PDA

צפייה בגרסה מלאה : החלפת ארגז מקוצר להיילקס לארוך

טל_א
18-08-17, 12:00
שלום לחברי פורום טויוטה המכובד,

אכן כן, אין טעות בכותרת. ההיילקס שרכשתי הוא עם ארגז מקוצר, וברצוני להחליפו לארוך. למה? כי אין לי שום אשליה באשר לכישורי נהיגת השטח שלי, ואם היילקסים רבים מטיילים במקומות מעניינים בארץ עם ארגז ארוך, אולי אפסיד בפוזה אבל אזכה בפרקטיות. כנראה שאם נדרש ארגז מקוצר כדי לחצות שם, לי (ואני מסתכן פה בקביעה הזו) אין מה לחפש שם.
אז, אם יש פה מישהו שמעוניין בארגז קצר, מוזמן לדבר איתי. מי שרוצה להגיד לי שאני עושה טעות, גם מוזמן.

תודה רבה לכם וסוף שבוע משובח,

טל

נמרוד
18-08-17, 18:19
קיצרו לך רק את הארגז או גם את השלדה?

טל_א
20-08-17, 12:20
גם את השילדה, כ-20 ס"מ בערך.
אני משער שהגודל קובע (?)

נמרוד
21-08-17, 12:02
ארגז אפשר להשיג במגרשים, אתה יכול לנסות ב"מוסך מוניטין" בצ'ק פוסט בחיפה.

אבל זו הבעייה הקטנה... להאריך שלדה בחזרה לאורך המקורי, לא טריביאלי, בטח יותר קשה מאשר האקט הברברי של קיצור שלדה.

אתה צודק לגמרי שהארגז המקורי לא מפריע כמעט בכלום ובטח שהוא הרבה יותר שימושי. קיצור הארגז הוא - לעניות דעתי - אחד מהדברים המטומטים יותר שאפשר לעשות ברכב הזה. אבל כבר קנית את הרכב. מציע לך להנות ממנו כמו שהוא אם אתה יכול, ואם תראה שהארגז המקוצר מפריע מדי, למכור את הרכב ולקנות אחר.

טל_א
21-08-17, 12:09
הארגז המקוצר הוא לא משהו כל-כך נוראי, והבדל של 20 או 15 ס"מ זה לא כזה הבדל, מה שמלכתחילה מעלה את השאלה של מה היה השיקול מאחורי קיצור הארגז. מנגד, זה היה הרכב היותר סביר מתוך כמה וכמה שראיתי, והחלטתי שאני לוקח את הסיכון (ואת מה שיש בעו"ש) עליו.
אני בהחלט אשתדל להנות ממנו כמה שאפשר, אבל אני מנסה להבין עד כמה זה קריטי התוספת הזו של השלדה עבור הארגז הארוך יותר. בהנחה שאני כמובן נוהג באחריות ומקפיד לזכור שזה אזור עם תמיכה חלשה יותר. האם תוספת שלדה היא הכרחית?

כמו תמיד, תודה רבה.

geva dover
21-08-17, 13:24
הכל שאלה של מה אתה עושה עם הרכב.
טיולי שבילים? מסעות? עבירות?
הארגז קוצר מהסיבה הפשוטה שהרכב הזה נבנה לעבירות( דא איך הבולמים האחוריים שלך ממקומים?), קיצור הארגז נותן זווית נטישה יותר גדולה בזחילת סלעים וטיפוס מדרגות.
אני אישית בדקתי כמה היילקסים עם ארגזים מקוצרים ולא אהבתי, אני אוהב לדחוף הכל מאחור ולהנות המתא נוסעים בלי ציוד בכלל, מצד שני אני לא עושה זחילת וטיפוסי סלעים קיצונים..
גם אם ארגז ארוך אפשר לטפס ולעבור כמעט כל מה שאפשר עם ארגז קצר.
בכ מקרה להאריך בחזרה שלדה זה סרט שאני לא ממליץ לך להיכנס אליו, כמו שנאמר מעלי.. תמכור ותחפש ארגז ארוך

תצלם לי בבקשה איך ממוקמים הבולמים האחוריים שלך ואני אגיד לך בדיוק למה האוטו הזה נבנה(:

ד ו ר ו ן
21-08-17, 14:06
הארגז בולט מעבר לשילדה.

אם קיצרו את השילדה ב-20סמ (מניח שעד לקי השאקל האחורי), זה אומר שקיצרו את הארגז בכ-30סמ, וזה כבר נפח העמסה משמעותי.

YosSima
22-08-17, 00:29
מה הבעיה להאריך בחזרה את קצה השילדה ? הזנב בסך הכל נותן תמיכה נוספת עם שני ברגים לארגז. אם לא נגעו בקורת רוחב , צריך בסך הכל פרופיל מתאים ולרתך עם חיזוקים נכונים. ואם לא הורידו בקיצור את מתקן הגלגל ספייר תוכל אפילו להשתמש בו שוב.

נמרוד
22-08-17, 09:48
יוסי בשבילך זה לא בעייה :rolleyes:

(טל, יוסי אחד מבעלי המקצוע שכן יכולים לבצע עבודה כזאת, צור איתו קשר ישיר)

טל_א
22-08-17, 11:14
תודה רבה לכם, פשוט תענוג המקום האדיר הזה.
הייתי צריך לקנות את הטנדר הזה (טוב, אולי לא בדיוק את זה הנוכחי) לפני שנים.

ובמעבר חד לנושא אחר וקשור פחות, איך אני יוצר קשר עם סמי מאשקלון, הידוע כאחד תותחי ההיילקסים?
תודה רבה!
טל

YosSima
22-08-17, 12:34
סמי שרביט:
050-2705500

טל_א
03-10-17, 19:13
שוב תודה לכל התורמים לדיון, ועכשיו שהרכב חזר לנסוע (בערך), לשאלה של השרשור:

אני מעוניין למכור את הארגז המקוצר תמורת ארגז ארוך ב-1500 ש"ח.

אם זה לא המקום, מראש מתנצל ואסיר את ההודעה (רק תגידו איפה כן לשים בבקשה).

מי שרוצה, או מכיר מישהו שמעוניין, זמין בפרטי.

תודה רבה וחג שמח!

GodsFather
03-10-17, 19:46
פרסם בלוח המכירה.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

-->