PDA

צפייה בגרסה מלאה : קארוואנים / מוטורהום באילת, מערב פרוע? מייצג?

Asaf-a
31-07-17, 08:37
נמצא כעת בחופשה באילת.

בריצת בוקר לאורך הים עד למסוף הגבול לא ניתן להתעלם ממראה ה"סלאמס" לאורך החוף הדרומי, נראה שהתנחלו שם דיירי קבע ומשכירי קראוואנים, ללא פיקוח עירוני והכל ליד שלטים האוסרים זאת.

מישהו כאן מבעלי הקארוואנים כאן שמטייל בארץ וחונה למספר ימים כל פעם במקום אחר, מעז לחנות שם? או שהחוף נשלט על ידי מקומיים? אפשר למצוא מקום לחנייה מזדמנת?

כל רעיון הקמפינג, שהוא זמני ופתוח לכולם, כפי שזה כעת באילת זה ממש לא מזמין... אני מניח שבחוף הצפוני בצד המזרחי המצב דומה.

במקומות אחרים בארץ המצב טוב יותר?

אני חוכך בעתיד לרכוש קארוואן / מוטורהום, בחו"ל אני מאוד אוהב סוג חופשה זו, לארץ זה מתאים? ברור שבשיא החגים יהיה עמוס במקומות רבים, ובשאר השנה?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

KOOKE
31-07-17, 09:22
אתה לא צריך להרחיק עד אילת כדי להבין את ״תרבות״ הקרוונים שפרחה לה בארץ בעת האחרונה.

סע בשביל הכוכר שבין חוף המרינה שבהרצליה לחוף מנדרין בתל אביב ותבין שהתמונה זהה.

כל אחד חונה איך שהוא רוצה ואיפוא שהוא רוצה, מוסיף סככות ועוד מחוץ לקרוואן, נראה כמו סלאמס אמיתי בלי פיקוח ובלי שום הסדרה. כמובן שאף אחד לא מתחשב באחר ויכול למשל לתקוע את הגנרטור שלו דווקא מתחת לחלון הקרוואן שלך... לחנות בדיוק לפנייך ולהחסום לך את הנוף וכו׳.

יש רבים שהפכו זאת להתנחלות קבע לכל תקופה הקיץ...

התמונה והתופעה זהה כמעט בכל פיסת חוף שצמוד אליה משטח חניה, בית ינאי, מכמורת וכו׳.

כמעט ואין בארץ אתרי קמפינג מסודרים לקרוואנים וכל אחד עושה מה שבא לו.

הארץ קטנה ובשל מיעוט אתרי הנופש שמתאימים לקרוואנים כל אתר שאיך שהוא מתאים יהיה מפוצץ בקרוואנים וייראה כמו סלאמס בחגים ובקיץ...

לדעתי בארץ הקטנה שלנו עם ״תרבות״ קמפינג שכזו נופש בקרוואן זו חוויה מפוקפקת בלשון המעטה.

דור אריאל
31-07-17, 15:27
אחת הבעיות שחלק גדול מהקרוונים הם של חברות השכרה שממקמות את הקרוונים שלהם בתחילת הקיץ עד אחרי החגים וחלק מהזמן הם נטושים ואז זה נראה כמו סאלמס

shachar
31-07-17, 15:32
בסופש הייתי בכפר הצוללים בחוף הדרומי.
במקום נוף לים היה נוף של קרוואנים, להשלמת האוירה התווסף טרטור גנרטורים.
פתאום סככות הצל והברזנטים המאולתרים נראו קסומים...

דרור ברלי
31-07-17, 15:36
בטוחים שמה שאתם רואים ליד חוף הצוק אלה קרוואנים מושכרים לנופש?

למה משום מה יש לי תחושה שלנוכח מצוקת ועלויות הדיור במדינת החוק הנפלאה שכל כך אוהבת את אזרחיה (העשירים), אולי מדובר באנשים שאין להם מקום לגור בו וקרוואן/מוטורהום זו האופציה היחידה שלהם?

למרבה הצער דבר כזה תמיד מפריע בעין לכל מיני יפי נפש. חוסם להם את האויר של הים. אויה.
אבל אין מה לדאוג. אנחנו חיים במדינת חוק שמאוד אוהבת את אזרחיה (העשירים מביניהם, כמובן). תמיד יהיה אפשר לטאטא את הבעיה אל מתחת לשטיח. לפנות אותם לשוליים של איזה איזור תעשיה מזוהם ומצחין. שלא יפריע בעין של העשירים. שלא יחסום להם את הבריזה.

תסתכלו על התמונה הרחבה. המדינה הרקובה הזו מתגלגלת במדרון התלול לקראת הפיצוץ הגדול.

shachar
31-07-17, 17:17
אני התכוונתי לחוף הדרומי באילת..

Asaf-a
31-07-17, 17:55
בטוחים שמה שאתם רואים ליד חוף הצוק אלה קרוואנים מושכרים לנופש?

למה משום מה יש לי תחושה שלנוכח מצוקת ועלויות הדיור במדינת החוק הנפלאה שכל כך אוהבת את אזרחיה (העשירים), אולי מדובר באנשים שאין להם מקום לגור בו וקרוואן/מוטורהום זו האופציה היחידה שלהם?

למרבה הצער דבר כזה תמיד מפריע בעין לכל מיני יפי נפש. חוסם להם את האויר של הים. אויה.
אבל אין מה לדאוג. אנחנו חיים במדינת חוק שמאוד אוהבת את אזרחיה (העשירים מביניהם, כמובן). תמיד יהיה אפשר לטאטא את הבעיה אל מתחת לשטיח. לפנות אותם לשוליים של איזה איזור תעשיה מזוהם ומצחין. שלא יפריע בעין של העשירים. שלא יחסום להם את הבריזה.

תסתכלו על התמונה הרחבה. המדינה הרקובה הזו מתגלגלת במדרון התלול לקראת הפיצוץ הגדול.נראה שמתחלק בין אחו להשכרה לבין התנחלות.
ולא דרור, לא יפה נפש, אבל להתנחל על חוף ים מהמעטים משנותרו זה לא לעניין, ומי שעושה זאת עקב מצוקת דיור לא חייב לעשות זאת ממש בחוף הים.

דרור ברלי
31-07-17, 19:56
ברור.
חוף הים זה רק למגדלי יוקרה של מיליארדרים כמו סי אנד סאן ודומיו.

zerez
31-07-17, 20:21
יש בארץ קהילה לא קטנה של אנשים שקרוואן מהווה עבורם אופציית דיור במחיר סביר, לפחות שניים מהם נמצאים בחוף הצוק.
גם שם, כמו בכל קהילה, יש מתורבתים יותר ויש "מתורבתים" פחות, השאלה היא ליד מי נפלת.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

IlanHadar
31-07-17, 21:40
כתמיד פניני החוכמה של דרור הם קרובים יותר לאמת.

ישראל היא במקום השני במדד אי חלוקה שוויונית של הכנסה, רק אחרי ארה"ב. רק שבארה"ב מגורים בקרוואן זה דבר מסודר ומאורגן, מעל 5% מבתי האב בארה"ב זה קרוואנים או בלשון המקום trailer parks. עם מקומות מסודרים ותשתיות, כן זה משמש כתחליף זול לאלה שאין יכולת לבית אחר או בוחרים לגור ככה.

סביר להניח שכאן הרשויות יתעוררו רק לאחר שיקרה אסון כלשהו בערי הקרוואנים שיקומו. והם קמים, בעיקר מחוסר ברירה של דיירי המקומות האלה.
אם בשלב זה הם מוצאים מקום קרוב לים, כל הכבוד להם שיהנו, הים של כולם, לא רק של בעלי הממון שגרים קו ראשון לים.

nir.samo
31-07-17, 21:48
בריצת בוקר לאורך הים עד למסוף הגבול ...

בחום הזה... כל הכבוד!

boaz avrahami
31-07-17, 21:57
פאתטי כל המרירות הזו. פולניות כל העולם התאחדו...
מהכירות אישית עם אי אלו שמחזיקים קראוון ונוהגים להתנחל בסלאמס האילתי אני יכול להעיד שמדובר על קייטנים בעלי אמצעים שזו צורת הבילוי המועדפת עליהם.
קראוונים שמשמשים כפתרון דיור בארץ הם עדיין נדירים

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

Asaf-a
31-07-17, 22:38
כתמיד פניני החוכמה של דרור הם קרובים יותר לאמת.

ישראל היא במקום השני במדד אי חלוקה שוויונית של הכנסה, רק אחרי ארה"ב. רק שבארה"ב מגורים בקרוואן זה דבר מסודר ומאורגן, מעל 5% מבתי האב בארה"ב זה קרוואנים או בלשון המקום trailer parks. עם מקומות מסודרים ותשתיות, כן זה משמש כתחליף זול לאלה שאין יכולת לבית אחר או בוחרים לגור ככה.

סביר להניח שכאן הרשויות יתעוררו רק לאחר שיקרה אסון כלשהו בערי הקרוואנים שיקומו. והם קמים, בעיקר מחוסר ברירה של דיירי המקומות האלה.
אם בשלב זה הם מוצאים מקום קרוב לים, כל הכבוד להם שיהנו, הים של כולם, לא רק של בעלי הממון שגרים קו ראשון לים.התלבלבתם קצת, הים של כולנו, בשכונת הקארוונים המדוברת בבריונות נכסו לעצמם הים לתקופות ארוכות במקום לבוא למספר ימים סביר לחופשה ותו לא.

בפרקטיקה לא ניתן להגיע לשם עם רכב אחר או לשבת על החוף עם שמשייה ומחצלת כי הכל תפוס וכל קארוואן על הפריפריה שלו תופס קטע רחב, ככה זה שהחוק לא נעקף ברצינות ובשלב הבא תתמודד עם דיירים שיושבים שם תקופה ארוכה. והנראות של האיזור בהחלט הדרדרה.

IlanHadar
31-07-17, 22:46
אסף,

אני מכיר טוב את המקום.

היכן אתה רוצה שיהיו? בדשא בפארק הירקון, שם יעיפו אותם מייד, אין להם היכן ללכת באמת, אין מקומות מוסדרים.

כמו שכתבתי, בסוף הרשויות יתעוררו, בינתיים החזק זוכה בנוף לים.

KOOKE
31-07-17, 22:51
דרור, ביליתי כמה וכמה ערבים על המרפסת של חבר בהתיישבות הקרוואנים של חוף הצוק. ערבים שכללו שיחות עם בעלי קרוואנים רבים כולל מי שמכונה בהומור ״ראש הוועד״ שלהם. בחור שבקיא היטב בקהילת בעלי הקרוואנים שגדלה וצןמחת כאן בארץ.

אתה בוודאות טועה. רוב רובם של בעלי הקרוואנים בארץ הם בעלי אמצעים ועבורם זו מעין יחדת נופש / שיטת חופשה חדשה לחודשי הקיץ. בודדים שבבודדים מתגוררים בקרוואן דרך קבע מחוסר אמצעים למגורים אחרים.

כעובדה- תעשה סיבוב באותו המקום בחורף והרי זה פלא אין שם כמעט אף קרוואן...

רבים מבעלי הקרוואנים שם אפילו מרוויחים די הרבה כסף על השכרת הקרוואן כיחידת נופש על הים דרך אתרי אינטרנט כמו אר. בי. אנד בי.

בעלי הקרוואנים כאן בארץ שנוהגים כך ומתנחלים לכל הקיץ על חופי הארץ מבלי לדאוג לפיגוע הסביבתי שהם יוצרים, בלי תשתיות מתאימות, בלי פינוי ביוב וזבל מסודרים ובלי שום סדר ואירגון ועוד בשטחים ציבוריים שמיועדים לציבור הרחב מהלי לשלם על כך אגורה לאף גורם או לרשות המקומית הם בעיני לא פחות עברייני בנייה ומיטרד לציבור הרחב מאותה אצולת ממון שכה שנוא עלייך ואשר בונה על חוף הים מגדלי יוקרה.

ולא זה לא נאמר מתוך התיפיפות, אלו גם אלו לא אהובים עלי במיוחד.

אתה בהחלט צודק בדבר אחד זו מדינה אימפוטנטית שכמו בכל תחום ותחום גם בעניין תרבות הקרוואנים המתפתחת אינה עושה דבר ואינה מפעילה שום סמכות שילטונית להסדרת העניין בצורה מסודרת והקמת חניוני קרוואנים מסודרים בכל מקום.

Asaf-a
31-07-17, 23:31
אסף,

אני מכיר טוב את המקום.

היכן אתה רוצה שיהיו? בדשא בפארק הירקון, שם יעיפו אותם מייד, אין להם היכן ללכת באמת, אין מקומות מוסדרים.

כמו שכתבתי, בסוף הרשויות יתעוררו, בינתיים החזק זוכה בנוף לים.אילן, באותה מידה ואופי טיעון אתה חושב שצריך היה לאפשר למאהל בשדרות רוטשילד תל אביב להישאר בשם מצוקות מחירי הדיור?

IlanHadar
31-07-17, 23:43
האמת אסף, הדרך היחידה להשיג משהו במדינה היא על ידי כך שבעלי הממון סובלים, אז מישהו מתקשר למישהו ויש פתרונות.

אם המאהל היה מוקם באיזה חור נידח כנראה הוא עדיין היה שם.

דרור ברלי
01-08-17, 09:48
אין לי מושג לגבי אילת.

אני יודע שבחוף הצוק (ובעוד מקומות) יש כמה וכמה קרוואנים ומוטורהומים שנראים יותר כמו פתרון דיור מצ'וקמק ולא כמו יחידת נופש אטרקטיבית במיוחד שמישהו מכם היה מעוניין לשכור. הם עומדים למעלה בחניון החולי, צמוד לגדר. לא יודע למי הם חוסמים את הים אבל בטוח שסי אנד סאן חוסם יותר ים ונוף ואוויר מהם.

אבל בסי אנד סאן ושאר פרוייקטי יוקרה על קו המים לא רק בת''א, מתגוררים בעלי ממון שמסוגלים לממן את טובי הפרקליטים שינהלו עבורם מאבקים משפטיים ארוכים ויקרים ואני לא רואה איך מישהו יעז להגיד להם מילה ולהסתבך איתם.

מחאת האוהלים התמקמה בשדרות רוטשילד כדי לזעזע ולהפריע בעין. פינו אותם משם צ'יק-צ'ק ובלי חוכמות.
לעומת זאת יש מאהל במשולש ארלוזורוב כבר יותר משש שנים ואף אחד לא מתעניין מה קורה שם. תנאים של עולם שלישי, רביעי וחמישי. אם זה היה מתחת לחלונות של המיליונרים כל העסק היה מפונה לכל הרוחות.

מדינת ישראל יצרה מצוקת דיור ויוקר מחיה מתוכננים היטב. כמו בעוד שרשורים כאן בהם אני שופך את המררה שלי על המדינה הזו - כי זו אותה שיטה. קופת האוצר והמקורבים אליה הרוויחו מזה.

ואלה התוצאות.

קרוואנים ומוטורהומים כפתרונות דיור מאוד מקובלים בעיני ואני מסכים שזה צריך להיות מוסדר. כן, בגלל עניינים כמו תברואה וגם בגלל אסתטיקה - אם משהו נראה כמו סלאמס הוא כנראה סלאמס. מצד שני לא יכול להיות שהמדינה תתעלם מבעיה שהיא בעצמה יצרה.

boaz avrahami
01-08-17, 10:37
לא רק האוצר הרוויח ממחירי הדיור

בעלי הנכסים הרוויחו המון.

משקיעים ישראלים וזרים הרוויחו המון.

פנסיונרים שהשקיעו בדירות הרוויחו המון ( גם בעליית המחיר וגם בעושק הצעירים צרכני השכירות).

משהמחיר גבוה יש בעיה להוזיל בחדות כי זה יפגע ביציבות הפיננסית של הבנקים שנתנו הלוואות כנגד שיעבוד שווי הנכסים שעשויים להיות שווים פחות.

בקיצור, הרוב חוגגים את ההתיקרות על התחת של הצעירים וחסרי הדיור

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

asypeer
01-08-17, 13:12
את המאהל בארלוזורוב פינו לאחרונה כדי לאפשר את עבודות הרכבת הקלה, למפונים נמצאו פתרונות דיור והוצעה עזרה בחזרה למסלול החיים הרגיל. לא כולם השתלבו בחזרה, שילוב של בעיות נפשיות ותקציבים.

דרור ברלי
02-08-17, 12:55
זה יהיה מאוד מפתיע אם מי שנאלץ לחיות במאהל המצחין ההוא בארלוזורוב במשך 5-6 שנים לא יפתח בעיות נפשיות.

asypeer
03-08-17, 10:30
קשקוש, המקום הזה ריכז הזויים ובטלנים שהעדיפו את זה על הרחוב. חלקם כבר היו מוכרים לרווחה. מים וחשמל על חשבון הברון, לוקיישן לא רע והרבה מקום לזבל שלהם,אמריקה.
הגרעין המקורי אכן היה מורכב ממחוסרי דיור מהמחאה בקיץ 2010, אבל הם לא שם כבר ממזמן.

Asaf-a
03-08-17, 11:38
אם נחזור לנושא הכותרת בחוף הדרומי באילת, לאחר שפגשתי מספר חברים מקומיים ושאלתי אותם להלן התשובות:
כמעט כל הקארוואנים שממזרח לכביש קרי צמודים לים הם של עסקים קטנים מקומיים המשכירים לנופשים, סטייל איר בי אנד בי, ואכן בעיה כי פרקטית נישלו את קטע החוף מהציבור, נושא התשתית בעייתי עקב המים השחורים והאפורים ולא מסודר ואין חוק וכנראה ביטוח, רק דמיינו את סבך חוטי הגנרטורים שנמתחים בין קראוונים לרוחב הדרך אל הגנרטור שנעול לעמודי התאורה לאורך הכביש. כנראה ראש העיר חושש להתעסק איתם משלל סיבות.

רוב הקארוואנים שממערב לכביש הם פתרון דיור, וגם שם נושא התשתית בעייתי והסכנות בהתאם.

ועוד לא דיברנו על הניראות שמפריעה לא רק ליפי הנפש שביננו.

זה המקרה של חוסר נחישות בפיקוח בתחילת הדרך גרמה לגולם שקם על יוצרו, תראו כמה שנים לקח לסדר את נושא הרוכלים בטיילת אילת, כנראה שבגזרת הקראוונים יש תשלומים מתחת לשולחן לפקחים ומעליהם כדי לשמן המערכת.

boaz avrahami
03-08-17, 12:15
אני מכיר משהו אחר.
ממזרח חונים כשהם מאוכלסים.
גם עסקים וגם פרטיים.
ממערב חונים באחסנה ויש שם לרוב מי ששומר עליהם כשבעליהם לא באילת.

פתרונות דיור יש שם לפי מה שהבנתי ממש בודדים

אגב, יש שם פיקוח.
מי שנמצא באותו המקום תקופה מסויימת מקבל אזהרה.
כנל גם לא מאוישים.
יש שם גם אילתים שפורשים לעצמם בית קיט כזה על החוף

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

oferc
05-08-17, 00:36
מעניין ,שבוע הבא אני באלת אקפוץ לראות את זה.

הלוואי שהרשויות היו מפתחות את הנושא ומקצות חניונים עם חשמל ומים , הרי מה הבעיה באילת להקצות שטחים בין מלון אורכידאה ומלון הנסיכה על הכורכר מעבר לכביש (לא על החוף) לתחום מקומות + חיבורי חשמל ומדחנים תחומים במספר ימים לכל קראוון.
גם כל השטח שממזרח להרודס וקניון הקרח יכול להיות חניון קראוונים ענק.

אנחנו יכולים להתעצבן על מספר קראוונים שחנו באילת , קל לנו לשכוח איך העסקנים ובתי המלון חטפו לנו את החופים , אתמול ביקרתי בטבריה ורוב החופים סביב הכינרת שייכים למלונות ולקיבוצים , החוק שאוסר בניה עד 200 מטר מהחוף בוטל ובונים שוב על החופים בכנרת , השנה נחנכו 2 מלונות חדשים סביב הכינרת (יו בוטיק וסטאי) ,ומלונות אחרים מקבלים אישור להתפתח לגובה( מלון חוף רון מתחדש בקומות נוספות ממש על אחד החופים היפים ביותר בכינרת) , בנוסף סיפרו לי על קבלן עשיר בטבריה שקיבל חוף מתנה מעירית טבריה במקום לשלם לו חוב ענק על תשתיות שביצע עבור עיריית טבריה הוא קיבל את אחד החופים היפים ביותר בכינרת , הבחור בנה לעצמו חוף פרטי ומעגן לסירות שלו , מדשאה לאירועים , הוא ובני משפחתו מבלים שם בשבתות אני הייתי רק יכול לחלום על פנינה כזאת (ואין פה שום קשר לכסף).

Asaf-a
05-08-17, 00:56
אין ספק, פתרון שמאפשר קמפינג פרטי למספר מוגבל של ימים ותשתית חשמל מים וביוב יהיה אידאלי.

הבעיה היא עם שאר פרופילי המשתמשים, העסקי וההתנחלותי.

asafk
05-08-17, 11:31
בסך הכל צריך לקחת 20 ש״ח ללילה. זה יהפוך את ההתנחלות ללא משתלמת.
אבל ליבי עם אלו שמגורים בואן הם פתרון דיור עבורם. הם באמת נהנים מהחופש שבמגורים האלטרנטיביים ולחלקם אין ברירה. גם הם צריכים פתרון מוסדר ולא בהכרח באתר תיירות שיימנע מהחניון שלהם מלהיראות כמו סלאמס.

אסף.

דור אריאל
03-09-17, 18:01
אם נחזור לנושא הכותרת בחוף הדרומי באילת, לאחר שפגשתי מספר חברים מקומיים ושאלתי אותם להלן התשובות:
כמעט כל הקארוואנים שממזרח לכביש קרי צמודים לים הם של עסקים קטנים מקומיים המשכירים לנופשים, סטייל איר בי אנד בי, ואכן בעיה כי פרקטית נישלו את קטע החוף מהציבור, נושא התשתית בעייתי עקב המים השחורים והאפורים ולא מסודר ואין חוק וכנראה ביטוח, רק דמיינו את סבך חוטי הגנרטורים שנמתחים בין קראוונים לרוחב הדרך אל הגנרטור שנעול לעמודי התאורה לאורך הכביש. כנראה ראש העיר חושש להתעסק איתם משלל סיבות.

רוב הקארוואנים שממערב לכביש הם פתרון דיור, וגם שם נושא התשתית בעייתי והסכנות בהתאם.

ועוד לא דיברנו על הניראות שמפריעה לא רק ליפי הנפש שביננו.

זה המקרה של חוסר נחישות בפיקוח בתחילת הדרך גרמה לגולם שקם על יוצרו, תראו כמה שנים לקח לסדר את נושא הרוכלים בטיילת אילת, כנראה שבגזרת הקראוונים יש תשלומים מתחת לשולחן לפקחים ומעליהם כדי לשמן המערכת.

הייתי עכשיו באיזור שבועיים מילואים,
גם מה שאני הבנתי מהמקומיים שרוב מי שממזרח לכביש הם של עסקים ( או עסקי קרוואנים באילת או חברות פרטיות שמחזיקות את הקרוואנים כסוג של ת"ש לעובדים )
למרות שבמשך השבוע רובם ריקים העיריה לא מעיזה לפנות אותם ,

מה שהיא כן מעיזה לעשות זה לחלק דוחות ב 6 בבוקר בשבת לזוג שהלך לראות את הזריחה מהחוף..
( נכון שהסיבה היא שלא יחנו שם מי שעוברים לטאבה אבל אפשר להגביל את האיסור חניה לשעה אחת לדוגמא בין 0300-0400 )

בקטע שבין סנובה למלון הנסיכה אסור לחנות מ 23:00 עד 0700

116547

Asaf-a
03-09-17, 20:27
בנושא של מנהל ציבורי תקין באיזור אילת, זה אחד מאיזורי אקס טריטורי בישראל... יש חוקים ויש חוקים..

גם זה לאחר שיחה עם המקומיים..

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

דור אריאל
03-09-17, 21:30
ברוב העיריות מנהל ציבורי מושחת אבל אם זה למשל בעפולה או נצרת זה מעניין רק את התושבים

לאילת מגיעים מאות אלפי תיירים ( כולל ישראלים בשנה ) וכל שחיתות משפיעה על השהות שם ואת חלקם מבריחה מהעיר..

-->