PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך להגביר עוצמת Wi-Fi בבית?

asafpeleg
22-08-17, 21:31
יודעים הכל..
לפני חודש התקנו סלקום tv בבית, עם מודם של סלקום וממיר שלהם. מאז עוצמת ה Wi-Fi בבית נעלמה ורק ליד המודם יש קליטה. לפני זה היה מודם D-link של בזק שעבד כמו אריה. בבירור עכשיו העוצמה נמוכה יותר. יש דרך להגביר את זה?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

נדב42
22-08-17, 21:35
יש סיכוי סביר שתוכל להגדיר את ה-d-link שלך בתור repeater ולהיעזר בו להגדלת הטווח ...

zerez
22-08-17, 21:49
רוב הראוטרים מגיעים עם ברירת מחדל של שימוש בערוץ 6 ואם יש עוד כמה ראוטרים בסביבה על אותו ערוץ הם מפריעים.
תחפש בהגדרות של הראוטר ותנסה לבחור ערוץ אחר, זה יכול לשפר קצת.
אתה גם יכול למסות למקם אותו בצורה שלא יהיו הפרעות לאנטנה, גם זה יכול לשפר.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

erezgur
22-08-17, 23:05
1. כמו שארז כתב מעלי - לנסות ערוץ אחר (יש גם תוכנות פשוטות הסורקות את כל הרשתות הנקלטות אצלך ובאיזה ערוץ הם עובדים - יכול לסייע לך לבחור ערוץ פנוי יותר.
2. לעבוד עם ראוטר טוב יותר. אם עדיין הקודם אצלך - תוכל לחברו למודם ולעבוד מולו. אצל בן משפחה, ראוטר שקיבל מהספק אפשר לו לעבוד במהירות המוצהרת רק בחיבור קווי (כבל) ואילו ב- WIFI, לא עבר את שליש המהירות המוצהרת. לאחר שלקח בהשאלה ממני ראוטר (שיומי-מי) שנתן לו מהירות מירבית גם עם ויפי, רכש כזה בעצמו ומאז לו היו לו בעיות.
3. פתרונות כמו "מאריך טווח" (או נקודה חמה) אם פתרונות אחרים לא עוזרים.
4. אם יש קירות, במיוחד ממ"ד בין מיקום הראוטר ללקוחות שלו - יש בהחלט הנחתה. בדוק אם אתה יכול למצוא מקום טוב יותר לראוטר.
5. ביוטיוב תוכל למצוא פתרונות קסם להגרת הקליטה ע"י בניית "צלחות" מנייר אלומיניום מהמטבח... לא בטוח שזה יתן שיפור משמעותי, אבל זה ניסוי פשוט.

asafpeleg
23-08-17, 00:00
יש סיכוי סביר שתוכל להגדיר את ה-d-link שלך בתור repeater ולהיעזר בו להגדלת הטווח ...באיזה חיבורים בין המודם ל D-link להשתמש?
ארז, יש רק מודם אחד בבית. איזה ערוצים מפריעים אחד לשני- של שכנים וכאלה?

maliknir1
23-08-17, 00:54
When the d-link is working as a repeater the connection to the 'main' router is also done on Wi-Fi so it needs to stand as far from the router as you can while still getting a good signal, ideally not on the same wall so the signals will not get bounced away from each other but toward each other

ש01
23-08-17, 10:10
קנה אקספנדר (EXPENDER) והתקן באזור בו נדרשת קליטה.
אפשר גם להסתפק בקטן ופשוט, לא חייבים את הגדולים והחזקים).
אצלי בבית עשה עבודה מצויינת, עד שעברתי לפרטנר שהראוטר שלהם חזק יותר משל בזק...

שים לב, אפשר להגדירו עם אותו יוזר וססמה של הראוטר - לרוב זה בסדר, לעיתים יוצר התנגשות, ואז צריך להגדיר יוזר וסיסמה שונים.

erezgur
23-08-17, 10:34
באיזה חיבורים בין המודם ל D-link להשתמש?
ארז, יש רק מודם אחד בבית. איזה ערוצים מפריעים אחד לשני- של שכנים וכאלה?
כן הכוונה לכל הרשתות הנקלטות בביית, של השכנים, בתי קפה סמוכים וכו'.

לגבי שימוש ב-די-לינק כרפיטר - תתחיל מחיפוש בגוגל לפי שם הדגם הספציפי והמילה "REPEATER" או "EXTENDER" - או שתכתוב פרטים אלו וננסה לאתר עבורך.

מאיר אלוני
23-08-17, 10:58
יודעים הכל..
לפני חודש התקנו סלקום tv בבית, עם מודם של סלקום וממיר שלהם. מאז עוצמת ה Wi-Fi בבית נעלמה ורק ליד המודם יש קליטה. לפני זה היה מודם D-link של בזק שעבד כמו אריה. בבירור עכשיו העוצמה נמוכה יותר. יש דרך להגביר את זה?

אם קודם היה טוב תחזיר את הראוטר שהיה לך ואם החזרת אותו לספק הקודם תעשה כמוני, רכשתי ראוטר מעולה והוא נשאר אצלי גם כשאני עובר לספק אחר.

asafpeleg
23-08-17, 12:11
מאיר אם יש לך קישור, אשמח

מאיר אלוני
23-08-17, 14:00
מאיר אם יש לך קישור, אשמח

יש לך כאן רשימת המומלצים : http://www.netcheif.com/Articles/VDSL_Router/VDSL_Router.htm
לי יש את זה : https://www.amazon.de/TP-Link-TD-W9980-Dualband-geeignet-%C3%96sterreich/dp/B00IOIJ0TM/ref=sr_1_fkmr0_4?s=computers&ie=UTF8&qid=1503482282&sr=1-4-fkmr0&keywords=TP-Link+WLAN+router%2Fmodem+300mb+9980

jacob72
25-08-17, 00:33
עפי חוקי המדינה מותר לשדר עד עוצמת של 20db שזה בערך 100 מיליוואט. כל ראוטר יודע לשדר כך אלא אם הגבילו אותו / הנחיתו אותו.

אם הראוטר הקודם שידר איכותי מאותה נקודה זה אומר:
1. או שהנחיתו לך את המשדר
2. או בעיית אנטנות
3. או בעיית ערוץ כמו שכבר הזכירו כאן (זה אמור להיות על אוט'). אבל לא נשמע לי הגיוני

לי זה מרגיש כאילו הגבילו לך השידור או שעושים שימוש בראווטר לא איכותי וחלש

הכי פשוט ' להוסיף ממסר Repeater.
או להתלונן שיבואו להחליף ציוד

בהצלחה

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

jacob72
25-08-17, 00:47
באותו נושא ורק ליידע כללי : חלק מהציוד שמיוצר כיום בעולם יודע לשדר עד 1 וואט שזה 30dbm.
.
אחת ההתניות של משרד התקשורת לקבלת רשיון ייבוא הוא "לסרס" את הציוד שיתאים לדרישות החוק כלומר להנחית אותו ל 20dBm. החסימה מתבצעת עי תוכנה שהינה ייעודית לגמרי לדגמי מדינת ישראל.

מי שיחפש בפורומים שונים ימצא דרך להסיר את המגבלה ויוכל לשדר 1 וואט ועלול לשדר גם למרחק של 20 קמ עם אנטנות כיווניות .

זה לא חוקי ומהווה עברה פלילית לדעתי !

לנושא הדיון : שאין סיבה אמיתית שראווטר רגיל לא יידע לשדר בתוך מרחב דירה .,להוציא חריגים כמו : ממד.,מעבר קומות,מרתף וכד.

zivo
25-08-17, 01:09
באותו נושא ורק ליידע כללי : חלק מהציוד שמיוצר כיום בעולם יודע לשדר עד 1 וואט שזה 30dbm.
.
אחת ההתניות של משרד התקשורת לקבלת רשיון ייבוא הוא "לסרס" את הציוד שיתאים לדרישות החוק כלומר להנחית אותו ל 20dBm. החסימה מתבצעת עי תוכנה שהינה ייעודית לגמרי לדגמי מדינת ישראל.

מי שיחפש בפורומים שונים ימצא דרך להסיר את המגבלה ויוכל לשדר 1 וואט ועלול לשדר גם למרחק של 20 קמ עם אנטנות כיווניות .

זה לא חוקי ומהווה עברה פלילית לדעתי !

לנושא הדיון : שאין סיבה אמיתית שראווטר רגיל לא יידע לשדר בתוך מרחב דירה .,להוציא חריגים כמו : ממד.,מעבר קומות,מרתף וכד.

ומה זה יעזור???
WiFi זו תיקשורת דו כיוונית.
מה זה יעזור עם הראוטר ישדר רחוק, עם המכשיר שמחובר (מחשב, מובייל) לא מסוגל לענות מהמרחק הזה?

הזמנתי את זה לפני חודש -
https://www.banggood.com/Mantistek-WR300-300Mbps-dual-5dBi-Wireless-WiFi-Repeater-Network-Router-Extender-p-1047706.html?rmmds=myorder

הגיע תוך פחות משבועיים, עובד מצויין.

jacob72
25-08-17, 09:26
ומה זה יעזור???
מה זה יעזור עם הראוטר ישדר רחוק, עם המכשיר שמחובר (מחשב, מובייל) לא מסוגל לענות מהמרחק הזה?

הזמנתי את זה לפני חודש -
https://www.banggood.com/Mantistek-WR300-300Mbps-dual-5dBi-Wireless-WiFi-Repeater-Network-Router-Extender-p-1047706.html?rmmds=myorder

הגיע תוך פחות משבועיים, עובד מצויין.מה שרכשת זה מוצר הנכון לרכוש זה מעיין מגדיל טווח. אבל זה אומר שיש לך 2 משדרים בבית.

לגבי השאלה שלך,היא נכונה ,אבל אני נמנע מלענות לך, יש לכך פתרונות פשוטים אבל לא חוקיים ולכן לא נרחיב את הנושא.

zivo
25-08-17, 11:09
מה שרכשת זה מוצר הנכון לרכוש זה מעיין מגדיל טווח. אבל זה אומר שיש לך 2 משדרים בבית.

לגבי השאלה שלך,היא נכונה ,אבל אני נמנע מלענות לך, יש לכך פתרונות פשוטים אבל לא חוקיים ולכן לא נרחיב את הנושא.

לא אין לי שני משדרים בבית, יש לי כמות שאני אפילו לא מסוגל לספור- כל טלפון, טאבלט, PC משדר WiFi
אין ספור blutooth....

ולא, זה לא כזה פשוט להגביר את ה WiFi של הטלפון או הטאבלט...
ולא, זה לא מעניין את אף אחד לעשות את זה (אם אפשר לפתור את זה כל כך פשוט).
ולגבי החוקיות....באתר הזה????
כל רכב שני פה באתר יש בו "עברות" על החוק יותר חמורות מעוצמת ה WiFi של ראוטר.

בא נשמור על מעשיות ופורפורציות.

asafpeleg
25-08-17, 13:59
ומה זה יעזור???

הזמנתי את זה לפני חודש -

הגיע תוך פחות משבועיים, עובד מצויין.זיו, שאלת הדיוט:
צד אחד של כבל התקשורת מתחבר למכשיר הזה.
הצד השני לאן?

Pageup
25-08-17, 16:08
זה לא 20dBm זה 20dBmEIRP שזה אומר אחרי האנטנה.
בארה"ב אתה יכול לקבל עוד 3dB. אני רוצה לראות
את המכשיר שמשדר ל 20 ק"מ עם 30dBm בלי אנטנות
צלחת, וגם פה אני סקפטי כי הרוחב ערוץ והמודולציות
לא מאפשרות את זה.
עוד דבר חשוב, זה שהוא 30dBm זה הממוצע, ההספק המקסימלי
הוא באזור 8W, אני לא בטוח שהייתי רוצה משדר כזה
בתוך הבית שלי. זה סיגנל OFDM עם צפיפות ספקטרלית
מקסימלית שעודמת בתקן.

הפתרון הכי טוב לדברים האלה זה כמה Access Points.
כל הרפיטרים והמגבירי טווח למיניהם עושים צרות,
מאיטים את התקשורת מהותית ומגדילים את הדיליי.

אם יש לך Yes בבית עם כמה ממירים עם VOD פתרת
חצי מהבעיה כי יש לך לכל ממיר שקע רשת. שים
ראוטר WIFI שביטלת לו את ה DHCP ונפתרה הבעיה.

אם אין לך Yes אז זה קצת יותר מסובך: או לסלול כבל
רשת או לעבוד דרך אותם ממירי רשת לשקע חשמלי
(רק צריך לוודא שאתה על אותה פאזה, אחרת זה לא יעבוד)
ואם יש לך HOT או סלילה של קווי COAX בקיר, לחפש
פתרון HPNA.

zivo
25-08-17, 19:17
[QUOTE=asafpeleg;762371]זיו, שאלת הדיוט:
צד אחד של כבל התקשורת מתחבר למכשיר הזה.
הצד השני לאן?

Sent from my SM-G930F using Tapatalk[/QUOTE
לפי מה שכתוב, הוא יכול להיות גם המקור (אם תחבר אותו למשל למודם), וגם יציאה עם הראוטר מחובר ל Hotspot אחר.
בנוסף, אני מניח (לא התעמקתי), עם אתה מאבד את הסיסמה של ה WiFi , אתה יכול לגשת לקונפיגורציה.
מודה, שבמכשיר הזה לא התעמקתי, פשוט חיברתי והוא עובד.
אין ניתוקים, ואין בעיות ביצועים.

asafk
10-09-17, 22:29
יש לי ריפיטר שהגיע מסלקום. הדגם שלו BE126. עד כה שימש כמקלט וויפי עבור הממיר של הטיוי, עכשיו הממיר מחובר ישר לראוטר ובעקבות הדיון מלא ההשראה הזה אני רוצה להשתמש בריפיטר להגביר טווח.
כשאני מתחבר אליו עם כבל LAN עם המחשב אני מקבל כמובן חיבור נהדר. אבל אני מנסה לראות אותו בתור אביזר ברשת כדי לשנות לו את ההגדרה ממקלט לריפיטר אני בכלל לא מוצא אותו ברשת.
הכתובות ברשת הן מסוג 10.100.102.1.

מה אני מפספס כאן?

אסף.

zivo
11-09-17, 00:53
קח PC, שים אותו על IP אוטמטי (DHCP) וחבר אותו עם כבל לריפיטר.
תפתח Command Line , CMD, ותכתוב - ipconfig/all .
תראה עם קיבלת כתובת, עם כן, חפש את ה Default Gateway
תרשום את הכתובת, תפתח דפדדפן (על ה PC) ותכניס את הכתובת של ה Default GW.
אתה אמור לקבל מסך ניהול של הריפיטר, תראה אם אתה מסתדר משם.

boaz avrahami
11-09-17, 02:45
אם הרפיטר לא מחלק כתובות עצמאית אלא מקבל כתובת מהראוטר אני בספק אם תוכל להגיע לממשק ניהול שלו.
רשת זה תחום די מורכב... לא בטוח שאפשר כל כך בקלות להסביר לך מה לעשות בהתכתבות

מה הכוונה שלך מקלט ומה זה רפיטר?
הגדרות מבולבלות קצת לדעתי...

האם רק הראוטר מחלק כתובות ברשת ) DHCP)?

האם כאשר הרפיטר מנותק מהראוטר אתה מצליח לגשת אליו?
מה ה default gateway שלו ומה של הראוטר?

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

jacob72
11-09-17, 05:39
קח PC, שים אותו על IP אוטמטי (DHCP) וחבר אותו עם כבל לריפיטר.
תפתח Command Line , CMD, ותכתוב - ipconfig/all .
תראה עם קיבלת כתובת, עם כן, חפש את ה Default Gateway
תרשום את הכתובת, תפתח דפדדפן (על ה PC) ותכניס את הכתובת של ה Default GW.
אתה אמור לקבל מסך ניהול של הריפיטר, תראה אם אתה מסתדר משם.לא מדוייק. ולא פשוט בכלל.
לאיש רשת הכל מובן. יחד עם זאת
מה עם ה
פרטי כניסת ממשק : User Name+ Password ?
אם אין לך עלולה להיות בעיה !

asypeer
11-09-17, 07:29
אם יש לי בבית תשתית של הוט בכל החדרים שאינה בשימוש, ולא בא לי להשחיל כבל רשת מהסלון לארון תקשורת ומשם לחדר השינה. מה דעתכם על המוצר הזה?
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20170911/ec35b0f949f431d12bd6fbfb5aad5b41.jpg

zivo
11-09-17, 21:51
קטני אמונה וקיצרי מעוף.....
אם זה יעבוד לו, אני אבקש ממנו להתקין Teamviewer ואז אני כבר אסתדר.

מה ההגיון בלהסביר "מה לא" מבלי להציע מה כן?
אם אתם רואים תמונה של הראוטר, תוך כמה זמן אתם מוצאים באינטרנט איך להחזיר אותו ל Factory reset?!!

asafk
11-09-17, 23:02
האמת שחוץ מהמשפט הראשון הבנתי כל מה שזיו כתב....
ואני מניח שכמו כל הצעצועים הסיניים המשתמש והססמה זה אדמין אדמין.

ננסה מחר נראה מה..
תודה לכולם בינתיים.

אסף.

- - - Updated - - -

אגב.. כדי לפשט לי את העבודה ושהראוטר לא יהיה זה שמחלק כתובות בזמן שאני מחפש את הכתובת של הצעצוע - אני יכול פשוט לכבות את הראוטר, לא?
(בנאדם פשוט אני. אם משהו מפריע מכבים אותו).

אסף.

boaz avrahami
11-09-17, 23:48
[emoji23]

הראוטר הוא זה שאמור לחלק את הכתובות.
האקסטנדור/ ריפיטר או איך שאתה קורא לו אמור לתת לקליינטים שמחוברים אליו לקבל כתובת מהראוטר או אם יש לו מנגנון חלוקת כתובות אתה אמור להגדיר אותו בתחום כתובות שונה מהראוטר ואז הקליינטים שלו ואף הוא יזדהו בכתובות שונות.
במקרה השני יהיה אפשר לגשת למימשק הניהול שלו ובמקרה הראשון כנראה לא יראו אותו ברשת על שום IP

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

zivo
12-09-17, 00:13
האמת שחוץ מהמשפט הראשון הבנתי כל מה שזיו כתב....
ואני מניח שכמו כל הצעצועים הסיניים המשתמש והססמה זה אדמין אדמין.

ננסה מחר נראה מה..
תודה לכולם בינתיים.

אסף.

- - - Updated - - -

אגב.. כדי לפשט לי את העבודה ושהראוטר לא יהיה זה שמחלק כתובות בזמן שאני מחפש את הכתובת של הצעצוע - אני יכול פשוט לכבות את הראוטר, לא?
(בנאדם פשוט אני. אם משהו מפריע מכבים אותו).

אסף.

אסף,
רק מכוון אחד :-)

בהנחה שאתה לא רואה את הריפטיר בין הרשתות האלחוטיות שלך!

1- אתה לוקח PC, מנתק אותו מהרשת שלך בבית (אלחוטית או קווית)
2- מחבר אותו בכבל לריפיטר שלך (עכשיו אני מצפה שהריפיטר יקצה לך כתובת. אני גם מוכן להמר על 192.168.0.1 או 192.168.1.1?).
ממשיך בהסבר שאמרת שאתה מבין.

לא מסתדר, שלח ה"פ (או אני חושב שיש לך טלפון שלי )

-->