PDA

צפייה בגרסה מלאה : צמיגים 33 = שבירת מכלולים

שאולי
13-12-05, 22:58
קראתי את השרשור של תומר על נסיעת מבחן בסופה עם צמיגים 33 , אז הנה הסיפור שלי
אני עם סופה כבר מספר שנים , ובמשך השנים הללו שברתי ציריות שלוש פעמים, ומאז שהחלפתי לציריות מחוזקות לא נשבר יותר כלום עד ש........
לפני מספר חודשים עליתי לצמיגים 33 , בטיול רגוע במדבר יהודה בעליה מנחל ערוגות הסתבר שהנעילה האחורית לא עובדת , מה שבדיעבד הסתבר שהיא שבורה , בהמשך הטיול במעלה עוזי שוב האוטו לא עולה ( כולה מעלה עוזי ) קצת יותר גז ו.......נשבר הטרנספר , חולצתי החוצה וחזרתי על גרר.הוחלף טרנספר וחזרנו לחיים
שישי שבת האחרונים , שוב טיול רגוע שברגועים , נחל אמציהו , ציר המעיינות , מואה , בשמים , נקרות . ביציאה מנחל נקרות מדרגונת קלה כולם מכירים עולה ללא גז ו...שובר צלב.
קורה, מחליפים ,ממשיכים ,לא הרבה ,מעלה דקלים ( כולה מעלה דקלים ) מתיישר מול המדרגה מעלה בעדינות שני גלגלים קדמיים , מעט גז ו ..........נשבר עוד טרנספר :oops:
מה ???
צירוף מקרים, נהג על הפנים,אוטו על הפנים???
מאחר ואני מכיר גם אותי וגם את האוטו שלי ,ואני לא מאמין בצירופי מקרים, המסקנה שלי היא , חייבים יחסי העברה נמוכים יותר וטרנספר מחוזק.
נמרוד בטח יחלוק עלי ויספר שבארה"ב כולם נוסעים על צמיגים 35 עם יחסי העברה רגילים , אולי..............אצלי זה לא עובד!!!!
אני נשברתי , כבר השגתי טרנספר 242 מחוזק , כבר השגתי 4,10 קדמיים קומפלט ,כולל קייס מתאים ,וכולל מיסבים ,מחזירי שמן ,וכו'
אני מחפש 4,10 לסרן אחורי וזהו
רק בריאות
שאולי

six 4 life
13-12-05, 23:23
יש פיתרון יותר טוב בשבילך

טרנספר דנה 300 , ו FLIP KIT כדי לסובב אותו לביצה בצד ימין.

בכללי
מכלולי ההינע של הסופה עדינים מאוד עד כדי בחילה, החל מקורונה פניון וכלה בטרנספר.

בהצלחה בהמשך.

-ארז 8) -

נמרוד
14-12-05, 10:10
בכללי
מכלולי ההינע של הסופה עדינים מאוד עד כדי בחילה, החל מקורונה פניון וכלה בטרנספר.

-ארז 8) -

לא נכון. קודם כל לסופה יש יחסי העברה קצרים יותר משל סיקס, וחוץ מזה הקורונה פיניון חזקים יותר במידה משמעותית בסרן הקדמי בגלל כיוון הסיבוב. בסרן האחורי בוודאי שאין הבדל אם מדובר על D44 ועל אחת כמה וכמה בסופה עם D60...

שאולי, אין מה להגיד מול הנסיון שלך מלבד זה שיש נסיון של אנשים עם 33 על סופות וסיקסים גם בארץ. ציריות קדמיות זה אפשר להגיד משהו צפוי, אבל שני טרנספרים? מעניין מאד. תמשיך לעדכן אותנו.

AvigdorAharon
14-12-05, 11:53
אני רוצה להוסיף נתון אחד ששאולי לא כתב:
אתה נוסע עם נעילה קדמית וללא נעילה אחורית, אולי זה משפיע?

אביגדור

six 4 life
14-12-05, 12:49
לא נכון. קודם כל לסופה יש יחסי העברה קצרים יותר משל סיקס, וחוץ מזה הקורונה פיניון חזקים יותר במידה משמעותית בסרן הקדמי בגלל כיוון הסיבוב.

מקבל את מה שאתה אומר- על הנייר.
בפועל- המצב שונה לגמרי. סופות מפוצצות קורונה פניון כל שני וחמישי, והרבה מהן גם עם 31 ולא 33, ובלי שהנהג מופרע.
בניגוד אליהן- אני בקושי שומע אם בכלל על קורונה פניון מפוצצים בCJ, ואני כרגע מדבר רק על CJ עם 33. המקסימום שCJ שובר עם 33 זה צלב, וגם זה אם הנהג ממש מוכשר וניסה לדחוף קיר ברוורס.

בסרן האחורי בוודאי שאין הבדל אם מדובר על D44 ועל אחת כמה וכמה בסופה עם D60...

על זה אין ויכוח, סרן זהה, וה 60 הוא חתיכת פנינה. אוברקיל מבורך :twisted: .

-ארז 8) -

נמרוד
14-12-05, 13:12
[quote=נמרוד]

בפועל- המצב שונה לגמרי. סופות מפוצצות קורונה פניון כל שני וחמישי, והרבה מהן גם עם 31 ולא 33, ובלי שהנהג מופרע.
בניגוד אליהן- אני בקושי שומע אם בכלל על קורונה פניון מפוצצים בCJ, ואני כרגע מדבר רק על CJ עם 33. המקסימום שCJ שובר עם 33 זה צלב, וגם זה אם הנהג ממש מוכשר וניסה לדחוף קיר ברוורס.
-

ארז, אתה מכיר את המשל של "זבוב בלי רגליים לא שומע"?

six 4 life
14-12-05, 13:29
האמת שלא
אבל בכל אופן, נתונים זה יפה. מה קורה בפועל, לא תמיד תואם.
כשאני כותב על CJ על 33 עם מערכת הינע סטנדרטית לחלוטין ללא שום חיזוק, שנוסע בכל שטח ולא שובר- זה לא מהערכות, ניחושים, או סטטיסטיקה...

כנ"ל טחינת קורונה ופניון בסופה.
כל מה שהיה צריך זה הקפצת גלגל קטנטונת.

-ארז 8) -

AvigdorAharon
14-12-05, 13:33
הרשו לי להגיב במקומו של שאולי:
אצלו הסרן האחורי הוא DANA44 כך שאין עניין בסוגיה הזו.

מניסיוני, לא שמעתי על אף אחד ש"פיצץ" קורונה ופניון בסופה או ב CJ (למעט רכבי תחרויות).
ההבדל הגדול בין סופה ו CJ הוא המנוע ודוושת הדלק.
לחיצה על דוושת הדלק בסופה מעבירה הרבה יותר כח לגלגלים מאשר ב CJ סטנדרטי.

אבל במקרה של שאולי, לא זה המקרה.

למה שני טרנספרים החזירו נשמתם לבורא? האם זה בגלל הסרן הקדמי הנעול והאחורי הפתוח?

אביגדור

חנן-ג'יפולוג
14-12-05, 13:34
כשאני כותב על CJ על 33 עם מערכת הינע סטנדרטית לחלוטין ללא שום חיזוק, שנוסע בכל שטח ולא שובר- זה לא מהערכות, ניחושים, או סטטיסטיקה...

כשאתה כותב על מקרה בודד, או כמה מקרים, ומסיק מזה על הכלל, זה בדיוק סטטיסטיקה, שנעשה בה שימוש בצורה פגומה.

נמרוד
14-12-05, 13:41
חשבתי שאתה לא מכיר.

המשל הוא על פרופסור אחד, לא משנה מאיזו עדה, שהתעסק בחרקים. הוא אילף זבוב להגיב לפקודה - "קפוץ!" הזבוב היה מנתר באוויר.

הוריד לזבוב רגל אחת. נתן פקודה - "קפוץ!" - קופץ בלי בעייה.

הוריד עוד רגל, "קפוץ!" - שום בעייה.

... אחרי ארבע רגליים לזבוב כבר היתה בעייה, אבל הוא היה זבוב טוב, וקפץ.

גם עם הרגל האחרונה, הזבוב שמע את הפקודה וקפץ מיד.

הוריד את הרגל השישית, "קפוץ!" - הזבוב לא זז. הביא מגאפון - "קפוץ!" לא זז. ניסה באנגלית, בערבית, בפולנית - הזבוב לא זז מילימטר.

רשם מסקנה במחברת המעבדה - "זבוב בלי רגליים לא שומע".

עד כאן המשל.

הנמשל - שיש עובדות, ויש תיאוריה, וכדי להגיע למסקנות נכונות צריך לחבר בינהן עם מחשבה. מה שאתה מתאר אגב, זה גם לא בדיוק עובדות - זה תצפיות שלך. בוא תפרט קצת יותר מי, מה, עוד נתונים כמו מה יחסי ההעברה ואם הם הוחלפו מה ידוע על איכות העבודה, ועל כמה כלי רכב בכלל מבוסס המדגם שלך? כמה סיקסים שמחזיקים וכמה פעמים ראית סופה טוחנת קורונה פיניון? ואיך אתה יודע שהנזק רגעי ולא כתוצאה מבלאי מוקדם?

זאביק
14-12-05, 13:43
אני מקרה בודד (לא מתיימר לייצג שום דבר מלבד עצמי),

כבר שנה וחצי עם צמיגי 33" על סופה, נעולה קדימה אחורה, ציריה קצרה קדמים מחוזקת, ויחסי העברה מקוריים.
הסופה נסעה מעט מאוד בשנה וחצי האחרונות, בכביש ובשטח (לצערי) ,
אבל כל נסיעה היא לטיול, חלקם בעבירות קשה, חלקם בקטעים מאוד קשים (כמו לגרור את הדיפנדר של ארז במעלה עלייה דרדרתית),
מלבד צלב בציריה שקיבל חופש ונאבה שקיבלה חופש (שניהם הוחלפו, הצלב מייד, הנאבה לאחר זמן מה),
אין בעיות, אין שבירות . . .

שוב, מקרה יחיד. מייצג ? לא יודע, אבל עוד אחד למקרים ש-33" לוקח בלי יחסי העברה.

מאיר רוטברג
14-12-05, 13:53
סליחה אבל האמת??? אתה מדבר שטויות במיץ
לקחת נקודת מבט צרה מאוד ומשם עשית השלכה על כל העולם ואישתו!!!!!

אני לא מכיר נהג סביר ששובר עשירית ממה שאתה מתאר
איזה עשירית אחד חלקי מאה .

רק מי שמתפרע שובר קרונפניון וכו ' ראה ערך ויסלח לי חברי kook

כל החברה פה כולל הבוגדים שעברו להיילקס נסעו ביחד מאות ואלפי קילומטרים
בשטחים קשים מאוד ,וכל השאר........
לא מכיר מי שבר את הנ"ל לפי תאוריך ,

קח לדוגמא את חברי דרור ברלי , בכוונה לא נתתי את עצמי כדוגמא,שלא יגידו חוסר אוביקטיביות

הסופה אצלו 6 שנים,רכב יום יומי כולל טיולי שטח ,וטיולי עבירות,

בחייך, הרכב הזה בנוי נכון לנהג הנכון

tayrie
14-12-05, 14:14
רק מי שמתפרע שובר קרונפניון וכו ' ראה ערך ויסלח לי חברי kook

לא הייתי מביא את המקרה הזה בתור דוג' , שבוע לפני בוצע כיוון קורונה - פינ' וזאת היתה אחת הנסיעות הראשונות , וזה קרה בכביש ב2X4 ...(שלמה ידייק יותר בפרטים)

דרור ברלי
14-12-05, 15:14
קח לדוגמא את חברי דרור ברלי , בכוונה לא נתתי את עצמי כדוגמא,שלא יגידו חוסר אוביקטיביות

למה אתה מלכלך?...

למה 6 שנים ולא 7?....

6 שנים אני מכיר אותך ומבוטח אצלך....

שבע שנים בלי לשבור כלום. עם שתי נעילות. נוסע ביום-יום, ועושה הרבה שטח.
היום הוחלפו לראשונה צלבים בדריישאפט קדמי. 11 שנה הם החזיקו, רבותי.

אין מה לעשות. זה חרא של אוטו.
בימי הסיקסים שלי, שאהבתי אותם אהבת נפש, הייתי מחליף בחצי שנה אותה כמות חלפים שהסופה הזו צרכה בשבע שנים.

הקיצור - ידידינו סיקס-פור-לייף, צא ולמד.

מאיר רוטברג
14-12-05, 15:25

למה אתה מלכלך?...

למה 6 שנים ולא 7?....מתנצל!!!!!

6 שנים אני מכיר אותך ומבוטח אצלך..רק 6? נראה כמו נצח :lol: ..

שבע שנים בלי לשבור כלום. עם שתי נעילות. נוסע ביום-יום, ועושה הרבה שטח.
היום הוחלפו לראשונה צלבים בדריישאפט קדמי. 11 שנה הם החזיקו, רבותי.טפו טפו טפו

אין מה לעשות. זה חרא של אוטו.
בימי הסיקסים שלי, שאהבתי אותם אהבת נפש, הייתי מחליף בחצי שנה אותה כמות חלפים שהסופה הזו צרכה בשבע שנים.

נמרוד
14-12-05, 15:32

ובגלל שלמדת שנים על סיקסים ועשית כל טעות אפשרית, אתה מסוגל להחזיק סופה במשך שבע שנים בצורה מושלמת. לא בגלל שיש איזשהם הבדלים ברכבים (צלב זה צלב, דיפרנציאל זה דיפרנציאל) אלא בגלל הנסיון והמחשבה תחילה.

AvigdorAharon
14-12-05, 16:14
דרור, אתה עם "33?

הדיון החל על נסיון מר בסופה עם 33 ולא על 31.

אביגדור

דרור ברלי
15-12-05, 12:50
אני על 31 כרגע, אני גם בדעה שצמיג 33 מעמיס על מערכות הרכב וגורם לבלאי מוגדל ומהיר, ושהגדלת צמיגים "תמימה" צריכה להיעשות רק לאחר החלפת ציריות קדמיות ויחסי העברה. מה שמכפיל ויותר את ההוצאה הכספית. אבל. האבל כאן מאוד גדול.

מה ששאולי מתאר הוא חריג. יוצא דופן. אין לי מושג איך הוא נוהג, אבל אני מתאר לעצמי שאם הוא אומר שהוא נוהג בעדינות זה אכן כך. בכל מקרה, לשבור טרנספר אחרי טרנספר רק בגלל צמיג 33? לא נראה לי.
מספיק בעלי סופות עם צמיגי 33 לא נתקלים בבעיות כאלה.

ועם כל הכבוד לסיקסים ולטעויות הנהיגה, הסיקסים פשוט התקילו אותי בהרבה יותר צרות. אהבתי אותם, אבל לא אהבתי לפוצץ כספים, ואחרי הפעמים הראשונות התחלתי להיזהר יותר. הסיקס השני כבר היה הרבה יותר אמין, אבל בגדול - השבירות המשיכו.
כשרכשתי את הסופה, התכוננתי נפשית להמשך הסאגה, כאילו מה? בתכל'ס זה הרי צריך להיות אותו דבר, רק עם חמישה הילוכים, הזרקה ומזגן. בניתי על המשך הביקורים התכופים אצל ינוביץ' ואצל ד"ר ג'יפ, אבל הסופה התגלתה כסרט אחר לגמרי. הופתעתי לטובה.
התחושה הכללית היא שהסופה יותר מוצקה ומדויקת, שיש בה הרבה פחות חופשים. זה בעיקר הגיל וההיסטוריה, נכון. אבל כבר הסכמנו שמכוניות לא משתבחות עם השנים. אפילו לא טויוטות.

יפתח
15-12-05, 14:45
לאחר שלוש שנים עם סוומפארים 33" בסופה נעולה קדימה אחורה, לא קרה אפילו פעם אחת של שבירת ציריות טרנספרים או כל דבר אחר.

מאיר רוטברג
15-12-05, 17:14
אני חוזר ואומר הבעיה היא ברגל ימין של הנהג

Tomer
15-12-05, 22:00
דרך אגב איך אני יכול לבדוק אם יש לי ציריה או צלב מחוזקים בסופה ?

ניר ל
15-12-05, 22:16
דרך אגב איך אני יכול לבדוק אם יש לי ציריה או צלב מחוזקים בסופה ?

תמדוד את קוטר הכוסיות של הצלב צ"ל 27 מ"מ או 30 מ"מ.

ניר ל
15-12-05, 22:22
שאולי,
מה זאת אומרת "נשבר הטרנספר" ? תן תיאור יותר מדוייק של מה נשבר.
הבעיה יכולה להיות ממקור שונה לגמרי, כמו המקרים שבהם גזרתי צלבים לאחר התקנת דיפ' מוגבל החלקה מקדימה - אחרי הפעם השניה פתחתי ספר ומצאתי כי המוסך שהרכיב את הנעילה ושיפץ את הסרן "שכח" להרכיב מייסב בתוך הספינדל. מאז כבר שנים שכלום לא נשבר גם עם נעילה מלאה, גם עם נעילה קדמית בלבד וגם עם 33".

שאולי
16-12-05, 20:50
שלום
נשבר הטרנספר , הכוונה שנגזר הציר המרכזי

shay1
16-12-05, 21:11
אחרי שלוש וחצי שנים עם סופה עם נעילה אחורית , יחסי העברה סטנדרטיים
צמיגים 32' [ רגל ימין עצבנית ] ולא שברתי כלום .
נו טוב פעם אחת שברתי צלב ביאיר אבל הצלב היה ישן ודפוק מלכתחילה והתפלתי שהוא החזיק עד אז

-->