PDA

צפייה בגרסה מלאה : איסור כניסת רכבי דיזל ישנים למרכז ירושלים

dudu
31-07-17, 08:07
http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4969928,00.html

כפי שפורסם יש כוונה לאסור כניסת רכבי דיזל בני 12 ומעלה למרכז העיר ירושלים החל מ2018.
מהלך זה מצטרף להחלטה להגביל רכבי דיזל בחיפה, וסביר שת"א וסביבותיה יצטרפו ליוזמה בעתיד.
האכיפה תתבצע ע"י מצלמות חכמות שכבר בחלקן פרוסות ברחבי העיר, המצלמות יודעות לזהות לוחיות זיהוי ולהצליב במהירות מול שלל מאגרים.
רכב שיזוהה נכנס לאזור האסור יזכה בקנס.

המטרה המוצהרת היא צמצום זיהום האוויר במרכז העיר - מטרה ראויה אבל...

כמה שאלות:

רכבי דיזל מזהמים? הרי יש לנו מערכת מכוני רישוי נשכנית שאחת ל12/6 חודשים בודקת את הרכבים.
מדובר בפגיעה בקניין של ציבור רחב מאוד,מוניות, משאיות, טנדרים של קבלנים קטנים וכו'. הם יאלצו למכור במחירי הפסד ולקנות רכבים חדשים ויקרים מי יפצה אותם? חמי למשל קנה טנדר טויוטה חדש בשנת 2008 (אחרי שהטנדר הקודם נגנב לאחר 14 שנים בבעלותו) מתוך כוונה להחזיק בו לנצח לכן גם שילם את המחיר ששילם כעת יאלץ למכור בהפסד ולקנות חדש יקר ומיותר.
מה לגבי אלו (כמוני) שבאופן חד צדדי המדינה מחליטה להגביל את הקף השימוש המותר ברכב הפרטי שלהם? האם לא יהיה זה הוגן לפצות בגין זאת? אם בצמצום אגרות או בהצעה הוגנת לגריטה?
מדוע לא להציע אפשרות לבדיקה מחמירה יותר לרכבים המיושנים שבכל זאת רוצים להגיע למרכזי הערים?

בשורה התחתונה בעוד כמה חודשים כנראה שהתחביב שלי יהיה יקר הרבה יותר מצד אחד
מצד שני השוק יוצף בטנדרים שלא יוכלו להימכר במחיר מלא מפני שהשימוש בהם מוגבל.

דרור ברלי
31-07-17, 14:07
זה לא רעיון ישראלי.
זה עובד כבר בכמה ערים גדולות בעולם.
כמובן שבחו''ל המדינות מציעה לאזרחים חלופות הוגנות ויעילות - החל בתחבורה ציבורית מפותחת ונוחה וכלה במיסים נמוכים בהרבה על מכוניות חדשות.
וכמובן כמקובל בישראל אין ולא יהיו חלופות מעשיות לרכב פרטי - לא בצורת תחבורה ציבורית ולא בהקלות מיסוי. המדינה מכריחה אותך להשתמש ברכב על מנת לנוע אל ובתוך הערים ואז גם מענישה אותך על זה. וזאת משום שענף הרכב הינו יצרן ההכנסות ממיסים הגדול ביותר לקופת המדינה.

כמובן שהכל יתבצע בשיטת הפרד ומשול הישנה והטובה. יספרו להמון הנבער שזה נעשה על מנת ''להילחם בזיהום האוויר'' וימכרו לו שמי שנוסע ברכב ישן ומזהם הוא אויב הציבור ולכן יש להצר את צעדיו. כאשר בפועל רוב מחזיקי הרכב הישן עושים זאת רק בשל חוסר יכולת כלכלית לרכוש רכב חדש. הסיבה האמיתית לכל זה היא כמובן כסף. השלטון רוצה להכריח את הציבור להחליף מכוניות בקצב גבוה יותר = כדי לייצר עוד הכנסה למדינה מכספי גזל המיסים.

ומה שהכי קורע זה שדווקא הציבור מהמעמד הסוציו-אקונומי הנמוך יותר, זה שנוהג ברכב ישן ואין לו יכולת לרכוש רכב חדש, הוא בדיוק אותו הציבור שתומך באש ובמים בשלטון הרע שמתעמר בו. וככל שיתעמר בו יותר - כך תגדל ההערצה והסגידה של הערב-רב של מטומטמים רפי-שכל לאותו שלטון.

מה אפשר לעשות כנגד עוולות שכאלה? בדרכים דמוקרטיות וחוקיות - ממש לא הרבה.
אי אפשר לעצור את השיטה הדורסנית הזו בדרכי נועם או בדיבורים. רק במעשים. והמבין יבין.
יש מדינות שבהן הציבור לא חושש לצאת לרחובות ושם אולי קצת יותר קשה לפוליטיקאים להעביר החלטות שפוגעות בחלק גדול מהציבור.

אליקו63
31-07-17, 17:44
בוא נרגע עם ה"ערב רב רפי שכל".. מהלכים כמו האמור לעיל מובלים לצערינו על ידי שני צדדי השלטון.. לא שייך לצאת באמירה כזו על ציבור שלם, במיוחד כשהציבור הזה הוא מסתבר הרוב במדינה.

ד ו ר ו ן
31-07-17, 19:28
ומה שהכי קורע זה שדווקא הציבור מהמעמד הסוציו-אקונומי הנמוך יותר, זה שנוהג ברכב ישן ואין לו יכולת לרכוש רכב חדש,
כל שכבת העסקים הקטנים של מרכז העיר..

דרור ברלי
31-07-17, 19:29
1. זה שהציבור הזה הוא רוב - לא עושה אותו פחות מטומטם או פחות רפה-שכל.

2. צעד כל כך דרסטי כמו הגבלות תנועה לכלי רכב מסויימים זו פגיעה קשה ואנושה בציבור גדול שידו אינה משגת כלי רכב חדש ויקר יותר. פגיעה כזו צריכה להתאזן על ידי סוג כלשהו של פיצוי או תחליף - אבל תשכח מזה. כאן לא אירופה. כאן יודעים להרביץ חזק במקל אבל לא נותנים גזר. אפילו לא גזר גמדי. אפילו לא קוביות גזר עם אפונה. אין בכלל גזר. רק מקל גדול.

3. וכמובן - מי שמוחץ ומועך להנאתו את מעוטי היכולת הוא זה שנערץ עליהם כל כך וככל שיכביד את ידו - כך יעריצוהו יותר.

ועכשיו תגיד לי שהם לא רפי שכל רק כי הם הרוב?..... אם זה לא היה כל כך עצוב זה היה קורע מצחוק.

דרור ברלי
31-07-17, 20:03
וברצינות - אם היו מכריזים שמרכז העיר סגור לרכב ללא הבדלי דת, גזע, מין, שנת ייצור והעדפת דלק (בנזין או סולר) ומותר רק לכוחות בטחון/חירום, תחבורה ציבורית ודו-גלגליים, עוד הייתי יכול להבין איכשהו. זו אולי היתה וואחד גזירה - אבל שווה לכולם. בלי להבדיל בין עניים ועשירים.
האויר היה נקי בהרבה. הצירים היו מתפנים לטובת תחבורה ציבורית והשירות שהיא נותנת היה משתפר לאין ערוך.

אבל מה עושים כאן? תמשיך להיכנס לעיר, להיתקע בפקק ולחפש לשווא אחרי חנייה. רק עם רכב חדש שמכניס 120% מס לקופת האוצר. אהה - הוא פחות מזהם. פחות מזהם זה נפלא - אבל המכה לכיס קשה מנשוא. רבים לא יוכלו להרשות לעצמם - אז הם מודרים החוצה?....

ומה עם פיצוי?...
הקלה או פטור ממס על רכב חדש?....
תחבורה ציבורית משופרת?....

זיבי. בחלומות הלילה.

לכן אני מזכיר את הרגלי ההצבעה של הערב-רב.
כי הערב-רב הזה, קשה היום, הוא תמיד הקורבן האוטומטי של החזירים מקריית הממשלה.
בכל מדינה נורמלית ההמונים האלה היו באים חשבון בקלפי עם השלטון הרע. אבל לא אצלנו.
במדינה פחות נורמלית ציבור גדול שמודר החוצה ללא פתרון היה יוצא לרחובות ומראה לשלטון את נחת זרועו. כן. באלימות קשה. אבל לא אצלנו.

וואלה - לנוכח המציאות הזו אם אני הייתי פקיד ממשלתי או קובע מדיניות גם אני הייתי מכביד את היד ומייסר בשוטים ובעקרבים.
כי הערב-רב הוכיח שזו הדרך וזו השיטה לקנות את ליבו. כי הם לא יוצאים לרחוב ולא שורפים משרד ממשלתי ותחנת משטרה ולא משליכים פקידי שלטון מחלונות משרדיהם בקומה העשירית.
הם כמו כבשים מפוחדות. מרכינות ראש בפני השוחט פן יבעט להן בתחת. אז אפשר לדרוך עליהם עוד ועוד. והם כמו אוטומטים ימשיכו להצביע כמו תמיד.

העיקר שהם רוב. היידה שרה.

dudu
31-07-17, 21:09
מילא אם היו נותנים התראה של כמה שנים מראש אולי הייתי בוחר רכב אחר. קניתי את הרכב לפני שנה וחצי, אני משקיע כסף ומאמץ כדי שאוכל להנות ממנו בשנים הקרובות ופתאום מתקבלת החלטה שכזו והנה הלך הכסף ואין מי שלוקח אחריות. מעבר לזה שאין ממש תחבורה ציבורית אמינה ויעילה בתוך ירושלים ובעיקר אל ומירושלים לישובים סביבה. מתוכננים עוד 2 או 3 קווי רכבת קלה שאולי יעזרו להתנהל בעיר אך במקרה הטוב הקווים יופעלו בעוד כמה שנים ואילו הגבלת התנועה כבר בעוד מספר חודשים.

Sent from my SM-J710F using Tapatalk

טל חסיד
31-07-17, 22:03
לא הבנתם מה שדרור כותב רק בקצרה: הראיס שלנו רוצה את כל המסריחים עם דיזל הישנים האלה שלא יבאו עליו הביתה.!
הוא רוצה רק ריח טוב של היברידי.... אהההה וגם בלי רעשששש.

טל

asafk
31-07-17, 23:41
ונשאלת השאלה אם מישהו מהמגיבים באמת קרא עד הסוף ולפני שזעק שדופקים את החלשים בלי שום פיצוי הבין שיש כוונה להתקין מסנני חלקיקים במימון (חלקי? מלא?) של המדינה שאיתו יהיה מותר שוב להיכנס לעיר?

אסף.

יונתןמצפה
31-07-17, 23:58
אסף אני קראתי. ותהיתי מי משווק את אותם מסנני חלקיקים ואיך מתקבלים להיות לוביסט שלו. אה, וגם האם זה באמת יעיל ואיך זה ישפיע על האוטו.
תהיתי כאמור, אין לי באמת תשובות.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

polar bear
01-08-17, 00:48
זה אמנם Yנט , אבל מן הסתם המציאות לא רחוקה ממה שכתוב שם.

לשאלות של פות"ש - בדיקות הזיהום הן יחסיות, ז"א אף אחד לא מצפה שרכב בתקן דרכמה יתן תוצאות של יורו . אבא שלך לא יצטרך למכור את הטנדר כיוון שהוא מצויד { או אמור להיות } במערכת מספיק מתקדמת.

לקחת קשה את ההגבלה המטורפת של לא להסתובב במרכז ירושלים ובשתים שלוש שכונות חרדיות עם הדיזל המיושן שלך. במקומך אני היתי אומר תודה. עדיף לשים את האוטו בכניסה לעיר וללכת ברגל או באוטובוס. רבים וטובים עושים את זה כבר היום.

לא מציעים בדיקה מחמירה אלה סבסוד על מסנן חלקיקים, שזה באמת צריך לברר - האם כל יצרן ימכור או שיהיה איזה מאכער מרכזי שיגזור קופון. וכמה יסבסדו.

asafk
01-08-17, 03:01
גם בהנחה הלא בלתי סבירה שיהיו שני מעכרים מתוכם אחד חבר מרכז ואחד בן דוד של חבר מרכז שייזכו במכרז ויגזרו קופון ממכירת מסנני חלקיקים.... עדיין זה סוג של פתרון סביר עבור רכבי הסעות משאיות קלות ואולי גם על אנשי הברלינגו שמתפרנסים ממלאכות שונות שמחייבות אותם להיכנס לעיר ברכב.
אם זה סבסוד מלא אז בכלל טוב. וגם אם לא תהיה מן הסתם עלות שאולי קשה לבלוע בסך אלפי שקלים אבל מצד שני מי שזה מה שמזיז לו את הפרנסה לכיוון ההפסדי אולי לא זאת בטמת הבעיה שלו.

אסף.

ד ו ר ו ן
01-08-17, 08:07
לא אתפלא אם הפרסומים הם הגישוש לבדיקת תגובות הציבור למהלך.

דרור ברלי
01-08-17, 08:31
לא אתפלא אם הפרסומים הם הגישוש לבדיקת תגובות הציבור למהלך.

ממתי תגובות הציבור באמת נחשבות או מזיזות משהו לחבר'ה האלה?...
הציבור אדיש ועייף ושום גזירה חדשה כבר לא משפיעה על הרגלי ההצבעה שלו. השלטון מנצל את זה ללא ספק.

נראה לכם שיממנו לכם מסנני חלקיקים?.... שיממנו לכם משהו בכלל?.....
תגידו לי, נולדתם אתמול?..... התחלקתם על השכל?.....
מישהו מימן לכך וסטים צהובים שנכפו עליכם באמצעות ''דני יסדר''? לא היה לכם אכפת כי וסט צהוב עולה ''רק'' 30 שקל או 20 שקל.
כמה תאונות זה מנע? אי אפשר לדעת אם בכלל. אבל מישהו מקורב עשה על זה מכה גדולה ויפה. זה כבר בטוח.

רשמית השלטון מצהיר שהוא עומד לעשות משהו בעד אוויר נקי יותר ואם זה היה באמת כך הרי שזה היה נפלא.
אבל כולכם יודעים שזה לא כך.
הרי מטרת כל מיני צעדים כאלה היא שמישהו ירוויח כסף - המדינה וכמובן אלה שמקורבים לצלחתה.

אני רק משתאה לנוכח הקלות הבלתי נסבלת שבה ציבור אדיש, אפילו כאן, מוכן לקבל שאכן דברים יתנהלו באמצעות מאכערים ומקורבים שבמקרה - רק במקרה כמובן - הם חברי מרכז של מפלגת השלטון או סתם חברים של מישהו מהמיניסטרים. זה לא מדאיג אתכם. העיקר שהאוויר יהיה נקי (בחלומות)?...
להזכיר - פרשת הצוללות עדיין לא הגיעה אפילו לחצי הדרך אבל כבר עכשיו רוב הציבור איבד ריכוז ועניין מה באמת קרה שם. אני מבטיח לכם שכל מיני פרוייקטי עיוועים מהסוג הזה עשויים באותה מתכונת ממש.

dudu
01-08-17, 10:55
המסננים מיועדים לתחבורה ציבורית ולציי רכב כפתרון ביניים עד להחלפת הרכבים. מדובר בפלסתר לסתימת פיות של המוסדיים החזקים שבעלות נמוכה יחסית יוכלו להמשיך ברכבים הישנים עד להחלפה הלא מאוד רחוקה. קבלנים קטנים ופרטיים לא יוכלו להיכנס לעיר. אני עובד במרכז העיר ולעיתים קרובות נדרש להגיע למוסדות שונים שכולם במרכז, היות ואני גר מחוץ לעיר ואין תחבורה ציבורית הגיונית ואין מקומות חניה שיאפשרו החלפה, הפיתרון היחיד יהיה להחליף את הרכב. להבדיל מגוש דן מי שגר מחוץ לירושלים או אפילו בשכונות המרוחקות ממרכז העיר לא יכול להיות תלוי בתחבורה הציבורית אלא אם הוא שייך לאחד המגזרים שלא לחוץ להגיע לעבודה למשל.

מוני אורבך
01-08-17, 11:18
איכות אוויר והסביבה לא מדאיגה אתכם?!
יש המון דיבורים בשרשור הזה על הרעות החולות ועל איך מקפחים את החלשים ועוד ועוד.
ומה עם איכות האוויר ?! זה סתם נושא פלצני של צפונבונים??

כדאי לרגע להתעורר ולהריח את האוויר, הוא מסריח, חזק.
דיזלים ישנים גורמים להרבה מאוד זיהום אוויר, ומהסוג הרע ביותר.
הרבה יותר גרוע ממנועי בנזין.
אז עדיף פשוט להתעלם ולחכות שיעבור מעצמו, זה לא יעבור, ממש לא.
אז אפשר להתווכח היכן להתחיל ואם יש אופציות או אין, אבל הנושא עצמו חשוב מאוד וצריך לעלות אותו לראש הכותרות.

בחיפה זה עבד, במשך שנים המפעלים הכימיים צפצפו על כולם וזהמו וזהמו.
המגמה נשתנתה, זה לא לקח לא שנה ולא שנתים אבל זה עבוד.
הצעדים הללו מעלים למודעות את נושא איכות האוויר והסביבה, ויוצרים אווירה של איכות הסביבה חשובה.

יטענו שלמה להחיל דווקה בדיזלים, למה לא ללכת ישר למזהמים הגדולים ?!
כי קשה להתחיל עם חברה חזקה, חיבים לייצר את האווירה הפולטית המתאימה ושלב שלב להכניע אותם.
לא מאמנים? זה קרה וקורה בחיפה.

asafk
01-08-17, 12:01
דרור אל תטעה. לא חייבים להיות בעד או נגד מהלך (״גזירה״ לשיטתך) כדי לדרוש שמי שמציג את הנושא יעשה זאת בצורה מלאה כולל הצגת המקל והגזר.

היכן נכתב שמסנני החלקיקים יהיו רק לרכב ציבורי?

אני אגב מאוד אמביוולנטי בעניין. מצד אחד זה חשוב. לונדון היא דוגמה פנטסטית לאוויר מזוהם מגעיל ומסריח לפני ואוויר די נקי אחרי החלת חוקי הגודש והתנורים.
מצד שני שתי המכוניות שרשומות על שמי הן רכבי אספנות אחד דיזל בתקן דרכמה כמו שנכתב קודם (אהבתי) והשני בנזין אפילו בלי egr.

אסף.

ד ו ר ו ן
01-08-17, 13:19
ממתי תגובות הציבור באמת נחשבות או מזיזות משהו לחבר'ה האלה?...
מאד משנה.. לא הכיוון שאתה חשבת אלא בגודל ״דא את האויב״, הכנות מול מה להתמודד מראש.

דרור ברלי
01-08-17, 13:34
אכן. לונדון היא דוגמה פנטסטית.
מי שיכול לשלם את אגרת הגודש היקרה (כ-60 פאונד ליום לרכב אם אני לא טועה) נכנס וממשיך לצפצף. כמובן שאלה העשירים ברולס-רויס פנטום ובבנטלים ובמרצדסים הגדולים ובפורשאים. כולן מכוניות חסכוניות ונקיות כמובן שפולטות פרפרים ועלעלי פרחים כחלחלים.
לכל היתר לא אכפת בכלל כי יש עבורם פתרונות מצויינים בדמות תחבורה ציבורית שאפשר רק לקנא בה. התחבורה הציבורית בלונדון כל כך יעילה עד שלהיכנס לעיר עם רכב זה פשוט טימטום. ביזבוז של כסף וזמן.

המזהמים הכי גדולים הם האוטובוסים והתחבורה האווירית. אוטובוסים חשמליים או מונעי מימן הם פתרונות מצויינים שנמצאים כבר מעבר לפתחנו. אבל אין כרגע שום פתרון לפליטה של מנועי סילון.
בינתים הכי קל להתלבש על האזרחים ולפגוע גם בפרנסתם. מצד אחד לא לתת להם שום חלופה, מצד שני להכריח אותם לבזבז כסף ולרכוש כלי רכב חדשים במחיר מנופח שמפמפמים את הקופה בכספי מיסים ומצד שלישי להמשיך לפקוק למוות את מרכזי הערים.

זיהום אויר?..... בדיוק כמו תאונות דרכים - נראה לך מוני שזה באמת מעניין שם מישהו למעלה?... כל עוד הקופה מצלצלת הכל בסדר מבחינתם.

asafk
01-08-17, 14:35
בפעם האחרונה שהייתי בלונדון לפני משהו כמו 9 שנים זה היה פחות מ10 פאונד ליום ופטור מלא לתושבים או מכוניות היברידיות. מצד שני אם לא הייתי חייב לא הייתי מנסה בכלל. התחבורה הציבורית מצויינת.

אסף.

- - - Updated - - -

ולגבי לא לתת שום חלופה - נראה שאם יש סיבסוד של מסנני חלקיקים זו חלופה ראויה. השאלה היא אם זה באמת קיים וזמין לכל ברלינגו והיילקס או רק לאוטובוסים ורכבי הסעות.

אסף.

dudu
01-08-17, 17:16
צימצום זיהום האוויר זה חשוב אין ספק.
יהיה סיוע להתקנת מסננים- 10 מליון ש"ח שמתוכם 2.2 לאוטובוסים. מה אחוז הסיוע לרכב ? מה עלות המסנן ההתקנה והבדיקה? לכמה רכבים זה יספיק?
בהתחלה פורסם שהתקנה תחול על רכבים בני יותר מ12- בהחלטת הממשלה מדובר על תקן יורו4.
ניתן היה להבין שגם רכבים חדשים יוגבלו כשיגיעו לגיל 12.
עדיין שבישראל רכב חדש עולה כמעט כפול ממחירו באירופה בגלל מיסוי מטורף. רכבים בישראל נשארים על הכביש עשרות שנים וגם רכבים ישנים יחסית נמכרים בשוק היד שניה במחירים גבוהים ביחס לגילם - החלטה כזו היא בעייתית. ראוי היה להוריד את המיסוי ולהגביל את גיל הרכבים כך כולם היו מרווחים רכבים זולים יותר בטוחים יותר ומזהמים פחות. במקום זאת המדינה מחליטה להגיע לקצה שרשרת המזון וללחוץ רק עוד קצת ולמטרה טובה.

איל מ
01-08-17, 17:33
כמה זה קנס כזה?
אולי אפשר לשים מעטפה עם חסכון ל"אגרה", ליד המעטפה עם החסכון לרשהט"ג.

דרור ברלי
01-08-17, 17:39
אתה יודע כמה מעטפות חסכון כבר יש?
עכשיו עוד אחת?...............

polar bear
01-08-17, 21:25
תשמע דודו, בכל חוק יש את מי שנידפק ממש, ע"פ דבריך אתה כזה. אני לא מזלזל חלילה, אבל תבין שהרוב - אדיש לתקנה הזו. אם בגלל שאין לו גרוטאה, ואם בגלל שהוא לא מגיע לירושלים בכלל ולצנטרום בפרט. אני אגב, מאד שמח על תקנות מסוג זה שמכריחות חברה כמו זו שאני עובד בה להשבית גרוטאות שסיוט לנהוג בהן .

אי לא יודע מאיפה המידע שלך, אם תחשוף מקורות יהיה יותר קל.

זה שאתה מתיחס בשלילה להמרה של זמן שרירותי של 12 שנים למדד אמיתי של זיהום אוויר - תקן יורו4, מוזר בעיני. זה דווקא חיובי ומראה על חשיבה אמיתית { כמו למשל למנוע עליה למתקן שעשועים ע"פ גודל ולא ע"פ גיל }

ועלה פה שוב ושוב ענין האוטובוסים - אין חברת תבורה ציבורית עם אוטובוס בגיל הזה. יש כל מני חברות של אחים ובני דודים שכן מחזיקות, ומצידי שיתקעו להם. לא צריך להחנק בגללם.

הכריכה של מלחמה בזיהום האוויר במיסוי על כלי רכב היא סוג של דמגוגגיה, כיוון שבצורה כזו לא יזוז כלום. אם תחכה לדבר מסוים שיקרה על מנת לפעול בתחום אחר, לא תגיע לשום מקום. דיבורים על הורדת מחירים דרסטית הם יפים , אבל כשהפקידים יושבים על זה באמת הם מבינים שהורדה קיצונית תגרום כזה זעזוע למשק שהם מפחדים לבצע. ובצדק. המטומטמים שהיו בשלטון לפני המטומטמים של היום דאגו לזה יפה מאד.

חנן-ג'יפולוג
02-08-17, 00:11
בשלב מסוים בהיסטוריה גם בעלי הסוסים והכלבים נדפקו, וכבר לא יכלו לאפשר ליקיריהם לחרבן חופשי ברחבי העיר. לאזרחים אחרים זה איפשר להסתובב בעיר עם פחות חרא על סוליות הנעליים.
העולם משתנה, ולפחות במובנים מסוימים, זה טוב.

הח.מ. נוהג בהיילקס 95 ובאיוניק היברידי.

boaz avrahami
02-08-17, 00:48
כשאראה שוטר פרש מנקה את אחרי הסוס שלו שחירבן בעיר יהיה לי יותר קל להבין אולי את התקנה הזו [emoji4]
בשלב זה אני רואה מדי פעם ערימות שהם משאירים בזלזול

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

dudu
02-08-17, 10:18
המקור הראשון היה באמת עיתונות מקומית שלא דייקה בפרטים.
בהמשך מצאתי את החלטת הממשלה (http://www.pmo.gov.il/Secretary/GovDecisions/2017/Pages/des2683.aspx) עצמה.
חלק מהכסף מיועד בוודאות לחברות תחבורה ציבורית.
אגד ,אגד תעבורה והחברה לפיתוח גוש עציון הן המזהמות העיקריות. (http://www.sviva.gov.il/InfoServices/NewsAndEvents/MessageDoverAndNews/Pages/2017/july2017/rating-of-companies-with-the-most-polluting-vehicle-fleets-2016.aspx)
אני מבין שיהיו מעט נפגעים והמון מרוויחים מהשיפור באיכות האוויר (גם אני).
ומעט הכעס שיש לי הוא על ההתנהלות.
בשורה התחתונה שינויים צריכים להעשות למרות שלפעמים זה קצת כואב.

עכשיו בשרשור אחר צריך לברר איזה רכב עם מנוע בתקן יורו 4 הכי קרוב לתקציב ולצרכים שלי.

dudu
18-08-17, 16:57
ירושלים תשמש רק כפיילוט?

http://envforum.co.il/verdict/%d7%91%d7%a7%d7%a8%d7%95%d7%91-%d7%aa%d7%97%d7%95%d7%9c-%d7%97%d7%95%d7%91%d7%94-%d7%9c%d7%94%d7%aa%d7%a7%d7%a0%d7%aa-%d7%9e%d7%a1%d7%a0%d7%a0%d7%99-%d7%97%d7%9c%d7%a7%d7%99%d7%a7%d7%99%d7% 9d-%d7%91/

-->