PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - שעון סיטיזן אקו-דרייב

דרור ברלי
19-07-17, 13:27
שעון סיטיזן אקו-דרייב.
שעון מרשים בהחלט. לא זקוק לסוללה. עובד על אנרגיה שהוא מפיק מאור. לא רק אור שמש אלא גם אור של נורה רגילה.
במקרה שלי מדובר בדגם WR100
אבל יש לו מוזרויות - שלא כמו שעון רגיל ומקובל, כפתור הכוונון הראשי לא מזיז את המחוגים.

קיבלתי אותו במתנה פעם ועכשיו אני לא מוצא את ספרון ההדרכה ובהחלט תוהה - איך לעזאזל מכוונים את השעה והתאריך?

amitainaveh
19-07-17, 13:43
תנסה את זה
https://www.google.co.il/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.citizenwatch-global.com/support/pdf/e810/e.pdf&ved=0ahUKEwisx7S5lJXVAhWI6RQKHacLBLUQFgg jMAA&usg=AFQjCNFcgbYeDZUkTWyGR3tRKbWvLSkFtA

Sent from my m3 note using Tapatalk

ניר ל
19-07-17, 13:44
http://www.citizenwatch.com/en-us/support/setting-instructions/

Asaf-a
19-07-17, 14:12
ראה תמונה מצורפת, מקווה שעוזרhttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20170719/5e48f0cdc01f29f307de71737efc7375.jpg

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Asaf-a
19-07-17, 14:18
את נושא שנה מעוברת פעם ב4 שנים על מנת שידפדף נכון בין כמות ימים בחודש 28/30/31 לא הצלחתי מעולם לפצח ולא עובד אצלי לפי ההסבר. מתקן פעם בחודש.

IlanHadar
19-07-17, 15:43
דרור, יש לו אזורי זמן? שלח תמונה.

יש לי כזה, אם זה שעון נשלט רדיו לכיוון אז יש לי הוראות בשבילך.

windler
19-07-17, 15:56
למיטב ידיעתי אין יכולת של קליטת שעון זמן (רדיו AM ) בארץ .
אנחנו רחוקים מהלווינים .

IlanHadar
19-07-17, 16:00
אתה צודק, כיוון על ידי רדיו עובד באירופה (תחנה בגרמניה) ובארה"ב בלבד. בארץ אין קליטה.

זה שעון טוב למי שנוסע הרבה. כמובן שיש דרך גם לכוון אותו ידנית, אבל רק במצב מסויים.

windler
19-07-17, 16:18
אכן .

באותו עניין מדהים אותי שרק 3 חברות משתמשות בטכנולוגיה הזו
סיטיזן , קסיו , וסיקו .

(אני עונד CASIO G-SHOCK MTG ונהנה מכול רגע .)

Asaf-a
19-07-17, 18:08
אני מציע דרור שתעלה תמונה של השעון, יעזור בהסברים.

דרור ברלי
20-07-17, 13:09
זה הבחור:

דרור ברלי
20-07-17, 13:33
ביומיום אני עם G-SHOCK האלמותי והנאמן.

אבל מדי פעם אני צריך לעבור להופעה קצת יותר, איך לומר, ''מכובדת''? ואז הג'י-שוק לא כל כך מתאים והשעון הנ''ל נראה רציני ומכובד.
שאלתי כאן כי אני מתעצל לצאת בחום הזה ולמצוא איזה שען רוסי עם סבלנות (בחולון כל השענים הם רוסים וסבלניים) שיכוון לי את הנבלה הזאת (ואני לא אבין אף מילה מההסבר שלו).

אז ניסיתי עכשיו, בעזרת דף ההוראות בעברית שאסף צירף. (תודה)
ובכן. דף ההוראות מתייחס כנראה לדגם אחר של סיטיזן אקו-דרייב. בשעון שלי זה קצת שונה.
כפתור הכתר אצלי לא עושה כלום במצב הרגיל כשהוא מוכנס פנימה עד הסוף.
כשמושכים קליק אחד החוצה הוא שולט בשעון הפונקציות. שמתי על TME לפי ההוראות.
אבל... אני לא יכול למשוך את הכתר קליק אחד החוצה כדי לשחק בפונקציות ואח''כ למשוך עוד שני קליקים (גם בעדינות) - אלא רק קליק אחד.

ועוד - אצלי הכתר נטו לא מכוון את המחוגים . גם כשהפונקציות על TME
כמה מחזורי ניסוי וטעיה הובילו אותי ללחוץ רצוף על העליון משני הכפתורים הנוספים כאשר הכתר משוך החוצה (לא זוכר כמה קליקים האם אחד או שניים), ואז המחוגים החלו להסתובב רצוף שמאלה (כנגד כיוון השעון). לחיצה מתוזמנת היטב על הכתר בשניה הנכונה עצרה אותם במקום הנכון וכעת השעון מכוון ועובד ומדויק.

אבל התאריך עדיין לא מכוון וזה כבר באמת גדול על טכנופוב כמוני....

מי אמר שהנבלה הזו מתאימה לאנשים שנוסעים הרבה?... אתם רציניים?... שתיתם משהו?.....
אני נוסע הרבה. פעמיים בחודש בממוצע. אני לא רואה את עצמי נאבק במנגנון הכוונון ההיפר-מסובך והסופר-מטופש הזה בכל פעם שצריך לעבור איזור זמן.
סיטיזן זה מותג. יצרן רציני. מה היה כל כך קשה להם שמנגנון הכוונון יעבוד כמו בכל שעון רגיל?.... טוק טוק?... יש שם מישהו?... הנדסת אנוש כאילו?.... מוזר ושוב מוזר.

כדי שדברים יהיו טובים, הם צריכים להיות פשוטים. השעון הזה מאוד-מאוד יפה ומרשים ואני מאוד אוהב אותו אבל הוא כל כך מסובך לתפעול הכי בסיסי - שזה כבר ממש מיותר.

ולכן הוא לא מוצר טוב בעיני. נקודה. הוא ימשיך לשמש אותי רק לאירועי ''החולצה המכופתרת ונעלי הטשטש''. כשיש לי מספיק זמן לפני כדי להילחם בו ולשכנע אותו להתאפס על השעה הנכונה.
בשאר הזמן אני אמשיך להעדיף את הג'י-שוק.

zivo
20-07-17, 13:48
או שתצלם את השעון מאחור, או שתמשיך מפה לבד-

http://www.citizenwatch-global.com/support/guide/manual.html

אבל בגדול, הדגם של השעון לא מספיק, צריך את הדגם של המנגנון (4 ספרות מאחור באמצע).

דרור ברלי
20-07-17, 13:55
בקישור שניר צירף אפשר להקליד את קוד מנגנון של השעון ואז מקבלים קובץ PDF להורדה עבור דגם המנגנון הספציפי.
זה ארוך וטרחני כמו ספר הטיפולים של הסופה.... אבל כנראה שאין ברירה. אז אתאזר בסבלנות ונראה מה ייצא מזה.

- - - Updated - - -

E820

גיא
20-07-17, 13:57
מי אמר שהנבלה הזו מתאימה לאנשים שנוסעים הרבה?... אתם רציניים?... שתיתם משהו?.....
אני נוסע הרבה. פעמיים בחודש בממוצע. אני לא רואה את עצמי נאבק במנגנון הכוונון ההיפר-מסובך והסופר-מטופש הזה בכל פעם שצריך לעבור איזור זמן.
סיטיזן זה מותג. יצרן רציני. מה היה כל כך קשה להם שמנגנון הכוונון יעבוד כמו בכל שעון רגיל?.... טוק טוק?... יש שם מישהו?... הנדסת אנוש כאילו?.... מוזר ושוב מוזר.

נראה לי שהכוונה היא שבאירופה הוא מתכוון אוטומטית ולא צריך להתעסק עם המנגנון הסופר מסובך ...

Pageup
20-07-17, 14:07
דרור,
יש מדריך מקוצר
http://www.citizenwatch-global.com/support/pdf-guide/e820/e.pdf
בעמוד הראשון מסבירים איך.

דרור ברלי
20-07-17, 14:33
נראה לי שהכוונה היא שבאירופה הוא מתכוון אוטומטית ולא צריך להתעסק עם המנגנון הסופר מסובך ...

כנראה שבאמת ככה.
בכלל, באירופה אף פעם אין בעיות.

אבל איך שרה מרגול?... ''הופה-הופה פה זה לא אירופה. פה זה ישראל, תתחיל להתרגל''.

גם דברים שמתכווננים אוטומטית צריך לפעמים לכוון. אז למה שיהיה כיוונון פשוט ורגיל כמו כל שעון?...בוא נסבך את זה! אחרי שלוקחים משהו פשוט וטוב ומסבכים אותו למוות (ללא שום צורך ממשי כמובן) אפשר לקרוא לו ''טכנולוגי'' ו''מתקדם''.

נמרוד
20-07-17, 14:36
צודק, הטכנולוגיה רק מסבכת דברים. כוס אומו שעונים. פעם היינו קמים כשהשמש זורחת, הולכים לישון כשהיא שוקעת, ואוכלים כשהאישה הייתה קוראת לנו מהמערה שהאוכל מוכן.

דרור ברלי
20-07-17, 14:44
אל תהיה דביל.
את אותו הצורך בדיוק - כוונן שעה ותו לא - אפשר לעשות בכל שעון אחר כולל יוקרתיים ויקרים - עם כפתור אחד (כתר) שמסובבים אותו בשתי אצבעות של יד אחת.

אבל למה שפעולה כל כך בסיסית תהיה כל כך פשוטה אם אפשר לסבך אותה לארבע פעולות שונות בשתי ידיים וארבע אצבעות בכל יד?....

בוא נשליך את זה למכוניות. כל המכוניות בעולם מופעלות ע''י ממשק זהה. פחות או יותר. ממש כמו כל שעוני היד שמכוונים אותם אותו דבר. באמצעות הכתר.
אבל השעון הזה דומה למכונית שיש לה שני הגאים, ארבעה בוררי הילוכים ושבע דוושות. את הכל צריך לתפעל בו זמנית. לך תנהג בה. אבל אתה תגיד לי שברוב הזמן היא אמורה לנהוג את עצמה לבד = היא טכנולוגית ומתקדמת. שזה בעיניך העיקר. ואני אומר וואט דה פאק?...

בשביל מה יש לנו טכנולוגיה?!.... חשבתי לתומי שטכנולוגיה נועדה לשרת בני אדם. אבל מהנדסים עם גישה כמו שלך חושבים כנראה בדיוק להיפך. שבני האדם צריכים להיות עבדים של טכנולוגיה.

אז בטח תשאל אם זה כל כך לא טוב למה קניתי את זה.
אז לא קניתי. אם הייתי צריך לרכוש את זה מכספי מין הסתם הייתי משחק עם זה בחנות וכמובן שלא הייתי רוכש דבר כזה ולו רק בגלל הנדסת האנוש הלקויה שלו.
אבל קיבלתי במתנה. האמת שדי מזמן. וזו מתנה יפה ודי יקרה. והוא גם שעון מאוד-מאוד יפה. לטעמי האישי, כן?...
אז אמרתי יפה תודה ורק אחר כך התחלתי לבדוק לאן נפלנו....

תמשיכו תמשיכו.

נמרוד
20-07-17, 14:49
קיבלת סוס מתנה עם שן רקובה :rolleyes:

בג'מע"ה

(בג'יפולוג מתלוננים על הכל!)

גיא
20-07-17, 14:50
אל תהיה דביל.
את אותו הצורך בדיוק - כוונן שעה ותו לא - אפשר לעשות בכל שעון אחר כולל יוקרתיים ויקרים - עם כפתור אחד (כתר) שמסובבים אותו בשתי אצבעות של יד אחת.

אבל למה שפעולה כל כך בסיסית תהיה כל כך פשוטה אם אפשר לסבך אותה לארבע פעולות שונות בשתי ידיים וארבע אצבעות בכל יד?....
בשביל מה יש לנו טכנולוגיה?!.... ואני חשבתי לתומי שטכנולוגיה נועדה לשרת בני אדם. אבל מהנדסים עם גישה כמו שלך חושבים כנראה בדיוק להיפך. שבני האדם צריכים להיות עבדים של טכנולוגיה.

אז בטח תשאל אם זה כל כך לא טוב למה קניתי את זה.
אז לא קניתי. אם הייתי צריך לרכוש את זה מכספי מין הסתם הייתי משחק עם זה בחנות וכמובן שלא הייתי רוכש דבר כזה ולו רק בגלל הנדסת האנוש הלקויה שלו.
אבל קיבלתי במתנה. האמת שדי מזמן. וזו מתנה יפה ודי יקרה. והוא גם שעון מאוד-מאוד יפה. לטעמי האישי, כן?...
אז אמרתי יפה תודה ורק אחר כך התחלתי לבדוק לאן נפלנו....

תמשיכו תמשיכו.

הצחקת אותו .. הוא מהנדס !
אם לא סיבוכים אז למה צריך מהנדס ?
:)

ניר ל
20-07-17, 15:41
אני לא ממש מבין למה אתה צריך שהשעון יראה את השעה הנכונה.
זה תכשיט,
בשביל לדעת את השעה יש ביד סלולר. גם ככה, מי בכלל זוכר איך קוראים שעון מחוגים ...

Asaf-a
20-07-17, 16:05
ביומיום אני עם G-SHOCK האלמותי והנאמן.

אבל מדי פעם אני צריך לעבור להופעה קצת יותר, איך לומר, ''מכובדת''? ואז הג'י-שוק לא כל כך מתאים והשעון הנ''ל נראה רציני ומכובד.
שאלתי כאן כי אני מתעצל לצאת בחום הזה ולמצוא איזה שען רוסי עם סבלנות (בחולון כל השענים הם רוסים וסבלניים) שיכוון לי את הנבלה הזאת (ואני לא אבין אף מילה מההסבר שלו).

אז ניסיתי עכשיו, בעזרת דף ההוראות בעברית שאסף צירף. (תודה)
ובכן. דף ההוראות מתייחס כנראה לדגם אחר של סיטיזן אקו-דרייב. בשעון שלי זה קצת שונה.
כפתור הכתר אצלי לא עושה כלום במצב הרגיל כשהוא מוכנס פנימה עד הסוף.
כשמושכים קליק אחד החוצה הוא שולט בשעון הפונקציות. שמתי על TME לפי ההוראות.
אבל... אני לא יכול למשוך את הכתר קליק אחד החוצה כדי לשחק בפונקציות ואח''כ למשוך עוד שני קליקים (גם בעדינות) - אלא רק קליק אחד.

ועוד - אצלי הכתר נטו לא מכוון את המחוגים . גם כשהפונקציות על TME
כמה מחזורי ניסוי וטעיה הובילו אותי ללחוץ רצוף על העליון משני הכפתורים הנוספים כאשר הכתר משוך החוצה (לא זוכר כמה קליקים האם אחד או שניים), ואז המחוגים החלו להסתובב רצוף שמאלה (כנגד כיוון השעון). לחיצה מתוזמנת היטב על הכתר בשניה הנכונה עצרה אותם במקום הנכון וכעת השעון מכוון ועובד ומדויק.

אבל התאריך עדיין לא מכוון וזה כבר באמת גדול על טכנופוב כמוני....

כדי שדברים יהיו טובים, הם צריכים להיות פשוטים. השעון הזה מאוד-מאוד יפה ומרשים ואני מאוד אוהב אותו אבל הוא כל כך מסובך לתפעול הכי בסיסי - שזה כבר ממש מיותר.

ולכן הוא לא מוצר טוב בעיני. נקודה. הוא ימשיך לשמש אותי רק לאירועי ''החולצה המכופתרת ונעלי הטשטש''. כשיש לי מספיק זמן לפני כדי להילחם בו ולשכנע אותו להתאפס על השעה הנכונה.
בשאר הזמן אני אמשיך להעדיף את הג'י-שוק.מאוד דומה לשלי.
אני חושב שיש לך טעות התפעול
הכפתור כתר הראשי משנה מצבים ל tme וכו' ללא קליק החוצה
ואז נותרים לך שני קליקים
קליק ראשון לתאריך באופן טפשי רק לכיוון אחד למיטב זכרוני.
קליק שני לכיוון שעה ושים לב שאתה בחצי הנכון של ה12 שעות כי אותה השעה מופיעה פעמיים ביום...

אני מסכים אתך, שעון לא ככ פונקציונלי ויותר כמו תכשיט לגברים...

נמרוד
20-07-17, 16:18
אני מסכים אתך, שעון לא ככ פונקציונלי ויותר כמו תכשיט לגברים...

התבלבלת, זה דיון על השעון של דרור, לא על הסופה.

Asaf-a
20-07-17, 17:21
דרור, יתכן שהשעון בילה זמן רב בחושך ובקור... והבטריה ריקה וזה מטעה אותך, כי כאשר מכוונים שעה המחוגים רצים עד שאתה עוצר אותם.

תן לו טעינת אור יום בריאה.

דרור ברלי
20-07-17, 23:25
הוא היה באור רצוף בצפון איטליה במשך שלושה ימים.
לא סתם, על היד שלי.

קור?
מתי לאחרונה היה לנו קר? אני לא מאחסן אותו במקרר...
אפילו בצפון איטליה היו לנו 35 מעלות על 75 אחוזי לחות. כמו בתל אביב.

אז הוא עובד כמו שד.
והוא מדויק.
זה שעון טוב של מותג נחשב.

אבל מה בסה''כ רציתי ממנו?... רק רציתי להחזיר אותו שעה קדימה כשחזרתי לארץ.

כאמור - השעה מכוונת. עכשיו נשאר לי להילחם עם התאריכון

Asaf-a
20-07-17, 23:39
ממילא בלי משקפיים קשה לקרוא התאריך..

tallevi
20-07-17, 23:52
פתגם ישן ששמעתי בעבר הרחוק : "אם אתה רוצה להעניש את השכן שלך - שים לו בחצר שעון מקולקל..."

נדמה לי מקור רומני???

jacob72
29-07-17, 20:19
יש לי שעון צלילה של סיטיזן עם רצועה מגומי. כל שנתיים היא נקרעת . החלפה שלה עולה 150 ש"ח.

פעם ניסיתי לרכוש את הרצועה בEbay או באתר מקביל ולא הצלחתי. יאמר לזכות היצרן הזה שהוא שומר על המפיצים שלו !

מאז כל שנה את מתקשר לשעוני עדי.
הם היבואנים הרשמיים בישראל, עושה הזמנה טלפונית והם שולחים לי בדואר.
יש שם בחור בשם אלכס ,דבר איתו הוא מומחה לסיטיזן.088548601

בהצלחה

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

-->