PDA

צפייה בגרסה מלאה : אלומניום לבית - קליל או כוכב?

Saar
30-07-17, 23:45
הי,

במסגרת שיפוץ הבית...
מתלבטים בין תריסים וחלונות של קליל או כוכב.
תריסים חשמליים, חלונות בלגיים, רשתות וכו׳.
למישהו יש ניסיון עם כוכב?
המחירים קרובים למדי....
תודה,
סער

shmil
30-07-17, 23:49
אין שאלה.
מי זה בכלל כוכב?

רק קליל.

boaz avrahami
31-07-17, 00:16
באמת מי זה כוכב ולמה הוא בר תחרות אם כסף הוא לא חוסך?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Saar
31-07-17, 00:25
כוכב הוא יצרן פרופילים ו״אלומניום״ לבית. הם יצרן לא קטן...
הם בד״כ יקרים הקליל ב 20% -+, במקרה שלנו, בקצת פחות מ 10%.

הוא בר תחרות בעיקר כיוון שהוא מצא את הזמן לשבת איתנו במשך למעלה משעה, לייעץ ולמצוא פתרונות והצעות לנקודות שהעלנו.
כמו כן, הדגמים באולם התצוגה נראים טוב.

המתקינים המורשים של קליל עשו טובה שדיברו איתנו, ביקשו שנשלח מידות במייל והם יחזירו הצעת מחיר.

יצרן אחד שמשתמש בקליל הגיע , מדד ונתן הצעת מחיר אחרי שראה את הבית....

עריכה: http://cochav.co.il

boaz avrahami
31-07-17, 00:45
בהנחה שהמוצר שלהם לא נופל מקליל ( ואת זה תבדוק היטב) מה שהכי חשוב זה המקצועיות של המתקין.

די הגיוני שלא באו אליך בשלב ההתמחרות כי זה סתם בלבול מוח עבורם.
לרוב שולחים בהתחלה תוכניות לפי מפרט אדריכלי ומקבלים הצעות.
השלב הבא הוא בחינת עבודות וממליצים.

אגב, לקליל יש חדרי תצוגה ויועצים.
אתה מגיע אליהם ומתרשם ממוצרים ממש ולא קטלוגים.
קליל עובדים עם משווקי משנה והם רק יצרנים ומפיצים חומרי גלם.

מי שיש לו זמן לבזבז עליך בשלב הזה יכניס לך כנראה במחיר או באיכות.

זו דעתי הבלתי מלומדת

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

פלג_
31-07-17, 08:45
אם אני זוכר נכון, כוכב עובדים עם פרופילים של אקסטל.
יצרן לא קטן הכלל, במפעל עובד לא מעט על יצוא ואני חושב שיש לו תקנים בין לאומיים גבוהים יותר.

בכל מקרה זכור שקליל מספקים רק חומר, אפילו בעל המקצוע לא קונה מהם ישירות את החומר אלה דרך סוחרים.
מצא לך קודם בעל מקצוע שיעשה את העבודה כמו שצריך, זה לא פחות חשוב.

שאני בדקתי עבור "בלגי" הפרופיל של כוכב היה נראה לי הרבה יותר מוצלח ויפה.
אבל עדיין זה לא היה זה, לכן בסוף הזמנתי חלונות מעץ אלון.

עירא
31-07-17, 08:59
מבדיקות שאני עשיתי עם מספר חברות אלומיניום וכוכב בינהן,
כמו שכתבו קליל מפעל לייצור פרופילים (כמוהם יש בארץ את אקסטל ואלובין) המקים קונה פרופילים מספק שעובד עם הייצרן.
לכל אחת משלושת החברות הגדולות יש ליין של מוצרים (מאוד דומה).
חברת כוכב עובדת עם פרופילים של אקסטל ובנוסף הם פיתחו מספר פרופילים ייחודיים עבורם (שמיוצרים עבורם על ידי אקסטל)
אחד מהפרופילים הללו הוא הפרופיל הבלגי שלהם, שלדעת רבים נראה יותר טוב.
הרושם שהם עשו עלי כחברה שעושה ייצור והתקנה של חלונות היה טוב מאוד, אבל אין לי נסיון עם המוצרים שלהם.

Sent from my iPhone using Tapatalk

mugi8675
31-07-17, 11:34
לא מכיר את כוכב, אבל אנשי אלומיניום שהבאתי אליהם תריסים לתיקון ושאלתי על הצבע הדהוי, אמרו לי שהצבע בפרופילי קליל מקבל גוון מעושן והוא מתיישן לא טוב.

DANI1
31-07-17, 17:24
שששש ..... בלי שאף אחד לא ישמע ,כוכב לא נופל מקליל באיכות החומר ובאיכות צביעה טובה , יש הרבה מתקינים שאני עובד איתם שעל דלת העסק שלהם כתוב " מורשה קליל " שזה יותר גימיק שיווקי .אני במסגרת עבודותי לא שולל אף אחד ,חשובה עבודת בעל המקצוע, איכות העבודה , חלק מהדברים החשובים בחלונות אלומניום זה האביזרים שהם איכותיים , המנועים החשמליים לתריסים מחברה גרמנים/ איטלקיים , ידיות בסגסוגת אלומניום באיכות טובה ,צירים , חלקי תריסים, ועוד ועוד דברים .
בהצלחה

שחר 9
02-08-17, 00:46
תבדוק מה אתה מקבל בכלל המערכת ....
בחלונות אלומיניום הפרופיל הוא בסופו של יום המרכיב אולי ההכי פחות חשוב .
יש חלקים נעים ידיות בריחים ועוד.
יש מברשות ואביזרי אטימה רבים בין כל החלקים הנעים .
יש מערכת ניקוז על כל חלקיה.

חלון אלומיניום זה מערכת שלמה בקליל ישבו מהנדסים ובמשך שנים פיתחו את המערכת הזאת עד לרמת הבורג .
יש הגדרה ברורה ומנומקת איך להרכיב את המערכת הזאת ומה יהיה כלל רכיביה.

וזה בדיוק מה שאמור לעשות מתקין/יצרן מורשה קליל אם הוא מתקין/יצרן אמין ואיכותי שנצמד לפרטי היצור וההתקנה של קליל .

נכון שלא כל "מורשה קליל" אכן פועל באופן מלא לפי הדרישות , ופה החוכמה להגיע לאחד כזה שהוא אכן מייצר ומתקין לפי הוראות קליל ומשתמש באביזרים ורכיבים שמאושרים ע"י קליל ולא רק בפרופילים .

כוכב רחוקים שנות אור טכנולוגית מקליל , יש להם פרופיל יפה שלקליל אין וזה למעשה היתרון היחיד שלהם .
תבדוק את זמני האספקה בכוכב ובכל יצרן אלומיניום .
תבדוק אם יש להם תו תקן למוצר המוגמר.
תבדוק אם קיים תקן לתהליך היצור.

האלומיניום הוא פרק יקר בבניה ושווה להשקיע בו בדיקות מעמיקות ולהגיע לטוב ביותר .
זה מוצר שעומד ללוות אותך שנים רבות , מוצר עם חלקים נעים ובלאי , מוצר שכשהתפעול שלו מתחיל להיות לא נוח ולא יעיל איכות החיים נפגעת .

לא נגעתי כלל בנושא הבידוד התרמי שהוא נושא בפני עצמו בהרכב הפרופיל ....
הרבה חומר תמצא ותוכל לקבל אצל יצרני אלומיניום גדולים לרוב אצלם תמצא את המוצרים ברמה הגבוה יותר .

בהצלחה.

gasgas
03-08-17, 00:50
תבדוק מה אתה מקבל בכלל המערכת ....
בחלונות אלומיניום הפרופיל הוא בסופו של יום המרכיב אולי ההכי פחות חשוב .
יש חלקים נעים ידיות בריחים ועוד.
יש מברשות ואביזרי אטימה רבים בין כל החלקים הנעים .
יש מערכת ניקוז על כל חלקיה.

חלון אלומיניום זה מערכת שלמה בקליל ישבו מהנדסים ובמשך שנים פיתחו את המערכת הזאת עד לרמת הבורג .
יש הגדרה ברורה ומנומקת איך להרכיב את המערכת הזאת ומה יהיה כלל רכיביה.

וזה בדיוק מה שאמור לעשות מתקין/יצרן מורשה קליל אם הוא מתקין/יצרן אמין ואיכותי שנצמד לפרטי היצור וההתקנה של קליל .

נכון שלא כל "מורשה קליל" אכן פועל באופן מלא לפי הדרישות , ופה החוכמה להגיע לאחד כזה שהוא אכן מייצר ומתקין לפי הוראות קליל ומשתמש באביזרים ורכיבים שמאושרים ע"י קליל ולא רק בפרופילים .

כוכב רחוקים שנות אור טכנולוגית מקליל , יש להם פרופיל יפה שלקליל אין וזה למעשה היתרון היחיד שלהם .
תבדוק את זמני האספקה בכוכב ובכל יצרן אלומיניום .
תבדוק אם יש להם תו תקן למוצר המוגמר.
תבדוק אם קיים תקן לתהליך היצור.

האלומיניום הוא פרק יקר בבניה ושווה להשקיע בו בדיקות מעמיקות ולהגיע לטוב ביותר .
זה מוצר שעומד ללוות אותך שנים רבות , מוצר עם חלקים נעים ובלאי , מוצר שכשהתפעול שלו מתחיל להיות לא נוח ולא יעיל איכות החיים נפגעת .

לא נגעתי כלל בנושא הבידוד התרמי שהוא נושא בפני עצמו בהרכב הפרופיל ....
הרבה חומר תמצא ותוכל לקבל אצל יצרני אלומיניום גדולים לרוב אצלם תמצא את המוצרים ברמה הגבוה יותר .

בהצלחה.

אני לא חושב שהבידוד התרמי בא ממש לידי ביטוי בפרופיל עצמו מכיוון שהוא מהווה אחוז מאוד קטן משטח החלון.
רצוי שהחלון יהיה מבודד (בארץ זה זכוכית/אוויר/זכוכית ולא תערובת גז כמו בחול) ככל שהמרווח בין הזכוכיות גדול יותר כך הבידוד גדול יותר.
צריך לבדוק בקליל וכוכב מה המסוגלות של הפרופיל שלהם לשאת מרווח גדול.
אנחנו אישית אהבנו יותר את הפרופיל הבלגי של כוכב שעדין יותר והרגיש כבד יותר בהשוואה לקליל.
עוד אין לי תובנות להעביר בנושא כי רק הזמנו ועוד לא חווינו את המוצר עצמו.

עוד דבר, ישנו גם ציפוי low e שמהווה בידוד תרמי, תגגל אותו ותקבל הרבה מידע. הזמנו אותו לחלונות שפונים להרבה שמש.
שוב, עוד אין נסיון עדיין

snirjeepdreamer
04-08-17, 01:52
אני לא חושב שהבידוד התרמי בא ממש לידי ביטוי בפרופיל עצמו מכיוון שהוא מהווה אחוז מאוד קטן משטח החלון.
רצוי שהחלון יהיה מבודד (בארץ זה זכוכית/אוויר/זכוכית ולא תערובת גז כמו בחול) ככל שהמרווח בין הזכוכיות גדול יותר כך הבידוד גדול יותר.
צריך לבדוק בקליל וכוכב מה המסוגלות של הפרופיל שלהם לשאת מרווח גדול.
אנחנו אישית אהבנו יותר את הפרופיל הבלגי של כוכב שעדין יותר והרגיש כבד יותר בהשוואה לקליל.
עוד אין לי תובנות להעביר בנושא כי רק הזמנו ועוד לא חווינו את המוצר עצמו.

עוד דבר, ישנו גם ציפוי low e שמהווה בידוד תרמי, תגגל אותו ותקבל הרבה מידע. הזמנו אותו לחלונות שפונים להרבה שמש.
שוב, עוד אין נסיון עדייןאני בימים אלו בשלבים סופיים של בניית בית ורבות התעמקתי בנושא והתייעצתי הם הרבה מאוד פרויקטורים ובעלי מקצוע.
קצת טיפים מעבר למה שחבריי ציינו:
1. מנועים - השתדל להימנע מקליל. סומפי כיום נחשבים הטובים ביותר. ההבדל בעלות למתקין 500 שח ליחידה.
2. תריסים נגללים (אור או רגיל) ממליץ על תריסים של חברת " כל חן". יותר איכותיים ועמידים מכל סוג מקביל בשוק
3. ארגזים נסתרים - של חברת open Art
4. מתקין - חשוב מאוד איכות ההתקנה ומתקין מקצועי ופדנט (איטום מלא עם "סיכה" בעת השתלת המסגרות פח לפני הטיח, ווידוא ביטון המסגרות ולא סגירה עם טיח כמו שטייחים לעיתים עושים, פינישים ללא פשרות הם ההבדל בין עבודה למצויינת. אל תתפשר)

בהצלחה

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Saar
05-08-17, 09:57
תודה לכולם.
היינו קרובים לסגירה עם כוכב אבל אז הלכנו שוב לאולם התצוגה להסתכל מקרוב יותר על החלונות.
התאכזבנו מאוד מאיכות ההרכבה שם, למרות שהם טענו שזה רק באולם התצוגה כך... (קצת מוזר לי, אני הייתי משקיע את המקסימום בתצוגה...)
בקיצור, חזרנו לחפש , אם יש למישהו המלצות, נשמח לשמוע.
סער

avikkllk
06-08-17, 12:05
ניסיון של שנים.. כמה בתים.
קליל.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

gasgas
06-08-17, 12:06
ניסיון של שנים.. כמה בתים.
קליל.

האם ניסית גם כוכב בכמה בתים?

avikkllk
06-08-17, 12:12
את האמת שלא
אני עבדתי בכמה בתים ועוד בית הורי והבית שאני בונה כעת
קליל היה ההצעה הטובה ביותר והמקצועית ביותר בבתים עברו.

שרות מעולה התקנה מקצועית ממליץ בחום

ואין לי שום קשר לחברה

-->