PDA

צפייה בגרסה מלאה : חידת מקום לשבת - מארכיון התמונות שלי

דידין
07-07-17, 17:38
פשפשתי קצת בין אלפי התמונות במחשבי וזה מה שעלה ...

הערה: לפעמים לוקח לי זמן עד שאני נזכר מה המקום ואו איך מגיעים ולא תמיד זוכר.

115729

דידין
08-07-17, 07:28
אז לאלה שטרם יצאו לטיול השבת, מדובר במערת אמירה (הנסיכה) סימון ירוק ממש בקצה התחתון של התחתרות נחל עמוד לפני כניסתו לבקעת גינוסר.

115731

אורי דביר (אללה ירחמו) הביא סיפור יפה על שם המערה, אבל ספרו "נקודת חן" לא נמצא כרגע בהישג ידי ואני לא זוכר את כל הסיפור-אביא בהקדם.

על האזור כאן. מתוך wikiwand

....שרידים פרהיסטוריים
בנחל עמוד התחתון התגלו שרידים חשובים מהתקופה הפלאוליתית בארבע מערות: מערת עמוד, מערת זוטייה, מערת אמירה ומערת שובך. החפירה הפרהיסטורית הראשונה בארץ ישראל התבצעה בשנת 1925 במערות זוטייה ואמירה. במערה הראשונה גילה הארכאולוג הבריטי פרנסיס טרוויל-פיטר חלק מגולגולת של אדם קדמון שקיבל את השם "האדם הגלילי" או ה"גולגולת הגלילית". גילה המשוער הוא כ-400,000 עד 200,000 שנים - הגולגולת הקדומה ביותר בארץ ישראל. השתמרותה החלקית של הגולגולת (בעיקר עצם המצח) מקשה על הגדרתה הטקסונומית, אם כי ברור שהיא קדומה לאדם המודרני בצורתה. אין הסכמה בין החוקרים אם היא טיפוס מאוחר של הומו ארקטוס והאם היא קרובה יותר להומו ספיינס או לאדם הניאנדרטלי - שניהם מינים מאוחרים יותר[2]. במערת עמוד, אשר נחפרה מספר פעמים בשנות השישים ובשנות התשעים, התגלו קברים של ניאנדרטלים ושרידים רבים של התרבות המוסטרית (התקופה הפלאוליתית התיכונה כמדורות, כלים מסותתים ועצמות בעלי חיים)[3]......

ואם במערות עסקנן, הנה עוד תמונת מערה (לא תמונה שלי הפעם ) של מערה די דומה , מזהים ?

115732

talw
08-07-17, 10:42
מערות עובדיה ?

הזכרת לי שלא מזמן חיפשתי סרט שיצא לקולנוע בתחילת שנות השמונים, אז הייתי נער, בזמנו "המתרגמים" קראו לו "הניצוץ", או משהו בסגנון, מה שהקשה עלי את החיפוש, בסוף מצאתי. לאוהבי הז'אנר -
חלק 1
http://www.dailymotion.com/video/xsx5ag_quest-for-fire-1981-720p-bluray-dts-x264-0_webcam

חלק 2

http://www.dailymotion.com/video/xsx5an_quest-for-fire-1981-720p-bluray-dts-x264-1_webcam

דידין
08-07-17, 12:14
שאפו !

אכן מערות עובדיה מצפון לטירת הכרמל, לא מומלץ להגיע עכשיו (הכל חשוף) אבל בחורף/אביב אזור מוריק ופורח עם "חלון לים התיכון".

בכל אופן אם מגיעים יש לקחת בחשבון שהמפה לא מעודכנת, עקב עבודות בנייה נרחבות באזור הן בנאות פרס (חיפה ליד איצטדיון "סמי עופר" ) והן בטירת הכרמל.

עוד באזור ,עין קדם, מערת אורנית, נחל גלים ועוד...

115737

-->