PDA

צפייה בגרסה מלאה : מתלבט האם להחליף את הגרנד ויטרה שנת 2015 בדיסקברי 4 2010, האם הדיסקו מומלץ?

rami80
29-08-17, 13:50
שלום חברים,

רכשתי גרנד ויטארה שנת 2015 חדשה מהחברה הדגם האחרון עם הילוך כוח, רכב מצויין עם אפס תקלות ועלות אחזקה נמוכה,
אך החיסרון שלו עבורי הוא איכות הנסיעה, איני נוסע הרבה ביום יום ,אך כל שבועיים יש לי נסיעה ארוכה של שעתיים שלוש ,עד כה בשנתיים וחצי האחרונות עשיתי 45אלף ק"מ שזה נתון נורמלי לג'יפ,
חסרה לי הנוחות והפינוק בנסיעות,הגרנד ממש פשוט מבחינת אבזור, וכאחד שגר ברמת הגולן באזור שיש בו תמיד עליות, אני מרגיש שהרכב לא קל לו ואני חייב לאמץ אותו כדי לפתח מהירות סבירה.
מבחינת שטח אני יורד פעם ב....ואם כבר אז בעיקר שבילים ,האופציה שתמיד אני יכול לרדת לשטח היא אופציה חשובה מבחינתי.

נוצרה הזדמנות להחליף את הרכב שלי בלנדרובר דיסקו 4 HSE1 שנת 2010 עם 150 אלף ק"מ , הדיסקו תמיד עניין אותי ותמיד רציתי לקנות אך היה יקר מאוד,כיום הוא שווה ערך לגרנד ויטארה פחות או יותר.

מה דעתכם? האם הדיסקו 4 מומלץ? האם מס' הק"מ שלו (150 אלף) אמור להרתיע אותי?

מה עם אמינות? ומה בכלל ההבדל בדגמים HSE1 HSE3

אני ממש מתלבט, אשמח לייעוץ.

תודה

zivo
29-08-17, 13:59
ממש לא מבין מה אתה אומר....
דיסקו 2010 יהיה יותר מפנק ויותר "קל וזריז" מהוויטארה?
בגלל שהירידה שלך לשטח מינימלית ואתה מציין שזה בעיקר שבילים, דיסקו זה ממש לא הכיוון שלך.
דרך אגב, הבעיה היא לא עלות קניה, תבדוק עלויות שוטפות (החל ברישוי וביטוח ועד תחזוקה ודלק).
עשיתי למעלה מ 80K ק"מ על GV 2006 , זה היה הדור הראשון של התצורה החדשה, ומנוע 2000 (אני מניח שאתה עם 2400), נהנתי מכל רגע!

GodsFather
29-08-17, 14:08
כשאתה אומר שאתה רוצה לרדת לשטח, מה רמת השטח שאתה רוצה לעשות?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

rami80
29-08-17, 14:34
היי,

הגרנד ויטרה אחלה רכב, שלא יהיה ספק ואני מאוד מרוצה בכללי ולכן ההתלבטות.

אבל הוא לא נוח בנסיעות ארוכות ובייחוד ליושבים מאחור, פעם אחת ישבתי מאחור עם הילדים והרגשתי כל אבן בכביש.

רמת השטח בעיקרון זה תלוי בקריזה, משבילים ועד רמת טיול בעבירות בינונית עד קשה

אני פשוט מחפש את האיזון המושלם בין הכביש ולבין השטח.

את הגרנד ויטרה פחדתי לאתגר יותר מדי,בגלל הבטן הרכה שלו ומהלך מתלים קטן, ולכן השתמשתי בו רק לשבילים ומעלות פה ושם.

יש לי עבר לא מעט עם ג'יפים בימי הרווקות שלי (סופה,טראנו,ג'מיני) , אך היום עם אישה ושתי ילדים אתה מחפש את הנוסחה המנצחת של ביצועים+נוחות+ אחזקה ,

ההתלבטות היא האם כדאי להחליף את הגרנד בדיסקו 4, אם לא הייתי מתלבט לא הייתי שואל אותכם.

נדב42
29-08-17, 15:59
אם כבר אז הייתי מחליף לגראנד אחר (גראנד צ'רוקי כמובן) אבל ממה שאתה כותב, הייתי מתחיל מהחלפת בולמים (או קיט הגבהה חוקי כלשהו) שישפרו את השיכוך ברכב. יותר פשוט והרבה יותר זול לאורך זמן ...

חושש מהגחון החשוף - תמגן אותו, זה קל ...

avikkllk
29-08-17, 16:07
מסכים עם נדב אני עם gv 2007
ואני עושה אחלה שטח איתו נכון שלא עולה איתו יותר מידי
אבל בינוני פלוס ובהנאה.
יש אחד שאני מכיר עם גראנד משופר מאוד שעולה שטח קשה גם כשצריך

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

KOOKE
29-08-17, 16:20
הדיסקו 4 מבחינת נוחות נסיעה ומרחב פנים לנוסעים מאחור עולה בכמה וכמה מונים על הגרנד ויטרה גם אם תשפר את המתלים של הגרנד ויטרה.

פשוט עולם אחר ולטעמי זהו רכב הכביש שטח הכי נוח ומפנק שיש.

גם ברמת העבירות הדיסקו 4 עולה על הגרנד ויטרה.

אבל, ברמת האמינות ועלות האחזקה שלו הוא נחות ובהרבה מהגרנד ויטרה. עלות תיקונים עלולה להיות מאאאאאאד יקרה בדיסקו 4 וישנם כאלו ולא מעט.

בדוק היטב היסטוריית הטיפולים של הרכב המועמד ראה גם עלויות האחזקה שלו עד כה ואז תחליט.

pinister
29-08-17, 16:22
קניתי באפריל גרנד ויטרה 2015.
המתלים היו מלכתחילה קשים. זה כל כך הורגש שהדיסקים ברדיו-דיסק קפצו לעיתים קרובות (בסוזוקי אמרו לי, וגם הדגימו לי, שעדיפים דיסקים מקוריים).
כבר אז הורדתי לחץ אויר מ-35 מומלץ ל-32 (לא סופי...), אבל הנסיעה היתה עדיין לא נוחה.
אז זמן קצר אחר כך הגבהתי את הרכב (אגב הגבהה שהוזכרה כאו קודם) עם סט של קפיצי איירון מן ובולמי אולד מן, שאמורים להיות רכים (יחסית לאחרים, כנראה...).
על פניו נראה שהרכב הפך להיות נוקשה יותר מקודם...
התחלתי לשחק עם לחץ האויר וכדי להגיע לאיכות נסיעה סבירה הורדתי לחץ ל-25 לפנים ו-19 מאחור.
הנסיעה הפכה נוחה הרבה יותר (עדיין עם נוקשות קלה על כבישים משובשים ובאמפרים...), והדיסק במערכת הפסיק לקפוץ (גם הצרובים...).
אני לא אומר לא להגביה. רכב כזה דורש הגבהה. אולם התשלום עלול להיות חוסר נוחות גדול יותר.

rami80
29-08-17, 16:56
תודה על התגובות,

אני לא רואה טעם בהשקעה בגרנד ויטארה, כי מימלא הוא לא נועד לשיפורים,גם אם תגביה ותמגן הרכב עדיין נשאר עם מהלך מתלה קטן מאוד,

לגבי הגרנד צ'רוקי הוא גם נלקח בחשבון, מנוע דיזל כמובן, לדוד שלי יש גרנד צ'רוקי 2014 מנוע 3.6 בנזין והוא שהרכב שתיין באופן מוגזם.

לגבי אחזקה בלנד רובר - ברור שהאחזקה תהיה יותר גבוה ,השאלה בכמה? ומה האמינות של דיסקו 4 2010 מנוע 3.0?

הויטרה רכב מעולה ואני ממליץ לכל אחד, אבל בשבילי הגיע הזמן להחליף,מיציתי.

סולי
29-08-17, 17:22
ד"א, ככלל... כל קיט הגבהה יהיה קשיח יותר מהמקור.
ההגבהה מגיעה ברוב המוחץ של הקיטים ע"י התקנת קפיץ קשה יותר.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

ishc
29-08-17, 17:22
שווה גם לבדוק פאג'רו BK משנתון חדש יחסית.

moutzi
29-08-17, 17:35
מצטרף למה ש kooke כתב. רכב מדהים ופשוט כיף לנהוג בו ולדעתי אין מה להשוות. הוא יותר יקר לתחזוקה אפילו בביטוח המקיף אבל לדעתי שווה. היה לי לפני זה לנד קרוזר ששירת נאמנה אבל נתן הרגשה של משאית מול הדיסקו 4 שלמרות שגדול והכל נכנס מתנהג מבחינתי וחשוב יותר מבחינת אישתי כמעט כמו פרייבט. לשמחתי בחצי שנה שאצלי היה רק טיפול ולא היו תקלות. hse3 כולל גג פנורמי, מצלמות מסביב מקרר בין הכיסאות וכניסה לרכב ללא מפתח

Sent from my iPhone using Tapatalk

נמרוד
30-08-17, 15:53
נוצרה הזדמנות להחליף את הרכב שלי בלנדרובר דיסקו 4 HSE1 שנת 2010 עם 150 אלף ק"מ , הדיסקו תמיד עניין אותי ותמיד רציתי לקנות אך היה יקר מאוד,כיום הוא שווה ערך לגרנד ויטארה פחות או יותר.

בהחלט נוצרה הזדמנות - לבעל הלנדרובר להפטר ממנו תמורת משהו, כל דבר, סחיר.

זה רכב אחר לגמרי, בסדרי גודל. גם נוח ומפנק יותר בסדרי גודל, וגם יקר לאחזקה בסדרי גודל.

לפי התיאור שלך, יש לא מעט כלי רכב שיתנו לך איכות נסיעת כביש טובה יותר משמעותית מויטארה בלי להעביר אותך לעולם המפלצות המוצצות. אם זה SUV גודל מלא יפאני (לנדקרוזר, פאג'רו בני חמש-שש שנים) ואם זה סובארו פורסטר או אאוטבק.

ש01
30-08-17, 17:28
[QUOTE=pinister;762923]קניתי באפריל גרנד ויטרה 2015.

התחלתי לשחק עם לחץ האויר וכדי להגיע לאיכות נסיעה סבירה הורדתי לחץ ל-25 לפנים ו-19 מאחור.

נוסע כך על הכביש?
אם כן, צר לי לומר, אתה סוג של פושע המסכן את עצמך, היושבים אתך ברכב והנוסעים סביבך.
לשינוי לחץ האוויר השפעה דרמתית על אחיזת הכביש ומרחק הבלימה (ובלאי הצמיגים, אבל זו כבר בעייה שלך).

o_talmi
07-09-17, 09:41
שלום חברים,

רכשתי גרנד ויטארה שנת 2015 חדשה מהחברה הדגם האחרון עם הילוך כוח, רכב מצויין עם אפס תקלות ועלות אחזקה נמוכה,
אך החיסרון שלו עבורי הוא איכות הנסיעה, איני נוסע הרבה ביום יום ,אך כל שבועיים יש לי נסיעה ארוכה של שעתיים שלוש ,עד כה בשנתיים וחצי האחרונות עשיתי 45אלף ק"מ שזה נתון נורמלי לג'יפ,
חסרה לי הנוחות והפינוק בנסיעות,הגרנד ממש פשוט מבחינת אבזור, וכאחד שגר ברמת הגולן באזור שיש בו תמיד עליות, אני מרגיש שהרכב לא קל לו ואני חייב לאמץ אותו כדי לפתח מהירות סבירה.
מבחינת שטח אני יורד פעם ב....ואם כבר אז בעיקר שבילים ,האופציה שתמיד אני יכול לרדת לשטח היא אופציה חשובה מבחינתי.

מה דעתכם? האם הדיסקו 4 מומלץ? האם מס' הק"מ שלו (150 אלף) אמור להרתיע אותי?

מה עם אמינות? ומה בכלל ההבדל בדגמים HSE1 HSE3

אני ממש מתלבט, אשמח לייעוץ.

תודה

אם תחליט למכור את הגרנד ויטרה אני מעוניין

-->