PDA

צפייה בגרסה מלאה : סקר וחוות דעת - נשק אישי.

avikkllk
26-08-17, 12:32
אתמול קבלתי אישור ממשרד לבטחון הפנים לרכוש נשק.
אני לרוב מחפש משהו יחסית זול ביד 2
באוזר ה1300 שקל.
ושנה הבאה לרכוש אחד חדש מחנות מוסמכת

בודק כל מיני אופציות
רציתי לדעת
למי יש פה נשק?
איזה נשק?
מישהו רכש ביד 2?
חווץ דעת אישית על הנשק תועיל מאד

שבוע טוב לכולם

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

8ball
26-08-17, 12:57
רד מהרעיון הזה. כשפרצה להחליף כלי, בחדש, תידרש להתחיל את כל הליך התבחין ואישור מחדש. מה גם שבקנייה יד שנייה אתה לא קונה רכב אלא נשק. יד שנייה יש בחנויות הנשק לאחר בחינת נשק ויש גם אחריות על הכלי. מי טיפל איך טיפל, כבר נתקלתי באקדח שריתכו לו, לא פחות, מסילת אביזרים. אני לא הייתי מוכן לירות בנשק כזה, בעין בלתי מנוסה, על פניו זה היה נראה טבעי. רק היכרות עם הדגם הספציפי גרמה לזיהוי.

נשק שפיתח חלודה או נפגם השיחום שלו, יחליד לא משנה מה תעשה. ואז תצטרך לשמן בכמויות, וזה משאיר כתם על הבגדים ומשם הדרך לכלי נעול בבית ולא זמין כשנדרש קצרה.

לך תמצא לך אחד מסודר. מנשק רציני, ויש כמה בארץ. שילווה אותך גם בבחירת אביזרים נלווים, והדרכה לטיפול נכון. והכי חשוב, לא בוחרים אקדח על פי העדר וההמלצות. אתה חייב לירות בכלי לפחות שתי מחסניות, כדי להרגיש שאתה מסוגל לעבוד איתו, לדייק לאחוז בנוחות ולא לפתח פחד ירי בגלל רתע של הנשק

avikkllk
26-08-17, 15:53
אני גר בישוב צמוד גדר לכן הליך ההוצאה היה יחסית קל.
לצערי אני בתקציב מוגבל וקיבלתי אישור רישיון
אגב אני מוגבל בזמן רכישת הנשק? כלומר אם ארכוש אותו עוד חודש חודשיים זה בסדר?

אני מוגבל תקציב עד לכ1500 ש"ח לצערי לא ניתן להשיג נשק במחיר כזה מחנות נשק

amitainaveh
26-08-17, 18:01
אני מחזיק באחד מאקדחי השירות של צבא ארה"ב ברטה 92 בגרסת קומפקט שמעט יותר קטנה מאחיו הגדול.
מדובר באקדח עם מנגנון sa/da עם משמיט פטיש מאובטח למניעת פליטת כדור.
בגודלו הוא בין הגלוק 19 ל17 לדעתי ויותר לכיוון ה19.
אקדח מברזל אמין ביותר מדוייק מאוד ונוח לאחיזה וחזק פיזית.
אני נושא אותו 24/7 גם מוסלק וגם גלוי ולי הוא נוח מאוד. הוא שוקל עם מחסנית 1050 גרם.
האקדח מיועד לנשיאה במצב 2 ולא 3 כמקובל בארץ ולכן יש לו בארץ שם של "אקדח לא מוצלח" מה שלא נכון בעליל.
מצב 2 אומר נשיאה עם כדור בבית הבליעה עם פטיש מושמט נצור/לא נצור תלוי ספציפית באזור שאתה מסתובב בו באותו רגע נתון.
מצב 3 נשיאה עם מחסנית בהכנס ובית בליעה ריק מה שמצריך שליפה ודריכה. בברטה הנצרה יושבת על המחלק ומקשה על הדריכה אבל מקלה על תפעול נצרה בשליפה ולכן חושבים בארץ שהוא כישלון כי לא רגילים למצב 2 שבארה"ב דווקא מקובל מאוד
13+1 כדורים (מחסנית+בית בליעה)
תוכל להשיג אותו יד שנייה באזור ה1000-1500 שח אני קניתי את שלי יד שנייה מהמטווח בגבעת זאב
ממליץ בחום להתאמן הרבה לפחות בהתחלה עם מדריך כדי שלא לפתח הרגלים מוטעים.
תרכוש ב30 שח במטווח תותב לאימונים ושמור על כושר ותתרגל לבד אחרת סתם חראם ברגע האמת לא תפגע תחת לחץ ואפילו תהווה סיכון לאוכלוסייה מסביב.

לגבי החלפת הנשק לקח לי יומיים בדיוק להחליף את הגלוק 19 שהיה לי לפני. המוכר במטווח ביצע בשבילי את כל הפרוצדורה זה שטויות.

Sent from my m3 note using Tapatalk

elibaba
26-08-17, 18:37
ברטה אכן אקדח מצוין, האם יריחו משומש לא יהיה בתקציב גם כן? אני מחבב אותו ואת ה cz75 שהוא מבוסס עליו.
אני אישית אולד סקול - שלי הוא קולט 0.45 m1911 קלאסי, שנת ייצור 1943

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

avikkllk
26-08-17, 18:42
לפי מה ששמעתי מחבר הוא שיכילו ממש כבד(?!)

nirs
26-08-17, 20:52
ממליץ לרכוש נשק משומש מחנות מאושרת שתטפל בכל המסמכולוגיה. אני מניח שאותה חנות גם תשמח בעתיד להחליף את הנשק המשומש (שמכרו לך) בנשק חדש שתבחר (ושוב תטפל בכל הבירוקרטיה).

Sent from my iPhone using Tapatalk

amitainaveh
26-08-17, 21:01
ברטה אכן אקדח מצוין, האם יריחו משומש לא יהיה בתקציב גם כן? אני מחבב אותו ואת ה cz75 שהוא מבוסס עליו.
אני אישית אולד סקול - שלי הוא קולט 0.45 m1911 קלאסי, שנת ייצור 1943

Sent from my Nexus 6 using Tapatalk

סוג של חלום להחזיק כלי כמו הקולט 45.:D
אבל הוא ממש לא מתאים בתור נשק להגנה עצמית ונשיאה יומיומית.
הוא נורא כבד התחמושת שלו נורא יקרה והכמות כדורים שלו במחסנית זעומה (7) וכן אפשר ללכת עם עוד מחסניות בפונדה אבל זה כבר ללכת עם משקל רציני עליך שמגיע ל2 קילו בערך אם לא טועה.
אם יום אחד אצליח להשיג רשיון לנשק שני אקנה כזה כלי בלי היסוס

8ball
26-08-17, 23:43
סוג של חלום להחזיק כלי כמו הקולט 45.:D
אבל הוא ממש לא מתאים בתור נשק להגנה עצמית ונשיאה יומיומית.
הוא נורא כבד התחמושת שלו נורא יקרה והכמות כדורים שלו במחסנית זעומה (7) וכן אפשר ללכת עם עוד מחסניות בפונדה אבל זה כבר ללכת עם משקל רציני עליך שמגיע ל2 קילו בערך אם לא טועה.
אם יום אחד אצליח להשיג רשיון לנשק שני אקנה כזה כלי בלי היסוס

לגבי כבד לא נתווכח. יש בול m5 גוף פולימר ועוד דגמים נוספים שמשפחתו משקל.
עלות תחמושת - ראלית 250שח בחידוש רישיון פעם באף פעם.
אכבר נשק להגנה עצמית, כוח עצירה של תותח קטן בfmj שלא לדבר על תחמושת איכותית יותר.
נוח לנשיאה, דגמי הקומנדר לא ארוכים כמו הגוורמנט, אורך צינה ממוצע. לעומת זאת בשל העובדה שמדובר פרט לפארה אורדננס ובול 5 במחסנית חד טורית, הכלי צר משמעותית מה שמאפשר נשיאה מוסלקת בקלות.

לגבי תחמושת, אם לא חיסלת אובייקט ב7 קליעים, חדל אש. לכל כדור יש כתובת, ואתה לא בלבנון. לא פגעתי באובייקט פגעתי בחף מפשע.

הדברים נכתבים מתוך ניסיון ולא מתוך התנשאות חלילה. בתפיסה האישית שלי כל אזרח חמוש(חוקי כמובן) הוא מכפיל כח. מצד שני באירוע אמת מקצוענות וקור רוח חשובים לאין ערוך. בסופו של דבר מדובר בכלי קטלני שגורם איתו הרבה אחריות חברתית וסביבתית.

ד ו ר ו ן
27-08-17, 01:00
זזרזז

לגבי תחמושת, אם לא חיסלת אובייקט ב7 קליעים, חדל אש. לכל כדור יש כתובת, ואתה לא בלבנון. לא פגעתי באובייקט פגעתי בחף מפשע.

בחייאת..
ההצהרות האלו יפות בתור סיסמא לקורסים אי אלו ואחרים.
האזרח הסביר לא מיומן בקליעה באקדח, ולא בכל סיטואציה יש חפים מפשע בקו הירי, ולא מעט מהאירועים האלו אתה לבד מול יריב חמוש בנשק אוטומטי, ואז ליכולת שלך להשיב אש יש משמעות רבה.
בנוסף, זו תחמושת שקשה מאד ליורה לא מומחה לירות בקצב מהיר.
תחבר עם יכולת קליעה לא מזהירה של רוב האנשים שלא מבלים במטווח לפחות פעם בחודש, תוסיף לחץ של אירוע מסכן חיים ותבין למה נטשו את התחמושות הכבדות האלו לשימוש בהגנה עצמית ועברו לכמותי של 9ממ.

ההבדל בכוח עצירה לא עוזר כשלא נשאר לך מה לירות.

amitaikl
27-08-17, 01:22
אין שום בעיה לקנות אקדח יד שניה בחנות מסודרת. רובן גם יתנו לך אחריות.
החנויות מלאות בכלים במצב כמעט חדש, שירו 50 כדור כל 3 שנים לחידוש רישיון.
ב1300 ש"ח (חשוב לשמור קצת לנרתיק טוב) אתה לגמרי יכול לצטת מסודר עם ברטה כמו שהוזכרה פה, CZ75, יריחו ברזל או או צ'ירוקי פולימרי.
תקנה נרתיק טוב וחגורה טובה שלא תקרוס כשתשים עליה קילו של אקדח ואתה מסודר להרבה שנים.
אני קניתי אקדח חדש כי הייתי עקשן ובתכל'ס היום אני מבין שהיה לי עדיף לקנות משומש ולהשקיע בתחמושת ועוד אימונים (מעבר למה שאני עושה עכשיו)

8ball
27-08-17, 03:24
לא הצהרות ולא ססמאות לקורסים.
בשנה האחרונה שלוש לוויות בגלל חרמנות הדק וחוסר מקצוענות ואלו רק מה שאני מכיר.
לא הנשק האוטומטי ולא כמות התחמושת הוא מה שיכריע באירוע, ואני בכוונה לא קורא לזה התקלות, כי זה מביא את כולם חזרה לואדי סלוקי ומקבלים אחול מניוקי וסיפורי קרב של שלושים מחבלים עם rpk. מה שמכריע מחבל עם "נשק אוטומטי" (שמורכב בערך מאותה ערמת ברזלים שממנה בונים מדרגות צד) הוא ירי מדויק למרכז מסה קריטית שמנטרל יכולת לביצוע/החמרת נזק. ראה אירוע חלמיש לפני חודש וחצי, ירי מדויק של כדור בודד מטווח קצה למרכז מסה. אובייקט נבלם.

לפות"ש, קנה נשק שיהיה לך נוח. CZ ויריחו 941 כמעט זהים. מהצירוקי הייתי נזהר, אם כבר כלי אמין וזול הייתי מחפש fn mark1 הברווזון המכוער של האקדחים, ובהתאם זול נורא. כמעט במחיר ברזל.

נרתיק חיצוני ופנימי חובה, ולבדוק אותם בישיבה ברכב כשהאדם במצב מושלם. ברכב הוא הכי מציק.

amitainaveh
27-08-17, 04:02
לגבי כבד לא נתווכח. יש בול m5 גוף פולימר ועוד דגמים נוספים שמשפחתו משקל.
עלות תחמושת - ראלית 250שח בחידוש רישיון פעם באף פעם.
אכבר נשק להגנה עצמית, כוח עצירה של תותח קטן בfmj שלא לדבר על תחמושת איכותית יותר.
נוח לנשיאה, דגמי הקומנדר לא ארוכים כמו הגוורמנט, אורך צינה ממוצע. לעומת זאת בשל העובדה שמדובר פרט לפארה אורדננס ובול 5 במחסנית חד טורית, הכלי צר משמעותית מה שמאפשר נשיאה מוסלקת בקלות.

הדברים נכתבים מתוך ניסיון ולא מתוך התנשאות חלילה. בתפיסה האישית שלי כל אזרח חמוש(חוקי כמובן) הוא מכפיל כח. מצד שני באירוע אמת מקצוענות וקור רוח חשובים לאין ערוך. בסופו של דבר מדובר בכלי קטלני שגורם איתו הרבה אחריות חברתית וסביבתית.אם אתה באמת לא מתאמן ורק מחדש אז נכון. ולדעתי זה פשוט חוסר אחריות להחזיק כלים כאלה ולא להתאמן ולא להיות מיומן בהפעלתו ובבטיחות. אל תלך כל חודש אבל מינימום פעם בכמה חודשים ללכת קצת להתרענן אחרת לדעתי אל תחזיק אקדח.
כשקניתי את הגלוק שלי בפעם הראשונה במטטוח הראשון היו איתי שני חבר'ה שמחזיקים יריחו שטכנית יותר מדוייק מעל 10 שנים. המקבץ המזעזע שהם עשו והנזיפות של המדריך ירי בהם הפילו לי את האסימון למיומנות הירודה מאוד שקיימת פה בארת אצל רוב מחזיקי הנשק.
הבול m5 הוא כלי מעולה ועדיין לא קולט. מבחינתי להחזיק קולט זה מטעמי קלאסיקה ואספנות.
מחסנית של 7 כדור לא מספיקה לדעתי בכלל.

לפות"ש דע לך שאם תבחר בברטה כמו שלי תצטרך לתרגל טוב נשיאה ושליפה עם כדור בקנה. שיבוא לך טבעי לא לשלוף ולדרוך. ושתמיד תהיה מודעות למצב הנשק.
כלי מצויין באמת מאמין שתוכל לשמוע עליו עוד חוו"ד ממנהלי מטווח כמו יאיר מגבעת זאב או החבר'ה מרתע בבאר שבע

8ball
27-08-17, 04:13
יריחו הוא כלי מצוין אך תוכנן לידיים מקצועיות בניגוד לגלוק שתוכנן לתת מקסימום תוצאה במינימום אימון.

לגבי הברטה92/92f/m9 כולם אותו הדבר, אורך קנה שונה במעט, שלושתם כלים שלא הייתי ממליץ עליהם למורה מתחיל/לא מתכוון להתאמן באופן רציף. M9 הוא אקדח השירות של צבא ארה"ב כבר שנים. כלי מדהים אמין ברמה משעממת, רק שמיועד ליורה מיומן. בעיקר בגלל בעיית הנצרה של ברטה. מה גם שהכניס רעיונות של מצב נשיאה 2 ליורה מתחיל זה אחראי כמעט כמו להסביר למישהו איך לעשות טיפול בלמים בפעם הראשונה. 😂😂😂

avikkllk
27-08-17, 08:39
כאשר מצב נשיאה הוא 2
אתה פשוט שולף אקדח ולוחץ על ההדק? נראה לי קצת מסוכן מידי בהתחשב שזה עלייך טעון כל היום

avikkllk
27-08-17, 09:11
יש חשיבות לזמן רכישת הנשק מרגע קבלת הרישיון? כלומר אם קבלתי שלשום ואקנה נגיד עוד חודש?

מוטי ג.
27-08-17, 09:14
יש מגבלת זמן להיתר, זה רשום בטופס שקבלת

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

amitainaveh
27-08-17, 09:14
כאשר מצב נשיאה הוא 2
אתה פשוט שולף אקדח ולוחץ על ההדק? נראה לי קצת מסוכן מידי בהתחשב שזה עלייך טעון כל היום

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalkבאקדח עם משמיט פטיש כמו בברטה אתה בעצם מכניס כדור לבית הבליעה בנוסף למחסנית.
ומחזיר את הצינה עכשיו אתה מקבל אקדח דרוך עם כדור בקנה. אתה נוצר אותו וברגע שנצרת הנוקר נעלם וכבר לא נמצא מול הפטיש והפטיש נופל חזרה על ברזל.
אתה מקבל אקדח עם כדור בבית הבליעה אבל לא דרוך כך שאם מחר תחליט לזרוק אותו מקומה שנייה לא יכולה לקרות פליטת כדור ברמה הטכנית.
לבחירתך אחרי שהפלת פטיש או לפתוח נצרה ועדיין ללכת עם אקדח עם פטיש מושמט ולא דרוך אבל לא נצור או ללכת נצור.
ירי ראשון מתבצע בדאבל אקשן והשאר בסינגל.
אחד היתרונות החשובים לדעתי במצב הנשיאה הזה הוא כך שאין צורך לדרוך אם תיאלץ לדוגמא לשלוף באמצע נהיגה. לא פשוט באמצע פנייה לדרוך על ההגה בזמן פנייה לדוגמא.

אני הולך 90% מהזמן נצור ובסיטואציות מסוימות שיש סבירות גבוהה יותר וצריך נשק זמין/זמן השליפה יתארך כמו בנהיגה לדוגמא יותר אני פותח נצרה מראש כך שאני יכול לשלוף וללחוץ. אגב אם אני עם נצרה פתוחה מראש אפשר לתרגל שליפה והרמה תוך כדי עם האגודל של הפטיש ואז כבר הירי הראשון בסינגל אבל זאת שליפה שמתאימה יותר לנרתיק חיצוני והיא בגדר בונוס.
ההדק שלו בסינגל פשוט מדהים ומתאים גם לירי מעשי.
שמע אקדח בניגוד לרובה הוא משהו שיושב בנרתיק ולא משחקים איתו ואין סיבה שדברים שם "יזוזו" אם לא משחקים איתו.
לדעתי האישית כל כלי שתחזיק תצטרך לדרוש מעצמך להשקיע ולהתאמן כמו שצריך ובברטה אפילו יותר חשוב.

ד ו ר ו ן
27-08-17, 09:30
לא הצהרות ולא ססמאות לקורסים.
.
זה התייחס לאמירות שלך לגבי התחמושת, ולדעתי אתה עדיין טועה.
בהמלצה למישהו חדש ועל פניו לא מיומן, ההמלצה הזו לא נכונה ויכולה להביא אותו לבחירה גרועה.
כדי להימנע מכדורים תועים ההמלצה היא אימון , אימון ושוב אימון ולא פחות כדורים במחסנית.

8ball
27-08-17, 09:47
דעתך מכובדת ומקובלת. הדיון לגבי קוטר התחמושת ועל אחת כמה וכמה סוג התחמושת, עתיק אפילו יותר מהסכסוך בין ג'יפ לנדרובר וטויוטה. אין בו נכון או לא נכון.

לגבי דבר אחד יש אמת מוחלטת והוא אימון אימון ועוד אימון. ביבש, ברטוב, אימון מנטלי, העיקר להגיע לאירוע אחרי שהכנת את עצמך הכי טוב שאפשר

ניר ל
27-08-17, 10:21
אם כבר סקר -
כמה ואילו אימוני ירי אתם מבצעים בשנה ? באילו מסגרות?

ד ו ר ו ן
27-08-17, 10:52
דעתך מכובדת ומקובלת. הדיון לגבי קוטר התחמושת ועל אחת כמה וכמה סוג התחמושת, עתיק
אתה באמת חושב שנכון למשתמש מתחיל לפתוח את הצעד הראשון עם תותח לפני שהוא מתנסה עם משהו קל יותר ללמידה ושימוש?

זה השרשור, המלצה לאקדח למשתמש מתחיל יחסית.

זה לא דומה בכלל לויכוח על מותג זה או אחר, זה מקביל לויכוח האם ללכת ישר על משאית או להתחיל לרכוש מיומנות על פרייבט.

amitainaveh
27-08-17, 11:05
אם כבר סקר -
כמה ואילו אימוני ירי אתם מבצעים בשנה ? באילו מסגרות?פעם בכמה חודשים במטווח אימון מורחב של כמה שעות כולל מעצורים התקלות ותנועה כמה חברים עם עוד חבר יוצא ימ"ס שהיה כמה שנים מדריך ירי בגבעת זאב לאחר השחרור ומקבל לפעמים את המטווח לאמן את החבר'ה
משלם רק על תחמושת

אוקטבה
27-08-17, 11:44
שלום לכולם,

בעברי הרחוק (מאוד..) מכרתי ואימנתי בירי באקדח

אין אמת אחת בנושא.

יש נקודות שכל אחד צריך לבדוק עם עצמו.

הראשונה: איך האקדח יושב לו ביד?

יש כפות ידיים קטנות ויש גדולות

יש רחבות עם אצבעות עבות ויש עם אצבעות דקות.

הכי חשוב באקדח שתוכל להחזיק אותו נכון ולא מה שיש למאבטחים של המטוסים או לצבא ארה"ב.

דבר שני: רוב האנשים לא מיומנים לא במצבי לחץ ולא בירי.

עבור אנשים אלו עדיף (לדעתי) לקחת אקדח עם כוח עצר כמה שיותר גדול

כוח עצר זה לא כוח הרג. כוח עצר מדבר על פגיעה באיבר לא חיוני

זאת אומרת שאתה לא חייב לפגוע בעין של המחבל אלא מספיק שתפגע בו.

דוגמה שחבר שלי היה נותן בעת שעבדנו ביחד הייתה "עמוד חשמל (מעץ)שפוגע במחבל במהירות האור"

שזה כוח עצר מקסימלי.

בפועל יורה לא מיומן ולא מוכן מנטלית יפגע ביד או ברגל או במרכז מסה.

המטרה שאיפה שלא יפגע הוא ינטרל.

44 מגנום או מא"ג עושים את העבודה מצוין אבל לא נוח ללכת איתם ביום יום.

אז מתפשרים.

ואגב 9 מ"מ הוא פשוט קליבר נאטו לא כי הוא יותר טוב הוא פשוט יותר נפוץ...

דבר נוסף עדיף אקדח יותר קטן עם פחות תחמושת עליך מאשר אקדח עם 15 כדור בכספת.

ומי שעובר הכשרה נכונה כדור שלישי כבר מיותר.

לגבי אקדחים משומשים: אם זה לא ממישהו שאתה מכיר אישית לך לחנות ויותר מאחת.

כך תוכל לשמוע מגוון דעות ולראות מגוון כלים/אפשרויות.

תזכור שזה תחום עמוס בטסטוסטרון וכולם הם "גברים" שיודעים יותר טוב.

ממליץ שתקבל הדרכה מקצועית ולא תצטרך להשתמש בו אף פעם על חי אלא רק באימונים

ואם כן שתעשה את זה כראוי.

בהצלחה

צחי

avikkllk
27-08-17, 12:30
ואו, צחי תודה רבה ממש(!!)
חנות שמוכרת חדשים יש לה אפשרות למכור גם יד 2?
מישהו מכיר את החנות בנהריה שמוכרת נשק? לא זוכר את שמה ואם צריך אבדוק ואגיד. היא פשוט הכי קרובה אלי ברדיוס של 30 ק"מ

ניר ל
27-08-17, 12:39
כמו כל תחום כמעט, גם זה מתפתח ומתקדם עם הזמן.
שיטות ירי ואימון שהיו נהוגות בעבר הקרוב כבר לא רלבנטיות, אפילו מערכת הביטחון כבר הבינה את זה ומפנימה.
תיאוריות כמו כוח עצירה כבר לא בשימוש. אבל גם כשהיו - קליע 9 מ״מ עמד באותו אחוז של קליע 0.45 .
לשמחתי המודעות והעניין לתחום גברו בשנתיים האחרונות, יש מספר התארגנויות לצורך אימונים מורכבים ויש לא מעט אפשרויות לאימונים אישיים עם מדריך טוב - בכולן המחיר הכולל לא עולה ואף נמוך ממחיר תחמושת שנמכרת במטווחים לירי חפשי. ככה שמי שרוצה יכול להתאמן טוב ובזול יחסית, לא סתם לשרוף כסף בירי סטטי עצמאי במטווח.

יעילות של אקדח מוגבלת מאד בסופו של דבר, אף אחד לא יסתער ויטהר בית שורץ מחבלים ובני ערובה, חמוש באקדח כזה או אחר (למרות שחלקנו מתאמן ברצינות לתרחישים כאלה), גם לא יעצור פלישת מחבלים מגבול הצפון או הרצועה. למרות זאת מי שיכול ומתכוון לשאת אקדח - שיעשה זאת, זה עדיף על מצב של חוסר אונים.
לפני מספר שבועות, אזרח קשיש הרג פורץ ופצע קשה אחד נוסף, בשתי יריות בלבד. חסך מאיתנו צקצוקי לשון למראה תמונות של שני קשישים שהותקפו קשות בביתם ואולי נרצחו (בפעם המי יודע כמה). הוא לא היה רמבו ...

ניר ל
27-08-17, 12:57
ואו, צחי תודה רבה ממש(!!)
חנות שמוכרת חדשים יש לה אפשרות למכור גם יד 2?
מישהו מכיר את החנות בנהריה שמוכרת נשק? לא זוכר את שמה ואם צריך אבדוק ואגיד. היא פשוט הכי קרובה אלי ברדיוס של 30 ק"מ

תנסה להתייעץ עם אמיר שושני, ״איש הצפון״ בפורום, זה מה שהוא עושה.
כאן במרכז לא נמכרים אקדחים משומשים נורמלים בתקציב הזה בחנויות נשק, אתה צריך לשלם עד 1000 ₪ עבור האקדח, את שאר הכסף תצטרך להוציא על הדרכה ואימון חובה, אגרות, תחמושת ואביזרים. בכל מקרה תצטרך לעבור דרך בית מסחר לנשק לצורך אימון, בדיקה וזיהוי של האקדח. גם חתימת רופא משפחה עולה בד״כ כ 100 ₪.
יש ביד2 ברטות 92 קומפקט, סיג 225 , נסה להתקשר גם למוכרי יריחו פולימרי ולהציע עד 1000 ₪, סביר שתצליח למרות שהם מבקשים יותר מכפול.
תמצא מישהו שגר בצפון ותקבע איתו פגישה במטווח שבו יבדקו את האקדח ויבצעו לך אימון ירי, משם אתה ניגש יחד איתו לסניף המשרד לבט״פ אחרי קביעת תור בטלפון.

אייל
27-08-17, 13:29
אם כבר סקר -
כמה ואילו אימוני ירי אתם מבצעים בשנה ? באילו מסגרות?

אחת לחצי שנה, אימון של כמעט יום מלא בחברת גלובל. חצי יום יבשים. 50 כדור.

המשוטט
27-08-17, 16:12
לפני מספר שבועות, אזרח קשיש הרג פורץ ופצע קשה אחד נוסף, בשתי יריות בלבד. חסך מאיתנו צקצוקי לשון למראה תמונות של שני קשישים שהותקפו קשות בביתם ואולי נרצחו (בפעם המי יודע כמה). הוא לא היה רמבו ...

מבלי להיכנס לפרטים - קשיש זה להעליב את החבר.....

ובהמשך לקשישים יצא לי להיות במטווח אזרחי כשהגיעה קשישה אמיתית בת כ 80 עם הליכון.

ניגשה לקו יורים עם קולט פיסמייקר כמדומני
תופי ארוך

ברגע שהתחילה לירות כאילו השילו ממנה 60 שנה .

מקבץ מטורף כולל טעינה מהירה מאוד של הכלי ...(תופי כן).

כשהצלחתי להרים את הלסת שאלתי את בעל המטווח לגבי הנס ,לדבריו מדובר בלוחמת פלמ"ח שמגיעה כל שבועיים שלוש לאימון.

לא מקנא במי שנופל לה בין כוונות!!

בכל מקרה מצטרף להמלצה על אמיר שושני
אמנם יושב בקצרין אבל שווה את הנסיעה.

avikkllk
27-08-17, 16:20
סליחה על הבורות
מיהו אמיר שושני?

erezgur
27-08-17, 16:27
סליחה על הבורות
מיהו אמיר שושני?
חבר וותיק כאן באתר שכינוי הוא "איש הצפון" וזהו תחום עיסוקו

תנסה להתייעץ עם אמיר שושני, ״איש הצפון״ בפורום, זה מה שהוא עושה.

ניר ל
27-08-17, 16:27
לא יודע מה גיל הסף לקשיש , אבל הכותרות אמרו ״קשיש בן 82 ,ניצול שואה מבית יצחק״

ואם כבר בענייני קשישים עסקינן- הפלמ״ח פורק לפני 70 שנה, כך שצעירי הלוחמים של אז הם כבני 90 כיום ...
וקולט פיסמייקר ... לא נראה לי ... גם לפלמ״ח כבר לא היו כאלו ...

המשוטט
27-08-17, 16:48
לא יודע מה גיל הסף לקשיש , אבל הכותרות אמרו ״קשיש בן 82 ,ניצול שואה מבית יצחק״

ואם כבר בענייני קשישים עסקינן- הפלמ״ח פורק לפני 70 שנה, כך שצעירי הלוחמים של אז הם כבני 90 כיום ...
וקולט פיסמייקר ... לא נראה לי ... גם לפלמ״ח כבר לא היו כאלו ...סבבה אז כרונולוגית קשיש

הוא לא פעל בלחץ.....

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

avikkllk
28-08-17, 00:00
מחר אתחיל בסבב טלפונים לחנויות בצפון אעדכן אם יש למישהו מה להוסיף אשמח לקרוא למדתי המון מהודעות פה

מוטי ג.
28-08-17, 00:14
אני חושב שאף אחד לא ציין את זה, אם כן, נא סלחו לי.
תן הצצה בפורום "הסליק" אמנם הרבה חברי גיפולוג חברים גם שם, אבל, בכל זאת, זה אתר המיועד לכך.
http://www.haslik.co.il/forum/

ניר ל
28-08-17, 01:01
פורום הסליק נטוש כבר הרבה שנים. יש קבוצות פייסבוק , חלקן סגורות לחברי מועדוני ירי מעשי וכו׳, בשאר מבלבלים את המוח ללא אבחנה. המצב כאן עוד טוב יחסית..

מוטי ג.
28-08-17, 01:06
אוקי....אני לא מכיר אותו שנים, כשהייתי צריך תשובות זהות לשאלה בשרשור זה לפני כשנה דווקא מצאתי שם מידע רלוונטי.

ניר ל
28-08-17, 01:14
נכון, לפני שנה הייתה התעוררות לאור המצב ופתיחת הברזים ע״י הבט״פ ... גם להזמין תור ללשכה לקח 3 חודשים, מאז נרדם שוב.
שליש מהתגובות שם הן שלי ... נשארו שם עוד שניים שלושה וותיקים מאותגרי פייסבוק שאני מקשקש איתם מדי פעם.

AvinoamNa
28-08-17, 14:29
מבלי להכנס לדיון על סוגי אקדחים ותחמושת.

לעניין החלפת נשק ,
אני החלפתי נשק אחרי 6 שנים עם רישיון, כשהגעתי למשרד המהולל נאמר לי למסור את הרישיון, ועברתי תהליך של בחינת עילה מחודשת למרות שהכתובת שלי לא השתנתה בכלל.
הייתי צריך להוכיח שאני אכן גר איפה שהכתובת רשומה כדי לקבל חזרה את הרישיון שלי עם הנשק חדש. לא חוויה מרנינה, בנוסף להיותי חודש בלי נשק.
מציע לנסות לגרד ולקנות אקדח בלי תכנונים להחלפה בעתיד הנראה לעין.

Pageup
28-08-17, 15:09
לא יודע לאיפה הגענו עם הדיון, אבל מצב ירי כאשר אתה נוהג תוך כדי סיבוב
אתה לא תפגע בדאבל אקשן או בסינגל בכל מקרה.
לירות תוך כדי נהיגה לרוב זה חוסר אחריות כי אנחנו לא במערב הפרוע.
לירות באוויר כדי להרתיע, נו בסדר.
אדם שמסוגל לירות בסינגל או דאבל תוך כדי נהיגה בסיבוב ולפגוע צריך
להיות צ'אק נוריס (או אחד שהתאמן כמוהו) ולקחת את זה בתור מה שמנחה
אותך אם לקנות אקדח כזה או אחר זה פלצני במקרה הטוב ואדיוטי במקרה הרע.

כתבתי את זה פעם, אם אני צריך לחשוב באיזה מצב האקדח שלי נמצא ברגע
נתון יגרום לזה שאני לא אפגע בכדור הראשון ויקח לי עוד פרק זמן לא רצוי
להוציא אותו.
אדם צריך להיות במצב קבוע כדי שלא יצטרך לחשוב, שאני שולף אני פועל
אינסטינקטיבית. אותי לימדו שאם אתה מוציא אקדח אז אתה עוצר אחרי נקירה
וככה אומנתי.
My 2 Cents

ד ו ר ו ן
28-08-17, 15:23
אינסטינקטיבית. אותי לימדו שאם אתה מוציא אקדח אז אתה עוצר אחרי נקירה
וככה אומנתי.
My 2 Cents
איזו מן אמירה זו?
אלא אם התכוונת גם למצב של נקירה בסיום פריקה,גם בלי שירית, אז מי שלימד אותך, דביל, או שלא הבנת אותו.

אקדח יכול לסיים אירוע גם בלי לירות כדור אחד.

ולעצור מישהו זה לא אומר להרוג.

ניר ל
28-08-17, 16:16
לאור העובדה שהמדינה עלולה בכל רגע להכניס לנו את היד לכיס ולקחת את האקדח ,תוך רמיסת זכויות קניין בסיסיות - אני מבין את מי שלא מעוניין להשקיע באקדח חדש.
את הרשיון יכולים ולוקחים לעיתים, גם אם לא הגעת ללשכה מיוזמתך כדי להחליף נשק. כל פעם יש שר חדש או פקיד חדש עם אג׳נדה אחרת, בהינף יד הם מבטלים תבחינים או מוציאים ישובים מרשימת הזכאים החסוייה ושולחים התראות לאנשים להפקיד את הנשק במשטרה ... לך תנסה למכור אותו במצב כזה ...

אכן כדאי לברר עם הלשכה שאליה פונים, מה נדרש ממך להציג בעת החלפת אקדח, לפני שמגיעים ומקבלים את הכאפה ... זה משתנה לעיתים.

IlanHadar
28-08-17, 16:34
לירות באוויר כדי להרתיע, נו בסדר.

דווקא לא בסדר, בהוראות הפתיחה באש היום, חל איסור מוחלט לירות באוויר, ירי ישר למרכז הגוף.

Pageup
28-08-17, 16:41
איזו מן אמירה זו?
אלא אם התכוונת גם למצב של נקירה בסיום פריקה,גם בלי שירית, אז מי שלימד אותך, דביל, או שלא הבנת אותו.

אקדח יכול לסיים אירוע גם בלי לירות כדור אחד.

ולעצור מישהו זה לא אומר להרוג.

דורון, אני לא שוטר ולא מנהל ארוע של עצור או שאני יורה. אני גם לא מאיים על מישהו שבא להרביץ לי.
אותי לימדו שאני שולף אקדח זה שצריך לשלוף אותו כדי לירות. בצבא כשאני עם נשק ארוך ההתנהלות
שונה לחלוטין.
שאני שולף אקדח כדי לפרוק אותו (לפני שאני מכניס לכספת או אחרי שאני מוציא מהכספת לצורך העניין
או דברים שדומים בעקרון) זה תהליך אחר לגמרי. אני גם נמצא מצב חשיבה אחר לגמרי, ואני גם חושש
בו יותר, מוודא כמה פעמים וחוזר על הכל כדי לא לפלוט בטעות כדור.
אם מצב הנשק שלי שונה בין מצב למצב זה אומר שאני צריך לחשוב לפני שאני שולף/יורה. אני נמנעתי
מהסיטואציה הזו ויש לי גלוק: אין נצרה (פיזית) ואני לא הולך עם כדור בקנה.

דווקא לא בסדר, בהוראות הפתיחה באש היום, חל איסור מוחלט לירות באוויר, ירי ישר למרכז הגוף.

זה היע בסרקזם קל. ובדיוק מה שהתכוונתי, שאתה שולף אתה שולף כדי לירות, ושאתה יורה, אתה יורה למרכז מסה.
לכן, ירי תוך כדי נסיעה ביד אחת תוך כדי סיבוב (או לא תוך כדי סיבוב) זה לא משהו רציני ובטח לא צריך להוות שיקול
לבחירת נשק.

amitaikl
28-08-17, 18:00

חבר'ה, בהנחה שאתם לא בצבא/משטרה/שב"כ/מוסד, אין שום הוראות פתיחה באש עבורכם.
אם תתרומם לכם החולצה תוך כדי ויכוח אם מישהו, הוא יכול להגיש נגדכם תלונה על איום בנשק.
אם תשלפו אקדח יכולים להגיש נגדכם תלונה על ניסיון רצח.
נשק אישי אזרחי זה משהו שאסור בשום אופן לקחת בקלות ראש.

polar bear
28-08-17, 21:46
כדור בקנה או לא - מסוכן יותר? בוודאי. האם יעיל במצבים מסוימים ? גם בוודאי. יעיל יותר במצב בו תוקפים אותך ממש. לא איומים ולא מישהו לידך, אלא אותך ממש מטווח קרוב. מה שמסתובב ברשת מדבר על 7 מטר { 21 פיט } שיכול תוקף לעבור בזמן שאדם מיומן מזהה ,שולף, דורך ,מכוון ויורה. { סליחה שאני לא מצטט מישהו מאיזה מטווח, פשוט כמו שנכתב - התחום מלא טסטוסטרון וקשה לדעת אם עושים עליך רושם או שהמידע נקי מאגו } יש הרבה ביו טיוב , מאד מענין.

לכן, מה שא נ י עושה , מאחר וכמו שנכתב אם תשלוף ואחר כך הסתבר שלא היה כלום, אפשר להאשים אותך בנסיון רצח, אני דורך ונוצר מראש { ומחזיר לנרתיק } במצבים בהם לעניות דעתי יכול להיווצר מצב שיגיע תוקף באופן פתאומי ו/או ארצה להשתהות עם הפעלת האקדח עד הרגע האחרון.

אם תתרומם לכם החולצה תוך כדי ויכוח אם מישהו - למרות שזה מעיק, ותמיד תמיד מצריך הצגת רשיון, האקדח שלי תלוי בחוץ, גלוי לכל.

ואם זה חשוב לסקר - אני עושה ריענון פעם בשנה . חזרה על נהלים וירי 50 כדור. מסתדל לפגוע כמה שיותר, אבל בגדול, אם לא הית ממש גרוע, תקבל חידוש. CZ83

8ball
28-08-17, 23:18
בלי אגו.

הוראות פתיחה באש קיימות גם קיימות לנשק אזרחי ולכל נשק בלי קשר לסיבת נשיאת הנשק. אגב הוראות הפתיחה באש למי שנושא נשק מטעם תפקידו מחמירות יותר מאלו של אזרח, מתוך תפיסה שהוא אמור להיות מיומן יותר ולכן שקול יותר בהפעלת כח קטלני.

לגבי טווח עבודה עם כלי ורווחי תנועה של אובייקט בזמן תקיפה, לבלום מתקפה של מחבל חדור מטרה בטווח שבעה מטרים ממך, קליל. בתנאי שאתה במודל פעילות מבצעית עם אפוד וקנדה על מדים ובמצב מנטלי של מוכנות ללחימה. כמה מאיתנו יכולים להעיד על עצמם שהם פותחים זיג במדף של הבפלות בסופר?!?!

לגבי איומים, נפנופים, ירי באוויר ושאר רעות חולות, ממליץ להימנע מזה באופן מוחלט. נשק אזרחי ניתן לצורך הגנה עצמית בזמן סכנת חיים ברורה מיידית ש*אין דרך אחרת להימנע ממנה*. משמע לא מתכוון לירות אל תשלוף. שלפת, קח בחשבון שהיחס כאילו ירית. שימוש בנשק לכל דבר ועניין. ההשלכות לאחר מכן קצת שונות.

ניר ל
28-08-17, 23:49
8ball עברת הכשרה אצל אבישי פינדיס ?

כמו שנאמר - אין הוראות פתיחה באש לאזרח ובניגוד למקובל לחשוב- נשק פרטי לא ניתן למטרת הגנה עצמית. תסתכל ברשיון ותיווכח שהדבר היחיד שמצויין שם הוא אישור נשיאה. פעם, די מזמן היה מצויין הגנה עצמית/ אימוני קליעה וכו׳ .
מה שנקרא - השימוש על אחריותך בלבד, כל מקרה שימוש בנשק שידווח - יחקר ע״י המשטרה ויעודכן במשרד לבט״פ, זה כולל ירי באוויר (צעד חסר אחריות שלא מקובל כיום).

ד ו ר ו ן
29-08-17, 00:12
משמע לא מתכוון לירות אל תשלוף.
אתה מדבר שטויות, ואין לי כוח להיות מנומס.

כל ילד בעולם המודרני שראה סרט פעולה מכיר את צליל הדריכה של נשק, וזה היה ההבדל בין המשך התנפלות לבין עצירה וחשיבה שנייה של התוקף הפוטנציאלי.

מוכח יותר מפעם אחת.

לא יודע מי העביר לך הכשרה אבל הוא חי בסרט.
בחיים אין שחור ולבן, ועם הגישה שלך מאחל לך שלא תטעה בשיקול דעת, יהיה לזה מחיר אישי עצום מבחינתך.

amitainaveh
29-08-17, 00:51
כשאני נוהג לאיטי בסמוראי הפתוח במהירות שלא עולה על 80 קמש וצריך להתעסק עם כלי משופר ולא יציב שמצריך כל הזמן שתי ידיים שיפקחו והמון ריכוז אז אני מעדיף להוריד ממני התעסקויות מיותרות כמו איך לעזאזאל אני דורך עכשיו עד שכבר הצלחתי לשלוף את הנשק תוך כדי נהיגה. זה עוד פעולה לבצע בדרך לירי כשגם ככה יש לא מעט פעולות שמקדימות ומסבכות.
אף אחד לא רמבו ואף אחד לא חי בסרט שיפגע.
אבל כשאני נוסע בלילה לבדי בצירים בעייתים ביטחונית ויוצא לי כמעט על בסיס יומיומי אז אני מעדיף להיות עם כדור בקנה.
אני לא רחוק מהמציאות ולא פרנואיד. לפני פחות מחודש סקלו את הרכב שלי באבנים כשהייתי עם ילד קטן במושב לידי בסמוראי ובלי דלתות. לא עצרתי מ2 סיבות. אחת הייתי עם ילד קטן באוטו והייתה לי אחריות לגביו.
שתיים הייתה לי באותה הפעם דרך מילוט פתוחה ולכן העדפתי אותה מאשר לתת אחר כך דין וחשבון למדינה אוכלת יושביה שאנו חיים בה. זה קרה בין בית חגי לקריית ארבע.
גם כשאני מסתובב בירושלים כמעט על בסיס יומיומי אני מעדיף שיהיה כדור בקנה. אין צורך להרחיב על ירושלים והסיכון למרות הרגשת הביטחון. רוב פיגועי הדקירה בתקופות האחרונות קרו בירושלים ואם אני הייתי במקום המחבל המחשבה שלי הייתה להתנפל ולתקוף את מי שלא מוכן. אז לפחות שגם אם תישאר יד אחת פנויה כבר יהיה כדור.

8ball
29-08-17, 01:11
וזו הסיבה שהסליק נעלם.
אני פורש. לצערי אין לי ידע מספק ככל הנראה והכשרתי לוקה בחסר.

רק אם אנחנו כבר לא מנומסים, תואיל בטובך להפסיק לספר מעשיות על כדורים בקנה וירושלים. בגלל גאונים שכאלו נהרגים אזרחים. ירי מההגה תוך כדי תנועה. בחייכם מחפשים לוחמים ליממ. בואו נודה בזה האזרח הממוצע בקושי עומד בתנאי הסף לנשיאת נשק וזה במטווח סטטי ממוזג ונוח. אל תבלבלו תשכל עם ירי מההגה בתנועה בתנאי לחימה לטווח משתנה למטרה לא סטטית וכל זה באקדח ביד אחת.

יכולת שליפה כולל הצבעה למטרה והוצאת כדור מדויק לא עולה על שניה וחצי. לא מחכים לצלצול הפעמון בכיכר העיר, לא קולט פיסמייקר ולא כובעי קאובוי. מאחל לך שלא תעמוד בקו האש, לא תידרש להשתמש בנשק ושלא תגרום לעצמך או לאחרים נזק עם הכדור בקנה.

לנוע עם כדור בבית בליעה בסביבה אזרחית, הדרך המובטחת לפרס דרווין.

8ball
29-08-17, 01:16
אתה מדבר שטויות, ואין לי כוח להיות מנומס.

כל ילד בעולם המודרני שראה סרט פעולה מכיר את צליל הדריכה של נשק, וזה היה ההבדל בין המשך התנפלות לבין עצירה וחשיבה שנייה של התוקף הפוטנציאלי.

מוכח יותר מפעם אחת.

לא יודע מי העביר לך הכשרה אבל הוא חי בסרט.
בחיים אין שחור ולבן, ועם הגישה שלך מאחל לך שלא תטעה בשיקול דעת, יהיה לזה מחיר אישי עצום מבחינתך.

כל ילד שראה סרט... לצערי לצליל הדריכה של כלי נשק אין שום קשר לילדים.

אם תנפנף בנשק התוקף יעצור שנייה יחשוב, יתן לך סטירה מצלצלת שתוציא אותך מהשוק שאתה נמצא בו ויקח את הנשק מהידיים שלך.

בוא נגיד שמי שהעביר את ההכשרה שלי חי בכל כך סרט, עד כדי כך שאתה משלם לו על זה. נכון יותר לה..

polar bear
29-08-17, 01:49
8 הדיון הוא לא על איש בטחון עם נשק ביד, אלא על אדם - אזרח או איש בטחון, מיומן או פחות עם אקדח בנרתיק חיצוני{ בצפיה חוזרת נראה לי שאפילו עם כדור בקנה, או עם תופי } . בכל מקרה - כך ביותר ממקור אחד, לא יספיק האדם שאיננו סופרמן, לזהות תקיפה - ז"א להבין שהאדם שלפני רגע עמד ולא עשה כלום הוא תוקף , לשלוף את האקדח ולשחרר יריה שתעצור את התוקף בלי שיצליח לדקור. למה חשוב לדעת את זה? כדי להבין שבמקרה כזה, אם יש לך ידע בקפא"פ זה הזמן.

לדעתי יש פספוס גדול בכל נושא ההדרכה לאזרחים, ונוטעים בנו תקוות שווא שבמקרה שמישהו יתקוף אותנו נספיק לחסל אותו בזמן, כאשר ברוב המקרים זה פשוט לא נכון, ולא משנה כמה תתאמן. הסיבה העיקרית שבגלל אני מחזיק אקדח היא לפעול במידה ואחרים מותקפים { לקח לי זמן להגיע לתובנה הזו } . אני מודע לכך שרוב הסיכוים שלא אצליח להגיב בזמן במידה ואותקף מהצד, או מאחור או מטווח 0 .

ההבדל העצום בין הגישה האמריקאית שלהסתובב עם כדור בקנה זה סבבה לבין הגישה הישראלי שזה אסון - נראה לי לא הגיוני. אם זה היה כזה מטורף - אז האמריקאים כבר לא היו מסתובבים כך.

avikkllk
29-08-17, 08:37
אל תשכח שחוק הנשק באמריקה פרוע ובלי שליטה במיוחד עם עלייתו של טרמפ שתומך בהם מבלי להיכנס לפוליטיקה.
וגם עם כל זאת המצב שם זה לא המצב פה וכאן אני אפילו תומך הם אלה שצריכים להפסיק להסתובב עם כדור בקנה ואנחנו אלה שכן לפי אדם נור לי שרואה מהצד את המצב

amitainaveh
29-08-17, 09:22
וזו הסיבה שהסליק נעלם.
אני פורש. לצערי אין לי ידע מספק ככל הנראה והכשרתי לוקה בחסר.

רק אם אנחנו כבר לא מנומסים, תואיל בטובך להפסיק לספר מעשיות על כדורים בקנה וירושלים. בגלל גאונים שכאלו נהרגים אזרחים. ירי מההגה תוך כדי תנועה. בחייכם מחפשים לוחמים ליממ. בואו נודה בזה האזרח הממוצע בקושי עומד בתנאי הסף לנשיאת נשק וזה במטווח סטטי ממוזג ונוח. אל תבלבלו תשכל עם ירי מההגה בתנועה בתנאי לחימה לטווח משתנה למטרה לא סטטית וכל זה באקדח ביד אחת.

יכולת שליפה כולל הצבעה למטרה והוצאת כדור מדויק לא עולה על שניה וחצי. לא מחכים לצלצול הפעמון בכיכר העיר, לא קולט פיסמייקר ולא כובעי קאובוי. מאחל לך שלא תעמוד בקו האש, לא תידרש להשתמש בנשק ושלא תגרום לעצמך או לאחרים נזק עם הכדור בקנה.

לנוע עם כדור בבית בליעה בסביבה אזרחית, הדרך המובטחת לפרס דרווין.כנראה שלא קראת טוב והפנמת את מה שרשמתי לפני שרצת לענות. התגובה הייתה כדי להסביר את המניעים לצורת הנשיאה הזאת תוך כדי מתן דגש שלא ריאלי ויעיל לפגוע תוך כדי תנועה רשמתי את זה בעצמי אל תכניס לי מילים לפה בבקשה שלא אמרתי.
לגבי נושא הבטיחות לא צריך שום הסברים. מי שלא מיומן יפלוט כדור. מי שמשחק בנשק יפלוט כדור.
לגבי שניהם יש מה לעשות האחד להתאמן ואם תחזור להודעות קודמות תראה שרשמתי שמי שמחזיק בנשק כזה צריך להתאמן לדעתי הרבה ולגבי לא צריך להרחיב אנחנו לא ילדים קטנים שלא מבינים מה המשמעות וצריכים לשחק בכל דבר
זה הכל נשק ולא משנה באיזה מצב צבירה הוא לא קם לחיים לבד ופתאום פולט כדור סתם כי בא לו.

לגבי ההצבעה והדריכה.
תענה לי אם לדוגמא אתה מסתובב לך בכיף ופתאום מחבל קפץ התפתח ביניכם מאבק במידה ובכלל תצליח להגיע לנשק ולהוציא אותו אתה באמת חושב שגם תוכל לדרוך?
אגב סיטואציה שתיפול מהרגליים לא הזויה. יש לא מעט סרטונים ממצלמות אבטחה בירושלים שרואים את המחבל מפיל את הקורבן.
יש יתרונות וחסרונות ל2 מצבי הנשיאה צריך להיות מודע אליהם.

אגב אני חושב שאני השקעתי מספיק אלפי שקלים על כדורים ועל אימונים עם מדריך צמוד כדי להגיע לרמת מיומנות שלא תכניס אותי להגדרה המזלזלת של אזרח שבקושי עומד בתנאי סף

JustDoB
29-08-17, 09:34
אל תשכח שחוק הנשק באמריקה פרוע ובלי שליטה במיוחד עם עלייתו של טרמפ שתומך בהם מבלי להיכנס לפוליטיקה.
וגם עם כל זאת המצב שם זה לא המצב פה וכאן אני אפילו תומך הם אלה שצריכים להפסיק להסתובב עם כדור בקנה ואנחנו אלה שכן לפי אדם נור לי שרואה מהצד את המצב

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalkלא הייתי לוקח דוגמא מהאומה ההיא בנושא הזה בוודאי

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

איש הצפון
29-08-17, 10:12
היי
שמי אמיר, מדריך ירי ותיק ובעלים של המטווח וחנות הנשק בקצרין, פעיל בענף מזה כ 25 שנים.

אשמח לסייע לך אם תפנה אלי טלפונית החל משעה 15.00 לנייד 050-2561000

יש לי במלאי כלי נשק חדשים ומשומשים, לכולם (גם למשומשים) 5 שנות אחריות מלאה.

ואם כבר אני כאן באשכול, ברצוני להזכיר לחברי הפורום החמושים, שכל מי שבבעלותו נשק פרטי, מוזמן למטווח קצרין בימי ושעות הפעילות, ויכול לירות במטווח ללא תשלום (למעט תחמושת, אם החליט לרכוש).

לצערי, רק בעלי רשיון רשאים לירות במטווח.

חברים וקרובי משפחה לא רשאים לירות למרבה הצער (הנחיה של המשרד לביטחון פנים).

אמיר

ניר ל
29-08-17, 10:25
נשיאת נשק עם כדור בקנה איננה דבר פסול, לדעתי בטיחותית יותר מנשיאה ללא.
אני יודע שלמי שעבר את שטיפת המוח של הממסד הישראלי קשה לקבל את זה, אבל לא מזיק לפתוח את הראש לרעיונות שונים (בכל תחום).
באמריקאים לא הייתי מזלזל, הם עולים עלינו עשרות מונים בכל תחום שהם לוקחים ברצינות ובוודאי שבתחום הזה שהוא חלק מהמורשת הלאומית שלהם. אין שום דבר שאנחנו יכולים ללמד אותם, רק ללמוד ולקנא.

את אבישי פינדיס הזכרתי בגלל השימוש במילה ״אובייקט״, לא מתוך כוונה להקניט, הוא מדריך הירי המוכשר ביותר שאני מכיר, אלוף ירי מעשי וחוטא גם בהדרכת יחידות העילית של מערכת הבטחון. אולי הדריך את המדריכה שלך...

באופן אישי אני מקדיש לא מעט זמן וכסף בשנים האחרונות, לעיסוק בספורט הירי המעשי. זה ענף שמשקלל עצמת תחמושת, דיוק ומהירות, החל בארה״ב בשנות השמונים המוקדמות במטרה לדמות ככל האפשר תרחישים מציאותיים בשימוש בכלי נשק שמתאימים להגנה עצמית. מאז הוא התפתח והתנתק מהמציאות (תרגילים ארוכים יותר, שימוש לא מיטבי במחסות, קטגוריות של כלים וציוד שלא מתאימים לנשיאה) אבל בארץ הוא מהווה אפשרות כמעט יחידה עד לאחרונה, להתאמן באופן מסודר בירי שאיננו סטטי לאזרחים מהשורה.
מצב ברירת המחדל הוא כדור בבית הבליעה, למעט תרגילים שמחייבים דריכה או שמתחילים ללא מחסנית כלל, אלפי יורים עברו בארץ בענף הזה מאמצע שנות השמונים ועוד לא הרגנו אף אחד בטעות ...
נשק טעון הוא נשק שמתייחסים אליו ככה ברצינות, לא ״בכאילו״ בגלל שזה מה שנכתב בדם על לוח הוראות הבטיחות בשורה שנייה. אז גם לא מכוונים אותו, מגרדים איתו באוזן או משחררים נקירה כלאחר יד. כשמתאמנים עם נשק טעון אז גם רצוי לשאת אותו במצב הזה, כי תחת לחץ התגובות יהיו על סמך זיכרון שרירים.

לפגוע במשהו מרכב נוסע עם יד אחת על ההגה - לא יקרה. גם אם אתה לוחם ימ״מ (יריתי עם הטובים שבהם). גם כדורים שנורים מנשק אוטומאטי פוגעים בעיקר לא במטרה. עדיין לא ביטלו את הפונקציה הזו בכלי נשק צבאיים ואחוז הצלפים ששולחים כל כדור לכתובת מוגדרת, מכלל הלוחמים, הוא אפסי.
לכן - אם נהגת בכביש חשוך בשטחים והותקפת ביריות מרכב עוקף - יהיה לך יותר סיכוי לשרוד אם תשלוף אקדח ותירה, כדאי מאד שתספיק לירות, לכן עדיף שיהיה לך אקדח טעון ונגיש...
אין שום צורך לצאת בהצהרות נחרצות, החיים הם רוב הזמן בתחום האפור.

איל מ
29-08-17, 10:43
אני לא יודע מה המשמעות החוקית של שליפה בלי ירי, אבל מסתובב סרטון על בחור שלא נראה כמו רמבו, שאיזה ערס חותך אותו ואח"כ יורד עם מוט ברזל כדי לסגור איתו חשבון.
האפקט של הסבא עם חולצת המשבצות על בן התשחורת הוא לא פחות ממצמית. מבחינתי זה ההבדל בין להופיע ביוטיוב לבין להופיע במדורי הנפטרים.

https://youtu.be/FwKq9vY6wp8

avikkllk
29-08-17, 10:50
הסרטון צולם באבו סאן כאשר אדם מבוגר מהקיבוץ ליד עבר התגרות של צעיר ערבי ולבסוף הערבי החליט לחתוך אותו ולהכות אותו רק לבסוף הוא יצא מושפל

avikkllk
29-08-17, 11:02
אמיר אצור אתך קשר אחה"צ תודה רבה[emoji5]

ניר ל
29-08-17, 11:20
מדובר במתנדב משטרת התנועה שצילם במופגן נהג מתפרע (עם מצלמה שהחזיק ביד), זה מה שקדם לסרטון הנ״ל.
הנהג התעצבן וניסה להוריד אותו מהכביש כדי לקחת את המצלמה. אח״כ קרה מה שמוצג בסרטון.

מי שנושא כלי יריה, כדאי מאד שיקרא את חוק העונשין (סעיף34 י׳ ) ותיקוניו, כי זה הסעיף שיצטרך להתמודד איתו מול שופט.
חשוב מאד מה תגידו, מה צולם ומה יעידו מולכם.
במקרה הנ״ל (שנגמר במעצר העבריין ע״י המשטרה) יכול להיות שהמתנדב היה יוצא זכאי מאחריות פלילית אם היה יורה בעבריין , על סמך הסרטון שעשוי להעיד על כוונה, אמצעי ויכולת, כמו כן המתנדב ניסה להימלט אבל נחסם. מאידך, יכול היה השופט לקבוע שקדמה לכך התגרות מצד המתנדב (אם נניח לא היה בתפקיד) על סמך הדברים שארעו קודם לתקיפה וגם הם אגב צולמו.

8ball
29-08-17, 11:28
עמית ידידי, התשובה לא הייתה מופנית אליך, אין לי זלזול באימון אזרחי. יש לי בעיה עם התפיסה הישראלית, יש לי רישיון נשק אני יודע הכל, על משקל יש לי רישיון רכב אני שומאכר.

ניר, אל תדמיין מדריכה שנראית טוב. היא יותר בכיוון מדינת ישראל.

לגבי תפיסת כדור בבית הבליעה, אסכולות שונות בערך כמו עולם הנשק.
האמריקאי הממוצע הוא לא המודל לחיקוי בעולם הנשק. רובם קונים נשק כי זה מגניב כי זה אחלה תחביב וכי זו זכותם שמעוגנת בחוקה.

נשק הוא קטלני. הוא נחשב לטעון גם כשהוא לא בוודאות.
על משחק בנשק אני לא מדבר, כי זה מתחת לכבודם של החברים פה להיות כל כך מטומטמים לשחק בנשק.

גם לגבי לחימה מטווח אפס, יש טכניקות כולל בזמן נפילה. סרטונים בשער שכם זה אפילו לא תחילת הבעיה של לחימה בטווח קרוב. מצד שני אם אתה חושב להתאמן למצב כזה כאזרח חמוש, יש סיכוי שאתה לא במקצוע הנכון😂😂

ד ו ר ו ן
29-08-17, 11:43
אני לא יודע מה המשמעות החוקית של שליפה בלי ירי, אבל מסתובב סרטון על בחור שלא נראה כמו רמבו, שאיזה ערס חותך אותו ואח"כ יורד עם מוט ברזל כדי לסגור איתו חשבון.
האפקט של הסבא עם חולצת המשבצות על בן התשחורת הוא לא פחות ממצמית. מבחינתי זה ההבדל בין להופיע ביוטיוב לבין להופיע במדורי הנפטרים.
זה בדיוק האפקט.
ואם הבחור היה ממשיך ותוקף, ואז הסבא היה יורה, מבחינת החוק הוא נהג בשיקול הדעת המדורג לפני שהחמיר את הסיטואציה.

במבחן התוצאה בוחנים קודם כל האם התנהגת בשיקול דעת לסיים את האירוע בפרופורציה לאיום.
וכאן בלי לירות כדור אחד הסתיים אירוע שכולם יסכימו שהיה יכול להגמר רע לאזרח.

ניר ל
29-08-17, 12:23
דורון, גם אני חושב שכבר נתקלתי בעבר במצב שדי היה בנוכחות הנשק על החגורה בכדי לשנות תכניות של גורמים עויינים לכאורה, לא יודע מה היה קורה בלי, אולי החשש היה רק בראש.
אבל סה״כ הטענה שלא רצוי לשלוף נשק ללא כוונה להשתמש בו, לא מנותקת מהמציאות. אני משתדל מאד להסתיר את הנשק, גם מסיבה מבצעית (לא להיות מסומן כמטרה מועדפת), גם מחשש לחטיפתו, גם מחשש למעקב ונסיון גניבה מהבית, גם כי את רוב הרעים זה לא מרתיע ונכון מה שנאמר כאן שזה יכול להביא לתלונת סרק על איום או חשש - מה שמביא באופן מיידי להחרמת הנשק וצורך בהליך משפטי יקר לשחרורו.
יש את המקרה שהוצג כאן, בו האיום הופסק ללא נזק. יש לא מעט מקרים בהם אזרחים שלפו נשק להרתעה וזכו לתיק פלילי והחרמת האקדח.
יש שיגידו שגם במקרה המצולם, טוב היה אם האזרח המותקף היה יורה ומרחיק את האיום לצמיתות מהרחובות, בהתחשב בהוכחות החותכות לסכנה שנשקפה לו, היה כנראה מזוכה מאחריות פלילית בדיוק מאותה סיבה שלא הואשם באיום בנשק.

amitaikl
29-08-17, 13:19
כל מי שחושב לשלוף את הנשק צריך להיות מוכן להשתמש בו באותה הסיטואציה.
לשלוף אקדח כדי להרגיע את מסיבת הקריוקי של השכנים זה מתכון בטוח לתיק פלילי.
גם התנהגות "קלת דעת" מצד נושא הנשק עלולה להגמר בהחרמת הנשק ותיק פלילי.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

ד ו ר ו ן
29-08-17, 13:29
לא אמרתי לא לשלוף בלי כוונה לירות (יותר נכון הבנה שזה יכול להגיע לכדי ירי), אלא לאמירה של 8ball, שבהכרח שליפה מסתיימת בנקירה, במשמעות ירי.

זו תפיסה מסוכנת שמצד אחד תמנע משימוש מושכל בנשק לעצירת אירוע בעל פוטנציאל סיכון משמעותי עוד בשלביו ההתחלתיים, ומצד שני עוד יכולה לגרום לירי לא מוצדק ובעיות חמורות לכל כיוון.

הדוגמא של סרטון הבריונות בכביש ממחישה בצורה מעולה איך אירוע נעצר בהתהוותו בלי להגיע לירי.

asypeer
29-08-17, 14:29
חבל שלא נפלט לו כדור לאיזור מרכז מסה, לא יאמן.

avikkllk
05-09-17, 20:01
בהמשך לאשכול אני עוד מחכה לאישור שיגיע אלי לבית
כמה שאלות כי אני כבר מצפה
כמה עולה אגרת רישיון? כמה עולה מטווח?
חוץ משני אלה) נשק וכספץ כמובן ( יש עוד משהו?

המשוטט
05-09-17, 21:16
רישוי 60 שח לשנה כפול 3(יש 50% הנחה למשרתי מילואים פעילים)

מטווח כ 150-200 - חידשתי לאחרונה בקרני שומרון-150 שח

תחמושת כ 2-2.5 שח לכדור

Sent from my SAMSUNG-SM-G870A using Tapatalk

avikkllk
13-09-17, 16:43
כספת 17 לקוח בסדר?

avikkllk
13-09-17, 16:44
לאקדח

avikkllk
14-09-17, 10:49
אף אחד?

amitaikl
14-09-17, 11:08
מה זה "כספת 17 לקוח"?

GodsFather
14-09-17, 12:24
מניח שזה משהו כזה -

http://www.wolftools.co.il/uploadimages/759168.jpg

http://www.wolftools.co.il/uploadimages/759168.jpg

amitaikl
14-09-17, 13:47
בכל חנויות הנשק מוכרים היום כספות ב200 ש"ח שמכסתחו"ת יופי.
המפרט שמופיע במשרד של האתר לבטחון פנים נועד למי שמחזיק ברשותו מספר כלי נשק.
בכל מקרה, כפי שנאמר (או לפחות אמור להאמר) בהדרכה במטווח וכפי שמופיע במסמכי של הבט"פ, הכספת אמורה למנוע גישה של בלתי מורשים לנשק - כלומר ילדים. (למרות שכמה דקות מול יוטיוב וכל ילד יכול לפרוץ כספת כזו).
אם מישהו סימן שיש לך נשק והוא רוצה לגנוב אותו, הכספת לא תעזור. צא מהבית כשהנשק עליך. אם אתה נוסע לחו"ל, תפקיד אותו בחנות נשק מורשה - עולה 60 ש"ח לחודש ומקנה ראש שקט.

avikkllk
14-09-17, 14:05
תיקנתי לאקדח
האם גודל 17 מתאים לאקדח?

airzax3
15-09-17, 14:54
במקרה של גלוק 17 או דומה מתאים אבל לא נוח, מחייב להכניס את האקדח בעמידה, כשהאקדח שוכב עם נרתיק על קרקעית הכספת הדלת לא נסגרת, לא פרקטי אם מאחסנים גם אביזרים נוספים בכספת, נוח מאד לאחסון קצר - מתקינים בארון נגיש בגובה נוח ואפשר לזרוק את האקדח כשמגיעים הביתה ולשלוף בחזרה בקלות כשיוצאים, במקרים אחרים כשלא בבית עדיף לאחסן במשהו עמיד יותר.

avikkllk
15-09-17, 15:08
הכספת מותקנת בבית כמובן לאחסון קצר כי במשך היום אשא אותו על עצמי.
הרצון הוא לדעת אם הוא נכנס לכסף. בגודל כזה כי אשתי חוזר. מחו"ל ורכשה אחת כזו בלי להודיע לי לפני כן

zerez
15-09-17, 16:05
למען שלום המישפחה הכספת שאישתך קנתה הכי מתאימה לך :)
אם אתה נושא אותו עליך אז בשביל מה אתה צריך כספת? מניסיון שלי אתה לא תכניס אותו כל ערב לכספת.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

avikkllk
15-09-17, 17:35
יש לי ילד בן שנה וחצי והוא אוהב לגעת בכל מה שהוא רואה לא מניסיון מפחד שהוא לא יגיע אליו בטעות אשתי תדאג שהכניס אותו לכספת

asafk
16-09-17, 13:58
ההבנה שלי לגבי הכספת היא שלא מדובר בכל ערב אלא למצבים בהם אתה לא בבית והנשק כן.
כמובן שאין מניעה שהנשק יהיה בכספת גם כשאתה כן בבית - אבל זה קמת יהיה פספוס אם כשייכנס פורץ אתה תרצה להגיב והנשק נעול בכספת... משומן מטופל ומוכן לפעולה.

אסף.

avikkllk
16-09-17, 14:11
אז מה אתם אומרים לישון עם הנשק?

ד ו ר ו ן
16-09-17, 14:45
לרוב, לאדם הסביר והנורמלי, הצורך בנשק הוא כתגובה לתוקף שיזם מהלך כנגדו, כלומר גורם ההפתעה אצלו, אתה לא בשמירה נכון?

מה עוזר לך נשק נעול בכספת במצב שהחלטת שזה האמצעי הנדרש באותו הרגע?

תגיד לתוקף ״חכה רגע, אני הולך לארון, מזיז את הבגדים ומקליד את הקוד/מחפש את המפתחות לכספת״?

תסיק לבד מה אתה אישית גוזר מזה.

איל מ
16-09-17, 15:09
אם תשים לרגע את הרגשות והמאצ'ואיזם בצד,
תבין שעדיף לך שהנשק יהיה בכספת כשאתה בבית, ועליך בשאר הזמן.
הסיכוי שהילד יתעסק עם הנשק (בגיל שנה וחצי זה לא באמת מפחיד כי הוא לא יצליח לעשות איתו כלום, אבל בהמשך בהחלט כן), הרבה יותר מפחיד מאשר פורץ.
ברוב המקרים פורץ יסתלק ברגע שיתחילו להדלק אורות בבית. ובכל מקרה, אני מעדיף שיגנבו לי דברים מאשר לעמוד בכל הסיפור שסביב העובדה שיריתי במישהו. (אם הנשק בכספת עם הכסף והמפתחות של הג'יפ אז במילא אין מה לגנוב בבית).
אם אתה גר בישוב שבו הסכנה הבטחונית היא גבוהה זה משהו אחר.
בכל מקרה,
אין כאן אמת מוחלטת, יש דעות. אתה תבחר למה אתה הכי מתחבר.

ד ו ר ו ן
16-09-17, 16:07
איל,
אם התכוונת אלי אז פספסת.
אתה אולי פועל מתוך מצואיזם, אני לא.

תפריד בין יום-יום כשהילד בבית או גם אורחים לבין מצבי המעבר ביממה, בהם יש נטייה לאירועים פליליים/בטחוניים להתקיים, במיוחד במגזר הכפרי אליו משתייך פותח השרשור.

יש לא מעט מצבים בהם מקומו של הנשק בכספת ויש שלא, שכל אחד יעשה את החושבים ההגיוני שלו במסגרת החוק.

ושוב, חזרתי על זה לא פעם.
נשק ביד זה לא אומר בהכרח לירות ואם יורים זה לא אומר ישר למרכז מסה.

צאו מהקיבעון הזה.

איל מ
16-09-17, 16:31
ממש לא התכוונתי אליך או אל מישהו ספציפי או אפילו לתגובה בשרשור.
יצא לי כבר לאיים על בנאדם בנשק וללא ספק זה כלי שימושי בסיטואציות מסוימות.
כשאני שם את זה על המאזניים מול ילד שמשחק עם האקדח של אבא, העניינים משתנים.
אגב,
פתרון לא רע הוא שלפני השינה הנשק יוצא.
(אצלי יוצא לא מעט שהוא עליי גם בבית סתם כי לא יוצא לי להוריד אותו).

polar bear
16-09-17, 23:34
נשק כמה שיותר עליך יותר טוב. לגבי לישון עם - כבר שמעתי על מישהו שגנבו לו נשק מליד המיטה והוא פשוט לא התעורר. שמעתי על יותר שהתעוררו כשגנבים בחדר עם חפצים שלהם ביד , באותה מידה יכול להיות אקדח.

לדעתי בבית שאין בו כלב שעושה לפחות רעש { או משהו מקביל } , לא נכון להניח אקדח לא מאובטח ליד המיטה. עלול לתפקד כחרב פיפיות. יש היום כל מני קופסאות אבטחה שנפתחות ע"פ טביעת אצבע.

boaz avrahami
17-09-17, 01:40
מי ישן עם נשק בשביל להניס גנבים מהבית בלילה...?
לא יודע אם חוקי לירות בגנב ( חוק דרומי?) אבל תאר לך שתפגע באחד מבני ביתך בגלל אוטו או ארנק...
עדיף שהם יהיו בכספת ולא נשק

בכלל, מה אחוז האקדחים בידיים פרטיות שהצילו את בעליהם בארוע לעומת האחוז שסיבך את בעליהם ?

היה לי לפני שנים רשיון בעילה של חקלאי והחזרתי אותו.
כיום כשאני גר בשומרון ונוסע לבד בלילה אני מתלבט כבר כמה שנים אם לטרוח ולהוציא רשיון.
לדעתי מעבר בחוסר נוחיות והמטרד הפיזי של להיסחב איתו קיים גם החרדה התמידית שמא יאבד או יגנב ושלא לדבר על המקומות שלא נותנים להיכנס עם נשק ואז משאירים אותו ברכב.

אקדח זה בעיקר מאצ׳ואיזם למרבית האנשים

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

ניר ל
17-09-17, 09:27
כבר הרבה שנים שזה לא מצ׳ואיזם, החברה הישראלית החולמנית היא אנטי נשק, מי שמסתובב עם נשק גלוי - מעבר לטעות הטקטית, יזכה גם למבטים עקומים והתייחסות צינית.
הרוב המכריע מאד לא מיומן בתפעול ונשיאת האקדח היא לצורך תחושת ביטחון אישי, גם זה בסדר וזאת הסיבה העיקרית שהמדינה מאפשרת לרבים את האפשרות, כשאני קורא על ניצול שואה קשיש מבית יצחק שבמקום להפוך קורבן - ירה והרג את השודדים, זה שווה בעיניי הכל. אירועים בהם נשק פרטי סיים פיגועי טרור לא חסרים, בכך הציל לא רק את מחזיקו.
הטענות על חוסר הנוחות, האחריות, הגבלת התנועה - נכונות, איסור חמור להשאיר נשק ברכב - זו עבירה פלילית. במקומות בהם אין סידור הפקדה חוקי אתה לא תוכל להיכנס ותחנות משטרה לא מקבלות הפקדה פרטית.

polar bear
17-09-17, 10:26
קשה לי לדמין מצב ששופט ירשיע אדם שירה בגנב שהיה בחדר השינה שלו , כאשר לא ברור אם הוא גנב או רוצח. במיוחד אם מדובר באזורים מועדים.

לגבי ענין אחוז המסתבכים לעומת המועילים - זה מזכיר סקר שנעשה בארה"ב שהוכיח שבקרב אנשים שיש להם נשק יש יותר תאונות נשק. אתה לא יכול לדעת כמה קרבנות היו ניצלים לו היה להם נשק.

ההנחה שנשק גלוי זו טעות תקטית לא לגמרי חד משמעית. בהרבה מקרים המפגע מחפש חים קלים, ומחכה לקרבן קל או עד שהחמוש יסתלק. החשיבה של ניטרול האיום היותר רציני היא חשיבה ארגונית של כח מוסדר. מחבל פשוט מחפש לפגוע כמה שיותר, ותקיפה של אדם חמוש עלולה להסתבך ולקצר את משך הפיגוע. למעט תקיפת שוטרים שגם אז הם מחפשים את הקרבן היותר קל. כמו כן, לא חיבים לקנות תותח יד, גלוק 17 או משהו בגודל דומה , אפשר להסתפק באקדח פולימרי קטן שגם שוקל הרבה פחות וגם ימשוך פחות מבטים { באופן אישי לא מזיז לי } .

השארת נשק באוטו יותר משהיא פלילית היא מטומטמת. וזה חלק מהתרבות של חוסר יכולת לקחת אחריות על החלטות של עצמך. החלטת לשאת נשק? כנראה שלא תכנס לאולם קבלת הפנים בנתב"ג בלי להפקיד מראש את הנשק.

אגב, מזתומרת הפקדה פרטית? אם הנשק הוא מוסדי הם כן מקבלים?

AvinoamNa
17-09-17, 10:44
דיוני האקדחים לעיתים קרובות מדי מקבלים אופי של דיוני פאג׳רו vs לנדקרוזר.. כנראה שאין אמת אחת והמציאות קצת מורכבת יותר.
לעניות דעתי, מספיק לראות בארוע האחרון בנוה צוף עם משפחת סלומון. כשהחייל רץ חזרה לבית כדי להוציא את הנשק מהכספת, מי יודע איך הארוע היה נגמר אם הנשק היה עליו מהרגע הראשון.
האקדח הכי טוב בעולם לא שווה כלום אם הוא לא עליך, לכן מבלי להתייחס ליצרן או מאפיינים אחרים של הנשק, האקדח הכי טוב הוא זה שיהיה לך מספיק נוח איתו ותלך איתו בוקר עד לילה.
באופן אישי, אני חבר כיתת כוננות ועם ובלי קשר האקדח צמוד אליי 24 שעות ביממה, בתקופות כשהייתי מוריד בבית, האקדח הפריע הרבה יותר. כשזה עליך כל הזמן מפסיקים להרגיש אותו.
הכספת קיימת בגלל הדרישה החוקית, אבל אין לה צורך אמיתי.
לעניות דעתי נשק בכספת מהווה נקודת תורפה בטיחותית/בטחונית ולא ההיפך.

ניר ל
17-09-17, 13:13
אפשר להפקיד במשטרה רק אקדח שרשיונו בוטל או פג תוקף.

לדעתי על סמך לא מעט אירועים מהתקופה האחרונה - המחבלים לא חוששים לתקוף אנשים חמושים ובפרט אנשי בטחון, הם אף רואים בהם מטרות איכות.
המחבלים החמושים בשרונה ובדיזנגוף, ביצעו תצפיות ואספו מל״מ, בנחת ובקור רוח, דקות לפני הביצוע.
בפעם האחרונה שבדקתי (אתמול) פגעתי כדור ראשון משליפה ב 1.15 שניות מינימום, מדובר בעמידה בהיכון עם אקדח גלוי שנמצא בנרתיק מירוץ לא נצור (זה ציוד ספורטיבי שאיננו מתאים לנשיאה יומיומית), מספיק זמן בכדי שמישהו יפתיע אותי עם כדור לראש מטווח 0.
ככה שבאופן אישי אני מעדיף להיטמע בעדר, כדי שיהיה לי סיכוי להגיב ביעילות אם חו״ח קורה משהו בסביבתי. ממליץ לא להבליט נשק, גם מחשש למעקב וגניבה, גם מחשש להיות מסומן כמטרת איכות, גם כדי לא לחטוף תלונת שווא משכן ממורמר ונקמן.

avikkllk
21-09-17, 17:25
בסדרה שקבלתי לשלם רשום שהיא התוקף כחצי שנה האם זה אומר שיש לי אפשרות לרכוש אקדח עד חצי שנה? (את הרישיון עצמו שלחתי כ180 ש"ח לשלוש שנים) אבל על אקדח אני עוד לא סגור ו ממשיך בחיפושים מאמין שלקח לי עוד כחודש.

amitaikl
21-09-17, 17:36
בסדרה שקבלתי לשלם רשום שהיא התוקף כחצי שנה האם זה אומר שיש לי אפשרות לרכוש אקדח עד חצי שנה?

כן. בעבר זה היה 3 חודשים

avikkllk
21-09-17, 19:19
תודה עמית. מקווה למצוא את הנשק המתאים בהקדם

amitaikl
22-09-17, 00:36
תודה עמית. מקווה למצוא את הנשק המתאים בהקדם

מצוין.
חשוב להדגיש, הנשק שמתאים לך!
אתה לא טייס טנק בשייטת מטכ"ל (או שאולי כן?), ומה שמתאים להם לא בהכרח מתאים לך.

avikkllk
22-09-17, 08:01
לכן החיפושים קצת לוקחים זמן
ולא הלכתי לשלם על הנשק הכי יקר שראיתי שלא בהכרח הכי טוב או הכי מתאים לי

8ball
22-09-17, 10:49
האם מוסתר או מוסלק זה דיון ארוך ומייגע, שאין לו תשובה נכונה. יש מקומות בהם אני הולך הכי גלוי שאפשר(נרתיק חיצוני עם מרווח מוקדם מהגוף כך שהאקדח "מרחף" במקביל לגוף) כדי למנוע מגורם פוטנציאלי להפוך להתקפי("למי יש את המקל הכי גדול") לעומת זאת יש מקומות בהם רק בעל עין מקצועית יזהה שאני חמוש. אין אמת אחת

לגבי איזה כלי, הכי נוח לך. גלוק 17/19 הם אקדחים מעולים מצטיינים בכל מדהימים ו... אני לא סובל אותם. זה לא הופך אותם לגרועים. זה גם לא הופך אותם לטובים. זה רק אומר שאני לא אוהב את התחושה של הכלי ביד. את ההדק הרגע ותחושת הירי שלו.

לגבי הגודל, במקרה הזה הכי קובע. קובע האם הנשק זרוק בכספת כי קניתי קולט גוורמנט 045" שמספיק כדור אחד והאובייקט מרוסק על הקיר ממול, אבל כבד כמו גלילון עם דורגלים אז לא נוח לי להסתובב עם המשקולת הזו ביום יום עליי. באותו מקום אקדח "גיבוי" 9mm עם 8 כדורים במחסנית ששוקל קצת יותר מחצי קילו ובערך בגודל של סמרטפון ממוצע יעשה את העבודה הרבה יותר טוב.

הכי חשוב. לא לקנות אקדח שלא ירית בו ירי ניסוי.
יכול להיות שיש לו המלצות מפה עד זנזיבר, אבל לך הוא לא יהיה נוח.

avikkllk
25-11-17, 18:03
אז עדכון קטן מאז חודש 9,
רכשתי גלוק 17 במחיר טוב מחבר טוב
אני מרוצה.. להמשך האשכול במקום לפתוח אשכול חדש

ברצוני לשאול מספר שאלות על רישיון צייד
אני יודע שזה מכרז שנפתח ע"י הרשות להגנת הטבע כל תקופה לא מבוטלת.
אני יודע שבמקומות מוגבלים וכו וכו
אבל המידע ברשת מאוד מצומצם ולא מסביר את ההליך

מה צריך?
לאן צריך?
מה עוד צריך חוץ מהתר של רשות הטבע והגנים?
אשמח לקישור מפרט או לפרוט של אדם מהאתר טוב יטתר

אגב יש פה ציידים?

איל מ
25-11-17, 18:27
תתחדש, אקדח מצויין (לי הוא גדול מדי ביד). שים לב שכדי לשמור על מיומנות אתה צריך לירות די הרבה, ולא להסתמך על הירי בחידושים. (הדק ארוך וקשה, יורים לא מיומנים נוטים להפיל איתו קנה).
לגבי הצייד, נראה לי שזה ישרת יותר טוב אותך ואת השרשור אם תפתח על זה נושא חדש.

amitaikl
25-11-17, 18:31
נראה לי שפספסת בחודש...
ב+/- 20 שנה האחרונות לא היו רישיונות חדשים.
באוקטובר נפתחה הרשמה להגרלה למשך משהו כמו 30 יום (אח"כ צריך לעבור מבחן, לשלם אגרה וכ'ו).
סה"כ נוספו משהו כמו 1000 רישיונות לתקופה של 3 שנים. אחרי 3 שנים משהו כמו שליש מבעלי הרישיון יאבדו אותו לטובת כמה מאות בעלי רישיון ציד חדש.
קח בחשבון שזה תחביב יקר: 1200₪ אגרה לשנה, תחמושת כמה שקלים לכדור, רובה סביב 4-5k עם סיכוי של 1:3 לאבד את הכל אחרי 3 שנים.

Sent from my GT-I9500 using Tapatalk

avikkllk
25-11-17, 22:26
אך אם ב20 שנה האחרונות לא היו רישיונות חדשים איך החליפו כל שלוש שנים.?

אגב אייל אכן נשק לא קטן אבל אני יש לי יד של שרק אז הוא לא מפריע לי

amitaikl
25-11-17, 22:44
אך אם ב20 שנה האחרונות לא היו רישיונות חדשים איך החליפו כל שלוש שנים.?

אגב אייל אכן נשק לא קטן אבל אני יש לי יד של שרק אז הוא לא מפריע לי

ב20 שנה האחרונות לא היו רישיונות חדשים בכלל.
השנה החליטו לאפשר רישיונות חדשים.
אתה מוזמן לקרוא פרטים נוספים כאן: http://www.parks.org.il/News/Pages/Hunt17.aspx

איש הצפון
26-11-17, 09:53
חברים!

עברתי ברפרוף על האשכול הזה (שכמותו אני חי ונושם כבר כמעט 3 עשורים בכל פלטפורמות הרשתות החברתיות).

אני חייב להעיר משהו:

לעיתים אדם כותב בפסקנות, ב"ידענות", בשפה ברורה ורהוטה דברים שנשמעים כ"תורת משה מסיני" למרות שהדברים מבוססים במקרה הטוב על ההגיון שלו ובמקרה הפחות טוב - על הרצונות שלו, ובשני המקרים - מדובר בטעות שעוברת דרכו לקורא התמים שמתרשם מהיכולת הוורבאלית וה"ידענות".

נושא הנשק הוא נושא רציני מכדי להעזר ביועצים שאינם מוסמכים משתי סיבות:

א. כי שימוש לא נכון בנשק יכול להרוג או לפצוע.

ב. כי שימוש לא נכון בנשק יכול להכניס לכלא או להכתים בתיק פלילי.

אנא. אל תייעצו בתחום בו אין לכם אחריות מקצועית כי אתם אמנם, כנראה תצאו "נקיים" מהיעוץ הזה, אבל יכול להיות שתסבכו למישהו אחר את החיים.

אמיר שושני
מנהל מטווח, מדריך ירי ובעלים של מטווח הכשרה ובית מסחר לנשק ותחמושת

ניר ל
27-11-17, 12:03
סתם תוהה במה זה היה שונה אם היית מחליף את המילה נשק למילה רכב.
מחזיק כלי ירייה יותר שנים מכלי רכב והאחרון מסוכן לטעמי יותר, בכל היבט.

amitaikl
27-11-17, 12:15
מחזיק כלי ירייה יותר שנים מכלי רכב והאחרון מסוכן לטעמי יותר, בכל היבט.ההשוואה בין רכב לנשק היא השוואה שחוזרת בד"כ בדיונים על זמינות נשק/רישיונות/תבחינים.
ההבדל הוא המטרה:
רכב נועד להעביר מאסה ממקום למקום. הוא יכול לעשות עוד דברים - מקום לינה, מסעדה, פינוי אשפה ובשימוש רשלני אז כן, גם להרוג.
נשק נועד להרוג. הוא יכול לעשות עוד דברים, כמו לדפוק מסמרים, אביזר בתחפושת ועוד, אבל המטרה שלו היא להרוג.

Sent from my ONEPLUS A5000 using Tapatalk

ניר ל
27-11-17, 12:37
בכלל לא משנה למה הוא נועד כשהמציאו אותו במקור. משנה למה הוא משמש.
מרבית הפיתוחים והאמצעים שמשמשים אותנו יומיום נולדו לצורך מלחמתי - אז הזדמנו המשאבים להמציא ולפתח אותם.

אבל כל זה לא שייך למה שכתבתי לאמיר.

איש הצפון
28-11-17, 00:33
מחזיק כלי ירייה יותר שנים מכלי רכב והאחרון מסוכן לטעמי יותר, בכל היבט.

מסכים!

avikkllk
03-12-17, 19:17
לצערי נפלה לי העסקה על הגלוק...יום לפני בקנייה (שכתבתי) המוכר התקשר אלי בבוקר ואמר לי שאם ימכור אל הנשק רישיונו יילקח או שזה סתם תירוץ... הוצע לי אקדח יריחו פולימרי במחיר מצחיק.. האם הוא שווה את זה? האקדח במצב מצויין נבדק אצל נשק בעל האקדח רוצה להחזיר את הרישיון שלו לכן המחיר המצחיק.. האם הנשק שווה את זה?? שמעתי שיריחו רגיל כבד נורא.. אבל חיפשתי קצת נתונים יבשים עם הפולימרי ללא תוצאה מיוחדת שווה קריאה

amirmoshe
03-12-17, 19:41
בעיניי היריחו מעולה. אמין, אחיזה נוחה. חלוקת משקל נכונה. לי הברזל היה נוח מהפולימרי.
לבעלי כף יד גדולה הוא יותר יתאים.
בכללי אקדח בוחרים לאחר ניסוי ברטוב.
אין ספק שהוא לא קל. אבל יכול להעיד על עצמי שאני די מתגעגע אליו.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

איש הצפון
03-12-17, 20:46
כדאי לבצע רכישת אקדח בחנות עם מטווח שבהם ניתן להתנסות במספר כלי נשק.

היריחו אקדח מצויין אך תמיד כדאי שנשק או מדריך ירי ייבדוק את תקינות הכלי הספציפי שמעניין אותך.

אשמח לסייע גם בטלפון 0502561000
אמיר

איל מ
03-12-17, 21:37
יריחו (לדעתי הלא מלומדת), אקדח הרבה יותר נכון למי שיורה מעט. הדק הרבה יותר קל. אקדח מצויין.
הבעייתיות העיקרית שלו בעיני היא הגודל של ידית האחיזה המקשה על הסלקה על הגוף.

amitaikl
03-12-17, 22:13
לצערי נפלה לי העסקה על הגלוק...יום לפני בקנייה (שכתבתי) המוכר התקשר אלי בבוקר ואמר לי שאם ימכור אל הנשק רישיונו יילקח או שזה סתם תירוץ... הוצע לי אקדח יריחו פולימרי במחיר מצחיק.. האם הוא שווה את זה? האקדח במצב מצויין נבדק אצל נשק בעל האקדח רוצה להחזיר את הרישיון שלו לכן המחיר המצחיק.. האם הנשק שווה את זה?? שמעתי שיריחו רגיל כבד נורא.. אבל חיפשתי קצת נתונים יבשים עם הפולימרי ללא תוצאה מיוחדת שווה קריאה

אבי,
פשוט תלך לחנות שיש לה מטווח.
תבקש לראות מספר אקדחים אשר עומדים בתקציב שיש ברשותך תבקש לירות בכמה מהם ואז תבחר אחד.
כמו כן יד2 מלא במודעות על אקדחים למכירה. חלקם עומדים בתקציב שלך וחלקם לא.
מוצעים שם למכירה אקדחים (בעיקר בגזרת הסמית) שנקנו לפני שנה-שנה וחצי בסביבות 4K עם כל התוספות ונמכרים כיד 2 ב2.4-2.7 עם כל אותן תוספות.
הכי חשוב תקנה אדח שמתאים לך! שנוח לך​! בנשיאה ובירי. אקדח שלא נוח לנשיאה ישאר בכספת, ואז הוא לא יעזור לך גם אם יש אותו בשייטת מטכ"ל.

avikkllk
04-12-17, 08:20
קודם כל תודה רבה חברים.
גילוי נאות ההחלפה ורק יהיה הייתה צריכה להתבצע אצל חברנו לאתר אמיר שושני
לצערי נפלה העסקה נפלה באותו בוקר שהיינו צריכים לעלות לקצרין.

הידיים שלי גדולות.. אני (בניגוד לאבא שלי אמיר..) בגובה 182 ושוקל 92 ידיים של מושבניקים חח.. הבנתי שזה מאוד משנה גודל האדם לעומת החזקת הנשק.. אני מאמין שהיום או מחר אלך לעשות איתו מטווח בתקווה שיסכים לעלות איתי לקצרין שהיא קצת רחוקה אבל מקום שאני סומך עליו מאוד

המשוטט
04-12-17, 09:20
קודם כל תודה רבה חברים.
גילוי נאות ההחלפה ורק יהיה הייתה צריכה להתבצע אצל חברנו לאתר אמיר שושני
לצערי נפלה העסקה נפלה באותו בוקר שהיינו צריכים לעלות לקצרין.

הידיים שלי גדולות.. אני (בניגוד לאבא שלי אמיר..) בגובה 182 ושוקל 92 ידיים של מושבניקים חח.. הבנתי שזה מאוד משנה גודל האדם לעומת החזקת הנשק.. אני מאמין שהיום או מחר אלך לעשות איתו מטווח בתקווה שיסכים לעלות איתי לקצרין שהיא קצת רחוקה אבל מקום שאני סומך עליו מאוד

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalkאם יש לך ידים גדולות יש סיכוי טוב שהיריחו הפולימרי יהיה נוח .

בכל מקרה הנסיעה לקצרין שווה את השקט הנפשי.

Sent from my SM-J530F using Tapatalk

ניר ל
04-12-17, 09:30
אקדחי ברזל כבדים בגודל מלא יש בשפע, אם סבבה לך לשאת כזו משקולת אז יש מבחר לא רע של אקדחים מעולים וזולים.
סתם דוגמה מלוח יד2 וגם קרוב לקצרין - אקדח בול סטורם ב 300 ₪ ...

polar bear
04-12-17, 09:57
סליחה ומחילה מהמקצוענים שאמרו לך שיש קשר בין גודל האקדח לגודל האדם. אין קשר.

קח לדוגמה את הCZ שלי שהוא אקדח קטן אבל הקת שלו מתאימה ליד גדולה ואז יש לך אקדח קטן שיושב לך טוב ביד וניתן להסליק אותו ביתר קלות { אני לא ממליץ על לך על ה CZ אלא רק מצין עובדה } . אני מאמין שיש עוד כאלה.

avikkllk
04-12-17, 10:20
אם יש לך ידים גדולות יש סיכוי טוב שהיריחו הפולימרי יהיה נוח .

בכל מקרה הנסיעה לקצרין שווה את השקט הנפשי.

Sent from my SM-J530F using Tapatalkאני מאוד רוצה.. אבל יש עוד אדם מצד שני..
בקשר לגודל של האקדח.. זה לא ברזל מלא.. חלק ממנו פלסטיק קשיח..
אני מתכוון לעשות בו מטווח היום או מחר אחהצ בתקווה שייצא בקצרין.
חשוב לי מאוד שגם אדם מנוסה שאפשר לסמוך עליו ייראה אותו שוב...

אעדכן בהמשך לגבי התפתחות הקנייה..
אני מאמיו שלרוב אלך עם האקדח חיצוני ולא פנימי.. למה? פשוט נראה לי נוח יותר שהוא לא צמוד עליי.. אבל אני אנסה מבחינתי אין חשיבות לחבוי או גלוי

המשוטט
04-12-17, 10:49
בקשר לגודל של האקדח.. זה לא ברזל מלא.. חלק ממנו פלסטיק קשיח.. Tapatalk

זו בדיוק הנקודה
הפלסטיק פחות עמיד מהברזל ולכן הוא עבה יותר......

amirmoshe
04-12-17, 10:53
לא רק.. בפולימרי יש הכנה לאבזרים באחורי הקת. דבר שמוסיף לגודל הקת.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

ד ו ר ו ן
04-12-17, 10:59
זו בדיוק הנקודה
הפלסטיק פחות עמיד מהברזל ולכן הוא עבה יותר......

פולימרי *איכותי* במקרים רבים עולה בחוזק ועמידות על מתכת, ושוקל הרבה פחות.

הוא לא חייב להיות עבה יותר, הוא בהחלט יכול להיות יקר יותר.

avikkllk
04-12-17, 14:26
היום פגשתי את הבחור ראיתי את הנשק הוא נורא נוח.. רציתי לשאול בקשר לנתונים יבשים.. מה ההשוואה בינו לבין היריחו ה''רגיל'' בואו נקרא לו במשקל?

האם פלסטיק באמת עמיד כמו ברזל?

ניר ל
04-12-17, 18:29
​כמה רוצים עבור האקדח ? הנצרה על הגוף או על המחלק ?

avikkllk
04-12-17, 22:35
עד כמה בטוח להעלות תמונה של האקדח? יענה לך פשוט יותר על השאלה?
כ850 ש"ח עוד במשא ומתן

נמרוד
04-12-17, 23:38
עד כמה בטוח להעלות תמונה של האקדח? יענה לך פשוט יותר על השאלה?

תוודא שהתמונה פרוקה ונצורה ואל תכוון אותה על אף אחד
[emoji1]

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

ניר ל
05-12-17, 01:36
😀😀😀

850 נשמע מחיר טוב לאקדח פולימרי, אם היריחו הפולימרי אמין כמו אחיו המתכתי אמיר ידע לענות לך, אין לי נסיון עם היריחו הפולימרי, בכל מקרה זו לא שאלה של עמידות הפולימר. הפרש של 200 גרם בערך אמנם לא נשמע הרבה, אבל מורגש מאד בנשיאה על המותן. אקדח ברזל מהמשפחה הזאת ( cz75/ טנפוליו/ סטורם/יריחו) יהיה יותר נעים בירי.
נצרה על המחלק זה דגם לשוק האמריקאי, שם מורגלים לשאת אקדח טעון. אצל ישראלים עם מנטליות צהל״ית שצריכים לדרוך לפני שהם יורים, זה יכול להיות בעייתי.

בכל מקרה אתה מחוייב לגשת עם המוכר לבית מסחר לנשק, לבצע הדרכה ואימון באקדח הזה לפני שאתה ניגש לקבל עבורו רשיון, שם גם יבדקו עבורך את תקינות האקדח, אם תגיע לקצרין אתה מסודר, אם תגיע למיכלין חפש בחור בשם נוי, שיהיה בהצלחה.

avikkllk
08-12-17, 05:58
נרכש אקדח סופית יריחו פולימרי עבר מטווח בהצלחה ובדיקה אצל נשק מקצועי. שבוע הבא אלך למשרד כלי ירי בחיפה להוציא את הרישיון עליו. בדיוק בזמן לאינתיפדה של חמאס[emoji16][emoji16][emoji16]

ניר ל
08-12-17, 09:13
תתחדש !
עכשיו חפש לך מסגרת אימון טובה, ממליץ על IDPA , או לפחות מדריך אישי מומלץ שיעביר אתך כמה שעות במטווח, כדי שגם תהיה לך יכולת לעשות משהו חיובי עם האקדח אם חו״ח תאלץ. זה אימון זול יחסית (לפחות כאן במרכז), יש קבוצות חברתיות ברשת כמו ״חמוש מאומן״ שמארגנות מפגשים עם מדריך ירי.
ירי חפשי עצמאי במטווח הוא יקר ומיותר לך כרגע.

איש הצפון
09-12-17, 10:17
תתחדש!

(ואל תשכח את חוק מספר אחד בתחום האקדחים: אקדח זה לא אופניים שעליהם, למדת לרכב בילדות ותמיד תוכל לרכוב שוב. באקדח, אם לא תתאמן - לא תפגע!)

ניר ל
09-12-17, 13:06
הכלל הכי חשוב לראייתי, עם אקדח ועם נשק בכלל - הוא נשיאה והתעסקות בטיחותית.
ההסתברות להיות בסיטואציה של מפגש קרוב עם מחבל, שואפת לאפס. לעומת זאת נשיאה וטיפול בנשק זה משהו יומיומי והסיכוי לתאונה מוחשי.
אני לא עוסק בהדרכה, אבל אם אעסוק בעתיד - זה מה שאשים עליו דגש ומקווה שזה גם יבוא ליידי ביטוי בחוק כלי הירייה החדש.

לפגוע עם אקדח זה מושג קצת טריקי, הרוב מבלבלים ירי לחימתי עם קליעה למטרה, גם מבחן הכשירות לחידוש רשיון הוא בקליעה למטרה ...
מי שלמד פעם לקלוע, ידע לעשות את זה גם כעבור שנים. את הילדים שלי לימדתי קליעה כבר בגיל 6 והם מעולים.
אבל לשלוף אקדח תחת לחץ ולפגוע מהר... ועוד מספר פעמים ... ואם המטרה גם זזה - זה כבר דורש אימון רציף שגם אלופי ירי חייבים אותו כדי לפגוע.

avikkllk
14-12-17, 21:29
תתחדש !
עכשיו חפש לך מסגרת אימון טובה, ממליץ על IDPA , או לפחות מדריך אישי מומלץ שיעביר אתך כמה שעות במטווח, כדי שגם תהיה לך יכולת לעשות משהו חיובי עם האקדח אם חו״ח תאלץ. זה אימון זול יחסית (לפחות כאן במרכז), יש קבוצות חברתיות ברשת כמו ״חמוש מאומן״ שמארגנות מפגשים עם מדריך ירי.
ירי חפשי עצמאי במטווח הוא יקר ומיותר לך כרגע.תודה רבה. אכן אתאמן הרבה.
ככל הניתן
למזלי אבא שלי הוא קצין משטרה בדימוס וגם מדריך ירייה בדימוס
אז אני רגוע מבחינת יד משגיחה
אחת לשלושה חודשים נחשב אימון מספק לטווח?

ניר ל
15-12-17, 10:22
אם מטווח גניגר קרוב אליך, צור קשר עם עמותת IDPA, הם החלו להתאמן גם שם לאחרונה - תצטרף לאימונים ותביא אתך את אבא שלך.
כמה להתאמן זו שאלה של תקציב בעיקר, אין דבר כזה מספיק. כושר ירי דומה מאד לכושר גופני - הוא מבוסס על זיכרון שרירים, אם אימון פעם בשלושה חודשים מספיק לך כדי לשמור על כושר גופני ..., אבל ברור שרק מעטים מסוגלים להתאמן בתדירות גבוהה, אז לפחות כשאתה מתאמן תעשה את זה נכון.

להיותו של אביך שוטר או מדריך בדימוס אין משמעות, זה אפילו גורע. דבר ראשון - אסור לו להדריך אותך על פי חוק - כל אימון בנשק יתבצע במטווח מורשה עם מדריך מוסמך בעל רשיון. דבר שני - במערכת הבטחון לא יודעים להשתמש באקדחים, הרגלי ושיטות הירי הם גרועים, אתה לא רוצה ללמוד אותם. המערכת עצמה כבר הבינה את זה ובשנים האחרונות היא משנה את התו״ל ומטמיעה שיטות אימון וירי מתקדמות, אבל הרוב עדיין מלמדים בשיטה ״הישראלית״.

nirs
15-12-17, 11:20
הייתי בודק קורס ירי מעשי, שווה כל גרוש

ניר ל
15-12-17, 12:08
בתור יורה מעשי פעיל , אני דווקא לא ממליץ. הקורס עצמו יקר, במיוחד בצפון הארץ. יש שונות גדולה בין המדריכים. יש הרבה דגש על לימוד חוקי הענף.
זה ענף ירי שמנותק כבר שנים מירי לחימתי/ הגנתי. זה מחייב חברות במועדון ירי והתאחדות הקליעה לצורך השתתפות באימונים ותחרויות, תחביב יקר ותובעני.

למי שמחזיק ברשיון לאקדח, עדיף היום להתחבר דווקא לIDPA, אפשר לקרוא ברשת על ההבדלים.

avikkllk
15-12-17, 13:11
מה זה
Ipda

erezgur
15-12-17, 15:29
מה זה
Ipda

IDPA ולא כמו שכתבת.
הנה - http://bfy.tw/FaJp

avikkllk
23-08-18, 09:58
https://uploads.tapatalk-cdn.com/20180823/3e00641216e984901633e634c9b9dcf3.png

אנחנו הופכים לאמריקה?
נראה לי שה יקל מאוד על הרבה אנשים שרצו להוציא
ועל חברי פורום שעברו דירה

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
23-08-18, 11:15
מעניין שאותם קולות נגד ארדן לא נשמעים נוכח כמות כלי הנשק החא חוקיים בכלל ובמגזר בפרט...

קוקסינלים מנהלים לנו את הסדר יום בתקשורת

Jeep Grand Cherokee ZJ 98 V8
Honda TRX300EX
4Z7BOZ

avikkllk
23-08-18, 11:23
תשמע גם למגזר יש רובאי 07 ומעלה גם להם מגיע נשק[emoji23][emoji23]

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

איל מ
23-08-18, 14:07
בלי להכנס לפוליטיקה,
זהו נושא טעון (-; ולשני הצדדים יש טענות שהן נכונות (וגם טענות דמגוגיות לחלוטין).
הייתי שמח אם היו מוסיפים איזושהי בדיקת פסיכולוג או משהו אנידיקטיבי אחר בנושא, כחלק מהדרישות, אבל אני לא מומחה.
וכמובם הכשרה יותר רצינית (גם אם היא יותר יקרה), וכן שמירת כשירות יותר רצינית עם מבחן (שוב, מי דרוצה נשק שיהיה מיומן, ושיהיה מוכן לשלם על זה).
אחרת באמת יהיו הרבה מקרים של מחבל שמוציא סכין, וכל הסובבים כבר דואגים לירות אחד בשני.

avikkllk
23-08-18, 14:30
אני לא מסכים איתך לגבי המבחן,
תשמע המבחן מסנן הרבה,
שני חברים שלי לא קיבלו את ברישיון כי נפסלו,
לא פירטו להם (או שהם לא פירטו לי) למה אבל על פניו המבחן לא מאשר כל אחד,
הוא בודק עם עשית צבא ומה עשית
אם יצאת למה יצאת בודק עם המשורה
ודורש אישור רפואי,שאתה כשיר,
לאחר מכן אתה כן מגיע לראיון שם שגם שם לאחר כל באישורים אני מכיר מישהו שנפל לא יודע אם לא ענה על השאלות או פשוט לא היה מראה לבחור טוב בעין,
אבל נפסל.

תשמע לגבי בחלוקת נשק,
אני גם מסכים שצריך עוד מטווחים אני אישית עושה מטעמי יותר
גם לוחם 07 לא מיומן באקדח , לחימה בשטח ושליפה על מחבל במקום הומה אדם זה לא ממש אותו הדבר

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

assafy
23-08-18, 14:55
תשמע גם למגזר יש רובאי 07 ומעלה גם להם מגיע נשק[emoji23][emoji23]

Grand vitara 07
Arctic dvx 08ולמה לשיריונרים לא מגיע?

ד ו ר ו ן
23-08-18, 15:16
הייתי שמח אם היו מוסיפים איזושהי בדיקת פסיכולוג או משהו אנידיקטיבי אחר בנושא, י.
להזכירך כי כבר כמה שנים טובות שהחידוש מותנה בחתימה על ויתור סודיות רפואית בהתייחס לעבר פסיכיאטרי.

yovavz
23-08-18, 15:22
ולמה לשיריונרים לא מגיע?
לשיריונרים יש הקלה במדיניות הרישוי של כלים בעלי קוטר 0.5" ומעלה :rolleyes:

amitaikl
23-08-18, 15:32
עם כל הכבוד לתוכנית החדשה, עיקר ההקלות נעשו ב2015, כאשר היה שר אחר לביטחון פנים.
השוני הגדול בהקלות עכשיו הוא הוספת כלל רובאי07, ארגוני חילוץ והצלה ומתנדבים במשטרה.
שתי הקלות חשובות הינן האפשרות לאנשי מילואים לשמור את הרישיון גם לאחר השחרור ממילואים וכן שימור הרישיון לאחר 10 שנים ללא קשר לעילת ההוצאה.
אחוז המימוש של מוציאי הרישיון מאז ההקלות של 2015 ביחס לפוטנציאל עומד על 20%-25%, כך שאני לא רואה מאות אלפים מוציאים רישיונות חדשים.
הפרמטרים באימון בזמן הוצאת רישיון חידוש הוקשחו ויש תוכנית אימון תאורטי ואימון מעשי.
בעלי רישיון ידרשו לאימון רענון בתדירות גבוהה יותר, לא זוכר כרגע אם כל שנה או כל שנתיים.

avikkllk
23-08-18, 15:45
כיום זה כל שלוש,מאיפה המידע שאתה נותן?הוא מבוסס במקום כלשהו?

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

דרור ברלי
23-08-18, 16:03
וגם אני אשאל:

לוחמי שיריון, תותחנים... בשביל לשרת במקומות ובתפקידים הכי שוחקים והכי מסוכנים והכי קשים, ולעשות 20 שנה מילואים ולהילחם בכל מיני מקומות בלבנון ובשטחים ובעזה ולהיהרג במלחמות, הם היו מספיק טובים?....
בשביל לצאת הביתה עם גלילון/M16 הם היו מספיק אחראים?...
אבל כדי לשאת אקדח הם פתאום לא מספיק מיומנים וקרביים?...

ומצד שני מי שהיה חי"רניק אי שם בשנת 1991, עדיין מספיק מיומן?...
מה זה החינטרוש הזה?

shachar
23-08-18, 16:17
להזכירך כי כבר כמה שנים טובות שהחידוש מותנה בחתימה על ויתור סודיות רפואית בהתייחס לעבר פסיכיאטרי.

מסתמכים על מידע שנמצא בקופת חולים....
אם המבקש פנה לטיפול באופן ישיר שלא בהפניית קופת חולים, גם רופא משפחה / קופח שלו לא ידעו.
שלא לדבר על טיפול פרטי.

נמרוד
23-08-18, 16:40
שיבדקו מי כותב פעיל בפורום ג'יפולוג. כולכם פה לא נורמלים.

boaz avrahami
23-08-18, 17:33
דרור, עוד לא עלית על זה שזה תרגיל של הממסד?
עוד שנתיים משנים את הכללים וגורמים לכולם להיפרד מהנשק אחרי ששילמו מיסים וחוזר חלילה.

לא קונה נשק.
נמרוד פעם בשנתיים בא לדמור עלי אישית

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

דרור ברלי
23-08-18, 18:10
דרור, עוד לא עלית על זה שזה תרגיל של הממסד?
עוד שנתיים משנים את הכללים וגורמים לכולם להיפרד מהנשק אחרי ששילמו מיסים וחוזר חלילה.

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

אתה צוחק? אני לא אתפלא זה מה שיהיה.

yovavz
23-08-18, 18:34
כיום זה כל שלוש,מאיפה המידע שאתה נותן?הוא מבוסס במקום כלשהו?
לא מצאתי אמירה ישירה לגבי כל כמה שנים עושים רענון, אבל בתקנות ההכשרה החדשות (https://www.gov.il/he/Departments/legalInfo/training_amendments) מצויין שהרענון יתבצע במהלך השנה השניה - כנראה שמדובר על כל שנתיים.

ד ו ר ו ן
23-08-18, 18:35
או שיגידו שאבש״ש לא עומד בתקן יורו1000 ואסור לירות איזה מזהם.

asafk
23-08-18, 19:11
מעניין שאותם קולות נגד ארדן לא נשמעים נוכח כמות כלי הנשק החא חוקיים בכלל ובמגזר בפרט...

קוקסינלים מנהלים לנו את הסדר יום בתקשורת

Honda TRX300EX
4Z7BOZאני מכיר קוקסינלים עם רובאי 07. כדאי לך להיות זהיר.

אסף.

zerez
23-08-18, 21:25
לא מצאתי אמירה ישירה לגבי כל כמה שנים עושים רענון, אבל בתקנות ההכשרה החדשות (https://www.gov.il/he/Departments/legalInfo/training_amendments) מצויין שהרענון יתבצע במהלך השנה השניה - כנראה שמדובר על כל שנתיים.אני הבנתי שזה כל שנה החל מהשנה השניה, כי בראשונה הייתה הכשרה לפני החידוש.

Sent from my LG-D855 using Tapatalk

ניר ל
23-08-18, 21:40
עם כל הכבוד לתוכנית החדשה, עיקר ההקלות נעשו ב2015, כאשר היה שר אחר לביטחון פנים.
השוני הגדול בהקלות עכשיו הוא הוספת כלל רובאי07, ארגוני חילוץ והצלה ומתנדבים במשטרה.
שתי הקלות חשובות הינן האפשרות לאנשי מילואים לשמור את הרישיון גם לאחר השחרור ממילואים וכן שימור הרישיון לאחר 10 שנים ללא קשר לעילת ההוצאה.
אחוז המימוש של מוציאי הרישיון מאז ההקלות של 2015 ביחס לפוטנציאל עומד על 20%-25%, כך שאני לא רואה מאות אלפים מוציאים רישיונות חדשים.
הפרמטרים באימון בזמן הוצאת רישיון חידוש הוקשחו ויש תוכנית אימון תאורטי ואימון מעשי.
בעלי רישיון ידרשו לאימון רענון בתדירות גבוהה יותר, לא זוכר כרגע אם כל שנה או כל שנתיים.

ארדן עומד מאחורי כל ההקלות, לפניו היה אהרונוביץ׳ שחרט על דגלו מדיניות מצמצמת ואז הגיע גל הטרור...
מסכים שאחוז נמוך יממש, סה״כ מדובר בכאב ראש עבור רוב הציבור, כבר היום יש מאות אלפי זכאים שלא ממשים.

חובת האימון השנתית עלולה לגרום לרבים מהמחזיקים הנוכחיים לוותר על התענוג, כמו כן בסמכות השר(הזה או הבא אחריו) לבטל מיידית כל תבחין ולאלץ את מי שמתבסס עליו לוותר על האקדח שקנה מכספו.

עניין הרובאי זה די בולשיט, מאד סביר שאם תמשיך המדיניות הזו יתאפשר לכל בוגר שירות צבאי שהוא אזרח שומר חוק ובריא לקבל רשיון, זאת בסה״כ מסננת שמנפה את הלא נאמנים למדינה. לראייה - ספורטאי ירי באקדח שהם הכי מיומנים בירי, יותר ממרבית כוחות הבטחון ובטח שיותר מחיילים שבחיים לא החזיקו אקדח, נתקלים בקשיים רבים ורשיונם מבוטל ברגע שהם מפסיקים פעילות אפילו באופן זמני, ככה שזה לא עניין של כשירות.

ד ו ר ו ן
23-08-18, 22:37
ומצד שני מי שהיה חי"רניק אי שם בשנת 1991, עדיין מספיק מיומן?...
מה זה החינטרוש הזה?
אם הוא היה חירניק ב-91, סיכוי גבוה שהוא כבר לא עושה מילואים.. אז הוא לא עונה לא על התנאי של מילואים או רובאי..

וגם אם היה חירניק, מה הקשר בין חירניק ואקדח?

avikkllk
23-08-18, 22:39
חירניק- רובאי 07 ומעלה
מה ההבדל בינו לבין חימושניק?(מתחת 07 לרוב)
הרי כמו שאתה אומר מה הקשר בניהם לבין אקדח?

לדעתי סתם רצו להגיל את יכולת הרכישה לנשק שאנשים ירצו לרכוש
הן בשביל המיסים הן בשביל להגדיל את כמות הנשק שמסתובב בחוץ

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ד ו ר ו ן
23-08-18, 22:42
דרור,
כל שריונר/תותחן ושות שעבר קורס מ״כים/סמלים עבר רובאי 7.

amitaikl
23-08-18, 22:59
120839
ארדן עומד מאחורי כל ההקלות, לפניו היה אהרונוביץ׳ שחרט על דגלו מדיניות מצמצמת ואז הגיע גל הטרור...

ההקלות הראשונות, כולל הגדלת היישובים הזכאיים, הורדת דרגת המילואים מרב סרן (או אולי אפילו סגן אלוף) לסגן נכנסו לתוקף אחרי הפיגוע בבית הכנסת בירושלים בנובמבר 2014. אהרונוביץ' היה אז השר לבטחון פנים.
ארדן נהנה מהדלת שפתח לו השר שלפניו

ניר ל
23-08-18, 23:42
אתה צודק, אהרונוביץ׳ ימ״ש , אחרי שנכנע לדמגוגיה זולה, ביטל תבחינים ועשה ככל יכולתו לצמצם, מתוך אידאולוגיה, נתפס עם המכנסיים למטה כאשר מחבלים עם סכינים ונשק חם משתוללים ברחובות ואין במה לעצור אותם ... אף אחד לא מצא לנכון לבקר אותו על כך שהעלים את מרבית כלי הנשק מהציבור משך שנים.
אז אכן הוציא הנחיות לשחרר קצת את החבל בסוף 14, רק שתהליכי קבלת רשיון לוקחים די הרבה זמן. הוא לא ראוי לשום קרדיט.
ארדן לעומתו שם קצוץ על הדמגוגיה והצהיר מפורשות שמדיניותו היא הפוכה, כך גם הנחה את פקידי הבט״פ עם היכנסו לתפקיד.

אני שוב מציין שאלו סך הכל החלטות שבסמכות השר, אלו תקנות, כמו שיש שר שמרחיב יכול לבוא שר שמצמצם והוא לא צריך על כך שום אישור.
רק כדי לסבר את האוזן - אלפים בודדים בלבד מימשו את זכאותם בגל ההקלות הקודם, מניח שגם הפעם עם כל הרעש, זה פחות או יותר מה שיהיה. הציבור בכללותו לא מחבב נשק ולא מעוניין להחזיק נשק, עושים את זה כי חייבים במסגרת השירות הצבאי ושם זה נגמר.

דרור ברלי
24-08-18, 08:42
אם הוא היה חירניק ב-91, סיכוי גבוה שהוא כבר לא עושה מילואים.. אז הוא לא עונה לא על התנאי של מילואים או רובאי..

וגם אם היה חירניק, מה הקשר בין חירניק ואקדח?

נכון. מה הקשר באמת?
מקסימום כשהיה בשמ"פ היה מיומן בגלילון או M16. בדגש על "היה". וגם זה בתנאי שהיה מטווח מיזמתו באופן פיראטי. כי ביזמת הצבא לא ירו מעבר לשלושה כדורים ב"אימון" לפני תע"מ.
ולא מעט אנשים שירתו כלוחמים בשריון ובתותחנים ובנ"מ ובעוד יחידות שאינן חי"ר גם ללא קורסי פיקוד.
מה הקשר של כל זה לאקדחים?... רק השד יודע - כי האקדחים היחידים שראיתי בכל שירותי בסדיר ובמילואים שלא היו תקועים בתחת של איזה איש קבע, היו על חגורותיהם של מחבלים הרוגים בלבנון ונלקחו שלל.

אל תתנו לדמגוגיה של השר הטרדן לבלבל אתכם - הוא היה ונשאר קשקשן. למעשה, למעט יוצאי יחידות מובחרות מסוימות, אף אחד לא יוצא מצה"ל עם מיומנות כלשהי בירי באקדח וכל הסיפור הזה של ההקלות הוא ברובו קישקוש מוחלט.
גם אני, כמו ניר, סבור שרוב האזרחים שמעכשיו יהיו רשאים לשאת נשק, לא יקפצו על המציאה הזו. יותר מדי כאב ראש וטירטור וניג'וס, שלא לדבר על ההגבלות ועל מדורי הגהינום שמחכים למי שחש בסכנה לעצמו או לסובבים אותו ואשכרה עשה את טעות חייו ושלף.

לא רוצה להתחיל עם "ראו מקרה אלאור אזריה" וכו' וכו' ובטח לא לרדת לפוליטיקה, אבל אי אפשר בלי זה כנראה - אתם תחשבו מיליון ואחד פעם לפני שתשלפו אקדחים. כי אם לא, תגלו איך המערכת מתהפכת עליכם ותמצאו את עצמכם ננטשים לבד במערכה.
אל תשכחו עם מי ועם מה יש לכם עסק - המערכת ומדינת ישראל לא יהססו להפקיר אתכם לגורלכם ברגע האמת.
לתשומת לב כל הגיבורים בפוטנציה עם האקדח שאו-טו-טו עומד להישלף - ברגע שהמחבל ישכב ירוי על הריצפה, יתחיל מחול השדים. כל מי שנושא באחריות כלשהי מטעם המדינה יסובב לכם את הגב וידאג לישבנו ולקריירה האישית שלו - על חשבונכם נטו.

ד ו ר ו ן
24-08-18, 10:44
דרור,
שלא תבין אותי לא נכון.
אני בעד המגמה הזו, שבינתיים כוללת גם יישום יותר הגיוני כלפי האזרח המגן על עצמו, תחת ״חוק דרומי״ בכמה אירועים שהיו מאז.

אימון פעם בשנתיים?
גורם מסנן מצוין.
מי שזה מרתיע אותו, שלא יחזיק נשק.

ניר ל
24-08-18, 11:50
אקדח הוא לא בתו״ל הצה״לי ולכן לוחמים לא מוסמכים עליו, בצבאות האמריקאים הוא נשק גיבוי שכל לוחם נושא עליו.
במשך השנים הוכשרו לוחמים ביחידות המסתערבים ובשנים האחרונות גם ביחידות נוספות לצורך לחימה במנהרות בנוסף ליחידות שעושות לוט״ר , אבל בגדול אין קשר בין רובאי 07 לאקדח. כמו שכתבתי - זו מסננת של נאמנות למדינה ומתחילים עם משהו פחות גורף (בגלל התנגדות הציבור ) שלהערכתי אין סיבה שלא ימשיך הלאה אם הגל הזה יעבור בשלום והשר ישאר בתפקידו לקדנציה נוספת. שירות צבאי היה צריך להיות אחד מתנאי הסף ואז הייתה נפתרת הדילמה של המערכת (לא רוצים שאזרחים ערבים שלא שירתו בצה״ל יקבלו נשק) אבל אז הייתה בעיה לחמש חרדים ועולים חדשים תושבי השטחים וכיוצ״ב.

יחד עם ההקלות, הורחבה ההכשרה הראשונית למבקשי רשיון - יותר שעות הדרכה, ירי של 100 כדור ורענון בשנה השנייה, זה לא דבר רע אבל מייקר עוד יותר את העסק.
מחיר כדור ברוב המטווחים הוא סביב 2.2 ₪, אימון לצורך קבלת רשיון עלה סביב 230 ₪ וכעת הוא מוכפל וכנראה יתייקר בהתאם , האקדח עצמו יעלה 3000 ₪ וצפונה, חובה להתקין כספת בבית.
לכל המודאגים אני אספר שכל מבקש רשיון או מחזיק ברשיון נמצא בפיקוח שוטף, כל בעיה הכי קטנה והנשק נלקח ( כבר הרבה שנים שהמשטרה לא לוקחת שום סיכון) עובדי חברות האבטחה שהם בד״כ אוכלוסייה חלשה אכן נדרשים לבדיקה פסיכיאטרית לפני קבלת האישור.
מספיקה תלונה אנונימית על כך שמישהו חש מאויים על ידכם ויגיעו לקחת את הנשק גם אם רק ראה אותו מציץ מהחולצה ורוצה להתנקם בכם על זה שהרכב שלכם מפריע לו בחנייה. כבר לא מדבר על אירוע שבו שלפתם אקדח או ביצעתם ירי - הרשיון הוא לנשיאת נשק, לא לשימוש בו - על כל שימוש צריך לתת הסברים ואין גב מהמערכת כמו שציין דרור , אתם לא שומרי הסדר הציבורי ואין לכם שום תפקיד רשמי. השימוש על אחריותכם בלבד, המערכת תטפח לכם על השכם אם עצרם מסע הרג של מחבל אבל תטחן אתכם אם טעיתם בזיהוי או גרמתם נזק.
ובכל זאת, מי שמטייל כמונו בשטחי ההפקר של מדינת ישראל שבהם אין ריבונות ואין משילות - שינצל את האפשרות ויקווה שמחר לא יגיע שר חדש ויבטל את התבחין.

נמרוד
24-08-18, 12:02
ניר, שאלה טכנית לגמרי...

אתה אומר שכספת חובה. האם זה כמו בטסט, צריך "אישור מתקין מורשה", או שאני צריך רק להצהיר ובמקרה אמת להראות את הכספת שנפרצה?

השאלה כמובן היא כי הכספת הכי יעילה תהיה כזאת שאני אתקין בעצמי בפינה נסתרת בבית, בלי שאף אחד יודע איפה היא.

asafk
24-08-18, 12:05
אתה רק צריך להניד בראש בחידוש כשנותנים לך את הנייר שכתוב עליו שנדרש כספת.
כלומר לקנות ולהתקין לבד.

ולשים את האקדח במגירת גרביים, כי את הכספת קומפלט הגנב יעקור וייקח.

.אסף.

ניר ל
24-08-18, 13:02
​מה שאמר אסף

avikkllk
24-08-18, 13:04
ניר, שאלה טכנית לגמרי...

אתה אומר שכספת חובה. האם זה כמו בטסט, צריך "אישור מתקין מורשה", או שאני צריך רק להצהיר ובמקרה אמת להראות את הכספת שנפרצה?

השאלה כמובן היא כי הכספת הכי יעילה תהיה כזאת שאני אתקין בעצמי בפינה נסתרת בבית, בלי שאף אחד יודע איפה היא.

בפועל אתה חותם על טופס
אף אחד לא בודק ולא בא
הבעיה היא אם יעלם הנשק מהבית ולא הייתה כספת אז אתה כבר תואשם בפלילי

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
24-08-18, 13:14
הדרישה הזאת נועדה למנוע גישה מבני הבית , לא כנגד גניבות . יש כאלו שמחזיקים מספר כלי נשק ואז מחייבים כספות לפי תקן ואישור קצין משטרה שבדק.

ד ו ר ו ן
24-08-18, 13:49
ניר, שאלה טכנית לגמרי...

כספת במיקום בנאלי עם פתק בפנים חייך אכלת אותה.
אותה הגנב יעקור מהקיר וייקח קומפלט לפתוח במקום אחר.

כספת אחרת/סליק יצירתי במקום אחר בבית.

avikkllk
24-08-18, 14:31
משהו רשם פה משהו על בישובים הזכאים,
אז היום ישב איתי מישהו מבין עניין,
שאומר שנשק אזרחי בישובי צמודי גדר זה לדעתו חובה,
במלחמה הבאה (בצפון) לפחות המלחמה תתמקד בהשתלטות על יישובים צמודי גדר,
נכון שאקדח לא יציל אותך מגדוד אבל כוח אש מכל סוג שהוא כולל כיתת כוננות שיש בכל יישוב בהקפצה תוכל לעכב או לתת מענה זמני עד שיגיע כוחות הביטחון
אני אמרתי לו את התשובה המתבקשת נראה לך שהם ישתלטו על יישוב ?אין מצב
הוא חייך ואמר אל תבטח באיש , סיכוי גבוה מאוד שיהיה ישוב שיעבור השתלטות בין שעתיים ל48 שעות.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

boaz avrahami
24-08-18, 14:47
אם בתוכניות של צהל זה שעתיים עד 48 שעות אז כנראה לא ישאר מהישוב כלום ואתם על זמן שאול.

מי היה מעלה בדעתו שלכאלה תול״ים מתבסס הצבא הכי מבזבז במזרח התיכון מול החיזבאללה שמסתמן כצבא החזק במזרח התיכון.

פעם הסיסמא הייתה ״להגן על ישובי הצפון״ וגם ״חתירה למגע עם האוייב ולהשמדתו״.

אני מבין שאת הכסף הצבא לוקח ולוקח אבל סחורה הוא לא מספק

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

avikkllk
24-08-18, 15:44
שמע שמושב גר על גדר,
ומנגד נכון להערכות עכשיו יש לך 10 גדודים המונים כ10000 סהכ כלומר 1000 לגדוד ,והם נלחמים למען ״אללה״ ואין להם בעיה למות ,
נראה אותך שלפתע רצים לך 1000 מחבלים לגדר הרי הכי הרבה שיעמוד מול זה שלושה חיילים בשמירה, אין גדודים שפרוסים לאורך כל הגדר בכוננות עם כדור בקנה,
גם 20 מחבלים ביישוב מספיק לגמור אותו

יש לזה תוכנית פינוי יישובים ועוד אלף תוכנית שלא אפרט כי זה לא קשור לשירשור
סתם רציתי להעיר את עיניי ה״מזלזלים״ ביישובי הגדר.

הן הדרום הן בצפון.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
24-08-18, 15:58
כשהם יחליטו לפתוח במלחמה נוספת, השתלטות על יישוב או מספר יישובים במקביל תהיה יריית הפתיחה. זה יקרה כפי שקרה הפיגוע והחטיפה שפתחה את מלחמת לבנון השנייה - בהפתעה מוחלטת. אתם תמותו , אבל לפחות עם נשק ביד ולא כמו כבשים.

דרור ברלי
24-08-18, 20:07
אקדח הוא לא בתו״ל הצה״לי ולכן לוחמים לא מוסמכים עליו, בצבאות האמריקאים הוא נשק גיבוי שכל לוחם נושא עליו.
במשך השנים הוכשרו לוחמים ביחידות המסתערבים ובשנים האחרונות גם ביחידות נוספות לצורך לחימה במנהרות בנוסף ליחידות שעושות לוט״ר , אבל בגדול אין קשר בין רובאי 07 לאקדח. כמו שכתבתי - זו מסננת של נאמנות למדינה

מה הקשר בדיוק בין רובאי 07 ונאמנות למדינה?........
רובאי 02, 03 או 05 נאמן למדינה פחות?....
בשירותי הכרתי קצין קיבוצניק שהיה כל כך שמאלני שהיינו צוחקים שברגע שיוכל, יעבור לצד של המחבלים.... האם הוא "נאמן למדינה" או לא?... בכלל מה זה "נאמנות למדינה"?...

ומתחילים עם משהו פחות גורף (בגלל התנגדות הציבור ) שלהערכתי אין סיבה שלא ימשיך הלאה אם הגל הזה יעבור בשלום והשר ישאר בתפקידו לקדנציה נוספת. שירות צבאי היה צריך להיות אחד מתנאי הסף ואז הייתה נפתרת הדילמה של המערכת (לא רוצים שאזרחים ערבים שלא שירתו בצה״ל יקבלו נשק)

אבל ערבים ששירתו בצה"ל יוכלו לשאת נשק?... הם די מעטים, אבל אלה מביניהם שמשרתים הולכים גם לשירות קרבי, כולל רובאי 07. הם נאמנים למדינה הרבה יותר מאשר חצי מהעיגולדים וההיפסטרים האמנותיים מתל-אביב שחלקם לא מתגייסים לצה"ל בכלל ("סרבני מצפון") וחלקם אפילו מניפים את דגל פלסטין בחדווה רבה ועוד בזמן מלחמה. אז מה עם הערבים האלה? להם יתנו נשק?....

המחבל נשאת מילחם מואדי ערה שהשתולל ברחוב דיזנגוף, הרג 2 אנשים ושיגע חצי מדינה במשך כמה ימים עד שחוסל ליד הבית שלו, היה ערבי ישראלי וביצע את הפיגוע באמצעות נשק שאביו (ששירת במשטרה) החזיק ברשיון. אז בבקשה - יש לנו אזרח ערבי נורמטיבי שנאמן למדינה ושירת בכוחות הביטחון שמעכשיו עשוי להיות חמוש, אבל אחיו/בנו/בן דודו/השד יודע מי ממשפחתו הוא לאומן פלסטיני שעלול לנצל את זה כדי לשים יד על הנשק ולצאת למסע נקמה ביאהודים השנואים עליו. מישהו חשב על זה?....

אבל אז הייתה בעיה לחמש חרדים ועולים חדשים תושבי השטחים וכיוצ״ב.

אבל כבר כיום תושבי השטחים נושאים נשק ובצדק גמור. כי חייהם בסכנה מתמדת 24/7.
ומה אכפת לי שהם חרדים או עולים מרוסיה או מארה"ב? הם אזרחי ישראל והם גרים שם. הצורך ברור ועל פי חוק גם מותר להם.

יחד עם ההקלות, הורחבה ההכשרה הראשונית למבקשי רשיון - יותר שעות הדרכה, ירי של 100 כדור ורענון בשנה השנייה, זה לא דבר רע אבל מייקר עוד יותר את העסק.
מחיר כדור ברוב המטווחים הוא סביב 2.2 ₪, אימון לצורך קבלת רשיון עלה סביב 230 ₪ וכעת הוא מוכפל וכנראה יתייקר בהתאם , האקדח עצמו יעלה 3000 ₪ וצפונה, חובה להתקין כספת בבית.
לכל המודאגים אני אספר שכל מבקש רשיון או מחזיק ברשיון נמצא בפיקוח שוטף, כל בעיה הכי קטנה והנשק נלקח ( כבר הרבה שנים שהמשטרה לא לוקחת שום סיכון) עובדי חברות האבטחה שהם בד״כ אוכלוסייה חלשה אכן נדרשים לבדיקה פסיכיאטרית לפני קבלת האישור.
מספיקה תלונה אנונימית על כך שמישהו חש מאויים על ידכם ויגיעו לקחת את הנשק גם אם רק ראה אותו מציץ מהחולצה ורוצה להתנקם בכם על זה שהרכב שלכם מפריע לו בחנייה. כבר לא מדבר על אירוע שבו שלפתם אקדח או ביצעתם ירי - הרשיון הוא לנשיאת נשק, לא לשימוש בו - על כל שימוש צריך לתת הסברים ואין גב מהמערכת כמו שציין דרור , אתם לא שומרי הסדר הציבורי ואין לכם שום תפקיד רשמי. השימוש על אחריותכם בלבד, המערכת תטפח לכם על השכם אם עצרם מסע הרג של מחבל אבל תטחן אתכם אם טעיתם בזיהוי או גרמתם נזק.
ובכל זאת, מי שמטייל כמונו בשטחי ההפקר של מדינת ישראל שבהם אין ריבונות ואין משילות - שינצל את האפשרות ויקווה שמחר לא יגיע שר חדש ויבטל את התבחין.

אם המחבל ימות מידיכם ולא מידי שוטר, המערכת תטחן אתכם. כי לאף אחד מהאפסים במערכת אין ביצים לתת לכם גב וגיבוי.
מין הסתם כל ההחלטה הזו היא סוג של ספין פוליטי שנועד לחזק את ה"בייס" של תומכי השלטון הנוכחי. אבל לאפסים שמאחורי ההחלטה הזו אין ביצים לתת לה גב וגיבוי גם במקרה של תקלה וברור לכולנו שפה ושם יהיו תקלות כי בסופו של דבר מדובר רק בבני אדם ובני אדם טועים לפעמים - ואז התבחין מין הסתם יבוטל בו ברגע שמישהו מנושאי הנשק החדשים יהרוג את אשתו בנשק החדש שלו (להלן "תקלה").

העובדה שכל המטורפים שכל כך רוצים להרוג את נשותיהם יכולים לעשות את זה כבר עכשיו בסכין, גרזן, נבוט, חניקה בחוט דיג או בשקית ניילון או סתם במכות אגרוף, לא מעניינת את התקשורת ואת ארגוני הנשים הצווחניים ואת אבירי זכויות המחבלים מהשמאל הקיצוני.

שלא תטעו, אני מאוד בעד היתר לנשיאת נשק על ידי אזרחים. אני אחד מאלה שנשיאת נשק היא צורך עבורו (למרות שאין לי שום חיבה לאקדחים או עניין כלשהו בהם. אם כבר נשק, תמיד העדפתי רוס"רים ואני מוכן לחתום על אחד כזה בכל רגע נתון ולהיות אחראי לו) כי לצורך פרנסתי אני מסתובב בשטח, לעתים גם לבד, גם באותם מחוזות ומקומות בהם אין דין ואין דיין ומדינת ישראל לא מממשת את ריבונותה בהם ולמעט שוד האזרחים הנורמטיביים על ידי קלגסי משטרת התנועה, לא מספקת בדל סדר ובטחון מינימליים לאזרחיה שחיים ו/או מטיילים בהם. לעתים אני מסתובב בשטחים הללו עם קבוצה של 13 כלי רכב מאחוריי שמשוכנעת שתפקידי גם לספק להם סוג של בטחון.

אבל כל ההגבלות והתנאים קצת מוזרים בעיני. אין קשר בין "רובאי" כלשהו לנאמנות למדינה ממש כפי שאין קשר בינו לבין מיומנות בירי באקדח. בהחלט צריך להתנות קבלת רשיון בהכשרה מעמיקה ובמבחן מעשי לא קל, אבל לדעתי כל יוצא צבא ללא עבר פלילי ו/או נפשי צריך להיות רשאי לשאת נשק. באשר לאזרחים ערבים - שהממשלה תמצא פתרון. בשביל זה היא נבחרה, למצוא פתרונות לבעיות, בעיקר לבעיות שהיא עצמה יצרה ויוצרת ולא רק כדי לחמם כסאות ולשדוד את הקופה. רק דרישה אחת - לפני שמחלקים רשיונות לנשק במגזר הערבי, שכל הנשק הלא-חוקי שמסתובב במגזר, ייאסף על ידי המשטרה האימפוטנטית שלנו.

תזכורת - בישראל כ-130,000 כלי נשק חוקיים ורשומים בידי אזרחים שמחזיקים בהם ברשיון ועל פי הערכות אופטימיות, מעל חצי מיליון (500,000) כלי נשק לא חוקיים במגזר הערבי בלבד!... חומר למחשבה.

...

דרור ברלי
24-08-18, 20:27
אם בתוכניות של צהל זה שעתיים עד 48 שעות אז כנראה לא ישאר מהישוב כלום ואתם על זמן שאול.

מי היה מעלה בדעתו שלכאלה תול״ים מתבסס הצבא הכי מבזבז במזרח התיכון מול החיזבאללה שמסתמן כצבא החזק במזרח התיכון.

פעם הסיסמא הייתה ״להגן על ישובי הצפון״ וגם ״חתירה למגע עם האוייב ולהשמדתו״.

אני מבין שאת הכסף הצבא לוקח ולוקח אבל סחורה הוא לא מספק

Honda TRX300EX
4Z7BOZ

+1
...

איל מ
24-08-18, 20:49
דרור כשאתה כותב דברים תדייק.
אמנם לאבא של המחבל היה נשק ברשיון והוא היה לשעבר במשטרה,
אבל המחבל ביצע את הפיגוע עם נשק אחר, לא חוקי, ולא תקני.

דרור ברלי
24-08-18, 20:58
לפי מה שפורסם, הנשק היה של אבא שלו.

והתעסקות בפרטים כאן היא סמנטית נטו. את הבעייתיות של נשק במגזר הערבי, חוקי או לא, במיוחד לאור קיומם של אלמנטים לאומניים-פלסטיניים בחברה הערבית-ישראלית, אני משוכנע לחלוטין שגם אתה מזהה.

ניר ל
24-08-18, 21:08
דרור, לא נראה לי שקראת את מה שכתבתי.
זה לא מוצהר כמובן, אבל לי זה ברור שכל תבחין שמאפשר גם לערבים לקבל נשק ברשיון הוא בעייתי לקובעי המדיניות. בגלל זה למשל עושים את המוות למתחרי ירי מעשי שהם הכי מיומנים שיש בירי אקדח ואני לא מתכוון בקליעה למטרה, אלא לשליפה וירי מדוייק ומהיר תחת לחץ בסיטואציות ומצבים שונים, בתנועה וכו'. ערבים משרתי צה"ל זה בסדר.
לערבים כמובן יש נשק בלתי חוקי בשפע בלי שום קשר.
ההחלטה על רובאי 7 דווקא היא שרירותית, כדי לווסת את כמות המבקשים. אחריה גם שאר משרתי הצבא יקבלו להערכתי.
לגבי תושבי ישובים זכאים שחייהם בסכנה - זאת הסיבה ששירות צבאי לא נקבע כתנאי סף ( יש תנאי סף שכולם חייבים לעמוד בהם כגון היעדר עבר פלילי או פסיכיאטרי ויש תבחינים ספציפיים לפיהם ניתנת זכאות לרשיון).

avikkllk
24-08-18, 22:24
כשהם יחליטו לפתוח במלחמה נוספת, השתלטות על יישוב או מספר יישובים במקביל תהיה יריית הפתיחה. זה יקרה כפי שקרה הפיגוע והחטיפה שפתחה את מלחמת לבנון השנייה - בהפתעה מוחלטת. אתם תמותו , אבל לפחות עם נשק ביד ולא כמו כבשים.

מצחיק שאתה מזלזל ככה בצמודי הגדר,
הדריכות פה בעיקר בימים אלה בשיא,
סיור ליליי קבוע כיתת כוננות מוכנה להקפצה,
וזה רק מענה זמני

אתה יודע מספיק רעש של תותח אחד שמצד שני יחשבו שיש שם צי שלם

חוץ מזה העם שלנו הוכיח לא פעם,
שגם במיעוט מטורף,פראיירים אנחנו לא.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

ניר ל
24-08-18, 22:32
דרור כשאתה כותב דברים תדייק.
אמנם לאבא של המחבל היה נשק ברשיון והוא היה לשעבר במשטרה,
אבל המחבל ביצע את הפיגוע עם נשק אחר, לא חוקי, ולא תקני.

הוא השתמש בנשק של האבא ברשיון וזה מה שהביא לזיהוי המהיר שלו, אחרת יתכן שהיו מחפשים מי זה עד היום...
זה אגב אחד הפיגועים שמדגימים למה רצויים יותר אזרחים חמושים ברחוב.

ניר ל
24-08-18, 22:50
למה הסקת שאני מזלזל ביישובים?
נראה לי שאתה זה שמזלזל ביכולות של הדיביזייה האירנית שיושבת מולכם...

מקווה שאני טועה, אבל אני במקומך הייתי חופר מסתור מתחת לבית עם דלת סתרים ומבריח לשם את המשפחה עם הישמע הירייה הראשונה.
אתה יכול כמובן לנסות ולצאת מולם עם אקדח או m-16 של כתת הכוננות ... מבטיח לכתוב עליך הספד מרגש.

איל מ
24-08-18, 22:58
הוא השתמש בנשק של האבא ברשיון וזה מה שהביא לזיהוי המהיר שלו, אחרת יתכן שהיו מחפשים מי זה עד היום...
זה אגב אחד הפיגועים שמדגימים למה רצויים יותר אזרחים חמושים ברחוב.

הוא השתמש בקרל גוסטב מאולתר
(שמאולתר זה שם שעושה עוול לנשקים שמסתובבים בחוץ. על מחרטות אפשר להגיע לדברים יפים מאוד).
ונ.ב.
גם אני קראתי בynet שהגיעו אליו בזכות מקורב שהתקשר לאבא לשאול אם הנשק בבית וכו....

יש עוד הרבה דברים שכתובים בynet.

ניר ל
24-08-18, 23:08
הנשק היה אקדח פאלקון , כלי מאד נדיר בארץ, שאביו היה אחד הבודדים שהחזיקו. חבר של האבא זיהה את המחסנית הייחודית מצילומי התקשורת, התקשר אל האב, האבא בדק בכספת ודיווח למשטרה שכנראה מדובר בבנו.

avikkllk
25-08-18, 09:04
למה הסקת שאני מזלזל ביישובים?
נראה לי שאתה זה שמזלזל ביכולות של הדיביזייה האירנית שיושבת מולכם...

מקווה שאני טועה, אבל אני במקומך הייתי חופר מסתור מתחת לבית עם דלת סתרים ומבריח לשם את המשפחה עם הישמע הירייה הראשונה.
אתה יכול כמובן לנסות ולצאת מולם עם אקדח או m-16 של כתת הכוננות ... מבטיח לכתוב עליך הספד מרגש.

טוב למות,בעד ארצנו.
או כמו שאיש חכם אמר
טוב למות,ארצנו בעד.

Grand vitara 07
Arctic dvx 08

asafk
25-08-18, 15:27
כמו שאמרו לפני,
החוכמה היא לדאוג שהבנזונה מהצד השני ימות בעד ארצו.

אסף.

opl
25-08-18, 19:58
קצת סוטים, אבל בנושא האיראנים ושות; מי שבאמת רוצה לדעת מה קורה סביבו שיתקין טלגרם ויתחבר לשנו ערוצים עיקריים

אבו-עלי אקספרס - שם דגש על עזה
https://www.telegram-group.com/he/job/%D7%99%D7%A9%D7%A8%D7%90%D7%9C-%D7%A2%D7%A8%D7%95%D7%A5-%D7%90%D7%91%D7%95-%D7%A2%D7%9C%D7%99-%D7%90%D7%A7%D7%A1%D7%A4%D7%A8%D7%A1-%D7%97%D7%93%D7%A9%D7%95%D7%AA/

ארץ הגיאהד - חזק בנושא סוריה לבנון וכו
https://t.me/landofjihadblog

אלירן, שהיה רוצה נשק אישי אבל לא עומד בקריטריונים...

polar bear
25-08-18, 21:54
ממש פיספסתם את הסיבה האמיתית להקלות.

https://www.20il.co.il/%D7%91%D7%A9%D7%9C-%D7%94%D7%97%D7%A9%D7%A9-%D7%9E%D7%A9%D7%95%D7%A9%D7%A0%D7%AA-%D7%99%D7%A8%D7%99%D7%97%D7%95-%D7%94%D7%A9%D7%A8-%D7%9C%D7%94%D7%92%D7%A0%D7%AA-%D7%94%D7%A1%D7%91%D7%99%D7%91%D7%94/

אזרח חמוש לא צריך להיות רמבו, הוא כן צריך להיות אחראי מעל ומעבר . ואין שום קשר בין זה לבין שירות צבאי או מה שעשה בשירות או אפילו אם הוא משרת עכשיו.

GodsFather
26-08-18, 00:13
לא עובד הלינק...

polar bear
26-08-18, 00:22
https://www.haaretz.co.il/news/science/1.6412674

אם זה עובד לך ולא הראשון, כנראה שאתה שמאלן.... :)

ניר ל
26-08-18, 01:04
https://www.10.tv/kalul/162474#/
זה עובד?

https://www.hidabroot.org/article/216857
וזה?
https://www.mako.co.il/tv-live-at-night/articles/Article-ad339aa1ca27561006.htm?sCh=2d79668673d50 410&pId=885471177

רק אל תבלבלו את חיים הכט עם קצת עובדות מהחיים בנס ציונה ...
לעצור פלוגה של חיזבאללה אולי לא נצליח עם אקדח, אבל להתמודד מול החולירות האלה יש מצב שכן.

-->