PDA

צפייה בגרסה מלאה : ניווט שטח בארה''ב

dorherz123
19-07-17, 00:51
שלום לכל חברי הקבוצה
באביב 2018 אני מתכנן לעשות את שביל TAT חוצה אמריקה (Trans America Trail) זה שביל שמתחיל בצפון קרולאינה ונגמר באורוגון כל זה על טרקטורון בערך 8300 קילומטר

וכאן אני צריך את עזרתכם
1. דבר ראשון אם מישהו יודע איפה אפשר להשיג מפת שבילים (סטייל סימון שבילים שלנו) של ארה''ב שאפשר להתקין על אורוקסמפס באופפליין

2. הדבר השני שאני נתקעתי בו זה נושה הניווט ככל הניראה אנחנו ננווט על תוואי מאד מפורסם של מישהו שקורא לעצמו gpsKevin
שני הקישורים אחד על התוואי והשני על ההורדה של המסלול עצמו

https://sites.google.com/site/gpskevin/adventurerides/trans-america-trail

https://sites.google.com/site/gpskevin/adventurerides/trans-america-trail/download-the-tat-gps-maps

השאלה שלי היא כזו : האם אני יכול להעלות את המסלול על אורוקסמפס ? דרך ההורדה או דרך המסלול של גוגל מפס (או דרך אחרת)

ואם לא אני יצטרך לקנות מכשיר
אם יש לכם המלצות מסויימות אשמח לשמוע
הדרישות למכשיר שיהיה עמיד לרעידות ולמים

בנתיים שמתי עין על המכשיר garmin zumo 395

בכל מקרה אם אתם ממליצים על דרך ניווט או אפליקציית ניווט אחרת אני אשמח לשמוע
אם יש לכם טיפים נוספים אני גם אשמח לשמוע

תודה מראש לכל העונים :D

Pageup
19-07-17, 01:13
בהורדות שלו יש קבצי מפות וקבצים ל garmin.
שם יש ספריית GPX, אורוקס עובד עם קבצי GPX.
לפי הגודל זה קובץ אחד שמכיל את כל המסלול.
אני מקווה שאורוקוס מסוגל לפתוח קובץ בגודל כזה,
אבל אתה תמיד יכול לנסות.

dorherz123
19-07-17, 01:29
בהורדות שלו יש קבצי מפות וקבצים ל garmin.
שם יש ספריית GPX, אורוקס עובד עם קבצי GPX.
לפי הגודל זה קובץ אחד שמכיל את כל המסלול.
אני מקווה שאורוקוס מסוגל לפתוח קובץ בגודל כזה,
אבל אתה תמיד יכול לנסות.

תודה רבה על המענה
אני יכול לנסות
אבל על מה ? אין לי מפות שבילים של ארהב

Pageup
19-07-17, 10:17
אתה יכול להתחיל עם מפות אונליין ולראות אם הקובץ תקין ומלא.
אח"כ תמשיך משם למפות אופליין כמו בשרשור השני שלך.

erezgur
19-07-17, 10:18
לגבי מפות, עניתי בשרשר נפרד לאוכל לתת מידע נוסף בשבוע הבא כשאחזור ארצה.
לגבי בדיקת המסלול, לראות שאורוקס יודע לקרוא את הקובץ, אתה יכול על כל מפה, לא חייב מפת שבילים

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

dorherz123
19-07-17, 11:47
אתה יכול להתחיל עם מפות אונליין ולראות אם הקובץ תקין ומלא.
אח"כ תמשיך משם למפות אופליין כמו בשרשור השני שלך.

כשאני בקטגוריה של מפות ארהב באיזה מהמפות לבחור ? איזו מהם מפת השבילים הטובה ביותר ?

oferc
19-07-17, 12:57
בדקת את מזג האוויר באפריל , ההרים בNC מושלגים וחלקם חסומים

כמה זמן לוקח לעשות מסלול כזה ?
אתם קונים או משכירים טרקטורונים ?

dorherz123
19-07-17, 13:46
בדקת את מזג האוויר באפריל , ההרים בNC מושלגים וחלקם חסומים

כמה זמן לוקח לעשות מסלול כזה ?
אתם קונים או משכירים טרקטורונים ?

אז ככה יוצעים במאי
בNC לא עולים לאיזורים גבוהים בכלל הסכנה העיקרית היא קולורדו בגלל שיש שם עדיין קרח בצידי הדרך ליפעמים אפילו מטר וחצי אבל הדרכים תמיד מפונות

לגבי זמן אורך המסלול הוא 8300 קילומטר בלי סטיות ויש סטיות נוספות של דלק לינה אוכל קניות וכו לפי הערכה המסלול יהיה כ8500 קילומטר כולל הסטיות אבל בנוסף אנחנו רוצים לעשות עוד אתרקציות בדרך כמו רפטינג ועוד דברים מעניינים וגם אנחנו רוצים לעשות שבוע הפסקה במואב ובשבוע הזה לחרוש כמה שיותר את מואב את המסלולים הקלים נעשה על הטרקטורונים ובישביל היותר קשים נשכיר ג׳יפ רנגלר

מבחינת זמנים אנחנו לא יודעים בידיוק מה נעשה בעיקרון זה לפי איך שנרצה ולפי הקקצב שיהיה לנו נוח
בכללי אנחנו חושבים על 3 חודשים שיכללו כ שבועיים+ של הכנות בערך חודש רכיבה על השביל עוד שבועיים+ על ימי מנוחה ואטרקציות (מואב רפתינג וכו ) עוד שבוע בסוף השביל לסידור כל הדברים ומכירת הטרקטורונים ועוד שבוע ספייר למקרה ש.... (תמיד יש מה לעשות)

בעיקרון טוואי המסלול הוא די קל לטרקטורונים מה שמאפשר ללחוץ הרבה גז
זה תלוי כמה שעות רכיבה וכו
בדרך כלל רוכבים 300 קילומטר ליום ב7 שעות רכיבה אבל אפשר גם לעשות 500 קילומטר ביום הכל תלוי באיזה קצב הכי כייף
קניראה שניקנה טרקטורונים ואז נמכור בגלל שזה הרבה יותר משתלם מלהשכיר טרקטורון חודשיים ואז להחזיר אותו מאורוגון לקרוליינה במחירה כזו לא מפסידים הרבה בכל מיקרה הטרקטורונים לא מאד יקרים 5000 דולר

oferc
19-07-17, 16:05
300 קילומטר ליום על טרקטורון זה מאד שאפתני ואולי לא מציאותי , אתה מדבר על ממוצע של 43 קילומטר לשעה , זה נשמע מאד נמוך בנסיעה על הכביש אבל מנסיון עם טרקטוטרונים הממוצע עומד יותר על 15-25 קילומטר לשעה , בטיולים בארץ אנחנו עושים בערך 60-90 קילומטר לטיול של 7 שעות , ו100-140 לטיול עמוס ומהיר , משם ל300 קילומטר ליום זה מטורף, יש הרבה עצירות : קפה , אוכל , תקלות , פנצרים ולפעמים גם התברברויות או עבירות\בוץ\גשם שיכול לעכב שעות.

בNC , טנסי,GA ומסיסיפי יורדים לפעמים כמויות גשם בשעה שלא יביישו את כמות הגשם השנתי בגולן , תאמין לי מנסיון באחד הטיולים שלי על אופנוע כביש תפס אותי בNC וטנסי גשם של יומיים שהקשה עלי לעשות 250 מייל ביום על אופנוע כביש סופר מהיר, לא רוצה לחשוב מה קורה בשטח עם גשם כזה.

יש לך נסיון עם טרקטורונים בארץ ?

בנוסף לטרקטורונים בלאי גבוה של צמיגים וחגורת הינע , מרווח טיפולים של 50 שעות מנוע , וגירוז תכוף , יש בקבוצה מכונאים ?
אני אישית מחליף צמיגים כל 2500-2000 ק"מ קח בחשבון מוסכים על הדרך כל 1500 ק"מ.

חוץ מזה נשמע טיול מדהים של פעם בחיים , לדעתי אתם צריכים לפתוח שרשור ולספר בסוף יום על החוויה ולהעלות הרבה תמונות:)

בהצלחה

dorherz123
19-07-17, 16:33
300 קילומטר ליום על טרקטורון זה מאד שאפתני ואולי לא מציאותי , אתה מדבר על ממוצע של 43 קילומטר לשעה , זה נשמע מאד נמוך בנסיעה על הכביש אבל מנסיון עם טרקטוטרונים הממוצע עומד יותר על 15-25 קילומטר לשעה , בטיולים בארץ אנחנו עושים בערך 60-90 קילומטר לטיול של 7 שעות , ו100-140 לטיול עמוס ומהיר , משם ל300 קילומטר ליום זה מטורף, יש הרבה עצירות : קפה , אוכל , תקלות , פנצרים ולפעמים גם התברברויות או עבירות\בוץ\גשם שיכול לעכב שעות.

בNC , טנסי,GA ומסיסיפי יורדים לפעמים כמויות גשם בשעה שלא יביישו את כמות הגשם השנתי בגולן , תאמין לי מנסיון באחד הטיולים שלי על אופנוע כביש תפס אותי בNC וטנסי גשם של יומיים שהקשה עלי לעשות 250 מייל ביום על אופנוע כביש סופר מהיר, לא רוצה לחשוב מה קורה בשטח עם גשם כזה.

יש לך נסיון עם טרקטורונים בארץ ?

בנוסף לטרקטורונים בלאי גבוה של צמיגים וחגורת הינע , מרווח טיפולים של 50 שעות מנוע , וגירוז תכוף , יש בקבוצה מכונאים ?
אני אישית מחליף צמיגים כל 2500-2000 ק"מ קח בחשבון מוסכים על הדרך כל 1500 ק"מ.

חוץ מזה נשמע טיול מדהים של פעם בחיים , לדעתי אתם צריכים לפתוח שרשור ולספר בסוף יום על החוויה ולהעלות הרבה תמונות:)

בהצלחה

אז ככה יש לי ניסיון של 17 שנים על טרקטורון אני יודע ומבין את כל מה שאתה אומר ובארץ אני גם לא מרבה לעשות יותר מ 100-120 קילומטר ליום טיול
אבל שם המצב שונה הדרכים מאד טובות אין כמעת עבירות קשה ואפשר ללחוץ הרבה גז בשונה מהדרכים שלנו בארץ הדרכים שם מאד ארוכות ורוב התוואי שלהם זה כמו שדה או פרדס דרכים מהודקות היטב

תראה את הסרטון ותבין אל מה אני מדבר ...
https://www.youtube.com/watch?v=19AGadPw-Rk

יש אנשים אם ידע טוב במכונאות ולי יש ידע בסיסי לא רע בגלל שאני תמיד מתקן את הטרקטורון שלי לבד

כמובן שלקחתי בחשבון את קטע המוסכים בדרך וכבר יש לי רשימה ארוכה שלהם

עוד דבר שיקל עלינו זה שאנחנו 5 כלים מה שאומר שאין שיירות גדולות

ממוצע של 40 קמש זה לא נורא ביחס לתוואי הדרך אני יודע על קבוצות שהיו דוחפים 500 קילומטר ב 7-8 שעות ואפילו חבר של אחד מחברי הקבוצה עשה את המסלול בממוצע של 800 קילומטר ביום וכל יום הוא רכב 12 שעות

oferc
19-07-17, 18:15
אחלה תהנה , מביא חשק לעשות את המסלול הזה.

מומלץ להכנס לפורום אמריקאי לATV ולהודיע על הכוונה לעשות את המסלול , אתה תתפלא כמה עזרה תקבל ואפילו חברה יפגשו אותך בשטח ויארחו אותך אם צריך , בטיול שלי הצטרפתי למפגש פורום R1 בNC, עד היום יש לי חברים מהמפגש הזה מוושינגטון ומLA.

בנוסף מומלץ לקנות מכשירי קשר על הקסדה , לדעתי זה ישנה את הדינמיות ומהירות הטיול.

בהצלחה

dorherz123
19-07-17, 18:38
אחלה תהנה , מביא חשק לעשות את המסלול הזה.

מומלץ להכנס לפורום אמריקאי לATV ולהודיע על הכוונה לעשות את המסלול , אתה תתפלא כמה עזרה תקבל ואפילו חברה יפגשו אותך בשטח ויארחו אותך אם צריך , בטיול שלי הצטרפתי למפגש פורום R1 בNC, עד היום יש לי חברים מהמפגש הזה מוושינגטון ומLA.

בנוסף מומלץ לקנות מכשירי קשר על הקסדה , לדעתי זה ישנה את הדינמיות ומהירות הטיול.

בהצלחה

1. יש לך המלצה לפורום מסויים?

2. אתה יכול להסביר לי בקצרה מה זה מכשיר קשר על הקסדה ולהמליץ לי אל משהו

3.איזה טיול טרקטורונים עשית בארהב ?

oferc
19-07-17, 19:10
1. יש לך המלצה לפורום מסויים?

2. אתה יכול להסביר לי בקצרה מה זה מכשיר קשר על הקסדה ולהמליץ לי אל משהו

3.איזה טיול טרקטורונים עשית בארהב ?

1. תנסה אולי ב
http://www.can-amforum.com
או ב
http://www.atv-forum.com/

2. מכשירי קשר :
יש כמה סוגים , בגדול יש מכשירים שמקשרים רוכבים + קישור לפלאפון , אני רכשתי אחד של חברת UCLEAR , יש להם דגם חדש שמקשר עד 10 רוכבים במקביל והקשר בין הרוכבים נשמר למרחק של חצי קילומטר בין הרוכבים , הדיבור דו כיווני ממש מדהים
יש סוג קצת יותר רציני של https://chatterboxusa.com/collections/main-units/products/x2-slim , הם טוענים השטווח למכשרי שלהם 5 מייל , גם אם הם טועים והטווח 2.5 מייל זה שווה את זה , תחשוב שעם המכשיר הזה אין סיכוי שתאבד חבר בדרך , ואם המאסף נתקע הוא מודיע לכם במיידי ומונע בלאגן.

3. לא עשיתי טיול טרקטורונים אבל עשיתי 2 טיולי אופנועים מוושינגטון לNC , TAIL OF THE DRAGON ,בזכות פורום R1 העולמי הצטרפתי למפגש שנתי של בעלי אופונועי ימאהה R1 מכל ארה"ב , הגיעו 200 רוכבים והיו מסיבות ופעילויות בחסות ימאהה ארה"ב , זה היה מדהים, החברה קיבלו אותי בזרועות פתוחות והתלהבו שעשיתי את כל הדרך מישראל למפגש .

dorherz123
19-07-17, 22:58
1. תנסה אולי ב
http://www.can-amforum.com
או ב
http://www.atv-forum.com/

2. מכשירי קשר :
יש כמה סוגים , בגדול יש מכשירים שמקשרים רוכבים + קישור לפלאפון , אני רכשתי אחד של חברת UCLEAR , יש להם דגם חדש שמקשר עד 10 רוכבים במקביל והקשר בין הרוכבים נשמר למרחק של חצי קילומטר בין הרוכבים , הדיבור דו כיווני ממש מדהים
יש סוג קצת יותר רציני של https://chatterboxusa.com/collections/main-units/products/x2-slim , הם טוענים השטווח למכשרי שלהם 5 מייל , גם אם הם טועים והטווח 2.5 מייל זה שווה את זה , תחשוב שעם המכשיר הזה אין סיכוי שתאבד חבר בדרך , ואם המאסף נתקע הוא מודיע לכם במיידי ומונע בלאגן.

3. לא עשיתי טיול טרקטורונים אבל עשיתי 2 טיולי אופנועים מוושינגטון לNC , TAIL OF THE DRAGON ,בזכות פורום R1 העולמי הצטרפתי למפגש שנתי של בעלי אופונועי ימאהה R1 מכל ארה"ב , הגיעו 200 רוכבים והיו מסיבות ופעילויות בחסות ימאהה ארה"ב , זה היה מדהים, החברה קיבלו אותי בזרועות פתוחות והתלהבו שעשיתי את כל הדרך מישראל למפגש .

יש לך המלצות על תכיפות טיפולים טעל טיפולים מסויימים שכדרי לעשות לכלים ?

oferc
20-07-17, 20:28
יש לך המלצות על תכיפות טיפולים טעל טיפולים מסויימים שכדרי לעשות לכלים ?

כן בטח

חובה לבדוק את חגורת הווריאטור ,כמובן לקחת אחת לדרך + מפתחות + בדיקה שבית הווריאטור אטום ותקין למקרה שתחצו נחלים(בחלק מהטרקטורונים יש גומיות תבדוק שהם לא יבשות), אם אתה קונה קאן אם או פולריס מומלץ לדאוג שהחגורה מקורית וב3 שעות ראשונות לא לאמץ אותה , גם מומלץ בכל נסיעה להתחיל בעדינות ולא לאמץ את הטרקטורון בהאצות מטורפות או זריקות זנב עד שהחגורה מתחממת, אחרי 10 דקות של נסיעה תהנה ותלחץ כאוות נפשך , בדרך כלל אם מקפידים על כללי החגורה אפשר לסחוב עליה כ300 שעות (מומלץ להחליף כל 200)ֱ

כמובן להחלילף פילטר ושמנים ,לגרז בפיטמות ולבדוק שהגומיות של הציריות לא קרועות ואין נזילות שמן מהבולמים, ושהרדיאטור לא סתום מאבק , בחלק מהעצירות מומלץ לנקות את הרדיאטור בלחץ מים (ביחוד באיזורים החמים)

זהו אין יותר מדי דברים, תהנה ותלחץ על הגז.

מעניין איזה טרקטורון תצליח לקנות ב5000$ , אני הייתי מחפש קאן אם אאוטלנדר מקס XTP או פולריס ספורטסמן XP850 דו מושבי 2011-2012, עם הבולמים שלהם והקידון החשמלי אתה תהנה מכל רגע בטיול, לא תהיה לך בעיה לשייט במהירות של 90 קמ"ש בשטח פתוח.

dorherz123
20-07-17, 20:43
כן בטח

חובה לבדוק את חגורת הווריאטור ,כמובן לקחת אחת לדרך + מפתחות + בדיקה שבית הווריאטור אטום ותקין למקרה שתחצו נחלים(בחלק מהטרקטורונים יש גומיות תבדוק שהם לא יבשות), אם אתה קונה קאן אם או פולריס מומלץ לדאוג שהחגורה מקורית וב3 שעות ראשונות לא לאמץ אותה , גם מומלץ בכל נסיעה להתחיל בעדינות ולא לאמץ את הטרקטורון בהאצות מטורפות או זריקות זנב עד שהחגורה מתחממת, אחרי 10 דקות של נסיעה תהנה ותלחץ כאוות נפשך , בדרך כלל אם מקפידים על כללי החגורה אפשר לסחוב עליה כ300 שעות (מומלץ להחליף כל 200)ֱ

כמובן להחלילף פילטר ושמנים ,לגרז בפיטמות ולבדוק שהגומיות של הציריות לא קרועות ואין נזילות שמן מהבולמים, ושהרדיאטור לא סתום מאבק , בחלק מהעצירות מומלץ לנקות את הרדיאטור בלחץ מים (ביחוד באיזורים החמים)

זהו אין יותר מדי דברים, תהנה ותלחץ על הגז.

מעניין איזה טרקטורון תצליח לקנות ב5000$ , אני הייתי מחפש קאן אם אאוטלנדר מקס XTP או פולריס ספורטסמן XP850 דו מושבי 2011-2012, עם הבולמים שלהם והקידון החשמלי אתה תהנה מכל רגע בטיול, לא תהיה לך בעיה לשייט במהירות של 90 קמ"ש בשטח פתוח.

אני איש של קאן אם אנחנו רוצים ליקנות אאוטלנדר 1000 XT או XTP יש כאלה בשנים 2012-2013 בסביבות 5000$ אבל כניראה ניקנה כאלה של יחיד לא מקס

oferc
20-07-17, 23:14
אני איש של קאן אם אנחנו רוצים ליקנות אאוטלנדר 1000 XT או XTP יש כאלה בשנים 2012-2013 בסביבות 5000$ אבל כניראה ניקנה כאלה של יחיד לא מקס

בהצלחה גם אני בעלים של קאן אם.
קשה לי להאמין שתמצא אאוטלנדר 1000 במחיר הזה , ולא הייתי שולל את המקס.

dorherz123
20-07-17, 23:28
בהצלחה גם אני בעלים של קאן אם.
קשה לי להאמין שתמצא אאוטלנדר 1000 במחיר הזה , ולא הייתי שולל את המקס.

איזה קאן אם יש לך ?

לפי המחירים שראיתי ביד 2 טרקטורונים בארהב 5000 דולר זה מחיר נורמאלי הרוב מעליו אבל אני מאמין שאני ישיג משהו אם יהיה צריך להוסיף אני יוסיף המנוע 1000 מאד חשוב לי

למה לא לשלול את המקס ? הוא יותר יקר יש לו כיסא נוסף שאני ממש לא צריך
אם יש סיבה שאתה ממליץ לי אשמח לשמוע ואשקול מחדש

oferc
22-07-17, 00:33
איזה קאן אם יש לך ?

לפי המחירים שראיתי ביד 2 טרקטורונים בארהב 5000 דולר זה מחיר נורמאלי הרוב מעליו אבל אני מאמין שאני ישיג משהו אם יהיה צריך להוסיף אני יוסיף המנוע 1000 מאד חשוב לי

למה לא לשלול את המקס ? הוא יותר יקר יש לו כיסא נוסף שאני ממש לא צריך
אם יש סיבה שאתה ממליץ לי אשמח לשמוע ואשקול מחדש

לא יותר מדי יתרונות , אני אוהב את תוספת האורך גם בגלל היציבות בעליות קשות וגם בגלל ההיגוי של המקס , משום מה אני מרגיש יותר בטוח במהירויות גבוהות ובזריקות זנב וקצת השתולליות חוץ מזה אני מאמין שתוספת המושב תתן לך אופציה לעוד תיק ,לדעתי זה יתרון אדיר בהתחשב בבעיית האיחסון על הטקרטורונים.

מה שאני מנסה להגיד שאל תהיה נעול , יכול להיות שתמצא MAX במחיר סביר אל תשלול.

ה1000 מדהים , מאמין שאחליף בקרוב ל1000MAX :-) , אבל בין ה1000 ל800 לא תרגיש הבדל ברכיבת שבילים , את ההבדל בכוח מרגישים בעיקר בחולות ואולי גם בשלג בדיוק איפה שצריך את הכ"ס הנוספים, יש עוד משהוא שמומלץ לקחת בחשבון , הבולמים האחוריים של הXTP הם בכמה רמות מעל הXT(פוקס פודיום), אם הייתי מקבל בחירה לצאת עם 800XTP או 1000XT לרכיבה של חודש , לא הייתי מהסס ובוחר את הXTP800.

בהצלחה.

oferc
20-09-18, 11:29
dorherz123
יצאת לטיול ?
אם כן ספר חוויות

-->