PDA

צפייה בגרסה מלאה : ה׳עצומה׳ ... לא יודע להחליט

גיא
07-08-17, 16:23
אני מאד אמביבלנטי (ככה כותבים את זה?)
בנושא .. מצד אחד. מה קרה ? אתה לא יכול להתנדב בלי כל השופוני ? אםצאתה בא .. תבוא. אם לא אז תעזוב אותנו באמא׳שך.

מצד שני. הנה בן אדם שמנסה להקים את הקבוצת הלחץ/הלובי שבועז היה רוצה שתהיה ...

אולי כדאי להצטרף אליו למרות שאני לא בקטע של נצנצים ...

מה אתם חושבים ?

https://www.facebook.com/israel.oring/posts/902176986606725

Sent from my iPhone using Tapatalk

דרור ברלי
07-08-17, 17:44
מה יש להחליט כאן?

להתנדב או לא?...
לשפר את הג'יפ או לא?...

מה הג'ינג'י בדיוק רוצה?....
הוא חושב שאם הוא מתנדב אז צריך לאפשר לו לפנים משורת הדין לבצע בג'יפ שלו דברים שאסורים על פי החוק?...
עם כל הכבוד להתנדבויות שלו ויש הרבה כבוד - לצערו הוא עדיין לא רכב משטרה או צבא. הוא כפוף לחוק כמו כולם. מה שאסור לי ולך אסור גם לו.
ואם קשה לו או לא מתאים לו להתנדב ככה?... אז שלא יתנדב. לא מכריחים. גם אני מתנגד כמו הג'ינג'י לכל החוקים והתקנות המיותרים והפוגעניים האלה אבל אני חושב שמקובל שמי שמתנדב בדרך כלל לא מציב תנאים.

בכלל אולי היה ראוי שכל מיני חמורים קופצים בראש יפסיקו קצת עם אובססיית ההתנדבות לביצוע כל מיני עבודות ותפקידים שבאחריות רשויות המדינה ושהיה ראוי שיבוצעו על ידי אנשים שזה מקצועם - כי נזקי ההתנדבות גדולים מתועלתה. ובראשם - מוסדות המדינה הנצלניים מתרגלים לא לעשות דבר כי יש אזרחים טמבלים שמתנדבים ומבצעים את התפקיד במקום המדינה. זה עקום והזוי.

איל מ
07-08-17, 18:24
מצד אחד דרור צודק שזהו תפקיד המדינה ושלא צריך להיות קשר בין מה שאני עושה עם הג'יפ לבין מה מותר או אסור לי להתקין.
מצד שני יש כאן בנאדם שתורם ומרגיש שמשתינים עליו. (דעות רבות ודומות לשלו נכתבו גם כאן לא פעם), כך שאפשר להבין מה מניע אותו לכתוב כך.
העצומה עצמה לא רצינית וחבל.
עוד רעיון, אפשר לקבוע תבחינים לפיהם מותר להתקין כל מיני דברים על הרכב כתלות בצורך לטובת יחידות חילוץ כאלה או אחרות.
(כתבתי את זה וישר אני גם כותב את מה שהרבה כאן יקפצו ויגידו, שזה סתם יהיה פתח למאעכרים ורמאים. וכל זאת, בלי להביע דעה אם יחידות כאלו זה טוב או רע).

דרור ברלי
08-08-17, 09:34
תאמין לי איל, לבי אל הג'ינג'י.
הוא משקיע ותורם מכספו וזמנו היקר ומרגיש שמשתינים עליו?
האמת העירומה היא שהמדינה המזויינת הזו משתינה בקשת על כולנו. על כל הג'יפאים.
רודפים אותנו בכבישים ובמכוני הרישוי אבל כשקורה משהו - שלג בירושלים או מישהו שהלך לאיבוד וכל המערכת נתפסת עם המכנסיים למטה - הם מיד זועקים ומייבבים שנבוא לעזור.

זה למה ההתנדבויות שלי לא קשורות לג'יפ וכשאני יוצא איתו לחלץ ולעזור למישהו זה בדרך כלל לחברים שתקועים או משהו דומה ולא במסגרת התנדבותית רשמית. מערכות השלטון המתועבות של מדינת ישראל לא ראויות לזמנו היקר של הג'יפ שלי או שאבזבז עבורן אפילו ליטר אחד של דלק. יש מספיק גני ילדים ובתי אבות וגופים ומוסדות שאפשר להתנדב ולעזור להם מכל הלב גם בלי להגיע עם ג'יפ גדול ומפחיד עם זרקורים וכננות וצ'קלקות ואקדח שתקוע בחגורה וכובע אוסטרלי מעור מעל לארשת פנים קשוחה והרבה עוונטא - וכל מי שהרמז הזה לא מספיק לו שיחשוב על זה שוב.

יש היום לא מעט גופים שמסתמכים על התנדבות של ג'יפאים וכבר השתרשה התפיסה (העקומה לדעתי) שאם יש לך ג'יפ אתה מוכרח להתנדב לפחות באיזו עמותה למען ילדים ג'ינג'ים וכבר יצא לי להכיר כמה חבר'ה שזה כל עולמם שאחרי שהכרנו ולחצנו יד ישר שאלו אותי איפה אני מתנדב. אלה אנשים טובים עם הרבה רצון טוב שבגלל שאני בכל זאת מכבד אותם, אגדיר אותם בעדינות כ''טרחנים''.
יותר מזה, מערכות שלמות במדינה שהיו אמורות להתבסס על כוח אדם מקצועי - מתקיימות רק על מתנדבים. זה אולי מחמם את הלב אבל עמוק בפנים כולנו יודעים שזה לא רציני ולא מקצועי. וברור לי שכל מיני מתנדבי יחפ''צ וחילוץ למיניהם יזדעקו למה אני מלכלך על עבודת הקודש שלהם וזה לא כך - אני מפרגן ומעריך אותם. רק סבור שעצם ההתנדבות זה אישור למערכת להמשיך בדרכה הנלוזה ולהפנות את התקציבים שלה לדברים אחרים.

כל המגילה הזו לא סותרת דבר אחד שראוי שכולם - כולל הג'ינג'י - יזכרו טוב טוב.
אף אחד לא פטור מציות לחוק.
גם לא המתנדבים. גם לא הג'ינג'י.
החוק רע ומטופש - אני מסכים! אבל זה החוק.
מה שהג'ינג'י בעצם רוצה זה שיתייחסו לרכב שלו כמו לרכב משטרה או צבא ויאשרו לו לבצע על דעת עצמו התקנות ושינויים שאסורים ברכב אזרחי רגיל.
אז זה לא יעבוד. ולכן העצומה שלו לא תחזיק מים גם אם אני מסכים איתו ומבין אותו ותומך בו.
ירצה - יתנדב. לא ירצה - לא יתנדב. את החוק זה לא ישנה.

andy.shaked
08-08-17, 12:11
עצם האיומים גורם לי להירתע מהצטרפות לקבוצה.
זה נכון שהתקינה פה מוגזמת וצריך לנסות לשנות אותה.
מכאן ועד לתחושת רדיפה הפערים גדולים.
פתאום כולם רוצים שיאפשרו להם פליקרים וכריזה כאילו הם ניידת בתפקיד.

תחושת ה" אני מתנדב, אז מגיע לי" היא מגעילה בדיוק כמו הסלוגן הראשון שלהם "ג'יפאי מתנדב הוא לא עבריין"
אם אני לא מתנדב אבל הגבהתי את הג'יפ 2 אינץ, אני כן עבריין?

yogibear
08-08-17, 12:35
.

אף אחד לא פטור מציות לחוק.

החוק רע ומטופש - אני מסכים! אבל זה החוק.
את החוק זה לא ישנה.

החוק רע. רע לכל אוהבי השטח. אכן, חובת הציות לחוק גוברת על חובת המרמור המתסכלת רבים מאיתנו ... ולמרות זאת ...החוק נרשם בידי פקידים. הלחץ לשינוי חוק כזה או אחר בא מהציבור או המגזר עליו החוק "מעיק". ככל שיהא לחץ ציבורי גדול יותר אולי ורק אולי זה יוביל לשינוי מקווה שאני לא חי באוטופיה, אולם מהיכרותי את משרד התחבורע, הרשעוי ושות' מותר לחלום לשינוי מיוחל.
מאידך, ככל שיהיו מתנדבים המקריבים את רכבם \זמנם \ ומרצם למען פעולה שהממסד אמור לבצע, השינוי המיוחל לא יתבצע.
אישית, ממתין ולא חוזר ל 4*4 בדיוק בגלל אותה שטות.

yoni_0000
08-08-17, 15:22
יש הרבה בדבריו של הג'ינג'י ולטעמי התסכול מוצדק.
אותו רכב ואותו אדם שהתנדב לנוחיות הרשויות רכבו פתאום מסוכן ושייך לעבריין.

נכון, יש חוק, אבל היה מעיין סטטוס קוו שנשבר בשנים האחרונות ("ג'יפוקליפסה"). מי שלא היה מגזים, היה נוסע יחסית בראש שקט... נכנס למעין תחום אפור.

בשלב כלשהו הופר הסטטוס קוו ואז תחושת הרדיפה גדלה... אז לשנות את החוק זה קשה, אבל את האכיפה בהחלט אפשר להקל.. בדיוק כמו שאם תסע 2 קמ"ש מעל המהירות המותרת אתה "עבריין", אבל בחיאת.. מי ידבר איתך.

גיא
08-08-17, 15:45
מה שלי אישית מפריע זה ה׳מגיע לי׳
כשאני מתנדב אני מתנדב. וזהו. כשלא בא לי אז אני לא מתנדב רק בשביל התעודה.
אבל אני כן מבין את היתרונות בכוח הכמותי וההתאחדות.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yogibear
08-08-17, 19:25
גיא ...
זה לא עניין "המגיע לי"- ממש לא. גם אני מתנדב להרכיב ילדים על האופנועים שלי ולא רוצה שום תמורה בדמות הפחתת ביטוח שקורע לי ת'צורה כל שנה מחדש ולא צריך לספר לך שביטוח שנתי שלי זה הגבהה בג'יפ שלך...
יש כאן דיסוננס בין מה שג'יפאי "שרוף" משקיע ברכבו בין אם זו הגבהה של " 1 או "5 .. בשני המקרים הושקע כסף ולא מעט. הרשויות העלימו עין במשך שנים כי זה משהו בתחום האפור. למיטב הבנתי, ואשמח אם תעמיד אותי על טעותי, יום אחד התעורר מָאן דְּהוּא והחליט שטורפים את הקלפים. אנשים מושקעים ברכבים בעשרות אלפי ש"ח ואפשר שהכל ילך לטמיון, לא משום שהרכב אינו בטיחותי, אלא משום שככה החליט מישהו.
אז במקום לרדוף את הג'יפאים ביום ולבקש עזרתם בלילה, כדאי להקשיב למצוקה שמשדר הבחור לא רק מפיו אלא מפיהם של רבים וטובים, ולשנות את החוק שגם אם תעשה הגבהה של" 200 והרכב יעמוד בבדיקה מסויימת שתקבע ע"פ פרמטרים הנהוגים בניכר (אוסטרליה\ארה"ב\ניו זילנד\ איסלנד :rolleyes: וכו' ) הרכב יורשה לעלות לכביש.
היום זו הגבהה, מחר צמיגים, ואחר כך כננות, והשד יודע מה...

שמע .. עברתי את זה עם האופנועים והביטוח. נותנים לגופים הללו אצבע, ובסוף בולעים לך ת'יד את הארנק וממררים לך את החיים... זה הליך זוחל של אנשים שאין להם שמץ של מושג בתחום, הם חושבים שהם יודעים טוב ממך וקובעים מסמרות מטופשות שאח"כ קשה עד בלי ניתן להסירן.

asafk
09-08-17, 09:18
מה שכתבת במשפט שמתחיל ב״ולשנות את החוק...״ זה בדיוק, אבל בדיוק מה שעשה המחוקק ואצלנו מכונה ג׳יפוקליפסה. זה בדיוק מה שמשרד התחבורה עשה. ממצב שבו אסור לבצע שום שינוי הפך למצב שבו מותר ובתנאי שתעמוד בתקינה מסויימת.

אבל כמו שהיה תמיד, זה לא יעזור לך - כי הבוחן יוריד אותך מהכביש על הפגוש או הכנפונים או על זה שאין לך כפפות בתא כפפות. וכאן המצב לא השתנה...

אסף.

-->