PDA

צפייה בגרסה מלאה : בעיות במשאבת הזרקה? - פראדו 1999

כרובי
16-08-17, 10:31
אהלן
פראדו 1999דיזל , מנוע 1KZ

תופעות :
1. הנעה ארוכה
2. מעשן בהנעה עשן לבן (מוגזם)
3. מעשן בנסיעה כשנותנים גז עשן שחור (מוגזם)
4. לפעמים מתחרפן מגמגם קלות ומתחיל לפלוט הרבה עשן שחור, סתם ככה בעמידה ברמזור או אחרי הנעה.
5. בנסיעה במהירות קבועה במישור ללא מאמץ פתאום נדלקת נורית "check engine" ויש ירידה מורגשת בכוח (אין חוקיות של אחרי מאמץ / נסיעה ארוכה/עליה/ ירידה וכו') הכנסה לניוטראל ו 5 שניות (תו"כ נסיעה) על סל"ד סרק - הנורה נכבית המנוע חוזר לסחוב כרגיל
6. ספידומטר לא תקין
7. חשמלאי עשה לרכב לפני כשנה (?) עבודה על צמת החשמל / צמת חשמל חדשה (כשלא היה ברשותי עדיין)

זה מה שהיה עד כה.
שלשום אחרי תדלוק בתחנת דלק של דור אלון, התחיל פתאום לעשן כמו מיסוך של מרכבה באמצע שיפור קו עמדות- החשד היה שבנוסף לברדק הרגיל הסולר לא היה נקי.

מה בוצע :
1. ריקון מיכל דלק + החלפת פילטר סולר + הכנסת תוסף ניקוי + לחץ אוויר חוזר מהצינור שמתחבר לפילטר לכיוון מיכל הדלק (לא היו ממצאים חריגים במיוחד)
2. אחרי כן ה"עישון" חזר למצב הקודם (ככה"נ היו קצת מים בסולר בכל זאת)
3. בדיקת מחשב הציפה תקלות 14 (IGT / IGF) + תקלה 42 (Vehicle speed sensor ) -המספרים 14,42 נכונים, אל תתפסו אותי במילה לגבי ההגדרות שכתבתי -זה מה שאני זוכר מאתמול
4. אחרי כן איפסתי את התקלות (ניתוק מצבר) ופירקתי תקע תקע על משאבת ההזרקה ובדקתי תקלות. כל תקע הציף תקלות חדשות שאיפסתי. השקע התחתון שממנו יוצאים שחור אדום שרצים אל מתחת למשאבה אל מן כניסה מחופה בגומי (לא היה לי מספיק זמן לחפור שם) , הציף את התקלה 14 (תקלה 42 לא חזרה לאחר האיפוס - האוטו גם לא נסע, אולי זו התקלה שמראה שהספידומטר לא תקין)

עצות לפני שמאשימים את משאבת ההזרקה?
צמת החשמל? חיישן ?

נדב ש.
16-08-17, 12:13
http://www.toyotasurf.asn.au/forum/viewtopic.php?t=23233

לפני המשאבה, תתקן את חיישן המהירות ובדוק את כל הצמה לפי הספר.
אפשרות נוספת חיישן קראנק תקול, ניתקלתי בזה בעבר ברכב כזה שהיה מניע נוסע אבל מתנהג כמו שאתה מתאר, אם יש לך חיישן אחר להחליף ולבדוק עדיף.

כרובי
16-08-17, 13:10
אוקיי, אנסה להשיג חיישן קראנק ולהחליף.
יכול להיות שחיישן המהירות משפיע על ההזרקה גם?

נדב ש.
16-08-17, 13:55
יכול להיות, אתה אומר שגם בנסיעה רגילה יש תופעות.
קרא בקישור, גם חיישן tps יכול לגרום לזה.
לא מכיר את הפראדו לעומק, אבל אולי כדאי לבדוק גם בנסיעה עם סורק תקלות של הרכב מחובר און ליין ולראות פרמטרים ולהשוות לספר.

כרובי
16-08-17, 17:45
היום בצהרים לקחתי את הרכב דרך השטח (כדי לא לעשן אנשים למוות ברמזורים) ובדרך מצאתי כלב משוטט, מת מחום ומצמא, נתתי לו מים והכנסתי אותו לשבת במזגן. התקשרתי לבעלים וחיכיתי חצי שעה עד שהגיע ולקח את הכלב.

מיד אחרי כן הרכב הפסיק לעשן.

זה כנראה היה חיישן LDS - lost dog sensor..

וברצינות - מאמין שבימים הקרובים יצא לי לחפור קצת ולבדוק את החיישנים (אולי בכלל יש נתק איפשהו) , ומכיוון שספר הרכב של הפראדו בדרך בדואר, אשמח אם מישהו יוכל להעלות את הדפים הרלוונטיים של מיקומי הסנסורים (כדי שאכן אתעסק עם הנכונים) ואם אפשר גם תרשימי זרימה של פתרון התקלות לפי קודים (אם למישהו יש..)

תודה

כרובי
17-08-17, 08:34
על הדרך ..
כנראה שכשמשתחרר הקפיץ אז זה קורה כמו שצריך..
עכשיו נוספה לכל החגיגה גם בעיית חשמל מעצבנת:

אחרי ניתוק המצבר הנעילה המרכזית הפסיקה לעבוד, אורות החנייה עובדים קבוע (אי אפשר לכבות אותם) - ובהתאם ההתרעה בצפצוף על אורות דולקים עובדת בכל פעם שסוגרים סוויץ ופותחים דלת.. האיתות החל לעבוד בקצב איטי פי 2 מהרגיל.

באיזשהו שלב העניינים השתגעו עוד יותר ומשחק אורות גבוהים נמוכים העביר את הרדיו ל MUTE ..

הבוקר לאחר שבלילה הרכב היה עם מצבר מנותק ובטעינה, הרכב הניע (כל בעיות החשמל נותרו כפי שתיארתי) , והמנוע עבד בסל"ד נמוך מדי עם דפיקות (שמתאימות לחיישן שהשתגע..)

HELP

danalon
17-08-17, 10:13
לא רוצה להשמע שמרני מידי- אבל נראה שהגיע הזמן לגשת למוסך שמכיר טוב פראדו ולשמוע מה הם חושבים...

golyat
17-08-17, 10:26
סיכוי קלוש אבל.. כלי התחילו בעיות חשמל בפריווט דומות למה שאתה מתאר. איתות איטי, נעילה מרכזית שמשתגעת וגיר (רובוטי) שעושה מה שבא לו. ניגשתי למוסך. אמרו לי שם שיש שתי אפשרוי

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

erezgur
17-08-17, 11:43
סיכוי קלוש אבל.. כלי התחילו בעיות חשמל בפריווט דומות למה שאתה מתאר. איתות איטי, נעילה מרכזית שמשתגעת וגיר (רובוטי) שעושה מה שבא לו. ניגשתי למוסך. אמרו לי שם שיש שתי אפשרוי
נו, כולם במתח ....

golyat
17-08-17, 12:28
סליחה.. האפשרות הראשונה היתה קצר כלשהוא שמצריך נבירה עמוקה בצמת החשמל. והשניה היתה שהמצבר עייף ולכן מעביר מתח נמוך מדי. הוחלף המצבר ונפתרה הבעיה. הרכב הניע כל הזמן ולא היה נראה שיש בעיה עם המצבר. בקיצור. סיכוי קלוש. אבל תנסה לחבר מצבר חדש ולבדוק אם יש שינוי. ולא.. לפעמים טעינה גם של לילה שלם לא מספיקה.
בהצלחה.

איל מ
17-08-17, 13:27
+1. בדיסקו זאת תופעה ידועה. המצבר לכאורה מניע בסדר, אבל הגיר מתחיל להשתגע.
בכל מקרה, האופציה השניה, של למצוא איפה יש תקלת חשמל כל כך מייאשת, שאפילו על סיכוי של אחד למאה הייתי מחבר מצבר תקין (לא חייבים ישר לקנות, אפשר להשאיל מחבר).

כרובי
17-08-17, 14:53
המצבר אכן לא הוחלף אלא נטען במהלך כל הלילה..
הבעיה המיידית כרגע היא שאורות החנייה לא כבים, וכדי שהמצבר לא יתרוקן אני חייב לנתק אותו כל הזמן (האורות לא נכבים ויש התרעה קבועהשל צפצוף בתא הנהג - ממש כאילו המתג נותר ב ON )

אני חוש שבאחד הניתוקים - חיבורים של המצבר דפקתי איזהו ממסר שנותר תקוע פתוח (או יותר נכון סגור) . יכול להיות? ואם כן איך לבדוק?..

כרובי
20-08-17, 14:36
בקשר לבעיה #2 - העובדה כי אורות החניה נשארים עובדים גם לאחר סגירת המתג והוצאת המפתח מהסוויץ' -

בדקתי את הממסר של אורות החניה (TAIL) והוא תקין (שומעים את הפתיחה והסגירה כשמחברים לו מתח) , כך גם הממסרים האחרים.

עצות לגבי מה עוד יכול לגרום לכך שהאורות נשארים דולקים באופן קבוע?

נדב ש.
20-08-17, 15:31
אתה אומר שחשמלאי בנהאת הצמת חשמל מחדש, מתי התחילו כל התופעות האלה?
לדעתי הבעיה היא איפשהו בצמה או בדרך שם הזזת משהו כשניתקת את המצבר שגרם לחיבור חוטים שנוגעים אחד בשני קבוע, תנסה לעקוב אחרי החיווט מהמצבר והלאה, או אולי לנער את הצמות ולהזיז משהו אולי יעזור, אבל בכל מקרה צריך מישהו שמבין או את אותו חשמלאי שיודע מה הוא עשה שם.

ד"א
גם סוויץ׳ שנידפק יכול לעשות את אותה בעיה.

shmulikbg
22-08-17, 01:07
אם יש וו גרירה לרכב, בדוק את מערכת החשמל של השקע נגרר.
תוציא את הפיוז של אורות החניה ולא תצטרך לנתק מצבר עד שתאתר את התקלה.

כרובי
22-08-17, 18:45
טוב חברים
קודם כל תודה על הרצון לסייע, הבעיות נפתרו לעת עתה.

1. בעיית החשמל (עם האורות שהתחרפנו) - הניתוק והחיבור של המצבר דפקו את האזעקה של הרכב, בפירוק ע"מ לנסות להבין מה קורה שם נתגלה ברדק של 3 (!) אזעקות מזמנים שונים שהיו מנוטרלות אך לא מנותקות ממערכת החשמל - בוצע ניקוי יסודי של של האזעקות (חשמלטור) ונפתרה הבעיה.
2. עניין עישון היתר. בוצעה בדיקה נוספת שלא הציפה תקלות אחרי האיפוס. הכיוון הפך להיות מכאני. לפני פירוק מזרקים לבדיקה, פורק הצינור שיוצא מהטורבו לבית המצערת, ופורק צינור הנשם ממסכה השסתומים - הרעיון היה לבדוק מי מהם מכניס שמן למערכת היניקה. הטורבו היה נקי, הנשם - שוד ושבר (המנוע לקראת סיום חייו - אירוע לו אני מצפה בהתרגשות ממש לא רבה..) - כשצינור הנשם היה מנותק המנוע עבד ללא עישון (כמעט) אבל יצא עשן רב מהנשם (כאמור מנוע בדרכו החוצה)

כדי לנטרל את העישון המביך של הרכב ברמזורים רציתי לשים פילטר שיודע להפריד את אדי השמן מהאויר שיוצא מצינור הנשם ויכניס אוויר נקי אל סעפת היניקה. חיפשתי מסנן דוגמת PROVENT 200 , חיפושים וטלפונים רבים העלו חרס.

הלכתי לחנות אינסטלציה שם הכינו לי ע"פ בקשתי את מה שרואים בתמונה - בגדול - צינור בקוטר של כ - 25 ס"מ בגובה כולל של כ- 26 ס"מ . שני חיבורים בדופן - התחתון לצינור שמגיע מהנשם, השני לצינור שהולך אל סעפת היניקה. מתחת ברז לריקון שמן.
כל הנפח הפנימי מלא בצמר פלדה (מהסופר) עטוף בבד ע"מ שלא יתעופפו חלקיקים לאן שלא צריך.

המנוע הונע כשהיציאה מהמכלול הזה מנותקת - לא נצפה עשן יוצא - כלומר הפילטר עובד.

הכל חובר, המנוע עובד יפה, כמעט ללא עישון, וללא ויברציות כלל - הפילטר עובד - כל זאת בסיועו הדרכתו ותמיכתו של אודי מזרחי.

שורה תחתונה :
בעיית החשמל - לאחר האזעקה נדפקה בגלל ניתוק וחיבור של המצבר וברדק בצמה
בעיית העישון והגמגומים - צינור נשם שהכניס הרבה שמן למערכת היניקה.

116431

opl
22-08-17, 19:14
בגדול אילתור יפיפה (!). בקטן - צריך מאוד להיזהר של לייצר לחץ על הקו של הנשם, זה יכול לגרום נזק למנוע, במקרה שלך... כנראה שלא משנה כבר. השאלה איך הביובית מסתדר בתנאי החום שבתא מנוע.

ללא שום קשר אם יש לך אפשרות נסה להצמיד את מסיכת הרדיאטור יותר צמוד.

Sent from my LG-D802 using Tapatalk

בורקי
07-10-17, 16:09
לגבי בעיה שתיארת בסעיף 5 - נורה תקלה דולקת ואובדן כוח
איך פתרת את התקלה הזאת?
יש לי את אותה תופעה בדיוק.

בורקי
12-10-17, 14:22
לגבי בעיה שתיארת בסעיף 5 - נורה תקלה דולקת ואובדן כוח
איך פתרת את התקלה הזאת?
יש לי את אותה תופעה בדיוק.

erezgur
12-10-17, 21:01
אין צורך לחזור על אותה תגובה כל כמה ימים.

בורקי
13-10-17, 23:32
אז מה נעשה ארז? איך נדע איך כרובי פתר את הבעיה...? שלח לי את הטלפון שלו

erezgur
14-10-17, 08:48
אז מה נעשה ארז? איך נדע איך כרובי פתר את הבעיה...? שלח לי את הטלפון שלו

אני אשאל הפוך - מה נעשה אם כל אחד ישכפל את התגובות שלו כל כמה ימים? מה יקרה לאיכות הפורום?

אין לי את מספר הטלפון שלו וגם אם היה לי אותו לא בטוח שהייתי שמח להעביר אותו למישהו אחר. ניסית לשלוח לו הודעה פרטית ולבקש שיגיב כאן בשרשור?

בורקי
14-10-17, 10:48
לא מצליח ליצור איתו קשר.. אולי אתה מכיר את הבעיה ופתרונה ... *נורה תקלה דולקת ואובדן כוח....

בורקי
15-10-17, 18:18
ארז מה קורה חבר שלי???? נו חשבת על הבעיה?

erezgur
15-10-17, 22:34
ארז מה קורה חבר שלי????
האמת שחשבתי שאתה מתכוון אלי, אבל לדעתי איננו מכירים אז כנראה טעיתי.

אם בכל זאת אתה מתכוון אלי - לצערי אין לי ידע לענות לך, אין טעם להפנות את השאלה ספציפית אלי או אל חבר פורום אחר, כאשר מישהו ידע לענות - תקבל תשובה.

אם הייתי יודע לענות הייתי עונה גם אם לא היית מקפיץ את השרשור כל פעם.

בורקי
19-10-17, 21:23
אין עונים?

-->