PDA

צפייה בגרסה מלאה : המלצה למסלול רטוב עם החברה...

סולי
25-07-17, 20:41
שלום לכולם,
ב-23 באוגוסט, בשיא החום יש לחברה חופשה מרוכזת... אז שכנעתי אותה שנצא לטייל בסמו... זה לא כלכך צלח... אז נאלצתי להזמין צימר ליומיים במתת והתוצאה היתה הפשרה של יציאה ביום רביעי לקראת ערב מהמרכז צפונה... ללינה במקום מבודד ובבוקר לנוע בעצלתיים לכיוון הצימר.. תוך כדי מעבר בכמה שיותר נקודות עם מים וצל...

אשמח לקבל המלצות,

Sent from my Nexus 9 using Tapatalk

erezgur
25-07-17, 20:50
מקור מיים מומלץ - בריכת הנופרים :)

איל מ
25-07-17, 21:00
בבריכת הנופרים אסור לטבול. וזה לא בצפון

נדב42
25-07-17, 21:09
אפשר לשאול את הפקח באזור, אולי הוא ירשה להם באופן חד פעמי ...

סולי
25-07-17, 23:05
ורגע ברצינות...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ishc
25-07-17, 23:16
איפה בצפון?
באיזור הרמה אתם יכולים לעשות המסלול של ציר המוסכים. איטי ולא מעניין מבחינת נהיגה אבל יש הרבה מקומות מוצלים עם מים.

מבני יהודה לכיוון כנף תוכלו לטבול במפגש נחלים של סמך ובהמשך בכנף עצמה שהבנתי שהשיפוץ שלה תם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ש.ש.ב
26-07-17, 00:18
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3361-מסלול-גולשים-מים-זורמים-בשולי-הרמה

מה עם זה? מהאתר

אני מתכנן לעשות את זה עם ילדים בתחילת אוגוסט.
אשתדל לעדכן בממצאים

יונתןמצפה
26-07-17, 01:51
אורי, אני הפעם אמליץ על משהו שאולי יתאים לחברה יותר מלך. מסלול רגלי...
מכיוון שהתחלת מהסוף וקבעת צימר באיזור שאין בו ממש מסלולי ג'יפים רטובים, אמליץ על מסלול רגלי.
לכו לישון פארק גורן. למחרת תירדו לנחל כזיב.
יש כמה אופציות/ירידות/עליות:
1. ישירות מפרק גורן (מצפה מונפורט)
2. מאחורי גורן עצמה
3. מחניון הזיתים.
קחו את הזמן למטה בנחל. באיזי. בקרו בעין טמיר ובנקבה.
לא תצטערו!

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

erezgur
26-07-17, 11:39
נחל כזיב טיול רגלי זה רעיון מצויין.
תוכלו לעשות גם חלק מהמסלול ממש בתוך המיים, מעין טמיר מערבה.

סולי
26-07-17, 14:33
השתגעתם?! רגלי?? לא יקרה...

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ליד_הנהר
26-07-17, 15:02
http://www.jeepolog.com/forums/content.php/3361-מסלול-גולשים-מים-זורמים-בשולי-הרמה

מה עם זה? מהאתר

אני מתכנן לעשות את זה עם ילדים בתחילת אוגוסט.
אשתדל לעדכן בממצאים

עשינו לא מזמן חלק מהמסלול. מאחר והייתה שנה שחונה, כמעט הכל יבש.
הג'ילבון יבש (בחלק הזה של המסלול), הג'ילבינה (בריכת הקצינים) כמעט ללא מים, לא מספיק להשתכשך אפילו, הפאג'ר יבש. בקיצור, בעסה.

yoni_0000
27-07-17, 00:04
אני יוצא מחר עם החברה לרמה, גם בסימן מים ופחות שטח. אני אעדכן אותך מה שווה.

zagi
27-07-17, 19:36
רק תזכרו - חם !!!! , חם מאוד !

דוגמה : בכנרת כרגע כשנכנסים למים עד למטר עומק המים חמים כמו בג'קוזי , רק ב1.5 מ' המים מתחילים להיות נעימים .

לא כייף לטייל ברגל , בדרום הרמה אם אתה לא במזגן אז כדאי שתהיה במים עד גובה כתפיים .

בערב מזג האוויר נפלא .

הבעיה שהעבודה שלי בד"כ בחוץ בשמש היוקדת , אתיופים רואים אותי ולא מבינים מי זה השחור הזה ....

אומי5
27-07-17, 22:39
מזרחית למתת יש מסלול שנקרא ואדי צוער, סלעים חביבים ויחסית מוצל. קצה המסלול הוא ממש על גדר המערכת בנקודה נשלטת, אפשר לטייל שם אבל הייתי מתאם עם הגדוד המקומי (יש חיילים במתת, תדבר איתם) .

מערבית למתת יש בעמוד ענן נקודת צל נחמדה.

דרומית לחורפיש יש את עין חותם , לא משהו לשחות בו אבל בהחלט אמור להיות מספיק כדי לטבול רגליים או טוסיק.

בחורפיש חובה לאכול בסמבוסק הארזים (רק בארזים לא בשני :) ).

בין יודפת לאבטליון יש כמה כיפות עם בריזה טובה בקיץ. קח בחשבון שזה אזור מרעה, עלול להיות קצת חרא של פרות (או הרבה תלוי בחוש הריח שלך).

amotzg
03-08-17, 14:44
מצטרף להמלצה על נחל צוער, לא בדיוק מסלול מים אבל יפה מוצל ולא כלכך מוכר. לא חושב שדרוש שם תיאום עם הצבא. אין סיבה לעלות לציר המערכת.
מתחילים מהפילבוקס בשולי הר אדיר יורדים עד לאזור עין גודרים. חזירים מאוד אוהבים אותו, אבל הוא לא פנינה למי שלא מתעניין במגוון החי בשלולית. צמוד אליו מערה גדולה ומצד שני גרם מדרגות חצוב בסלע, גם כן, בעיקר רלוונטים לאוהבי הג'אנר. יש קטע סלעי לא מתאים לרכבים נמוכים, אבל לא ממש אתגר עבירות.
משם לחרבת בדיד, חורבה מעניינת עם אופי גלילי אופייני, שרידים של בתי בד יכולים לשמש רקע לדיון בשיטות ההפקה ופריחת התעשיה בתקופה הביזנטית.
תצפית פחות שגרתית לכיוון מירון, חירם, אדיר, מתת וכמובן כפרי לבנון.
אפשר לחזור לכיוון בריכת סאסא דרך הר גודרים ולנסות לראות אילנד. עוברים דרך שטח שסאסא פינו לאחרונה מרעיית בקר לטובת שמורת הטבע, בכלל, בתא השטח הזה נערכים כמה ניסויים מעניינים על חורש ומרעה. בשעות הנכונות פוגשים גם תפגשו בדרך עדר צבאים מקומי.
אפשר לעצור בדרך חזרה בדולינת פאר וגם לעלות למצפה היפה בהר אדיר לזכר נופלים בלבנון השניה.
עוד אפשרות לחזרה מחורבת בדיד היא לרדת צפון מזרח לדרך החקלאית הסלולה ולעלות אתה בנחל דובב לכיוון בירעם. בסוף הדרך הזאת ממש מתחת לחיבור עם כביש הצפון יש מערת קבורה שהוסבה לבור מים, מקום שקט ומקסים עם מים צוננים לטבילה ומנוחה הגונה. בסוף הקיץ המים לא בדיוק צלולים וריחניים (טוב, ריחניים אולי כן...), אבל אם הם טובים לסלמנדרות הם טובים גם לי.

בשביל מים זכים וצלולים יש את מסלול נחל גוש חלב הקלאסי עם עין עלווה והאמבטיה שלו. אפשר לשלב גם עם יער ברעם, דישון, קציון-מרות וכו'

yoni_0000
03-08-17, 15:00
ואני אומר... לך לרמה.
מים קפואים ובשפע, לא שלוליות.
כל בריכות הקצינים (עין עלמין, עין אקליפטוס, עין צנובר), בריכת המשושים, נחל ג'ילבון ו2 המפלים שלו, ועוד אינסוף מקומות, כולם מרוכזים בתא שטח אחד במרחקים של דקות בודדות אחד המשני. נסיעת השטח היא שולית.. אנחנו נהנו.
יהיה לך 40 דקות נסיעה פלוס מינוס מצומת בית המכס לצימר.

ישנו בעין עלמין בלילה שבין חמישי לשישי- חוץ מעוד שני שביליסטים שישנו כמה מטרים מאיתנו היינו לבד.
הטבילה במים הקפואים בבוקר עשתה את הטיול.

ש.ש.ב
06-08-17, 23:45
מצטרף להמלצה לגבי עין עלמין - מקום מדהים, מים קפואים הבריכה מלאה עד הסוף.
בנוסף - סכר ירדנון ליד כפר סאלד, הבריכה בכי עמוקה באזור, נקי ומדהים. הגעה קלה לג'יפ, פרייבט קצת פחות.
בשניהם הייתי בסופש האחרון
תהנו

-->