PDA

צפייה בגרסה מלאה : מידות סרנים, התאמתם לסמוראי ודיון על יעילות השינויים

בני
12-12-05, 00:30
שלום לכולם,
ובכן לאחר חיפוש באתר שלא הניב תוצאות מבוקשות אני פונה אליכם,
חבר מעונין להחליף את הסרנים בסמוראי ארוך לסרני דנה במטרה לשפר את הרכב.
וכאן באות השאלות:
האם סרן דנה 44 אחורי מיוצר ביותר ממידת רוחב אחת, אם כן מהן? כ"נל לגבי סרן דנה 35.
האם סרן דנה 30 קדמי מיוצר במידות רוחב שונות?
האם ישנן מידות רוחב שלא הגיעו לארץ?
שימו לב שלא שאלתי על סרן דנה 60 מאחר וסרן כזה נראה לי כבד על האוטו.
מידות הרוחב מענינות אותי מאחר והשאיפה שהצמיגים לא יבלטו בצורה מוגזמת מהרכב, המידה המיועדת הינה 31\10.5\15. עוד ענין חשוב ששכחתי נתוני משקל של הסרנים הללו.
עוד דבר:ברכב יורכבו מוטות רדיוס+קפיצי ספירל חוץ מהבעיות שצפויות אם ההיגוי אתם מוזמנים
לכתוב מניסיונכם ומהידע שלכם על הרעיון. כל מידע או עצה ייתקבלו בברכה.

נמרוד
12-12-05, 00:50
מה שמשנה לך הם המידות של הסרנים הזמינים בארץ.

ובכן, הסרנים הזמינים ביותר הם סרני ימ"ח משופצים של CJ8 צבאי, שאתה יכול להשיג זוג במצב מצויין בסביבות 3500 שקלים. אין דיל טוב יותר. הרוחב של סרנים כאלו עם צמיגי 31 אינץ' על חישוק 8 אינץ' רגיל הם בסביבות 175 ס"מ, זה רוחב כללי כולל הכל. תראה מה זה אומר ביחס לסמוראי. הסרן הקדמי מתאים לך מבחינת מיקום הביצה בצד הנוסע כמו בסמוראי, בניגוד לסופה שם הביצה היא בצד הנהג.

סרן דנה 44 של ג'יפ שוקל 125 ק"ג, דנה 30 בסביבות 100 ק"ג, אלו נתונים שקראתי מתישהו באיזה פורווילר ישן, לא מתחייב שהם נכונים.

האפשרות השנייה היא זוג סרנים של היילקס, שהרוחב שלהם עם אותם צמיגים הוא גם 175 ס"מ פחות או יותר, ועל זה תמצא דיונים קודמים בפורום סוזוקי, אחד לפחות זכור לי ממש מהימים האחרונים. זו אפשרות עדיפה בעיני, כי הסרן הקדמי חזק כמו האחורי וכמו דנה 44, בניגוד לסרן קדמי דנה 30 של כל הג'יפים שהוא חלש יותר משמעותית, וכי סרני היילקס שזמינים בארץ מגיעים כבר עם יחס העברה מעולה של 4.56:1. סרני CJ8 ישראלי באים עם יחס העברה 3.31:1 , ארוך מדי בשביל סוזוקי.

בני
12-12-05, 01:26
ובכן הבחירה בסרני דנה נובעת בגלל שהם נפוצים יותר=מחיר זול יותר. הבחירה בדנה 30
נובעת בגלל המשקל, גם אם הוא נחשב לחלש נראה שלסמוראי הוא בהחלט יספיק.
יחסיי העברה בעיתיים לא ידעתי... אולי בכל זאת טויוטה.
ובכלל הנושא כאמור הוא בגדר רעיון תאורטי בלבד שכן החבר עדיין לא יודע כמה כדאי ללכת אם
סמוראי - למרות שהוא ארוך, רחוק מבחינת שיפורים. חוץ מזה שיש את התחושה הלא בדיוק סוביקטיבית שאולי כדאי לחכות לדבר האמיתי כמו היילקס או דיפנדר.

Saar
12-12-05, 08:51
חוץ מזה שיש את התחושה הלא בדיוק סוביקטיבית שאולי כדאי לחכות לדבר האמיתי כמו היילקס או דיפנדר.

לדעתי האישית - כן.
יהיה יותר קל וחוקי (ואולי גם זול) לשפר היילקס או דיפנדר לרמת העבירות המבוקשת (צמיגי 31 הם ISSUE על סמוראי, היילקס או דיפנדר לא ממש יתרגשו מהם)

סער.

נמרוד
13-12-05, 10:41
ובכן הבחירה בסרני דנה נובעת בגלל שהם נפוצים יותר=מחיר זול יותר. הבחירה בדנה 30
נובעת בגלל המשקל, גם אם הוא נחשב לחלש נראה שלסמוראי הוא בהחלט יספיק.
יחסיי העברה בעיתיים לא ידעתי... אולי בכל זאת טויוטה.
ובכלל הנושא כאמור הוא בגדר רעיון תאורטי בלבד שכן החבר עדיין לא יודע כמה כדאי ללכת אם
סמוראי - למרות שהוא ארוך, רחוק מבחינת שיפורים. חוץ מזה שיש את התחושה הלא בדיוק סוביקטיבית שאולי כדאי לחכות לדבר האמיתי כמו היילקס או דיפנדר.

אני מסכים איתך, סרן דנה 30 של סיקס חזק די והותר בשביל סמוראי, והוא באמת נפוץ כמו זבל. אם תעשה קצת שופינג, תמצא גם בפחות מ1000 שקלים סרן טוב. דנה אחורי של סיקס משלים את החבילה, אבל שוב, הבעייה היא יחסי העברה גבוהים מדי, שהם סבירים על סיקס עם צמיגי 31 , אבל לסיקס יש הרבה יותר מומנט מסמוראי, וגם יחס העברה בLOW בטרנספר טוב יותר מסמוראי. על סמוראי - זה פשוט רחוק מדי מיחס ההעברה המקורי.

בני
09-01-06, 16:38
אמנם עבר קצת זמן, ובכל זאת הייתי רוצה לפתח דיון על נושא שדי מענין אותי ולמען האמת קצת מטריד אותי, כמה רחוק כדאי ללכת אם סמוראי ארוך מבחינת שיפורים?
האם בסופו של דבר סמוראי ארוך יוכל "לשחק" אם הגדולים?

או שאולי כל המחשבה בכיוון הזה מוטעית ביסודה?

אני נוסע על ארוך ודיי מרוצה, רק מה עינין הרוחב דיי מטריד אותי ולפי התשובה של נמרוד האופציות הראליות שעומדות בפני הן סרנים של היילקס - יקר :evil: ,
או סרנים של סיקס -מחיר סביר - אבל יחסיי העברה לא מתאימים :cry: ,

אז מה שנשאר זה פשוט להחליף לג'נטים רחבים יותר וזהו? זה הפתרון לשפצים?

עוד דבר שברצוני לשתף אתכם, לפי התוכנית המקורית שלי בעת רכישת הרכב תכננתי להביא אותו למצב הבא:
החלפת סרנים של 88.5 ומעלה - רחבים יותר
החלפת ג'נטים ושינוי מידת צמיגים ל: 31\10.5\15
שינוי יחסיי העברה בטרנספר
וכמובן לטפל בעינין האין כוח של הסמוראי.

כשבסופו של דבר אני אמור לקבל רכב "שמשחק" אם הגדולים, לא זללן מדי - זו הסיבה שבגללה לא קניתי סיקס, עמיד=אמין, וכמובן ניתן להחזקה ביתית.

יש לציין שנושא הדלק דיי חשוב.
היום אני לא בטוח שהחלפה לסרנים של סמוראי 88.5 זה הדבר הנכון, ובעינין הדלק אני כנראה לא אשאר אם 1:10 אם מידת הצמיגים המיועדת.

בקיצור אני אשמח לשמוע את דעתכם.

אלון_ק
09-01-06, 18:06
את דעתי שמעת, אבל לטובת הכלל:
סמוראי ארוך עם צמיגי 31, נעול פעמיים, יחס העברה, מנוע 1.6, נעילות וכו' לא משתווה לסופה עם אותם הדברים, שלא לומר שסופה כזו היא חוקית (רק אל תקטין לה את המנוע, טוב?) וסמוראי לא. לסופה יש בדיוק 2 יתרונות במצב כזה (מבחינת עבירות) - יחס הספק/כ"ס ועוד 7 אינץ' לבסיס סרנים. היא כנראה תפסיד לסמוראי כזה בבוץ, אולי גם בחול, אבל זהו. כל שאר פרטי החבילה הם זכיה חד משמעית לסופה.
אבל תהיה הוגן, אם אתה שם 31 על סמוראי תשווה לסופה עם 33, לא 31.

"לשחק עם הגדולים" תוכל גם תוכל, אם ההגדרה שלך של גדולים היא סופה עם 31. רוצה לשחק עם הגדולים לפי ההגדרה שלי? לא, זה לא בליגה.

כלכלית? לא משתלם. סמוראי ארוך משנת 87, החלפת סרנים, מערכת מתלים, יחסי העברה, מנוע ואתה בקלילות על 15K. זה אומר אוטו שעלה לך 30 K (ואני נחמד במחירים. מאוד נחמד) והגיע לאן שהוא, שזה בדיוק איפה שהיית קונה סופה 94-5 באותו מצב מראש, בלי כל כאב הראש ועם ביצועים עדיפים.

צריכת דלק עם סמוראי ארוך על 31 ומנוע 1.6? יהיה לך מזל אם תצליח לשמור על ממוצע של 1:8. סביר יותר להניח שתתיישב איפהשהו ב1:7, ועל ליטר אחד לק"מ לא שווה כבר לקנות סופה?

יחסי העברה, סט צמיגים נורמליים, נעילה, מערכת מתלים סבירה וג'אנטים רחבים יותר יכניסו אותך לליגה אחרת של טיולים.

הסמוראי נוא רכב נהדר, באמת. זה לא רכב עבירות אמיתי, לעולם לא היה ולא יהיה בתצורה קרובה לסטנדרטית.

נמרוד
09-01-06, 22:43
כשאני הייתי במצב שלך בני לפני שש שנים, מכרתי ועברתי לסיקס.

סוזי המשתוללת
11-01-06, 16:19
ועד היום נמרוד מצטער עד כדי כך שרץ לקנות יפנית אחרת :twisted:
אין שום סיבה שסמוראי עם מנוע ויטרה יאכל יותר דלק מויטרה מכיוון שבסופו של דבר הוא סוחב פחות משקל מסתובב בסל"דים די דומים לאותם מהירויות ואותם צמיגים וזה יהיה נכון גם ביחס לסופה
נסיעה סופר רגועה בסופה לא תייצר יותר מ1:8 וגם זה אם אופטימיות גבוה לעומת נסיעה עם מנוע ויטרה שתייצר בשקט 1:10
בזמנו היה לי קרב משופר שקירב את ביצועי האוטו לרנגלר אוטומטי וזה לפני ששיפרתי יחסי העברה ועם צמיגים מוגדלים
האוטו היה עומד על 1:10 בנסיעה יומיומית
על ביצועי סמוראי בשטח לא צריך להרחיב יותר את הדיבור גם במצב די סטנדרטי
ביום שאני אוותר על עניין הנסיעה בכביש יעלו אחר כבוד סרני טויוטה על האוטו וזהו
הבעייה היחידה שאני חי איתה די בשלום היא טיפס מדרגות סלע גדולות ואצלך היא פחות מוחשית בגלל אורך האוטו
יש ברעננה בחור בשם ארז ממוסך טופגיר עם סמוראי כמו שלך עם צמיגי 33 על סרנים רחבים של סמוראי טרנספר 1000 ומנוע 1.6
תיגש אליו ותשאל אותו אם הוא היה מחליף בסיקס או משהו אחר :twisted:

בני
11-01-06, 18:14
שמוליק אני שמח שהצטרפת לדיון, בהחלט חיכיתי לתגובה שלך ואני חייב להגיד שאני מבסוט :lol: .
לגבי הסרנים, ובכן לאחר בירורים מסתבר שהאמריקקים נוסעים על הסרנים המקוריים עם צמיגי 33 אינץ' בלי שום בעיה.
לגבי הדלק, בוא לא נשכח שאני שוקל מעבר ל - 31\10.5\15 ,כמו כן מדובר על סמו ארוך - שוקל יותר. ועדיין אני לא רואה שום סיבה שהתצרוכת דלק תגיע ל - 1:6 שזה הסטנדרט בסופה
וזה בהנחה ששום חיישן לא השתגע :wink: . והם משתגעים מדיי פעם.

"סמוראי ארוך עם צמיגי 31, נעול פעמיים, יחס העברה, מנוע 1.6, נעילות וכו' לא משתווה לסופה עם אותם הדברים, שלא לומר שסופה כזו היא חוקית"
אלון כתב :shock: .

כלכלית: ובכן ב - 30K אני עם צמיגי 31, נעול פעמיים, יחס העברה, מנוע 1.6, נעילות.
בסכום הזה אני מקבל סופה בסיסית במצב סביר שכנראה תאכל קקי מהסמוראי.

פרופוציות: אכן בסופו של דבר מדובר על רכב בן 20 שנה.
אבל כשמישהו מתלבט אם לרכוש CJ-7 מודל 80 בד"כ יגידו לו שגם ב20K זה שווה,
אחרי הכל מדובר ב CJ-7 :wink: .ועוד לא דברנו על יישור קו.

עוד דבר: אם סמוראי כזה אני יאכל בהלט קקי מדיפנדר עם צמיגי 37 אינץ' + "תוספות" אבל דיפנדר כזה עולה 100K בערך ואני מדבר על 30K .

וחוץ מזה גי'פים זה לא ההשקעה הכלכלית הכי כדאית שיש אבל בסופו של דבר זה עושה לנו
טוב על הנשמה וזה מה שחשוב :wink: .

אלון_ק
11-01-06, 18:44
אני רואה שאתה לא רוצה להיות ריאלי, אז בוא נהיה ריאליים.

האוטו שלך עלה לך 15K. עכשיו אתה שם סט סרנים שיחזיקו את ה33 (נדמה לך שסרני סמוראי עושים את זה, הרחבה בהמשך) וזה עולה לך משהו כמו 4500 ש"ח, מחיר ריאלי לזוג 44 משופצים היטב (עם יחס העברה שלא מתאים לך, אבל בוא נזניח את זה - זה רק איזה 2-3K). עכשיו אתה עושה עליהם מסגרות והתאמות בעוד 500 ש"ח, הגעת ל20K.
עכשיו אתה רוצה 33, אז אתה צריך לבנות מערכת מתלים נורמלית. בולמים אתה קונה בזול, 1500 ש"ח לארבעה ארוכים ויפים, נגיד משהו בסביבות ה10'. קפיצים לא עולים הרבה, עוד 2000. תיקוני מערכת היגוי גם לא יקר, 500 ש"ח ואתה בבית. עוד 4000 לחשבון.
עכשיו אתה מגלה שלסובב צמיג 33 בלי הגה כח זה לא אופציה, אז אתה מרכיב כזה. 1500 ש"ח ירדו לטימיון. כמובן שהצמיג גם עלה לך 2500 (באופטימיות מוחלטת ורק כדי לעגל מספרים) אז הנה עוד 4000.
המנוע עולה 3500, התאמתו תעשה בעוד 500, אין תוספות מסביב. אז הנימה המאוד אופטימית הזו הביאה אותך לעוד 4000.
זוג נעילות זה עוד 2K, טרנספר שיסחוב את כל זה זה עוד 3K.

חשבון מהיר מגלה שאתה עומד על 37 אלף ש"ח ואפילו עוד לא התחלת לבנות פגושים, לקנות כננת, מיגונים, לטפל בדרייבשאפטים...

סרני סמוראי לא מחזיקים 33. בארה"ב, איפה שסרן סמוראי עולה 100$ לסרן שלם, קל לך להחזיק ערימה במחסן, במיוחד כי הסמוראי עולה 600$ וזה כולה אוטו טיולים. תמצא רכב DD בארה"ב עם סרני סמוראי ויותר מ31, אני לא מצאתי ויש לזה סיבה מאוד טובה.

הסמוראי הארוך שלך שוקל 1200. עם דנה 44 הוא ישקול 1350, עם מנוע 1.6 צמיגים ומיגונים אתה תגרד את ה 1.5 מלמטה. אז מה יש לך עכשיו? רכב ששוקל כמו סופה, עם אותו מרווח גחון, בסיס סרנים קטן יותר, מנוע מצחיק ליד מנוע של סופה, מכלולים חלשים (דרייבשאפטים, תושבות, שלדה)... מה יש לך שאין לו? כלום. אבל לו יש גם יש משהו שאין לך - מנוע ויתרון בבסיס סרנים.

לעומת נסיעה עם מנוע ויטרה שתייצר בשקט 1:10
אתה חי בסרט רע, סושי. סמוראי סטנדרטי עם מנוע כזה יאכל ככה, לא סמוראי עם 31 ומעלה. לפני שאתה קופץ, תבדוק את עצמך מול אנשים בארץ עם נתונים כאלו.

תיגש אליו ותשאל אותו אם הוא היה מחליף בסיקס או משהו אחר
אחרי השאלה הזו, תשאל אותו כמה סרנים הוא כבר החליף, כמה בירפילדים נשברו לו, כמה תושבות טרנספר וכמה צלבים.

אף אחד אף פעם לא מספר לך כמה האוטו המשופר שלו גרוע. כשאתה תראה אותו, אתה תשאל "הוא עביר?" או "הוא נח?" או שאלות כאלו. מה שאתה לא יודע ולא שומע זה המחיר שמשלמים על זה. תחזוקה שוטפת שכוללת מעברים על כל השלדה לפחות פעם בחודש, בדיקות חופשים כל שבוע, היגוי ערפילי... מי יספר לך על זה?

לך על זה. אתה לא רוצה לשמוע הגיון, אתה רוצה לבנות. זה לגיטימי וכאן, בג'יפולוג, אפילו רצוי. ההגיון הוא קול קטן ומציק שאנחנו שמחים להשתיק, הוא לא קשור לתחביב. לך על זה.

סמוראי 92
12-01-06, 08:53
קודם כל, אלון ושמוליק קבלו ח"ח על התגובות , מהטופ של הז'אנר. הטופ.
לענייננו- אלון אתה מציג טיעון מאד משכנע אולם לדעתי יש בו שני פגמים :\

1) אתה אומר שארז סנטו שובר הרבה ? הסיבה היא שכפיר, גם ביום אכזרי ועצבני במיוחד, לא מתקרב לרגל ימין של ארז. עדיין לא ראיתי שום לינק, לשום קטע וידאו של מישהו שנוסע בפראות ובמהירות כמו ארז סנטו. הוא נוהג בשיטת ה "הנה סלע כדאי להאיץ". לכן הוא שבר כל כך הרבה ולא בכדי. לצורך הדיון יעניין אותי בהרבה מה אתה שברת , ואתה נוסע עם גלגלים 32 צרים שזה בערך מה שאני רוצה בעתיד. חוץ מזה יש לציין שלארז היו צמיגי באק שוט 33 מאד רחבים שהצריכו חיתוך כנפיים רציני( כפיר יש לך צמיג רחב וגבוהה אבל לא מתקרב לבק שוט). דרך אגב אם אני לא טועה ארז ממליץ כיום על מידה 30/9.5 ואומר שזה להנות משני העולמות, גם עובר וגם לא שובר. אבל עוד פעם, ארז סנטו, בגלל צורת הנהיגה והאגרסיביות שבה היה שובר את כל מה שאמרת והרבה יותר גם אם הוא היה נוסע על 195/75/15.

2) כשאתה מחשב את העלויות של הבאת לארוך למצב טוב אתה קצת מגזים במחירים, ואתה שוכח שלהביא סיקס או סופה לרמת עבירות זהה יעלה יותר.
חוץ מזה מי שעושה את רוב השיפורים לבד יגיע למחירים קצת יותר נמוכים ממה שכתבת. קפיצים לדוגמא לא חייבים לקנות ב2000 ש"ח אלא ב500. דנה 44 ? לא נראה לי שצריך. נראה לי שסרני סמוראי 88 ומעלה יעשו את העבודה די והותר. וגם אם נניח שאתה צודק לחלוטין במחירים ואפילו זהיר וקמצן והוצאת 35 אלף שקל בשביל בניית מכונת עבירות מהארוך , עדיין להוציא עבירות שכזו מסופה או CJ יעלה יותר, בהרבה יותר, חוץ מזה שארוך עם 32 כמו שלך ייקח הרבה פחות דלק מסופה עם 33 .או סיקס. ו... כפי שכתב שמוליק ספק אם תגיע לרמה של ארוך משופר שכעז הרים מאורכת הוא מקפץ בצורה משובחת..

סוזי המשתוללת
12-01-06, 10:49
אלון
אתה תקוע ולא מוכן לצאת מהתקיעות :twisted:
כמה פעמים אני אחזור ואגיד שטח זה לא רק סלעים
ולידע בנהיגה אין תחליף
גם למזל אין תחליף
אני יכול לומר במידה די גבוהה של ודאות שגם עם 31 אני לא אשבור כלום
אני גם לא כל כך מאמין שצריך על סמוראי צמיגים כמו שצריך על סופה
אלו מכוניות אחרות עם נתונים פיזיים שונים
בתחרויות אני נוסע עם נווט ששוקל 110 ק"ג וצפונה 2 כננות 9500 + מנשאים
2 כבלי הארכה רצועות שאקלים עוגנים שונים כלי עבודה וכו'
מערכת הקפיצים הסטנדרטית לא מספיק חזקה להחזיק את כל המשקל וגם לאפשר נסיעה מהירה ולכן שודרגה
האוטו הרבה יותר כבד מכל סמוראי כאן ועדיין מתמודד עם רכבים שונים עם מנועים חזקים מאד צמיגים גדולים מאד (הצמיגים הקטנים בקטגוריה הם 33 אני 29)ואפילו די בהצלחה
הוא עובר בנסיעה היכן שרכבים עם צמיגים שעולים כמו הסוזוקי נתקעים
ותאמין לי זה לא הנהג כי כולם נהגים מצויינים
במסלולים שאנחנו עוברים יש אלמנטים שדורשים יכולת זחילה וטיפוס סלעים גדולים ויש מקומות שצריך מהירות ושרידות
בכל אלה הוא עומד בכבוד

בני
אתה רוצה 31 ?
לך על זה עם סרנים מקוריים - תמיד אפשר לשפר את הסרנים במידה ותשבור

תבנה את רכבת הכח בצורה נכונה מבחינתיחסי העברה כשהמרכיב הראשון במעלה הוא אמינות
הכי חשוב תלמד לנהוג
תכיר את המגבלות של הרכב ולא את היתרונות שלו כי אז תוכל להפוך את המגבלות ליתרונות
תכיר את מגבלותיך כנהג ואל תעבור אותם - ככה תגיע לשיבה טובה
אל תנהג עם אגו - ככה לא תשבור וגם הראש יהיה פתוח למגוון דרכים לעבור את המכשול כי
כמעט תמיד יש דרך נוספת

המשך יבוא

אלון_ק
12-01-06, 13:18
1) אתה אומר שארז סנטו שובר הרבה ? הסיבה היא שכפיר, גם ביום אכזרי ועצבני במיוחד, לא מתקרב לרגל ימין של ארז.
חביבי, כל מה שצריך לעשות כדי לקרוע תושבת טרנספר מהמקום זה לתת מכת גז בראשון כשלאוטו יש אחיזה טובה והתנגדות גבוהה להתקדמות. כל מה שצריך לעשות כדי לגזור ככה בירפילד קדמי זה לעשות את אותו דבר ברוורס, עם תושבות טרנספר מחוזקות.
מה קורה אצלי? אם אני יוצא לטיול של 4 ימים בנגב, יש לי חופשים במיסבים הקדמיים כשאני חוזר, תמיד. אם עשיתי טיול נהיגה מהירה - ואני הרבה יותר זהיר ואיטי מרוב האנשים שאתה מכיר - יום אחד יספיק. כיסחתי 2 תושבות טרנספר (ימין ושמאל) ברגע אחד, שברתי ציריה בשניה של חוסר תשומת לב. מצב הסליפ יוק האחורי שלי מדרדר בקצב מחריד (יוחלף בקרוב). תפוחי ההגה זה עניין של 1/2 שנה עד החלפה, קופלונג עוד פחות. מערכת המתלים קורעת את הבודי בחיבור החלון כל פעם שאני מצליב הצלבה מלאה.
וזה, חביבי, כשאני מטייל מעט מאוד, נוהג רגוע מאוד ורוב הזמן על הכביש. זה הרף התחתון שלך לא הממוצע. מה יותר מכך, אני נמנע ממכשולים מסויימים כי ברור לי שזה לשבור או לא לעלות.

אני לא אומר לא לשים צמיגים גדולים (להפך!!), אני אומר צאו מהסרט שלא יקרה כלום מזה. יקרה גם יקרה, זה יעלה לכם הרבה כסף בטווח הרחוק והרבה טיפולים. רק תהיו מודעים לזה.

אתה קצת מגזים במחירים
כל פעם כשאומרים לי את זה אני נופל אחורה מצחוק. בוא נסכם הבדל קטן ביננו: אני בדקתי את זה לעומק, כולל חיפושים אחרי החלקים האלו. אני עדיין מנסה להגיע למצב שאני יכול לבנות באגי על בסיס סמוראי ב30K, כשיש לי כבר שלדה חינם, בודי חינם, קפיצים ובולמים חינם, מערכת בלמים ועוד הרבה דברים. אל תספרו לי שהם עולים פחות, תחשבו מה אתם משמיטים, עד רמת הברגים שיחברו את זה לשלדה (גם עולים כסף ולא מעט, בסיכום כולל). מבחינתך, לבנות פגוש אחורי כמו שלי עולה 50 ש"ח לחומר לפגוש, עוד 20 ש"ח לחומר לצדדים, עוד 120 ש"ח למנורות, עוד 150 ש"ח למיסב, עוד 100 ש"ח לחומר למשולש שנושא את הגלגל (סה"כ: 420). זהו, נכון?
במציאות, אתה שוכח לחשב עוד 40 ש"ח לתושבות, עוד 25 ש"ח לגוז'ונים, עוד 20 ש"ח לברגים, עוד 5 ש"ח לפטמות גירוז, עוד 25 ש"ח לדיסקים, עוד 20 ש"ח למנורות, עוד 10 ש"ח לחיבורי חשמל, עוד 15 ש"ח לצבע, עוד 15 ש"ח לאלקטרודות ובטח שכחתי משהו, אבל הנה אתה כבר 175 ש"ח מעל ההערכה הראשונית שלך וזה לפגוש מסכן שאין בו הרבה חלקים, בלי לחשב דלק ונסיעות להביא הכל (או כלים). שגיאה של 41% על פגוש פשוט!
גם אני חשבתי כמוך פעם. באמת. זה נראה אחרת כשאתה מתחיל לבנות, אלא אם אתה מוכן להתפשר על דברים חשובים. אם לא אכפת לך מרמת התוצאה שאתה מקבל, אתה יכול לבנות בזול. יש לזה שם, לכזו עבודה.

ואתה שוכח שלהביא סיקס או סופה לרמת עבירות זהה
לפני רגע הראתי לך שאחרי כל העבודה הזו אתה מקבל רמת עבירות פחותה מסופה סטנדרטית עם 31 (בדוגמא היה 33). אותו משקל, פחות כח, אותו מרווח גחון, פחות בסיס סרנים. את כל היתרונות של הסמוראי העלמת, את כל החסרונות השארת (השוותי לסופה ולא לסיקס, למרות שהוא גם זוכה).

קפיצים לדוגמא לא חייבים לקנות ב2000 ש"ח אלא ב500
חביבי, אם אתה רוצה לקבל תוצאות אתה כן חייב ב2000. אם אתה רוצה להסתפק בתוצאה כמו שלי, אתה לא חייב. רק אה, אל תשכח במקום זה להוסיף מחיר דרייבשאפטים (נניח CV לקדמי, רק 1500 ש"ח) או לסבול מנזקים חוזרים כל הזמן.

דנה 44 ? לא נראה לי שצריך
אוקי, אז תחיה כמוני, בפחד, או כמו כפיר בשבר תמידי (טוב, לא כמו כפיר, אבל לא רחוק). אל תשכח איזה כיף זה להרים את האוטו פעם בשבוע לבדיקת חופשים כי זה הרכב היומיומי שלך והמיסבים שלך משתחררים לפחות פעם בחודש. תסתכל על העליה האמצעית בבור ותגיד לעצמך שאתה לא יכול להרשות לעצמך לשבור ציריה היום.
לא חייבים סרן נורמלי. אבל רמת התוצאה שתתקבל תהיה בהתאם. יש לזה שם, לכזו סוג של עבודה.

חוץ מזה שארוך עם 32 כמו שלך ייקח הרבה פחות דלק מסופה עם 33
אני שמח לשמוע שאתה חושב ככה, שלי אוכל 1:8.5 עם נהיגת סבתא. תהפוך אותו לארוך ואתה מגיע ל1:8 בקלילות (ואני עם 1.3, לא 1.6). עכשיו, כמה סופה עם 33 אוכלת בנהיגת סבתא? (בלי ניחושים. תשאלו מישהו עם סופה). על הבדל של פחות מליטר לק"מ אתה עושה סיפור?

עדיין להוציא עבירות שכזו מסופה או CJ יעלה יותר
הצחקתני. סיקס מדוגם ברמה סופית לחלוטין ימצא ב30K ומגיע עם נתונים טובים יותר ממה שתיארתי, כפי שהוסבר קודם.

צאו מהסרט שסמוראי עביר כי כתוב לו "סמוראי" על הצד! יש לו ערימה של נתונים פיסיקליים. תתייחסו אליהם.

אני יכול לומר במידה די גבוהה של ודאות שגם עם 31 אני לא אשבור כלום
מעבר לזה שאתה לא דוגמא לכלום - שים לב, סושי, אתה "היוצא מן הכלל המטורלל שמעיד על הכלל" - אתה שובר כמו ענק כבר היום. יותר מזה, אתה בוודאות לא מייצג את הנהג הממוצע כאן - חצי מהגיל שלך, פי 2 משקל על רגל ימין, 1/4 משיקול הדעת ברגל ימין, 1/10 נסיון. שאל את עצמך כמה אני הייתי שובר אם אני הייתי נוהג באוטו שלך בתחרויות ותבין.

אלו מכוניות אחרות עם נתונים פיזיים שונים
תפנימו את זה כבר: סמוראי משופר לרמה כזו מציג רק חסרונות! אין לו שום "נתון פיסי" לטובתו! לא מרווח גחון, לא משקל, כלום!

בפעם המיליון, התחרות לא מעידה כלום על עבירות סמוראי! היא מעידה על היכולת שלך ושל הנווט שלך, ועל זה ח"ח. אם רק היה לך שכל והיית נוהג בסופה כמו של פרוג'יפ, היית מנצח בהפרש ענק כל פעם, אתה רק מסרב להאמין לזה כי אתה איש מערות וכמו כל אנשי המערות, אם אתה לא רואה את זה זה לא קיים. אתה נשמע כמו ששון16: "ההילקס שלי יותר עביר מהדיפנדר של ארז". -"למה ששון?" -"כי אף פעם לא ראיתי דיפנדר לוקח היילקס"... אתה מבין כמה זה דבילי?

סוזי המשתוללת
12-01-06, 14:25
אלון
בו נדבר מה שברתי ?
שבר לא בלאי
אתה שוכח לספר לחברים שמאז שיש לך את האוטו מעולם לא החלפת תפוחי הגה ושהבלאי הזה הוא בלאי מצטבר ושרובו נובע מהחסכון עקב נסיעה עם נעילה קדמית קבועה ולא מגודל הצמיגים כי הרוחב שלי ושלך דומים ואצלי משום מה מרבית ההתנגדות לסיבוב היא כשהאוטו משולב ולא בנסיעה היוםיומית
חופש במייסבים לידיעתך נוצר שוב כתוצאה מהנעילה הקדמית ולא מגודל הצמיגים
הסליפ יוק שלך נגמר לא בגלל הכח של האוטו או העומס של הצמיגים אלא מחוסר הקפדה בעבר על גירוז / גרמושקה שלמה - כן גם אני הייתי בסרט הזה - מזמן - מאז שסידרתי אין צרות
כנ"ל לגבי תושבות טרנספר - הזהרתי אותך מראש לחזק את הגשרים והתושבות עצמן חלשות מדיי למומנטים של הטרנספר המשופר לכן או שתשפר אותן או שתחייה אם הבלאי המוגבר - אגב אני מעולם לא החלפתי את התושבות גומי שהרכבתי מייד לאחר רכישת הטרנספר
אגב צריכת דלק :
אני עם רגל מאאאאאאאד כבדה (40 דקות רמת ישי - הרצליה 120 קמ"ש ממוצע )מגיע לצריכה של 9.3 ב90-100 אני מגיע ל11 ובתחרות האחרונה דוושה על הפח כל הדרך לא דרדרה אותי מעבר ל 1:5
תגיע לזה בסופה :twisted:

אני יכול להמשיך כך עד מחרתיים אבל נמאס לי אז אתה צודק :twisted:

אלון_ק
12-01-06, 14:58
שמאז שיש לך את האוטו מעולם לא החלפת תפוחי הגה
טעות. הוחלפו מאז הצמיגים, יוחלפו שוב בקרוב.

חופש במייסבים לידיעתך נוצר שוב כתוצאה מהנעילה הקדמית ולא מגודל הצמיגים
אז זה במקרה קורה על סט מיסבים חדשים שלא עשה שום בעיות 3 חודשים לפני הצמיגים והסט לפניו גם לא? קישקוש.

מחוסר הקפדה בעבר על גירוז / גרמושקה שלמה
בחייך, אתה מכיר אותי יותר טוב.

הזהרתי אותך מראש לחזק את הגשרים והתושבות עצמן חלשות מדיי למומנטים
החלפתי לבניה עצמית, חיזוק זה 1/2 פתרון. אז מה, עכשיו אין עומס? מקום אחר סובל ממנו, זה הכל.

אתה משווה את צריכת הדלק שלך לצריכת דלק של אוטו גבוה בהרבה, עם צמיגים 31 ומנוע 1.6. ברור שאתה מנצח, השאלה היא מה יקרה אם אתה תעבור לאוטו כזה?

נמאס לי
join the club

נמרוד
12-01-06, 15:06
אל תוותרו. אני מצטרף למחמאות. בואו אני אנתח - אלון בגדול, צודק ברוב טיעוניו. אבל אתה גם לוקח את זה אישית ידידי, עד כדי כך שאני חודש בך שאתה מנסה להפחיד בעלי סמוראים אחרים מלהצטרף לאותה ליגה של 10 או קצת יותר סמוראים הכי משופרים בארץ? :lol:

שמוליק - אתה מג'נון. זה שאתה מנצח בתחרויות (חמסה-חמסה-חומוס-פול) זה אף על פי שאתה נוסע בסמוראי, לא בגלל. זה בגלל הרבה דברים שאתה יודע יותר טוב ממני - ולמרות החסרונות של הרכב. תענה לי בכנות - אם אתה מתחלף עכשיו לעונה עם כל אחד מהמתחרים האחרים על הסופות - גיא, אילן שושה, ארנון, תבחר אתה את הכלי הכי טוב - והוא לוקח את סוזי, אתה רוצה להגיד לי שהם ינצחו אותך???

אלון_ק
12-01-06, 15:27
אל תוותרו. אני מצטרף למחמאות. בואו אני אנתח - אלון בגדול, צודק ברוב טיעוניו. אבל אתה גם לוקח את זה אישית ידידי, עד כדי כך שאני חודש בך שאתה מנסה להפחיד בעלי סמוראים אחרים מלהצטרף לאותה ליגה של 10 או קצת יותר סמוראים הכי משופרים בארץ? :lol:?
אתה כל כך טועה בהנחה הזו, ההפך הוא הנכון. אם לכולם יהיו רכבים כמו בארה"ב אני אהיה המאושר באדם, הבעיה שלי היא אחרת. איפה שאביעד, בני ושאר התוהים עומדים היום אני עמדתי לפני שנה-שתיים. לא היה מי שיספר לי מה יקרה, מה אני אקבל בסוף, איזה צרות יהיו או עד כמה היתרונות יהיו גדולים. אני חושב שזה חשוב מאוד להבין גם את הצד השני ולא פחות חשוב, לקבל פרופורציה אמיתית על התוצאה הסופית.

בשורה התחתונה, עם כל הצרות שזה כן עושה, אם תשאל אותי אם הייתי עושה את כל זה שוב - התשובה תהיה כן, בלי שום ספק. יותר מזה, תראה מה אני עושה - מחפש חלקים לבאגי סופית שיעמדו בתקציב שהוא מכירת האוטו שלי, פחות או יותר. על בסיס סמוראי, בנוסף לכל. אמרתי חלבני ואני אומר לכולם - להגיון אין שום קשר לנושא, תתעלמו ממנו. רק תדעו למה אתם נכנסים.

אלון_ק
12-01-06, 16:59
מצאתי דרך יותר טובה להגדיר את הבעיה שלי:
בני כרגע חושב שאם הוא יקח סמוראי וישקיע בו X כסף, הוא יקבל רכב עם עבירות טובה יותר מסופה. לכן ההגדרה היא שבני רוצה רכב עם מקסימום עבירות (כאשר יש גם יש רף מינימלי, שסמוראי סטנדרטי לא עומד בו) במינימום השקעה כספית. זה לא סמוראי.
הוא חושב ככה בגלל סוזי. בגלל אמנון, בגלל דוד, בגלל ארז (לא מאוברלנד). כי לסמוראים, כמו לל"ר וכמו לכל רכב, יש גורואים. הגורואים טועים הפעם ולוקחים איתם את כולם...

אם בני יקום ויגיד שהוא רוצה לבנות סמוראי, או שלא מעניין אותו איזה רכב זה העיקר שהוא יוכל לבנות עליו, אז סמוראי זו אפשרות מצויינת. מה לעשות, יותר זול לשפר סמוראי מלשפר סופה, יותר זול להחזיק אותו כרכב יומיומי. כל עוד הרצון לא נובע ממטרה סופית של רף עבירות גבוה משל סופה, אזי אני בעד.

אל תבינו אותי לא נכון, בעלי הסמוראים למינהם. לקחת סמוראי - אפילו יהי זה אחד קצר - ולשפר אותו יתן לכם עולם עבירות אחר, עולם נוחות אחר, רמה אחרת של איכות חיים ברכב. יש המון סיבות טובות לעשות את זה ואני לגמרי בעד ובלבד שזה יהיה מהסיבות הנכונות.

dizza man
12-01-06, 19:01
אני הייתיהולך על זה רק לא להכנס להשקעות מהר מידי .. קח עצה ממני

תשאר עם הסרנים שלך גש לחרט לייצר ספייסרים\להפוך את הליבה של ג'אנט סיקס 8"
חיזוקים לסרן אני שולח עוד מעט לחיתוך לייזר אם תרצה נעשה גם לך(1000 בערך-לספייסר)

אם אתה מערגל את הקפיצים המקוריים למקסימום (קידמי 18 אחורי 22 ונדנדות 13 ס"מ) ומוסיף 2 עלים ארוכים בכל קפיץ ובאמפ סטופ אתה יכול לשמור על גובה מספק בשביל 31" רק תצטרך לדפוק עם פטיש על הדופן הפנימית וזהו..
(עירגול 4 קפיצים -600 ש"ח+הוספת עלים 150)
בולמי זעזועים -1000 שקל 4 של סנסורטרק

מאחור אתה מרתך את הדודה של הדיפרנציאל (אחרי עוד 2 שאני מכיר ריתכו ועובד מצויין ואף יותר טוב מאוט' מרגיזה..--בחו"ל כמעט כולם ספול\מרותך מאחורה)

מקדימה נעילה אוט'

במידה ואתה מתפנק אז תרכיב הגה כוח ..לי לא מפריע תאמת..

מנוע -שים קרב' סובארו כבר הרכב יסחב אחרת לגמרי תמשוך עד שיילך ורק אז 1.6 יכנס לתמונה

יחסי העברה =500$ חייב (אני עם טרנספר טיפה קצר ועדיין מהיר מידי לטיפוס איטי-הרכבתי מצמד קראמי בגלל זה 8) יותר זול..)
או לנסות להשיג 4.16 של ויטרה

תיקוני הגה -תעשה כמוני תמצא מוט שפור של סמוראי תחתוך את הדראג לינק שלך דחוף אותו לתוכו כופף לS תרתך ומזל טוב :lol:

זה הבסיס משם תתקדם הלאה לפי החשק התקציב והכיף שלך ואם הרכב יראה טוב וירגיש טוב אתה תמכור אותו במחיר טוב (30+) זה רכב שהולך ונהיה נדיר

ארז
12-01-06, 19:38
אני עם אלון.
להשקיע ולהשקיע ברכב ובסופו של יום לקבל רכב עם נתונים נחותים מהרכב שאליו אתם משווים? אני לא מבין מה הטעם, אלא אם כן הבחור אוהב סמוראים והחליט שזה מה שהוא רוצה.

סוזי נמרוד שאל את השאלה הנכונה, אתה חושב שאם אתה מחליף רכב עם אחד המתחרים הוא ינצח אותך בגלל שעכשיו הוא עם הסמוראי? אני לא חושב ככה ואתה בטח שלא חושב ככה.

הסרנים המקוריים של הסמוראי יהיו מאוד גבוליים עם צמיג 31" ונעילות, לעומת זאת להחליף סרנים זה להכנס לסרט מהרבה בחינות(חוקיות ותקציבית).

השורה התחתונה, אתה רוצה רכב עם צמיגי 31" ונעילות לך על סופה זה יעלה לך פחות מלהכנס למסכת שיפורים על הסמוראי והתוצאה חד משמעית תהיה טובה יותר.

בעצם אני בעד...אז אתה אדיוט,אז מה?
מבחינתנו זה עוד רכב משופר בכבדות(מה אכפת לי שהיכולות שלו נחותות...אני נוהג עליו?),זה טוב לתרבות הרכב כאן ,זה טוב לבעל הרכב שבונה אותו(ידע) וזה טוב לפורום.....לך על זה!

אלון_ק
13-01-06, 16:25
או לנסות להשיג 4.16 של ויטרה
אין כזה דבר, יש 4.62, 4.87, 5.125, 5.8. 5.125 הנפוץ מבינהם, 4.62 אפשר למצוא, אבל שניהם נמוכים מדי לשילוב עם יחס העברה על צמיגי 31. לך על סט מג'ימיני - 4.11 (או 4.10, לא לתפוס אותי במילה) או 4.3. אותו מחיר בשורה התחתונה והרבה יותר קל למצוא.

dizza man
13-01-06, 16:49
לזה התכוונתי.. 4.62 קורונה פיניון ויטרה ובית סטליטים של סמוראי
בקיצור לסמוראי ארוך יש המון פוטנציאל ואם הוא בנוי כמו שצריך בשטחטכני הוא המלך ושום סיקס או סופה לא יצליחו עליו באותה רמה של שיפורים ואלון גם אם תרכיב לו 2 סרנים רחבים טמבונים ברזל וספה של סלון ביתי מאחורה עדיין יהיה קל בהרבה מהגוש ברזל שיש לסופה ולסיקס מתחת למכסה ששוקל כמו מנוע+גיר+טרנספר של סמוראי

היה לי סיקס בעברי והוא נחות בביצועים מסמוראי בכמעט הכל (לפי הניסיון שלי) ואני מדבר על סיקס עם 33 ג'אנט 10" מוגבהה ושרירי ומולו סמוראי עם 215 מעורגל קלות עם טרנספר גמור ומוזנח לאללה

סוזי המשתוללת
13-01-06, 18:42
ארז
אני חושב שאתה טועה
עבירות היא תחום מאד רחב ובהתאם לכך בונים את הרכב
נכון להיום לסוג התחרויות שאני מתחרה בו הסמוראי הוא הרכב האידיאלי כשבאותה קונפיגורציה ממש בלי כמעט שום שינוי (המתלים כרגע מוקשחים מאד לטובת מהירות) הרכב ייתן תוצאות טובות מאד (לא מושלמות אבל טובות מאד) במגוון שטחים נוספים גם עם צמיגים לא גדולים במיוחד
אגב דיפנדר עם 32 - סרנים מקוריים מאד גבוליים סיקס/סופה עם סרנים מקוריים כנ"ל
מה שמכריע מעבר מכשול (בין אם בתחרות ובין אם לא) הוא קודם כל האמינות ואני אתן דוגמה
באחת השבתות טיפסנו קיר תלול (שתי סופות ודיפנדר 90 )
הסופות טיפסו והדיפנדר שבר והוא עם צמיגים במידה מקורית עכשיו לך תשפר את הסרנים המקוריים לפני הגדלת צמיגים - רק חיזוק ושנינו יודעים שמדובר בעלות של סמוראי ממוצע וזה רק החיזוק
לגבי שיפורים וחוקיות - כולנו יודעים שאפילו קרבורטור משופר הוא שיפור אסור אז בואו לא ניתממם ולא נדבר על שיפורים חוק וסרטים במשפט אחד כי מי שמעביר סופה עם מנוע קורבט רישוי יכול גם להעביר סמוראי עם כזה מנוע :twisted:
אני בכלל טוען שאת מרבית המסלולים האתגריים בארץ (ואני עשיתי את כולם להבדיל מבעלי סמוראי אחרים :twisted: )אפשר לעבור עם סמוראי משופר בגבולות החוק - ואתם יודעם מה ?לרוב יותר טוב מרוב הרכבים האחרים
יותר מזה אם ההבדל הוא בנהג כמו שאתם טוענים אז איך תסבירו את העובדה שאישתי מדלגת את ורדית כאילו זה אוטוסטראדה ?
נכון היא נהגת טובה אבל הכי חשוב - היא משאירה את האגו בבית
אני מציע לכם לעשות את זה ואז אולי תצליחו לנסוע אחרי סמוראי :twisted:

סוזי המשתוללת
13-01-06, 19:08
נקודה נוספת למחשבה
אני להבדיל משאר דיירי הסמוראי יכול להרשות לעצמי סופה / דיפנדר / אלכוהוליסט אחר
ועדיין אני נשאר עם הסמוראי למה?
אני יודע את התשובה הבעייה שלכם שאתם לא יודעים :twisted:

בני
13-01-06, 19:21
ובכן לאחר קריאה של כל התגובות בפורום ישבתי וחשבתי אם עצמי, והגעתי לכמה תובנות:

1: מובן לי שהשוואה לסופה היא לא במקום ואם מישהו כאן קיבל את הרושם שהמטרה שלי היא להגיד שלי יש יותר גדול - טעות. טעות גם שלי.

2: מאחר ולי יש סמו ארוך החלטתי, (ועכשיו אני מבין ויודע את זה) להתיעץ איתכם לגבי הכדאיות שבשיפור סמו ארוך וזאת מתוך מחשבה שאולי דין סמו קצר שונה מדינו של הארוך.

כאן המקום להדגיש שהחלטתי להתיעץ איתכם - כאן בגיפולוג ולא במקום אחר מתוך הערכה שיש לי לחברים באתר המעולה הזה. נקסוס אתה מבין שהדברים שלי מכוונים גם אליך, כן?

3:זאת הפעם הראשונה בה אני קורא על תחזוקה של סמו משופר כאן באתר. חומר למחשבה.
יותר מזה, זה הדבר הכי מעניין מבחינתי בדיון הזה ועל כך תודה!

4:"הבחירה" בצמיגים במידה 31\10.5\15 הינה רק בגלל שהם נפוצים=מחיר זול יותר.
אני לא "נעול" על המידה הזו.

5:אין לי שום גורואים! אני נמצא כאן ומתיעץ איתכם. לא רק זה רוב השאלות שהיו לי ולא נשאלו באתר - שאלתי אותך אלון. אציין גם את שמוליק שהקדיש לי מזמנו.

מסקנות:

1: עינין הרוחב מטריד אותי

2: אני לא מרוצה מיחסיי העברה הקיימים בטראנספר

3: אין לאוטו כח

4:בטווח הארוך אני לא מתכוון להשאר אם החסרונות הללו כך שאני יאלץ להחליט מה אני עושה.

5:להגיע לתצרוכת דלק דומה לשל סופה אחרי שיפורים לא נראה לי ריאלי,
לחיות אם אוטו משופר בפחד תמידי מפני שבר גם לא נראה לי.

חוץ מזה ייתכן וישנה דרך ביניים כמו: יחסיי העברה, נעילה אחורית, צמיגי 29 אינץ', ואולי "לעורר"את המנוע.
ייתכן ואני אקבל אוטו שמספק את הצרכים שלי ובא לציון גואל!
עכשיו אני מבין שאני צריך אוטו שיספק את הצרכים שלי ולא אוטו שיספק איזה הגדרה אינפנטילית.

אלון_ק
13-01-06, 19:32
רגע, אז אם אני אקח יונימוג, הסמוראי יהיה עביר יותר? (אני מדבר על כל תוואי שטח ובהכללה, דהיינו אם מצאתם שהיונימוג עביר יותר ב90% אבל פחות ב10% מסוגי השטח אז הוא עביר יותר ובענק).

מאחר ולשניכם ברור שהתשובה היא "ברור שלא", תתחילו לחשוב למה. אם תחשבו על זה עוד קצת, תגלו שהכל מתקיים גם בהבדלים בין סופה לסמוראי, לטובת הסופה, בהפרשים קטנים יותר.

אתם רק אומרים שסמוראי עביר יותר כי הוא סמוראי. אני אומר שרכב עביר יותר כי הוא מקיים נתונים מסויימים, שכבר הסברתי למה הם מתקיימים. כפיר, תבדוק משקלים לפני שאתה מבטיח שסופה עם 44 שוקלת הרבה יותר מסמוראי עם 44 ומנוע 1.6, כי ההפרש הוא פחות מ7%. נדמה לכם, אתם מרגישים, סוזי אפילו רואה, אז זה נכון. אז למה אתם לא מסוגלים להעלות את זה בקנ"מ אחד עם התיאוריה?

dizza man
13-01-06, 22:12
סמוראי שלי נשקלה ב2 סרנים לחוד עם 31 +מנוע+טמבונים+נהג 80 קילו +כלים, רצועות שרשראות ברזל ,חלקי חילוף +קפיצים 6 עלים אחורה 5 קדימה (וארוכים יותר)

530 ק"ג -גלגלים קידמיים 500 ק"ג גלגלים אחוריים -נשקלה במכון טסטים

תראה לי סופה עם יחס צמיגים דומה שלא שוקלת לפחות ב50 אחוז יותר

asafk
14-01-06, 00:12
אתם מדברים בעיקר באוויר. יותר מדי תחושות, יותר מדי סיסמאות על צריכת דלק ומשקל, אולי בלי להכנס לעומק של הדברים.

שתי נקודות להבהרה:

צריכת דלק בכביש תלויה בעיקר במשקל ובגובה (וגם, אבל פחות ברוחב הצמיגים). שני כלים באותו משקל ובאותו גובה יצרכו פחות או יותר אותה כמות דלק, גם אם לאחד יש מנוע 1300 ולשני 4 ליטר.
משקל- חשוב יותר מהמשקל עצמו, ההיבט של יחס הספק למשקל או מומנט למשקל, או- היחס בין אחיזה מקסימלית בין הצמיג לקרקע (משקל על הגלגלXמקדם חיכוך) לבין הכוח המקסימלי שהמנוע יכול לתת לצמיג. אני מקווה שזה מובן (אבל לא בטוח שזה מובן).

ועוד שתיים:

ביצועי שטח? עבירות? תגדירו, בבקשה, על מה אתם מדברים. עבירות מוגדרת היטב בספרות כקומבינציה של מעברי מכשולים (תעלה, סוללה, מדרגה, שיפוע חזית, שיפוע צד), ומעברי קרקע גרגרית (שמתחלקת, מצידה, לבוץ טהור וחול טהור). בכל סוג שטח יתרון לרכב אחר. למרות שיש כלי רכב שיש להם יתרון בכל התחומים. יש גם "ניידות" שמדברת על מהירות ממוצעת בתא שטח סטנדרטי (יש כל מיני מסלולים), בשילוב עם הסתברות לתקיעה במסלול בגלל מכשול.

דיברתם על אמינות ועל אמריקאים בנשימה אחת? החבר'ה האלה מטיילים שני מטר, ומוציאים רתכת. מבחינתם, אם לא ריתכת לפחות שלדה אחת או שני סרנים בטיול- לא טיילת. אז אל תספרו לי שבאמריקה מרכיבים גלגלים 40 אינץ' על סרנים של לאדה ניבה. אמריקה לא ממש מהווה דוגמה למה נכון לעשות, רק למה שאפשר לעשות אם לא דופקים חשבון לאמינות.

אסף.

סוזי המשתוללת
14-01-06, 00:23
http://www.jeeptrip.com/page.aspx?div=Forums&group=2&item=655629
על זה נאמר i rest my case :twisted:

סוזי המשתוללת
14-01-06, 00:28
או אפשר גם :
מלאכתם של צדיקים נעשית בידי אחרים

אלון_ק
14-01-06, 16:51
כן כפיר, ובסיס סרנים של 80 אינץ'... לא דיברתי על סמוראי קצר. זה מראש פסול כרכב עבירות ואתה יודע את זה. קח משקל על נייר של סופה פתוחה (קצרה), קח משקל על נייר של סמוראי, תוסיף הפרשי סרנים, הפרשי מנוע, ברזלים. אתה מגיע להפרש של קצת יותר מ100 ק"ג לטובת הסמוראי...

תעלו, אחד אחד ונקודה נקודה, את יתרונות הסמוראי על הסופה לכל תוואי שטח נתון שמעניין אתכם. אם לא תבינו לבד תו"כ כתיבה למה לסמוראי כמו זה שתיארתי (ארוך, צמיגים 31, מנוע 1.6, דנה 44) אין שום יתרון בהבטי העבירות לשטח נתון, אני אשמח להסביר לכם. זה תמיד יסתכם באותה הנקודה - החסרונות יהיו כמעט תמיד זהות לאלו של הסופה (נניח שאתם מחשיבים משקל כחסרון בבוץ, לדוגמא) ואילו יתרנות הסופה תמיד יהיו משמעותיים.

הפאנץ' ליין הכי נחמד זה שסופה על צמיגים 31 זה סטנדרט. ככה היא באה. הווה אומר, אם אתה רוצה לבנות ולהתקדם אתה מתחיל בסופה מאיפה שסמוראי נגמר... אם אתה הולך לקנות רכב טיולי לעבירות, לא ממש הגיוני לקנות סמוראי לאור זה, נכון?

בני
14-01-06, 19:13
חבל שהדיון הזה יצא מהפוקוס שלו וכעת הוא סביב נושא דבילי לחלוטין.

כפיר, סופה בסופו של דבר תיהיה כנראה עבירה יותר.
אבל בוא נשים את זה רגע בצד.

מה שמעניין הוא כמה כדאי לשפר סמו ארוך, ועד לאן ללכת אם השיפורים?
מי נותן לי בסופו של דבר יחס של תועלת לכסף טוב יותר? גם בבניה וגם באחזקה היומית.

אלון חבל שאתה לא קורא\מתייחס למה שכתבתי, ואתה עדיין תקוע בהשואה שבין סמו לסופה
כי אני כבר לא שם.
אז לפי ההגדרה שלך סמו לא רכב עבירות,אז? מה שלא מספק אותך אותי ייתכן ובהחלט יספק.
"אם אתה הולך לקנות רכב טיולי לעבירות, לא ממש הגיוני לקנות סמוראי לאור זה, נכון?"
עכשיו בוא תסביר לי למה אתה שיפרת את האוטו שלך? למה ציפית מהאוטו?
הריי את הנתונים הפיסיקליים שלו ידעת כבר אז, לא?

אבל מה אני בעצם מקשקש, אנחנו כאן בגיפולוג, וכאן הרבה יותר מעניין להתווכח למי יש יותר גדול ובסופו של דבר, התוהים , כמו שכתבת ואני ביניהם יחכימו הרבה יותר. :evil:

סולי
14-01-06, 21:21
הפאנץ' ליין הכי נחמד זה שסופה על צמיגים 31 זה סטנדרט.

לא ממש רוצה להתערב בוויכוח שלכם, אבל למען הסדר הטוב.. סופה מגיע כסטנדרט עם צמיג 29"!
:roll:

אלון_ק
14-01-06, 22:42
עכשיו בוא תסביר לי למה אתה שיפרת את האוטו שלך? למה ציפית מהאוטו?
הריי את הנתונים הפיסיקליים שלו ידעת כבר אז, לא?
כן. בגלל אני אומר לך תבנה, חביבי, כי אתה לא מנסה לבנות מפלצת עבירות. אתה בונה לשם ההנאה שבבניה, כדי לקבל רכב טיולים נהדר עם יכולות סבירות בהחלט. זה מה שיש לי, זה מה שסמוראי כמתואר יתן לך (רק יותר טוב משלי, מן הסתם).
אני עם סמוראי כי לי חשוב יותר תהליך הבניה מהתוצאה הסופית. אני יותר נהנה לראות את זה נבנה, לראות את המערכות עובדות ולדעת שאני בניתי אותם מאשר להיות מסוגל לטפס סלע יותר גדול. אם היה לי כסף, הייתי נהנה משני העולמות ובונה ע"ב סופה, אבל אין לי. אז לי חשוב יותר לבנות, לא להיות עביר, אז יש לי סמוראי ולא סופה.

חבל שלא הבנת למה הדיון כן חשוב. אתה שואל :

מה שמעניין הוא כמה כדאי לשפר סמו ארוך, ועד לאן ללכת אם השיפורים?
מי נותן לי בסופו של דבר יחס של תועלת לכסף טוב יותר? גם בבניה וגם באחזקה היומית
ואם לא שמת לב, בדיוק על זה דנים. סושי וכפיר טוענים שסמוראי יתן לך את יחס העלות/השקעה/תועלת הטוב ביותר, אני טוען שסופה. בסופו של דבר, אתה משקיע בה פחות כסף ומקבל תוצאה יותר טובה בעבירות ונוחות. בדרך, אתה מפסיד את כל הכיף של לבנות רכב, אבל אם התוצאה הסופית היא מה שמעניין אותך אז סופה. כל הטענה שלי מסתכמת בזה: כמה שלא תבנה את הסמוראי שלך במסגרת ההגיון בארץ (שים לב מה נכנס אצלי להגיון), הוא עדיין יהיה פחות עביר מסופה ויעלה יותר לבניה מאשר סופה סטנדרטית על 31 לקניה. זהו.

nir.samo
25-01-06, 21:10
הזכירו פה אמריקאים, מצאתי דוגמה משעשעת: 46" על סרנים מקוריים

http://www.4wdlinks.com.au/albums/album427/aak.sized.jpg

http://www.4wdlinks.com.au/albums/album427/aap.sized.jpg

אלון_ק
25-01-06, 21:31
תסתכל טוב, אלו סרנים מקוריים של טויוטה.

אביב3
26-01-06, 22:39
אלון אתה באמת נותן רושם שלא כדאי לשפר סמוראי.
מה שכן אני איתך בענין של לבנות לבד ולהנות מזה כמובן,הכי קל זה לקנות משהו מוכן
בסופו של דבר כמו שאמרת "כלי שבנית במו ידך יתן לך יותר" .גם אם בפועל הוא נותן "פחות" עבירות או כל דבר אחר
אני בעתיד בונה על רכב נטו לשטח עם מנוע מאוד גדול סרנים גדולים וחזקים ועוד הרבה, בסופו של דבר לא ישארו הרבה חלקים מקוריים מהסמוראי אבל מה, אני אבנה את זה לבבבבבבבד
בכל מקרה ברשותכם אני רוצה לחזור להשוואה עם הסופה
סמוראי עם השיפורים שאני מדבר עליהם יהיה עביר בכמה רמות מעל סופה ולו רק בגלל מרחק הסרנים הקצר (זוית בטן) אחרי שיפורים שכאלה זווית הגישה והנטישה יהיו טובות בהרבה מסופה ואם תבנה בצורה טובה ונכונה זה יהיה אמין ועדיף פי כמה וכמה על סופה.
בהתחלה זה לגיטימי לשבור פה ושם כי זה חלק מהתהליך להגיע לרכב "מושלם" אל תשכח שגם סופות שלדוגמא מגדילות צמיג ונעילה שוברות "וכמעט כל חלק" מוחלף למחוזק
בברכת עשיה פוריה מי יתן ונראה יותר ויותר "מפלצות"בארצנו הקטנה
נ.ב-כשאתה עולה על האוטו נותן בגז והאוטו "מעיף"אותך את מי זה מענין כמה דלק הוא אוכל
אני מוכן שהסמוראי שלי יאכל 5\1רק תן לי עוד קצת כוח מה ביקשתי עוד כמה סוסים

אלון_ק
26-01-06, 22:51
רק בגלל מרחק הסרנים הקצר (זוית בטן)
הפוך, גוטה. לא מדובר על בסיס סרנים של 50 מול בסיס סרנים של 200, מדובר על 93 מול 104. הסמוראי רק מפסיד.

אחרי שיפורים שכאלה זווית הגישה והנטישה יהיו טובות בהרבה מסופה
ניחוש יפה, אבל לא נכון. תבדוק מה המגביל לזויות הגישה של סמוראי וסופה. לא פחות חשוב, לחלוטין לא רלוונטי - אלו אינם מגבילי העבירות, אלו לא רכבי פלסטיק עם זויות של 20 מעלות. אם זוית הגישה היא 45 או 42 ממש לא יקבע מה קורה.

כי זה חלק מהתהליך להגיע לרכב "מושלם"
לא, חביבי, השבירות בסמוראי כזה נוצרות כי המכלולים חלשים מדי, לא כי בנית לא נכון. הסרנים פשוט לא מיועדים לעמוד בזה, גם לא התושבות, הצלבים, המיסבים...

אל תשכח שגם סופות שלדוגמא מגדילות צמיג ונעילה שוברות "וכמעט כל חלק" מוחלף למחוזק
יופי (ושוב, לא נכון), אבל אנחנו מדברים על השוואה לסופה עם 31, מה נקרא סטנדרטית.

אלון אתה באמת נותן רושם שלא כדאי לשפר סמוראי
נו, דיברנו על זה. מבחינה מעשית, כדי לקבל תוצאה סופית, באמת לא כדאי. כדי להנות מהתהליך, מאוטו ייחודי ומהרגשה של "אני עשיתי" כדאי גם כדאי.

אביב3
26-01-06, 23:24
אלון אני לא מזלזל בידע שלך אבל אתה מעביר אותו או יותר נכון לא מעביר אותו בצורה קצת מעצבנת
אתה חותך משפטים שלי ונותן עליהם את הדעת בנפרד כאילו לא היה עוד טקסט לפני
אלון כתב"לא, חביבי, השבירות בסמוראי כזה נוצרות כי המכלולים חלשים מדי, לא כי בנית לא נכון. הסרנים פשוט לא מיועדים לעמוד בזה, גם לא התושבות, הצלבים, המיסבים..."
אתה מתייחס רק למה שבא לך אני כתבתי "שהכל כמעט יוחלף" ואתה אפילו לא מתייחס לזה אני לא מבין מה אתה מנסה לעשות, ליצור איזה רושם שאתה יותר "חכם" או שיש לך ידע מקצועי יותר נרחב
תסלח לי אבל לי אתה גורם רק לסלוד ממך ואם כל הכבוד לידע שלך תלמד גם להקשיב כי אתה עדין לא יודע הכל וגם לא אני אז אני מבקש באם חשבת שאמרתי משהו שהוא לא נכון יש דרך נורמלית ולא מזלזלת לכתוב את הדברים .
בקיצור אלון רק לך יש סמוראי עם כלכך הרבה שיפורים וושלך היחידי שמצליח "להחזיק" שיפורים שסמוראים אחרים לא יכולים זה כי הסמוראי שלך הוא פשוט משהו מיוחד (סליחה אתה משהו מיוחד).
אני מקווה שאתה לא נפגע המטרה היא רק להעיר אותך ולקוות לדיונים קצת יותר מסעירים ,מה שקורה היום מישהו מעלה שאלה כמה חברים מתנגחים ובסוף לא מבינים כלום ולא התקדמנו לשום מקום

ארז
27-01-06, 00:41
אני לא רוצה להפריע לדיון או יותר נכון למגילת האגו של הצעצועים שלכם, אבל ההגדרה של רכב עבירות בעיתית כשאתם מדברים איתי על צמיגי 31".....אלו צמיגים שגם הSUV הממוצע יכול לנעול.....

רכב עבירות יהיה בעל צמיגים גדולים במיוחד(מינימום בארץ מבחינתי זה 33" וגם זה רק כי אנחנו 400 שנה אחרי כל שאר העולם),כמובן גם 2 נעילות.

אלון_ק
27-01-06, 01:05
ראשית, אם יש לך בעיה איתי הדרך לפתור אותה היא בה"פ אלי או לחבר מערכת אחר, לא בפורום. אנחנו שומרים על רמת הדיון, ההערות שלך אינן במקומן הנכון. אם אתה מרגיש שנעשה לך עוול, יש די והותר לאן לפנות (נסה את נמרוד, אם אתה לא חושב שכאן יש עם מי לדבר). הודעות כאלו נמחקות כאן, את זו אני משאיר, שלא תטען למשוא פנים. זו הראשונה והאחרונה, יש דרך לנהל דיון.

עכשיו שליבנו את זה, תסביר לי בבקשה איפה אני טועה, סעיף סעיף. אני אחזור על ההסבר שלי באופן יותר נעים לעין:

סמוראי עם השיפורים שאני מדבר עליהם יהיה עביר בכמה רמות מעל סופה ולו רק בגלל מרחק הסרנים הקצר (זוית בטן)
לא הגדרת על איזה שיפורים אתה מדבר ולכן נניח שדיברת על סד"ג של מה שאני דיברתי (סמוראי ארוך, מנוע 1.6, דנה 44, צמיגים 31, יחסי העברה, 2 נעילות, מערכת מתלים משובחת כלשהי). את ההסברים שלי אני כבר נתתי, אפשר למצוא אותם במעבר אחורה על השרשור.
לגבי זוית הבטן, אתה פשוט טועה. אין כאן עניין של אולי או בערך, אין שום בעיה להביא סופה סטנדרטית לאותן זויות בטן של סמוראי (המשופר כמתואר) בעזרת ערגול בלבד.
לגבי בסיס הסרנים, אתה טועה גם כאן. נכון, יש גבול ממנו בסיס הסרנים מתחיל להיות ארוך מדי, אבל זה לא מתקרב אליו - וודאי שלא ביחסים המדוברים. שוב, אם אתה מסוגל לייצר אותה זוית בטן, בסיס הסרנים הגדול יהיה יתרון בלבד.

ואם תבנה בצורה טובה ונכונה זה יהיה אמין ועדיף פי כמה וכמה על סופה.
הסופה סטנדרטית. היא מתוכננת לעמוד - ועומדת - במכלולים האלו. הסמוראי לא, אז הרבה יותר יקרוס. אם אתה מנסה לומר שנחליף כל דבר בסמוראי שלא עומד בעומסים האלו לאורך זמן, אז אתה כבר לא מדבר במסגרת תקציבית של 30-40K, שלא לדבר על הזמן ואבי הטיפוס שלך. בסופו של דבר אתה יכול להגיע לרכב בעל אמינות מאוד דומה, עם השקעה יותר מכפולה, עם הפרשי זמנים בין הטיפולים דומים - אבל רק כי 90% מהמכלולים זהים... אתה לא יכול לבנות על מכלולי סמוראי משהו שיהיה חזק כמו מכלולים של סופה. שים צלב יותר גדול על הדרייבשאפט, הסליפ יוק יהיה החוליה החלשה. יש דוגמא כזו לכל מכלול, הפתרון - החלף לדרייבשאפט של רכב גדול וחזק יותר, כמו זה של סופה.

אל תשכח שגם סופות שלדוגמא מגדילות צמיג ונעילה שוברות "וכמעט כל חלק" מוחלף למחוזק
ההשוואה היא סמוראי כפי שתיארתי לסופה סטנדרטית, דהיינו שום דבר לא מוחלף בהן. זו כל הנקודה, בלי להחליף בסופה כלום אתה מקבל רכב יותר אמין (ליתר דיוק, עם בלאי נמוך יותר).

נמרוד
27-01-06, 01:13
אלון, טוב שלא מחקת, אביב כנראה קצת נעלב ואפשר מהצד להבין אותו... תחזרו לפסים ענייניים, ובאמת בפעם הבאה הודעה פרטית ואחריה טלפון, וכבר מכירים ממש והכל נראה הרבה יותר יפה ופשוט.
באינטרנט יש לכל אחד סטייל, זה הסגנון של אלון. בחיים הוא עוד יותר גרוע :twisted:

אביב3
27-01-06, 15:52
אלון שוב לא היתה כוונה לפגוע ופעם הבאה אני יעביר את המסר בה"פ
בכל מקרה אני לא מבין מה אתה כלכך מתלהב מסופה סטנדרטית לדעתי היא מכוערת נמוכה ומהלך המתלה שלה שואף לכלום.
נראה לי שאתה מתבלבל כי רוב הסופות היום הם משופרות.
דיברנו על איזה צמיג מגיע עם סופה סטנדרטית אז ככה סופה שהיא פרטית לגמרי מגיעה עם 31
סופה מצבא משטרה או כל דבר אחר מגיעה עם 29 זה מה שאני הבנתי

sj413
27-01-06, 16:12
hola amigos i am samurai 92 in it´s foregin version (patagonia is nice by the way :-D ) .
alon i think you underestimate the ability of the long samurai. a long samu with 29 off road wheels, 2 differntial lockers and a transfer reduction will not brake too many while driving it with care and it will be be better from the standart soofa in technical rocks and will cost eventually less. it will also be better then a standart short defender. i can put it too a test in a half a year +- from now.
the long samu is not the ultimate jeep for rock crawling but its very good comparing the other jeeps on the market. it gives good value for money.

p.s many times when i wanted to know something about the samo i called alon, he was always very helpfull and informative,and that´s without any profit intensions from his side. that means a lot so aviv take it slowly, he is doing it from his own will and time.
love you all continue doing good

אלון_ק
28-01-06, 14:36
אני אסביר את העקרון המנחה הבסיסי שמונע מסמוראי משופר להיות עביר יותר מסופה סטנדרטית, כי אני בבירור לא מצליח להסביר את עצמי. הנחת יסוד: אני מדבר אך ורק על יכולת הרכב, ההתעלמות מהנהג היא מוחלטת מסיבות ברורות.

כולנו נסכים שאם רכב מסויים עביר יותר בתנאי שטח מסויים, יש לזה סיבה פיסיקלית. אם בגלל בסיס סרנים מתאים יותר, אם בגלל צמיג גדול יותר, כח מנוע רב יותר או יחס משקל/שטח מגע/כ"ס טוב יותר.

קחו את הסמוראי שאתם חושבים שעביר יותר מסופה, תגדירו את תוואי השטח שבו אתם חושבים שהוא עביר יותר ואז תנו סיבה למה. אביב דווקא היה בכיוון מהבחינה הזו, אם כי ההנחה שלו פשוט הייתה מוטעית. בסופו של יום, ברוב תוואי השטח עם שני רכבים נתונים אפשר להגדיר מי משניהם יהיה עביר יותר. ישנם מקרים בהם ההחלטה קרובה עד בלתי אפשרית עבורנו, או שהמספרים קרובים עד כדי הזנחה אבל כאן נכנסת הנקודה הכי חשובה של הדיון הזה: אנחנו לא מדברים על בוץ רך, בוץ קשה, בוץ עמוק, סלעים, דרדרת או כל תוואי שטח יחיד אחר - אנחנו מדברים על כולם, על השקלול. אם רכב א' עביר יותר מרכב ב' ב80% מהמקרים, הוא עביר יותר בהגדרה הכוללת.

יש לנו את כל הנתונים. אנחנו יודעים להגדיר בדיוק איך נראה הסמוראי המדובר, כמה הוא שוקל, כמה לחץ הוא מפעיל על קרקע, כמה כ"ס יש לו... הכל. כנ"ל לסופה סטנדרטית (סטנדטי: צמיגי 31, דנה 44 אחורה, אם הסמוראי נעול אזי גם הוא נעול באותו הסרן). עכשיו קחו את הנתונים ותשתמשו בהם, אחד אחד. נדמה לכם שהסמוראי זכה בסעיף כלשהו? תעלו את זה לכאן, בהחלט ייתכן שאתם צודקים. רק שימו לב כמה סעיפים נפסלים על הסף (מדרגות בכל תוואי שטח, יחס כ"ס/משקל) ובכמה יש תיקו ברור עם סמוראי כפי שאני תיארתי (משקל, זויות גישה נטישה ובטן, מרווח גחון).

-->