PDA

צפייה בגרסה מלאה : קנייה - פורסטר vs סוברו vx, או כל רעיון אחר..

boaziko
18-08-17, 09:30
אני מעוניין לקנות ג'יפון משפחתי
הרכב הוא רכב יחיד בתוך תל אביב וישמש אותנו ליום יום.
המצב הוא כזה - הייתי רוצה רכב טיולים שיאפשר לי לחטוא גם במסלולים שרכבי השטח/פנאי/suv (לא סגור על הההגדרות היום..) יתקשה בהם,
אבל מכיוון שזה רכב יחיד ואנחנו גרים בתוך תל אביב ואני לא רוצה רכב גדול מדי להתנהלות יומיומית, אני מחפש משהו שייתן מרחב פנימי נוח למשפחה, עם מספיק מקום לציוד, ויאפשר לנו לצאת לטיולים בשטח רגוע.
מבחינת הגודל, הvx די קולע למה שאנחנו צריכים, אבל אני לא מצליח למצוא פה מידע לגביו (עשיתי חיפוש - אם למישהו יש קישור לדיון בנושא אני אשמח).
אשמח לשמוע עצות על הvx לעומת הפורסטר ואם למישהו יש רעיון לדגמים נוספים - אשמח לשמוע.
תודה רבה.

erezgur
18-08-17, 10:13
חפש (אי אפשר לפספס) את השרשור הגדול של גיא על הדאסטר שלו (אם אין בעיה עם גיר ידני) - הוא יותר רכב שטח מהחלופות שציינת, חסכוני בדלק, פחות מפואר מהפורסטר ואלי גם מה-XV, אבל במחיר טוב.

boaziko
18-08-17, 13:59
תודה, אבל מחפש אוטומט

nirs
18-08-17, 14:03
שניהם גיפונים עם יכולות בהשוואה לארסנל הגיפונים בשוק. ה xv 1600 מרגיש כבד. אני הייתי בוחר ב 2000.
את הדציה לא מכיר אך שומע חוות דעת חיוביות...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Tzvika-Pick
19-08-17, 12:29
הרכב הוא רכב יחיד בתוך תל אביב וישמש אותנו ליום יום.
המצב הוא כזה - הייתי רוצה רכב טיולים שיאפשר לי לחטוא גם במסלולים שרכבי השטח/פנאי/suv (לא סגור על הההגדרות היום..) יתקשה בהם,
אבל מכיוון שזה רכב יחיד ואנחנו גרים בתוך תל אביב ואני לא רוצה רכב גדול מדי להתנהלות יומיומית, אני מחפש משהו שייתן מרחב פנימי נוח למשפחה, עם מספיק מקום לציוד, ויאפשר לנו לצאת לטיולים בשטח רגוע.
מבחינת הגודל, הvx די קולע למה שאנחנו צריכים, אבל אני לא מצליח למצוא פה מידע לגביו (עשיתי חיפוש - אם למישהו יש קישור לדיון בנושא אני אשמח).
אשמח לשמוע עצות על הvx לעומת הפורסטר ואם למישהו יש רעיון לדגמים נוספים - אשמח לשמוע.
תודה רבה.
אם ה-XV מתאים לכם מבחינת גודל אז לכו עליו, אין סיבה של ממש לשדרג לפורסטר אם לא צריך את הגודל שלו. נכון שהפורסטר מגיע (בחלק מהדגמים, היקרים) עם מערכת x-mode שאמורה לשפר את ביצועי השטח אבל זה לא באמת קריטי.
מעבר לזה, ה-XV עם מנוע 1600 הוא די עגלתי אבל אם עיקר הנסיעות שלכם הם בתוך העיר הוא יעשה את העבודה בלי שום בעיה. ה-2000 סמ"ק נוסע סבבה לגמרי ובאופן מוזר הוא גם לא ממש בזבזני יותר בדלק, אבל הוא יקר יותר.
לא כתבת אם אתה מתכוון לקנות חדש או משומש. במידה ומדובר ברכב חדש קח בחשבון שהדור החדש של ה-XV כבר נחשף ועוד רגע יגיע ארצה. מצד אחד זה מבאס לקנות דגם ישן ומוחלף. מצד שני זאת הזדמנות כי היבואן די מחסל כרגע את המלאי של הדגם היוצא במחירים מאוד אטרקטיביים. XV חדש במסלול 0 קילומטר מליסינג עולה היום 115 אלף ש"ח בערך ובמחיר הזה זה דיל מעניין למרות החלפת הדגם.

קח בחשבון שאפשר לטייל עם XV או פורסטר ולהגיע רחוק אבל זה לא רכב טיולים של ממש. שני הרכבים מוגבלים על ידי זווית הגישה הבעייתית שלהם והגיר האוטומטי הרציף שנוטה להתחמם בעליות קשות בשטח. מעבר לזה הם ימשיכו בשטח הרבה אחרי שכל טוסון/ספורטאז'/קשקאי יעצרו אבל דאסטר כנראה ימשיך עוד טיפה.

airzax3
19-08-17, 14:35
הפורסטר הרבה יותר מרווח מהVX, תא המטען ענק, מה שמאפשר להשאיר חלק נרחב מהג'אנק ברכב בשגרה בלי שתהיה בעיה להעמיס עגלה, קניות ,אופני ילדים וכו'.
מחצלת, 4 כסאות ציליה ופק"ל קפה ישבו שם קבוע במשך שנים וזה לא הפריע להתנהלות בשגרה.
הוא אולי נראה כמו סטיישן מגודל אבל יכולת השטח שלו הפתיע אותי כל פעם לטובה כולל הצלבות שהייתי יוזם רק כדי להתלהב כל פעם מחדש מהיכולת שלו לצלוח אותן,
אחרי ארבע שנים עם פורסטר ישן יחסית (2010) החלפתי השנה לoutlander חדש ואני חייב לציין שבהרגשה שלי הפורסטר עולה עליו כמעט בכל פרמטר, נוחות, עבירות, יופי וסאונד, חוץ מצריכת הדלק הרצחנית שלו, בנסיעות עירוניות שבשגרה עמד על 7-8 ק"מ לליטר.
אם אתה הולך על הפורסטר - נסה להתאמץ ולמצוא דגם SX - הסאנרוף הענק יחזיר אותך לימי הסמוראי העליזים P-:

yoav
19-08-17, 16:58
עוד גמד נפל..:))קח בחשבון שההוצאות על רכב ישן יהיו בהתאם ולכן הייתי מחפש שנתונים גבוהים יחסית
אני הופתעתי (לרעה) מגודל ההוצאות על רכב בן 10 שנים עם מוניטין של אמינות.
זה לא הסמוראי שהיה לכולנו....

airzax3
19-08-17, 18:53
טיפולים? תלוי מה קונים...
ב 4שנים, מעבר לטיפולים שוטפים (נסע כ80K):
פעם אחת נקרעה רצועה, נזק של פחות מ100 ש"ח
שיפוץ פרונט: (היה יכול להסתיים במיסב אחד אם הייתי חסכן) כ2000 ש"ח - כולל ברקסים.
צמיגים\מצבר\מגבים כמו אצל כולם (הצמיגים קצת יקרים )
כמה עצי ריח
וזהו...
אם היה פורסטר עם 7 מקומות גם הרכב הבא היה סובארו.

boaziko
25-08-17, 15:24
תודה לכולם על התשובות!

pinister
28-08-17, 11:13
...הייתי רוצה רכב טיולים שיאפשר לי לחטוא גם במסלולים שרכבי השטח/פנאי/suv (לא סגור על הההגדרות היום..) יתקשה בהם...

מקריאה כאן נראה שאתה צריך רכב שטח.
לפורסטר, וגם ל-XV, שאינם במילא רכבי שטח, יש בעיה נוספת: אין צמיגי AT חוקיים המתאימים להם, ובשטח רצוי להשתמש לפחות בצמיגי AT.
לגרנד ויטרה ולדאסטר יש צמיגים כאלה.

נמרוד
28-08-17, 14:54
פורסטר באותו רוחב כמו XV וארוך יותר ב15-16 ס"מ. זה עד כדי כך קריטי במלחמות החנייה בתל-אביב?

כי חוץ מזה, פורסטר עדיף. XV זה בסך הכל פורסטר מנוון.

brianla
28-08-17, 21:40
לפי מה שאני מבין יש דאסטר אוטומתי 4*4 בנזין לא הייתי שולל בכלל גם יותר זול וגם כנראה טוב יותר בשטח....

Asaf-a
28-08-17, 22:27
האוטומטי זה דאסטר מנוון הנעה קדמית בלבד.

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

brianla
28-08-17, 22:54
צודק טעות שלי , בלבל אותי הדאסטר הידני בנזין 4*4....

דרור ברלי
29-08-17, 08:02
פורסטר באותו רוחב כמו XV וארוך יותר ב15-16 ס"מ. זה עד כדי כך קריטי במלחמות החנייה בתל-אביב?

כי חוץ מזה, פורסטר עדיף. XV זה בסך הכל פורסטר מנוון.

מנוון?
לפורסטר זוית גישה עדיפה, גלגלים גדולים בחצי מידה ובגאז' הרבה יותר גדול. מצד שני זוית הנטישה שלו נחותה ותג המחיר הרבה יותר גבוה.
שניהם סובלים מהגיר הרציף המחליק ומבקרת המשיכה האיטית.
תכל'ס בשטח הפער בעבירות ביניהם מינורי.

yoav
02-09-17, 07:18
יש ביוטיוב סרטונים של קבוצות פורסטר העולות את עשוש בלי דרמות.
אני מניח שזה עונה על צרכי השטח שלך בועז?:)

I. Shlomo
05-09-17, 08:01

בס"ד

אל תנסה לשכנע.. חבל על הכוחות.

יש אנשים שפשוט מפתחים סטיגמות לרכבים שלהם על מנת למכור אותם במחירים מופרזים בעתיד.

פורסטר רכב מעולה. אוכל הרבה שטח בארצנו הקטנה. אבל אנשים אוהבים סטיגמות...

דרך אגב.

עכשיו גם ניתן לשים צמיגים 50:50 ברישיון שמשפרים מאוד את יכולות השטח.

פרטים בפרטי.

עמי
05-09-17, 11:03
הי בועז,

היו ויש לנו גם פורסטרים (X, XS ו-XT) וגם XV (גם 1.6 וגם 2.0).

מאוד מאוד דומים, בהכל, למעט תא המטען הגדול יחסית בפורסטר והקטן יותר ב-XV. שניהם בנויים על אותו בסיס בדיוק (לאונה/אמפרזה).
ה-XT סיפור אחר.

ד"ש לאפרת.

עמי

boaziko
06-09-17, 12:42

עשוש בלי דרמות?! אז מה הכיף?

boaziko
08-09-17, 21:57
בודק פה רעיון נוסף..
בהתחשב בצרכים שנכתבו פה, ובהתחשב בכך שהייתי שמח שלרכב יהיו יכולות שטח טיפ טיפה יותר משבילים, אבל לא גדול מדי - עלה הרעיון ללכת על גראנד ויטארה.
מה השנתון הכי חדש של הגראנד ויטארה?
אשמח לכל טיפ בנושא.
יכול להיות שהשרשור הופך להיות גראנד ויטארה vs סובארו xv...
תודה רבה.

pinister
09-09-17, 10:26
גרנד ויטרה יוצר עד 2015.
בשטח עדיף על פורסטר (יש לו הילוך כוח).
המתלים שלו קשים וההגבהה מקשיחה אותם יותר (הפורסטר נוח ממנו והדאסטר עוד יותר).

pinister
09-09-17, 10:45
רציתי להוסיף:
הגרנד ויטרה שתיין דלק לא קטן (אצלי בסביבות שבעה ליטר לקילומטר).
הדלת האחורית שלו שנפתחת הצידה יוצרת חוסר נוחות מסוים. בעיקר בחניה לאורך מדרכה.

yoav
09-09-17, 11:01
עשוש בלי דרמות?! אז מה הכיף?

אתה זוכר שאני פחדן שטח גדול ( גם עם הלנדקרוזר לא מחפש אפילו את עשוש..;))
אז אם לי הסרטון נראה נטול דרמות- הוא באמת כזה!:)

יש כמה וכמה סרטונים. הנה דוגמית:
https://youtu.be/V_Uvzg9Uc_g

erezgur
09-09-17, 18:52
לא יודע מה זה נטול דרמות, אפשר לראות שהם בנו היטב את המעלה - ראה את מילויי האבנים המסודרים היטב לאורך המסלול אבל שים לב באיזו מהירות הם צריכים להגיע את המעלה ולמעשה כמעט להתנפץ עליו.
אני מניח שברכב שלי לא הייתי מעיז לעשות זאת, לפחות לא כשגרת טיולים.
פוטנציאל הנזק לא קטן לטעמי, למרות שהצליח לעלות עד למעלה.

זה לדעתי בדיוק ההבדל - אם זה סגנון הטיולים שלך - אתה צריך רכב אחר. אם זה מקרה חריג ואתה מוכן לעבוד קשה בהכנת המעלה לפני ניסיון העליה ולהסתכן בנזק, אז תוכל לבחור רכב שכזה ולהנות מנסיעת כביש איכותית ואפשרות טיולי שטח שכאלו.

ד ו ר ו ן
09-09-17, 19:46
זה נטול דרמה?
זו עלייה כאסח.. כואב לראות את האוטו ככה.

assafy
09-09-17, 19:56
היו עוד סירטונים של פורסטרים כמו גם דאסטרים ואפילו יונדאי טוסון דור ראשון שעלו את עשוש. זה לא אומר שזה שטח המחיה הטבעי שלהם.
כדי לעלות את זה הם צריכים ללחוץ על דושת הגז עד הסוף, לא לראות בעיניים ולהיות מוכנים לקחת בחשבון אפשרות לנזק.

Sent from my HUAWEI CRR-L09 using Tapatalk

גיא
09-09-17, 22:52
זה נקרא נטול דראמות ?!
אני מזועזע .. וראיתי את הסרטון כבר כשיצא .. זה עושה לי כאב בטן.

בחיים לא הייתי עושה כזה דבר לדאסטר. מסתובב ונוסע מסביב.

Sent from my iPhone using Tapatalk

yoav
10-09-17, 14:22
החכמתי

I. Shlomo
12-09-17, 17:10
מקריאה כאן נראה שאתה צריך רכב שטח.
לפורסטר, וגם ל-XV, שאינם במילא רכבי שטח, יש בעיה נוספת: אין צמיגי AT חוקיים המתאימים להם, ובשטח רצוי להשתמש לפחות בצמיגי AT.
לגרנד ויטרה ולדאסטר יש צמיגים כאלה.

בס"ד

אני מבקש להעמיד אותך על טעותך.

בפורסטר יש אפשרות להתקין צמיגי AT 50:50 חוקיים עם קוד מהירות H ואף לעדכן רישום ברישיון הרכב.

חפש פרטים פה בפורום. הוסבר כיצד ניתן לבצע את העדכון ברישיון.

שלמה.

נדב ש.
12-09-17, 17:53

אמאל'ה! מה זה זה???

ראיתם את הצליה בצד? זה של צוות העובדים, או יותר נכון "הסוללים"... את העליה כמובן, שלב הבא הם יביאו "שק בטון"...
זה המוכן נו, ישנו שם לילה לפני ו...

tom1105
12-09-17, 19:42
אם גבר צועק לך "חזק , חזק , אל תעצור"... כנראה שאתה עושה משהו לא טוב (ולא בקטע הומופובי)

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

boaz avrahami
12-09-17, 20:07
יש סרטים של נמרוד כובש עם דרמה?

זה טוב החומר הזה

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ד ו ר ו ן
12-09-17, 20:43
״סע! סע! ישך עוד!״..

yoav
13-09-17, 10:10
אתם רוצים חדר ? ( עם מסך גדול ומקרן?) 😀

ד ו ר ו ן
13-09-17, 14:13
אתם רוצים חדר ? ( עם מסך גדול ומקרן?) [emoji3]

אני מבין שיש לך בסטוק האישי כמה הפקות עצמיות?

yoav
13-09-17, 18:40
אני מבין שיש לך בסטוק האישי כמה הפקות עצמיות?

דווקא הפקות מקור אין לי אבל אם תרצו חדר אני תמיד מוכן לסבלט את המרתף שלנו בהנחה לבוגרי אשל הנשיא :) :D:D:)
בכל מקרה, מציע שנעצור כאן לפני שמנהל (אתה בעצם?) בצדק ינטרל אותנו ונחזור לשרשור המקורי.

בועז, שהוא שועל שטח ותיק ומנוסה, שואל ספציפית על דגמי סובארו שהוא חושב שיכולים להיות רלוונטים למצבו המשפחתי וסוג הטיולים שהוא מכוון אליהם היום. אני חושב שאפשר ללמוד מהתגובות של בעלי הפורסטרים (ומסרטוני האימה שאני צרפתי) שפורסטר ככה"נ יענה על צרכיו בשטח כשאינו מתכנן לעלות את עשוש ודומיו מחד, ומאידך אם יתקל במכשולים נקודתיים לא מתוכננים הרכב יוכל להם יותר ממה שאני לפחות חשבתי (עם סיכון גבוה יותר למכלולים מג'יפ אמיתי עם הילוך כח וכו). מחבר אחר מהעבודה עם פורסטר שכלל לא יורד לשטח הבנתי שהרכב מאוד מפנק ביום יום ושיש בו מרחב ענק שחשוב להובלת תינוקות על ציודם מסבתא לסבתא.

בהצלחה בועז- מאחר ואתה יודע שככה"נ נטייל יחד אז הכי פשוט לתת לי לתכנן את המסלול ואז גם קאיה פיקנטו תספיק.
אגב- מה עם ויטרה או ראב 4?

boaziko
13-09-17, 22:26
חשבתי על הגראנד וויטארה, אבל ירדתי מזה - צריכת דלק, נוקשות.. אמנם ניתנת לשיפורים, אבל אני מעדיף לחכות ללנדקרוזר כדי להשקיע בשיפורים לשטח..
לגבי הויטרה החדשה - במבט מבחוץ היא עונה על הדרישות, אבל הבנתי שלמעשה זה רכב שטח שהוציאו ממנו את השטח..
כרגע נראה שהxv הוא ה"פשרה" הכי נכונה.

-->