PDA

צפייה בגרסה מלאה : שיפוץ ראש מנוע לאחר נסיעה ללא רצועת אלטרנטור

מוטי כספי
18-08-17, 11:03
שלום לכולם!
זוהי הודעה ראשונה שלי בפורום ותקוותי שתהיה לתועלת, לי ולכל הגולשים.

ברשותי מזדה דמיו אוטומט 2003

נסעתי בכביש מהיר, באמצע הנסיעה העברתי לניוטרל ושמתי פול גז [אל תשאלו למה... ואם בכ"ז תשאלו, זה היה כי הילדים מאחורה רצו רעש מנוע חזק..]

רצועת האלטרנטור נקרעה מיד.

לא עצרתי [אל תשאלו למה.. ואם בכ"ז תשאלו, כי לא ידעתי כמה נזק זה יגרום לי..]

נסעתי קרוב לחצי שעה, חניתי ליד הבית והמנוע רותח.

כאן עשיתי כנראה את השטות הגדולה ביותר - שפכתי מים ישירות על המנוע...

למחרת בבוקר נסעתי למוסך קרוב שהחליף לי רצועה. חשבתי שהכל בסדר..

מיד אח"כ יצאתי עם המשפחה לטיול נוסף, רבע שעה נסיעה והאוטו שובק חיים, חום מנוע בשמיים.

הזמנתי גרר, ומונית למשפחה - - המוסך [אמין ביותר] מאבחן שיפוץ ראש מנוע ב3000 שח.

עד כאן הסיפור - להזהר ולהזהיר.

השאלה שלי היא כזו:

יש לי מוסך [פחות אמין, יותר יקר] שאני יודע שיש ברשותו כמה רכבים מהסוג שלי לפירוק. אני מעדיף לפנות קודם אליכם לעצה ואח"כ אליו.

האם יותר זול משמעותית לפרק חלקים ממנוע קיים או שההבדל לא גדול?

kobiarava
18-08-17, 14:19
ברוך הבא, מוטי...
נראה שעשית את כל הטעויות האפשריות, ועכשיו אתה נדרש לשלם את המחיר. כשאתה כבר בנקודה הזו- תעשה לעצמך טובה, ואל תמשיך לעשות טעויות....
ראשית, ראש מנוע לא מחליפים לאחד מפירוק, אלא משפצים את הקיים, או מרכיבים חדש. אין לך שום דרך לדעת מה מצבו של ראש המנוע באיזה גרוטאה ששוכבת בחצר המוסך, אז אין מה לגעת. הבעיה היא, שאתה מדבר על רכב יחסית ישן, בטח גם עם קילומטראז מכובד, ומראש אלה מנועים די חלשים.... יש סיכוי שמה שהיום נראה כמו "רק" ראש מנוע, הוא בכלל מנוע גמור שמסתתר מאחורי הסימפטומים של הראש. לכן, המכונאי שלך חייב לפרק ולבדוק, מצב הבוכנות והצילינדרים. רק אחרי שוידא שהם תקינים לחלוטין, מזמינים חלקים, שולחים ראש לשיפוץ ומרכיבים אותם חזרה. אם הלך גם מרכיב נוסף במנוע, אין שום הצדקה להתעסק במנוע הזה, והדבר הנכון יהיה להחליף מנוע למנוע מייבוא.

בהצלחה-קובי

מוטי כספי
18-08-17, 14:26
תודה...

האם מוסך אמין שאבחן את מצב הנזק ודורש 3000 שח לא מספיק?

אציין כי לא היו לרכב בעבר שום בעיות חום [קילומטרז 188000]

ד ו ר ו ן
18-08-17, 15:13
מוסך אמין ייתן לך הערכת מחיר ראשונית טרם פתיחה, ולא יגיד לך מחיר סופי.

erezgur
18-08-17, 15:47
האם מוסך אמין שאבחן את מצב הנזק ודורש 3000 שח לא מספיק?
אציין כי לא היו לרכב בעבר שום בעיות חום [קילומטרז 188000]

אני מניח שהמוסך נתן לך הערכת מחיר לנושא שיפוץ ראש המנוע.

יש סיכוי סביר שבמהלך העבודה יתגלו עוד מקומות שצריך / כדאי להחליף, במיוחד כאשר מדובר ברכב לא חדש שעבר אירוע טראומטי - בדוק עימו את הנושא, נסה לקבל הערכה ריאלית לעלות התיקון + טיפול גדול, משהו שיבטיח לך שקט למספר חודשים.

boaz avrahami
18-08-17, 18:58
מה היתה הסיבה שהאוטו התחמם אחרי החלפת הרצועה?
תאר את שלבי הגסיסה האחרונים של המנוע לפני שהוא נתקע

אני חושד שאתה נכנס לשיפוץ ראש ושמסתתרת לך עז יותר גדולה שם...

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

lizard
18-08-17, 19:09
בועז הוא נסע בלי קירור מים. נקרעה לו הרצועה והוא המשיך לנסוע ופרץ ראש מנוע מהחום. השאלה היא האם הלך גם הבלוק והמיסבים/טלטלים כל השאר או רק הראש מנוע.
לדעתי, שיתחיל לחסוך למנוע מייבוא או שימכור את האוטו.

avikkllk
18-08-17, 21:17
יש מצב שהראש היתעוות מהפיכה של המים הקרים על הראש הרותח גם

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

נדב ש.
18-08-17, 21:35
שלב ראשון צריך לפרק את הראש ולבחון את מצב המנוע, ייתכן ותימצא עוד הפתעות...
קח גם הצעת מחיר למנוע שלם שתדע לאן זה הולך במקרה זה.
לפעמים מחיר מנוע שלם לא רחוק משיפוץ של ראש מנוע שלא ניגמר רק בראש וצריך עוד חלקים מסביב או צריך להחליף את הראש בחדש.

ניר ל
18-08-17, 23:47
לא הייתי מתעסק עם הרכב הזה, גם לא עם החלפת מנוע ל ״מנוע מיבוא״
ממבט זריז ביד2 עלות התיקון שהוצע לך היא 50% ממחיר ריאלי של רכב כזה שלם ומאד סביר שאתה תוציא בסוף כפול מזה על החלפת המנוע.
אז עדיף לך מראש לחפש רכב כזה שלם וטוב שאתה יכול לבדוק בנסיעה.

elibaba
19-08-17, 09:49
מנסיון דומה כשהייתי צעיר ופחות מנוסה - זה כנראה לא ייגמר רק בראש. במקרים כאלו עדיף להרכיב מנוע משומש מייבוא שאני מניח שכולל הרכבה תגמור סיפור בפחות מ 3000 ש''ח (דבר עם שלמה נאור בבית נקופה למשל, שמעתי שם מחיר של 800 ש''ח למנוע מאזדה 3 למשל).
זה אמנם 50% מערך הרכב אבל מה נאלטרנטיבה? לזרוק אותו לפח?

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

נמרוד
19-08-17, 10:13
כן, בדיוק - לזרוק לפח.

מכונית שלא מתה בטרגדיה מתה בשיבה טובה -"זה סופו של כל בלון".

הרכב שווה אלפי שקלים בודדים בלבד. הדבר היחיד שנכון לעשות זה למכור לפירוק בכמה שתקבל(אלף שקלים?), ולקנות רכב אחר. אין פה דיון טכני בכלל.

lizard
19-08-17, 13:26
היינו גם בשיקול הזה לפני כמה שנים עם פיאט אחרי שהלך מנוע. החלטנו להשקיע ובדיעבד, טעות חמורה. אצל אבא שלי כשהלך לו גיר בפיאט 500 אמרתי לו ישר למכור. לא להתעסק ולא לתקן. אלו מכוניות חד פעמיות. ברגע שיש תקלה קריטית צריך להעיף את האוטו ולקנות אחר.
אולי למוסכים שווה להתעסק עם זה, לנו לא.

מוטי כספי
19-08-17, 21:47
שבוע טוב!

תודה על העצות והתובנות.

מה שברור שמחר אגש למוסך חכם יותר משבוע שעבר (הרכב כעת ב״הקפאה״ במוסך, עד שאקבל החלטה).

יש רק נקודה אחת שאשמח אם תרחיבו לי יותר מנסיונכם.

האוטו ברשותי שנתיים ולא חווה שום תקלה (מכנית) מיוחדת. האם לא שווה להשקיע בשיפוץ ראש מנוע או בהחלפת מנוע (מחר אבדוק גם את האפשרות הזאת ועלותה) סכום באיזור ה3000 שח ו״להרויח״ רכב בשווי 7 / 8 אלף?

kobiarava
19-08-17, 22:01
אם זה שווי הרכב, דפדף הלאה. הראש לא ייגמר בראש, וגם אם כן, זה כבר כמעט חצי מהשווי... ואם זה כבר נכנס למנוע, אתה עובר את השווי של הרכב... הסוס שלך מת, חפש סוס אחר....

נדב ש.
19-08-17, 22:23
לא הייתי מודע למחיר השוק של הרכב, אבל לאור מה שצויין כאן, לא בטוח שלא שווה תיקון, אם הרכב שירת ומשרת אותך נאמנה אז אולי כדאי להשקיע בראש, כי סה"כ אתה מכיר את הרכב, מאשר ללכת ולקנות נבלה אחרת ב 10k(מניח שזה התקציב) ואולי ליפול גם שם.

פעם היתה לי אופל אסטרה אוטומט בנזין 2001, אז היה שווה בערך 12k, נקרעה הרצועת טיימינג וזה נגמר בראש עם שסתומים חדשים והכל, הושקע ברכב כ 3000 ש"ח בערך ונסע מאז עוד כמה שנים בלי בעיות נוספות מטיפול לטיפול.

אני אומר שלב ראשון תוריד את הראש ואז תראה מה קורה.

IlanHadar
19-08-17, 22:39
נדב שוק המשומשות היום מת, לא מה שהיה לפני שנים שאתה זוכר, רכבים לא נמכרים. ב 5-10 אלפי ש"ח אפשר למצוא רכבים בני 10-15 שנה בונבונים.

אם זה הרכב שלי, ולפי תיאור המקרה, לא הייתי נוגע.

נדב ש.
19-08-17, 23:16
אילן קשה היום למצוא פרייבט טוב, אני יודע כי אחותי חיפשה כזה, רוב המוחלט ליסינג לשעבר שרק אלוהים יודע איך טופלו ומה עבר עליהם תאונות וכו' או איפה נסעו, במיוחד בשנים האלה שהבעלים לא משקיע והתחזוקה שלהם היא תחזוקת שבר.
גם בפרייבט יהיה צורך כזה או אחר ביישור קו "קטן", נכון זה יכול להיות מגולם במחיר הקניה אבל עדיין זאת התעסקות...

ניר ל
19-08-17, 23:43
שבוע טוב!

תודה על העצות והתובנות.

מה שברור שמחר אגש למוסך חכם יותר משבוע שעבר (הרכב כעת ב״הקפאה״ במוסך, עד שאקבל החלטה).

יש רק נקודה אחת שאשמח אם תרחיבו לי יותר מנסיונכם.

האוטו ברשותי שנתיים ולא חווה שום תקלה (מכנית) מיוחדת. האם לא שווה להשקיע בשיפוץ ראש מנוע או בהחלפת מנוע (מחר אבדוק גם את האפשרות הזאת ועלותה) סכום באיזור ה3000 שח ו״להרויח״ רכב בשווי 7 / 8 אלף?

לא שווה להשקיע, כי אתה יודע בכמה זה מתחיל ולא בכמה זה יגמר. שיפוץ מנוע זה יותר ממחיר הרכב, מנוע מפירוק זה חתול בשק.
נסה למכור את הרכב כמו שהוא ב 2000-3000 ₪ עם גילוי נאות של מצבו, אולי איזה מכונאי או קומבינטור ירצה להתעסק איתו.

IlanHadar
20-08-17, 09:29
נדב אתה צודק, לקנות רכב משומש זה התעסקות רבה.
מצד שני גם לשים מנוע, משופץ, מתוקן, זה התעסקות שיכולה להסתבך אם נפלת על נבלה. שפות"ש יעשה השיקול שלו.

תעשה ביד 2 חיפוש לפי חיתוך 10,000 ש"ח משנת 2005+ תבין שאתה מלך.

חנן-ג'יפולוג
20-08-17, 09:42
גם השאריות שוות משהו, אז הנזק מעט קטן יותר מ7000 ש"ח.

רוב המוסכים, ואני כותב את זה מהתנסות אישית (חלק מעיסוקי הוא תמיכה במוסכים) לא ידעו לאבחן בלוק מעוות. אין להם את מכשירי המדידה המתאימים, וגם כשיש מכשיר, אין מי שיודע לתפעל אותו.
הם ירכיבו ראש, ולאחר שהמנוע יניע ויתגלה שהוא צורך שמן, הם יתרצו לך את זה ב"לחצים המוגברים שהמנוע נחשף אליהם כתוצאה מהראש המשופץ".

עם כל הצער, תתקדם לרכב אחר.

בהערת אגב: שיפוץ ראש שכולל ישור זה עניין מאוד מפוקפק מכנית, למנוע עם גל זיזים עליון. לא בטוח שזה המקום להיכנס לזה.

Sent from my SAMSUNG-SGH-I537 using Tapatalk

אביב3
23-08-17, 17:43
אני עם הרוב ובעיקר בגלל סיכוי גבוה לעיוות.
קנה אחת נוספת , יש כמה שעל פניו נראות במצב מעולה,
מהישנה יש לך את כל החלקים חוץ ממנוע.
אם זה מתאפשר לך תתחיל ללמוד לעבוד לבד על הרכב ועתידית תרוויח המון גם כסף וגם ערך מוסף.

http://www.yad2.co.il/Cars/Car.php?AreaID=&ModelID=22&SubModelID=188&FromYear=&UntilYear=&Auto=&fromPrice=7000&untilPrice=10000&Info=

נדב ש.
23-08-17, 18:05
בלי קשר לשנתון ולמחיר הרכב הנ"ל, מה שאתם כותבים לא הגיוני, לפי האמור כל רכב שהתחמם והלך ראש או רק אטם לא כדאי לקחת סיכון, אז מה נשאר-או להחליף מנוע(וזו עוד אופציה מפוקפקת-מנוע מפירוק/ייבוא שהוא בת'כלס חתול בשק) או לזרוק את האוטו ולקנות אחר.
מכיר לא מעט מכוניות(ומנועים) שעברו התחממות לא פעם אחת וכתוצאה הלך אטם או אחרי פירוק התגלה שהראש עצמו ניפסל, נזק לבלוק לא היה, המנוע עבר מה שצריך הורכב בחזרה והכל טוב.
לגבי עלויות-כל אחד והשיקול שלו.

boaz avrahami
23-08-17, 19:03
על כמה מהם השפריצו מים?
אי אפשר שלא להתיחס לערך הרכב- צריך לגדר את הסיכון הכספי

נדב ש.
23-08-17, 19:41
על 2 מהם, אחד טרופר דיזל, השני גראנד ויטרה, שתיהם רתחו למוות, בשתיהם התפוצץ צינור מים ראשי.

boaz avrahami
23-08-17, 19:43
זה לא כמו לשפוך מים קרים על מנוע חם כידוע לך

נדב ש.
23-08-17, 20:55
שאלת ועניתי לך, על 2 מהם...
אפילו עוד ניסו למלא מים ברידאטור, רק שיצא מישם קיטור :-)

עכשיו כשהזכרת לי בעצם היו 3, 2 מהם טרופרים דיזל.
נוסעים עד היום עם ראש מנוע חדש חליפי, עברו מאז כמה שנים.

מוטי כספי
23-08-17, 22:17
ראשית, תודה ענקית לכל המסייעים, בתובנות, עצות וטיפים!

לאחר יום יומיים של שיקולים ומחקר (די) מעמיק על ההיסטוריה של המוסכניק שלי בתחום הספציפי הזה (התוצאות חיוביות..) הרכב נמסר היום לבדיקת ואומדן נזקים מקיף. אם יתברר (בודאות) שהנזק מסתכם באבחון הראשוני, אמשיך הלאה בתיקון. אם החפירות יגלו וכו׳ אשלם על הבדיקה (400 שח) וככל הנראה אפרד ממנו.
אין לי הרבה ברירות אחרות. אני די צריך את הרכב, ובשלב זה אין מצב שארכוש רכב חדש.
שוב תודה לכולם. ואם יהיה אבחון/מידע מעניין, אשתף...

נדב ש.
23-08-17, 22:49
שלב ראשון תוריד את הראש, שלח לבדיקה, ותבדוק מצב המנוע.
מחכים לעידכון.

עידו לוריה
24-08-17, 18:47
מעבר למה שנאמר פה רכב שנבנה בעשור האחרון -/+ מיוצר בתור מוצר צריכה לשלוש שנים וזהו כך שכל מה שאתם מכירים על רכב של "פעם" לא רלונטי בכלל.

עידו

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

-->