PDA

צפייה בגרסה מלאה : איטום ארגז אחורי של טנדר היילקס

ספרדי
30-06-17, 23:15
אני בעל טנדר היילקס עם ארגז סגור גובה קבינה וכל הזמן נכנס לי אבק סגרתי את כל החורים שהיו לי החלפתי את הגומי שאוטם בדלת ועדיין נכנס לי אבק לתוך הארגז,
למישהו יש רעיון לדרך לאטום את הארגז?
ואם יש קשר לזה שאין לי חלונות אוורור מאחור?

המשוטט
01-07-17, 20:42
תכלס רק ליצור לחץ בארגז באמצעות מאוורר שמוגן עם פילטר

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

ספרדי
01-07-17, 21:10
תכלס רק ליצור לחץ בארגז באמצעות מאוורר שמוגן עם פילטר

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

איך עושים דבר כזה?

boaz avrahami
01-07-17, 21:23
הרעיון שהוצע לך נקרא במקומות מסוימים גם ״דיחוס תא״.

הרעיון הוא שאתה מיצר באמצעות מפוח עם פילטר לחץ גבוה במעט מהלחץ מחוץ לתא.
מה שקורה שהאוויר בלחץ הגבוה שואף לצאת מהתא וכך נמנעת כניסה של מזהמים מבחוץ לרבות אבק.

ברמה המעשית אתה מתקין נפוח מאחורי פילטר שדואב אוויר טרי מבחוץ לאחר שאטמת כמיטב יכולתך את הארגז.

על רגל אחת

ספרדי
01-07-17, 21:35
הרעיון שהוצע לך נקרא במקומות מסוימים גם ״דיחוס תא״.

הרעיון הוא שאתה מיצר באמצעות מפוח עם פילטר לחץ גבוה במעט מהלחץ מחוץ לתא.
מה שקורה שהאוויר בלחץ הגבוה שואף לצאת מהתא וכך נמנעת כניסה של מזהמים מבחוץ לרבות אבק.

ברמה המעשית אתה מתקין נפוח מאחורי פילטר שדואב אוויר טרי מבחוץ לאחר שאטמת כמיטב יכולתך את הארגז.

על רגל אחת

טוב,
למישהו יש עוד איזה רעיון?

boaz avrahami
01-07-17, 21:40
תמלא במיים ותראה מאיפה נוזל [emoji6]

תעשה חור לצינור אוויר ותנפח ותראה מהיכן בורח אוויר

איל מ
01-07-17, 21:46
אתה יכול לקחת מפוח ישן של מזגן של רכב, לחבר אותו לתיבת פילטר אוויר עם פילטר (הכל מפירוק) והנה לך מערכת.
את פתח השאיבה אתה יכול למקם ברווח שבין הארגז לקבינה כמה שיותר גבוה (פתח דק ורחב).

נדב42
01-07-17, 22:19
לגבי מפוחים ושו"ת, אבק יכול להכנס גם כשהרכב כבוי, הרי לא תשאירו מפוח פועל 24/7 ...

אני דווקא יותר מתחבר להצעה של בועז, ברצינות, אבל הפוך: רוקן את הארגז מתכולה, תושיב מישהו בתוך הארגז ותתחיל להתיז עליו מים מכל הכיוונים, כולל מלמטה ובקש מהצופה לדווח מתי ומאיפה חודרים מים. וריאציה נוספת שתעבוד רק לרצפה: פזר חול/כדורוני קלקר/משהו קליל אחר על הרצפה ותעבור מסביב לארגז ומתחתיו עם לחץ אוויר (זה יהיה יותר רגיש ממים, אבל קצת יותר קשה לארגן)

בעצם, גם ההצעה המקורית של בועז לא רעה: תכניס מישהו לארגז (ריק) עם כמה דליי מים, סגור את הדלת ובקש ממנו לשפוך את המים על הרצפה. אתה כבר תמצא את הנזילות מהרצפה ...

ד ו ר ו ן
01-07-17, 22:30
מאחורי הארגז שלך יש וואקום בגלל הצורה של הארגז.
הוואקום הזה בנסיעה יוצר לחץ חיובי ששואב אויר וגם אבק.
זה גם יוצר אפקט האטה לרכב (אבל לא משמעותי להיילקס כמו שלך.. גם ככה איטי..)

תסתכל על אוטובוסים ורכבים גדולים שיש להם דופן אחורית ישרה, יש להם מין כנף קטנה שמנתבת אויר שעובר מעל לרכב, אל החלל מאחוריו, למלא אותו באויר כדי לבטל את הלחץ החיובי הזה.

אם אני זוכר נכון, בחלק מדגמי הטרופר גם יש כנף כזו מוטמעת בקורה העליונה מעל לדלת האחורית.

אם תמצא דרך לייצר ניתוב אויר לאזור הזה, זה אמור להפחית את שאיבת האויר והאבק לאחורי הרכב.

יונתןמצפה
01-07-17, 22:42
אם זה ארגז ללא חלונות אפשר להיכנס פנימה באור יום ועם דלת סגורה לזהות פתחים קטנים מהם חודר אור ולאטום אותם.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

נמרוד
01-07-17, 23:46
כניסת האבק כמעט תמיד כמו שנכתב כאן, מהקיר האחורי שם יש אויר עומד, ולכן לחץ חיובי יחסי. שם גם יש באופן טבעי מערבולת של אבק. כנראה שהדלת לא אטומה מספיק טוב. מעבר לשיפור האטימה, הפתרון הוא לאו דווקא מניפה או לחץ מאולץ - עובדה שזה לא נפוץ, אלא פתחים קטנים עם כיווניות (פתוחים כלפי מטה), באזור הזה של הדלת האחורית, שיוצרים תת לחץ מקומי ושואבים אויר החוצה במקום לאפשר לו להיכנס.

יונתןמצפה
01-07-17, 23:52
נמרוד תוכל להסביר?
להבנתי, אם הפתחים שואבים אוויר החוצה, אוויר אחר צריך להיכנס במקומו מפתחים אחרים, כנראה אלו שנכנס מהם האבק. אז איך זה עובד?

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

ספרדי
03-07-17, 21:46
כניסת האבק כמעט תמיד כמו שנכתב כאן, מהקיר האחורי שם יש אויר עומד, ולכן לחץ חיובי יחסי. שם גם יש באופן טבעי מערבולת של אבק. כנראה שהדלת לא אטומה מספיק טוב. מעבר לשיפור האטימה, הפתרון הוא לאו דווקא מניפה או לחץ מאולץ - עובדה שזה לא נפוץ, אלא פתחים קטנים עם כיווניות (פתוחים כלפי מטה), באזור הזה של הדלת האחורית, שיוצרים תת לחץ מקומי ושואבים אויר החוצה במקום לאפשר לו להיכנס.

נמרוד אתה יכול לתת הסבר מפורט יותר

נמרוד
04-07-17, 00:22
איפה יש פתחים בארגז טנדר סגור? יש חורי ניקוז קטנים בתחתית הארגז מקדימה - מניח שסגרת אותם. יש משטח החיבור בין הארגז לסגירה. ויש את הדלת האחורית. לאורך שפת האטימה בין הארגז לסגירה יש מהירות זרימה גבוה יחסית = לחץ נמוך. במערבולת שמאחורי הארגז יש לחץ יחסי גבוה. אז אם האטימה לא מושלמת, כיוון הזרימה יהיה מהלחץ הגבוה של המערבולת המאובקת, דרך האיטום הלא מושלם של הדלת, ויציאה מהאיטום הלא מושלם של הדפנות. אתה רוצה להפוך את הכיוון - לגרום ללחץ יותר גבוה בתוך הקבינה שיתגבר על הלחץ של המערבולת מאחורי הרכב ואיטום הדלת הלא מושלם.

הבעייה קיצונית איפה שהדופן האחורית פתוחה בהגדרה וכל השאר סגורות - נגרר לסוסים. משם הפתרון - משהו מהמשפחה הזאת על גג הארגז:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0. Xhorse+trailer+vent.TRS0&_nkw=horse+trailer+vent&_sacat=0

http://i.ebayimg.com/images/g/GJgAAOSwIgNXkLhG/s-l1600.jpg

ד ו ר ו ן
04-07-17, 00:29
יש עוד פתחים.

יש טנדרים עם פתח מתחת לקאנט הפנימי, שמאפשר אוורור מחלל הגלגל האחורי לארגז.

תסתכל טוב מלמטה למעלה,אולי אצלך גם יש.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

שגיא S
04-07-17, 10:04
איפה יש פתחים בארגז טנדר סגור? יש חורי ניקוז קטנים בתחתית הארגז מקדימה - מניח שסגרת אותם. יש משטח החיבור בין הארגז לסגירה. ויש את הדלת האחורית. לאורך שפת האטימה בין הארגז לסגירה יש מהירות זרימה גבוה יחסית = לחץ נמוך. במערבולת שמאחורי הארגז יש לחץ יחסי גבוה. אז אם האטימה לא מושלמת, כיוון הזרימה יהיה מהלחץ הגבוה של המערבולת המאובקת, דרך האיטום הלא מושלם של הדלת, ויציאה מהאיטום הלא מושלם של הדפנות. אתה רוצה להפוך את הכיוון - לגרום ללחץ יותר גבוה בתוך הקבינה שיתגבר על הלחץ של המערבולת מאחורי הרכב ואיטום הדלת הלא מושלם.

הבעייה קיצונית איפה שהדופן האחורית פתוחה בהגדרה וכל השאר סגורות - נגרר לסוסים. משם הפתרון - משהו מהמשפחה הזאת על גג הארגז:
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_trksid=p2050601.m570.l1313.TR0.TRC0.H0. Xhorse+trailer+vent.TRS0&_nkw=horse+trailer+vent&_sacat=0

http://i.ebayimg.com/images/g/GJgAAOSwIgNXkLhG/s-l1600.jpg

יש לי 2 פתחים שחורים כאלו...בארץ...אם מישהו רוצה להתנסות

ספרדי
04-07-17, 21:17
יש לי 2 פתחים שחורים כאלו...בארץ...אם מישהו רוצה להתנסות

שגיא,
אני ישמח לנסות אותם.

- - - Updated - - -

אני אטמתי את כל הארגז כל חור שהיה סגרתי אותו.
עכשיו עדיין נכנס אבק הרבה פחות.
אני ינסה להתקין את המוצר שנמרוד הציע על הדופן של הארגז.

איל מ
05-07-17, 09:31
אם לא תשים מאחורי הפתח פילטר כלשהו, כאילו לא עשית כלום.
אבק בשטח נכנס לא רק בנסיעה ולא רק מאבק שלך.

ספרדי
05-07-17, 11:21
אם לא תשים מאחורי הפתח פילטר כלשהו, כאילו לא עשית כלום.
אבק בשטח נכנס לא רק בנסיעה ולא רק מאבק שלך.

זה ברור שיש לעשות פילטר

ד ו ר ו ן
05-07-17, 11:24
ל"בחור" הזה יש כמה תובנות על איטום ארגז טנדר לנסיעת שטח.

Which canopy cover? (https://www.youtube.com/watch?v=efu6tImdP-I)

נמרוד
05-07-17, 11:25
זה לא ברור. המיקום של פתח אוורור כזה צריך להיות על גג הארגז, שם האויר נקי בסדרי גודלי לעומת המערבולת שמאחורי הרכב. פילטר מיותר ויכול להפריע. אלא אם הכוונה לייצר תרופות או מוצרי אלקטרוניקה בארגז.

-->