PDA

צפייה בגרסה מלאה : מזגן בייתי מתקשה ״להניע״

ניר ל
21-07-17, 23:19
כאשר מפעילים את המזגן (אלקטרה 2.5 לא אינוורטר) שומעים את המדחס בחוץ מטרטר ומפסיק, לאחר מספר שניות שוב , מתייאש לזמן מה וכעבור מספר דקות מתחיל לעבוד רצוף. בינתיים מוציא רק אוויר.
כשהוא עובד הוא מקרר טוב, לא קופא .
נראה לי זקוק להחלפת קבל/ים - האם מדובר בקבל מדחס או שיש עוד קבלים שרצוי להחליף ?

itayhi
22-07-17, 00:03
קרוב לוודאי.

מוציאים מהשקע או סוגרים את מפסק ה"פאקט".
(להוריד מאמ"ט בלוח זה לא מספיק)
פותחים מכסה עליון, רואים קבל גדול ואחד או שניים קטנים.
על הגדול רשום ערך במיקרופארד (משהו בין 40 ל60. תלוי במדחס).
קבל עולה כמה עשרות שקלים.
החלפת שלושה חוטים (בזהירות! עם שפיץ פלאייר ולא לגעת במגעים ביד!!)
אם מחובר אצלך בנוסף גם קבל נוסף שחור, גדול.
תעיף אותו לקיבינימאט.

בצלחה

איתי

מאיר אלוני
22-07-17, 07:22
תנסה לשים טמפרטורה נמוכה משהו כמו 15 מעלות, קורה שהטרמוסטט מזייף והמזגן לא נכנס לעבודה

OFF-RoaD
22-07-17, 07:54
מנצל את השרשור, אצלי מזגן מיני מרכזי, לא יודע כמה כ"ס (דירת 3 חדרים). נכנס לעבודה בסדר גמור, רק לפעמים גורר אחריו נפילת מתח רגעית בכל הבית (ולפעמים רק באחד החדרים).

זו תקלה במזגן? בחשמל בבית? אפשר לסדר את זה או שצריך לחיות עם זה?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ניר ל
30-07-17, 12:58
המדחס הפסיק לעבוד, לא מניע יותר בכלל, נשמע זמזום של ממסר כל 15 שניות מקופסת החשמל שלו (במעבה). החלפתי את שלושת הקבלים והדבר היחיד שהשתנה זה תדירות נסיונות ההתנעה האלו שעלתה. המדחס אגב די הרעיש כשעוד עבד. המאווררים עובדים תקין ובשקט.
יש מן שנאי עם סליל גלוי ליד הקבלים, האם מדובר בממסר התנעה ? האם לנסות להחליפו או שחבל על המאמץ ומדובר במדחס מת ?

kd2
31-07-17, 09:39
איתי, בקבל שחור נוסף גדול....אתה מתכוון שיעיף את הSPP ?
מדוע ?

ניר ל
31-07-17, 15:28
ובהנחה שהלך מדחס,
היחידה החיצונית הותקנה בתוך כוך ייעודי שיש בו תריס/גריל פתוח מצד אחד ודלתות מצד שני. הדלתות כמובן פתוחות לרווחה. מזגן שהיה מותקן בו לפני כן החזיק מעמד שנים רבות מאד.
איך ניתן לוודא שהיחידה מאווררת מספיק ושהחרכים של התריס מאפשרים לה מספיק ספיקה ?

- - - Updated - - -

איתי, בקבל שחור נוסף גדול....אתה מתכוון שיעיף את הSPP ?
מדוע ?

זה קבל התנעה ?
טכנאי יעץ לי טלפונית לנסות ולהוסיף, לי זה נראה לא נכון לאנוס בכוח מדחס תפוס אז נראה שאוותר ...

kd2
31-07-17, 16:02
בגדול כן זה קבל שמסייע להנעה של מדחסים שעובדים מול לחץ ראש גדול או פשוט עייפים.
אין לי ניסיון גדול איתם התקנתי רק אחד כזה, ולכן אני שואל למה להוציא בהנחה וזה הקבל המדובר.

ניר ל
04-08-17, 12:35
בסופו של דבר הדיאגנוזה הייתה נכונה , הטכנאי הביא איתו מדחס מקורי ואחרי שנסיון להפעיל באמצעות קבל התנעה כשל - הוחלף המדחס.
ליתר בטחון נוסר התריס כדי למנוע כל הפרעה למעבר אוויר.
לדברי הטכנאי נדיר שהוא מתבקש להחליף מדחס, גם בגלל עמידות המדחסים וגם בגלל מחירם שקרוב לחצי ממזגן חדש.

-->