PDA

צפייה בגרסה מלאה : רעשים חריקה נוראים, שילוב 4x4 ושטיפת רכב תחתית (ועל הקשר ביניהם??)

komdan
03-07-17, 17:05
אהלן חברים, היום בבוקר עשיתי נסיעה של כ15 דקות בכביש בהילןך 2wd כמובן, חזרתי הביתה, ולאחר כ2דק' יצאתי שוב, מיד כאשר האצתי מעבר ל20 קמ"ש התחילו רעשי חריקה נוראים, כאילו נתקעה אבן או משהו ברפידת הבלם, ככל שנסעתי מהר יותר הם התגברו, בדיקה חזותית עם עין של מתחילן לא הניבה הרבה, ומאחר שהרכב עדיין באחריות נסעתי מיד בנסיעה איטית להחריד עוד כ15 ק"מ עד למורשה הקרוב.

במורשה לא ידעו מה הבעיה מיד, רק לאחר נסיעה של מנהל המוסך התקשרו לומר לי , אם שילבתי הבוקר להילוך כוח, עניתי שלא, וגם לא לחצתי על שום כפתור לא על 2wd , 4wd, או 4wdl. הנציג טען שהתקלה נגרמה משילוב תוך כדי נסיעה, מה שכן עשיתי אבל יום לפני זה בבן שמן. (אבל עם גלגלים ישרים וכמובן רק החלפה בין המצבים 2wd ו 4wd, שע"פ הספר אפשריים בנסיעה אפילו מהירה, לאחר נסיעה גם ב4wdl הקפדתי לעשות רוורס קצת לשחרר לחצים ואת כל זה לפני עלייה לכביש, עדיין על הכורכר ואז שילבתי ל2wd),

מה שכן עשיתי בלילה , זה שטפתי את תחתית הרכב ובתי האופנים עם זרנוק של כיבוי אש בלחץ בינוני , בכל מיני זוויות מוזרות, ושמתי לב שהרכב הבהב מספר פעמים לא יודע אם זה הכפתור של השלט שנלחץ בכיס על מצב "פתח", או שנגעתי בנק' חשמל בגלל הלחץ מים הגבוה?

בכל מקרה, מה יכולה להיות הסיבה לכך? איך פתאום החליט הרכב לשלב בצורה לא נכונה בבוקר לאחר נסיעה כיבוי והתנעה כאשר לא לחצתי בכלל על שום כפתור?

erezgur
03-07-17, 17:12
1. איזה רכב? דגם?
2. למה בפורום של התייעצות לפני קנייה?

באופן כללי - צריך להיזהר עם שטיפת הרכב. שטיפה של הגלגלים, צינורות גומי שנדבק אליהם בוץ וכו' בהחלט אפשרי אבל להשתדל לא בזרם חזק מדי, קל מאד לגרום נזק לרכיבים אלקטרונים או אחרים ואפילו לצבע בשימוש לא נכון בזרנוק מיים / גרניק.

האם יש צינור שהתנתק / ניזוק?

komdan
03-07-17, 17:46
הפורום הוא ג'יפאים מתחילים + יעוץ, ואני אכן ג'יפאי מתחיל, אז חשבתי שיהיה נכון לפתוח כאן.

הדגם ג'ימני אוטומט.

צינור שהתנתק? אין לי מושג. נראה לי אבל שאכן זה היה המים כי הרכב עדיין לא היה יבש לגמרי בתחתית כנראה, ואז יכול להיות שמיד כשהתנעתי הרכב שילב ל4x4 בסיבוב כשיצאתי מהחנייה? ואז היה שילוב לא נכון...

אבל עדיין מוזר לי, כי הרכב הוא רכב שטח, איך יכול להיות ששטיפה בלחץ בינוני גורמת לנזק בתחתית ( לא נגעתי במכסה מנוע) ? חשבתי ששלוליות במהירות גבוהה עושות את אוטו אפקט בחורף...

yoni_0000
03-07-17, 19:06
מה אמרו במוסך? כביכול אמרו למה קרתה התקלה, אבל מה בעצם קרה (משהו נשבר? התעקם? איזה חלק עושה את הרעש?) מה בעצם התקלה? קיבלת הצעת מחיר לתיקון? נפתרה הבעיה?
נסה לתת עוד אינפורמציה בשביל שיתאפשר לתת לך תשובה מושכלת.

גם אם כביכול "השתלב" תוך כדי נסיעה, צריך נהיגה אגרסיבית בשביל לגרום נזק, והוא בטח לא נגרם בנסיעה של כמה דק'.

איזה שנתון האוטו?

komdan
03-07-17, 20:20
מה אמרו במוסך? כביכול אמרו למה קרתה התקלה, אבל מה בעצם קרה (משהו נשבר? התעקם? איזה חלק עושה את הרעש?) מה בעצם התקלה? קיבלת הצעת מחיר לתיקון? נפתרה הבעיה?
נסה לתת עוד אינפורמציה בשביל שיתאפשר לתת לך תשובה מושכלת.

גם אם כביכול "השתלב" תוך כדי נסיעה, צריך נהיגה אגרסיבית בשביל לגרום נזק, והוא בטח לא נגרם בנסיעה של כמה דק'.

איזה שנתון האוטו?

הם עצרו שילבו להילוך כוח וחזרה להנעה אחורית, ואמרו לי שצריך לשלב בין 4wd ל 2wd בעצירה, למרות שבספר רשום שאפשר בנסיעה עם גלגלים ישרים. שנה 2015

yoni_0000
03-07-17, 20:23
וזהו? הסתדר?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

komdan
03-07-17, 20:41
וזהו? הסתדר?

ככה הם טוענים, מחר בכל אופן אעשה בדיקה של כשעה לוודא שאכן אין בעיות . הם לא החליפו כלום.
השארתי להם תרכב במוסך כי היה תור רציני. ואגב שאלה:

אם אני נוהג על שביל כורכר ב20-30 עם לחץ אויר 26, ואני מרגיש זעזועים לא נעימים לגוף כמו שקעים ובורות קטנים, השאלה היא האם זה מזיק לרכב?
וגם על שביל מסולע עבירות קלה, עלי לנסוע במהירות הליכה? כי זה ממש ממש לא נוח אלא אם כן אני נוסע על 0 ואז כבר עדיף לצאת מהרכב וללכת ברגל??

yoni_0000
03-07-17, 20:46
הגבהה תשפר את העניין. כמו כן אל תתבייש להוריד אוויר- משפר משמעותית את הנוחות.

komdan
03-07-17, 21:16
הגבהה תשפר את העניין. כמו כן אל תתבייש להוריד אוויר- משפר משמעותית את הנוחות.

נניח שאני מוותר על הגבהה, ומותיר לחץ אויר 26, האם נסיעה על מהמורות במהירות של 20-30 מזיקה לרכב? מתי אני יודע שזה מזיק? כי בג׳ימני כל דבר מורגש
כנל במפרים על הכביש, חשוב לי לדעת אם זה מזיק לרכב, לי יש סיבולת, לפחות נראה לי.

geva dover
03-07-17, 21:54
תמיד תזכור שככל שאתה עם לחץ אויר גבוה יותר בשטח, הנסיעה קשה יותר.
בנוסף לזה, נסיעה ממושכת( תקופה ממושכת) ככה בשטח תגרום לעייפות הבולמים והקפיצים ושחיקה של מכלולים אחרים...
המלצה שלי להוריד לחץ אויר בכל כניסה לשטח ל10-15 PSI גם הנוחות שלך תשתפר הרבה יותר וגם השחיקה של המכלולים תהיה יותר נמוכה
ופעם הבאה, נסה לא לטוס לתוך הבורות(;

komdan
03-07-17, 22:46
תמיד תזכור שככל שאתה עם לחץ אויר גבוה יותר בשטח, הנסיעה קשה יותר.
בנוסף לזה, נסיעה ממושכת( תקופה ממושכת) ככה בשטח תגרום לעייפות הבולמים והקפיצים ושחיקה של מכלולים אחרים...
המלצה שלי להוריד לחץ אויר בכל כניסה לשטח ל10-15 PSI גם הנוחות שלך תשתפר הרבה יותר וגם השחיקה של המכלולים תהיה יותר נמוכה
ופעם הבאה, נסה לא לטוס לתוך הבורות(;

יש איזו משאבה מומלצת? מעדיף כלי אחד שישמש אותי בהורדת ומילוי אויר ובדיקת לחץ

GodsFather
03-07-17, 23:04
להורדה יש מפחיתי לחץ ואו מד לחץ וחתיכת מקל.
לניפוח - קומפרסורים בהתאם לעומק הכיס. בחנויות הציוד כמו ל.כ. ואחרים.

אל תוריד ל10 psi.

15 psi יספיק.

בשטח חולי אפשר להוריד עוד טיפה.

גימני הוא רכב קופצני בשל המבנה שלו. יש לו יתרונות ביכולת עבירות טובה מאד אבל המחיר לכך הוא הנוקשות שלו.
הפחתה של לחץ אויר תועיל.
שינוי קפיצים יכול גם כן לסייע.

תהנה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

נמרוד
03-07-17, 23:36
מהירות הנסיעה משתנה כל הזמן בהתאם לתוואי השטח. כלל אצבע - סע במהירות שאתה מרגיש בה נוח.

וכן, יש בהחלט תוואי שטח שנוסעים בהם במהירות הליכה ופחות מכך, בשביל זה יש הילוך כוח ולא סתם משתמשים במונח "זחילת סלעים".

yoni_0000
04-07-17, 01:58
ובכללי, לדעתי אתה צריך להירשם להדרכת נהיגה בשטח.
ינתנו לך שם הרבה תשובות, גם לשאלות שעוד לא שאלת.

-->