PDA

צפייה בגרסה מלאה : טיוטה מתקלקלת והרבה!

ליעד ע
30-06-17, 10:35
שלום לכולם,
ההודעה הבאה נכתבה מייאוש ותיסכול....
ברשותי טיוטה היילקס 99 שנרכשה לפני כשנתיים...
הרכב נקנה ומיד הוכנס למוסך לצורך טיפול איפוס(החלפת כל הפילטרים,שמנים וכל מה שהמכונאי ראה בעין, הכל מקורי),
בהמשך הדרך הקפדתי על טיפולי בזמן והחלפת כל דבר שנראה לא תקין ללא חיסכון בכסף(רכב עבודה).
במהלך השנתיים האחרונות הוחלפו 2 אלטרנטורים, 2 ראדיאטורים(כולם חדשים ומאיכות טובה ויקרה- כך דרשתי), כמעט כל המכלולים של הגלגלים, שיפוץ בקאקס החלפת צלבים וכו...
לפני כשבוע הלך לי ראדיאטור נוסף והרכב כבה במהלך הנסיעה(8 דקות נסיעה), הרכב נגרר למוסך ונקבע שנגרם נזק לראש מנוע, המוסכניק
שקיבלתי עליו המלצות, החליף ראדיאטור ואמר שהרכב ממשיך להתחמם ולכן הוא מציע להחליף ראש מנוע בהמשך הוא אמר שמניסיונו כדאי לבצע אוברול מלא למנוע ואלה העלויות לפני מע"מ:
ראדיאטור 1065
מנוע + ראש 6800
משאבת מים 190
סט טיימינג 290
צינורות מים עליון + תחתון 158
שמן 150
מסנן שמן 120
מסנן אויר 180
נוזל קירור 125
טרמוסטט 15
עבודה 2500
אחריות על העבודה 3 חודשים.

* אציין שהמנוע לא שופץ אלא נשלח למישהו שעשה חיבור בין שני מנועים והבלוק שלי הוחלף...
עד כאן הכל בסדר, נאמר לי שזה יקר אך אני לא מבין וכל עוד הרכב יהיה תקין מקובל עלי,
הבעיה שלי היא שכשאני שואל האם לאחר הטיפול הרכב יהיה תקין אני מקבל תשובה שמדובר ברכב ישן ולא ידוע...

אני לא מבין ברכבים אך נראה לי שלאחר טיפול כל כך גדול והחלפה של כל כך הרבה רכיבים ברכב ואני נוסע כמו זקנה(לא ממהר לאף מקום)
לא מפספס טיפולים ולא חוסך על הרכב, אוכל לצפות לצאת עם ידיעה שהרכב יהיה תקין ויתן לי שקט לתקופה...
האם הבעיה היא בי? האם הדרישה שלי לאחריות מצד המוסכניק היא מוגזמת?
אשמח גם להתייחסות לגבי המחיר או הטיפול ובכלל כל מידע יעזור לי להמשך הדרך.
תודה

omri_t
30-06-17, 11:41
3 רדיאטורים בשנתיים?
2 אלטרנטורים בשנתיים?

בשליפה- תחליף מוסך.

yoni_0000
30-06-17, 11:53
כשאתה אומר שרדיאטור הלך... מזתואמרת?
נוזל? לא קירר? ואם אפשר לשאול... איזה מוסך?

נדב ש.
30-06-17, 11:55
הכי קל להאשים את המוסך.

מה קרה לרדיאטורים שהוחלט להחליף כל פעם?
אתה מכיר איכויות ויודע להגיד מה הרכיבו לך?

יחסית לגיל הרכב מה שהוצאת עליו לרוב נראה הגיוני חוץ מרדיאטורים.
אני מניח שיש לו גם ק"מ מכובד....
הכרתי בעבר היילקס של חבר בערך אותו שנתון שנסע ונסע ונסע... עד שניסדק ראש מנוע בכמה מקומות ותוך כדי ניכנס לשיפוץ מנוע כללי, הרכב לא היתה שום התרעה לפני, עלה לו בערך כמו מה שציינת.

אלטרנטורים הולכים אם השיפוץ לא איכותי או שהרכיבו מפירוק מקומי, גם בלנדקרוזר שאני מכיר מקרוב הלכו 2 אלטרנטורים בחצי שנה.

לגבי המחירים-נראים סבירים, רק תרמוסטט נראה לי מוזר 15... אולי 150 התכוונת? מאמין שזה למקורי.

אף אחד לא חף מתקלות, , זה לא משנה אם קנית טויוטה, רכבים בגיל הזה זה המצב, טויוטה או לא, רכבים היום רבע מהק"מ שלך וצעירות יותר שובקות חיים באמצע הכביש.

ליעד ע
30-06-17, 12:22
תודה לכולם על התגובה המהירה.

יוני - החלק התחתון של הרדיאטור כולו נזל...
נדב ש - אני לא מאשים את המוסך או מישהו אחר, אני שואל מה אפשר לעשות אחרת אם בכלל.

אני שמח לשמוע המחירים סבירים(חצי נחמה), לא התייחסתם לזמן האחריות שניתנה לי, אשמח להתייחסות.
והאם לא היה עדיף לשפץ את המנוע שלי על פני הרכבה של חלקים משני מנועים שונים (אחד משופץ שני שלי)?,
מבאס בנוסף לטירטורים הרגילים בטסט להוסיף גם שינוי מספר מנוע...
הרכב עבר 670000 ק"מ, הוחלף מנוע מיבוא לפני 90000.
ממוצע הנסיעה שלי הוא 4000 ק"מ בחודש.
המוסך הנוכחי הוא המוסך הרביעי שמטפל ברכב,
ראשון - היה יקר להחריד והמוסכניק שטיפל באוטו בפועל היה ללא ניסיון (לא חשבתי שמצדיק את ההפרש המשמעותי).
שני - רמאי ושקרן, ניסה למכור לי את האלטרנטור שלי ב-1800+מע"מ (פירק את הרכב ואז שינה את המחיר), מגיע למחרת ורואה שני ילדים(ממש ילדים), מנסים בכוח לפתוח ברגים ודפקו את הפולי ....
שלישי - מקצוען אך עסוק מאוד ולא יכול לתת לי שירות מהיר, רוב הזמן הרכב טופל אצלו.
רביעי - המוסך האחרון, חדש, פעם ראשונה אצלו ולכן שואל על העלויות וטיפול, נאמר לי שהוא מקצוען ואמין.

תודה.

מוטי ג.
30-06-17, 12:30
אני מתייחס לשאלה שלך מכיוון אחר, אני חושב שעם כמות ק"מ כאלו בשנה, והשימוש ברכב לעבודה, אתה צריך לחפש רכב חדש יותר, צעיר יותר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נדב ש.
30-06-17, 12:36
+1 למוטי.
4k ק"מ בחודש זה לא פשוט...
רדיאטור שניפתח בחלק התחתון לדעתי מעיד על בעיה אחרת שכנראה היתה שם.
אחריות ל 3 חודשים כולם צריכים לתת, לדעתי יש אפילו חוק בנושא.

boaz avrahami
30-06-17, 12:38
אם יש תיקונים חוזרים כמו אלטרנטור ורדיאטור אז אין פה ספק שהמוסך בעייתי...
או שהחלקים לא איכותיים או ששורש הבעיה לא אותר.

יכול להיות שבורח לחץ מהמנוע למערכת הקירור וזה פורץ את הרדיאטור באופן סידרתי והמוסך תיקן רק את הבעיה ולא את המקור לבעיה

ליעד ע
30-06-17, 12:49
קניתי את הטויוטה מכיוון בשל הסטיגמה של רכב אמין, מקבל את ההערה שכנראה לא טיפלו בשורש הבעיה ולכן שואל האם הטיפול האחרון לא אמור לפתור אותה (בערך מוחלף\משופץ הכל במנוע).
בעקבות העלויות הגבוהות של האחזקה של הרכב אני מחפש כרגע לקנות רכב חדש יותר עד לרמת קנייה מהחברה אך לא רוצה לקבל החלטה שיכולה להגיע ל-250000 ש"ח בלחץ, פתחתי שירשור שמתייחס לזה ובו אני מבקש המלצות ועצות.

לגבי האחריות טיפול כזה גדול לא אמור להיות מלווה באחריות גדולה יותר לחלקים חדשים נותנים חצי שנה לפחות(יודע כי קניתי כבר כמה).
שאלה נוספת - האם ישנה בדיקה חיצונית שאני יכול לעשות למנוע על מנת לבדוק תיפקוד לאחר שיפוץ שאולי תענה על שאלת המקצועיות?

נדב ש.
30-06-17, 13:12
יפתור את הבעיה שיש לך במנוע אבל אוטו זה לא רק מנוע, בלוק וראש משופצים, יש מסביב עוד הרבה, טורבו, חיישנים וכו', גיר, ועוד מכלולים שעבדו/עובדים קשה.

ניתן לבדוק לחץ שמן מנוע שתקין, קומפרסיה לאחר שיפוץ וכו'.

רכב חדש לעבודה ייתן לך שקט, מצד אחד ירידת ערך, מצד שני הוא באחריות כמה שנים...

nirs
30-06-17, 13:17
גם בטויוטה יש לימונים (פחות, אבל יש).
אם זאת לרכב שעבר קרוב ל 700k km קשה לקרוא לימון. מסכים עם רוב מה שנכתב לגבי איכות הרכיבים ואי איתור בעיית השורש...

Sent from my iPhone using Tapatalk

יואב פולס
30-06-17, 13:33
שלום,
בנוסף לכל הדברים הנכונים שרשמו לך כאן, נקודת המבט שלי היא שרכב עם 670000 ק"מ, בשימוש של 50,000 ק"מ בשנה - יתקלקל לא מעט.
זה לא רק המנוע שעבר 670000 ק"מ. כל הרכב עבר - הסרנים, הגיר, תא הנוסעים המושבים, ההגה, תיבת ההגה, מערכת החשמל - הכל.
אתה מתייחס אליו כאל רכב עבודה, אבל את שנותיו הטובות הוא כבר נתן. הוא לא יחיה לנצח. אתה חייב רכב צעיר יותר משמעותית לנסועה שנתית שכזו.

ליעד ע
30-06-17, 13:41
תודה לכולם,
המסקנה אני צריך רכב חדש....

בכל מקרה אבצע בדיקות למנוע לאחר שיפוץ.

היי כולם,
טיוטה היילקס 99 למכירה, פרטים בשירשור (:

ד ו ר ו ן
30-06-17, 14:16
לפות״ש,
אם פורטים את כל התיאור הבאמת מתסכל שלך, יש סה״כ 2 תקלות חוזרת, שעל פניו אף פעם לא תוקנו כמו שצריך.
קודם כל, מערכת קירור לא תקינה (או בעיה במנוע שהמערכת קירור רומזת לך עליה), ובעיית אלטרנטור.

רדיאטור ששוב ושוב מתפגר, בטיפול של בעלי מקצוע שונים, זה מעיד על משהו אחר, עמוק יותר בהיסטוריה של הרכב, ואני מהמר על טראומה בעברו של המנוע שאתה לא מודע לה, אבל קוצר את ה״פירות״ שלה.

לשם השוואה, בהיילקס 97, הרדיאטור המקורי הראשון של הרכב, התחיל לגלות סימני עייפות לאחר כ-12 שנים.
זה ברכב שראה רק נוזל קירור מקורי והצנרת ונוזל הקירור הוחלפו לפי מרווחי היצרן.

אם שמים בצד אפשרות של נזק בהרכבה לא נכונה של רדיאטור, עוד כיוון יכול להיות שבטעות הרכיבו לך רדיאטור של 2x4, התושבות עד כמה שאני זוכר נכון זהות, אבל הרדיאטור של 4x4 גדול יותר במידה הנדרשת למנוע עם ההספק ועומס גדול יותר.

מכונאי שלא ער להבדל בקלות יכול לטעות, ומכאן הדרך לבעיות חוזרות קצרה.

Asaf-a
30-06-17, 15:25
1. מצטרף לדעה שלא תוקנה הבעיה/יות מהשורש שחוזרות שוב ושוב.

2. רכב בן 17 עם 700000 ק"מ כבר לא מתאים כרכב עבודה יומיומית ולא ממש משנה איזה סמל יצרן עליו, יותר מתאים כרכב גיבוי לרכב היומיומי, זה לא אומר שחייבים רכב 2017 במקומו, רק אתה יכול לתמחר מחיר יום השבתת הרכב ואי שימוש בו ביום עבודה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

boaz avrahami
30-06-17, 15:57
עוד נקודה למחשבה-
לפעמים מוסך יקר יוצא בסוף הכי זול...

טל חסיד
30-06-17, 16:17
אתה צריך לשנות את הכותרת, "מטיוטה מתקלקת הרבה", כמו שכתבו לך פה תגיד תודה שעוד נוסע בק"מ כזה מכובד, ועוד לא רשמת כמה ידים התעללו ברכב הזה, הפראדו מורכב ממכלולים של גיר אוטומט מנוע חזק עם טורבו וציר קדמי עדין יחסית, אם כל אלה תעשה את החשבון שיחסית הוא בסדר, ביחס ליצרנים אחרים, לגבי הרדיטור אם אתה הולך להחזיק עוד את הרכב והמנוע לא מנפח הייתי שוקל רדיטור מקורי של קויו אם אני זוכר נכון.
טל

נמרוד
30-06-17, 16:23
רדיאטור ב1000 שקל זה לא רדיאטור מאיכות טובה. זה רדיאטור מהאיכות הכי נמוכה שיש בארץ. אלו יכולים בהחלט להפרץ אחרי תקופה קצרה.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

yoni_0000
30-06-17, 16:38
ועדיין.. 3 בשנתיים חורג מהסטטיסטיקה.
אני גם בדעה שהמנוע התחמם בעברו, או ניפח, וכנראה הוא הסיבה לפריצות ברדיאטורים.

boaz avrahami
30-06-17, 17:34
you pay peanuts you get monkeys

נדב ש.
30-06-17, 17:57
אתה צריך לשנות את הכותרת, "מטיוטה מתקלקת הרבה", כמו שכתבו לך פה תגיד תודה שעוד נוסע בק"מ כזה מכובד, ועוד לא רשמת כמה ידים התעללו ברכב הזה, הפראדו מורכב ממכלולים של גיר אוטומט מנוע חזק עם טורבו וציר קדמי עדין יחסית, אם כל אלה תעשה את החשבון שיחסית הוא בסדר, ביחס ליצרנים אחרים, לגבי הרדיטור אם אתה הולך להחזיק עוד את הרכב והמנוע לא מנפח הייתי שוקל רדיטור מקורי של קויו אם אני זוכר נכון.
טל

ושוב חוזר הניגון...
הכל תלוי מה עשו עם הרכב לפני, ראיתי כבר הרבה רכבים שונים עם 700k ק"מ שהכל עדיין מקורי ולא ניפתח.
ובמקביל פראדו עם פחות מחצי שהחליף חצי אוטו.
כנ"ל טויוטה שכל חייו היה על כביש 6 ו"רק" אחרי 800k קמ "הלך" גיר, רכב שמשייט כל חייו על כביש מהיר בלי נסיעות עירוניות, בלי שטח ובלי גרירות.
כל מקרה לגופו.

ד ו ר ו ן
30-06-17, 19:01
נדב,
יש מצב שלא גוררים את זה לעוד דיון אג׳נדות מיותר?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

bechoril
03-07-17, 09:47
מתקלקלת הרבה??
ההפך הוא הנכון, עשית אחלה פרסומת לטויוטה, רכב שנוסע 4000ק"מ בחודש והוא עם 700000 ק"מ, מעיד על רכב אמין יחסית.
אני אומר את זה בזהירות כדי לא לגרור אותנו לדיון המתיש של ה"אמינות האגדית של טויוטה".
כפי שכתב דורון, בסה"כ יש כאן בעיה נגררת של מנוע לא תקין או רדיאטור לא תואם, האלטרנטור כנראה שלא שופץ טוב וזה הכל.
בעיניי גם תגובתך המתייאשת "ללכת לסוכנות ולקנות רכב חדש" היא גם קיצונית, אם אתה נוסע על כך הרבה, תקנה רכב חדש יותר שגמע פחות ק"מ ובעל היסטוריית טיפולים טובה ומוכחת היטב ותקבל שקט נפשי.

ליעד ע
03-07-17, 20:43
שלום לכולם,
Bechoril אין לי שום עניין בלפרסם לחיוב או לשלילה את טויוטה, פתחתי את השירשור מכיוון שיש כאן אנשים שמבינים הרבה יותר ממני ברכבים, המסקנה שהרכב שלי ישן ולא מתאים לשמש יותר כרכב עבודה קיבלה אישור סופי ע"י אנשים כאן בפורום.

לגבי הקביעה שרכישת רכב חדש היא קיצונית, אני לא מסכים איתך, כמו שכתבתי מדובר על כלי עבודה שמשמש אותי לעבודה ולכן חשבתי שנכון יהיה לשקול את האפשרות הזו ושוב אנשים בפורום ציינו שניתן למצוא גם מציאות במגרשי רכבים(לא העלתי בדעתי שמגרשי מכוניות בן אופציה טובה) ובהחלט אמצה את האופציה הזאת לפני שאקנה חדש.

לגבי התסכול, אני אשאל אותך איך היית מרגיש לאחר שהוצאת כל כך הרבה כסף ותמיד ביקשת מקורי ויקר רק שיהיה טוב ועדיין היית חוזר כל פעם למוסך על אותן התקלות(בנוסף היית קורא כאן בפורום שראדיאטור ב 1000 זה לא איכותי), והחלפת אנשי מקצוע ובכל מוסך הכנסתי את הרכב ובטיפול הראשון ביקשתי שיבצע טיפול גדול ויחליף את כל מה שהוא מוצא(אני לא מכונאי ולא מבין ומצפה מאנשי מקצוע שיעשו עבודה טובה, אם לא הראשון אז השני ואז השלישי ואולי הרביעי) ועדיין אני שומע שישנה בעיה נגררת שאף לא אחד מהם עלה עליה ולא היום אני משלם חצי מערך הרכב(במקרה הטוב חצי מערך הרכב, יש תוספות לתיקון...) ובנוסף הרכב במוסך מיום חמישי ה22-6 ועדיין לא הורכב מנוע ולא תוקנה הבעיה(כל יום סיפור אחר), קצת מתסכל.

הפורום הזה עזר לי רבות גם כשתהיתי איזה רכב יוכל להתאים לי, ידעתי שמדובר בניסיון ולכן בחרתי לקנות רכב כל כך ישן העיקר שיהיה טויוטה, אני חושב שהכותרת במקומה לי לפחות היא היתה תורמת רבות לפני שנתיים שבחרתי לקנות רכב שנת 99 על פני 2005 מהמתחרות.

תודה לכולם על העזרה והיחס, כיף שיש אופציה לשתף, לשמוע עצות והערות וגם לפרוק תסכול.
אעדכן כשהרכב יצא מה שלומו ואולי חוות דעת על המוסך הרביעי בינתיים מרגיש שהגעתי למוסך בסיני.....
* אם מישהו צריך המלצה לאיזה מוסך לא ללכת אל תהססו לפנות, אני נכוותי אין סיבה שגם אתם.

דרור ברלי
03-07-17, 21:37
הכותרת במקומה ועוד איך.
אתם רוצים ויכוחים על סמנטיקה?

אוטו בן 18 עם 700K ק''מ בתחת שמאלצים אותו לגמוע 4K ק''מ כל חודש בעבודה - יתקלקל בלי סוף כי הוא כבר גרוטאה. גם אם קוראים לו טויוטה.

תבין ידידי - טויוטה זה מותג שההתייחסות אליו חרגה כבר מזמן מגבולות ההגיון. אנחנו מדברים כאן על סגידה במימד הדתי-מיסטי. אגדות העם וסיפורי המעשיות, גם כאן בפורום הזה מלווים את הרכבים של טויוטה גם כשהם כבר נבלות סרוחות ומתקלקלים כמו כל רכב ישן אחר פשוט כי הם כבר ישנים ועברו חיים קשים מלאי התעללויות ותחזוקה שבמקרה הטוב היא גבולית, במקרה הנפוץ סתם רשלנית ובמקרה הרע ממש פושעת.

אז כן, בהחלט יכול להיות שהם מתקלקלים קצת פחות, או מתחילים להתקלקל קצת יותר מאוחר, מרכב מתחרה מקביל בייעודו, בגילו ובק''מ שעבר. אבל אתה מדבר כאן על טנדר שאמינותו כבר מזמן מאחוריו. טנדר שעבד קשה כל חייו. הגיע לשיבה לא כל כך טובה - ובכל זאת העדפת אותו על מתחרים צעירים ובריאים יותר עם הרבה פחות קילומטרים - רק כי קוראים לו טויוטה. אז המציאות היכתה לך בפרצוף. טויוטה כן מתקלקלת - ובגדול - ואתה למדת לקח יקר.

טנדר חדש עולה כרבע-מיליון שקלים פלוס מינוס ובמקרה הזה - טנדר חדש לעבודה, 0 ק''מ - גם אני הייתי בוחר ללא היסוס בטויוטה היילקס.

אבל כשהסכום שמוקצב לטנדר-עבודה משומש מאפשר לך איסוזו או מיצובישי 2005 עם נניח K350-400 ק''מ מול היילקס 99' עם כמעט 700K ק''מ?.... מה בדיוק גורם לך להעדיף דווקא את האוטו ההרבה-יותר-ישן עם הקילומטראז' הכמעט מופרך הזה, רק כי קוראים לו טויוטה?....

רכב לעבודה שעושה ק''מ חודשי כ''כ גבוה צריך להיות קודם כל כמה שיותר חדש. ורק אחר כך שיקראו לו טויוטה או בכל שם אחר.

זיף
03-07-17, 21:53
התסכול שלך ברור ומובן. אני אגב גם משתמש בהיילקס 97 ליום יום ולעבודה, בין 3000-4000 ק"מ בחודש. אם אין לך רצון להיכנס וללמוד קצת את האוטו ולהתעסק איתו לבד- תמכור אותו כמה שיותר מהר ותרכוש את הרכב הכי חדש שתוכל. חבל על התסכול והעצבים.
מדובר באוטו ישן, התחזוקה כבר לא זולה ובעיקר לא פשוטה. יש לדעתי (מעבר לכל מה שפורט בשרשור) עוד בעיות באחזקה של רכב כזה כיומיומי-
1. האחזקה והטיפול בו דורשים "ראש גדול" ויסודיות שאין להרבה מהמוסכניקים. בעיה לרוב לא נפתרת רק בלהחליף חלק אלא דורשת עוד קצת מעבר כדי להיות בראש שקט.
2. איכות העבודה של "משפצים" למיניהם היא לא משהו בשפה עדינה.
3. החלקים התחליפיים לא תמיד באיכות טובה, וצריך כאן לעשות שיעורי בית לפני קנייה.

בנוסף, ברכב בגיל כזה עלות תיקון של חצי ממחיר הרכב היא כבדה בשקלים, אין ספק. אך המדידה ביחס לעלות הרכישה היא לא אינדיקציה לדבר.

ד ו ר ו ן
03-07-17, 22:28
זה רכב שהגיע זמנו לפנסיה ולהפוך לרכב טיולים מצויין אבל עבודה יומיומית של 4K.. זה עומס מכובד גם לרכב חדש.

הרכב שלי, 97 עם 640k, ועד לאחרונה נסע 2-2.5k בחודש, ואין לי ספק שהוא יכול לאכול 4K בחודש, ויש מידי פעם חודשים כאלו.
אבל הוא קיבל תחזוקה קפדנית כל חייו, והעלויות הכלליות נמוכות בהתאם.
זה רכב די פשוט לתחזוקה עם זוג ידיים ימניות .

אתה יודע מה עבר על ההיילקס שלך?

האיכות הראשונית שלו באה לידי ביטוי שהוא עדיין ממשיך לעבוד, ושאתה עדיין מתלונן עליו..

דניאל מאירי
04-07-17, 12:07
קיים גם אמצע בין חדש ברבע מיליון שקלים לבין פגר מתפגר,
יש גם אמצע.
גש למכרזים של מינהל הרכב.
יש שם מבחר מכובד של ויגו משנתונים 2011-2012,
סביב 200K ק"מ.
מטופלים ומתוחזקים.
יעלה לך סביב 100 כולל הכל.
תוכל להנות ממנו שנים רבות.
נקודה למחשבה.
דניאל

נדב ש.
04-07-17, 12:32
נדב,
יש מצב שלא גוררים את זה לעוד דיון אג׳נדות מיותר?

זה רכב שהגיע זמנו לפנסיה ולהפוך לרכב טיולים מצויין אבל עבודה יומיומית של 4K.. זה עומס מכובד גם לרכב חדש.

הרכב שלי, 97 עם 640k, ועד לאחרונה נסע 2-2.5k בחודש, ואין לי ספק שהוא יכול לאכול 4K בחודש, ויש מידי פעם חודשים כאלו.
אבל הוא קיבל תחזוקה קפדנית כל חייו, והעלויות הכלליות נמוכות בהתאם.
זה רכב די פשוט לתחזוקה עם זוג ידיים ימניות .

אתה יודע מה עבר על ההיילקס שלך?

האיכות הראשונית שלו באה לידי ביטוי שהוא עדיין ממשיך לעבוד, ושאתה עדיין מתלונן עליו..

של מי האג׳נדה אמרת...?

ימשיך כבודו.

ד ו ר ו ן
04-07-17, 12:49
זו לא אג'נדה.

זו עיצה שנשענת על ההיכרות ארוכת השנים שלי עם הדגם.
עיצה לפות״ש שגם לדעתי כמו רוב מי שהגיב, שהוא מנסה להוציא מהרכב המזדקן הזה משהו שהוא כבר לא.

זו מראש הייתה טעות לבחור ברכב ותיק כזה כרכב עבודה.

כרכב טיולים, זו יכולה להיות בחירה מצויינת כשאתה יכול ועושה יישור קו אמיתי שמציב אותך במקום מתאים לרכב שמה שנדרש ממנו זה קמ סביר בשטח לרכב שקרוב ל-700k.

את זה אני אומר מפוזיציה של מי שיש לו רכב כזה, עם ק״מ מאד קרוב, מעל 15 שנה, וראה וחווה את תהליך ההתבגרות של הרכב באופן אישי.

במקביל היו לי רכבי עבודה אחרים שהראו סימני בלאי מוגברים הרבה לפני כן.

בתנאי הפתיחה של הרכב של פותח השרשור, לדעתי, כרכב טיולים, ושימוש יום-יומי מתון כן, אבל לא כלי עבודה יום-יומי עם כל המשתמע (ק״מ ומשקלים), בדיוק מהסיבות שכולם מנו לו:
רכב שכנראה עבד קשה בידיים הקודמות, לא תוחזק בצורה מיטבית, ולא טופלו בו בעיות שצצו אצל בעלים קודמים שהזניחו את אותן הבעיות וגלגלו אותן הלאה.

תוסיף עוול בזה שהוא הגיע למוסכים שעל פניו אף אחד מהם לא מצא או רצה למצוא את שורש הבעיה, ולטפל בה באמת, וכמעט כולם התעסקו בפלסטרים מניבי הכנסה ומרחיקי פתרון הלאה.

נדב ש.
04-07-17, 14:49
לא מתכוון להיתנצח איתך שוב כי ברור שאתה הוא הצודק.

קרא מה כתבתי לפני.

לטענתך(שוב פעם) המותג לא אשם, מי שהחזיק אותו לפני הוא אשם(שוב פעם) ואלי אתה צודק, והרי הרכב שלך הוא ההוכחה החיה לכך רכב עם כמעט 700k שיכול לגמוע 4k בחודש בלי בעיה, והרי שכל הרכבים האחרים שאתה משתמש בהם שצעירים יותר מתפגרים מהר יותר... אז מה היא עצתך בעצם לפותח השירשור? שאין לו ברירה והוא חייב לקנות שוב טויוטה כי כל השאר יתקלקלו הרבה לפני?

מנקודת המבט שלי אני יכול להעיד בדיוק כמוך, אבל גם להיפך, כי אני רואה את כל התמונה ולא את המותג עצמו, ואני יחזור על מה שאמרתי-כל רכב לגופו(ומזלו), אין אחד דומה לשני והעדויות נימצאות גם פה בפורום, רכבים שעברו מאות ק"מ בלי תקלות ורכבים ששבקו מנוע וכו' הרבה לפני בלי כל התראה.

ד ו ר ו ן
04-07-17, 15:18
אז מה היא עצתך בעצם לפותח השירשור? שאין לו ברירה והוא חייב לקנות שוב טויוטה כי כל השאר יתקלקלו הרבה לפני?
.
עיוור לגמרי..

עצתי שרשמתי וכפי שעוד הרבה רשמו לפני, היא לא לצפות מרכב שעבד קשה, שברור שמישהו הזניח אותו בדרך, והגיע ל-700k להיות מסוגל לתפקד כרכב עבודה יומיומי.

אני כן מעיד שרכב דומה מאד שטופל כמו שצריך כן מסוגל לבצע את זה.
עכשיו לך תמצא אחד כזה שמישהו יסכים למכור לך=הפתרון המעשי למי שצריך רכב מחר לעבודה (להבדיל מרכב טיולים), הוא לא לחפש רכב עבודה אחר עם 700k על השעון.

על סמך זה ונסיון עם רכבי עבודה אחרים במקביל, אני מחזיק בדיעה שהרכב הגיע ל-700k במצבו הנוכחי למרות מה שעבר בחייו, כן קשורה לנתוני הפתיחה, וזו דיעה שאתה לא חייב לקבל או להסכים.

המלצות מה כן לקנות לא נתתי בשום שלב, ואחרים כתבו את שלהם, רק לקרוא את השרשור.

נדב ש.
04-07-17, 17:01
אני עיוור....

אתה קורא מה אתה כותב?
רכבים אחרים שהיו לך הראו סימני עייפות הרבה לפני הטויוטה לא משנה מה.
הטויוטה הזה יגיע ל 700k לא משנה מה, אבל מותגים אחרים לא? אתה יכול לגבות את זה בעובדות?
אתה מכיר את הרכב שלו? מאיפה אתה יודע אם הוחלף שם מנוע, גיר, או לא משנה מה בעברו??

ושוב, האוטו שלך מיוחד, הוא שלך.

תמשיך תמשיך עם הסגידה, זה מתחיל להיות מצחיק :-)

ד ו ר ו ן
04-07-17, 17:31
אתה מחפש משמעויות לדעות שלך במה שכתבתי ומוסיף דברים שלא נכתבו, כמשמעויות שאתה מסיק, למרות שהסברתי לך יותר מפעם אחת שלא לזה הכוונה, נו שווין, מקרה אבוד.

אבל לפחות עברת מעצבים לחיוך, זה כבר משהו חיובי.

נדב ש.
04-07-17, 17:49
יפה שאלה המחשבות שיש לך בראש.
אם היית מכיר היית יודע, לעצבן אותי זה קשה מאוד.

המשך יום טוב.

avikkllk
04-07-17, 18:48
אני חושב שתעצרו את זה פה.
פעם שעברה זה נגמר במחיקת הודעות והרחקה.
רל תכנסו לוויכוח שלעולם לא ייגמר.
אתה מזכירים את בעיות ישראל וההודעות של אירופה בנידון.

דורון-טויוטה הכי טובה.
נדב ש. - טיוטה לא הכי טובה.

פתרתי לכם את הסכסוך ☺️

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

amirk
04-07-17, 18:57
דיון מעניין, שמעתי לאחרונה נתון מחבר שגם מסתובב פה לעיתים: פטרול המשמש כרכב עבודה שנת 2001, 600k קמ, מעל 4k בחודש הכל עם עגלה לא קלה. מולו קולגה שכל 3 שנים מחליף לטנדר כמעט חדש, במשך חיי הפטרול אצל החבר הקולגה החליף 3 טנדרים - הילקס, דימקס וכעת עם ויגו. סהכ ההוצאות של הקולגה על הטיפולים ועלויות ההחלפה מעל 200 אש"ח בעוד החבר בעל הפטרול עומד על פחות מ 100 אש"ח שזה כולל גם (כמובן) אוברול.
מה שפחות תומך בדעה (כולל שלי) של יותר חדש יותר טוב.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-07-17, 18:58
אין סכסוך - לא מכיר את נדב..
יש דעות שונות.
גם לא צריכים להסכים.

עד שזה לא נכנס לפרשנויות מגמתיות של מה שנכתב, הדף סובל הכל.

avikkllk
04-07-17, 19:14
העניין הוא שכולנו יודעים שזה רק עניין של זמן ן שיתחילו הפרשנויות

נדב ש.
04-07-17, 20:05
אני חושב שתעצרו את זה פה.
פעם שעברה זה נגמר במחיקת הודעות והרחקה.
רל תכנסו לוויכוח שלעולם לא ייגמר.
אתה מזכירים את בעיות ישראל וההודעות של אירופה בנידון.

דורון-טויוטה הכי טובה.
נדב ש. - טיוטה לא הכי טובה.

פתרתי לכם את הסכסוך ☺️

הכל בסדר ושום סכסוך, בטוח שאם ניפגש אי פעם נשב מסביב המדורה ונלבן את העיניינים, ודורון יקבל עובדות ממקורות ראשונים :-)

לא טויוטה ולא אף אחד, כל אחד והצרה שלו, אף אחד לא חף, זו טענתי היחידה, יש תפוזים(שנישארים תפוזים עד סופם) ויש לימונים(שמתחילים כלימון וגומרים כלימון)... ויש באמצע גם אפרשזיף.

זיף
04-07-17, 23:40
דיון מעניין, שמעתי לאחרונה נתון מחבר שגם מסתובב פה לעיתים: פטרול המשמש כרכב עבודה שנת 2001, 600k קמ, מעל 4k בחודש הכל עם עגלה לא קלה. מולו קולגה שכל 3 שנים מחליף לטנדר כמעט חדש, במשך חיי הפטרול אצל החבר הקולגה החליף 3 טנדרים - הילקס, דימקס וכעת עם ויגו. סהכ ההוצאות של הקולגה על הטיפולים ועלויות ההחלפה מעל 200 אש"ח בעוד החבר בעל הפטרול עומד על פחות מ 100 אש"ח שזה כולל גם (כמובן) אוברול.
מה שפחות תומך בדעה (כולל שלי) של יותר חדש יותר טוב.

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

זו פונקציה של עלות השדרוג מול התחזוקה של רכב ישן. גם במקרה שלי אין לי ספק שכרגע עדיין יוצא לי יותר זול לתחזק רכב ישן מאשר להשכיב עוד כסף על שדרוג לרכב חדש ברמה שתתן שקט .

נמרוד
05-07-17, 23:25
פות"ש - תגיד תודה. שילמת שכר לימוד, כמו שכולם משלמים.
הדבר החשוב הוא לזכור את השיעור, כדי ששכר הלימוד הזה לא יהיה לשווא.

איזה שיעורים למדת? למשל -

לא נוגעים ברכב עם חצי מליון קילומטר. גם אם כתוב על הארגז טויוטה.

לא נוגעים ברכב - גם לא טויוטה - שעבר החלפת מכלול משמעותי, כמו מנוע או גיר אוטומטי. כי את האוטו הזה הרכיבו ישראלים בישראל, לא רובוטים ביפן.

לגבי המוסכים - נסח את הלקח שלך.

thebips
06-07-17, 09:26
לא נוגעים ברכב - גם לא טויוטה - שעבר החלפת מכלול משמעותי, כמו מנוע או גיר אוטומטי. כי את האוטו הזה הרכיבו ישראלים בישראל, לא רובוטים ביפן.

נמרוד אני חושב שלא הבנתי, האם אתה אומר שאתה לא הייתה קונה רכב שהוחלף לא מנוע או גיר ?
אני שואל משום שאני מקבל את מה שאתה אומר ברצינות וזאת נראת לי הצהרה חשובה

avikkllk
06-07-17, 09:31
הוא אומר שהוא לא היה נוגע ברכב כזה מפני שאך המנוע החליפו בישראל.. צר לי אבל לרוב בישראל האיכות של העבודה היא זבל.
ביפן זה משהו אחר

ד ו ר ו ן
06-07-17, 09:46
לגבי המוסכים - נסח את הלקח שלך.
נמרוד,
אני חושב שהחלק הראשון של הלקח שלך קשור ישירות לחלקו השני, וכאן אתה עושה קצת עוול גורף לכמה אנשים ישרים ומקצועיים בארץ.

קל מאד לבקש ולקבל כאן המלצות והסתייגויות לגבי בעל מקצוע זה או אחר.

avikkllk
06-07-17, 09:48
זה נכון דורון אבל כאשר אתה רוכש רכב שעבר החלפה ואתה לא יודע אצל מי ומה זה הבעיה. תמיד יש אלו שמנסים לחסוך

ד ו ר ו ן
06-07-17, 09:59
בשביל זה עושים שיעורי בית לפני הרכישה.

thebips
06-07-17, 10:11
הוא אומר שהוא לא היה נוגע ברכב כזה מפני שאך המנוע החליפו בישראל.. צר לי אבל לרוב בישראל האיכות של העבודה היא זבל.
ביפן זה משהו אחר

במשפט הזה הרגתה את כול ההילקסים עד 97 שהוחליפו מנוע ל 2LT

avikkllk
06-07-17, 10:11
הטובים משרותינו נפלו.
אני אישית ממליץ להיזהר.
מדגיש להיזהר ולא להימנע מרכישה

נמרוד
06-07-17, 10:12
להגיד לעשות שיעורי בית לפני רכישה זה יופי. איך קונים רכב שטח ישן בפועל?

באופן אישי, יש לי כללי אצבע - שילמתי שכר לימוד יקר עבורם.

אני לא קונה רכב עם קילומטראז' גבוה אני קונה רכב עם קילומטראז' מתחת לממוצע, וכמה שיותר. אני לא קונה רכב שהחליפו בו מנוע או גיר אוטומטי. נקודה. אני לא קונה רכב שהיסטורית הטיפולים שלו לא ברורה, או שיש בה דברים שמעידים על התחממות המנוע.

שיהיה ברור דורון - אם אני הייתי מחפש טויוטה היילקס ישנה והרכב שלך עם 600K היה מופיע במודעה ביד2 - מצטער, אני לא הייתי מתקשר אליך אפילו.

נמרוד
06-07-17, 10:16
ובכל זאת, הסתייגות - דיברתי על קניית רכב שנועד לשמש כרכב יומיומי, ראשי או משני בבית. על 95% מהרכבים שאנחנו קונים ומוכרים.

יוצא דופן מי שמחפש רכב ישן/מיוחד עבור פרויקט שיפוץ. זה סיפור אחר לגמרי.

ד ו ר ו ן
06-07-17, 10:26
שיהיה ברור דורון - אם אני הייתי מחפש טויוטה היילקס ישנה והרכב שלך עם 600K היה מופיע במודעה ביד2 - מצטער, אני לא הייתי מתקשר אליך אפילו.
אני הייתי חושד אוטומטית בכל היילקס ישן מהשנתונים האלו שאין לו לפחות 600k קמ על השעון.
הרבה שדרגו למנוע 2LT מזמן, ולא בגלל בעיה אלא כשדרוג.

הרכב שלי סה״כ יד שנייה וגם הראשונה מפרטי (מכיר את הרכב מהיום שנקנה), ולא עבד כרכב עבודה אפילו יום אחד בחייו, ועדיין חצה מזמן את קו ה-600k קמ.

התייחסתי לאמירה הגורפת שלך לגבי רכבים שהחליפו בהם מכלול משמעותי.

נכון, זה תמרור אזהרה שמחייב בחינה, אבל היום, וכאן, אפשר לקבל חו״ד לגבי מקום ההחלפה.

avikkllk
06-07-17, 10:57
במשפט הזה הרגתה את כול ההילקסים עד 97 שהוחליפו מנוע ל 2LT
אני רק מסביר את מה שנימרוד ניסה להגיד ולא הובן

ליעד ע
08-07-17, 14:13
שלום לכולם,
אז קיבלתי את הרכב בחזרה(שבוע לאחר התאריך שהוצהר), הוא נוסע וחזר למצבו הרגיל (העליות שהקשו עליו עדיין מקשות והתנועה אותה תנועה), אך עם שריקה מהמנוע בהאצה כמו שאמרתי למוסכניק מדובר בחיבור של צינור שקשור לטורבו(מכיר את השריקה כי הצינורית תמיד היתה משתחררת והייתי מחזיר אותה ופותר את הבעיה) והוא דוחף לכיוון שמדובר בטורבו ישן(כרגיל - לא נפתור את הבעיה פשוט נחליף לחדש), לאחר התעקשות שלי שיבדוק את העבודה גילינו כמה צינוריות חשופות וכשאני לידו הוא התקשה למצוא את המקומות הנכונים לחיבורן.
כרגע אני בהרצה של 1000 ק"מ שבסיומה אחזור למוסך לבדיקת טיב המנוע(בדיקה שאשלם עליה - דרישה שנראת לי מוגזמת לאור העובדה שהוא החליף לי מנוע ועליו לבדוק את המוצר) והבטחה שלו שישיג תרשימים ויבצע את החיבורים כמו במקור בתקווה שיפתור את בעיית השריקה.
העלות כרגע היא 15500 ש"ח.
נמרוד - למדתי את הלקח שלי בדיוק כמו שכתבת ובנוסף מבין שכנראה באיזור שלי אין אנשי מקצוע שמכבדים את עבודתם מספיק ואולי סתם הכלכלה הקשה שדוחפת אותם לבצע עבודה חפיפניקית והעיקר כסף כסף כסף ולכן המסקנה היא לרכוש רכב יגרום לי להמנע ממפגש איתם או לפחות יצמצם אותו משמעותית.
אתם כל הזמן מזכירים את הק"מ שעבר האוטו אך כאחד שלא מבין חשבתי שהרכב שלי שעבר כבר את החלפת רוב המכלולים ברכב יהיה טוב יותר מרכב עם 300-400 ק"מ לפני תחילת הבלאי... - מבין שטעיתי אך לא בגלל שהתאוריה שגויה אלא בשל הנעלם שלא לקחתי בחשבון והוא אנשי המקצוע הנחותים בארצנו(שוב הסתייגויות מעלה). אם פגעתי במישהו סליחה מראש.

* הרכב הכי אמין שאני הכרתי הוא פורד פיאסטה שנתונים 97-96, יש לי אחת כזאת בחניה (הרכב הראשון שקניתי) מעולם לא נתקעה ומעולם לא החלפתי לה דבר פרט לבלאי טבעי(צמיגים וכו), היא שמורה אצלי בחניה ומחכה ליום שיהיה לי זמן להקדיש לשיפוצה(עדיין נוסעת).

האם למישהו יש את התרשימים של חיבורי בוואקום לעזור למוסכניק שלי?
האם מישהו מכיר את הבעיה של השריקה וחושב שיש כיוון נוסף שיכול לגרום לשריקה שכזאת?(אשמח לא להוציא כסף על ניחוש)
האם עדיין נשמע לכם סכום סביר לכזה טיפול(15500++ש"ח)?
מה תוצאה משביעת רצון של הבדיקה של המנוע(אמרתי לו שמתחת ל70% אני מעוניין שיחזיר את המנוע לשיפוץ)?
מה עלות סבירה של כזאת בדיקה (מדובר על שתי בדיקות שיחד יתנו תוצאה אמינה, הוא טוען שהבדיקות של מכוני הבדיקה לא אמינות מספיק)?

תודה

avikkllk
08-07-17, 14:23
עושה רושם שאתה מתעסק עם רמאי ומכונאי ברמה ירודה מאוד.
עלייך לבדוק את אמינותו לפני אמינות מכוני הרישוי

ד ו ר ו ן
08-07-17, 14:52
יש בראש פורום טויוטה הודעה דביקה עם קישורים לספרי רכב מלאים של הרכב והמנוע.

אם לא מצאת קישור שעדיין פעיל, שלח לי מייל בפרטי ואשלח לך את הספר רכב מפעל של המנוע הזה.

מקווה שהגרסא שיש לך מופיעה שם.

asafk
08-07-17, 15:22
מהיכן אתה? אני בטוח שהחברים כאן מכירים לפחות מכונאי אחד ראוי בכל אזור בארץ.

אסף.

boaz avrahami
08-07-17, 15:33
טוב, נראה לי שאתה כבר הפנמת שהתעסקת עם בעלי מקצוע בינוניים...
אם אתה גילית צינוריות ואקום חופשיות אז בטח יש שם גם דברים חמורים בהרבה.

יש גם מכונאים טובים בארץ.
הם אולי עולים יותר ביציאה מהמוסך אבל בטווח הארוך הם בדרך כלל משתלמים יותר.

תגיד מהיכן אתה ויכוונו אותך לאחד כזה

ד ו ר ו ן
08-07-17, 16:14
כרגע אני בהרצה של 1000 ק"מ שבסיומה אחזור למוסך לבדיקת טיב המנוע(בדיקה שאשלם עליה - דרישה שנראת לי מוגזמת לאור העובדה שהוא החליף לי מנוע ועליו לבדוק את המוצר)
יש לך אחריות של 3 חודשים עפ״י חוק, ולא כג׳סטה של המוסך.
אני הייתי אומר לו שבמסגרת האחריות החוקית, הבדיקה הזו עליו, אלא אם הוא מוותר עליה ואז עדיין האחריות עליו.
נשמע חתיכת טיפוס המוסך הזה.

כל הזמן מזכירים את הק"מ שעבר האוטו אך כאחד שלא מבין חשבתי שהרכב שלי שעבר כבר את החלפת רוב המכלולים ברכב יהיה טוב יותר מרכב עם 300-400 ק"מ לפני תחילת הבלאי..

זה די נכון בהנחה שזה אכן קרה, ולפי הסיפור שלך כנראה שלא.
וגם אז, יש מסביב מכלולי מרכב שלא מוחלפים ולאט לאט אתה פוגש את הבלאי שלהם.
פלסטיקים וחוטי חשמל שהתייבשו, ברגים שהתרופפו, ככה זה ברכב של 20 שנה.
כל דגם והקצב שלו.
לא מזמן התנתק לי החוט + של משאבת ההזרקה בדיוק בקונקטור, וכמובן בשטח.
תקלה פשוטה לאיתור ופתרון, ומבחינה של החוט הקרוע זה פשוט בלאי של חוט דק שחי בסביבה קשה (תא המנוע), ואחרי 20 שנה אין לי תלונות אליו שהוא התפגר.
ויהיו עוד כאלו בעתיד.

*
הרכב הכי אמין שאני הכרתי הוא פורד פיאסטה שנתונים 97-96,
הייתה לי כזו כמה שנים, קיבלה את הכינוי היילקס פרייבט.
ברגע של חולשה נמכרה ואני בהחלט מצטער.

ליעד ע
29-07-17, 12:28
שלום למי שעוקב,
קצת על מה שקרה עד כה...
הרכב חזר למוסך לשבוע נוסף בעקבות איבוד מים שהחמיר בימים שהיה אצלי הוחלף לו ראש מנוע וכרגע נראה שהכל בסדר...
בעקבות החלפת המנוע נוצרו כמה בעיות עם החשמל באוטו ואני מחכה למוסכניק שימצא תרשימים ובעיקר מנסה להמנע מלהכניס את הרכב למוסך שוב. האם יש זמן סביר לביצוע תיקון ברכב? האם יש מקום לשקול תביעה בשל איבוד כל כך הרבה ימי עבודה?(סתם מחשב לא באמת מתכוון לתבוע אף אחד).

שיקולים כלכלים (מספרים נטו) מובילים אותי למסקנה שעדיף לרכוש רכב חדש.
בעקבות המלצות ללא הסבר של כל מי ששאלתי בחרתי בהיילקס חדשה והסיבה שלא קניתי עד כה היא שאני לא שלם עם ההחלטה...
כמה שאלות:
1. אני מעוניין ברכב ידני ומשום מה בטויוטה היילקס ידנית האיבזור הוא מינימלי, יש מקום להתמקחות?
2. אני מתכנן שהרכב ישמש אותי לעשור הקרוב, האם כדאי לחכות לינואר 18 לרכישה או שבכזה פער שנים לא יהיה הפרש משמעותי?
3. המלצה על חברת ביטוח שנותנת שירות סביר וטנדר חלופי, מישהו מכיר?
4. על מה לא כדאי לוותר במעמד ברכישה? (מערכת מקורית, צמיגי 17", מדרגות, וו גרירה ...)
5. בכל מקרה אני מחפש לרכוש ארגז לטנדר החדש וקיבלתי מספר הצעות מחיר עם פערים לא קטנים,
האם יש לכם המלצות בנושא?

תודה ושבת שלום,
ליעד.

asafk
29-07-17, 15:33
אני אענה רק על שאלה אחת. לא כדאי לוותר על כל מה שמקורי. כן כדאי לוותר על כל מה שמוסיפים בארץ - כי מה לעשות... רמת ההתקנה בארץ פחות טובה מזו שביפן ועדיף יהיה לך לבחור לבד מה והיכן להתקין כשתרצה.

אסף.

-->