PDA

צפייה בגרסה מלאה : מואב יוטה!! 2018

dorherz123
20-07-17, 01:17
שלום לכל חברי הקבוצה בעקבות מסע ה Trans America Trail אנחנו מגיעים לשבוע במואב אנחנו מגיעים מצוידים בטרקטורונים 1000CC עם הספק של 90 כ''ס כננות חזקות וצמיגים אם 5PSI מהמפעל
אבל איך אומרים ''באמריקה תנהג כאמריקאי'' אז שום דבר לא ימנע מאיתנו להשכיר ליומיים גיפ רנגלר אמריקאי אמיתי

אז ככה

1. מה ההמלצות בקשר להשכרת הרכב ראינו שיש 4 דרגות עיקריות של הגיפים
*אנחנו 4 אנשים (מה שאומר שאמחנו יכולים להיכנס גם לרוביקון 2 דלתות)

1. רוביקון משופר 2 דלתות
2. רוביקון משופר 4 דלתות
3. רוביקון משופר אקסטרים 2 דלתות
4. רוביקון משופר אקסטרים 4 דלתות

מה אתם חושבים שהכי כדאי להשכיר ?
ואם אתם מכירים סוכנות מומלצת נשמח לשמוע

2. מבחינת מסלולים אני יודע אל האתר הזה : http://www.rr4w.com/trails.cfm שמפרט על המון מסלולים אבל הכל כל כך מבלבל

המטרה שלנו בשבוע הזה היא לחרוש את האזור כנראה שנקדיש יום לפארק ארצ'ס ויום לקניונלנדס
מה שאומר שנשארו לנו עוד 3 ימי טרקטורון ו 2 יומיים גיפ
(אם אתם חושבים שמומלץ להקדיש להם יותר זמן או פחות זמן נשמח לשמוע)

אשמח אם תפרטו על המסלולים שכדאי לעשות ואלה שפחות המסלולים שחובה לעשות אם הגיפ ומסלולים שאפשר לעשות על טרקטורון

מסלולי נוף , מסלולי עבירות , הכל

באופן כללי כל מידע על מסלולים יתקבל בברכה

דרך אגב קראתי את כל הבלוגים וכל השירשורים על מואב וכל השמות המסובכים והמאיימים והמספרים עשו לי בלגן בראש אשמך אם מישהו ישפוך אור על העניין הזה

מלא תודה מראש

grand
20-07-17, 11:21
היי, כיף לכם, חוויה שלא תשכחו.
מואב אכן עמוסה בכל טוב.
יש לשים לב לתקופה שאתם רוצים לטייל שם, העונות המומלצות הן עונות המעבר, ספטמבר אוקטובר ואפריל מאי, בתקופות האחרות או שקפוא מדי או חם מדי.
המסלולים רבים ונחלקים לפי דרגות קושי, מדרגה 5-6 צריך כבר ג'יפ גיבור, ניתן להשוות את רמת הקושי למשלט 21 עד מעלה בוקר, 7-8 זו כבר רמת אקסטרים, משהו עם אתגרים שיש בכמריר למשל, 8-9 בחלקם מצריכים כבר רכב עבירות ייעודי.
2 החברות המובילות לשכירת גיפים הם קליפהאנגר ו Twissted jeep, אני הייתי ממליץ כיום על טוויסטד כי הם פחות מגבילים במסלולים, קליפהאנגר החלו לסנן ולאפשר מסלולים עד דרגה 6, המון מטיילים לא מנוסים מגיעים, שוכרים ג'יפ ומכסחים להם את הצורה, לקחת בחשבון שהביטוח הוא עם השתתפות עצמית של עד 5000 דולר.
רוביקון ארוך לדעתי עדיף, הקצר אינו בטוח לטעמי לאופי השטח שם, בטוויסטד כל הכלים נועלים צמיגי 37" ובחלקם עם כננת.
רוב המסלולים ניתנים לטיול גם בטרקטורון, אם כי הייתי מחלק את הימים לפי אופי המסלול המועדף עליכם, למשל.. Behind the Rocks כולל גם חול דיונות שיותר מהנים עם טרקטורון.

מסלולי חובה שגם הכי מטויילים שם
Hells Revenge
ו Poison Spider שהייתי מקדיש יום שלם ארוך ומשלב אותו עם Golden Spike ו Gold Bar Rim
אלו מסלולים שברובם נסיעה על אבן חול קשה עם עליות וירידות מלחיצות. נוף מדהים.
הגולדן ספייק הוא כבר סלעי, יש את החריץ המפורסם Golden Creek שלא עביר עם טרקטורון.

מסלולים קצת יותר מאתגרים בסגנון של "קצר ועבה" זחילת סלעים והרבה אקשן.
Moab Rim
Cliffhanger

מסלול מעניין נוסף Kane Creek
מאוד הזכיר לי בחלקו את פרצים עליון, אבק, שפצים, עבודת מיתלים, אבל עם המון מים ונסיעה בערוץ נחל.
מסלול שברובו עבירות קלה יחסית אך עם נקודות עניין מאתגרות, עם המון אדרנלין ודפיקות לב.

תהנו.

dorherz123
20-07-17, 11:51
מואב אכן עמוסה בכל טוב.
יש לשים לב לתקופה שאתם רוצים לטייל שם, העונות המומלצות הן עונות המעבר, ספטמבר אוקטובר ואפריל מאי, בתקופות האחרות או שקפוא מדי או חם מדי.
המסלולים רבים ונחלקים לפי דרגות קושי, מדרגה 5-6 צריך כבר ג'יפ גיבור, ניתן להשוות את רמת הקושי למשלט 21 עד מעלה בוקר, 7-8 זו כבר רמת אקסטרים, משהו עם אתגרים שיש בכמריר למשל, 8-9 בחלקם מצריכים כבר רכב עבירות ייעודי.
2 החברות המובילות לשכירת גיפים הם קליפהאנגר ו Twissted jeep, אני הייתי ממליץ כיום על טוויסטד כי הם פחות מגבילים במסלולים, קליפהאנגר החלו לסנן ולאפשר מסלולים עד דרגה 6, המון מטיילים לא מנוסים מגיעים, שוכרים ג'יפ ומכסחים להם את הצורה, לקחת בחשבון שהביטוח הוא עם השתתפות עצמית של עד 5000 דולר.
רוביקון ארוך לדעתי עדיף, הקצר אינו בטוח לטעמי לאופי השטח שם, בטוויסטד כל הכלים נועלים צמיגי 37" ובחלקם עם כננת.
רוב המסלולים ניתנים לטיול גם בטרקטורון, אם כי הייתי מחלק את הימים לפי אופי המסלול המועדף עליכם, למשל.. Behind the Rocks כולל גם חול דיונות שיותר מהנים עם טרקטורון.

מסלולי חובה שגם הכי מטויילים שם
Hells Revenge
ו Poison Spider שהייתי מקדיש יום שלם ארוך ומשלב אותו עם Golden Spike ו Gold Bar Rim
אלו מסלולים שברובם נסיעה על אבן חול קשה עם עליות וירידות מלחיצות. נוף מדהים.
הגולדן ספייק הוא כבר סלעי, יש את החריץ המפורסם Golden Creek שלא עביר עם טרקטורון.

מסלולים קצת יותר מאתגרים בסגנון של "קצר ועבה" זחילת סלעים והרבה אקשן.
Moab Rim
Cliffhanger

מסלול מעניין נוסף Kane Creek
מאוד הזכיר לי בחלקו את פרצים עליון, אבק, שפצים, עבודת מיתלים, אבל עם המון מים ונסיעה בערוץ נחל.
מסלול שברובו עבירות קלה יחסית אך עם נקודות עניין מאתגרות, עם המון אדרנלין ודפיקות לב.

תהנו.

יש לך המלצות לעוד מסלולים ?

והאם יש לך ימים שלמים שמשלבים כמה מסלולים ביום שאתה יכול לתת לי ?

ואיזה מהמסלולים הכי כדאי בגיפ?

תודה רבה מראש

יונימוג אדום
20-07-17, 12:59
ממליץ בחום על - TWISSTED JEEP , רנגלר ארוך ומדוגם .
נעילות חשמליות מיגונים וכננת .
תבקש ספר טיולים באיזור וכן ערכת חילוץ .
ההבדל בין הקצר לארוך 50$ , ההבדל בשטח אדיר .
תהנה .
עבור ג'יפאי מואב היא ללא ספק גולת הכותרת של כל טיול בארה'ב .

אילן

dorherz123
20-07-17, 13:02
ממליץ בחום על - TWISSTED JEEP , רנגלר ארוך ומדוגם .
נעילות חשמליות מיגונים וכננת .
תבקש ספר טיולים באיזור וכן ערכת חילוץ .
ההבדל בין הקצר לארוך 50$ , ההבדל בשטח אדיר .
תהנה .
עבור ג'יפאי מואב היא ללא ספק גולת הכותרת של כל טיול בארה'ב .

אילן
מי גולת הכותרת של כל טיול בארהב?

grand
20-07-17, 13:34
שילוב של כמה מסלולים ביום אפשרי אך קשה לי להמליץ לך, כיוון שמאוד תלוי בקצב ההתקדמות שלכם, יש שמסיימים מסלול בחצי יום ויש שלוקח להם יום שלם. עקרונית ליד כל סוף מסלול יש מסלול קרוב.
נקודה נוספת היא שלצערי לא עשיתי עדיין את כל המסלולים באיזור, אולי זה יגיע מתישהו... מה שרשמתי לך אלו מסלולים שמוכרים לי.
ניתן להוסיף גם את Steel Bender לרשימה, רק קח בחשבון ששם אתה צריך לרדת מדרגה בשם THE FALL שלגיפים קצרים או טרקטרונים יש נטייה להתהפך קדימה.
גם לא ברור לי מה הנסיון שלכם בשטח, נהגים ללא נסיון בנהיגת ג'יפים רצוי שלא יתחילו במסלולים שרשמתי. אלא אם מצטרף אליכם מדריך או מישהו עם נסיון.

dorherz123
20-07-17, 15:56
שילוב של כמה מסלולים ביום אפשרי אך קשה לי להמליץ לך, כיוון שמאוד תלוי בקצב ההתקדמות שלכם, יש שמסיימים מסלול בחצי יום ויש שלוקח להם יום שלם. עקרונית ליד כל סוף מסלול יש מסלול קרוב.
נקודה נוספת היא שלצערי לא עשיתי עדיין את כל המסלולים באיזור, אולי זה יגיע מתישהו... מה שרשמתי לך אלו מסלולים שמוכרים לי.
ניתן להוסיף גם את Steel Bender לרשימה, רק קח בחשבון ששם אתה צריך לרדת מדרגה בשם THE FALL שלגיפים קצרים או טרקטרונים יש נטייה להתהפך קדימה.
גם לא ברור לי מה הנסיון שלכם בשטח, נהגים ללא נסיון בנהיגת ג'יפים רצוי שלא יתחילו במסלולים שרשמתי. אלא אם מצטרף אליכם מדריך או מישהו עם נסיון.

האם אפשר להיצתרף לקובוצות כלשהן ? בסך הכל להגיע עם קבוצה זה יותר נחמד כי יש חברה ויש חילוץ אם צריך ויש מכוון

IlanHadar
20-07-17, 18:21
אתה מוזמן לקרוא מה שכתבתי בעניין:
http://www.jeeps.guru/wk-il/?p=263

שים לב לתוכנת הניווט שאני מזכיר שם, לא זז שם בלעדיה.

הייתי שם פעם שלישית, מעבר למה שהזכרתי, עם Grand שכתב לך למעלה.

שיש לך תוכנית סגורה שתף נתן לך הערות, מציע לך לא לתכנן חמישה ימים שם בשטח.

boaz avrahami
20-07-17, 18:34
אני מציע לך לבחור טוב את השותפים כי לבוא לשם ולחוות את זה רק כנוסע או לנסוע עם שותפים שלא יודעים להתחלק עלול להיות לא נעים

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

dorherz123
20-07-17, 22:17
אני מציע לך לבחור טוב את השותפים כי לבוא לשם ולחוות את זה רק כנוסע או לנסוע עם שותפים שלא יודעים להתחלק עלול להיות לא נעים

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

השותפים שלי לא ''משוגעים'' על הנהיגת שטח הזו כמוני ויותר מזה הם גם לא נהגים מאד מיומנים אז דווקא מזה אני לא דואג אבל אני ארצה למצוא קבוצה לנסוע איתה
איך אני יכול למצוא כזו קבוצה ? פשוט להסתובב שם ולחפש ?

IlanHadar
20-07-17, 23:58
הסיכוי למצוא שותפים לטייל איתם שם אפסי, האמריקאים לא "זורמים" כמונו.

אם אתה יוצא ג'יפ בודד אל תעשה מסלולים מעבר לדרגה 6.

אנחנו היינו פעם שלישית שם אז עשינו מסלול 7 בג'יפ בודד, היה סיכון, גם חברת ההשכרה לא תיתן לך לעשות מסלול 7 בהשכרה ראשונה.

אה ואנחנו נחזור לשם... ממכר העניין.

AdiVitara02
28-08-17, 10:22

אנחנו היינו פעם שלישית שם אז עשינו מסלול 7 בג'יפ בודד, היה סיכון, גם חברת ההשכרה לא תיתן לך לעשות מסלול 7 בהשכרה ראשונה.

נכנסתי לפשפש בנושא והדלקתם אותי!!!
מקווה להשחיל שם איזה יום בודד במהלך אוקטובר הקרוב,
לא מתכוון להשתולל בנושא העבירות.
צריך להזמין רכב הרבה זמן מראש?
מה הסיכוי שמישהו מתכנן גם להיות שם באיזור זמן הזה? (היות ואין לי כרגע פרטנרים לטיול)
יש סיכוי להשאיל איזה גראנד צ'ירוקי מבן משפחה שחי שם (רכב שלא עשה שטח מעולם) , יתאים לסיבוב קליל שם?

oferc
12-02-18, 11:27
הי , מגיע לשם במאי ל3 לילות ויומיים של טיול , ראיתי באתרי השכרה שהחברות השכרה אוסרות להכנס למסלולים הקשים סטייל Hell’s Revenge עם הגיפים שלהם , איזה מסלולים באמת שווה לקחת בחשבון (נופים) מהמסלולים הקלים והבינוניםמסלולים קליםArches National Park Sands Flats Road Geyser Pass Hurrah Pass Onion Creek Hidden Canyon Tusher Tunnel Gemini Bridges Long Canyon Potash Road Eye of the Whale מסלולים בינונים3D Trail White Rim The Needles Canyonlands The Maze District Lasal Pass Chicken Corners Top of the World Seven Mile Rim

היפה והחיה
18-02-18, 16:05
118532118533118534118535118536
בקייץ האחרון נסעתי למואב.
מקום יפה ומדהים.
אשמח לעזור באופן פרטני.
בגדול, נסיעה של 7 שעות מוגאס.
יש כמה מסלולים.
אני עשיתh את hell's revenge.
רצוי להזמין רכב מראש כי אפשר להגיע ואין רכבים
לא כל החברות מרשות את המסלול הזה ורכבים לא משופרים מסוכנויות אחרות לא ירשו להכנס למסלול הזה.
יש עוד מסלולים אבל לא הספקתי וזה יהיה לטיול הבא.

oferc
25-02-18, 22:35
תמונות יפות , מחכה בקוצר רוח למאי.

ofiredri
26-02-18, 09:22
מסלול קליל ומדהים בנופים: Fins and Things
מסלול קשה ומדהים בנופים: Pritchett Canyon
אקטרים לצפייה בלבד: Area BFE מסלול Upper Helldorado

תהנו המון !

ניר ל
26-02-18, 11:42
רצוי להזמין גם לינה מראש אם יודעים תאריך הגעה, אני נפלתי שם על יום שלא היה חדר אחד פנוי בכל העיירה בגלל מזג אוויר לא צפוי שהבריח את כל המטיילים באיזור.
לא לוותר על הפארקים הלאומיים בדרך, החוויה בהם עשויה להיות חזקה יותר מאשר האטרקציה עצמה במואב, עם כל הכבוד לג׳יפים.

grand
26-02-18, 12:47
מכל הרשימה שהזכרת
Top of the World
Seven Mile Rim
הכי מומלצים לטעמי,
לרוב האחרים המוזכרים לא צריך רכב שטח.

hell's revenge מסלול חובה לדעתי, לא מאמין שחברת השכרה כלשהיא מגבילה אותו, אולי רק את הקטעים הקשים שבו, כמו HELL GATE, האסקלטור, וההוט טאב.

מסלול חובה נוסף זה Poison Spider, מהנה, קלאסי.

לקצת יותר מתקדמים הייתי ממליץ על
steel bender
golden spike
metal masher
keen creek, שהוא גם משולב בהרבה נסיעה במים, עבירות מעניינת בכמה קטעים.

ולעוד יותר מתקדמים הייתי ממליץ על Moab Rim
ו Clliff hanger

חברת ההשכרה נכון להיום שמאפשרת מסלולים קשים Twissted Jeep, רוביקונים מצויידים בצמיגי 37, ברובם כננת, מתלים טובים, והכי חשוב אנשים נחמדים שמבינים בג'יפים ובשטח.118624

היפה והחיה
04-03-18, 13:02
איפה רואים את רמת הקושי של המסלולים?
למשל, מה רמת הקושי של
Hells Revenge?

boaz avrahami
04-03-18, 13:14
כאן משל

https://twistedjeeps.com/recommended-trails/

http://www.discovermoab.com/fourwheel.htm

בכל מקרה יש ספר יעודי שלטעמי מאוד מומלץ לקרוא ולהכין את עצמכם מבעוד מועד.

http://a.co/7Z9YnoA

http://a.co/6J0v8ZL

IlanHadar
04-03-18, 16:35
מי שנוסע לשם שיתקין את התוכנה moab ready כוללת כל המידע עח המסלולים.
אנחנו שוב שם במאי השנה.

oferc
14-03-18, 11:46
מי שנוסע לשם שיתקין את התוכנה moab ready כוללת כל המידע עח המסלולים.
אנחנו שוב שם במאי השנה.

קפה עלי ב10 או 11 למאי תבחר :cool:

יש מה לעשות שם בערב ?

IlanHadar
14-03-18, 11:59
מגיעים ב 11.
יש באר ומסעדות.
אחרי טיול, קניות ואוכל בדרך כלל העייפות מנצחת.

ofiredri
15-03-18, 09:32

אנחנו טיילנו שם עם אמריקאים באופן ספונטני. אפילו שתו מהקפה השחור שלנו.
שנה לאחר מכן התקשר אליי הבחור שטיילנו איתו שהיה חלק מחבורה, ובישרתי לו שאני לא מגיע השנה ולא כל יום פורים :-)

כל מקרה לגופו מסתבר.

https://www.youtube.com/watch?v=qrDFlioJssE

ניר ל
15-03-18, 10:08
אני פגשתי שם קבוצות של אמריקאים שטיילו יחד, ממועדוני רכב שונים, שיירה של בעלי האמרים , מועדון בעלי ברונקו, הם היו חברותיים למדיי - תחביב כזה זה משהו אוניברסלי ומאחד - במהלך טיול רגלי ברחובות סן-פרנסיסקו, נעצרתי להסתכל על פוראנר משופר שחנה בתחנת כיבוי אש שכונתית - תוך שנייה קיבלנו הזמנה להיכנס פנימה , היו בתחנה שני כבאים - בעל הפוראנר הזמין אותי להתרשם מהרכב בעוד ששותפו מסביר ומדגים לילדים על התחנה והכבאית, מלביש אותם מדים, מעלה אותם להצטלם על הכבאית... זה היה ההיי לייט של הטיול מבחינתם.
לא שהייתי בונה על זה מראש, אבל יכול בהחלט לקרות על הדרך.

grand
15-03-18, 11:06
הכל תלוי בתקופה וביום שמטיילים, לפני שנה במסלול מתוייר הצטרפו אלינו זוג אמריקאים מקסים שפחדו להסתובב לבד, לדעתי במסלולים המפורסמים לא תהיה בעיה למצוא שותפים לטיול, הבעיה במסלולים הקשים והפחות מפורסמים, אילן ואני מצאנו את עצמנו נוסעים לבד במסלול בדרגה 7, ללא נפש חיה, ללא קליטה סלולרית ועם מכשולים לא פשוטים, בדיעבד, לא חכם במיוחד, בעיקר שבאמצע מסלול רואים רייזר בתחתית הוואדי על סלע, היינו בטוחים ששוכב שם מישהו במצב צבירה שונה, אך הכלי היה ריק מאדם, ואז הבנו את העיקרון האמריקאי.
תעשה מה שבא לך וקח אחריות על מעשייך, רוב המסלולים הם עד 20 ק"מ, אז אפילו אם חס וחלילה נתקעים, תמיד אפשר לקחת בקבוק מים ולצעוד מספר קילומטרים לכביש הקרוב.
נפגש בכייף ב 11 למאי.118851

oferc
15-03-18, 12:13
גרתי בקליפורניה קצת יותר משנתיים , באותו זמן התחביב היה אופנועי ספורט , הסתובבתי בהרבה מפגשים וכבישים מפורסמים , כולם נחמדים כולם מנומסים , בכיף ישתו איתך בירה וידברו על אופנועים ,הם חברים לבירה לא יותר מזה :-) .

היו לי הרבה שיחות עם אמריקאים בעבודה שהגיעו מניו יורק לקליפורניה והם היו בודדים , אין להם אפילו חבר אחד בקליפורניה , הם אומרים שהאמריקאים רוכשים חברים בבית ספר ובאוניברסיטה לכל החיים , החברים האלו הם יותר ממשפחה , אחרי זה הסיכוי לרכוש חברים קטן מאד.

אחרי שנתיים בקליפורניה רכשתי רק חברים ישראלים, דרום אמריקאים(ברזילים) והודים. בזה נגמר הסיפור, מכל האמריקאים שעבדתי ושרכבתי איתם לא נשאר שום קשר אפילו לא לחודש אחרי שחזרתי לארץ.

grand
22-03-18, 13:32
https://youtu.be/6xnWcrhOe8o

כל המסלולים שדיברנו עליהם בסרט אחד

matikrimerman
30-04-18, 06:38
קצת ברגע האחרון, אבל אם אתם עוד מחפשים מידע הייתי שם לפני שבועיים, עם ה ג'יפ ספארי השנתי. רוביקון לא משופר, אז הרבה מהמסלולים שהציעו לכם פה לא היו אופציה

כמה נקודות:

1. המועדון המקומי, Red Rock 4-Wheelers או כמו שציינת נכונה, RR4W, מאוד פעילים ומאוד מאוד נחמדים אבל קח בחשבון שהם לא סבלניים לכאלה שלא מקפידים על החוקים ולמשל נוסעים מחוץ לשביל. באמריקה, התנהג כמו אמריקאי (מנומס וצייתן). העמוד פייסבוק שלהם מצויין, ואתם יכולים לפרסם שם ולמצוא שותפים. המון מתושבי מואב הם פנסיונרים שעברו לשם לשחק כל היום.

2. למיטב הבנתי יש נקודות מפגש בעיירה בהן נפגשים כל מי שרוצים לצאת לשטח ואין להם עם מי ומצתוותים. המקום העיקרי הוא הסופרמרקט העירוני שניקרא City Market

3. בלינק הבא יש את החוברת השנתית שיצאה לקראת הספארי. מה שחשוב זה שיש שם פירוט דרגות קושי לכל המסלולים, וגם אינדקס שמסביר מה זה אומר (למשל מסלולים בדרגת קושי 5 מומלצים רק לג'יפים עם צמיגי 35" וכו. https://www.rr4w.com/online-mag.cfm מה שחסר פה זה הציר ניווט עצמו. בכל אופן, אני בטוח שחברת ההשכרה תדע לעזור לכם עם סיפור הצירים וכו'.
אני מאוד ממליץ לקנות במואב את הספר של Funtreks, באזור ה $30 ויהיה מזכרת מגניבה גם אחרי הטיול

4. צירי ניווט - יש המון אתרים שמשתפים קבצי ניווט של מסלולים. אני מננוט עם אפליקצייה שניקראת backcountry navigator לאנדרויד. לא יקר ועובד. לא יודע לגבי חלופות

5. כמו שאמרתי קודם, אנחנו עשינו מסלולים יחסית קלים (רמה 3 ו4) שניים מהם היו מאוד יפים - fins & Things שראיתי שהמליצו ושאני חושב שהוא חובה כי זה מואב הקלאסי במיטבו והשני הוא sevenmile rim שהיה מאוד יפה. בעבר רכבתי במואב עם אופנוע שטח ועשינו את chicken corner שמאוד מאוד קל ויפה.
2 מסלולים שלא עשיתי ואמורים להיות מאוד יפים הם top of the world ו elephant hill - שוב מומלצים צמיגי 35" לפחות

6. אם אתם כבר שם, אתם קרובים מאוד לשני פארקים לאומיים. אחד זה canyonlands national park הענקי והשני הוא Arches national park. אם אתם יכולים לבקר רק אחד, אני ממליץ על arches.

אם אתה רוצה לראות קצת תמונות מחלק מהמסלולים שעשיתי , לראות אם עושה לך את החשק או לא, או שניראה לך קל מדי , העלתי 3 מסלולים לאתר שלי:
https://www.matikrimerman.com/Other/EJS-2018

אין לי ספק שתהנו, לא סתם לעיירה של 600 תושבים יש מוניטין בינלאומי

119470

oferc
09-06-18, 14:13
טוב אני רוצה לספר לכם על החוויות שלי ממואב לפני 3 שבועות .

הגענו למואב ל3 לילות במטרה לטייל יומיים הלינה שם מאד יקרה אבל שווה זה , הזמנתי 2 גיפים קצרים מCliffhanger Jeep Rental‬ במחיר של 205 דולר ליום , שהגענו המחיר היה 245 דולר ליום + 50 דולר ביטוח חובה למי שאין רשיון אמריקאי + 20 דולר ביטוח צימיגים ושמשות + מיסים מקומיים שהם 11% לעסקי תיירות , שחיטה, כמובן שאין ביטוח מקיף על הגיפ , הרסת שילמת, ההשכרה היא לא ל48 שעות אלא מ8 בבוקר עד 6 בערב למחרת למרות המחיר המופרז, הם חוצפנים הם קשים והם עושים לך טובה שהם משכירים לך גיפ ב300 דולר ליום. רק להשוואה , השכרתי לשבועיים קאמרו SS קבריולט(455 כ"ס רכב שרירים) ב600 דולר מחיר של יומיים במואב.

לאחר וויכוח של שעה והצגת המיילים עם סיכום המחיר שילמנו את מחיר הבסיס של 205 דולר + ביטוח + מיסים.

קיבלנו 2 גיפים יפים , מוגבהים 2 אינץ והגדלה של הצמיגים ל35" , גיפים מהממים , קיבלתי עצה טובה להתחיל עם מסלול fins & Things ומשם להמשיך למסלול hell revenge , אורך כל מסלול כ3 שעות

יצאנו לכיוון פתחתי את התוכנה moab ready וכבר תקלה ראשונה , התוכנה לא עובדת , כנראה מתה , אין גישה למסלולים , מהר התקנתי תוכנה בשם jeep התוכנה מובילה אותך לתחילת המסלולים , הגישה למסלולים מאד קלה , 5 דקות נסיעה ממרכז העיר ואתה מגיע לכניסה בתשלום לאתר , משלם 5 דולר מקבל מפה והסבר איפה המסלולים ויוצא לדרך

מדובר בשמורת טבע מסומנת ומתוחזקת היטב , המסלול הראשון fins & Things הוא בעצם מסלול ברמה סבירה , שהקושי בו עולה בהדרגה וכך אתה בעצם לומד בהדרגה את היכולות של הרוביקון הזה , פשוט מדהים מה הרוביקון יכול לעשות , המסלול מתחיל והשיפועים לאט לאט מתחזקים , לקראת אמצע המסלול השיפועים פשוט לא מציאותיים אבל הרוביקון עושה הכל בקלות אין שום בעיה , ואז אתה תוהה , מה יהיה בhell revenge שאמור להיות יותר קשה.

המסלול הראשון לקח לנו שעתיים וחצי והבטן של החברים לא עמדה בלחץ , קפצנו בחזרה לעיר לקפה וארוחה קלילה , זה יתרון שהכל קרוב , תוך 5 דקות היינו במרכז העיר אכלנו מהר וחזרנו בפחד למסלול hell revenge.
אחרי שראיתי סרטונים ביוטיוב הייתי מבוהל מה מהטיפוס הראשון , במציאות זה מפחיד מאד אבל הרבה פחות ממה שחשבתי בהמשך היו עליות הרבה יותר מפחידות אבל התחלנו להתרגל לעליות והרוביקון עשה הכל בקלות , האחיזה במסלול פנומנלית , מאד קרובה לאחיזה בכביש , היו שם עליות שהשיפועים בהם גורמים לכל המסלולים בארץ להראות כמו משחק ילדים אבל מה לעשות בארץ יש עפר וחצץ , אין אחיזה .

הטיול השני לקח לנו 3 שעות וקצת , במשך כל הטיול הזעתי מפחד והאנדרנלין מטורף , הנוף מדהים ממש כמו חלום , פגשנו הרבה גיפים מכל ארה"ב כולם נחמדים כולם אוהבים את ישראל מתחברים בקלות, צוחקים קצת וממשיכים הלאה , הרבה מגיעים עם הגיפים שלהם ממרחקים עצומים כדי לעשות את מואב , היו שם חברה משיקאגו , ניו יורק , קליבלנד , וכמובן סאן פרנסיסקו שיחסית זה קרוב.

בסיום היום הראשון החברים שלי שהם לא גיפאים החליטו שזה הספיק להם והם רוצים לבטל את היום השני , קצת התאכזבתי אבל באמת החוויות הספיקו לי , ביטלתי את היום השני וקיצרתי את השהות בלילה , משם המשכתי לסלט לייק סיטי והביתה.

כמה מסקנות :
לצאת לטיול הזה רק עם חולה 4X4 שלא יקצרו לכם ביום.
אני הגעתי למואב בסוף הטיול , בפעם הבאה אתחיל במואב ואמשיך את הטיול משם לווגאס.
לסכם את הכל מראש עם ההשכרה ולהבין מה ההוצאות עד הדולר האחרון.
לקחת גיפ לבד , אנחנו התחלקנו 3 אנשים על 2 גיפים שזה גם נחמד רוב הזמן נהגתי, המטרה לנהוג כמה שיותר ולא לשבת ליד הנהג.

לדעתי זו חוויה שכל גיפאי צריך לעבוד , אני אחזור לשם בקרוב.

grand
09-06-18, 15:18
קליפהנגר חב' השכרה שהיו מועדפים בעבר והתקלקלו כיום, הסיבה למחירים הגבוהים הם הנזקים שנהגים לא זהירים ומנוסים מעוללים לכלים, בעיקר נזקים מכניים שאינם קשורים לבודי, כמו כן הם הגבילו המון מסלולים עקב כך.
גם אנחנו היינו במואב באותם ימים, לצערי לא נפגשנו, וטיילנו למעשה לבד.
לקחנו מטוויסטד ג'יפ רוביקון אנלימיטד מאובזר בכננת, צמיגי 37 ומתלים טובים ויצאנו ליומיים עמוסים במסלולים בדרגות קושי עד 8, וכן לבד, כמעט ולא פגשנו מטיילים נוספים, למעט במסלול הקליפהאנגר הקשה ששם נלחמו במדרגות כמה משופרים עם צמיגי 40, וכאשר שאלנו אם אפשר להצטרף אליהם, קיבלנו תשובות מתחמקות על זה שהם בסוף וחוזרים לעיר...
האמת ניתן להבין אותם, מה הם צריכים זוג זרים עם רכב שכור שעלול לעכב אותם,
לאחר שנאבקו דקות ארוכות, אנחנו טיפסנו בנונשלנטיות את אותן מדרגות, עם כיוון טוב ונסיון ארוך שנים בשטח הישראלי גרמו לפעירת פיות של האמריקאים וקריאות התפעלות..
מסלול ארוך מהנה ומרתק בשם behind the rocks, גרם לנו להנאה מרובה למרות ההסתובבות לבד, ללא קליטה ומרחק רב מהכביש, קצת מלחיץ, מסלול קשה, עם נקודות לא פשוטות שכמעט פירקו את הרוביקון, אבל באמת אחד הטובים.
כמו כן עשינו את המטאל מאשר, דרגה 7 מהנה ביותר, קינחנו גם בסיבוב זריז בהל ריבנג' הפקוק והעמוס.
רכב שכור לקחנו כמתבקש גראנד צ'רוקי, ומומלץ למי שממשיך לווגאס להוסיף יום יומיים ולהגיע דרך מדינת הנבאחו באריזונה, לבקר במונומנט וואלי, ובקניון האנטילופ המדהים. לחובבי הדיונות והעבירות המטורפת ניתן לשלב גם ביקור בסנד הולו שביוטה, על הדרך לווגאס, שם ניתן גם לשכור מעבר לרכבי השטח גם גטסקי ולהסתובב באגם.

119909

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

שחר 9
30-11-19, 18:07
שלום לכולם .

האם למישהו יש מידע או ניסיון מה קורה במואב בעונה זו של השנה ? דצמבר.
האם מזג האויר מתאים בכלל לטייל שם ?

מתכנן להגיע לשם בסוף דצמבר ורוצה לחוות יום יומיים של מסלולים אתגריים, ועוד יומיים לטייל עם המשפחה ברגוע במסלולי נוף רכים יותר.

מה עוד יש לעשות באזור מלבד שטח טהור....

תודה .

IlanHadar
30-11-19, 21:35
קר בעונה הזו 5 ביום, מינוס 5 בלילה.
אפשרי לטייל כמובן.

באזור יש גם פעילויות למשפחה בעיקר פארקים להליכה, עלול להיות קר.

boaz avrahami
30-11-19, 21:51
משמע כמו רעיון רע מבחינת המזג אוויר.
לא בטוח שהם אפילו משכירים כלים בתקופה הזו.

Jeep ZJ V8 98
Honda EX300 94

oferc
08-12-19, 11:03
grand עשית מסלולים עם הגרנד צרוקי המושכר ?
מגיע לשם באפריל , קליפהנגר לא עונים למייל שלי , כנראה אפילו לא פתוחים בחורף , בשאר החברות אין ביטוח לתושבי חוץ.

שאלה נוספת , משהו ניסה להכנס לפארק ARCHES מכביש SALT VALLY ROAD ? מכיוון סלט לייק סיטי ולא מהכניסה הרשמת ליד מואב?

תודה

grand
08-12-19, 12:13
Twistedjeeps.com
דבר איתם, הם הכי רציניים היום במואב, משכירים לזרים ולדעתי זמינים כל השנה

Sent from my YAL-L21 using Tapatalk

gil_fm
19-12-19, 18:53
מואב אכן עמוסה בכל טוב.

אם היית צריך לבחור את המסלול שאסור להחמיץ במואב, מה הייתה התשובה שלך?

grand
19-12-19, 21:37
תלוי מה אתה מחפש..
הל ריבנג' הוא הכי המפורסם והמתוייר, בעיקר עליות וירידות על שיפועים מטורפים, הרבה אנדרנלין.
אם אתה בקטע של זחילת סלעים, אתגרים קשים ואפילו שילוב של חול עמוק הייתי ממליץ על ביאיינד דה רוקס..
קליפהאנגר הוא מסלול עוד יותר מאתגר למי שאוהב רוק קרואלינג,
בכל מקרה את שני האחרונים לא לנסות לבצע לבד, שני רכבים משופרים מאוד לפחות עם נהגים בעלי ניסיון.

oferc
24-12-19, 12:12
תלוי מה אתה מחפש..
הל ריבנג' הוא הכי המפורסם והמתוייר, בעיקר עליות וירידות על שיפועים מטורפים, הרבה אנדרנלין.
אם אתה בקטע של זחילת סלעים, אתגרים קשים ואפילו שילוב של חול עמוק הייתי ממליץ על ביאיינד דה רוקס..
קליפהאנגר הוא מסלול עוד יותר מאתגר למי שאוהב רוק קרואלינג,
בכל מקרה את שני האחרונים לא לנסות לבצע לבד, שני רכבים משופרים מאוד לפחות עם נהגים בעלי ניסיון.

אני מחפש מסלול עם נופים יפים לפסח , את hell revenge וfine & hings עשיתי , איזה מסלולים באותה דרגת קושי או רמה אחת פחות מומלץ ?

grand
24-12-19, 12:34
Poison spider

boaz avrahami
24-12-19, 13:10
אני מחפש מסלול עם נופים יפים לפסח , את hell revenge וfine & hings עשיתי , איזה מסלולים באותה דרגת קושי או רמה אחת פחות מומלץ ?

שים לב לחפיפה בתאריכים בין פסח 2020 - 8 עד ה 15 לאפריל
לבין ה Easter Jeep Safari שיוצא השנה 4 עד ה 12 לאפריל.

המחירים בתאריכים האלה לכל מה שיש במואב (שגם ככה לא זולה) יהיו יקרים הרבה יותר.
אם אתה יכול תבדוק מחירים ותשריין תאריכים הכי מוקדם שתוכל.

https://www.discovermoab.com/event/easter-jeep-safari/

https://www.rr4w.com/

וגם בס"ד:
https://he.chabad.org/centers/default_cdo/aid/117910

oferc
25-12-19, 11:09
שים לב לחפיפה בתאריכים בין פסח 2020 - 8 עד ה 15 לאפריל
לבין ה Easter Jeep Safari שיוצא השנה 4 עד ה 12 לאפריל.

המחירים בתאריכים האלה לכל מה שיש במואב (שגם ככה לא זולה) יהיו יקרים הרבה יותר.
אם אתה יכול תבדוק מחירים ותשריין תאריכים הכי מוקדם שתוכל.

https://www.discovermoab.com/event/easter-jeep-safari/

https://www.rr4w.com/

וגם בס"ד:
https://he.chabad.org/centers/default_cdo/aid/117910

וואו תודה
אני שם מה02/4 - 04/04

-->