PDA

צפייה בגרסה מלאה : בג'יפולוג יודעים הכל - קליטה סלולרית בבניין

OFF-RoaD
30-08-17, 11:52
שלום כולם,

אני עובד בבניין בן 3 קומות, כאשר הקומה התחתונה מחולקת לחניון ומשרדים, שחלקם ממוקמים פנימית (ללא קירות חיצוניים ו/או חלון). בית הסטודנט בטכניון, למי שמכיר.

ישנה בעיה קשה עם קליטה סלולרית במשרדים אלו (אם כי גם בשאר, החיצוניים, הקליטה לא להיט).

אני מחפש פתרון שיגביר את הקליטה בקומה, ויאפשר שיחות טלפון מתוך המשרדים. כמובן שעדיף לא לשפוך על זה אלפים, אבל אין בעיה שיעלה מה שיעלה. ראיתי כל מיני רפיטרים, אבל אני לא יודע מה לקנות מבחינת תדרים ואנטנה וכו'.

אשמח לכל מידע מועיל (ואם יש חברות שמתעסקות בכך - מה טוב),

תודה, עודד.

נדב42
30-08-17, 14:47
אם זה בניין גדול (הרבה לקוחות), אתה יכול לפנות לחברת הסלולר הרלוונטית עבורך ולבקש מהם שיתקינו Micro-Cell או פתרון אחר בבניין ...

OFF-RoaD
30-08-17, 16:52
זה לא בניין גדול, ואין לנו חברה ספציפית.
מה זה מיקרו סל? משהו שאני יכול לרכוש עצמאית?

Sent from my SM-N920C using Tapatalk

ירון גל
30-08-17, 16:56
אני חושב שלכל החברות יש מין רוטר קטן שמתחבר לאינרנט ומאפשר קליטה סלולרית בסביבה שלו
הוא מיועד בד"כ לממדי"ם
המכשיר מחולק בדר"כ חינם ע"י החברות (זה אינטרס שלהם שיהיה לך קליטה)
לי היה בזמנו כזה של חברת פרטנר

Tzvika-Pick
30-08-17, 17:47
זה לא בניין גדול, ואין לנו חברה ספציפית.
מה זה מיקרו סל? משהו שאני יכול לרכוש עצמאית?

מיקרו-סל זאת אנטנה סלולרית קטנה, שנראית לצורך הדוגמא כמו ראוטר רגיל של אינטרנט. המיקרו-סל מתחבר בצד אחד לאינטרנט ובצד השני משדר אות סלולרי, ככה שכל המכשירים באזור יכולים להתחבר אליו ואז הקליטה הסלולרית בעצם עוברת דרכו אל האינטרנט ומשם לאן שצריך.

הדרך הכי זולה וטובה להשיג דבר כזה לבקש יפה מחברת הסלולר שלך. בהנחה ואתה לקוח טוב של חברה גדולה (לא של מפעיל וירטואלי) יש לך סיכוי לקבל כזה, במיוחד אם באזור הזה יש עוד בעלי מכשירים באותה הרשת.
פתרון אחר הוא לעשות עקוב אחרי של המספר הנייד למספר נייח בעבודה, ואז בכל פעם שאתה מגיע לעבודה אתה מפעיל את העקוב אחרי וכל השיחות מצלצלות לך בשלוחה הנייחת.

המגברים שמוכרים עצמאית אולי יעבדו, אני לא יודע, אבל הם ידרשו ממך עבודה כי עדיין תצטרך למקם את האנטנה של המקלט במיקום שבו יש קליטה טובה, להעביר כבל עד למתחם המשרדים ושם לשים עוד אנטנה שתפזר את הקליטה לכולם. אפשרי בכלל? אף אחד באוניברסיטה לא יכעס כשיראו אותך עומד על סולם באמצע בית הסטודנט ומעביר כבלים מצד לצד?

אגב יש גם פתרון זול נוסף - ניידות.
פשוט תבדוק למי במתחם יש את הקליטה הכי טובה ותעבור לרשת שלו. זול ופשוט.

אגב 2 - אני מניח ש-wifi טוב האוניברסיטה כן מספקת ואם כן אז אפשר לבדוק גם את השירות הזה של פרטנר:
https://www.partner.co.il/-2/AppsPartner/wifi-calling

נדב42
30-08-17, 20:20
ורק כדי לדגדג... באוניברסיטה הפתוחה, בקומת המרתף, יש מיקרו-סל של סלקום ...

אייל
31-08-17, 02:55
קצת סדר...
יש רפיטרים או מגברים בעיברית. איך זה עובד? מתקינים אנטנה בחוץ שלוקחת סיגנל פנימה דרך כבל, מגבירה אותו ןמשדרת לסלולארים דרך אנטנה. היום יש גם רפיטרים שניצמדים לחלון. פיתרון שמיושם על על ידי חברות הסלולאר. היום, בניגוד לעבר, מדובר על פיתרון בתשלום. בהנחה ואתה לא חברה גדולה או חשכ"ל אז אתה תשלם לא מעט על הפיתרון הזה.

לגבי מיקרו סל, זה עדיין לא פיתרון שקיים בכל החברות ובטח שלא ניתן לחינם ללקוח פרטי בודד.

פרנצ'י
31-08-17, 03:29
מחזק את הסיפור של מיקרו סל, מותקן אצלנו בבית ועובד יופי. לפניו היה סיוט.
לקוח פרטי.

OFF-RoaD
31-08-17, 06:38
תודה על המידע.

האם מיקרו סל של חברה מסוימת יפתור את הבעיה גם עבור אחרות? זה עובד על תדרים סלולריים כלליים או רלוונטי לספק ספציפי?

אייל
31-08-17, 19:57
תודה על המידע.

האם מיקרו סל של חברה מסוימת יפתור את הבעיה גם עבור אחרות? זה עובד על תדרים סלולריים כלליים או רלוונטי לספק ספציפי?

כל חברה עם התדרים שלה.

ברק לוי1
04-09-17, 21:45
אנחנו רדפנו אחרי אורנג׳ במשך כמה חודשים. ביניין רב קומות שבהרבה מהדירות בעיית קליטה.
אורנג׳ מיסמסו אותנו. אין מיקרו/פיקו סל במלאי..אין צפי וכו׳. אחרי 4 חודשים הפעלנו שירות צלצול כפול (מחייג גם בקווי במקביל). פתרון חלקי ומוגבל באיכותו

Sent from my iPhone using Tapatalk

-->