PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה לרכישת טנדר(שימוש עיקרי - עבודה)

ליעד ע
30-06-17, 10:45
שלום לכולם!
אני רוצה לרכוש טנדר לעבודה, התקציב לא מהווה שיקול אלא רק תמורה מול מחיר.
שקלתי לקנות ישירות מהחברה(מתכוון להחזיק את הרכב להמון שנים ולכן ההשקעה אולי משתלמת) אך בשל ירידת הערך הגדולה חושב על רכב בין 2-3 על הכביש, הבעיה עם הרכבים האלה שהם רכבי עבודה שעשו לא מעט קילומטרים ולא ידוע על אופי האחזקה שלהם(יש לציין שנכוותי מאוד ברכישה הקודמת שלי ואיני מבין דבר ברכבים או בתוצאות של בדיקות המכונים).
המועמדים המובילים טיוטה היילקס, איסוזו דימקס.
* אופציה נוספת רכישת רכב מסחרי קטן ושימוש בשני רכבים(הקטנת העומס על כל אחד מהרכבים).
אשמח לעצות והמלצות.
תודה.

erezgur
30-06-17, 14:41
האם חייב 4X4?
האם יש צורך חיוני בטנדר או רכב מסחרי אחר גם מספיק?
אולי יעזור אם תציין מהי מהות העבודה או מה אתה סוחב עם הרכב כדי שיהיה קל יותר לכוון אותך.

ש01
01-07-17, 12:05
ולא משנה מה היעוד, ואיזה רכב תבחר, תתחיל לבקר במגרשי חברות ליסינג.
אפשר למצא שם מציאות שעברו את נפילת הערך.
(מכיר מישהו שקנה דימקס בן 3 עם 60K, היה רכב צמוד, לא ירד לשטח ומאוד שמור.)

נמרוד
01-07-17, 22:33
אם זה באמת לעבודה, וחדש, אז כל הטנדרים שקולים - בדוק את אפשרויות המימון והקנייה בחזרה של היבואנים ואצל חברות ליסינג, את עלויות הטיפולים השוטפים, צריכת דלק בפועל, ותעשה חשבון קר.

מבחינה כלכלית יש יתרון מובהק חטויוטה שהוא סחירות שפשוט לא קיימת אצל אחרים. ירידת ערך, באחוזים, אצל לוי יצחק ובפועל, הרבה יותר טובה מכל המתחרים (ולא נכנס לדיון של למה ואם זה מוצדק "מוסרית". זו עובדה). אבל זה מגולם במחיר קנייה גבוה יותר, חדש ומשומש.

ליעד ע
03-07-17, 21:02
שלום לכולם,
אין חובה מקצועית ל-4X4 אבל באמת שמקווה יום אחד גם לטייל עם הרכב אז מעדיף.
אני בשבוע האחרון עם פיאט קובו שכור ואין לסוג רכבים האלה את המרחב שיש לתא סגור של טנדר כולל מדפים, מנסיון חייב טנדר.
אני נוסע עם ארגז מלא ולרוב עם עגלה רתומה בעלת משקל מירבי של 400 ק"ג.

נמרוד אתה מציין שבקניית חדש אין הבדל בין הטנדרים השונים, משמועות צמצמתי את האופציות להיילקס(סחירות) ודימקס(מלאי רכבים גדול והמנוע החדש 1.9T), אתה חושב שכדאי לי לפנות גם לפיאט פולבאק ומיצובישי טרייטון(שמעתי דברים לא נחמדים) ואולי אפילו לגרייט וול(המחירים של המשומשות נמוכים מאוד וישנם רכבים עם קלומטרז נמוך וגפ"מ).

* גפ"מ יכול להיות אופציה(חיסכון משמעותי בעלויות לטווח רחוק)?

דרור ברלי
03-07-17, 21:54
עזוב אותך מהגרייט וול ומהגפ''מ שלו. זה דרעק.
בלשון המעטה - הוא לא מזדקן יפה והאמת היא שזה לא מפתיע. ייקח לסינים עוד לא מעט זמן להתחיל לייצר מכוניות ברמת איכות מתקבלת על הדעת.

אם אתה מתכוון להחזיק באוטו הרבה שנים ולנסוע הרבה ק''מ - כנראה שרכב חדש עם אחריות זה לא כיוון כל כך גרוע. ובמקרה הזה - קח טויוטה היילקס בלי להסס. קודם כל כי הוא באמת טנדר מצויין. אבל מה שחשוב יותר בשוק שלנו - לנוכח מעמדו של המותג בישראל והסגידה הדתית/מיסטית של ההמונים אליו (בלי להיכנס האם היא מוצדקת או לא ומה אני חושב על סגידה למותגים) - זה פשוט צעד נכון יותר כלכלית.

עוד לא נהגתי בדימקס 1.9 אבל רק ממה ששמעתי מאנשים שדעתם נחשבת בעיני המנוע הזה נחות בנתון המומנט ובזמינות הכוח ממנוע ה-2.5 הקודם וקצת מאכזב. הוא גם פחות טוב כרכב-שטח מהטויוטה ומהמיצובישי/פיאט

recommenderplus
21-07-17, 12:05
עוד לא שמעתי על אדם שהתחרט על דימקס.

-->