PDA

צפייה בגרסה מלאה : בגי"ה - בניית מחסן/סדנא בבית מושכר

אמנון
23-07-17, 21:08
אהלן,
בת הזוג שלי ואני מחפשים לעבור דירה, לבית פרטי, במושב או ישוב קהילתי.
אחת המטרות היא להעביר את הסדנא שלי מהבית של ההורים אל הבית המושכר שלנו.
השטח הדרוש לי לסדנא הוא סדר גודל של 2.5X4.5 מטר, והרעיון היה שאם לא יהיה על המגרש מחסן מתאים (ובמידות האלה די מובן שלא) אז אבנה מבנה פריק (ברמת יום עבודה לפירוק) מחופה איסכורית. כך שכשיגיע היום ונרצה לעבור שוב דירה, אוכל לפרק את המבנה.

באחד הבתים שהגעתי לראות, בדיבור עם בעל הבית לגבי עניין הסדנא הוא מאוד נרתע מעניין החוקיות של מבנה מחסן ללא אישור מועצה. אמר שמבצעים צילומי אוויר ועושים קשיים.

השאלה שלי היא האם אכן יש בעיית חוקיות בהקמת מבנה כזה?
והאם ניתן לפתור אותה עם קומבינות שונות כמו ביסוס המבנה על גלגלים? (שמעתי איפשהו שזה נותן פתור כי המבנה נייד...)

תודה,
אמנון

lizard
23-07-17, 22:03
כן עושים בעיות. לדעתי, על פי המידות שכתבת, אתה צריך קונטיינר 6 מטר על 2.5 מטר ותנסה להשיג אחד בגובה של 2.90.
אתה תשלם ארנונה ותהיה בסכנת פינוי. אבל אם זה קונטיינר אז אתה מראש מזווד אותו ככה שתוכל לנעול ארונות ולהזיז אותו בלי בעיה.
ב1.5 מטר הנוספים תבנה שרותים :-)

zoharami
23-07-17, 22:15
אם תמצא סככה (יש לא מעט כאלו) תוכל להניח קונטיינר או לסגור עם איסכורית.

amitaikl
23-07-17, 23:23
לפחות במועצה בה אני גר אכן מתבצעים צילומי אויר ויש ביקורים של פקחים.
לפי חוק הפרגולות ניתן לבנות מבנה של עד 6 מ"ר ב"הליך מזורז", אם כי כדאי לבדוק מה מותר ומה אסור במועצה הספציפית.
בניית מבנה על גלגלים או הצבה של מכולה גם הם בעייתים. אם אני זוכר נכון, הצבה של מכולה זה עד תקופה של שנה

shmil
24-07-17, 08:26
כן, יש בעיה של חוקיות, כי מבנה כזה מחייב היתר.
לפני הבניהה, לא אחריה.
אני בהחלט מבין את בעל הבית שלא היה מוכן, כי הבעייה שבאי קבלת היתר בהחלט חונה גם לפתחו, שלא לדבר על אם הוא היה מודע מראש.

מה המשקל של כלל הדברים שאתה מתכוון לשים בפנים?
ניתן לקנות היום קרוואן עם רישוי מגורים, ללא זיווד פנימי, בסדרי גודל של 40,000 ש"ח.
את זה, כבר חוקי להחנות בחצר..... :cool:

דרור ברלי
24-07-17, 08:44
אכן מבצעים צילומי אוויר.

ד ו ר ו ן
24-07-17, 08:56
סככה פתוחה עם ארונות מתכת נעולים.

avikkllk
24-07-17, 09:36
אגיד לך את באמת הגל תלוי במוצעה/יישוב/בעל הבית
יש מועצות שמבליגות
יש בעלי בית שמקומבנים

הכל תלוי.
איזה אישור אתה מחפש? צפון דרום?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

amitaikl
24-07-17, 11:46
גם סככה יכולה להיות בעייתית בנושא אישורים.
תראה אם יש שם ביישוב איזה איזור תעשיה לשים בו מכולה. ככה גם תוכל לעבוד בלילה בלי להפריע לשכנים.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

אמנון
24-07-17, 17:30
תודה רבה לכולם על התגובות.

אני לא יודע כמה נוח יהיה לי לעבוד בתוך מכולה, למרות שהמידות שכתבתי אכן מכוונות לשם ישר. אני מסתמך על הגודל של הסדנא הנוכחית שלי מהזיכרון, כנראה שברוחב היא יותר מ2.5 מטר.

מדובר על ציוד כבד, חלקו מאוד (כרסומת, מחרטה, מקדחת עמוד גדולה, רתכות גדולות, קומפרסור גדול וכו'... ועוד ציוד בארונות וכו'), פחות מתאים משהו נייד.

חומר למחשבה... כנראה שאמקד את החיפושים שלי לנכסים שיש בהם מענה קיים בשבילי. מקווה שקיים כזה דבר.
מדובר על אזור המרכז (או להבים, עדין לא נקבע).

אמנון.

ד ו ר ו ן
24-07-17, 17:42
בהרבה מושבים יש משקי עזר עם מחסן בטון טרומי בחצר.

זה יכול להיות כיוון לחיפוש.

asafk
24-07-17, 17:56
גם קרוואן או מבנה על גלגלים נחשב מבנה ברגע שהוא מחובר לתשתית כל שהיא. לתשומת לבכם.

אסף.

ענבר
24-07-17, 18:02
ממליץ לחפש משק חקלאי במושבים.
בדרך כלל ישנו בית ישן בחזית ומבנים חקלאיים שאינם בשימוש כבר הרבה שנים.

ישנה בעיה של שינוי ייעוד אבל אם שומרים על פרופיל נמוך, קרי לא מחליפים גג או מבצעים שיפוץ כזה או אחר אפשר לעבור מתחת לרדאר.

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

boaz avrahami
24-07-17, 19:38
גם קרוואן או מבנה על גלגלים נחשב מבנה ברגע שהוא מחובר לתשתית כל שהיא. לתשומת לבכם.

אסף.

נדמה לי שהוא מבנה עוד בשלב שאין לו רישוי

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

-->