PDA

צפייה בגרסה מלאה : חוקיות הסבת cj להנעה בגז

amitainaveh
23-07-17, 20:28
אהלן אני שוקל לעבור מסמוראי לcj
בין האופציות עלתה אחת מעניינת של כלי יחסית סטנדרטי שנת 90 מוסב לגז.

הרכב אמור לשמש ביום יום ולכן רק אם תהיה לי מערכת גז ברכב אעבור לcj מסמוראי.

הבנתי שהייתה תקנה שרק ברכבים משנת 95 ומעלה בעלי מערכת הזרקה מותר להתקין ולרשום ברשיון, אבל שמעתי שבשנים האחרונות התקנה התבטלה ומותר להתקין מערכת גז ללא הגבלת שנתון באופן חוקי.

אשמח אם מישהו יודע לומר בוודאות מה התקנה היום

תודה רבה

Sent from my m3 note using Tapatalk

נדב42
23-07-17, 21:11
למיטב זכרוני, אם הרכב מוזרק ויש לו ממיר קטליטי, אפשר להעביר אותו תקינה לגז. מבחינתך, אם ההסבה לגז רשומה ברשיון אני מניח שלא תהייה בעיה. רק קח בחשבון שלא תוכל להכנס איתו לחניונים תת-קרקעיים ...

Sent from my HTC One using Tapatalk

golyat
23-07-17, 21:20
השאלה המתבקשת היא.. האם חוקי להתקין מערכת הזרקה על cj. (לא נראה לי). למה לא סופה?. כבעלים הגאה של סיקס משופץ עדיין לדעתי סופה מתאימה יותר מסיקס לשימוש יום יומי. ועל סופה אין בעיה להתקין מערכת גז באופן חוקי.
נשאר רק להתמודד עם הגנבים ועם ניידות משרד התחבורה.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
23-07-17, 21:38
ערן המסוקס הוא הכתובת האולטימטיבית לשאלה הזו ...

amitainaveh
24-07-17, 09:17
ביררתי ולרכב יש קרבורטור ומערכת גז שמותאמת לקרבורטור

נדב42
24-07-17, 13:04
וזה רשום ברשיון ???

udical
24-07-17, 16:48
סיקס לשימוש יומיומי. אוי ואבוי... סיוט מתמשך.
עדיף סיקס ל-100% שטח והגרוטאה הכי מחורבנת שיש ב-3000ש"ח שהיא רכב כביש בתור יומיומית.

amitainaveh
25-07-17, 08:43
נדב לשאלתך זה לא רשום ברשיון וגם לא יוכל.
לגבי העונה האחרון אני חושב שאודי.
עד עכשיו הסתדרתי לא רע בכלל ואפילו נהניתי מאוד ויותר מהפרייבטים שהיו לי לפני
על סמוראי פתוח ללא דלתות. הסמו הלך לצערי ואני מחפש יורש.
בסוף כנראה שיהיה סמו אחר אבל רציתי רק לברר אם יש אופציה כזאת לגז שתהפוך את הסיקס לריאלי בצריכת דלק היומיומית.
עוד סיבה שירדתי מהסיקס היא האמינות, לא משנה כמה אשקיע תמיד משהו יתקלקל,
מה שלא קורה בסמו אם הוא מושקע ומטופל כמו שצריך. וזה מה שאני צריך מרכב ליום יום.

אגב גם על גרוטאה מחורבנת ב3000 צריך להוציא כספים לפעמים לתיקונים ביטוחים וטסטים. בתור חייל משוחרר לא חושב בכלל שיש לי את הפריבילגיה להחזיק שני רכבים.

udical
25-07-17, 10:34
נדב לשאלתך זה לא רשום ברשיון וגם לא יוכל.
לגבי העונה האחרון אני חושב שאודי.
עד עכשיו הסתדרתי לא רע בכלל ואפילו נהניתי מאוד ויותר מהפרייבטים שהיו לי לפני
על סמוראי פתוח ללא דלתות. הסמו הלך לצערי ואני מחפש יורש.
בסוף כנראה שיהיה סמו אחר אבל רציתי רק לברר אם יש אופציה כזאת לגז שתהפוך את הסיקס לריאלי בצריכת דלק היומיומית.
עוד סיבה שירדתי מהסיקס היא האמינות, לא משנה כמה אשקיע תמיד משהו יתקלקל,
מה שלא קורה בסמו אם הוא מושקע ומטופל כמו שצריך. וזה מה שאני צריך מרכב ליום יום.

אגב גם על גרוטאה מחורבנת ב3000 צריך להוציא כספים לפעמים לתיקונים ביטוחים וטסטים. בתור חייל משוחרר לא חושב בכלל שיש לי את הפריבילגיה להחזיק שני רכבים.

סמוראי וסיקס הם חיות מאוד שונות. הדבר היחיד שמשותף ביניהם הוא קונפיגורציה של 2 סרנים חיים.
לכביש הסיקס נורא. העניין זה לא אם הוא פתוח או סגור (שלי דווקא סגור)
צריכת דלק (גם בגז), אמינות, גניבות, זווית פניה, חום מהרצפה, רעש, משקל, נזילות (תמיד!)

udical
25-07-17, 11:55
וכמובן - בוא נדבר על איזה כיף (מפוקפק) זה לנסוע בכביש 6 (מותר 120) עם סיקס....
בסיקס, מעל 90 אתה כבר מעלה לטרמפ את מלאך המוות חחח

דרור ברלי
25-07-17, 14:46
סיקס שבנוי כמו שצריך ללא חופשים וללא הגבהות מטורפות יכול להיות יציב ונשלט וגם לנסוע מהר בבטחון.
דוגמאות לא חסר - הסיקסים שנבנו מאפס של יואב ושל ראיד ויש עוד כמה. כשנמרוד יסיים את פרוייקט הסבן שלו הוא כנראה גם יהיה כזה.

הבעיה העיקרית נשארת צריכת דלק.
אחר כך האמינות.

עם כל היתר אפשר להסתדר ואפשר לשפר מאוד את איכות ובטיחות הנסיעה על כביש.
אם שיפוץ/החלפה של מכלולים עיקריים על הפרק - מנסיוני מכלולי סופה באופן כללי הרבה יותר עמידים ואמינים ומומלץ לעבור אליהם.
מנוע סופה קומפלט או ראש סופה עם מערכת ההזרקה יפתרו אחת ולתמיד את בעיות הקרבורטור וגם יתנו הרבה יותר כוח.
הקפדה על שילדה ישרה.
קפיצים תקינים.
בושינגים/בוקסות טריות בקפיצים.
תושבות תקינות בין השילדה לבודי.
בולמי זעזועים טובים - לא להסתפק בסחורה הכי זולה. רבים נוטים לזלזל בזה, אבל זה קריטי.
מוט מייצב מחובר - ייתן לך זוית גילגול נשלטת יותר והיגוי הרבה יותר יציב ופחות מפוזר.
תיבת הגה של סופה - הרבה יותר חדה ומהירה עם הרבה פחות חופשים. זה הבדל של שמיים וארץ.
לא להגזים בגודל הגלגלים. אם הג'יפ מיועד רק לטיולים ושעשועים זה דבר אחד. אבל אם הוא אמור לנסוע ביומיום על כבישים - גלגל גדול מ-31 לא עושה לו שום דבר טוב ואני לא מדבר על בעיית החוק.

סה''כ זה לא כזה נורא. הכי חשוב ליישר קו מבחינה מכנית - שלא יהיו חופשים, נזילות וכו'.
חשוב לא לחפף - זה אוטו ישן שאם יקבל רק תחזוקת שבר הוא לעולם לא יהיה אמין ויכניס אותך למעגל קסמים של תקלות ושבירות והוצאות חוזרות ונשנות שיפלו עליך בצרורות, יקברו אותך עמוק ויהיה לך קשה מאוד להרים את הראש - וזה נכון לא רק לסיקס אלא לכל רכב ישן.

ואז נשאר עניין הדלק. כאן אין פתרונות קסם. מנוע גדול בטכנולוגיה מיושנת - גם מנוע סופה הוא כזה - לנצח יהיה שתיין.
כנראה שזה לא באמת הרכב היומיומי שמתאים לחייל משוחרר.

amitainaveh
25-07-17, 15:48
אודי את האמת שבסמו שלי הייתי משייט על 120 בכיף (צמיג 235 ויחסי העברה מקוריים) לא היה מד סלד אבל הוא לא רעד, רק כשהגעתי לכיוון ה140 הוא כמעט התפרק ולא היה חסר לו כוח כל כך פעם אחת אפילו הגיע לסוף הסקאלה ל140 במישור!
מבואס מאוד שנאלצתי להפרד ממנו.
את האמת שדי נדלקתי על הסמוראי הוא פשוט כלי מדהים שכשמטופל טוב ונכון גם לא יפתיע אותך ויהיה אמין ואני חושב שאקנה שוב אחד כזה.
הלוואי והייתי יכול לשים תיד על ארוך שלא דורש פרוייקט.
דרור אני חושב שאחכה קצת עם הסופה והסיקס.
תודה רבה!

-->