PDA

צפייה בגרסה מלאה : טנדר מרצדס X קלאס חדש

גיא
20-07-17, 08:04
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4991390,00.html

yoni_0000
20-07-17, 14:08
הוא יהיה פשוט יקר מדי ולא משתלם בעליל.. ימכרו בודדים.

נמרוד
21-07-17, 13:37
מרצדס X קלאס - תכלע'ס טנדר יפאני. נכנס באותו נישה שהאמרוק נכנס אליה.

בעולם לא יודע איך משווקים, בארץ פולקסוואגן אמרוק (http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3005-%D7%9E%D7%91%D7%97%D7%9F-%D7%93%D7%A8%D7%9B%D7%99%D7%9D-%D7%98%D7%A0%D7%93%D7%A8-%D7%A4%D7%95%D7%9C%D7%A7%D7%A1%D7%95%D7% 95%D7%90%D7%92%D7%9F-%D7%90%D7%9E%D7%A8%D7%95%D7%A7-2013) שווק כטנדר פרמיום שעלה יותר ממלך הטנדרים טויוטה היילקס - וככזה, היה קשה מאד למכור אותו. זה יהיה המצב גם עם טנדר מרצדס. אם היה עולה כמו טויוטה - היה על מה לדבר. אבל 20,30 אלף יותר? האנשים שקונים טנדרים חדשים מתחלקים לשניים - גופים מסחריים ועוסקים שקונים מה שכלכלי - שבטח לא יקנו טנדר יקר במיוחד. ואלו שקונים פרטי - חקלאים, קבלנים. אלא לרוב לא לוקחים סיכונים, ומעדיפים ללכת על בטוח, בטח לא לשלם הרבה יותר מהעסקה הבטוחה.

דרור ברלי
21-07-17, 18:09
אני לא יודע אם ההיילקס כל כך הרבה יותר טוב מהאחרים (אם בכלל) או שנוצר כאן מצב מוזר וחולני שבו כל מה שלא קוראים לו טויוטה מוכרח לעלות מלכתחילה הרבה-הרבה פחות כדי להימכר בכלל. אבל זה המצב ומי שחרד לכספו מוכרח לבחור בטויוטה, ולו רק על מנת שיצליח אחר כך להיפטר ממנו בסכום סביר.

אין לי צל ספק שה-X קלאס ייסע יותר טוב מהיילקס (אבל זה לא חוכמה. אני לא חושב שיש דגם כלשהו של טויוטה שלא נוסע פחות טוב מכמעט כל דגם מקביל של כמעט כל יצרן אחר) ממש כפי שאין לי צל של ספק שאחרי כך וכך שנים ההיילקס יהיה שווה - בכסף - פי 2 ויותר גם מ-X קלאס.

ד ו ר ו ן
21-07-17, 18:34
אתה באמת חושב שהדימקס נוסע יותר טוב מהיילקס (או כל טנדר אחר) בשטח?

עבדתי במקביל עם היילקס, דימקס ומגנום, הדימקס היה הכי גרוע בכל פרמטר בשטח.
שיכוך לא קיים יחד עם מרווח גחון קטן מאד, קומבינציה לא מוצלחת לשטח.

גיא
21-07-17, 20:59
זה תואם נווארה. לא תואם דימקס.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
21-07-17, 23:07
דרור התייחס לכלל המתחרים.

avikkllk
22-07-17, 06:50
מיותר כל כך.
טנדר פוזה נטו

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

דרור ברלי
22-07-17, 07:18
זה לא רק בהיילקס. זו תופעת הסגידה העיוורת לטויוטה בכלל. והיילקס הוא באמת אחד הדגמים המוצלחים ביותר (אם לא המוצלח מכולם) של היצרן הזה שרוב המכוניות שלו בינוניות-מינוס-מינוס-מינוס וגם זה ביום טוב. כי חוץ ממוניטין האמינות אין בטויוטה שום דבר שניתן לשים עליו את האצבע ולומר - וואו.

זה כבר לא ההיילקס האלמותי של עד 97 וגם את הסיפורים על העבירות שלו כבר שמענו ולקחנו בפרופורציות - כי זה לא ההיילקס של פעם ואפילו לא מגנום של לפני 15 שנה. זה כן בסדר גמור לטנדר מודרני עם IFS.
שלא יהיו אי הבנות - היילקס טנדר מצוין וגם אני הייתי בוחר בו וכתבתי את זה לא פעם ולא פעמיים - אבל לא בגלל ייתרון פרקטי או דינמי כלשהו. כמו כל ישראלי טוב הייתי עושה זאת רק בשל שמירת הערך - כי מה לעשות? בישראל אני חי, וכאן טויוטה זו הדת הלאומית/רשמית הרביעית ויש לזה משמעות לחיים או למוות במחירון הלאומי. אם הייתי צריך לזרוק רבע מיליון שקלים על מכונית גם לי היה חשוב לשמור על הכסף שלי ואם יש רק סיבה אחת לבחור בטויוטה - זו הסיבה הזו. בתכל'ס באמת אין שום סיבה אחרת.

אבל אם שיקולי לוי יצחק לא היו כל כך קריטיים, כנראה שגם הטנדרים האחרים לא היו בחירה גרועה.
ההבדלים בתכל'ס בין הטנדרים היפניים לא כאלה גדולים בסך הכל. כולם נוסעים בסדר מבחינת ביצועים (עם יתרון למיצובישי), כולם מצהירים על כושר גרירה דומה בסה''כ, כולם לא נוחים עד כאב ממשי כשהארגז ריק, בכולם מושב אחורי די סביר, בכולם תנוחת נהיגה "יפנית" על הפנים.
כל המוסדות שבוחרים בדימקס או בטריטון כל כך מטומטמים?... לכל טנדר יש את היתרונות והחסרונות הקטנים שלו. כולל להיילקס.

אבל תיכף תספרו לי שחוץ מטויוטה, כולם זבל (כולל מרצדס) ושחוץ מטויוטה, לאף יצרן בעולם אין בתכל'ס שום זכות קיום.
ועל זה יש לי לומר מילה אחת: פחחח.

avikkllk
22-07-17, 07:24
ושוב נכנסנו ללופ למה טיוטה (לא) הכי טוב

boaz avrahami
22-07-17, 07:30
בשביל לבנות שם טוב לא חייבים שכל הדגמים יהיו מוצלחים.
מספיק כמה אייקונים כמו שיש לטויוטה כמו הקורולה, ההילקס והלנדקרוזר ( הישנים והקשוחים לא אלו שנושאים שם המקום לשוא)...

תראה, מרצדס כאן עושים משהו די דומה אם הבנתי נכון.
לוקחים ניסן נבארה בלי הילה מיוחדת, מצעצעים אותו מעט וממתגים אותו בסמל היוקרתי שלהם ומוכרים אותו כמוצר שונה ויוקרתי...
למרות שטכנית הוא ניסן עכשיו הוא כבר סמל סטטוס....

זה סוג של הטעיה אבל כמה שננסה, אנחנו כבני אדם לא נוכל לעולם לעשות שיקולים טכניים מנותקים מסמל ושיוך קבוצתי.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

נמרוד
22-07-17, 09:02
אם מחר בבוקר אתה מקבל טנדר 4×4 חדש מאלו שמשווקים בישראל כרכב צמוד ( דרור עובד בהדרכת טיולים). הוצאות הדלק (זו נקודה חשובה) והתחזוקה עליך. גם מותר לך לשפר ולשפצר. אבל אחרי שלוש שנים אתה לא צריך למכור, אתה מחזיר ויכול לבחור שוב.

אגב, גם אמריקאים גדולים במשחק, אבל אתה לא תרוויח או תפסיד מהטבת המס.

במי אתה בוחר?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

גיא
22-07-17, 09:04
לגמרי את המרצדס ...

boaz avrahami
22-07-17, 09:07
בכלל לא שאלה

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170722/56dbefff818cf5d0bee5647a236e1e4a.jpg

נמרוד
22-07-17, 09:26
או זה:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170722/8d11b4ae4df87dcd6335bbac043f937d.jpg

רק חבל שלא נמכר בארץ.

אבל השאלה מופנית יותר לדרור. האם בלי שיקולי סחירות, היה בוחר בטריטון, דימקס, פולבק, ראם, סילברדו - או, כמו ששמעתיו לא פעם, היה בכל זאת בוחר בהיילקס משיקולים עניניים?

avikkllk
22-07-17, 09:30
עד כמה שידוע לי יש כמה פורד רפטור בארץ וגם ניתן לייבא

ד ו ר ו ן
22-07-17, 09:31
דרור,
עזוב היילקס, זה לא הנושא.

לדעתי בארץ, התואר.הטנדר הכי מעאפן בשטח, והדגש בשטח, מגיע לדימקס, ומכאן השאלה.

נהנתי הרבה יותר מהמגנום/מגה/איפון/מזדה/ווינר.

asafpeleg
22-07-17, 09:41
דרור,
עזוב היילקס, זה לא הנושא.

לדעתי בארץ, התואר.הטנדר הכי מעאפן בשטח, והדגש בשטח, מגיע לדימקס, ומכאן השאלה.

נהנתי הרבה יותר מהמגנום/מגה/איפון/מזדה/ווינר.וזה ממש מוזר, כי רוב הגד"שים בארץ מחליפים שוב ושוב לדימקס אחרי דימקס. ואלה טנדרים שמניעים בבוקר ומכבים בארוחת הצהריים ואז שוב עד אחה"צ. תמיד האוטו נוסע באבק, תמיד מזגן דולק ולרוב מטופל במוסך של הקיבוץ. אז מעאפן הוא לא, ולא, אין לי דימקס אבל יום אחד מישהו יקרא את השרשור הזה ויפספס טנדר עבודה טוב.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
22-07-17, 09:45
או זה:
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170722/8d11b4ae4df87dcd6335bbac043f937d.jpg

שים בצד אמינות ועמידות שלא ידועים עדיין, אם מדברים על טנדר מהמפעל, OEM, לא חושב שיש בכלל מתחרה לאבזור שטח של הקולורדו.

ובארץ, עם השבילים שכאן, הוא יהיה יותר מעשי מהראפטור.
גם בארה״ב הרפטור לא הפך לרכב טיולים.

איל מ
22-07-17, 09:48
כי שטח בשביל טנדר עבודה זה נסיעה באבק, קצת בוץ (אף חקלאי עם שכל/קבלן לא ייכנס לבוץ עמוק), דרכים משובשות ובעיקר אמינות וארגז שימושי.
לעומת זאת, באתר של ג'יפים, שטח זה זוויות גישה בטן ונטישה, מרווח גחון, מהלך מתלה ונעילות.
טנדר (לעבודה) צריך למדוד במידות הנכונות.
מי שמנסה למדוד זרם בוולטים, סופו שיתחשמל....
רק לסבר את האוזן,. לפני שהגיעו טנדרי ה4x4, עבדנו עם טנדרים הנעה אחורית, ורחמנא ליצלן גם טנדר סובארו. לא שקעו או נתקעו יותר מאשר בעידן ה4x4.

ד ו ר ו ן
22-07-17, 09:48
תראה, מרצדס כאן עושים משהו די דומה אם הבנתי נכון.
לוקחים ניסן נבארה בלי הילה מיוחדת, מצעצעים אותו מעט וממתגים אותו בסמל היוקרתי שלהם ומוכרים אותו כמוצר שונה ויוקרתי...
יש להם כבר דגם ייחודי ויכולת להפוך אותו למותג עוד יותר יוקרתי, טנדר G.

תחשמל ותפאר את תא הנוסעים ויותר מפואר ועדיין מעשי מזה לא תמצא..

נמרוד
22-07-17, 10:00
אני רואה שכולם מתפתלים ומתחמקים עם כל מיני תירוצים מחו"ל.

אף אחד כאן לא היה מעדיף, אישית, דימקס או האנטר או טריטון או נבארה על פני היילקס?

ד ו ר ו ן
22-07-17, 10:02
וזה ממש מוזר, כי רוב הגד"שים בארץ מחליפים שוב ושוב לדימקס אחרי דימקס. ואלה טנדרים שמניעים בבוקר ומכבים בארוחת הצהריים ואז שוב עד אחה"צ. תמיד האוטו נוסע באבק, תמיד מזגן דולק ולרוב מטופל במוסך של הקיבוץ. אז מעאפן הוא לא, ולא, אין לי דימקס אבל יום אחד מישהו יקרא את השרשור הזה ויפספס טנדר עבודה טוב.
רוב הגדשים לא מחפשים בטנדר מה שמי שמטייל מחפש.
הם גם בקושי משלבים את ההנעה הקדמית, בשביל זה יש טרקטור.
בשביל זה הוא יכול להתאים להרבה מאד אנשים.
שיקול קנייה של גדש זה לא רק יכולות, זה גם תקציב, הנחה בקנייה אם אני קונה אחד או עשרה, וכו.

וכן, היה לי דימקס בעבודה עם נסיעת שטח מעבר לשבילי גדש ועדיין חושב שהוא הפחות טוב בהיצע.

איפושהו בנבכי הפורום יש תיאור יפה של אייל על איזה חקלאי בוחר מה.

boaz avrahami
22-07-17, 10:02
אני העדפתי כשזה היה על הפרק את הוינר ואני לא מצטער על כך

רכב שנוסע יותר טוב, קבינה יותר נעימה.
היתה קניה הרבה יותר טובה

יניב עמית
22-07-17, 11:30
נוסע על נבארה כבר 8 שנים ולא מצטער לרגע.
גם בשטח וגם בכביש
ודרך אגב, לא כולם קונים כדי למכור, גם מי שכותב פה באתר
נראה לי שנצמד ליהלום שלו להרבה שנים.
כרכב לי חשוב להנות ממנו ואת זה הנבארה נותן הרבה יותר מההיילקס.
בשטח יש לו יכולות שוות ערך למעט נעילה אחורית שניתן להוסיף

סולי
22-07-17, 12:15
במסגרת עבודתי נוסע על די-מקסדור קודם..... נסעתי על ווינר ידני... על היילקס חדש... טגם על הדי מקס החדש... אפילו על הטריטון...
בשטח... חקלאי .. טרשי...חולות... יבש .. רטוב .. ריק .. עמוס... עם גרור כיבוי עמוס לעייפה ...עם צמיגי שטח מלא ועם חצי חצי וממיטב התוצרת.. לכולם אגב מיגון מלא וכולם לא שלי... (:
אז אני ממש לא משוחד ..

ההיילקס הכי עביר, אבל.. וזה רק בזכות נעילה אחורית.
יש לו אופצייה ידנית ובכללו הרבה אופציות שדרוג לשטח שלא לכל האחרים יש... ופה בעצם עיקר ההבדל לדעתי
מעבר לכך הדי מקס הישן שלי תמיד עמד בקצב של ההיילקס
ורוב החבר'ה אצלנו טוענים שיום ארוך יותר נעים להעביר בקבינה של הדי מקס.

אני תמיד נהנה יותר בהיילקס בגלל הגיר הידני.

לגבי הווינר... סליחה על התגובה אבל... פחחח. .
הוא קטן בכל מידה ולכל כיוון מהדימקס או ההיילקס.
לא רוצה לקרוא לו טנדרון אבל הכל שם קטן יותר. חלש יותר. רועש יותר.... גם עם הטייטל של ה133כס והגיר הידני ... הוא הרגיש לי כמו עגלה...
הצמיג כולה 235 75 15.... זה 29" זה אפילו יותר קטן מכח הטנדרים החדשים.
הקבינה מרגישה מנייר... המתלים נסגרים מכל שטות.

ולגבי הטריטון... מעדיף לו לתת דעה כי אין לי מספיק זמן עליו.

יונתןמצפה
22-07-17, 14:06
אני נסעתי באופן קבוע בדימקס החדש (2015), ידני. האמת, נהניתי ממנו. המתלים שלו היו נהדרים (יחסית לטנדר) ועוד יותר אחרי טיפה התאמה למשקל הקבוע. הקבינה סבירה פלוס (יש כאלו שיגידו שיותר מההיילקס) והספסל האחורי הכי נוח ומרווח בקטגוריה.
נכון הוא לא מצטיין בשטח ועם זויות מרכב לא מדהימות, אבך עם קפיצים מעל הסרן ו- low עם יכולת זחילה לא פחות ממדהימה הוא לא פראייר בכלל ועושה עבודה טובה פלוס. עניין של קצת להתרגל למגבלות/חוזקות והוא עובר הכל למרות האין נעילה. נסעתי איתו המון בשטח גם שטח בינוני פלוס פלוס ופה ושם מעבר, עם המון משקל מאחורה, והוא מעולם לא אכזב.
מצד שני הוא גם רכב שלא מצטיין בכלום, אולי למעט המחיר והספסל האחורי.
לטויוטה אגב, יכולת העמסה נחותה לעומתו ולדעתי גם כושר גרירה נמוך.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Gilad
22-07-17, 19:47
אתם מפספסים דבר אחד חשוב ופשוט - מי שיקנה טנדר עם הכוכב של מרצדס בחזית לא יקנה טויוטה ולא איסוזו ולכן אין פה בכלל שאלה של פרקטיות או ביצועים

בדיוק כמו שמי שקונה אמרוק קונה אותו בתור תחליף טוארג ולא במקום היילקס

נמרוד
22-07-17, 20:10
אתה צודק גלעד, אבל אין הרבה כאלו. לפחות לא היו יותר מדי במקרה של אמרוק. נראה אם יש ביקוש יותר גדול לטנדר עם כוכב של מרצדס על החרטום.

גיא
22-07-17, 20:18
זה אחלה טנדר קבלנים.
פוזה מקילומטר.

יום אחד הם ימכרו אותו .. ואז דור שני יוצא לשטח.

yoni_0000
22-07-17, 20:31
אם האמרוק החזיק שנתיים בשוק, והמחיר שלו לא היה גבוהה בהרבה מהמתחרים, אז זה... המחיר שלו יעבור בהליכה את ה300K. הוא פשוט לא ימכר.

Asaf-a
22-07-17, 20:42
אפשר להמר שכמו שטנדרון רנו קנגו עם סמל מרצדס לא הפך ללהיט אז גם טנדר מרצדס לא יהיה להיט?

avikkllk
22-07-17, 21:43
הטנדר הזה זה טנדר שירכשו אותו קבלני בניין גדולים שבאים לאתרי בניה לראות וללכת או מצד שני עשירי הרחוב כדי להחנות על מדרכות תל אביב בסטייל.

אגב לגבי אמורק אני לאחרונה רואה יותר ויותר חקלאים מרצונו רובם דרוזים משתמשים בכלי הזה

יניב עמית
22-07-17, 22:29
אני חושב שהשאלה היא לא מי הטנדר היותר טוב,
השאלה שמטרידה אותי היא מדוע כשאני מחפש טנדר חדש ההיצע הוא כל כך מצומצם,
רק 3 טנדרים מיוצרים בעולם?
מה עם הריינג'ר ,הקולורדו, הניסאנים למיניהם, הטויוטות(גם ג'יפים מהדגמים שרצים באוסטרליה למשל.
למה בארץ הכי מערבית במזה"ת אי אפשר לקבל מזה?

גיא
22-07-17, 22:32
פה עושים רק מה ששוב כסף. אם היה מתברר שלמכור רק טנדר מסוג חרטא ברטא עובד .. היתה לך בחירה קלה מאד.

דרור ברלי
23-07-17, 07:35
אתה לא רואה כאן טנדרים מכל הדגמים כי השוק קטן וטנדרים שאינם נחשבים ל''משאית'' כמו באמריקאים הגדולים, פשוט יקרים מדי. יותר מדי דגמים שיתמודדו על שוק שממילא קטן וחזרנו לנקודת ההתחלה...

אף אחד לא רכש אמארוק כתחליף זול לטוארג. אפילו שככה צ'מפיון ניסו לשווק אותו. אני חוזר שנית - חבילת פרזולי ניקל לא הופכת טנדר ל"פרימיום". מי שרצה טוארג יודע טוב מאוד מה זה SUV פרימיום. חצי מבט על הקבינה של הטנדר הספיקה כדי להוציא את הרעיונות מהראש.
על ישראלים אפשר לומר הרבה דברים אבל פראיירים הם לא - מי שהתעניין באמארוק בדק גם בטנדרים אחרים - והוא היה יקר יותר, עם מנוע קטן יותר (וחזק יותר כמובן. אבל פסיכולוגית, מנוע עם פחות מ-2 ליטר בנפח נראה להם "חלש מדי"), בלי LOW ובלי נעילה - אבל עם ההילה של פולקסווגן שטומנת בחובה גם כמה סטיגמות שליליות כמו אחזקה יקרה ומחירי חלפים שמגיעים ממחוזות נאס"א. כן, גם במיצובישי ובטויוטה מאוד יקר להיכנס למוסך מורשה - אבל הדעה הרווחת היא שהמותגים הגרמניים נהנים יותר לשחוט את הלקוח.

מרצדס היא מותג גדול של כלי רכב מסחריים אבל שם הגישה עניינית לגמרי. שת''פים עם יצרנים אחרים ושימוש הדדי בפלטפורמות ובטכנולוגיות. כך עם פולקסווגן (ספרינטר = קראפטר) ועם רנו (קנגו = סיטאן) ועכשיו גם עם ניסאן (ורנו) בטנדר הזה. יש שווקים שבהם מרצדס הרבה יותר חזקה במסחריות ושם הטנדר הזה כנראה ינחל הצלחה גדולה. בישראל, אם כלמוביל יתעקשו לנסות לדחוף אותו כ"פרימיום" תהיה לו בעיה.

מה הייתי לוקח? עניינית?
הגמר שלי הוא כמובן בין ההיילקס לטריטון וממש לא בטוח שהטויוטה ייקח, בטח לא סתם רק כי קוראים לו טויוטה - שזה המצב כיום בקרב הרבה מאוד לקוחות שאין להם יכולת או רצון להשוות באופן ענייני. בשקלול כל הפרמטרים כנראה שהמיצובישי מנצח כי יש לו יתרונות טכניים לא מעטים. גם הוא לא מושלם כמובן, גם כי הוא נראה זוועה עם כל הניקלים הזולים האלה שמתאימים לטעם של ערס תאילנדי וגם מעצם היותו טנדר מהמזרח הרחוק - עם כל מה שמשתמע מזה לגבי נוחות ותנוחת נהיגה. הווה אומר - בלתי אפשרי לאדם במימדים מערביים. צריך להחליף שם מושב נהג ושאר התאמות כדי להפוך את זה למשהו נסבל לאורך זמן. אצלי יש כבר קצת כאבי גב וזה עניין קריטי ועקרוני ואפילו בסופה בת 22 אני יושב הרבה יותר טוב ונוח ופחות מתיש לאורך זמן מאשר בקרשים היפניים/תאילנדיים האלה.

הטנדר היחיד בשוק הישראלי שמציע תנוחת נהיגה שמתאימה לאדם במימדים אירופאים הוא - כמה לא מפתיע - ניסאן נבארה... כי הוא פותח ויוצר לא במזרח הרחוק. לא יהיה מפתיע לנהוג בתאום שלו מבית מרצדס ולגלות סביבת נהג, תנוחת נהיגה והנדסת אנוש שהרבה יותר מתאימות למטר-תשעים ולרגליים הארוכות שלי - שזה משהו שמעבר ליכולתם של טויוטה ומיצובישי ואיסוזו. אולי בטנדרים האמריקאים של טויוטה כמו טאקומה וטונדרה המצב טוב יותר. לא יודע כי לא נהגתי. אבל אני בטוח שהמצב שם טוב יותר.

אבל עזוב מצבים היפותטיים.
יש מציאות.
במציאות הייתי אכן חותם על ההזמנה רק בסוכנות טויוטה.
וזה בעיקר בגלל השיקול היחיד שבאמת מחזיק מים בישראל - שמירת הערך. טנדר זה מוצר יקר וזה מוצר שעובד קשה ועל כן גם נשחק ומאבד ערך במהירות. אבל לא אם קוראים לו טויוטה. השם הנכון מבטיח שגם אחרי שהטנדר המרשים הפך לנבלת-ברזלים ופלסטיקים סרוחה וחבוטה מכל הכיוונים עם ק"מ שש-ספרתי לא נמוך, הוא עדיין יישאר רכוש שאפשר לממש במהירות. נאהב את זה או לא - ככה זה כאן. זו הסיבה העיקרית. לא השיפורים ולא השפצורים (בישראל ממילא הכל אסור ומה שמותר - יש ומותר לכולם) ולא שום דבר אחר. ככל שזה נוגע לטנדר יד שניה זה אפילו עקרוני עוד יותר. כי עניין התדמית הופך את ההיילקס יד-שניה למבוקש עוד יותר - כאשר הטנדרים מהמותגים האחרים כבר לא מחזיקים מחיר בשיט - וכשלמשהו כבר אין ערך, הבעלים גם מפסיקים להשקיע בתחזוקה למעט המינימום ההכרחי - ואז כל העסק הופך לסמרטוט במהירות רבה יותר.

asafk
23-07-17, 10:02
אתם מסתכלים מבפנים החוצה ולא מסתכלים מלמעלה על השוק.
בעולם וגם בישראל יש קבוצות עם מאפיינים אתניים ברורים (ובכל חלק של העולם מדובר במאפיינים שונים) שלא משנה איזה אוטו ייקנו העיקר שזה מרצדס. אז בשבילם יהיה עכשיו גם טנדר עם סמל הכוכב. ולא, זה לא עניין פרקטי, אלא תדמיתי נטו. עניין שאף אמארוק לא יכול למלא כי אין עליו את הסמל הנכון.

אסף.

dudu
23-07-17, 11:21
הטיעון של אסף מעניין. באזור שאני מסתובב בו - מעבר לקו הירוק - נראה שהאמרוק נוחל הצלחה
ניתן לראות מספרים גדולים יחסית של הטנדר הזה ודאי ביחס לסיכוי לפגוש כזה בכבישי ישראל.
למען הסר ספק כולם עם לוחיות ירוקות. אולי מדובר בסמל סטטוס ואולי מדיניות תמחור הגיונית יותר של היבואן מפני שדגמים נוספים של פולקסווגן זוכים להצלחה מרשימה ובעיקר הקאדי.

ד ו ר ו ן
23-07-17, 12:09
בדיוק כמו שמי שקונה אמרוק קונה אותו בתור תחליף טוארג ולא במקום היילקס
שכן קנה אמרוק בדיוק מהסיבה הזו.. להחליף היילקס.
רצה רכב יותר מתורבת שעדיין מתאים להעמסה קלה מזדמנת לעסק.

דרור ברלי
23-07-17, 15:48
"יותר מתורבת מהיילקס" זה עדיין לא טוארג.
אמארוק הוא עדיין רק טנדר. במבנה, במפרט, בנשמה.
טוארג הוא SUV פרימיום לכל דבר ועניין.

ובכל זאת מספרי המסירות מדברים בעד עצמם - האמארוק לא הצליח בישראל וזו עובדה. שוק הטנדרים כאן רוצה רכב עבודה ונושא המחיר כן קריטי - עובדה שהדימקס שאין ספק שהוא פחות טוב מההיילקס אבל גם קצת פחות יקר, הוא הטנדר הכי נמכר.

-->