוסף ? היו שטענו שהבדליינר והזפת חומרים גמישים מדי לעמוד בתנאי הסביבה וצריכים עוד שכבת הגנה. האמת - זה לא נראה לי הגיוני אבל העלות כבר באמת היתה זניחה וזה לא עיכב לי את הפרוייקט, ומכיוון שעבר מספיק זמן ייבוש לשכבות ההגנה אז אם לא יועיל בוודאי לא יזיק... מקסימום יתקלף, כפרה ...

ככה זה נראה:

117727 117728

ו... היום אחה"צ הורכב הבודי על השלדה :)

117729

המשך יבוא ...

איל מ
10-12-17, 21:53
אני לא מבין איך בדליינר, שאמור לצפות אמבטיות של טנדרים, ובשל כך בעל עמידות מכנית גבוהה (לפחות במוצרים המתחרים), יהיה רגיש לפגיעות.

נדב42
10-12-17, 22:02
כמו שכתבתי, גם אני לא.

אבל ממילא דברים אחרים עיכבו את המשך הפרוייקט, עלות הצבע הנוסף זניחה לחלוטין וזמן הצביעה היה קצר יותר מזמן הויכוח הפוטנציאלי ...
וכאמור, לא נראה לי שזה יכול להזיק, אז חסך לי התנגחויות מיותרות ואולי בכל זאת תרם משהו ...

- - - Updated - - -

לשם שינוי, הויכוחים היו מחוץ לג'יפולוג :)

GodsFather
11-12-17, 13:24
יש סוגים של בדליינר וכמובן תלוי בכמה שכבות ציפוי.

לפעמים הגמישות היא יתרון ולפעמים חסרון.

בזמנו אבו-שפם הסביר בשרשור שלי שאם השכבה עבה מידי אז יש סיכון להתנתקות של החומר במידה והבודי זז.

פלג_
11-12-17, 22:45
אני עכשיו בשיפוץ של סמוראי.
העדפתי בכל מקרה לעבוד עם מפרט של צבעים אפוקסים שעמידים לסביבה קורוזובית לפנים ותחתית הבודי, בהמשך גם לשילדה.
זה אומנם שלוש שכבות שונות של צבע אבל מתי שרוצים או צרכים תמיד ניתן לתת ליטוש קל ושוב צבע.

הצבע הזה לא נראה מספיק עבה, במה הוא שונה מזפת (טרוזון 3120 )?
הוא נראה מאוד דומה על פניו.

אך אתה יודע שהצבע העליון תופס על החומר הזה או לא תוקף אותו? הוא חלק מהמפרט?

נדב42
12-12-17, 19:51
העדפתי בכל מקרה לעבוד עם מפרט של צבעים אפוקסים שעמידים לסביבה קורוזובית לפנים ותחתית הבודי, בהמשך גם לשילדה.
זה אומנם שלוש שכבות שונות של צבע אבל מתי שרוצים או צרכים תמיד ניתן לתת ליטוש קל ושוב צבע.
הבעייה עם חומרים בסגנון אפוקסי (בסיס+מאיץ) היא שמרגע שערבבת את שני הרכיבים יש לך זמן מוגבל לצבוע, ואח"כ הצבע לפח (ואם לא הקפדת לנקות בזמן, אז גם המרסס או לפחות הדיזה).
אני לא מבין גדול בצבעים וחומרי איטום, ולא הצלחתי לגבש הערכה רצינית של כמות הצבע שאצטרך. חוצמזה העבודה אצלי היתה בהמשכים, כל פעם חלק, כך שיישום על בסיס פחיות ספריי מוכנות היה לי הרבה יותר נוח ונתן לי גמישות רבה.

הצבע הזה לא נראה מספיק עבה, במה הוא שונה מזפת (טרוזון 3120 )?
הוא נראה מאוד דומה על פניו.
כאמור אני לא מבין גדול, אבל השוויתי את הבדליינר לזפת והוא מרגיש אחרי היישום והייבוש יותר עבה וגמיש מאשר ספריי זפת.

אך אתה יודע שהצבע העליון תופס על החומר הזה או לא תוקף אותו? הוא חלק מהמפרט?
בדקתי במשטרה ועד כה לא הוגשה אף תלונה על תקיפה ...

נדב42
13-12-17, 13:09
אני מתחיל לקבל הרבה פניות בהודעות פרטיות לגבי חלקים משומשים שיישארו לי.

אני מתכוון למכור חלקים כדי לקזז לעצמי חלק מההוצאות, אבל אנא חכו בסבלנות עד שהויטארה תעלה בחזרה לכביש ואראה במשך שבועיים-שלושה שהכל מנגן טוב.

חלקים שכבר ביקשו ממני ויש עליהם מבחינתי "זכות ראשונים": סרן קדמי, מיכל דלק, קאליפרים קדמיים

נדב42
05-01-18, 10:06
טוב, קצת עדכונים...

כל האבזור הפנימי נשלף החוצה כהכנה לציפוי רצפת המרכב בדיינאמט:

118063

השלב הבא הוא הוצאת השטיח...

כאן אני רוצה לבקש מהחברים באתר, שאם אי פעם אעלה על דעתי לפרק שוב שטיח של רכב ולנקות מתחתיו, אנא הפנו אותי להודעה הזו ותזכירו לי שבי נשבעתי שלא אעשה שוב עבודה כזו. אללה-יסתור איזה סיוט. השטיח מתפורר מתחת לשכבת הגומי שלו (מין צמר סלעים כזה) וזו עבודת נמלים נוראית לנסות להוציא אותו פחות-או-יותר שלם.

118066

ואז צריך להוציא את כל הג'יפה הזו. סיוט, כבר אמרנו ?
ניסיתי לשפשף עם מברשת קשה, לא ממש דגדג לשאריות השטיח.
בסוף נמצא פתרון קסם והשאריות הוסרו לחלוטין:

118060

וזה הקסם: מלטשת רוטטת מלבנית פשוטה, עליה מורכב סקוטשברייט במקום נייר זכוכית ביד אחת, שואב אבק ביד השנייה, רבע שעה וכל השאריות סולקו :)

118064

שאיבה אחרונה ושטיפה של כל העסק ...

118062

118061

ואז, אם תסתכלו טוב בפינה השמאלית התחתונה בשתי התמונות האחרונות, תגלו ביחד איתי חלודה בסף של תא המטען.
כמובן שלא השארתי את זה ככה, אם כבר הגענו עד כאן :

118068
118071

118070

118069

והנה אפשר להתחיל להדביק את היריעות :)

118067

המשך יבוא ...

GodsFather
05-01-18, 10:13
אפשר גם עם משחזת זווית (AKA דיסק) ודיסקת שיוף, לא רק מלטשת, מכיר את הסבל אבל בסוף התוצאה תגרום לך לשכוח את זה.

ממש כמו הריון ולידה... או משהו כזה... :rolleyes:

ואם בא לך לתקן אצלי את בעיית החלודה הזהה לזו שזיהית אצלך באחורי הרכב, זה יהיה פנטסטי

OFF-RoaD
05-01-18, 11:30
אם כבר פירקת הכל, למה לא לכסות בחומר "שטיף" במקום השטיח?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

נדב42
05-01-18, 11:44
היריעות הן לגמרי "שטיף", וגם הצד העליון של השטיח המקורי, לא שיש לי תוכניות לשטןף שוב את הבפנוכו של האוטו ...

אמיר, תיקון החלודה זה לא עבודה שלי, ולפי כמות הברכות שליוו את התהליך, לא נראה לי שהוא ירצה לחזור על זה ...

שימוש במשחזת זווית יהיה אגרסיבי מדי. הרעידות הקטנות הן בדיוק המינון הנחוץ בלי לגרום נזקים ...

אלדר
05-01-18, 13:25
נראה טוב, נתת חיים חדשים לויטרה

נדב42
05-01-18, 15:54
תודה ☺
בינתיים יש כבר דאשבורד מורכב ☺☺☺

ishc
05-01-18, 16:12
חתיכת פרוייקט שיקום
סחטיין

מוטי טויוטה
05-01-18, 17:14
כיף לראות מחכים לעדכונים

Sent from my SM-N9500 using Tapatalk

נדב42
06-01-18, 06:03
תודה, תודה...
אתמול בערב כבר הותנע המנוע ☺

נדב42
08-01-18, 21:13
מתקדמים :)

118105

118106

118107

118108

118109

118110

118111

מוטי טויוטה
11-01-18, 01:39
תצליח. פשוט תענוג

chengreen
11-01-18, 13:39
טוב, קצת עדכונים...

והנה אפשר להתחיל להדביק את היריעות :)

118067

המשך יבוא ...

אחלה פרויקט

מאיפה קנית את היריעות? מחיר?

צריך את זה לפרויקט אחר
118137

תודה
חן

zivo
11-01-18, 17:14
נדב,
אתה באשכול הלא נכון, זה כבר מזמן לא מחשבות.....
כל הכבוד.
כל פעם מדהים מחדש, איך אנשים פה לוקחים רכב, מפרקים ומשקמים מחדש.
כמה פרטים, כמה סבלנות, כמה תושיה....
מדהים.

נדב42
11-01-18, 21:47
חן - היריעות מאיביי.
הם אולי לא הכי זולים במחיר הקנייה, אבל הגלובל שיפינג שלהם מוכיח את עצמו פעם אחר פעם במשלוחים שחייבים במס. אתה אמנם משלם את המס מראש, אבל אין יותר עמלות נסתרות ...

זיו - המחשבות לא מפסיקות לרגע.
חוצמזה, כדאי שאנשים ידעו מה עלול לקרות כשמתחילים עם מחשבות בתחביב שלנו ...

avikkllk
17-01-18, 16:35
התקדמתי מדהים. אני מחכה לתוצאה הסופית בקוצר רוח עלה והצלח

נדב42
17-01-18, 17:32
יש עוד המון פינישים ושפצורים להשלים, אבל עקרונית היא מוכנה לטסט :)

נדב42
13-02-18, 18:28
עברה טסט :)
אינשאללה מחר חוזרת הביתה, ואז מתחילה מלאכת הטיפוח :) :)

מוטי טויוטה
13-02-18, 18:31
תצליח חבר, כל הכבוד.
מחכים לחלקים [emoji108]

נדב42
16-02-18, 14:20
עברה טסט :)
אינשאללה מחר חוזרת הביתה, ואז מתחילה מלאכת הטיפוח :) :)

עוד לא ...
חופש בצלבים, שכחו למלא גז במזגן, חייב להחליף בולמים קדמיים (חופשים לא טובים, המלצות תתקבלנה בברכה ...)

מוטי טויוטה
18-02-18, 02:01
שלח מידות אבדוק לך אמדה אקסטרים, מרוצה מהם מורכבים אצלי כמה חודשים

GodsFather
18-02-18, 10:52
שלח מידות אבדוק לך אמדה אקסטרים, מרוצה מהם מורכבים אצלי כמה חודשים

Sent from my SM-N9500 using Tapatalkאני אמנם לא התקנתי אבל שמעתי עליהם טובות.

נדב42
18-02-18, 13:24
מאיפה לאיפה מודדים בבולמים כאלו ?

GodsFather
18-02-18, 14:43
מרכז בורג לכרית ראשונה

נדב42
18-02-18, 15:40
כרית ?

GodsFather
18-02-18, 16:11
כרית של הבולם בחיבור למעלה. יש כרית לפני ואחרי התושבת בשלדה.

נדב42
18-02-18, 16:27
אני מדבר על בולם קדמי, אתה מבלבל כנראה עם בולם אחורי...
(או שממש לא הבנתי אותך)

GodsFather
18-02-18, 18:34
צודק, התבלבלתי. בכל זאת.. כבר לא מחזיק כזה כמה שעות

נדב42
18-02-18, 18:38
צודק, התבלבלתי. בכל זאת.. כבר לא מחזיק כזה כמה שעות

:)

אז מאיפה לאיפה מודדים ?

מוטי טויוטה
18-02-18, 19:07
נדב של את המספר שלך בפרטי, אשלח לך מחירים אחרי שתחזיר מידות וסוג

נדב42
18-02-18, 19:25
שמישהו רק יגיד מאיפה לאיפה למדוד ...

GodsFather
18-02-18, 19:27
אתה צריך את כל המוט, כלומר כולל החלק של ההברגה מעל התושבת.

נדב42
18-02-18, 19:47
הטלפון שלי נכתב כאן כבר מספיק פעמים בגלוי ... 058-4214242

נדב42
19-02-18, 09:14
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/98826

אולי משהו אחר ?

נדב42
21-02-18, 13:12
118573

שגיא S
21-02-18, 13:22
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/98826

אולי משהו אחר ?

שני חברים טובים נוסעים על ויטארות עם איירון מן מקדימה. גם בין היחידים שבאמת בעלי מהלך ארוך יותר וגם נוחים מאוד.

נדב42
18-03-18, 10:14
טוב, אז הותקנו צמד קוני מתכווננים, כל הפרטים והתמונות כאן:
http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107174 (http://www.jeepolog.com/forums/showthread.php/107174)

קבעתי כיוון פרונט ובדיקה כוללת אצל קרמן למחר בבוקר, ואז אפשר יהיה להתחיל לנסוע בויטארה באופן שוטף :)

כמובן שיש עוד המון פיצ'עפקעס שצריכים התייחסות, רובם סביב חיבורי חשמל והתקנות למיניהן (מתזים, חלק מחלונות החשמל, כיוונון מראות, מקסטרק, כריות איירליפט, מערכת שמע), לאט לאט נטפל בכולם :)

GodsFather
18-03-18, 12:26
תושבות בולם חדשות יש?

נדב42
18-03-18, 12:53
התושבות הקיימות תקינות לחלוטין, ואם צריך יש מהויטארה השנייה ...

נדב42
30-03-18, 00:22
עדכון קצר:

השבוע נערכה נסיעת הבכורה של הויטארה לעבודה, דרך שבילי הירקון/תוואי הרכבת כמובן :)
בכיוונון המקורי הקוני קשים מדי לטעמי, לאחר כיוון למצב הרך ביותר זה כבר הרבה יותר לטעמי. בקרוב אני מקווה להתאים גם בולמים אחוריים ואז הרכב יתייצב כהלכה ...

באחד המעברים של הערוץ, כזה עם מדרגות והצלבות בדקתי את ההנעה הקדמית והנעילות. אז הנעילות פיקס אבל משהו מתקתק תחת עומס, כנראה אחת הציריות.

חוצמזה יש דליפה מהמדחס של המזגן ומלא פיצ'פקעס חשמליים, אבל הכי מעצבן זה שמתיזי המים לשמשה לא עובדים ...
יטופלו כולם כמובן, בהתאם לזמן הפנוי ולג'ננה שהם גורמים לי :)

גיא
30-03-18, 00:23
תתחדש.

erezgur
30-03-18, 08:48
נפלא, תתחדש נדב.

ואל תעז לנסוע בלי מתז-מיים-לשמשה תקין, יש ביקורות של משרד התחבורה...

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

נדב42
11-04-18, 20:40
המתזים עובדים (סתימה בצינור שנפתחה בעזרת נשיפה הגונה ...)
מדחס מזגן חדש בדרכו לארץ

והתחלתי לשחרר חלקים אז כל מי ששאל וחיפש ועדיין צריך, זה הזמן ...

GodsFather
11-04-18, 20:48
רק אני חושב על פרויקט ויטרה ארוכה פתוחה מהרכב השני?

שטח בלבד כמובן... בכל זאת ישראל

מוטי טויוטה
11-04-18, 20:54
היי נדב, כל הכבוד!
שלחתי בפרטי

נדב42
11-04-18, 21:02
רק אני חושב על פרויקט ויטרה ארוכה פתוחה מהרכב השני?
שטח בלבד כמובן... בכל זאת ישראל

נראה לי שרק אתה... איך אתה חושב לחבר את הבודי לשלדה ?
(חוצמזה, מיכל דלק כבר פורק ועבר לגלגולו הבא (על סמוראי ארוך)

GodsFather
11-04-18, 22:41
נראה לי שרק אתה... איך אתה חושב לחבר את הבודי לשלדה ?
(

בעזרת השם, בעיקר.

בוא נפתח את זה רגע - מה המצב של הבודי והשלדה הישנים? מה הבעיה עם קצת תיקוני ריתוך לא אסטטים וצביעה פשוטה למניעת חלודה?

חלפים יש לך בשפע (חוץ מטנק דלק).

מורידים דלתות וזגוגיות, מגלחים קו שמשה קדמית, כלוב מבוסס 2-3 קשתות תלוי כמה אתה מחמיר עם עצמך.
אם תתעקש על דלתות אז לגלח בקו החלון.

נדב42
11-04-18, 22:49
לא נראה לי שעזרת השם תספיק כאן...
לא החלפתי בודי בגלל אסתטיקה אלא בגלל שהוא מתפרק (יש תמונות אי שם במעלה השרשור) ואין דרך סבירה לחבר אותו לשלדה, בטח ברכב שעשועי שטח. זה יתפרק אחרי ימי נסיעה בודדים, גג.

נדב42
21-04-18, 14:15
טיול בכורה מחודשת ☺https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180421/926c404e75254ad6f2ec8d74fea6ca39.jpg

avikkllk
21-04-18, 14:23
הוחטאה שלך לא פחות ממושלמת.שאפו ענק

סולי
21-04-18, 14:28
מברוק!!
נשאר רק למצוא לך גאנט נורמלי...

erezgur
21-04-18, 14:34
אני רואה את שני הרכבים שלך ...

ishc
21-04-18, 14:54
נראה מעולה... יאללה נדב, מוכר?

נדב42
21-04-18, 18:44
נראה לך ?https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180421/724106d842e0de7f25c6fccfa32637cf.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180421/3bcf0c90f678d2e055f26c69a2be24e9.jpg

ishc
21-04-18, 19:10
...[emoji12]

מוטי טויוטה
21-04-18, 19:57
נראה אש. סע בדרכים טובות והלוואי ותענה לי לגבי החלק שדיברנו

נדב42
21-04-18, 21:49
אני מתנצל בפני מי שמחכה ממני לחלקים, אני בעיקר לא יודע איך לקבוע מחירים הוגנים לחלקים ...

GodsFather
22-04-18, 09:25
שאלה בפייסבוק ומשם תחשוב אם להוזיל או להשאיר כמו שאר השוק

סולי
22-04-18, 09:36
לחלק משומש לא רואה סיבה לדרוש/לשלם מעל 50% מערכו הנמוך (אם איביי יותר זול ממכשירי תנועה)... וכמובן שאעדיף פחות (:

נדב42
22-04-18, 09:45
נשאר רק למצוא לך גאנט נורמלי...
אני דווקא אוהב את הנינג'ות האלו ... שתהייה קצת ערסית, מה יש ?

נדב42
22-04-18, 10:12
ואם כבר, אז נשאר (אחרי שתיקנתי את השפריצרים בנשיפה הגונה ...) : לוקר שמאל לא משתחרר טוב, אחת הציריות הקדמיות מתקתקת, בולמים אחוריים, להתקין מחדש את האיירליפטים כדי שאפשר יהיה להתקין את הרדיו ...

אבל בלי קשר, טיול בכורה, קצת רשמים והשוואות מתבקשות: הויטארה יותר קלה לנהיגה מהצ'רוקי בכל תוואי. היא נטולת אגו (כלומר תחושה שהיא יכולה לעבור הכל בקלות, כמו בצ'רוקי) וברור שקצה גבול היכולת שלה אינו בר השוואה לצ'רוקי, אבל בתחום מעטפת הביצועים שלה, היא עושה הכל בקלות ונוחות רבה יותר (ורק תזכורת: מוגבהת 3", נעולה כפול, צמיגי M/T 235, טראנספר מופחת וסרן קדמי מברזל, לא בדיוק פראיירית)

אחד השיקולים בשיקום הויטארה היה האפשרות להזמין לטיולים גם חברים/משפחה נטולי ג'יפ. לטיול הזה ארזנו את אחותי וילדיה, את אמי וסבתי (4 דורות של פולניות בטיול אחד, מגילאי 7 עד 90, לא צחוק...) ויצאנו למסלול קליל מקיבוץ דליה דרך החורשן, אלונה, נחל תנינים ואמת המים לקיסריה. אין תחליף לחוויה הראשונית של טיול ג'יפים ערוך כהלכה, הצחוקים המתגלגלים של הפעוטות בסיבובים ובקפיצות לא עברו גם אחרי שירדו מהג'יפ בבית ("מתי ניסע שוב ?" ...)

בבכורה המחודשת נהגתי בויטארה בעצמי בשטח בעוד גל נוהגת בצ'רוקי, בעיקר כי רציתי להרגיש אותה ולראות שהכל בסדר. בטיולים הבאים (ואחרי שהתקלות המכניות תהיינה מאחורינו ובדוקות היטב), אני חושב שארגיש בנוח לתת לאחרים לנהוג, גם בשטח, גם לחסרי נסיון (כאשר אני מוביל את המסלול, מנחה בקשר או עוצר לכוון איפה שצריך. הויטארה הישנה (עם השיפורים והמיגונים שלה) מספקת בעיני איזון נהדר של תחושת בטחון (לא מוגזמת), יכולות ראויות בשטח גם עם נהג מתחיל, נוחות סבירה (מתלים טובים, מושבים סבירים, מזגן והגה כח) ועלויות מצחיקות. בדיוק מה שצריך כדי לקבל בברכה נהגים בתחילת דרכם בשטח.

ולא, אני לא מחליף את הצ'רוקי, הם לא באותה משבצת, וג'יפ גיבור זה כיףףףף :)

ronen7k
22-04-18, 10:44
עקבתי בשקט ,
נשמע ונראה טוב מאוד.
פשוט ת ע נ ו ג !
תהנה..

נדב42
20-05-18, 17:10
תודה, אכן נהנה ☺
מצחיק אותי במיוחד כשאני צריך לצאת אל או מהעבודה בשעות פקקים, ולוקח לי זמן להזכר שבעצם לא אכפת לי מהפקקים כי אפשר לנסוע דרך הירקון ☺☺☺

בינתיים הויטארה ספייר עלתה על 4 תמוכות ממרצפות מדרכה 40x40, גלגלים באוויר, ואפשר להתחיל לפרק ולשחרר חלקים ...

נדב42
20-05-18, 18:26
מוכנה ומזומנה ☺https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180520/e7fe55c4907391b3ea0598886ac2efa5.jpg

nir.samo
20-05-18, 19:01
אני עוקב ונהנה לראות ויטרה דור 1 מקבלת כזה שיפוץ יסודי, ישר כח.
גם אם זה על חשבון הלבנה 2:1 עדיין יחס טוב (-:

Sent from my F5121 using Tapatalk

avikkllk
20-05-18, 19:33
איזה פרויקט מעורר השראה..
נדב , ריספקט(!!)

מוטי טויוטה
22-05-18, 01:58
תודה, אכן נהנה ☺
מצחיק אותי במיוחד כשאני צריך לצאת אל או מהעבודה בשעות פקקים, ולוקח לי זמן להזכר שבעצם לא אכפת לי מהפקקים כי אפשר לנסוע דרך הירקון ☺☺☺

בינתיים הויטארה ספייר עלתה על 4 תמוכות ממרצפות מדרכה 40x40, גלגלים באוויר, ואפשר להתחיל לפרק ולשחרר חלקים ...אשמח בפרטי מחיר לחלק שדיברנו עליו. תודה רבה

נדב42
10-09-18, 18:55
איך הזמן רץ כשנהנים :)

לכבוד השנה החדשה, הגיע הזמן לטפל גם בצד העליון של המרכב, וטוב שכך ...
מתברר שאותה מכת חלודה שאני מזהיר מפניה את כל מי ששוקל לקנות ויטארה, קיימת גם בבודי ה-"חדש" של הויטארה שלי :(
הויטארה יצאה לסבב פחחות-צבע ולמרות שבדקתי ככל שניתן מראש, אחרי שפירקנו את הכנף הקדמית גילינו חלודות ליד צירי דלת הנהג.

המצב לא נעים, אבל עדיין בר-תיקון, ולפני שתעלה טיפת צבע אחת על האוטו, תסולק ממנו כל פיסת חלודה שתתגלה (וכבר נתגלו עוד כמה, בקטנה).

העבודה מתבצעת אצל פחח מכפר קאסם שקיבלתי עליו המלצה חמה, בסיום העבודה אדווח את חוות דעתי הפרטית. בינתיים הוא עושה רושם של בחור יסודי, לא מתעצל לפרק ידיות, פלסטיקים ושאר ירקות, ומזהה חלודות קטנות כגדולות גם במקומות שאני פספסתי.

זהירות, תמונות קשות ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180910/2825c5e8ce3e8f89f2446e5a6ccaabe3.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180910/ebee0622da0b56f0ce997002cea7a305.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180910/ba2b0686400e2a0887c551214bd48ca1.jpg

asafk
11-09-18, 22:25
אכן תמונות קשות.
זה פחח מהאסכולה של לתקן בערך ולהשלים עם חומר, או מהאסכולה של תיקוני פח מדוייקים?
בקיצור, זה מישהו שאפשר להפקיר בידיו רכב אספנות?

אסף.

נדב42
11-09-18, 23:22
אני מקווה שמהאסכולה השנייה (כך לפי דבריו...), בכל מקרה את הגזרה הספציפית הזו אני מתכוון לבדוק היטב לפני שהוא שם שם איזשהו חומר ...

גיא
11-09-18, 23:40
יש חבר שעשה שיפוץ לדי90 לאחרונה. אני אבקש רשות להעלות צילום. הוא מאד מרוצה מהעבודה של הפחח/ צבעי

נדב42
12-09-18, 00:11
תודה,

העבודה כבר התחילה, לא אחליף עכשיו פחח אלא אם כן הוא ייתגלה כפלופ רציני ...

נדב42
26-09-18, 17:48
מכירים את זה שלכל בעל מקצוע מבני דודנו יש בן-דוד למשימות מיוחדות ?

אז אחרי קצת עיכובים מכל מיני סיבות, הגיע היום, הגיע הבן-דוד, ומתחילים לחפור בחלודות הכבדות לקראת ייצור קורה חדשה ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/407a9ee1db4ad37439bfffc2310e2141.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/86528e2ab176c2a770cc4464419b36fd.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/f186a84ee829cb4649b97793e0e98344.jpg

נדב42
26-09-18, 18:06
אסקלציה ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/d5a4903a2136b4004fd56604d5448774.jpg

נדב42
26-09-18, 20:41
אחרי קצת (הרבה) חפירות ארכיאולוגיות סילקנו את רוב החלודה. מה כדאי לשים על המעט שנשאר ולא נגיש לשיוף ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/3b37a2e6ad4b2ede473c6f25f3ed9933.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/d34afdff5253cf9ba69cc478f95f0cd0.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/5262f709adb153d73c4054012e906c60.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/5327543d57f3fb9a1afe2c5678599ff3.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/57c41c7b7be7b1151ad7c39263a64c8e.jpg

איל מ
26-09-18, 20:50
תיאורטית,
ממיר חלודה.
אבל נראה לי (אני לא מבין גדול בתחום), שהמצב שם יותר חמור ממה שממיר בלבד יכול לטפל.

נדב42
26-09-18, 21:00
התמונות הם לפני שיוף סופי, חשוך מדי עכשיו כדי לעשות עבודה טובה בזה ...

נדב42
26-09-18, 21:30
זה טוב ?

יש הבדלי איכויות משמעותיים בין יצרנים/מוצרים שונים ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/7bbe1c7e32cc6d80a3629a6c44c35834.jpg

asafk
26-09-18, 23:26
אכן תמונות קשות.
מנסיוני - ממיר חלודה טמבור - מצויין. לא לשכוח ליישם אותו על רטוב, ולא לשכוח לצבוע עליו צבע עליון.

אסף.

boaz avrahami
26-09-18, 23:57
אין אפשרות להתיז עליו חול/ גרגרי פלדה?

נדב42
27-09-18, 00:48
אכן תמונות קשות.
מנסיוני - ממיר חלודה טמבור - מצויין. לא לשכוח ליישם אותו על רטוב, ולא לשכוח לצבוע עליו צבע עליון.

אסף.מה זאת אומרת "על רטוב" ?

נדב42
27-09-18, 00:49
אין אפשרות להתיז עליו חול/ גרגרי פלדה?רעיון מעולה, כבר מזמן חשבתי לקנות לעצמי מתיז חול ידני קטן, כנראה שזה תירוץ טוב :)

asypeer
27-09-18, 08:17
אל תשכח מיגון, לא בריא לנשום את הדרעק הזה.

איל מ
27-09-18, 08:22
על רטוב הכוונה היא לשטוף טוב עם מים, להסיר עודפים מים (לנגב או עם לחץ אוויר), אבל החלודה עדיין תישאר לחה, ואז ליישם.
נשמע הפוך מכל מה שאנחנו מכירים מצביעת מתכת, אבל ככ זה עובד.

פלג_
27-09-18, 08:35
תקרא את ההוראות, אם אני זוכר נכון "על רטוב" זה שהמתכת צריכה להיות לחה לפני.
ויש גם חלון זמן לישום צבע יסוד.

אם תרצה קצת יסוד אפוקסי אתה מוזמן

נדב42
27-09-18, 10:30
לקחתי יסוד אפוקסי של סיקנס, ההוראות שקיבלתי הן ליישם מייד אחרי ניקוי חול, על יבש.

אם יש מקומות שלא מצליחים לנקות את החלודה, רק שם לשים ממיר חלודה. כרגע לא נראה שיהיה צורך ...

אקדח ניקוי חול נרכש במ.נ.מ. , 350 ש"ח

דוגמא ללפני ואחרי:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/8446c3c0d394902351d00e479941c74f.jpg

נדב42
27-09-18, 11:18
נוקה היטב והחלקים שעומדים להיחסם מאחורי פח חדש נצבעו ביסוד אפוקסי לפני שיעלמו ולא יהיו נגישים יותר ...
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/d4a9581aa557cde68e0770b4a336f4f4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/d6b2c81d4ff78874b57bd80e3232cc02.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/b1de06c38243378c26db1b2cfd8c7d73.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/94aae90f1812db389106b8a1a7f247c4.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/5efe46ba95a3925ddc690a231cdc1a62.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/7d8b30fa40daf50784cc3919f026ef1d.jpg
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/c2d8fa03423674d78bb8f3fb6e00d215.jpg

נדב42
27-09-18, 14:23
ועכשיו גם כוסה בזפת, אפשר להתחיל לרתך :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/e9c21621a89720188780d9bd576f23ee.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/9abc8054c098b0662865cdd896e3a8c8.jpg

נדב42
27-09-18, 15:11
התחלת הבנייה :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/f4633e23c9c333b0682537b4fc179b7e.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/3b6979bdb0baf61186f0f865f0c591cd.jpg

נדב42
27-09-18, 16:42
המשך ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/1e0eec6ed8e70ddcd25769d3ea8ad655.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180927/407073f6558b67bb00695c7fd6b80253.jpg

נדב42
28-09-18, 08:42
חתיכת כלבת העבודה הזו, לא יאומן כמה זמן זה לוקח וכמה סבלנות יש לבחור... את ה-"קורה" הוא משחזר במבנה המקורי, כלומר מבנה משתי שכבות של פח מכופף.

אתמול יצאתי מהמקום כאשר הוא עדיין עובד על השכבה הראשונה, וסיכמנו שהוא לא ימשיך לשנייה בלי שנעבור לבדוק יחד את הראשונה.

זה מה שחיכה לי בבוקר:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/1c76122c34cae9c32a96cf4446e640f6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/3a0db36aa71e864babafad05ab7a2630.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/191a1ad4e348d6877d1faf746da5d450.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/78241b7836ffe7064039cc39e4ccaa7a.jpg

קשה לראות בתמונות, אבל הסגירה נראית כמעט מושלמת, ואת המעט שנשאר הוא ישלים היום, ואח"כ יעבור לשכבה השנייה. יום ארוך לפנינו ...

איל מ
28-09-18, 10:09
הבחור עובד עם אלקטרודות? כי כך זה נראה מהתמונות (במילים עדינות).
בנוסף, אתה תצטרך לשים את נדעת איך אתה נפטר מכל החלודה שבין הריתוכים (משימה כמעט בלתי אפשרית, וכן, איך אתה צובע את הפח שנשרף בחלק הפנימי בזמן הריתוך. כי כמו שזה נראה כרגע, החלודה תרים את הראש המכוער שלה בחזרה די מהר.

נדב42
28-09-18, 10:16
לא אלקטרודות, co2, אבל זו עבודה בהמון נגיעות קטנות, בכל זאת צריך לזכור שזה פח של סוזוקי ...

לצד הפנימי של הקורה אפשר להגיע עם צינורידקה של ספריי, אין לי מושג מה אפשר/נכון לעשות בין השכבות ...

tallevi
28-09-18, 10:21
זה טוב ?

יש הבדלי איכויות משמעותיים בין יצרנים/מוצרים שונים ?

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180926/7bbe1c7e32cc6d80a3629a6c44c35834.jpgחומר מעולה, עבדתי אתו המון.

טל.

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

המשוטט
28-09-18, 11:10
לא אלקטרודות, co2, אבל זו עבודה בהמון נגיעות קטנות, בכל זאת צריך לזכור שזה פח של סוזוקי ...

לצד הפנימי של הקורה אפשר להגיע עם צינורידקה של ספריי, אין לי מושג מה אפשר/נכון לעשות בין השכבות ...https://youtu.be/dDl6CDjW0KI

אמנם בלנד רובר אבל בהחלט נראה מתאים לצרכיך

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

נדב42
28-09-18, 11:10
טוב, בין השכבות (כלומר על השכבה הראשונה) צבענו יסוד אפוקסי. השכבה השנייה צבועה מראש ואת מה שישרוף הריתוך, ישרוף... לא יודע מה יש לעשות לגבי זה ..

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/7b4d3ab7ee4839abcaad192e1b33c70c.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/66c67b961b86f30ede25b6ccfeea2aa2.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/03ba6b2d8b451b62c053b367c6cef19d.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/734941ae607adbd505e33c65e50af325.jpg

סולי
28-09-18, 11:20
צר לי להיות הסקפטי ... אבל לדעתי.. בלי ניקוי חול או הסרה מוחלטת של הסרטן... זה רק עניין של זמן עד שיחזור.

Sent from my SM-A530F using Tapatalk

פלג_
28-09-18, 11:59
חתיכת כלבת העבודה הזו, לא יאומן כמה זמן זה לוקח וכמה סבלנות יש לבחור... את ה-"קורה" הוא משחזר במבנה המקורי, כלומר מבנה משתי שכבות של פח מכופף.

אתמול יצאתי מהמקום כאשר הוא עדיין עובד על השכבה הראשונה, וסיכמנו שהוא לא ימשיך לשנייה בלי שנעבור לבדוק יחד את הראשונה.

זה מה שחיכה לי בבוקר:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/1c76122c34cae9c32a96cf4446e640f6.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/3a0db36aa71e864babafad05ab7a2630.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/191a1ad4e348d6877d1faf746da5d450.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/78241b7836ffe7064039cc39e4ccaa7a.jpg

קשה לראות בתמונות, אבל הסגירה נראית כמעט מושלמת, ואת המעט שנשאר הוא ישלים היום, ואח"כ יעבור לשכבה השנייה. יום ארוך לפנינו ...

מהניסיון שלי בשיפוץ הסמוראי, 99% מהריקבונות הם איפה שהיו שני שכבות פח.
נכנס שם לכלוך, רטיבות, בוץ וכו' ואז מתחילה החלודה.
בכל מקום כזה שעשיתי תלאים החלפתי את השיטה של שני הפחים הדקים בפח אחד עבה יותר.
ולא צריכה להיות בעיה לרתך גם פח של סמוראי, מה גם שאם לוקחים פח אחד עבה גם הרבה יותר נוח לרתך.

אגב בחללים שאין גישה יש חומרים ייעודיים להגנה עליהם, מגיע עם צינורית.
אני ישמתי בכל הקורות הפנימיות שאין אליהם גישה.
בסה"כ נראה חומר לא רע.

נדב42
28-09-18, 13:51
בסה"כ נראה חומר לא רע.

איזה חומר ?

(מאוחר מדי לשנות את השיטה, השכבה השנייה כסרמכמעט גמורה על האוטו ...)

פלג_
28-09-18, 14:37
זה החומר של וירט:
https://www.partclick.co.il/shop/product/%d7%aa%d7%a8%d7%a1%d7%99%d7%a1-%d7%95%d7%a7%d7%a1-%d7%9c%d7%a4%d7%aa%d7%97%d7%99%d7%9d-%d7%a6%d7%a8%d7%99%d7%9d-wurth

אני הזמנתי אותו אבל במיכל של ליטר ועובד עם אקדח אויר יעודי וצינורית של איזה חצי מטר.

נדב42
28-09-18, 18:01
העיקר הבאתי בודי "כמו חדש " :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/dc4c080b8efa5f65b68784dcc07740c2.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20180928/b1857f0550cbc989f0de2d77c4f5237f.jpg

נדב42
29-09-18, 14:36
בסה"כ נראה חומר לא רע.

החומר אכן נראה לא רע, יושם בכמה וכמה מקומות נידחים ומועדים...

ותודה רבה לפלג, שבנוסף לרעיון ולמידע, טרח ובא לעבודה במיוחד כדי לתת לי מהחומר שנשאר אצלו כך שאספיק ליישם לפני שהפחח צובע הכל ביסוד אפוקסי. זה לא מובן מאליו שמישהו שמעולם לא פגשתי יעשה את המאמץ, בשבת, ובחיוך גדול :)

אז תודה פלג, ועל זה שלא הסכמת לקחת כסף, אתה עוד תשמע ממני ...

נדב42
30-09-18, 00:53
זהו, שכבה ראשונה של יסוד אפוקסי נצבעה על כל מקום שנחשפה בו המתכת (והיו הרבה כאלו ...), מכאן זה כבר המשך עבודת פחחות רגילה, שלא תצריך נוכחות אינטנסיבית שלי ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180929/29f7ca689bcf60deb1d7e22e40169ad9.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180929/c48424972eab4cb25f051addddb352e9.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180929/fb8610126b30b10910c14a49e97b474d.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180929/88023f190a53ef031fb16b379a66af05.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180929/8f1260eff60fa1305ae857576d623d02.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180929/b01c5ce1022df9804a13a363265bfb26.jpg

liontamer84
30-09-18, 06:21
כל כך הרבה עבודה על בודי כביכול במצב טוב.
כמו שנאמר - הכל יחסי.
אין הרבה אנשים בעולם שהיו עושים את העבודה היסודית הזו שאתה עושה עם הרכב הזה.

שאפו.

נדב42
30-09-18, 08:22
אחרי שראיתי את הסמוראי של פלג, אני מרגיש פתאום מאוד חפיפניק בעבודה על הויטארה ...

ואז בא הפחח והראה לי עוד המון מקומות שהצריכו התייחסות, שאני בכלל לא ראיתי לפני כן ...

ואיזו עבודה קשה זה פחחות (מהמילה פח, לא מהמילה שפכטל...), שעות על גבי שעות של 2 אנשים מיומנים וסבלנים עם רתכת, דיסק ובעיקר פטישים שונים ומשונים וסדנים קטנים שמושחלים למקומות שמי-חשב-שבכלל-אפשר ...

אני מניח שהבחור לא קורא פה, אז אגיד את זה בצורה ברורה: מרגיש לי שאני משלם ממש מעט כסף עבור המון עבודה סיזיפית ויסודית, שבחיים לא הייתי מצליח לעשות בעצמי בצורה טובה. אפילו לא סבירה.

האוטו כרגע צבוע ברובו (בכל מקום שנחשפה המתכת) בצבע יסוד אפוקסי של Sikkens, חומר שעולה 400 ש"ח לליטר צבע + חצי ליטר מקשה ...

אחרי מילויים (פיבר טחון, לא השפכטל הרגיל) וליטושים סטנדרטיים, ייצבע כל האוטו בשכבה נוספת של יסוד אפוקסי (IVAT) שכבר מגוון כשכבת רקע לצבע החיצוני, אח"כ צבע חיצוני (Sikkens), ואחריו 3-4 שכבות של לכה עם כמות מקשה כפולה מהנוסחה המקורית ע"מ לקבל עמידות מוגברת לשריטות ואבנים מזדמנות מצמיגי האופנוע/טרקטורון שנותן גז לפני (למעשה, יותר נפוצות הן האבנים שהכלבלב מעיף אחורה ...)

אני מסכים עם כל מי שאומר שההשקעה לא סבירה בהיבט הכלכלי, אבל זה רכב שאני אוהב, הוא נכון לי משיקולים רציונליים ואי-רציונליים גם יחד, ובעיקר: אני נהנה לנהוג בו ולא מצאתי רכב שיוכל להחליף אותו בשימוש יומיומי וייתן לי את אותה התמורה וההנאה. ולפני שכולם קופצים פה: הצ׳רוקי שהוא רכב מדהים לא יכול לשמש אותי כרכב יומיומי בתנאים המעשיים בארץ, ולפאג׳רו/טראנו/טרופר/ל"ק (למעט סדרה 70) פשוט לא התחברתי, לא אוהב לנהוג בהם...

אז אמנם עבודת הפחחות-צבע עוד לא גמורה, אבל ראיתי את הפינישים שקיבלו אצל הבחור רכבים אחרים שהיו שם, ואני רגוע לגמרי בהיבט הזה. אני גם לא מלחיץ אותו בזמנים למרות שהיה כבר עיכוב ניכר בעבודה. נראה לי שאני מקבל כאן תמורה יפה מאוד לכסף שלי ...

ishc
30-09-18, 08:43
אם הוא באמת טוב כמו שאת המקווה יש מצב שהשרשור הזה יעשה לו רק טוב מבחינת עבודה. בכל מקרה שאפו על ההשקעה.
רק דבר אחד לתשומת לבך, מהניסיון שלי עם לכות דו רכיביות כאשר משנים את הנוסחה של התרכובת (כפול מקשה כמו שרשמת) לרוב לא מתקבל תוצאה טובה יותר. למשל בלכות דו רכיביות של דופון וגלזוריט אני זוכר שטעות בכמות המקשה והלכה לא מתייבשת. עברו יותר מ-10 שנים אז אני מקווה שאני זוכר נכון אבל זה שווה בדיקה.
בהצלחה

נדב42
30-09-18, 08:59
את ההנחיות לשינוי הנוסחה בלכה, כולל שינוי באופן היישום (כמות מדלל בהתזה, זמני ייבוש), קיבלתי מספק החומרים שכבר התנסה בזה, אכל קש אצל מישהו אחר, והיום כבר יודע לתת נוסחה בדוקה שעובדת ... זה לא "עלא באב אללה" ...

נדב42
30-10-18, 16:18
מתקרבים לישורת האחרונה, אינשאללה מחר-מחרתיים הויטארה תיכנס לתנור ...

אני חייב לציין שזה בעל המקצוע השני שנוגע לי באוטו ואני יכול להגיד שהוא יותר פדנט ממני (הראשון הוא ערן המסוקס כמובן). בזמנים הוא לא להיט, כמצופה מבן-דוד, אבל הוא לא מחפף ורואה כל פיפס וכל סימן קלוש של חלודה. סחטיין.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181030/770235154b87f05fe8f092cb9b3d3904.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181030/661c3794967f55170cd747517a72c5fb.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181030/63bc1727770bd8ca80799e2c1e53c22d.jpg

tallevi
30-10-18, 16:23
נראה עבודה ממש יסודית. הולך להיוולד לך אוטו חדש...מזל טובב!

Sent from my Mi MIX 2 using Tapatalk

נדב42
30-10-18, 16:34
האמת, ממש הפתיע אותי בקפדנות ובחדות העין. לדוגמא: הוא זיהה התחלה של חלודה מתחת לגומייה של השמשה הקדמית וקרא לי לראות. לא ראיתי כלום. למחרת כשבאתי לא היתה שמשה קדמית, והוא הראה לי 2 מוקדי חלודה שהסתתרו מתחתיה. והיו הרבה מקומות שהוא מצא ותיקן שאני בכלל לא שמתי לב. הבחור לא מחפף ולא מתעצל. נדיר.

כמובן שזה עולה לי, יותר מהמחיר ההתחלתי שסוכם, אבל בהתחשב בכמות העבודה הנוספת שבוצעה, לגמרי סביר והגון.

נדב42
30-10-18, 16:42
אחרי עבודות הפחחות הגסות ותיקוני החלודות נצבעה שכבה הראשונה עם יסוד של סיקנס. אחריו בוצעה כל עבודת הפחחות הסטנדרטית, ועכשיו הרכב נצבע בשכבה של "פוליאסטר"

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181030/7d8ce67c4344bb022030577932a83c41.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181030/8e97bcaac3c4fa6615d891cc9c81528a.jpg

השכבה הזו צריכה ייבוש טוב לפני שאפשר לשפשף אותה ולעבור הלאה לתנור.

השכבות הבאות: משהו שהפחח קורא לו "קומפקט פילר", אחריו יסוד מגוון על כל האוטו, אחריו 2-3 שכבות של הצבע העליון (בחרתי צבע עם הרבה פנינה, כך שהכיסוי שלו מצריך מספר שכבות), ובסוף 2-3 שכבות של לכה.

avikkllk
31-10-18, 15:28
איזה יופי של עבודה,
מדהים!
מחכה לתוצאה הסופית

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

נדב42
31-10-18, 15:59
גם אני :)

אה וגם יהיה ציפוי ננו מעל הכל, כי אם כבר יש את כל ההכנה לצבע אז למה לא :)

asafk
31-10-18, 21:27
מה זה ציפוי ננו?

אסף.

נדב42
31-10-18, 21:33
http://bfy.tw/Kdaw

איל מ
01-11-18, 10:09
זה ציפוי של הביוקר שמונע הדבקות של לכלוך, ובעיקר מספק הגנה על הצבע משריטות (טוב למי שמפחד מענפים. אין לי מושג אם זה באמת עובד).

נדב42
01-11-18, 10:30
זה ביוקר בעיקר בגלל עבודת ההכנה הדרושה. במקרה של רכב שעובר צביעה מלאה, הכל כבר מוכן. למעשה הוא אפילו לא מחייב אותי על זה בתשלום נוסף ...

נדב42
01-11-18, 10:43
על הפוליאסטר הפחח ריסס פיזור דליל של צבע שחור, וכך כשהוא מלטש בעדינות נשארים סימנים שחורים ברורים בכל מקום שנשאר פגם.

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181101/0145ab0b6ae1b166a9384e951385c568.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181101/bebb9e3781355c11005e52146d98a8fa.jpg

נדב42
12-11-18, 09:41
בשעה טובה, מוכנה לצבע :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/7e9385a74b6721fd37bbb6c5745b7b6b.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/fe8d81c8c350ab7019fc98fa5695497f.jpghttp s://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/38376b56f038650e6e0950dacffda0e7.jpg

boaz avrahami
12-11-18, 09:45
אנשים לא מודעים כמה בני דודים קיפחו חייהם עד שהגעת לרגע הזה...

כמה סבתות ובני דודות הלכו לעולמם [emoji23] ?

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
12-11-18, 10:37
2 לוויות, 2 אשפוזים, ו-2 מעברי דירה של העסק ...

אבל הנה, שכבה ראשונה (יסוד אפוקסי) כבר בדרכה ...https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/702cfc26cc0f56102ebb9a79aa6fc129.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/85da49b40a40a393f6ab791c911bf9c1.jpg

נדב42
12-11-18, 12:45
וגם צבע עליון יצא לדרך ☺

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/8f0719dd2830b956e11c76dd04f2b8ca.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181112/c7929e5421b78e0e167c9194deb1bd32.jpg

liontamer84
12-11-18, 16:25
כבר מתיישב על האיביי לחפש לך מחדש מדבקה של בולה.

זה עוד 4 כוח בגלגל לפחות...

avikkllk
13-11-18, 08:15
יפייפה!!

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

raanan
13-11-18, 11:06
למה לא להחזיר עטרה ליושנה (צבע לבן ) ?

רענן

boaz avrahami
13-11-18, 11:28
זה צריך להתאים לצבע של הצירוקי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

גיא
13-11-18, 11:33
זה צריך להתאים לצבע של הצירוקי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

כאילו הסירת הצלה של הצרוקי ?

boaz avrahami
13-11-18, 12:49
יותר בכיוון של מחזיק המפתחות של הצ׳ירוקי

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
13-11-18, 13:56
למה לא להחזיר עטרה ליושנה (צבע לבן ) ?

ככה בא לי ...

תמונות ראשונות מהצבע החיצוני (אחרי לכה, לפני ליטושים, הצבע יותר עז ממה שרואים בתמונות) :

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/24babc16814e93e6a937eebe8f82d618.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/ebb86bf4169b2e167df3b486ec3962a1.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/ad21d6e34aec58874d6db16562ccf258.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/3ebbd9f64f635d7595d1d6dfd6be83df.jpg

גיא
13-11-18, 13:59
יפיפה !

avikkllk
13-11-18, 14:01
ומקצועי!

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

סולי
13-11-18, 14:20
יפה מאוד.. זה גוון מקורי של סוזוקי?

אגב ידיות בצבע הרכב זה בתוספת תשלום?

..ורגע ברצינות... למה לא להשאיר אתהפלסטיק בשחור או לפחות לצבוע בשחור?
כשהצבע יתחיל להתקלף זה יראה עזתי...

נדב42
13-11-18, 14:23
אין מה לדבר, האיש יודע את עבודתו, גם בפחחות וגם בצבע. וגם ידע לעצור כשהתגלה הצורך בבנייה מחדש של הקורה הכפולה ולגייס בן-דוד אחר כדי לקבל עבודה טובה יותר.

הוא גם לא מחפף ולא עושה קיצורי דרך. כשגילינו באיחור רב חלודות בדלתות האחוריות, כאשר כל האוטו כבר מוכן לצבע, הו לא התבלבל ושלח אותי להביא את הדלתות מהויטארה הלבנה, שהתגלו כטובות בהרבה, ולמרות שהיה צריך לעשות מחדש את כל ההכנה מחדש על הדלתות הלבנות הוא לא "עיגל את הפינה" הזאת ועיכב את כל הצביעה כדי להגיע עם רכב במצב הכי טוב שאפשר.

שאפו.

למען התיעוד אני מצרף את הנוסחה של הצבע (צבעים של סיקנס). את הצבע העליון צריך לצבוע מעל שכבה מוקדמת אדומה (במקרה שלי זה היה יסוד אפוקסי מגוון) כי זה צבע עם המון פנינה ולכן בעל שקיפות גבוהה

עד כמה שאפשר לראות בינתיים, אנא מבסוט :)

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/e993a776f436f67b5b0567acab1422c3.jpg

נדב42
13-11-18, 14:27
יפה מאוד.. זה גוון מקורי של סוזוקי?

אגב ידיות בצבע הרכב זה בתוספת תשלום?

..ורגע ברצינות... למה לא להשאיר אתהפלסטיק בשחור או לפחות לצבוע בשחור?
כשהצבע יתחיל להתקלף זה יראה עזתי...

הידיות בצבע הרכב גם במקור.

הפלסטיקים פורקו ויוחזרו אחרי השלמת הצביעה, ויש גם חלקי מתכת שצבועים במקור בשחור, וכך יהיו גם בסיום העבודה. זה שהאוטו צבוע בלכה לא אומר שהעבודה הסתיימה...

סולי
13-11-18, 14:31
הפאר וההדר שבויטרה שלך לא מוכרת אצל בעלי הסמוראים... סחטיין!

GodsFather
13-11-18, 16:20
הפאר וההדר שבויטרה שלך לא מוכרת אצל בעלי הסמוראים... סחטיין!

Sent from my SM-A530F using Tapatalkרכב בורגני אחרי הכל...

למרות שהיו כמה שרוטים גם בקרב הסמוראים

נדב42
13-11-18, 16:29
זה לא העניין של בורגני, הדגש בפרוייקט הזה היה בנייה של הרכב כך שישרוד כמה שיותר זמן. מיגור חלודות ככל שניתן, איטום השלדה והבודי, צביעה עמידה ככל הניתן. מילת המפתח היא שימור, והאפשרות לבחור איזה צבע שבא לי היא רק בונוס ...

נדב42
13-11-18, 23:29
עוד לא הספקתי לראות את הויטארה באור יום, אבל הנה תמונה באדיבות הפחח:

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181113/1e63818802bd2b5d5e55c89f36ad69bd.jpg

גיא
14-11-18, 06:45
עכשיו תתחיל לפחד להחנות אותה מתחת לעץ בכניסה כדי שהציפורים לא יחרבנו עליה.

לא לנסוע לטייל כי השיחים ישרטו אותה

לא לחנות בקניון כי יפתחו דלתות עליה ...

בקיצור.

אוטו בנפתלין ;)

נדב42
14-11-18, 08:06
נראה לך ??

GodsFather
14-11-18, 08:52
מה לגבי הטמבונים? נראה דהוי משהו

נדב42
14-11-18, 09:30
הבגושים מפורקים, מה שבתמונה זה הבסיס המתכתי שלהם.

תבנית הצבעים המקורית תישמר - מה שהיה במקור שחור יישאר שחור, ומה שהיה במקור בצבע הרכב יהיה בצבע הרכב...

נדב42
20-11-18, 01:03
העבודה מתקדמת בעצלתיים. הלכה עברה שפשוף ועכשיו שלב הפולישים (כן, ברבים, 6 מעברים עם 4 סוגי חומרים...).

נכון להיום בוצעה בערך מחצית העבודה של הפולישים. הוצאנו את הרכב לשמש כדי לצלם אבל המצלמה לא מצליחה לקלוט את הגוון האמיתי, כנראה מסנוורת.

הגוון יצא בול כמו שרציתי, הצביעה מרגישה איכותית אפילו יותר מרכב חדש מהחברה. לא שאין פגמים, אבל הם יטופלו במסגרת הצביעה המשנית של הפגושים ושאר האביזרים.

אני מצרף תמונות, אבל כאמור הן ממש לא משקפות את המציאות ...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181119/fa6eeb3e909f975b6bb0679e94e48126.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181119/9feddcb4313613ab49d89b1746e0ab80.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181119/2084ab5d944247d59ee1f0d9eb5cdf16.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181119/ab72d47dec9eb0b04efb39489b397409.jpg

avikkllk
20-11-18, 06:28
יפייפיה

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

GodsFather
20-11-18, 09:35
תמונות עירומות...כמו תינוק בפגיה.

מה התכנון לגנטים? תגיד לי בבקשה שזה לא נשאר ככה אחרי כל ההשקעה שלך

נדב42
20-11-18, 10:58
לגמרי נשאר ככה. אני אוהב אותם ...

GodsFather
20-11-18, 12:04
אתה סתם עושה דווקא עכשיו

סולי
20-11-18, 12:07
לא לא....
... הוא אמיתי ... גם אני הרמתי גבה כשראיתי אותו מתגלגל איתה.

נדב42
20-11-18, 14:01
מה אתם רוצים מהג׳אנטים ?
מה הייתם שמים שם במקום ?

ובינתיים חידה: ניסיתי שוב לצלם את הצבע הסופי עם הטלפון, וזה לא ממש הצליח. אח"כ הסתכלתי שוב ואז זה קפץ לי לעין... מה רואים בתמונה ?

בין הפותרים נכונה יוגרל סט קפיצים משומש ומקוצר של קאלמיני.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181120/b19cf5cc847f4b1e011ce05a5d76a64f.jpg

erezgur
20-11-18, 14:14
חידה קלה מדי...

לגבי הצילום - נסה לעבור למצב ידני במצלמה (גם בטלפון אפשר) ואז לשנות את ערכי החשיפה.
או לחילופין - נסה להתמקד (פוקוס) על נקודה אחרת.

נדב42
20-11-18, 14:17
חידה קלה מדי...

התשובה צריכה להיות מלאה כמובן...

נדב42
20-11-18, 14:20
לגבי הצילום - נסה לעבור למצב ידני במצלמה (גם בטלפון אפשר) ואז לשנות את ערכי החשיפה.
או לחילופין - נסה להתמקד (פוקוס) על נקודה אחרת.

ניסיתי כל מיני, הצלחתי אפילו לגרום לטלפון להתפקס על המרקם של הצבע מתחת ללכה, זה לא יוצא דומה למה שרואים בעין.

boaz avrahami
20-11-18, 14:25
מה אתם רוצים מהג׳אנטים ?
מה הייתם שמים שם במקום ?

ובינתיים חידה: ניסיתי שוב לצלם את הצבע הסופי עם הטלפון, וזה לא ממש הצליח. אח"כ הסתכלתי שוב ואז זה קפץ לי לעין... מה רואים בתמונה ?

בין הפותרים נכונה יוגרל סט קפיצים משומש ומקוצר של קאלמיני.https://uploads.tapatalk-cdn.com/20181120/b19cf5cc847f4b1e011ce05a5d76a64f.jpg

ריפעת טורק מחזיק את כפון

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

נדב42
20-11-18, 14:32
לא.

-->