PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנוגע לרכישת ג'יפ ראשון בתקציב נמוך, 7 מקומות

מאור7
02-07-17, 17:58
שלום אנשים,

אשמח מאוד לעזרה, שכן אין לנו ניסיון בג'יפים כלל, נהגנו לנהוג ברכב חברה במשך רוב השנים...
בשעה טובה אנחנו יוצאים לחופשי ולכן נאלצים להחזיר את רכב החברה.
כתוצאה מכך, ניאלץ לרכוש רכב.
אנו לא מעוניינים להשקיע סכומים גדולים ברכישת הרכב, אלא לרכוש רכב בתקציב נמוך יחסית.
מעוניינים בג'יפ עם 6-7 מקומות, אוטומטי, חסכוני בדלק ככל שניתן, יכול להיות בנזין או דיזל, בטיחותי ככל שניתן לתקציב זה, אמין וזול לתחזוקה.
הביצועים בשטח פחות חשובים לנו, אין לנו כוונה לנהוג בתנאי שטח מאתגרים בשלב זה...
ראיתי שיש מספר לא קטן של ג'יפים בתקציב שלנו - סאנגיונג מוסו/רקסטון, איסוזו טרופר, מיצובישי פאג'רו, יונדאי גאלופר, ניסן טראנו.
כל הרכבים שציינתי הינם אוטומטיים, עם 7 מקומות ישיבה, משנת יצור 2000-2005

להלן ההעדפות שלנו:
1. תקציב - עד 25K
2. הרכב לשימוש יומיומי, בימי השבוע נסיעות בקרבת מקום המגורים + שבילי כורכר. בסופי שבוע נסיעות ארוכות יותר בד"כ (בד"כ עד 50-100 ק"מ לכיוון)
3. הרכב מיועד לצורכי נהיגה שלי ושל זוגתי
4. אנחנו משפחה של 5 נפשות. נרצה רכב עם 6-7 מקומות ישיבה. זה תנאי חשוב והכרחי.
5. הרכב צפוי לעשות כ 15K קילומטרים בשנה
6. אוטומטי, 7 מקומות, עדיפות לרכב חסכוני בדלק, בטיחותי, אמין וזול לתחזוקה (ככל שניתן...)

מודה לכם מראש על העזרה!
מאור.

erezgur
02-07-17, 18:15
ברוך הבא לפורום,

אתה חייב להביא בחשבון שהתקציב שלך נמוך מאד, זה אומר רכב מיושן יחסית או רכב שעבר אירועים שונים המורידים את מחירו. רכב משנת 2000 הוא כיום בין 17 שנים, כמעט 20 שנה ... לכן כנראה תהיה חייב להוסיף סכום לא קטן בחודשים הראשונים למשימות תחזוקה ויישור קו, אני מקווה שמעבר לסכום הרכישה שציינת אתה משאיר סכום משמעותי לטובת נושא זה.

ציינת שמדובר בחמש נפשות אבל תנאי סף הוא 7 מקומות - תנאי סף זה מצמצם עוד יותר את מגוון האפשרויות העומד בפניך, ישנם רכבים מרווחים יחסית ל-5 נפשות אבל ללא מושבים ל-7 אנשים.

רכב יומיומי משמעותו רכב שלא תרצה להשביתו למספר ימים בשל תקלות / המתנה לחלקים וכו'. בד"כ זה גם מצריך הגדלת התקציב.

מצד שני, מכיון שאופי נסיעת השטח שציינת אינו מצריך רכב שטח "גיבור", עם הילוך כח, אולי סוזוקי XL7 יכול להתאים - תוסיף אותו לרשימה. אם תמצא רכב כזה במצב סביר זה יכול להיות פתרון טוב (לא כל כך חסכוני בדלק, אבל דלק אינו תמיד ההוצאה הגבוהה ביותר כאשר מחזיקים רכב שטח).

רכב נוסף שאולי נכנס למסגרת התקציב - סורנטו, בדוק גם אפשרות זו.

ש01
02-07-17, 18:39
מצד שני, מכיון שאופי נסיעת השטח שציינת אינו מצריך רכב שטח "גיבור", עם הילוך כח, אולי סוזוקי XL7 יכול להתאים - תוסיף אותו לרשימה. אם תמצא רכב כזה במצב סביר זה יכול להיות פתרון טוב (לא כל כך חסכוני בדלק, אבל דלק אינו תמיד ההוצאה הגבוהה ביותר כאשר מחזיקים רכב שטח).

רכב נוסף שאולי נכנס למסגרת התקציב - סורנטו, בדוק גם אפשרות זו.[/QUOTE]

אבל הוא ביקש 7 מקומות.
שניהם 5 מקומות

erezgur
02-07-17, 23:19
אבל הוא ביקש 7 מקומות.
שניהם 5 מקומות
אם כך - מתנצל על ההטעיה.
אני משוכנע שראיתי סורנטו עם 7 מקומות (אולי רק בדגמים החדשים יותר?) ולגבי ה- XL7, יש לי זיכרון מעומעם שבחו"ל לפחות הוא עם 7 מקומות אבל כנראה טעיתי.

amitaikl
02-07-17, 23:27
הXL7 אכן מגיע במקור עם 7 מקומות (מכאן ה7 שמצורף לXL :rolleyes:)
עד 2006 (כולל) הן הגיעו עם 5 מקומות ואח"כ נוחלפה הצורה ונוספו עוד 2 מקומות.
אבל....
גם אלו שהגיעו עד 2006 היו במקור 7 מקומות ולטובת הארץ עברו הסבה ל5 מקומות, אבל הבסיס ל7 מקומות נשאר.
היו מי שהצליחו להוסיף עוד 2 מקומות לרישיון, וכבר ראיתי בודדות עם עוד שורת ספסלים.

פות"ש - אם תצליח לשים יד על אחת כזאת זכית. הרכב מרווח, מהנה לנהיגה, עביר בצורה מפתיעה לגובה הלא מרשים, זול להחזקה.
המנוע עושה 1:8.5-9 על בנזין. שלי היה עם מערכת גז שעשתה משהו כמו 1:7.5-8

ש01
03-07-17, 11:40
XL7 אכן מרווח יחסית, נוח, חזק יחסית לגילו מאובזר ובהחלט מפתיע בשטח.
לחבר היה כזה והגענו אז למסקנה ש7 מקומות רק ביפן כי הם, מה לעשות, קומפקטים...
מאחור להכניס יותר משני ילדים בני 10-12 נראה לנו חוויה מפוקפקת...

אבל אם יש ותמצא, זכית

יואב פולס
07-07-17, 15:12
צר לי לבאס, ולמרות שמדובר באתר ייעודי לתחביב הג'יפאות - אל תקנה. וותר כרגע על רכב שטח.
ב 25.0 אש"ח בקושי מוצאים משפחתית ראויה ואמינה, אז רכב שטח? ועוד עם התניה ל 7 מקומות? ועוד חסכוני?
אל תקנה רכב שטח בכלל.
ב 25.0 אש"ח אתה תקנה נבלה חבוטה, שאולי נראית טוב ואולי לא, אבל הבלאי הטבעי שלה (15-17 שנים) יתבטא מדי חודש בחודשו.
אם זה היה אמור להיות רכב לטיולים בלבד - זה משהו אחר, אבל כרכב יומיומי? אתה תקלל את היום שהחלטת לרכוש רכב שטח.
יואב

jacob72
07-07-17, 18:15
צר לי לבאס, ולמרות שמדובר באתר ייעודי לתחביב הג'יפאות - אל תקנה. וותר כרגע על רכב שטח.
ב 25.0 אש"ח בקושי מוצאים משפחתית ראויה ואמינה, אז רכב שטח? ועוד עם התניה ל 7 מקומות? ועוד חסכוני?
אל תקנה רכב שטח בכלל.
ב 25.0 אש"ח אתה תקנה נבלה חבוטה, שאולי נראית טוב ואולי לא, אבל הבלאי הטבעי שלה (15-17 שנים) יתבטא מדי חודש בחודשו.
אם זה היה אמור להיות רכב לטיולים בלבד - זה משהו אחר, אבל כרכב יומיומי? אתה תקלל את היום שהחלטת לרכוש רכב שטח.
יואב
כל מילה בסלע.

ishc
07-07-17, 23:02
לא מסכים עם יואב,
ב-25-30k אפשר למצוא רכבים שיהיה אפשר לטייל איתם בצורה סבירה.
זה גם יכול לשמש כרכב יומיומי רק צריך להבין לאן אתה מכניס את הראש שלך:
1. זה רכב ישן שדורש תשומת לב מתמדת
2. חייבים ללמוד ללכלך את הידיים במידה מסויימת
3. כן כן, זה יקר יותר מרכב פרטי.

Sent from my iPhone using Tapatalk

nirs
08-07-17, 08:14
לא מסכים עם יואב,
ב-25-30k אפשר למצוא רכבים שיהיה אפשר לטייל איתם בצורה סבירה.
זה גם יכול לשמש כרכב יומיומי רק צריך להבין לאן אתה מכניס את הראש שלך:
1. זה רכב ישן שדורש תשומת לב מתמדת
2. חייבים ללמוד ללכלך את הידיים במידה מסויימת
3. כן כן, זה יקר יותר מרכב פרטי.

ניסיון דומה עם טרופר בנזין שעזרתי לחבר לרכוש ב 25k₪ לפני כשנתיים. הרכב היה אמור להיות טיולים נטו, אך בסופו של יום עושה כ 60km מידי יום.
לקח יותר מחצי שנה עד שמצאנו את הכלה המיועדת (וגם האלה ״פורטונה״ עזרה[emoji3]), בסופו של יום הטרופר עושה את העבודה (עם תקלות כאלה ואחרות מידי פעם).

-->