PDA

צפייה בגרסה מלאה : נשק - עילת אחזקה בגין ישוב זכאי מול כתובת מגורים

yscheiner
11-07-17, 07:28
חבר קיבל לאחרונה טלפון מתחנת משטרה הקרובה למקום מגוריו ונתבקש להגיע על מנת להפקיד את הנשק האישי בהתאם להוראת בית משפט.
בהגיעו למקום גילה כי לא מדובר בהוראת בית משפט אלא בעובדה כי בוצעה הצלבה בין העילה בגינה הוא מחזיק את הנשק (ישוב זכאי) ובין הרישום במשרד הפנים בו מצויין כי הוא מתגורר בישוב לא זכאי (הכל נכון, הוא עבר מקום מגורים לפני כשנה).
הבחור רגוע, הוא זכאי להחזיק בנשק תחת עילה אחרת ויש לו 18 חודשים טרם גריטת הנשק להסדיר זאת.

פעם ראשונה שאני נתקל בסנכרון בין משרד הפנים למשרד לבטחון פנים בנוגע לכתובת מגורים ובדיקת תקפות עילה לזכאות נשק.
אינני מלין על הנושא - הוא ראוי וחוקי אבל...
1. האם חל שינוי בסנכרון מערכות המידע?
2. האם מדובר במשהו רוחבי או בדיקה נקודתית של ישוב / אדם?

סתם סקרנות [emoji6]

avikkllk
11-07-17, 07:41
בישראל החזקת נשק זה לא ארה"ב פה בודקים טוב טוב את הנשק ובעליו

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

andy.shaked
11-07-17, 10:15
אלא אם אתה במגזר, שם לא צריך רשיון....

avikkllk
11-07-17, 10:16
שם גם לא צריך אישורי בנייה ארנונה חשבונות וכו

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

נמרוד
11-07-17, 10:19
יש למישהו משהו ענייני לתרום לדיון?

אם לא אז חבל על הביטים בשרת.

yscheiner
11-07-17, 12:22
מציין פעם נוספת,
לא נתקלתי עד כה בסנכרון בין משרדי הממשלה השונים בנושא.
האם נתקלנו בהתייעלות?
הנ״ל לא נשאל בציניות.

המשוטט
11-07-17, 14:22
יש מגמת ״יעול״ בנוגע לרישוי כלי יריה .

למרות הרחבת העילות והזכאויות ישנו מעקב אחרי חריגים.

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

ניר ל
11-07-17, 15:23
לא מדובר בסנכרון בין המשרדים כיוון שמאז שזכור לי, מחלקת כלי יריה הייתה מתעדכנת בתוך זמן קצר בשינוי מקום מגורים, מה גם שהיא הייתה חלק ממשרד הפנים עד לפני מספר שנים.
הבט״פ החליף לפני כשנתיים את מערכת המחשוב והעביר את בסיס הנתונים למערכת חדשה, מן הסתם זה מקל עליהם לבצע חיתוכים ולהתייעל בעבודתם.
בעבר המדיניות הייתה לא לחדש רשיונות בתום עילה וכיום הם מחתימים כל חידוש על עמידה בתבחין ועל כך שאם תמה העילה, הרשיון יתבטל ותאלץ להמציא עילה בתוקף או לוותר על הנשק. ידוע לי שהם שולחים מכתבים, לא שהם שולחים את המשטרה בשלב הראשון. יכול להיות שהחבר התעלם/ לא קיבל את המכתבים לפני שפנתה אליו המשטרה ?
כמו כן הם נוהגים לאחרונה להתקשר לאנשים בטלפון לצורך אימות פרטי התקשרות לקראת כך שיפסיקו בעתיד את משלוח החידושים בדואר הרגיל ובמקומם ישלחו תזכורת במייל/ סמס.

המשוטט
11-07-17, 15:27
אתמול קיבלת מסרון בנוגע לחידוש

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

zerez
11-07-17, 20:21
לא מדובר בסנכרון בין המשרדים כיוון שמאז שזכור לי, מחלקת כלי יריה הייתה מתעדכנת בתוך זמן קצר בשינוי מקום מגורים, מה גם שהיא הייתה חלק ממשרד הפנים עד לפני מספר שנים.
הבט״פ החליף לפני כשנתיים את מערכת המחשוב והעביר את בסיס הנתונים למערכת חדשה, מן הסתם זה מקל עליהם לבצע חיתוכים ולהתייעל בעבודתם.
בעבר המדיניות הייתה לא לחדש רשיונות בתום עילה וכיום הם מחתימים כל חידוש על עמידה בתבחין ועל כך שאם תמה העילה, הרשיון יתבטל ותאלץ להמציא עילה בתוקף או לוותר על הנשק. ידוע לי שהם שולחים מכתבים, לא שהם שולחים את המשטרה בשלב הראשון. יכול להיות שהחבר התעלם/ לא קיבל את המכתבים לפני שפנתה אליו המשטרה ?
כמו כן הם נוהגים לאחרונה להתקשר לאנשים בטלפון לצורך אימות פרטי התקשרות לקראת כך שיפסיקו בעתיד את משלוח החידושים בדואר הרגיל ובמקומם ישלחו תזכורת במייל/ סמס.
מה לגבי רישיונות שהוצאו לפני 1996 והיום הם בסטטוס של "מתוקף הוראות מעבר"?

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

itayhi
12-07-17, 01:34
גם רשיונות מלפני 15 שנים הם כבר
בתבחין "מתוקף הוראת מעבר"
למיטב זכרוני כל רשיון מעל 10 שנים אבל יכול
להיות שאני טועה.

איתי

ניר ל
12-07-17, 10:04
מתוקף הוראת מעבר - זה החריג בחוק - כלומר לא נדרשת עמידה או הוכחת עילה בתוקף.
זאת הקטגוריה אליה הוכנסו בינתיים רשיונות וותיקים מלפני שיטת התבחינים (96) ואלו שקיבלו שימור לאחר 10 שנים.
ב 2014 בוטל עניין השימור ע״י אהרונוביץ׳ ויעקב עמית (למי שהחזיק באותו זמן פחות מ 10 שנים) , מאז נאמרו דברים בע״פ אבל לא נכתבו - כך שאם יש כאן מישהו שקיבל לראשונה רשיון בתבחין כלשהו בין השנים 2004-2007 ולאחרונה הוסב ל״מתוקף הוראת מעבר״ , אשמח לשמוע על כך.

-->