PDA

צפייה בגרסה מלאה : מעבר מגרנד לCJ

Giora
30-07-17, 03:26
שלום,

לאחר כמה שנים עם ג'ימני ואחריו גרנד 96 עלתה מחשבה לעבור לCJ. הסיבות לכיוון המפוקפק הן שהגרנד כרגע רכב ראשון בנוסף לרכב של אישתי, הנסועה היומית שלי עלתה ועם הגרנד מתחיל להיות קצת קשה עם הדלק, בנוסף נסיעה מרובה בג'יפ ישן שוחקת מכלולים ומגבירה בלאי. לכן עלה רעיון להפריד רשויות (כמו שאוהבים להגיד פה) להביא ג'יפ אספנות לטיולים ועוד רכב שלישי ליום יום.

אני לא מכיר בכלל את הCJ, כל מי שדיברתי איתו אמר לי "מה אתה רוצה לרוץ עם פטיש ופלייר כדי לתקן אותו לפני/אחרי/בזמן טיול?"

בגרנד אני עושה הרבה לבד, אני לא מכונאי ואין לי חצר, גר בבניין ומטפל מאחורה בחניה, האם לדעתכם זה גדול עליי?

התקציב שלי זה 50 לכלי מיושר לרמה שלא יעשה בעיות כל שבת.

שאלות נוספות שמטרידות אותי:

1.כמה הג'יפ הזה גניב? יעמוד בחנייה של הבניין+ העובדה שהג'יפ פתוח?
2. נשבר לי ממאכרים בטסטים, האם CJ עם הגבהה חוקית רשומה ברשיון ומראה סטנדרטי יעבור טסט בלי קומבינות?

תודה,
גיורא

Sent from my ONE E1001 using Tapatalk

מוני אורבך
30-07-17, 07:43
אפשר להביא CJ לרמה גבוהה מאוד של אמינות, אפילו ברמה יומיומית.
אבל, אסור לשכוח שאלו רכבים בגיל 30+ שעברו עשרות שנים של שטח.
מה שאומר שאלא אם כן קנית אותו ממשהו פדנט שעשה לו שיפוץ יסודי ועמוק, רוב הסיכויים שזו תהיה נבלה.
המחיר והנראות (קרי צבע) ממש לא משנים במקרה זה. רכבים עם צבע מדהים בבדיקה מעמיקה התגלו כרקובים מהיסוד
במצב מכני מזעזע.
לכן צריך לבדוק טוב ולעומק כל אקזמפלר ולא להתבייש לשלם מחיר גבוה עבור משהו באמת טוב.
שיפוץ יסודי ועמוק עולה הרבה כסף..

אם באמת נפלת על אקזמפלר טוב, הוא יכול להיות מאוד מאוד אמין.
קל מאוד לתחזוקה, גם על ידי משהו שאין לו הרבה נסיון.

אבל נראה לי שאתה קצת פספסת את הנקודה..
לקנות CJ אספנות כדי לחסוך כסף, לא נראה לי רעיון טוב.
CJ זה רכב מהדור הישן, עם הילוכים, היגוי והלוכים מעט מעורפלים, שגעונות של קרבורטור..
אפשר להביא אותו למצב מצוין, עם היגוי "כמעט כמו של פריויט" אני אישית עשיתי זאת.
אבל עדין זה לא מכונית מודרנית, עם המינוסים והפלוסים (מבחינתי).
אם אתה אוהב לנסוע ב CJ, לך על זה, שווה כל רגע.
אם לא...

לגבי עד כמה גניב, CJ זה לא סופה, הוא לא מוכר בעדה, ועל כן פחות גניב.
לגבי טסטים, יש לי 6 שנים CJ7 עד היום לא נדרשתי למכרים.
המוסכניק שלי שבודק את בדיקת רכב אספנות (חובה בחוק) עושה גם את הטסט, ללא בעיות מיוחדות.
ולא הוא ממש לא מכר, סתם מוסכניק רגיל המוכן לקחת את זה על עצמו (תמורת תשלום כמובן) כי לי פשוט נמאס ממכונים.

דרור ברלי
30-07-17, 07:45
אני לא מכיר בכלל את הCJ, כל מי שדיברתי איתו אמר לי "מה אתה רוצה לרוץ עם פטיש ופלייר כדי לתקן אותו לפני/אחרי/בזמן טיול?"
- מה אתה רוצה לרוץ עם פטיש ופלייר כדי לתקן אותו לפני/אחרי/בזמן טיול?

בגרנד אני עושה הרבה לבד, אני לא מכונאי ואין לי חצר, גר בבניין ומטפל מאחורה בחניה, האם לדעתכם זה גדול עליי?
- נהפוכו. בסיקס הכל בין יותר פשוט להרבה יותר פשוט.

- פעם הם נגנבו כמו סופות. אבל אז הגיעו הסופות. אי אפשר להתחייב לך כמובן וכדאי מאוד שתנעל בברזלים כבדים כל מה שאתה יכול (שרשראות, סנדלי דנוור) אבל עד שתיגנב הסופה האחרונה כנראה שתיהנה משקט יחסי בגזרה.

2. נשבר לי ממאכרים בטסטים, האם CJ עם הגבהה חוקית רשומה ברשיון ומראה סטנדרטי יעבור טסט בלי קומבינות?
- לא. אף ג'יפ אמיתי (סיקס/סופה) לא עובר או יעבור בלי קומבינות.
וגם מוסכניק שמעביר את הרכב זה סוג של קומבינה שנולדה על מנת לתת פתרון למצב שבו בעל הרכב לעולם לא יצליח להעביר אותו בעצמו.
יש שאומרים שזה ככה רק במכוני הרישוי במרכז שמוגדרים כאן כ''לב המאפליה''. אני טוען שזה כך בכמעט כל מכון רישוי כי מבחן רישוי הוא סנקציה ומכון רישוי מעצם הגדרתו הוא מקום שמזמין שחיתויות וקומבינות.
המשמעות היחידה של הגבהה חוקית ורשומה ברשיון היא שאולי לא יעירו לך על הגבהות אבל שהצרות בטסטים לא נגמרו. רק עברו לסעיפים אחרים. זו לא פסימיות אלא הכרה בעובדות כפשוטן.

תודה,
גיורא

Sent from my ONE E1001 using Tapatalk

...

איל מ
30-07-17, 08:14
ולמה לא להשאיר את הגראנד אצלך כרכב שלישי?
אתה כבר מכיר אותו.

Giora
30-07-17, 10:12
הגרנד כרכב שלישי זה אומר מבחינתי 2 טסטים (וחצי שנה עוברת בטיל) פעמיים אישור בלמים (+שקלים) פעמיים לקבוע עם המוסכניק/מאכר (+שקלים) אגרה שנתית מלאה לרכב שלא יסע כמעט (+שקלים) ביטוח.. וגם הגרנד "משופר" מידי כרי בולט מאד בטסט וכל פעם עובר על הקשקש.

דרור לגבי התבוסתנות בטסט, באמת שאני לא מבין את הגישה "מכשילים בעלי מותג JEEP", אם מערכת הבלמים תקינה, היגוי תקין, צמיגים רשומים הגבהות מסודרות וכיו"ב + רכב שרשום כרכב אספנות, למה שיעשו עוול "בכוונה"? יש עוד מלא רכבים אחרים תחת הכותרת אספנות ומבוגרים יותר מהCJ, גם בהם מתנכלים?

יש פה בעלי CJ שעוברים טסט לבד?

אני רוצה להוריד פרופיל, ז"א שהג'יפ שלי יהיה חוקי לגמרי בלי להתרגש מניידת של משרד התחבורה בכבישים או טסט שנתי... אני חיי בסרט או שמציאות כזאת קיימת?

נהיגה בCJ, אני מוכן להרפתקה של נסיעה בג'יפ רועש ופתוח לא מתרגש יותר מידי מהעניין, מה שכן, המחסור במזגן במדבר קצת נשמע לא ידידותי..

האם בתקציב של 50K אני יכול להגיע לתוצאה של CJ מתוקתק אחרי יישור קו רציני?

תודה

six 4 life
30-07-17, 10:27
1. CJ לא עובר טסט לבד, לא משנה כמה גיבור אתה מוכן להיות ולהשקיע סכומי כסף גדולים "פעם אחת כדי שיעבור לבד תמיד", זה לא עובד. אתה חושב שזו תבוסתנות ושאתה תכנס עם CJ למכון טסטים ולא תצא עם טופס מלא Xים? לך על זה.
2. הכיוון שאתה הולך בו, כלומר לצמצם הוצאות הוא לא ריאלי לג'יפ כזה.
3. ב50 אפשר להעמיד CJ ברמה טובה או לרכוש מראש משהו מתוקתק שמישהו אחר שפך עליו חודשים ושקלים רבים, במידה ותמצא כזה זו האופציה הכי טובה אבל גם הכי נדירה בדרך כלל.

Giora
30-07-17, 10:34
1. CJ לא עובר טסט לבד, לא משנה כמה גיבור אתה מוכן להיות ולהשקיע סכומי כסף גדולים "פעם אחת כדי שיעבור לבד תמיד", זה לא עובד. אתה חושב שזו תבוסתנות ושאתה תכנס עם CJ למכון טסטים ולא תצא עם טופס מלא Xים? לך על זה.
3. ב50 אפשר להעמיד CJ ברמה טובה או לרכוש מראש משהו מתוקתק שמישהו אחר שפך עליו חודשים ושקלים רבים, במידה ותמצא כזה זו האופציה הכי טובה אבל גם הכי נדירה בדרך כלל.

אני מבין מדבריך שאחזקה של CJ תהיה לי יותר יקרה מאחזקה של הגרנד?

דרור ברלי
30-07-17, 10:49
דרור לגבי התבוסתנות בטסט, באמת שאני לא מבין את הגישה "מכשילים בעלי מותג JEEP", אם מערכת הבלמים תקינה, היגוי תקין, צמיגים רשומים הגבהות מסודרות וכיו"ב + רכב שרשום כרכב אספנות, למה שיעשו עוול "בכוונה"? יש עוד מלא רכבים אחרים תחת הכותרת אספנות ומבוגרים יותר מהCJ, גם בהם מתנכלים?

שמע. ה''תבוסתנות'' היא בסך הכל הכרה בעובדות. את כל ה''קריירה הג'יפאית'' שלי בת 28 השנים העברתי על סיקסים וסופות. הג'יפים שלי תמיד היו ''נורמטיביים''. כשכל מה שיכול להיות רשום ברשיון אכן היה רשום ברשיון. תמיד תקינים פיקס ברמה הבטיחותית וגם מעבר. המסקנה היא שלפחות באיזור המרכז אכן מתנכלים בכוונה או איך שתקרא לזה - לנתח את הסיבות למה זה כך יכול למלא כאן הרבה מאוד מגבייטים על השרת של ג'יפולוג אבל מנסיוני האישי ועל פי עדויות של רבים - גם במכונים ''מקלים/חפפנים'' (תקרא לזה איך שתרצה) הבוחנים ומנהלי המכונים מזנקים מהמקום עם הרבה מאוד מוטיבציה כשמגיע ג'יפ. חלק מהם גם יגידו לך בפרצוף שעדיף לא להגיע אליהם עם ג'יפ.
אם אתה גר במרכז ונאלץ לבזבז ימי עבודה ולנהוג עשרות/מאות קילומטרים למכונים נידחים אי שם בצפון/בדרום רק כדי לעבור טסט באופן ענייני - סימן שיש בעיה.

יש פה בעלי CJ שעוברים טסט לבד?
בשנת 1990 היתה הפעם הראשונה והאחרונה שנכנסתי לבד, בעצמי, לטסט עם ג'יפ. זה היה במכון פליקס בלוד. נדדתי עד לשם כי הזהירו אותי שהיחס לג'יפים במבחן הרישוי שונה מאשר לפרייבטים, שהמכונים בחולון ובת''א יעשו לי את המוות ומוטב להתרחק למקומות קצת יותר ליברליים. זה לא עזר. מה שעברתי שם שכנע אותי שמרגע זה ואילך מכונאי מקושר יקבל כסף וייקח את הג'יפ לטסט ולא אני.
מאז, מבחינתי אין דבר כזה להכניס ג'יפ לטסט לבד ובמכונים מסויימים במרכז גם המכונאי המקושר עובר מדורי גהינום כשמדובר בג'יפ. כדי לעבור את הטסט האחרון בתחילת יולי במכון הדרום הוא נזקק ל-4 מבחנים חוזרים וזה כשמערכות הבטיחות (הגה ובלמים) תקינות, זיהום אוויר תקין ועבר כבר בנסיון הראשון (לא טריוויאלי) ואפילו לא דיברו על הגבהות בכלל. ובכל זאת - 4 פעמים. זה לא נורמלי. זה לא הגיוני. ההתנכלות היא בפירוש בכוונה.

אז יגידו לך שהם בהיסטריה כי הם תמיד היו מושחתים ו''לב המאפליה'' ועכשיו משרד התחבורע יושב להם על הצוואר והם מפחדים. האם כולם באמת עבריינים ומושחתים?.... אני לא רוצה להכליל אבל כמו בבדיחה על עורכי דין ושוטרים - אלה רק 99.9% ממכוני הרישוי שמוציאים את השם הרע לכל היתר.

שורש הרע הוא כמובן בעצם קיומו של מבחן הרישוי עצמו. בסנקציה ובכוח להשחית שניתן בידם של אנשים מהרמה הכי נמוכה בשרשרת המזון ושאתה כאזרח פתאום תלוי במוצא פיהם ובחותמת שלהם ובמצב רוחם ברגע נתון - אלה אבות השחיתות כי עוד לא נולדה הסנקציה שאי אפשר לפתור באמצעות כמה שטרות כסף. ככה מדינת ישראל עובדת כבר 69 שנים. אבל זה לא מפתיע. הייתי מתפלא הרבה יותר אם זה לא היה כך.

אני רוצה להוריד פרופיל, ז"א שהג'יפ שלי יהיה חוקי לגמרי בלי להתרגש מניידת של משרד התחבורה בכבישים או טסט שנתי... אני חיי בסרט או שמציאות כזאת קיימת?
אתה חי בסרט.
גם הג'יפ שלי חוקי לגמרי. עברתי כבר 4 הורדות מהכביש.
אם הג'יפ לא משמש ביומיום אז אפשר להסתדר כי השודדים ממשרד התחבורע לא עובדים בשבת... אבל אם האוטו נוסע מדי יום אפילו ק''מ סמלי, אתה כבר על הכוונת. זו האמת הפשוטה ושלא תגיד אחר כך שלא הזהרתי אותך.

נהיגה בCJ, אני מוכן להרפתקה של נסיעה בג'יפ רועש ופתוח לא מתרגש יותר מידי מהעניין, מה שכן, המחסור במזגן במדבר קצת נשמע לא ידידותי..
אתה תתרגל. אוטו סגור רגיל ללא מזגן זה באמת בלתי אפשרי. אבל בג'יפ פתוח זה ממש לא נורא.

האם בתקציב של 50K אני יכול להגיע לתוצאה של CJ מתוקתק אחרי יישור קו רציני?
כן.

תודה
...

six 4 life
30-07-17, 12:04
אני מבין מדבריך שאחזקה של CJ תהיה לי יותר יקרה מאחזקה של הגרנד?
תלוי ישירות במצב הכלי שתקנה ובקילומטרז' שתעשה. אני מציע לך לחפש בסבלנות עד שתמצא כלי מתוקתק כי להעמיד כלי לא טוב כזה על הרגלים יכול להגמר בצער לא קטן. עצה נוספת היא לחפש בליווי מישהו שמכיר את הכלים האלו טוב כי לא חסר איפה ליפול איתם.
באופן כללי הייתי ממליץ לך ללכת לכיוון של סופה, אבל עניין הגניבות לדעתי ולצערי מוריד אותה בכלל מהאופציות לרכישה.

דרור ברלי
30-07-17, 12:25
לנוכח מה שקורה בשוק הסופות כרגע, לא בטוח ש-50K יספיקו על מנת למצוא סופה טובה.

שלא כמו בלנדקרוזרים - לוקח חודשים להצליח למכור סופה. אבל המחירים בשמיים ועולים ללא הפסקה. אז מי שהחליט שהוא רוצה סופה וחושב שאם ימתין עוד קצת המחירים יירדו - זה לא בדיוק ככה וזה כבר לא יקרה. נהפוכו. פשוט כי כבר אין הרבה סופות טובות.
את מה שתתלבט אם לשלם היום עבור סופה טובה, תשלם בעוד שנה עבור סופה נבלה.

ולהבנתי זה ככה גם בשוק הסיקסים. הסיקסים הטובים שבעליהם השקיעו בהם את הנשמה הם מה שנקרא ''יד אחרונה'' ולא יועמדו למכירה כל כך מהר. ואלה שכן - מתומחרים ויתומחרו בהתאם.
שווה לרכוש ביוקר ג'יפ מושקע ומדוגם באהבה כי לקנות נבלה בזול ולהתחיל פרויקט זה אולי מאוד רומנטי וכיף - אבל לא כל אחד בנוי לזה. יהיה קשה לאמוד את גודל ההשקעה שתידרש ואת המשברים שבדרך.

איל מ
30-07-17, 12:57
אם אני מבין נכון את דרור,
פעם אחרונה שהוא העביר בעצמו טסט היה לפני עשורים ועדיין הוא יודע בוודאות שמחפשים אותו.
כנראה ניזון מהחוויות שהמכונאי מספר לו.
(אותו אחד שמקבל כסף כדי להעביר).

עכשיו,
אין לי מושג מה באמת קורה עם "ג'יפ", ואני מניח שדרור יודע מה הוא אומר. רק שנכון שיהיה גילוי נאות.

yoni_0000
30-07-17, 13:04
סיקס הוא לא פתרון "כלכלי". אם אתה עושה את זה בשביל לחסוף כסף זה יבוא לך בהפוכה.
כל טיול תקלה? לא.. אבל ההתחלה קשה, מנטלית וכלכלית, עד שאתה מכיר אותו על בוריו.
בקשר לטסטים, כל פעם שאמרתי למוסכניק תכניס לטסט כדת וכדין פשוט אמרו לו תתרחק, אין טעם שתכניס בכלל.. והרכב שלי בלי הגבהות מטורפות וצמיגים גדולים.

Cj קונים בלי רציונאל.. קונים כי רוצים, ומוכנים לקבל את כל החסרונות שלו.
הנאה מובטחת.

golyat
30-07-17, 13:29
לעניית דעתי. כשמדובר על רכב שלישי. רוב החסרונות בסיקס מתגמדים. 50k זה תקציב הגיוני לסיקס טוב. יכול להיות שיקח זמן למצוא אחד כזה. אבל זה בהחלט מספר הגיוני. הבנתי שארנון מפרדס חנה משפץ ומוכר מדי פעם סיקסים במחיר דומה. אם אני הייתי במקומך הייתי בודק את האופציה הזו. ככה יש לרכב אבא ואמא. ואין לי שום קשר אליו רק מהמלצות של אחרים. בעניניי טסט. פה היתרון המשמעותי של סיקס מול סופה. את שנייהם לא פשוט להעביר הסופה עושה כפול טסטים. זה הכל.
לדעתי. אם אין הפתעות.
השילוב של סיקס כרכב טיולים. ורכב פרטי ליום יום יצא זול יותר מגראנד ישן שעושה את שנייהם.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Giora
30-07-17, 13:38
תודה רבה לכולם על ההכוונה והתשובות המהירות, אני לא ממהר, כמו שקניתי את הגרנד לאחר חיפושים של כמעט שנה, יש לי את הסבלנות למצוא כלי שמור.

דיברתי עם ארנון, יש לו אחד בבניה עכשיו רק שבמחיר גבוה יותר מהתקציב שלי, מתוך התעניינות והמצאי הקיים הכי מושך אותי CJ8 ארוך, כמה קשה למצוא אחד כזה? והאם הוא נחשב יקר/נדיר יותר?

אשמח גם אם יש פה בקהל מביני עניין שירצו להצטרף אליי לבדיקה של ג'יפ כזה או אחר (כשימצא אחד מתאים)...

שוב תודה

ishc
30-07-17, 14:17
היי גיורא,
עוד נקודה למחשבה.
לפני כמה שנים מכרתי את הסמוראי הארוך שהיה לי ואת הרכב של אישתי כדי לצמצם הוצאות ולעבר לרכב שיוכל לשמש ביום יום ולטיולים ועברנו ל-SUV (גראנד ויטרה והיום פאג׳רו).
מאז ועד היום מדגדג לי באופן תמידי להפריד רשויות כדי שלי יהיה רכב תחביב ולזוגתו יהיה פרייבט כדי להתנייד.
היום אחרי כמה שנים בקופסה סגורה אני לא בטוח שאני מעוניין לטייל בג'יפ פתוח עם כל הקסם שבדבר.
רוב הטיולים שלי הם דרומה וכוללים מעל שעה נסיעה בכל כיוון מהבית וחזרה, אחד היתרונות בשלל ה-SUV הוא האופציה לסגור חלונות, להדליק מזגן, לשים רדיו ולשייט באיזי כל הדרך הביתה.
אם היום היו עומדים לי 50K לרכישת רכב אני חושב שהייתי מחפש להביא מארה״ב רכב אספנות שיענה על הדרישות שלי. מישהו שאני מכיר הביא לאחרונה XJ שנת 87. לטענתו הרכב, כולל לא מעט שיפורים (פגושים קדימה אחורה, שני סרנים משופצים ונעולים, כננת וכו׳) שהוא הרכיב שם אחרי הקניה וכולל כלות הנסיעה יצא לו סביב החמישים אלף שח.
נק׳ למחשבה

Sent from my iPhone using Tapatalk

Giora
30-07-17, 14:45
היי גיורא,
עוד נקודה למחשבה.
לפני כמה שנים מכרתי את הסמוראי הארוך שהיה לי ואת הרכב של אישתי כדי לצמצם הוצאות ולעבר לרכב שיוכל לשמש ביום יום ולטיולים ועברנו ל-SUV (גראנד ויטרה והיום פאג׳רו).
מאז ועד היום מדגדג לי באופן תמידי להפריד רשויות כדי שלי יהיה רכב תחביב ולזוגתו יהיה פרייבט כדי להתנייד.
היום אחרי כמה שנים בקופסה סגורה אני לא בטוח שאני מעוניין לטייל בג'יפ פתוח עם כל הקסם שבדבר.
רוב הטיולים שלי הם דרומה וכוללים מעל שעה נסיעה בכל כיוון מהבית וחזרה, אחד היתרונות בשלל ה-SUV הוא האופציה לסגור חלונות, להדליק מזגן, לשים רדיו ולשייט באיזי כל הדרך הביתה.
אם היום היו עומדים לי 50K לרכישת רכב אני חושב שהייתי מחפש להביא מארה״ב רכב אספנות שיענה על הדרישות שלי. מישהו שאני מכיר הביא לאחרונה XJ שנת 87. לטענתו הרכב, כולל לא מעט שיפורים (פגושים קדימה אחורה, שני סרנים משופצים ונעולים, כננת וכו׳) שהוא הרכיב שם אחרי הקניה וכולל כלות הנסיעה יצא לו סביב החמישים אלף שח.
נק׳ למחשבה

נשמע מאד מעניין מה שאתה מציע, לא מכיר את כל הדרישות למהלך שכזה, אבל נשמע לי ש- 50K לקניה והעברה לארץ כולל ניירת זה גבולי עד זול מידי. גם אחרי שקראתי את מה שכתבת רצתי לאיביי לבדיקה זריזה, CJ8 SCARAMBLER נמכרים שם ב50-100K שקלים.

golyat
30-07-17, 14:58
הסיקסים הארוכים אכן נדירים יותר. הסיבה לכך היא שהאופנה עד לא מזמן היתה לקצר ג'יפים ארוכים. יש הרבה סיקסים וסופות קצרים שבעברם היו ארוכים וקוצרו. לג'יפ ארוך יופיע ברישיון cj8l ולקצר cj8s כמו כן כמות הנוסעים לג'יפ שבמקור הוא ארוך תהיה נהג פלוס 7. בעוד שלקצר תהיה נהג פלוס 5 או 3.

ishc
30-07-17, 14:58
לגבי סקרמברלר זה נכון אבל אתה צריך לנסות לחפש רכבים שארהב לא נחשבים נחשקים ואז כנראה שהמהלך הזה הגיוני. עניין נוסף הוא שהרבה מהתהליך אפשר לבצע לבד וזה מוריד עלויות אבל זה גם מצריך נסיעה לארהב

six-86
30-07-17, 17:18

ארז ידידי חולק על דעתך ,
יש לי שני סיקסים בחניה , הראשון עם הצמיגים הגדולים וההגבהה זה בעייתי וכאן אתה צודק ,
אבל השני , שהוא סטנדרט לחלוטין , צמיגי 31 עובר חלק בלי שום "מאכר" .

ולעניין סיקס וגראנד ,
הסיקס מלווה אותי כ 17 שנים , והגראנד כ 4 שנים ,
יש המון חומר למחשבה , כמו :
מה סגנון הטיולים שלך
האם אתה מאנשי "המזגנים"
טיולי עבירות / משפחות וכדו'
שיקולים כלכליים
וכמובן לא מעט שיקולים ,
עניין ההשקעה הכספית משחק תפקיד בכל דבר , קודם צריך להחליט אם לטייל בסיקס פתוח ללא מזגן (למרות שניתן להתקין מזגן בימינו) זה משהו שאתה מתחבר אליו , במידה וכן , קח בחשבון שהשקעה בסיקס עם בסיס טוב להשקעה תביא אותך לחוף מבטחים , ואם לא מתחבר לזה , תישאר עם הגראנד,
בהשקעה של 50K אתה יכול להשיג כלי מטופל , לא מן הנמנע שתתבקש ליישר קוו בקטנה אבל בהחלט סכום לא מבוטל , או לחלופין תצליח לשים יד על כלי הזקוק ליד אוהבת ומלטפת (קשה להשיג אבל אפשרי) ותשקיע בו כרצונך ,
סיקס מטופל ומתוחזק ברמה גבוהה בהחלט יכול לשמש גם כרכב ראשון , אומנם מחייב אופי מסוקס אבל אפשרי ,
מבחינת תחזוקה , אין ספק התחזוקה בסיקס הרבה יותר קלה / פשוטה וזולה מאשר בגראנד , וזה כמובן מניסיון של 4 שנים .
עוד נקודה למחשבה , סיקס מתפקד מצוין כשהוא בשימוש כמעט יומי , במידה ויוזנח לשבועיים שלושה - חודש ולא יצא לסיבוב , קח בחשבון שהתוצאה יכולה להיות מעצבנת ולפעמים כואבת :-) ... אומנם לא תמיד אבל גם זה יכול לקרות .

דרור ברלי
30-07-17, 17:50
אם אני מבין נכון את דרור,
פעם אחרונה שהוא העביר בעצמו טסט היה לפני עשורים ועדיין הוא יודע בוודאות שמחפשים אותו.
כנראה ניזון מהחוויות שהמכונאי מספר לו.
(אותו אחד שמקבל כסף כדי להעביר).

עכשיו,
אין לי מושג מה באמת קורה עם "ג'יפ", ואני מניח שדרור יודע מה הוא אומר. רק שנכון שיהיה גילוי נאות.

אני ניזון מיותר מדי בשר בקר ובירה.
אתה חושב שאני שונא את הממסד? אתה צודק. יש לי על מה.
אתה חושב שאני מבלף עם תיאורי הטסטים? תוכיח.
אתה בעלים של ג'יפ אמיתי? לא. מקסימום לנדרובר. וואלה, אנחנו אוהבים אתכם. בחיי. אבל אתם כעקרון מחוץ למלחמה הזאת.
כבעל לנדרובר יש לך תובנות לחלוק איתנו בנושא העברת טסטים לסיקס או סופה? כנ''ל.
אז אם אתה מניח שאני צודק, מה אתה מקשקש?
כלומר - אני אמור לספק לך גילוי נאות של מה בדיוק?

כל מי שלא היה בעליו של ג'יפ אמיתי כמו סיקס ושומע את סיפורי הטסטים חושב לעצמו שזה לא הגיוני. מה זה הדמיונות הפרועים האלה.
מה נשאר לי לומר לו?.... להישבע בחיי ספר התורה שהמציאות עולה על כל דמיון?....
זה אמיתי. בחיי. לא נכנסים עם ג'יפ כזה סתם ככה למסלול הטסט. פשוט לא. מי שעושה את זה הוא תמים או טיפש או בעלים טרי של ג'יפ שעוד לא התנסה בחוויה או שלושתם גם יחד.
השתרשה בישראל נורמה שג'יפים לא נכנסים ככה סתם לטסט. פשוט כי יתהפך העולם ולא משנה מה מצבם, הם לא יעברו. יאכלו אותם חיים שם. וזהו. ככה זה עם טסטים לג'יפים. בכל המכונים מאילת ועד מטולה. אם אין לך מכונאי מקומי שבמכון הטסטים מכירים אותו ומכבדים אותו, אתה בבעיה.

בנוסף, מסע הציד המאורגן מצידה של מדינת ישראל כנגד אויבי האנושות (משאיות, כלי רכב ישנים/ספורטיביים/חריגים/רכבי שטח) הוא אמיתי לחלוטין. ואת קבוצות הווטסאפ המבורכות ''משרד התחבורע'' ו''משרד התחבורע 2'' שמתריעות על מיקומי שודדי הדרכים ומצילות נפשות רבות בישראל מדי יום, לא אני המצאתי ולא אני יזמתי.

לאן הגעתי שאני צריך להתנצל ולהסביר את עצמי ....

נמרוד
31-07-17, 14:35
שלום,

לאחר כמה שנים עם ג'ימני ואחריו גרנד 96 עלתה מחשבה לעבור לCJ. הסיבות לכיוון המפוקפק הן שהגרנד כרגע רכב ראשון בנוסף לרכב של אישתי, הנסועה היומית שלי עלתה ועם הגרנד מתחיל להיות קצת קשה עם הדלק, בנוסף נסיעה מרובה בג'יפ ישן שוחקת מכלולים ומגבירה בלאי. לכן עלה רעיון להפריד רשויות (כמו שאוהבים להגיד פה) להביא ג'יפ אספנות לטיולים ועוד רכב שלישי ליום יום.

קיבלת תשובות לשאלות ששאלת, אבל לעניות דעתי אלו שאלות משניות.

ההבדל הדרמטי בין גראנד צ'רוקי לסיקס זה שהסיקס פתוח. (סיקס סגור, אם נשארו כאלו, זה לדעתי הרע בכל העולמות).

ג'יפ פתוח זה מה שאתה מחפש? יאללה, לך על זה, ואני מצטרף לממליצים על ארנון. בזמן האחרון יש אצלו כל הזמן סיקסים בתהליכי שיפוץ, לרוב יותר מאחד ויותר משניים. הוא מעביר אותם תהליך מסודר של שיפוץ מכאני קומפלט, שיפוץ בודי מלא, מרכיב אותם במפרט קרוב למקורי והכי עובר טסט שאפשר, או דגם אותם לפי רצונ הלקוח ועומק הכיס. דוגמא עדכנית - מיכל דלק (או מים) נוסף לCJ8 ארוך שעזרתי לתכנן:
116102
סיקסים באופן כללי אכן מתומחרים במחירים של סביב 30 לכלים במצב לא משהו. אני מניח שאפשר לקנות בפחות, אבל אלו בהגדרה יהיו במצב שמתאים לשיפוץ כולל או שיאכילו אותך מרורים אם לא תשפץ אותם.

----

לגבי סיוע בבדיקת מועמדים: אשמח לעזור, עמק יזרעאל, חיפה והאזור.

דרור ברלי
01-08-17, 09:09
כמה ארנון מבקש עבור סיקס משופץ כזה? ברמה הבסיסית?

Giora
01-08-17, 10:52
כמה ארנון מבקש עבור סיקס משופץ כזה? ברמה הבסיסית?

אני חושב שמן הראוי יהיה לשאול את ארנון בעצמו, אני מאמין שכל פרוייקט כזה הוא מקרה לגופו.

golyat
01-08-17, 13:18
לאחרונה ראיתי פירסומים של שני כלים כאלו סביב ה 60k ..

בוזי
03-08-17, 19:05
פשש.... שווה לשמור על המנייה...

דרור ברלי
03-08-17, 19:35
תשמור תשמור.

הערך והמחיר של סיקס ו/או סופה טובים רק עולה.

-->