PDA

צפייה בגרסה מלאה : התייעצות בנוגע לרכישת רכב שטח לשימוש יום יומי

land_warrior
13-07-17, 11:18
היי שלום לכם, עיינתי בפורום וראיתי נכונות רבה מצד החברים לעזור ולכוון,
ברשותי כ 8 חודשים honda crv '05 מונעת בגז, רכב מצויין! (עם הגז עושה כ 1:12 ביחס למחיר הבנזין), משתמש בו יום יום-אשמח לתת נתונים ומידע למי שמעוניין...
אני מחפש לרכוש רכב שטח קשוח (5 דל')- לשטח בנוני,
ומבקש המלצות לפי צרכיי:
1)אין לי ניסיון כמעט בשטח- אך יש תיאוריה והבנה סבירה למתחיל.
קילומטר'ז צפוי: 20-30 אלף בשנה.
2) רכב עיקרי בבית ולעבודה, נסיעות רבות בכביש וגם לשטח לדעתי ביחס: 25% שטח - 75% כביש / 10% שטח - 90% כביש
3) שיוכל לשאת בשטח 5 אנשים בוגרים ומטען עד כ 100 ק"ג.
4) תקציב רכישה עדיין לא גובש: החלפה על רכבי/ רכישה בין 15-30 אלף ש"ח
5) רכב אמין, אחזקה זולה ככל שניתן, כך גם צריכת הדלק..

כוונתי ע"י אחרים, ל טרופר,פאגרו,טראנו וכו' אשמח לשמוע על הנתונים, שלהם וגם של רכבים אחרים..

התלבטויות: דיזל/בנזין-מוסב לגז- אשמח לשמוע יתרונות וחסרונות
שאלות: יש בעיות או השפעות ברכבי שטח אם הרכב אוטומט או ידני? (נוחות נהיגה אוטומט רצויה)

תודה רבה

איל מ
13-07-17, 22:08
לדעתי לרכב שהוא רכב עיקרי שעושה כמעט 30k בשנה, התקציב שלך נמוך מדי. מה שתקנה בסכום הזה יהיה נבלה שתאכיל אותך מרורים.
לאוטומט הרבה יתרונות בשטח למי שאיננו מיומן.
החסרונות העיקריים הם: אין בלימת מנוע, בתפעול לא נכון הגיר יתחמם עד לרמות של הרס, הנהיגה עצמה פחות כיפית.

land_warrior
14-07-17, 01:44
לדעתי לרכב שהוא רכב עיקרי שעושה כמעט 30k בשנה, התקציב שלך נמוך מדי. מה שתקנה בסכום הזה יהיה נבלה שתאכיל אותך מרורים.
לאוטומט הרבה יתרונות בשטח למי שאיננו מיומן.
החסרונות העיקריים הם: אין בלימת מנוע, בתפעול לא נכון הגיר יתחמם עד לרמות של הרס, הנהיגה עצמה פחות כיפית.
היי איל, תודה על העינות..
מהו למשל תפעול לא נכון לגיר אוטומט?,
תפרט לי בבקשה למה רכב בתקציב שהצעתי שיעשה 30 אלף ק"מ בשנה יצור לי בלאגן? חושב לי לדעת להגיע להחלטה השקולה ביותר.. תודה

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

איל מ
14-07-17, 11:22
תפעול גיר לא נכון הוא נסיעה בhi (שזה בעצם בטרנספר) במקומות בהם יש עומס (עליות) ומכאן החלקה של ממיר המומנט והתחממות הגיר.
הסיבה שהתקציב לא מתאים היא שבמחיר הזה כל רכב שתמצא יהיה ישן (מבחינתי כל רכב שטח מעל 10 שנים הוא ישן). מכאן שכל הזמן יצוצו תקלות. החל מהתייבשות חוטי חשמל, מחברים, צינורות גומי ופלסטיק (שיכולים לגרום להרבה נזק), ועד מכלולים גדולים ויקרים שפשוט מגיעים לבלאי טבעי (גיר אוטומט, קלאץ (בידני), מזרקים וכו....
למי שיכול להרשות לעצמו לטפל לבד או להעמיד את הרכב ל יומיומיים מדי פעם, זה לא נורא ואפילו חלק מהתחביב (וטיפול לבד הוא זול מאד).
מי שזהו רכב עיקרי, ולא יכול להרשות לעצמו להתקע עם שני ילדים באוטו בדרך לקופ"ח, או בדרך להוציאם מהגן, שיחשב מסלול מחדש.
ישנם אקזמפלרים נדירים מאוד שעשו יישור קו מאסיבי וייסודי. אלו בד"כ לא למכירה או שרוצין עליהם מחיר של רכב צעיר בהרבה.

amitaikl
14-07-17, 11:36
לדעתי אתה צריך לעשות חישוב מסלול מחדש.
רכב שטח בתקציב שאתה מדבר עליו יהיה ישן, שחוק ומתכון בטוח לתקלות בלתי נגמרות.
כיוון שמדובר ברכב עיקרי בבית, אתה פשוט לא יכול להרשות לעצמך שהוא יתקע/לא יניע יושבת לשבועיים עד שיגיעו חלקים

נדב ש.
14-07-17, 14:01
חבר'ה מתחילה להיות פה איזה תופעה של הגזמה בתקופה האחרונה, כל מי שמחפש 4x4 בתקציב של 30k אומרים לו שיירד מיזה, זה אמיתי?
יש רכבים ויש אקזמפלרים מצויינים בתקציב הזה, כן גם לתפקד בתור רכב ראשון שיסע יום יום!
אני יגלה לכם סוד, ייתכן ואתם גם נוסעים על אחד כזה, ואם לא עכשיו אז בעוד שנה שנתיים האקזמפלר שלכם יהיה שווה לפי האחד שקובע יצחק לוי שזה מה שהוא שווה(בלי קשר לתוספות).

ולפותח השרשור,לא יודע למה אתה מתכוון בתור שטח בינוני, אבל מהנתונים שנתת הכיוון דווקא הולך לפג׳רו המכונה גם קינג מהשנתונים הראשונים, מעולה בכביש ואחלה בשטח עד לרמה מסויימת.

Asaf-a
14-07-17, 17:45
קניית רכב ממוכר לא מוכר בתקציב שמהווה כ10% מערכו (דגם מקביל) כחדש מהווה קנייה שעל פי רוב לא כדאית ותסתיים בעוגמת נפש ובזוקר.

אפשר להתווכח אם הכלל הוא 5/10/15%...
אלא אם קונים רכב ממוכר שאותו מכירים היטב ויודעים בדיוק שהרכב טופל באדיקות ובעל היסטוריה מתועדת, וגם אז צריך להיות מוכנים להפתעות....

השניקל שלי..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

amitaikl
14-07-17, 18:04
קניית רכב ממוכר לא מוכר בתקציב שמהווה כ10% מערכו (דגם מקביל) כחדש מהווה קנייה שעל פי רוב לא כדאית ותסתיים בעוגמת נפש ובזוקר.

אפשר להתווכח אם הכלל הוא 5/10/15%...
אלא אם קונים רכב ממוכר שאותו מכירים היטב ויודעים בדיוק שהרכב טופל באדיקות ובעל היסטוריה מתועדת, וגם אז צריך להיות מוכנים להפתעות....

השניקל שלי..

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
אני קניתי את הטרופר שלי ביי-דה-בוק:
הבעלים הקודם היה קשיש, החזיק ברכב 11 שנים וטיפל רק בumi.

החלפתי מוטות הגה, תפוחים, מוט מגשר, רדיאטור, חיישן חמצן, אלטרנטור, מצבר, מייסב גלגל, צלחות ובטח עוד אי אילו דברים.

ככה שלקחת בחשבון שרכב ישן הוא רכב ישן. המכלולים שלו עובדים ומתעייפים.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

איל מ
14-07-17, 18:21
חבר'ה מתחילה להיות פה איזה תופעה של הגזמה בתקופה האחרונה, כל מי שמחפש 4x4 בתקציב של 30k אומרים לו שיירד מיזה, זה אמיתי?
יש רכבים ויש אקזמפלרים מצויינים בתקציב הזה, כן גם לתפקד בתור רכב ראשון שיסע יום יום!
אני יגלה לכם סוד, ייתכן ואתם גם נוסעים על אחד כזה, ואם לא עכשיו אז בעוד שנה שנתיים האקזמפלר שלכם יהיה שווה לפי האחד שקובע יצחק לוי שזה מה שהוא שווה(בלי קשר לתוספות).

ולפותח השרשור,לא יודע למה אתה מתכוון בתור שטח בינוני, אבל מהנתונים שנתת הכיוון דווקא הולך לפג׳רו המכונה גם קינג מהשנתונים הראשונים, מעולה בכביש ואחלה בשטח עד לרמה מסויימת.

כי לאחרונה כל מי שפותח פוסט מחפש רכב שגם יהיה שטח, גם ראשי וגם בלי התעסקות.
אני נוסע עם רכב ישן, וזהו רכב יומיומי שנוסע. עם זאת, אני יודע בדיוק מה מצבו ושאם משהו מתקלקל אני כנראה אצליח להגיע הביתה, מהסיבה הפשוטה שאני מטפל בו. זה לא מה שפות"ש ביקש.
ב30 אין סיכוי שימצא רכב שעשו לו שיפוץ רציני.
תסתכל בעצמך על הלוחות.

נדב ש.
14-07-17, 18:35
זה לא אומר כלום, קח היסטוריה שנה שנתיים אחורה(אפילו יותר) ותראה מה החליפו באוטו, יכול להיות שעשה רק טיפולים ואיך שימכור הכל יפול עליך, יכול להיות גם חלקים שהוחלפו כבר הם באיכות ירודה, או סתם ביש מזל, השורה התחתונה שאחרי צמצום של אפשרויות לנזקים אפשריים היישור קו הראשוני יהיה פחות כואב, ואם יהיה אז כבר תדע שאתה עשית אותו והשתדלת לא לחסוך.
כל רכב שקונים צריך שישאר בצד תקציב להפתעות, והם יגיעו, אבל ברגע שתגמור עם זה אתה תבטח יותר ברכב.

אני מכיר כמה חברים שנוסעים ומשתמשים בכלים האלה על בסיס יום יומי וסופ"ש לטיולים בלי שום בעיה.

- - - Updated - - -

כי לאחרונה כל מי שפותח פוסט מחפש רכב שגם יהיה שטח, גם ראשי וגם בלי התעסקות.
אני נוסע עם רכב ישן, וזהו רכב יומיומי שנוסע. עם זאת, אני יודע בדיוק מה מצבו ושאם משהו מתקלקל אני כנראה אצליח להגיע הביתה, מהסיבה הפשוטה שאני מטפל בו. זה לא מה שפות"ש ביקש.
ב30 אין סיכוי שימצא רכב שעשו לו שיפוץ רציני.
תסתכל בעצמך על הלוחות.

איל, כמוך כמוני, ואני עוקב בלוחות תאמין לי, רק מהסיבה שחבר מחפש עכשיו טרופר בתקציב הזה בדיוק וכבר ראינו כמה נבלות ש"יענו" מטופלים ורק מהסתכלות מתחת האוטו מצאתי יישור קו ב 5k לפחות.
צריך סבלנות וצריך לבדוק טוב טוב.

מי שמחפש רכב שלא להיתעסק איתו ורק נוסע כשימצא אחד כזה שיעדכן גם אותי.

נדב42
14-07-17, 20:10
1)אין לי ניסיון כמעט בשטח- אך יש תיאוריה והבנה סבירה למתחיל.
קילומטר'ז צפוי: 20-30 אלף בשנה.
2) רכב עיקרי בבית ולעבודה, נסיעות רבות בכביש וגם לשטח לדעתי ביחס: 25% שטח - 75% כביש / 10% שטח - 90% כביש
3) שיוכל לשאת בשטח 5 אנשים בוגרים ומטען עד כ 100 ק"ג.
4) תקציב רכישה עדיין לא גובש: החלפה על רכבי/ רכישה בין 15-30 אלף ש"ח
5) רכב אמין, אחזקה זולה ככל שניתן, כך גם צריכת הדלק..

במספרים האלו, רק סוזוקי (כלומר, גראנד ויטארה ארוכה). היא היחידה שתיתן לך צריכת דלק קרובה למה שאתה רגיל, ואמינות סבירה יחסית לרכב בתקציב כזה.
נכון, אפשר למצוא בתקציב הזה כיום גם טרופר/פאג'רו ושו"ת, אבל:

כל רכב שקונים צריך שישאר בצד תקציב להפתעות, והם יגיעו

ואז, גם בסעיף ההפתעות המחיר יהיה נמוך יותר בסוזוקי. אתה יכול לקנות פאג'רו/טראנו/טרופר ב- 30K ולגלות שסעיף ההפתעות הוא יותר מחצי מחיר הקנייה

מתחילה להיות פה תופעה של אנשים חסרי נסיון, שמחפשים ג'יפ בתקציב נמוך כזה, ושגם יהיה אמין, וגם לא יהיה שתיין. הודעת הפתיחה כאן היא קלאסית וגם אתה יודע שאין חיה כזו. אפשר למצוא היום רכבי שטח למכביר ברמת המחיר הזו, אבל חשוב להסביר לשואל המתחיל את שאר העלויות מסביב. ויש הבדל משמעותי בין רכב טיולים בלבד לבין רכב יומיומי, כי כשנופל עליך תיקון יקר ברכב יומיומי אתה לא יכול להרשות לעצמך לחכות לחלק במחיר שפוי מ- E-Bay, או להחליט לחכות עם התיקון כי אין לך עכשיו כסף לשלם עליו. ברכב יומיומי אתה צריך להיות מסוגל (תקציבית ותפעולית) להחזיר אותו לשגרה תוך יום-יומיים אחרי תקלה, ושלא יהיו הרבה כאלו.

אני גם לא אומר שאי אפשר להשתמש ברכב שטח ישן באופן יומיומי. למעשה, אני בדיוק עכשיו מתכנן לעשות את זה בדיוק עם הויטארה הקשישה וכולם פה מתפלאים איך ולמה אני רוצה להפוך אותה לרכב יומיומי. וזה כאשר אני מכיר את הרכב היטב (האקזמפלר הספציפי ובכלל) ויש לי נסיון בתיקוני שטח, מה שאין לפות"ש. העניין הוא שאני לוקח בחשבון את גיל הרכב, יש לי כבר מלאי חלפים צבור (ויהיו לי עוד הרבה במסגרת הפרוייקט), וגם אז הויטארה תהייה אמנם רכב יומיומי, אבל עדיין רכב ב' עם קילומטראז' נמוך ועם יכולת (בשילוב רכבי א' ו- ג') לספוג בנחת השבתה לצורכי תיקון.

אז אם לסכם בקצרה: ב- 30K, למעט סוזוקי, ולמעט רכב ממקור מוכר (לך) ואמין (עליך), לא הייתי לוקח רכב שטח בתור רכב יחיד שאמור גם להיות חסכוני יחסית.

נדב ש.
14-07-17, 21:43
מה שונה בסוזוקי? לא תיפול הפתעה בצורת הלך גיר? הלך מיסב? הלך סרן?

זה נכון, פותחי השרשורים החדשים רוצים לקבל את כל החבילה ב 30k , חסכוני לא ניתקע ואמין, לפעמים זה אפשרי אם יודעים לקראת מה הולכים ומוכנים להפתעות כמו שאמרתי, במיוחד אם הרכב שקונים הוא נפוץ אז אין בעית חלפים, עוד לא ניתקלתי באחד כזה שעמד יותר מיום בלי להשיג חלק מסויים מפירוק או חדש.

יש לי חברים עם טרופרים בני 13 ויותר שנוסעים יום יום, יש גם אחד דיסקו קשיש בן 20, הדיסקו נירכש לא מזמן ומתפקד הפלא ופלא...

נדב42
14-07-17, 22:04
מה שונה בסוזוקי? לא תיפול הפתעה בצורת הלך גיר? הלך מיסב? הלך סרן?
ברור שגם בסוזוקי יש הפתעות, הן פשוט זולות יותר בעלות המכלולים המשמעותיים...

נדב ש.
14-07-17, 22:08
תתפלא שגם באחרים זה ככה למרות שהם בגודל של מפלצת, והם יותר חסונים במכלולים.
בטרופר ובפג׳רו ירדו המחירים משמעותית.

נדב42
14-07-17, 22:35
מתפלא, מתפלא ...

במקרה חבר ניסה לברר מחיר למנוע בנזין של טרופר לפני כמה חודשים, הוא חזר עם המספר 17 ("מנוע יבוא"). בסוזוקי המחיר הוא בין חצי לשליש מזה.

אני לא בקיא בפרטי המחירים העדכניים של המכלולים המשמעותיים ברכבים השונים. אתה טוען שהם ירדו משמעותית - תוכל להביא כמה דוגמאות להשוואה ?

נדב ש.
14-07-17, 23:30
בנזין 3.5 תמיד היה מנוע יקר וקשה להשגה, גם נדיר שהולך מנוע ככה סתם אם הוא לא מוגז, ה 3.2 הרבה יותר זול באיזור ה 5000 שח, בדיזל מנוע מושלם 6500 שח, סרן קידמי מושלם מפירוק 1000 שח, ציריה מושלמת משופצת 700 שח, פעמון ציריה 130 שח, מזרק חדש 2000 שח- מפירוק בין 500 ל 900, לדיזל חלקים בשפע והשד יצא מהבקבוק מזמן...
נאבה חדשה לפג׳רו קינג 450 שח, משולשים מושלם סביבות 500 שח....
לקינג אין מחלות מזרקים ידועות, משאבת הזרקה פעם ב... והמחיר ירד משמעותית.

land_warrior
16-07-17, 23:09
תודה רבה על ההתייחסות מכם.. ממה שאני מסיק יש חילוקי דעות בין לרכוש רכב רק לשטח כמשני, (במידה וכן אז לשמור על הנוכחי שלי? CRV) ובין לרכוש רכב שטח לכל צרכי אבל שה' ישמור עליי..
מה מומלץ לבדוק ואיך לבדוק במעמד רכישת רכב?
לפי לוחות נראה שטראנו,פגרו, ושאר גיפים בוצעו בין 250-350 ק"מ, שנים 96-03, מה עם התעייפות החומר? יכול להיות כפי שחלקכם ציינתם זה כבר לקנות רכב שצריך מראש להחליף את רוב מכלוליו?

בנזין 3.5 תמיד היה מנוע יקר וקשה להשגה, גם נדיר שהולך מנוע ככה סתם אם הוא לא מוגז, ה 3.2 הרבה יותר זול באיזור ה 5000 שח, בדיזל מנוע מושלם 6500 שח, סרן קידמי מושלם מפירוק 1000 שח, ציריה מושלמת משופצת 700 שח, פעמון ציריה 130 שח, מזרק חדש 2000 שח- מפירוק בין 500 ל 900, לדיזל חלקים בשפע והשד יצא מהבקבוק מזמן...
נאבה חדשה לפג׳רו קינג 450 שח, משולשים מושלם סביבות 500 שח....
לקינג אין מחלות מזרקים ידועות, משאבת הזרקה פעם ב... והמחיר ירד משמעותית.

נדב , בעיניי המחירים שציינת כאן הם סבירים עבורי, מהיכן המידע?/אפשר לרכוש?(אני מניח שהמחירים אינם כוללים עבודה נכון?) . ובמידה ואאלץ להחליף את המכלולים האלו הם יתנו לי עבודה ויחזיקו מעמד קילומטרים רבים בשטח?

land_warrior
17-07-17, 08:39
עוד שאלה, כשמישהו מזמין אותי לפעילות שטח,
אז אמרתי לו שיש לי את הסי-אר-וי 05'
והוא ענה לי בסרוב ואמר שלא כדאי לי ,אשבור אותו
ואמר לי שאפשר עם טראנו, פג'רו קינג, לנד קרוזר
כמה חזק הרכב שאני צריך?,
והאם יש שינוי משמעותי עד כדי כך בפני עמידות בין הסי-אר-וי לדגמים הנ"ל חוץ מהילוך כח?

גיא
17-07-17, 09:14
ההילוך כוח זה ההבדל ....
ועוד כמה דברים קטנים. חוסן המכלולים. גודל הצמיגים.

וכו׳

Sent from my iPhone using Tapatalk

נדב ש.
17-07-17, 09:29
נדב , בעיניי המחירים שציינת כאן הם סבירים עבורי, מהיכן המידע?/אפשר לרכוש?(אני מניח שהמחירים אינם כוללים עבודה נכון?) . ובמידה ואאלץ להחליף את המכלולים האלו הם יתנו לי עבודה ויחזיקו מעמד קילומטרים רבים בשטח?

המידע מניסיון, המחירים לא כוללים עבודה(כל מוסך משהו אחר, זמן עבודה או לפי העבודה).
חלקים אפשר למצוא בפירוקיות/חנויות חלפים באופן עצמאי או שהמוסך(ויגזור עוד קופון קטן)ימצא עבורך.

-->