PDA

צפייה בגרסה מלאה : מספר שאלות על קניית רתכת, מכופפת, ועבודה עם פיברגלאס

psylon
14-12-05, 18:14
שלום חברים אנ חדש בפורום... אבל צופה בו בקביעות ויש לי כמה שאלות בתקווה שתוכלו לענות לי עלייהם...

שאלה א :
היכן ניתן לקנות רתכת CO קטנה [לא תעשייתית]

שאלה ב :
מישהו יכול להסביר לי בפירוט איך עובדים עם פיברגלאס או שפשוט ישלח איזה קישור

שאלה ג :
מישהו מעוניין למכור מכופף צינורות ?

שאלה ד :
מה קורה ? :wink:

(ברוך הבא. הכותרת נערכה. להבא, נא להקפיד על ניסוח כותרות אינפורמטיביות. "שאלה שאלתית..." לא עוזר להבין על מה הדיון. תודה, המערכת)

yogibear
14-12-05, 22:03
ראשית ,ברוך הבא.

הייתי מפנה אותך ל "ל.כ" כדי לברר מחירי מכופפת צינורות .
מענה ל : ב' אני יכול לנדב לך מנסיוני.
לא כתבת מה אתה רוצה לעשות בפיבר, אני משתמש בפיבר ל 2 משימות הקשורות לפחחות בג'יפ :
1. השלמת קטעים במקום ריתוך פחים, בניתי קטעים שלמים בגג הג'יפ,חלקים מהכנף ורצפת הג'יפ ( והכל בגלל חלודה).
2. משחת סיבי פיברגלס כחומר מילוי (חומר פחחים).
למה פיבר ? כי הוא מאוד נוח לעבודה קל לעצב אותו לכל צורה שאתה רוצה, בהדבקת מספר שכבות ניתן להגיע לחוזק מרשים. כמו כן עם שבלונה מתאימה (שאתה תייצר ) אתה יכול לייצר חלקים, אך עבודה זו אינה קלה ודורשת מיומנות ונסיון .

חומרים דרושים:
1. יריעות פיבר - בד"כ מגיע בצורת יריעה של 1 מ"ר , וכן פוליאסטר ומקשה. תקנה רק בחנוית לאספקה טכנית ובשום פנים ואופן לא ברשתות הגדולות - מנסיון שלי תשלם שם פי 2.5 לפחות !!!
2. מברשות צבע הכי זולות שאתה מוצא בחנויות כמו הכל ב $ וכד'.
3. כלי פלסטיק לערבוב הפוליאסטר (קערית וכד' ) . למה פלסטיק ? כי הפוליאסטר לא ידבק לפלסטיק, וכך תוכל להשתמש בכלי מס' פעמים.
4. כפפות חד פעמיות - קופסה של כ 200 כפפות.
5. משקפי מגן אם אתה עובד במקום שהפוליאסטר יכול לנזול לך לעיניים

צורת עבודה:
לתיקוני פחחות : משייפים היטב את הפח עד המתכת הגלוייה , גוזרים את היריעה לפי הצורה הנדרשת, מכינים את הפוליאסטר לפי הוראות היצרן, מורחים את הפוליאסטר על השטח ששוייף מניחים יריעה ומורחים עליה עוד שכבת פוליאסטר עד שהיא רטובה , אך לא יתר על המידה. כך ניתן למרוח כמה שכבות. אני מסתפק ב 4-5 שכבות, לצרכיי זה די והותר.

זהירות :
1. סיבי זכוכית מוקשים עם פוליאסטר = קוצים קטנים ומרגיזים .
2. אסור לפוליאסטר להגיע לעיניים בשום צורה ומצב !!! :shock:

עבודה נעימה
מיקי

psylon
14-12-05, 22:29
תודה על התשובה כעיקרון אני רוצה ללמוד להשתמש בפיברגלאס לכל מטרה גם לאיטום וגם לבנייה..
:lol:
ומה הכוונה
הייתי מפנה אותך ל "ל.כ" כדי לברר מחירי מכופפת צינורות ...

ל.כ ??? :?:

t_uri
14-12-05, 22:35
ל.כ. בע"מ. מברה לציוד המדסי כבד שבשנים האחרונות נכנסה גם לתחום שלנו ומחזיקה כלי עבודה וציורד חילוץת לג'יפאים. הם יושבים ליד צריפין.

www.lkltd.co.il

אורי טל

eran4x4
15-12-05, 11:22
על רוב הציוד של.כ. מוחרים יש המלצות טובות, דווקא על המכופפות שלהם לא ממש.

אלון_ק
15-12-05, 19:39
מהם סביבות המחיר של חומרי גלם בסיסיים ליצירת פיבר? אני מדבר רק על היריעה ועל הפוליאסטר. יעזור גם אם תתנו סד"ג של הכמויות וסד"ג של מוצר שניתן לקבל מכמויות כאלו, כאשר ברור לי שזו תהיה הערכה כללית שתשתנה מסוג עבודה אחד לשני (כמה שכבות, בלה בלה בלה).

תודה.

אמנון
15-12-05, 19:58
לגבי המכופפות של ל.כ. -
יש מס' ביקורות שליליות לגבי המכופפות הקטנות שלהם - אלו שמוצגות באתר.

אני עובד עם מכופפת שלהם, אחת היותר גדולות, ביחס למחיר ששלימתי עליה, אני מאוד מרוצה ומצליח להגיע לתוצאות מאוד משביעות רצון (http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10315).
אם אני לא טועה, במגרש שלהם המכופפת שלי , http://www.jeepolog.com/jp_forum/viewtopic.php?t=10048&start=0,
עולה בסביבות ה-1000 שקל פלוס מינוס, וכמובן שלוקח זמן ויזע רב לדעת להשתמש בה בשביל להגיע לתוצאות טובות.
אני אישית בניתי שולחן מסיבי למכופפת (http://grm.m.walla.co.il/briefcase/00f3/b/u/g/g/y/p/r/o/j/e/c/t/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/@/r/200508161949279685/200508272248385313/D_Rear_Rolls_1.JPG) שעוזר מאוד לנוחות העבודה וכתוצאה מכך לאיכותה.

lizard
15-12-05, 20:13
יוגי תודה רבה על ההסבר.
כמה שאלות ברשותך:)

1. אפשר להשתמש בטכניקה הזו לפינות האחוריות של הסיקס? אם כן, יש לך רעיון איך לעשות את הכיפוף?
2. ביכטות על הפיבר יש חומר שנקרא ג'ל אקוט או משהו כזה, אני מניח שהצבע רכב מחליף אותו, זה נכון? הג'ל הזה הוא בעצם הטקסטורה החיצונית (שרואים ונוגעים) של הפיבר. מקווה שהייתי ברור.
3. מה מידת החוזק של החיבור בין המתכת והפיבר? יש סיכוי שזה ינשור/ישבר מתישהו?

תודה רבה

lizard
15-12-05, 20:15
שאלה אחרונה :)

יש לך נסיון בשילוב יריעות קבלאר? הכונה לתת לפיבר עוד קשיחות ועמידות.

שאלה אחרונה בהחלט (עד שאני אזכר במשהו אחר :wink: )
האם אתה מבצע הצלבות (?) עם היריעות? כלומר פעם אחת מניח סיבים לאורך ופעם לרוחב. מקווה שהייתי ברור.

תודה

roy.
16-12-05, 18:07
לגבי המכופף צינורות יש ב-ל.כ. 3 סוגים שניים מהט הירוקים הם חלק מערכה צבאית ומיועדים לכיפוף פשוט עד 3-צול לעבודה בשטח ובפרוש לא למסגרים מקצועיים ככה נאמר לי במקום ע"י בעל המקום ,והמחיר היה בהתאם 400-600 ש"ח.המכופף הרציני יותר כמו שאמנון קנה (בצבע צהוב על חצובה)הוא הרבה יותר רציני ועולה אם אני זוכר נכון כ-900 ש"ח ונדמה לי עד 2 צול.אם זה למסגר שמכופף כל היום אולי זה לא מתאים אבל כמו שאמנון כתב נראה לי שלמטרות שלנו זה מעל הראש .מכופפות אחרות שבררתי עליהם עולות אלפי שקלים.

סמוראי 92
21-12-05, 17:21
פוליאסטר גלון- 180 ש"ח.
יריעת פיברגלס מטר על מטר - 24 ש"ח.
אפוקסי מעורבב עם זכוכית 80 שקל לקילו ורבע.
אספקה לתעשיה בפ"ת.

yogibear
23-12-05, 22:14
נתחיל מהסוף סמוראי קונה כנראה מאותו מקום בו אני קונה, מצטרף להמלצתו , המחירים שם סבירים בהחלט.

מיכה- אמנם אני עובד הרבה עם הפיבר לתיקון פחחות, אך מומחה גדול אינני, ובענייני צביעה אני בור לחלוטין וקורא כל שרשור אפשרי שנכתב כאן. אינני יודע כמה זמן יחזיק התיקון, אני כן יכול לומר לך שההדבקה בין המתכת לפיבר חזקה מאוד וקשה להפריד בינהם. אולי מי שיצליח להפריד יהיה הזמן שיחלוף ויחליש את ההדבקה.
לא השתמשתי בפיבר בפינות האחוריות, אבל כן עבדתי איתו בכיפופים, הטריק שאני משתמש בו (ואני מניח שקיימים טריקים נוספים) אינו קשור לפיבר אלא לפוליאסטר . כשאני עובד על פינה דוגמה - בקימורי הגג אני שם קצת יותר מקשה ואז הפוליאסטר קצת צמיג כך אני מדביק את השכבה הראשונה ויוצר קימור כרצוני (אני אופטימי אתה יודע :shock: ) .
אחרי התקשות ההדבקה הראשונית אני ממשיך להטליא הן מבפנים והן מבחוץ, הרי יצרתי מעין תבנית פרימיטיבית שממשיכה להתעבות בצורה המבוקשת. ולא אין לי נסיון עם שום יריעה מלבד פיבר לצערי ...
הצלבות ? כן משתדל, אבל לא תמיד מקפיד ...
לא מכיר את הג'ל, אבל אברר, אחרי שאחזור מחו"ל אמרח את הפיבר במשחת סיבים אותו קל לי ללטש ולהחליק ... דבר נוסף, ששכחתי לציין, לפני שמכינים את הפוליאסטר יש לגזור את יריעות הפיבר בצורה הרצויה, כי אחרי שאתה מכין את הפוליאסטר זמנך קצוב עד להתייבשות, לכן כדאי לעבוד מסודר.

מיקי

-->