PDA

צפייה בגרסה מלאה : תבע את המדינה וזכה. על קפיצה לירדן.

גיא
22-08-17, 20:09
http://m.ynet.co.il/Articles/5005653

זה דיי מדכא. אני הייתי שולח אותו לחפש.

Sent from my iPhone using Tapatalk

zerez
22-08-17, 20:17
ואנחנו מתפלאים שמרוקנים מקורות מים וסוגרים פינות חמד.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

גיא
22-08-17, 20:18
ואנחנו מתפלאים שמרוקנים מקורות מים וסוגרים פינות חמד.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

בדיוק למה זה מדכא אותי.

יונתןמצפה
22-08-17, 21:22
לא יאמן.
בתי המשפט בישראל עושים את הפשע הגדול ביותר. הם מדרדרים את אזרחי ישראל למקום של גלגול האחריות במקום לקיחת האחריות.
כ"כ עצוב!
הילד הזה (והוריו חסרי האחריות!) קיבל את הלקח שלו כשנפצע (אני לא מאחל את זה לאיש).
את הנסיון שלו לגלגל את האחריות הלאה השופטת היתה צריכה לעצור ולגלגל אותו מהמדרגות תוך חיוב הוצאות משפט.
רק ככה אנשים יתחילו לקחת אחריות על המעשים שלהם ולהפעיל שיקול דעת.
במקום זה כולנו משלמים את המחיר על הטיפשות שלהם.
מתסכל.

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

lizard
22-08-17, 22:22
אני חושב שמה שהשופט החליט זה די נכון. מדובר על פארק מגודר וסגור. הפקחים והרשות המנהלת ידעו שקופצים שם ולא עשו דבר.

יונתןמצפה
22-08-17, 22:44
לא מגודר ולא סגור. טיילת לאורך הירדן. לא חוף רחצה מוכרז.

ד ו ר ו ן
22-08-17, 22:59
לפי התיאור של השופט זה בחלק שסגור לציבור מחוץ לשעות פעילות.

boaz avrahami
22-08-17, 23:18
אני שמח שהמועצה חטפה.
זו מועצה שמתעללת בתושביה וגם בנו כאורחיה.
אולי הם ילמדו מכך שאיפה שהם לא מנסים לנכס לעצמם את השטח לא תחול עליהם האחריות כפי שלא חלה על המדינה ורשות הניקוז.

לדעתי הפס״ד הזה בעדנו דווקא

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

kd2
23-08-17, 00:03
מצטרף לקודמיי, פסק דין לא תקין שיגרום לרשויות להרוס את המקום.
זה ככל הנראה מאותם המקרים שבהם עו"ד נלהב פוגש מישהו במצב של מצוקה שמנסה לעזור לעצמו (ומצדיק זאת בקשייו האובייקטיבים, זה שהוא הדביל לא מעניין אותו במערבולת שבה הוא נמצא).
הטיילת הזאת מדרדרת משנה לשנה בסוג הבליינים והבילוי, אבל עדיין לקפוץ לנחל בצורה סבירה
זה חלק מההווי של המקום (בדיוק כמו שיש מפל קטן במסלול הקייקים ולא נפצעים ממנו כל עוד מתנהגים בהיגיון) וזה בסדר כל עוד זה נעשה בשיקול דעת ואחריות.
אי אפשר להעיף משם כל אחד שעושה איזה "טרזן" קטן ומצד שני אי אפשר לתבוע שנפתח לך הראש אם החלטת לעשות טרזן על איזה חבל רפת מקומבן על דעת עצמך, זה לא קאנטרי קלאב ובית המשפט צריך לדעת את ההבדל.

יונתןמצפה
23-08-17, 00:06
לפי התיאור של השופט זה בחלק שסגור לציבור מחוץ לשעות פעילות.לא מכיר שם חלק שיש לו שעות פעילות ו/או שהוא סגור לציבור.

יונתןמצפה
23-08-17, 00:12
אני שמח שהמועצה חטפה.
אולי הם ילמדו מכך שאיפה שהם לא מנסים לנכס לעצמם את השטח לא תחול עליהם האחריות כפי שלא חלה על המדינה ורשות הניקוז.

Sent from my iPhone using Tapatalk Proבועז ההפרדה חייבת להיעשות.
אין ספק שכל דבר רע שעובר על המועצה הזו משמח. אבל הפסיקה הזו רעה ללא כל קשר למועצה עצמה.
הסר דאגה מלבך, הפסיקה הזו לא תחזיר לנו את הזכות הבסיסית לנפוש ללא תשלום על גדות נחלי הצפון.
אבל את חלקה לתרבות הסגירות והכסתח והקטנת האחריות האישית היא בהחלט תרמה. ביג טיים.

ד ו ר ו ן
23-08-17, 09:43
לא מכיר שם חלק שיש לו שעות פעילות ו/או שהוא סגור לציבור.

לא מכיר את המקום, זה נכתב בפסיקה.

asafk
23-08-17, 10:27
כשאנחנו מתלוננים על זה שלא סביר לנפץ הרכות ולייבש מעיינות כי מי כבר יטבע שם ואם מישהו יטבע הוא בטח לא יתבע... הנה באה התביעה הזו ומוכיחה שטעינו.

מה שלא פארק מסודר עם מים עד 60 סנטימטר עם פקחים תורים כדרות וכרטיסים - מהווה סכנה של חבות במיליונים רבים לבעל השטח.

בקיצור צאו לנפוש בחו״ל כי מה שהיה כבר לא יהיה

אסף.

דור אריאל
23-08-17, 10:34
אני שמח שהמועצה חטפה.

סביר להניח שאת רוב הכסף ישלם הביטוח..

boaz avrahami
23-08-17, 10:51
אל דאגה, הם ישלמו חזרה לביטוח ביוקר אחרי נפילה כזו.

שוב, אני לא משפטן, אבל לפי מה שאני מבין המועצה חטפה כי זה היה שטח שהיא תפעלה והיתה לה שליטה בגישה אליו.
רוצה לומר - לא שטח פתוח לא מפוקח.

ציטוט מהעיתון:״לגבי רשות הניקוז נקבע כי לא הוכח שהייתה מודעת לסכנה כלשהי במקום התאונה ולא טיפלה בה, ולכן לא חלה עליה חובת זהירות כלפי הנער. המועצה האזורית לעומתה, היא זו שדאגה לתפעל את הפארק, להציב בו פקחים, למנוע את הגישה אליו מחוץ לשעות הפעילות ועוד. כל אלו מקימים לה אחריות כלפי הרוחצים.״

לכן אני סבור שפסק דין כזה יגרום לרשויות למשוך ידם מאתרים כאלו אחרת האחריות רובצת עליהם.

עוד דבר, במקרה זה דווקא רדידות המים היא שגרמה לפגיעה

גיא
23-08-17, 10:52
לפי דעתי בועז. דבר כזה ייצר עוד עבודה לפקחים. אף אחד לא יטבע ולא יתבע שם יותר ...

וגם לא יעשה על האש. ולא יהוח בצל. ולא ... פשוט לא.

יונתןמצפה
23-08-17, 13:39
בועז אתה מפספס את הנקודה.
ילד יוצא מהבית, הולך ומתנהג כמו דביל. ההורים מאפשרים.
כשהוא מקבל החלטה אחת יותר מדי שגויה ונפצע, יש להם את עזות המצח לתבוע את כל העולם ואחותו על טיפשותם.
ולזה השופטת נותנת יד.
זו הנקודה. ועד שבתי המשפט לא יתעשתו על עצמם וישימו לזה סוף המצב יילך ויתדרדר. וזו רעה חולה בחברה שלנו.
אם אתה אדיוט אף אחד לא אשם בזה חוץ ממך. בטח לא בעל השטח שגם ככה עובד קשה כדי להבטיח את בטחונך ואת כיסוי ישבנו.

lizard
23-08-17, 14:13
אבל את זה אתה לא יכול לשנות. אנשים מנסים לגלגל אחריות מאחד לשני בכל אספקט בחיים. אנשים פשוט לא אחראיים על המעשים שלהם וזה נכון שיש פה סוג של מנטליות שמאםשררת את זה. זה התחיל מקום המדינה והשורש של זה זו התפישה שהמדינה והרשויות אחראים להכול. אז אם הם אחראים, שישאו בתוצאות.

asafk
23-08-17, 15:37
פעם זו לא היתה התפיסה, ולצערי בשנים האחרונות הכל נבדק דרך פריזמה של משפטנים וחבויות ויועצי בטיחות.... ואז אין שום דרך להנות מהחיים כי שום דבר לא יהיה במסגרת חופשית ועצמאית שמאפשרת גם לעשות שטויות.
המסקנה של רשות מקומית מכזו פסיקה יכולה להיות או וויתור על השטח או מניעת גישה אליו כולל גידור ופיקוח. מנסיוני אני למד שאף רשות לא מוותרת לעולם על אף שטח.
ושוב אני כותב שרשות הטבע והגנים שנראתה לנו מטופשת ומוגזמת כשנחתמה ברכות וסגרה פינות חמד, בדיעבד צדקה. וזה עצוב. מאוד.

אסף.

אביב3
23-08-17, 16:04
מה שיהיה בעקבות פסיקה זו אין לי מושג אבל בועז אברהמי צודק וצודק מאוד בעניין השתלטויות על שטח.
גרתי שנים בגליל העליון, וכולם כולל כולם, מנכסים לעצמם שטחים ולא מאפשרים גישה אליהם כאילו אמאמא שלהם ילדה את השטח מהכו@@@.
אם זה קיבוץ דפנה שמנסה להקשות את כל הגישה לנחלים שנמצאים צפונית ואם זה מושב בית הילל שגידר ועושה לעצמו "זולות" פרטיות ועוד ועוד.
התופעה קימת גם בקיבוצים \ מושבים באזור עמק בית שאן.
הכל פה עקום וזה חבל מאוד.
צריך למצוא פתרון שיהיה טוב לכולם אבל מי אני ?
אפילו לא תבריג של בורג

עריכה: במחשבה שניה , עדיף שלפחות הם יהנו מהשטח ולא שיגיעו כל עמו ישראל הדוחה ויהרוס עוד יותר.
אז פעם בשנה שבא לי אני קצת יותר מתאמץ בשביל להגיע.

GodsFather
24-08-17, 17:49
אולי שילוט כזה יעזור לצדדים... https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170824/a2f063ce745d950cb4f4c63b08dd523f.jpg

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

יונתןמצפה
24-08-17, 19:57
ענק!

-->