PDA

צפייה בגרסה מלאה : נחל דורבן - עבירות

heminew
25-08-17, 00:08
מישהו מכיר את הדרך לחניון לילה במפגש נחל דורבן-נחל עקרבים? הכוונה לכניסה לשטח מכביש בה"ד 1, נסיעה צפונה על נחל דורבן. מדובר בקטע של 7 ק"מ בערך.
בעמוד ענן מופיע שיש שפ"צים בדרך. האם מתאים לרכבים (עמוסים) עם הילוך כח לא משופרים?
חמי

נמרוד
25-08-17, 08:47
מתאים.

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

heminew
25-08-17, 09:27
מתאים מאתגר או מתאים "אין בעיה"?

ד ו ר ו ן
25-08-17, 09:41
מתאים.

נמרוד,
השפצ הבעייתי עלייה מהנחל תוקן?

heminew
25-08-17, 09:52
טוב, נחל דורבן זה שטח אש אז ירדתי מזה -

אותה שאלה (בעיות עבירות לרכבים עם הילוך כח לא משופרים, עמוסים במשפחה וציוד, נהגים מנוסים) לגבי הר רמון > מעלה ערוד > הר עידו, סמ"ש כחול.
תודה
חמי

נמרוד
25-08-17, 10:05
גם לא צריכה להיות בעייה.

heminew
25-08-17, 10:44
מצוין, תודה רבה

אוהב נגב
26-08-17, 23:59
נמרוד,
השפצ הבעייתי עלייה מהנחל תוקן?
הי נמרוד,
למיטב זכרוני יש בנחל דורבן 2 מקומות בעייתים לרכב עם גגון עמוס, אחד מהם עם שיפוע צד כנגד "קיר", ודרומה ממנו השני שהוא העליה מהאפיק אותה דורון הזכיר. אשמח לעידכון ענייני - אם היית שם לאחרונה.

דרור ברלי
27-08-17, 09:29
השפ"צ בעליה מהערוץ הוא קטע שהתמוטט באחד החורפים האחרונים - אבל אין מה לחשוש כי יש לו מעקף דרך הערוץ עצמו.
אם אתה מגיע מכיוון כביש 171 אתה פונה שמאלה בתוך הערוץ ונוסע כמה עשרות מטרים ואז מטפס ימינה ליד עץ. לא אמורה להיות בעיה בטיפוס המדרגה מהערוץ ואם כן - תשפר עם כמה אבנים.

ד ו ר ו ן
27-08-17, 09:45
דרור,
השפצ בעלייה מהנחל ממזרי כי זו מדרגת קרקע גבוהה שמחייבת אותך לבוא באלכסון כדי להיות מול המדרגה, ולא מנע מעלייה בשפצ, ואז אתה מתקדם לכיוון הקיר, כמו במרזבה.
אם יש מעקף מהנחל עדיף.

יואב פולס
27-08-17, 10:44
הנחל עביר לכל אורכו, ברמת עבירות 'קלה'.
חליק לעשות מנחל כזה מקום אתגרי.
רמה אחת יותר נמוכה מזה זה כבר שביל קק"ל.

דרור ברלי
27-08-17, 10:47
אכן מזכיר את המרזבה בתמונת ראי. אבל יותר קטן וצפוף והתשתית לא סלעית אלא אדמה שמתפוררת.
ממזרי או לא - הוא התמוטט. שלושה-ארבעה המטרים האלה אין שביל בכלל. בלתי עביר.
בפעם האחרונה שהייתי שם זה היה בכיוון ירידה ועם שיירה של ג'ימנים מאחוריי.
לא היתה שום סיבה להסתכן.

המעקף ממש ליד והוא קל ובטוח.

גיא
27-08-17, 11:13
היינו שם בסופ"ש הקודם.

שביל קק"ל

אין שם כלום.

ד ו ר ו ן
27-08-17, 12:08
הנחל עביר לכל אורכו, ברמת עבירות 'קלה'.
חליק לעשות מנחל כזה מקום אתגרי.
רמה אחת יותר נמוכה מזה זה כבר שביל קק"ל.

זה לא הנחל זו נקודה די בכניסה.

אני לא חושב שאני מגזים, אבל במצב של לפני כמה חודשים זה היה רע כי זה היה בפוטנציאל מסוכן.

בגלל זה השאלה האם המעבר תוקן/הסתדר.

יונתןמצפה
27-08-17, 12:15
מניסיוני, בשבילים מהסוג הזה (קלים בהגדרתם) העוברים בתוך שמורה, רט"ג לא משאירים נקודות כאלו יותר ממספר ימים.
כבר יצא לי לנסוע בחלק מהצירים האלו מספר ימים לאחר שנהרסו בשטפון ללא כל זכר לבעיות עבירות כאלו או אחרות.
בד"כ השופלים עובדים מיד עם סיום הזרימות (בפסח האחרון הם אפילו עבדו כשהמים עדיים זרמו...).

גיא
27-08-17, 12:38
היינו שם בסופ"ש הקודם.

שביל קק"ל

אין שם כלום.

קבל תיקון, יש שם מליוני קרציות !!
++++++++++++++++++

שימו לב !!
בעצירת קפה . הן מזנקות עליך בשניות ..

דרור ברלי
27-08-17, 16:30
עברו כמה וכמה חודשים טובים מאז שהייתי שם.

זה באמת קרוב יחסית לכניסה לנחל.
למי שמגיע מכביש 171 (מדרום) זה לא מסוכן כי הוא רואה בעיניים שאי אפשר לעלות/לעבור.
אבל זה כן מסוכן למי שבא בכיוון ההפוך (מצפון) והיה עלול לרדת לקטע הממוטט ולהתהפך ימינה מיד.

אבל אם זה באמת סודר במהירות אז שאפו לכל מי שידו במלאכה - רט'"ג אולי מרגיזים אותנו פה ושם אבל בתכל'ס הם עושים בעיקר דברים טובים.

נמרוד
28-08-17, 08:08
דרור אתה רציני? "מסוכן"? סתם קטע שביל מדברי.

דרור ברלי
28-08-17, 09:19
מסוכן. בחיי.
אני מדבר על חתיכת שביל שהתמוטטה לתוך הערוץ. בדיוק בטיפוס תלול מהערוץ לגובה של יותר מ-2 מטרים. בצד יש קיר סלע. בצד השני מדרגה ונפילה. אשכרה דומה למרזבה רק בתמונת ראי וקטן יותר. כמו שדורון תיאר בדיוק נמרץ.

מי שבא מדרום (מכיוון הכביש) רואה את זה ועוצר לחשוב מה הלאה. אחרי שהוא בודק רגלית מסביב לא יותר מכמה שניות הוא פונה שמאלה למעקף.

אבל מי שבא מצפון עלול לא לשים לב לזה ופשוט ליפול ימינה. או שיהיה מאצ'ו-חכמולוג ישראלי ממוצע שיכריז שכל הפחדנים האשכנזים האלה מצחיקים אותו ושאין שום בעיה והוא עובר את זה - עם אותה תוצאה - התהפכות. זה לא עמוק, זה לא תהום, אבל זה מספיק לסתם התהפכות מיותרת על הצד.
לגבי ההגדרה ''מסוכן'' - אז לא, כמו רוב ה''קטסטרופות'' בשטח אצלנו, כנראה שלא מתים מזה. אבל הרכב יינזק/יינזק קשות/טוטאל לוס (בהתאם לסוג הרכב. סיקס או סופה נשרטים קלות. קצת נזקי פח. אז הופכים אותם חזרה לגלגלים והם יוצאים בנסיעה. אולי אפילו ממשיכים בטיול. בשאר הצעצועים מתעקמות קורות מרכב והם כנראה הולכים לפירוק אחרי דבר כזה). לא חבל? זה לא מסוכן?

אני זוכר את הביס הזה בשביל כמשהו שממש מפתיע את מי שלא עירני מאוד.
אבל אם העניין טופל, אנחנו מתדיינים על עניין היפותטי. הויכוח מיותר.

נמרוד
28-08-17, 11:02
התמוטטות של קטע דרך יכולה לקרות וקוראת בכל קטע שביל במדבר. וגם התיקון שלה, או המעקף, על ידי הרט"ג או על ידי מטיילים או כוחות הטבע.

מה מיוחד בזאת? כלום. מלבד העובדה שמישהו סימן אותה בעמוד ענן. זה לגמרי רעש רקע.

ד ו ר ו ן
28-08-17, 11:08
נמרוד,
מתי היית שם בפעם האחרונה?
זו נקודה מאד בעייתית ולא ״סתם שביל״, כי זו נקודה.
שאר הנחל לא מייצר באמת שום אתגר למעט הנוף..

אני חושב כמו דרור, לגבי איך שזה היה לפני כמה חודשים.

לדעתי גם בעלייה זה לא פשוט כי עולים באלכסון גבוה ונכנסים לשפצ חזק בעלייה, וגם אם בונים אין מרווח תיקון כי יש קיר בצד אחד וערוץ בצד שני.

שוב,
במידה וזה לא תוקן.

גיא
28-08-17, 11:48
אתם מדברים על זה ?

116498

ב 2010 זה נראה היה ככה:

116499

( זה לא הטראנו שלי, זה יגאל .. שלי היה קצר )

כיום זה כלום, אין שם שום דבר לחלוטין. אפס. שביל כמו שביל המטווחים.

אתם ממלאים את השרת בכלום.

ד ו ר ו ן
28-08-17, 13:01
זה נראה כמו המקום אבל היה יותר גרוע השנה לפני כמה חודשים, הרבה אחרי הגשמים האחרונים.

לפני זה היה עוד קטע בעייתי לרכבים גבוהים עם גגון בגלל קרבה צמודה לקיר.

אל תרים להנחתה על המקום בשרת..

גיא
28-08-17, 13:23
אל תרים להנחתה על המקום בשרת..

לא רק לי מותר :)

srsrsrsrsr
01-10-17, 03:25
סליחה מראש על הפרעת הקשב והריכוז במעקב אחרי השרשור...פורסטר ודיסקו בסוכות מתוכננים לטפס צפונה בדורבן מאיזור שפת המכתש בואך ניצנה. מה נסגר... נחל דורבן עביר/לא עביר (הכוונה בכלל ופרט שתי הנקודות הבעייתיות שהוזכרו כאן בשרשור)?אשמח לשמוע ממי שעבר לאחרונה. חג שמח

chewy
01-10-17, 14:43
אשמח לשמוע ממי שעבר לאחרונה. חג שמח

היינו בנחל דורבן עם ג'ימני בראש השנה ולא היתה שום בעיה.

shyy
01-10-17, 14:50
סליחה מראש על הפרעת הקשב והריכוז במעקב אחרי השרשור...פורסטר ודיסקו בסוכות מתוכננים לטפס צפונה בדורבן מאיזור שפת המכתש בואך ניצנה. מה נסגר... נחל דורבן עביר/לא עביר (הכוונה בכלל ופרט שתי הנקודות הבעייתיות שהוזכרו כאן בשרשור)?אשמח לשמוע ממי שעבר לאחרונה. חג שמח

היינו אתמול , הכל עביר .

-->