PDA

צפייה בגרסה מלאה : הצילו, מת הרוורס (גיר T4)

עירא
27-08-03, 08:44
אתמול בלילה, בעודי בבסיס המילואים שלי (תמונות בקרוב) החלטתי להחליף שמן מנוע (לא צבאי) לקראת יציאה למסלול קצר היום. הכל הלך בסדר, על הדרך מילאתי מים ברדיאטור ואחרי שסיימתי עם השטויות החלטתי משום מה להוסיף שמן גם בגיר (יש לי לפעמים רעש כשאני לוחץ על המצמד) הגיר שלי אחרי בדיקות רבות אני מניח שהוא T4. בצד שמאל יש פתח ניקוז ומעליו קצת יש בורג נוסף (למדידת גובה וגם להוספת שמן) בצד השני למעלה יש בורג דיי גדול שברגע של חולשה החלטתי שהוא הפתח מילוי, הוצאתי אותו (וכאן הבנתי שהקשר בינו לבין מילוי הוא דיי מיקרי מפני שזה בורג עם חריטה אחרי ההברגה). (בשלב זה הוספתי שמן וראיתי שממש לא חסר
) אחרי שהחזרתי אותו למקומו הכל עבד טוב חוץ מהעובדה הפשוטה שאין רוורס.\
מיסיתי לפתוח את הגיר מלמעלה לראות האם קפץ אחד המשלבים לא הצלחתי מפני שהמכסה של הגיר צריך לנוע או קדימה או אחורה, קדימה הוא נתקע בהאזינג ואחורה הוא נתקע בברזל שלו עצמו.
אי לכך ובהתאם לזאת אני תקוע אם הג'יפ איי שם לייד ים המלח. (היום אני אמור לסוע ליחידה ולהשתחרר)
עזרה בבקשה,
על סף יאוש לאחר לילה ללא שינה.
עירא

נמרוד
27-08-03, 08:59
אוי ויי....
עירא, קודם כל, חייך, אכלת אותה :)

לפי התיאור המדוייק שלך, הבורג שהוצאת הוא אכן הציר של מזלג שילוב הרברס... וזה אומר שהמזלג נפל פנימה, ואני לא רואה שום ברירה אלא לפתוח את המכסה העליון של הגיר, ולהחזיר מצב לקדמותו.

השאלה היחידה היא האם אתה יכול לסוע בינתיים עם הג'יפ, להשתחרר והביתה...הרי קדימה אפשר לסוע וזה מה שחשוב. אני באמת לא יודע. יכול להיות שאין בעייה, אבל יכול להיות שהמזלג שחופשי עכשיו יפגע באיזה גלגל שיניים ויעשה לך סמטוחה שלמה מהגיר... בעייה.

איפה אתה משרת? בגדוד הר-נבו במקרה? דחוף את המניאק לסדנא, אני בטוח שהחברה יעזרו לך לפרק את הגיר. אם אתה באחד המוצבים, תצטרך להסתדר לבד...

עירא
27-08-03, 09:57
הבעייה העיקרית היא לפתוח את המכסה העליון של הגיר, כדי לפתוח אותו חייבים למשוך אותו קדימה ואז להרים, הבעייה היחידה שיש שם האוזינג שקצת נתקע. נראה לי שחא תיהיה לי ברירה אלא להוריד גיר (אף פעם עוד לא עשיתי את זה אבל תמיד יש פעם ראשונה :lol: ) ורק אז להחזיר את המזלג למקומו.
טיפים?

עירא
27-08-03, 09:59
ודרך אגב, לא בגדוד.
אני משרת במקום הכי יפה בעולם
ע מ י ע ז!
דרך אגב יש מסלול יפיפה שעובר דרך הבסיס ויש לו עבירות לא פשוטה בכלל.

נמרוד
27-08-03, 10:03
אתה צריך ספר, או לפחות שרטוט של החלקים... ותזהר לא להפיל שום דבר פנימה!

עירא
27-08-03, 10:17
חיפשתי קצת ולא מצאתי ברשת, יש הצעות?
בלי קשר לפירוק של הגיר עצמו, ההורדה שלו תתבצע כיצד?

נמרוד
27-08-03, 10:30
עירא, מצאתי שרטוט פיצוץ אבל באיכות נמוכה מאד:
http://www.tellico4x4.com/images/omix/t44.gif

כפי שאתה רואה, בגיר הזה בניגוד לT176 , מכסה ידית ההילוכים אינו המכסה של הגיר. בשביל להוריד את המכסה, אין ברירה, ואתה חייב להוריד גיר. זה סיפור רציני, ואני לא חושב שכדאי לך לקחת את הסיכון של הסתבכות נוספת... אתה לא רוצה להתקע בראש הר עמיעז, אמנם עם הנוף היפה בעולם, אבל עם ג'יפ מפורק... אתה עלול לקפוץ למטה :lol:

עצתי, ואולי אחרים פה יחלקו עלי - Cut your losses. תשתמש בביטוח הגרירה, קח את הג'יפ הביתה למקום מסודר. תעשה את העבודה כשתהיה רגוע, אחרי שתלמד את הנושא, עם עזרה.

עירא
27-08-03, 10:34
אמנם יש ביטוח גרירה אבל אף גרר לא יבוא להציל אותי מפה.
חשבתי על אופצייה ליסוע איתו לערד מרחק של 40 ד' נסיעה ולהכניס אותו לאיזה מוסך של בדואי שיעשה את העבודה
דבר אחרון כמה עולה גיר חדש?

עירא
27-08-03, 11:57
אני דיי חייב לקבל החלטה בחצי שעה הקרובה.
לדעתכם, נסיעה במצב הנוכחי למוסך תגמור את הגיר?
זמן שייקח +- לפרק את הגיר מהג'יפ (אין לי פה לא ליפט או בור)
אם התשובה ל-א' היא כן, כמה עולה גיר (משומש מן הסתם)
תודה
עירא

ניר ל
27-08-03, 13:34
לא,
אל תנסה לפרק את הגיר ואל תנסה לנסוע אתו אם יש חלק משוחרר ששוחה בשמן.
כמו שנמרוד הציע - תזמין גרר ותפרק את הגיר בבית.
אם תנסה לנסוע ככה, או שהמזלג המשוחרר יכנס בין הגגש"ים או שגג"ש הרוורס יחליט להשתלב בשלב כלשהו. בכל מקרה סבירות שואפת ל 100 אחוז שתפוצץ את הגיר ותאלץ ממילא להזמין גרר.
גיר יעלה לך סביב 1200 ש"ח.

עירא
27-08-03, 19:05
טוב דו"ח מצב,
הנה הגיר:
http://imgsrv.pic4u.co.il/124b9ba7a2bf4169e6451c91bf143270020000.a spx
הראש של הגיר:
http://imgsrv.pic4u.co.il/124b9bc3508e6697ff4769b8a97bd790020000.a spx
וההפתעות שמצאתי בתחתית הגיר:
http://imgsrv.pic4u.co.il/124b9b5da257980c444c2483fb0f4940020000

אני כרגע הולך למשוך את הג'יפ בעזרת ג'יפ אחר שביל של 14 ק"מ ואח"כ ממסי.
(ניסיתי לסגור אותו חזרה אבל לא כל כך הצלחתי)
Wish me luck.
עירא

-->