PDA

צפייה בגרסה מלאה : מחפש המלצות למסלול/נקודות עניין לטיול ג'יפים עם נכים על כסאות גלגלים

נדב42
25-07-17, 20:08
אי שם באוגוסט (כלומר עדיין מאוד חם) אנחנו (במסגרת מסייעת 4X4 (http://www.mesa4x4.org/)) יוצאים לטיול התנדבות נוסף, והפעם אנחנו לוקחים איתנו נכים על כסאות גלגלים.

אני מחפש נקודות עניין/עצירה/ארוחה שתהיינה מותאמות לכסאות גלגלים, וניתן לשלבן בטיול ג'יפים.
היציאה מהרצליה ועומדות לרשותנו כ- 6 שעות כולל מנהלות ועצירות, כך שהמרחקים בהתאם ...

אני מניח שלא אתקשה להרכיב מסלול סביב נקודות העניין, אלא שאף פעם לא הקדשתי תשומת לב לסוג כזה של נגישות, אז פשוט אין לי מושג ...

תודה :)

איל מ
26-07-17, 08:14
עמק השלום והסביבה בגיפ, ונחל השופט ברגל/כסאות גלגלים. האתר מונגש לחלוטין ועם נקודות חן ומים. (בשנים האחרונות מצב המים בכל האזור בכי רע, אבל בכל זאת..).

נדב42
26-07-17, 14:10
רחווווק ...
מחפש משהו הרבה יותר קרוב (להרצליה)...

ytzur
26-07-17, 14:22
נחל אלכסנדר = לאורך הנחל מלא מקומות מונגשים.

nirs
26-07-17, 15:11
נחל אלכסנדר = לאורך הנחל מלא מקומות מונגשים.

אפשר גם בפרייבטים...

Sent from my iPhone using Tapatalk

דידין
26-07-17, 16:14
מציע את המסלול מבורגתא למעברות ,מה נקרא אגמון עמק חפר.
מתחילים בבורגתא בגן הפסלים של תומרקין ומשם עם השביל המסומן עד מעברות.
בדרך ישמצפורי אגמים ומאגרי מים.(חלקם נגישים לכסאות גלגלים)
קחו בחשבון שהמסלול ברובו חשוף ,ממליץ לעשותו אחה"צ.
רצוי לעשות סיור מקדים.

נדב42
26-07-17, 16:51
תודה :)

מכיר את האזור היטב מבחינת תוואי השטח, איזה מהאתרים מונגשים לכסאות גלגלים ?
(המסלול שם חלבי למדי, אבל אפשר לעשות חצייה או שתיים של ערוץ הנחל היבש ליד בורגתא)
אשמח לעוד רעיונות ...

יש כמובן את הירקון עם עצירה אפשרית באבו-רבאח, צריך לבדוק אם ידידותי לכסאות גלגלים ...

זיף
26-07-17, 21:03
דבר ראשון שהייתי נותן עליו את הדעת- הוא נושא החום.
אנשים שיישובים בכסאות גלגלים יסבלו יותר מהחום והקרינה במקום חשוף. כך שדבר ראשון הייתי בוחר מקומות שיהיו מוצלים ולא רק נגישים. שווה גם לבדוק אם תוכלו מבחינת הזמן לעלות גם לאזור ירושלים למשל.
נחל השופט אכן אפשרות טובה מאד ואני ממליץ בחום גם עליו- מאד נוח מבחינת ההתארגנות, האטרקציה והצל . יש לקחת בחשבון גם מבחינת הזמנים שההתארגנות עם קבוצה כזו היא מבחינה לוגיסטית הרבה יותר ארוכה ומורכבת.
ממליץ גם לוודא בדרך היכן תוכלו לעצור בשירותים מונגשים ומקדיש את הזמן גם לזה.
אני לא יודע כמה אנשים עם כסאות תקחו, אבל תדעו שהכסאות תופסים לא מעט מקום ברכב (בוודאי אם מדובר בכסא ממונע) וגם זה דורש היערכות.

גילוי נאות- אני עוסק לפרנסתי בהנגשת טיולים ופעילויות שטח לאנשים עם מוגבלות בתנועה :)

-->