PDA

צפייה בגרסה מלאה : איך התהפכו להן היוצרות - צ'ירוקי לעומת לנדקרוזר

zivo
30-08-17, 19:21
צ'ירוקי מנצח בסעיף הכביש, ומפסיד בסעיף השטח -

http://www.kvishim.co.il/road-tests/%D7%94%D7%A9%D7%95%D7%95%D7%90%D7%94-%D7%98%D7%95%D7%99%D7%95%D7%98%D7%94-%D7%9C%D7%A0%D7%93%D7%A7%D7%A8%D7%95%D7% 96%D7%A8-%D7%92%D7%99%D7%A4-%D7%92%D7%A8%D7%A0%D7%93-%D7%A6%D7%A8%D7%95%D7%A7%D7%99/

איל מ
30-08-17, 19:32
בלי לעורר שדים מרבצם ( כאילו שיש סיכוי כזה), אני חושב שבמצב סטוק, הלנדקרוזר תמיד היה טוב יותר בשטח. אולי אי שם בדגמי הצ'ירוקי זה היה אחרת, אבל מהופעת הגראנד, כולם מגביהים לפני שמתחילים לטייל.

נדב42
30-08-17, 20:12
פעם לצירוקי (וגם לגראנד) היו 2 סרנים חיים, אח"כ אחד, ועכשיו ... לא ...

zivo
30-08-17, 20:31
אתם מרוכזים בשטח, ושם, כמו שנדב אמר, התהליך ברור, ומי שלא עידכן את הרכב, נשאר עם הסרן החי הישן והטוב.
אבל לא פחות מתיע זה הניצחון המוחץ של הצ'ירוקי בכביש :-)

נמרוד
30-08-17, 21:06
מפתיע אותך שמכונית כביש עדיפה על הכביש?

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

IlanHadar
30-08-17, 21:53
זה מבחן שטחי למדי וחבל שיואב לא השקיע יותר.

אין התייחסות למחיר, הג'יפ יקר יותר בכ 80,000 ש"ח.

מי שמשלם על רכב שטח חדש ומוכן להסתפק בצפצפה של מוביל איי, כנראה באמת מורעל שטח. מעיד על עצמי שאם הייתי צריך לבחור בין יכולת שטח לבין מערכות בטיחות מודרניות, כמו שמירת נתיב ובקרת שיוט אדפטיבית הייתי הולך על המאוחר יותר.

גם עניין הפוזה חשוב, מניח שמי ששם 400,000 ש"ח על רכב רוצה שיראו את זה, בטויוטה אין את הניראות הזו.

זה השוואה בין סלון מפואר לצריף, צר לי יואב, מבחן שטחי ורדוד.

מי שרוצה סלון של ג'יפ בעתיד כרכב שטח שיקנה WK2 לימיטד עם קפיצי ברזל ויתחיל לשפר, הגבול הוא עומק הכיס והיכולת להתמודד עם הרשויות הבעיתיות שלנו.

grand
30-08-17, 21:58
רמי גלבוע במבחן דומה השבוע הגיע למנצח אחר, כנראה שהכל עניין של השקפה

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

ishc
30-08-17, 22:28
פעם לצירוקי (וגם לגראנד) היו 2 סרנים חיים, אח"כ אחד, ועכשיו ... לא ...

צ'רוקי וגם גראנד מהדורות עם השני סרנים לא שווים כלום בשטח במצבם המקורי

איל מ
31-08-17, 08:11
וואי וואי. ניסיתי לרמוז את זה בעדינות אבל פחדתי מהתוצאות.
חכה חכה, תיכף תראה מה ילך כאן (-;

ishc
31-08-17, 09:30

אני נהנה לבחוש בקלחת אבל מצפה שתצטרף ;)

נמרוד
31-08-17, 10:37
גם עניין הפוזה חשוב, מניח שמי ששם 400,000 ש"ח על רכב רוצה שיראו את זה, בטויוטה אין את הניראות הזו.
זה השוואה בין סלון מפואר לצריף, צר לי יואב, מבחן שטחי ורדוד.

יואב כותב על רכב, לא על עיצוב פנים.

boaz avrahami
31-08-17, 10:37
מה יש לבחוש?
כולם עגלות סופר

וכמו שנמרוד כתב, עיקר ההבדל הוא בליף סטייל או בערבית מדוברת מקדם הדאווין / שופוני.

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

גיא
31-08-17, 10:47
רמי גלבוע במבחן דומה השבוע הגיע למנצח אחר, כנראה שהכל עניין של השקפה

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

לינק ?

IlanHadar
31-08-17, 11:51
עוד אחד:

http://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-4991979,00.html

עם סיכום, ציטוט מתוך YNET:

"ג'יפ גרנד צ'ירוקי טרייל הוק נראה טוב ומודרני יותר ומציע תא נוסעים וסביבת נהג עדיפים משמעותית עם רשימת אבזור נוחות ובעיקר בטיחות מרשימה. אבל גם יכולת נסיעת כביש עדיפה בהרבה ובמפתיע יש לומר, יתרון בולט על הלנד קרוזר במגרש הביתי - יכולת שטח. כל אלה מעניקים לו ניצחון חד-משמעי במבחן."

כל מבחן כזה יש לו מגבלות, דווקא המבחן ב Ynet די יסודי וכתוב היטב.

נימרוד - שאני קונה רכב עיצוב החוץ, פנים, אבזור, בטיחות זה כן פקטור ברכישה, לא ברור לי מה כתבת...

גיא
31-08-17, 11:56
ניר כותב משהו על נעילת דיפרנציאל אחורית .. חשבתי שאין.

Sent from my iPhone using Tapatalk

ד ו ר ו ן
31-08-17, 12:04
מה, זה לא נכון?
צ׳רוקי ישן, עם צמיגי מקור בגובה מקור יכול בקלות לבלבל ממרחק לא גדול כוולוו סטיישן ישנה..
נמוך ומצליב על מדרכה.

לוולוו יש אפילו סרן אחורי גיבור יותר אם אני זוכר נכון..

grand
31-08-17, 12:10
לינק ?

http://cars.walla.co.il/item/3084698

לא השוואה ישירה, אך מבחן די ממצה.

ישנם אי דיוקים במבחן של יואב, לWK2 יש נעילה אחורית מלאה, למרות שהיא נקראת ELSD, זו נעילה שמתפקדת כלימיטד סליפ בכביש, ובעלת יכולת להנעל 100% באמצעות סלונואיד מבוקר מחשב.

משעשע לקרוא תגובות של אלה שמדברים על רכב ללא שיפורים, ראבאק אתם רצינים? יש מישהו כאן שלא משפר רכב לשטח? כולל לנדקרוזרים?, אפילו יואב בכתבה ממליץ להשקיע 25K בשיפורי שטח.

לטעמי WK2 כבר איבד את היכולת להתמודד עם שטח קשה, למרות מה שרמי גלבוע רשם, אני לא הייתי מעז לעשות את המצלעות איתו.
בהחלט ייתכן שבמצבים מסויימים הטויוטה תתנהג יותר יפה בשטח, אך לא בכל תנאי השטח.
אבל מצד שני... גם את ה WK הקודם השוו ללנד קרוזר, וכיום המציאות מראה מי עובד יותר טוב בשטח, על זה יעידו כמה חברים טובים שהחזיקו את שניהם, מה שאומר שרצוי לערוך מבחן השוואתי בשטח לרכבים שכבר שופרו לשטח.

עם יד על הלב, אם היו נותנים לבחור חינם מה לקחת לסוף שבוע JEEP או לנדקרוזר, למישהו היה ספק?

בקיצור, מלחמות של 20 שנה שתמיד היו אמוציות לכאן ולשם, פעם היה מול לנדרובר ופעם מול טויוטה, ומדי פעם ישנם קטעים משעשעים כמו ההשוואה לדאסטר, אבל JEEP תמיד שם.

נמרוד
31-08-17, 12:16
נימרוד - שאני קונה רכב עיצוב החוץ, פנים, אבזור, בטיחות זה כן פקטור ברכישה, לא ברור לי מה כתבת...

בהחלט פקטור, אפילו מכריע, ככה אני והחברות שלי בוחנות מכוניות. אה, ושכחת גם את עניין הצבע - ברור שהג'יפ האדום מנצח!

אשתו של נמרוד מהמחשב שלו.

:rolleyes:

נדב42
31-08-17, 12:55
אה,

אם ככה אז זה קל :)

116541

דרור ברלי
31-08-17, 13:07
ניר כותב משהו על נעילת דיפרנציאל אחורית .. חשבתי שאין.

ניר צודק.
יש נעילה די מתוחכמת כמו שרמי כתב. היא נכנסת לפעולה ללא התערבות הנהג וכל מי שנהג אי פעם בחייו על רכב עם סרן אחורי נעול מרגיש כשהיא עובדת.

אני לא נכנס לאם המבחן של יואב שטחי או מעולה ומי מהמבחנים - של יואב, של רמי או של ניר הוא המדויק והנכון מכולם.

נהגתי בשניהם. ניסיתי. גרנד צ'רוקי טריילהוק מאוד מרשים למרות שאני חושב שלמעט תוספת הנעילה האחורית וצמיגי ה-AT ''טריילהוק'' זו לא כל-כך הכנה לשטח אלא סתם רמת גימור עם כל מיני השחרות של קנטים ושאר חינטרושים קוסמטיים (יפים מאוד אגב). מקפיצי האוויר אף פעם לא התלהבתי כי הם ירושה לא מוצלחת מהמרצדס ML. הם נפלאים בכביש ובשבילים טובים והם כל כך הרבה יותר טובים ומגהצים ומרסנים מהמתלים הסמרטוטיים של טויוטה.... אבל כשמרימים אותם למעלה עד הסוף הם מתנהגים כמו ארבעה בזנ''טים ולא כמו קפיצים. הם נועדו לאפשר לרכב לחלוף מעל פני מכשול נקודתי ואחר כך שתורידו אותם בחזרה לגובה הנורמלי (כאן אין מה לעשות - מתלי האוויר הטובים ביותר מגיעים מלנדרובר... אוי לבושה...) כמו כל קפיץ אוויר אני מאמין שייעודם העיקרי הוא להתפנצ'ר ולהתקלקל ברגע הלא מתאים.

אגב מערכות בטיחות אקטיביות - זו הצעקה האחרונה בתעשיית הרכב היום, זה הולך והופך לסטנדרט ואין לנו ברירה אלא להתייחס לזה כאל משהו שמוכרח להיות בכל מכונית חדשה. אם כי באופן אישי אני טוען באזני כל מי שלא מכיר את הזוועה הזו מקרוב אבל כן מוכן לשמוע ולהקשיב - למעט קרוז קונטרול אדפטיבי שהוא באמת פיצ'ר חביב ומועיל, כל היתר ובמיוחד תיקוני היגוי אקטיביים - זה מטרד לא קטן שבואו נשים את הקלפים על השולחן בלי להתבייש ובלי להתחנחן ולעשות חשבון לפוליטיקלי-קורקט המזויין - זה פשוט מפריע בנהיגה. מובילאיי זה בכלל משהו נורא שאם הייתי מקבל ברכב שלי, היה זוכה אחרי שתי דקות לטיפול מסור ואוהב עם קאטר.

אבל כל זה מספיק לגרנד טריילהוק בשביל להיות מודרני וטוב יותר מהלנדקרוזר. לנדקרוזר הוא רכב שטח מצוין אבל הוא כבר מיושן ומרגיש ככה וכמקובל במוצרי טויוטה הוא נחות דינמית. בכביש הל''ק מתנהג כמו משאית והפער באמת בלתי נתפס, אבל גם בשטח הוא לא כזה להיט עם המתלים הרכרוכיים והנידנודים הבלתי פוסקים והפלסטיקה הפגיעה והנשרטת מסביב. הוא כל כך מתנדנד ולא מרוסן שאתם עלולים לפוצץ לו פגוש על אבן מזדמנת רק בגלל שהחרטום כל כך מיטלטל מעלה-מטה גם במהירויות של כמעט אפס. רוצים לנצל את הפוטנציאל שלו? שימו עוד 25K לפחות על סט מתלים טוב ומיגונים וצמיגים ועוד כל מיני זנבות כמו שיואב ציין. אחרת תסבלו מהרבה נזקים ועוגמות נפש. ממש כמו בגרנד צ'רוקי שגם אצלו תמיד יש תחושה שהאוטו מבצע באופן מאוד מרשים אבל שלא נולד לחיות בשטח של ממש אלא רק לבקר בו מדי פעם.

בשורה התחתונה ובשקלול כלל התכונות, כשמולו יש כלים כמו לנדקרוזר ופאג'רו - לטעמי גרנד צ'רוקי טריילהוק הוא ה-SUV הטוב ביותר שנמכר בישראל היום. ואם אתם שואלים אותי - את הכסף שלי (אם היה לי) אני הייתי משאיר כמובן בסוכנות של Jeep - אבל לא על גרנד צ'רוקי טריילהוק אלא על מוצר אחר.... :rolleyes:

ezraiz
31-08-17, 13:32
אז לא הבנתי. כן יש לו QD2 או שמא אין לו?
אני משער שיואב מכיר את המערכת והוא מתעקש שאין לו, לטריילהוק.

גיא
31-08-17, 13:59
לאחרונה השאירו לי את ה outback שמותקן עליה מוביל איי ... אני חייב להגיד שאחרי ההתלהבות הראשונית של ׳יא איך הוא מזהה תמרורי מהירות !!׳ התחלתי להרגיש שזה בכוח דוחף אותי להוריד ערנות ... משהו כמו ׳מישהו כבר יצפצץ לי כשאני אתקרב מידי לאוטו ממול. אז אפשר בדוק סמסמים׳ .... בערך.

זה נשמע לי אישית כמו משהו שהוא אחלה לארנק של הבעלים אבל חרא לאיכות הנהיגה.

מעבר להטרדה שבצפצופים הבלתי פוסקים

זאת ההתנסות הראשונה שלי עם מתקן כזה. לפני שנה בספרד שכרתי סמארט עם מערכת מובנית שהיה בעלת כפתור ניטרול.

עם כל מיני חוכמות אדפטיביות לא יצא לי להתנסות.

והצ׳רוקי זוכה אצלי בהליכה. הצבע מדהים.

דרור ברלי
31-08-17, 14:07
גם למובילאיי יש כפתור כיבוי.
אבל המערכת היא ברירת מחדל - הנעת את האוטו והיא חוזרת להציק לך.

אם המערכות הללו היו עומדות בפני עצמן ואתה כנהג יכול להחליט אם להשתמש או לא - ניחא.
אבל אני נגד הדברים האלה כי הם חלק מתוכנית הרבה יותר גדולה להוריד את כולנו מההגה בעוד כך וכך שנים.

נמרוד
31-08-17, 14:08
ואם אתם שואלים אותי - את הכסף שלי (אם היה לי) אני הייתי משאיר כמובן בסוכנות של Jeep - אבל לא על גרנד צ'רוקי טריילהוק אלא על מוצר אחר.... :rolleyes:

+1

המוצר הוא כמובן רנגלר רוביקון. האמת שהייתי מחכה לשנה הבאה וקונה סקרמבלר רוביקון!

אבל זאת הנקודה האמיתית - בואו נפסיק להתיפיף כמו שדרור אומר:

לחברת Jeep יש מוצר אחד אמיתי, יחודי, איכותי - רנגלר. זה קטר המכירות, זה המותג, זה הכל. מסביב הם כבר 15 שנה מנפקים עוד כל מיני מכוניות כביש, מיעוטן די טובות (גראנד צ'רוקי) ורוב האחרות מביכות עד איומות.

זה יותר טוב ממה שלנדרובר עושים. הם מוכרים רק את הנספחים, ואת הדבר עצמו כבר הרגו.

דרור ברלי
31-08-17, 14:23
+1 - לרנגלר רוביקון. האמת שהייתי מחכה לשנה הבאה וקונה סקרמבלר רוביקון.

ונראה לך שהיבואן החדש, שעוד הרבה יותר מהיבואן הקודם, מאמין רק ביוקרה ובלקוחות העשירים ולכן מתעקש למצב את Jeep כמוצר פרימיום יקר - ימכור לך טנדר?... בחיאת.
למה נראה לך שהם העבירו את אולם התצוגה שלהם להרצליה פיתוח?....
הם הרי גם לא מוכנים לשמוע על גיר ידני ולא על קטלוג השיפורים של מופאר וגם את הרוביקון הם דוחפים לך כבר עם ג'נט 18 אינץ' ואם יכלו היו מביאים אותו עם 20 ו-21 אינץ'.
מבחינתם אין כזה דבר ''ג'יפאי''. הם לא ג'יפאים אלא אנשי מכירות ושיווק והם מסתכלים על המותג הזה אחרת מאיתנו. קשה לי לשכוח את איש המכירות שלהם שמסר לי מפתחות של רנגלר והתוודה שהוא בכלל לא אוהב ג'יפים ''כי הם לא מפנקים ומתנהגים חרא על הכביש'' ושהוא בכלל מעדיף מכוניות ספורט יוקרתיות. הבנאדם הזה בכלל לא יודע ולא מבין את המהות של מה שהוא מוכר לאנשים ואנ ימשוכנע שמי שהביא אותו לשם הוא בור בענייני הג'יפים ממש כמוהו. לטעמי הם מפספסים כאן המון אבל למרבה הצער בגלל שאין שם ג'יפאים אמיתיים אז גם אין שם אוזן קשבת. חבל.

אבל זאת הנקודה האמיתית - בואו נפסיק להתיפיף כמו שדרור אומר:

לחברת Jeep יש מוצר אחד אמיתי, יחודי, איכותי - רנגלר. זה קטר המכירות, זה המותג, זה הכל. מסביב הם כבר 15 שנה מנפקים עוד כל מיני מכוניות כביש, מיעוטן די טובות (גראנד צ'רוקי) ורוב האחרות מביכות עד איומות.

זה יותר טוב ממה שלנדרובר עושים. הם מוכרים רק את הנספחים, ואת הדבר עצמו כבר הרגו.

היום, אחרי שיצירות כמו הקומנדר, הפטריוט והקומפאס דור ראשון כבר נקברו קבורת חמור, כל המוצרים של Jeep (למעט הרנגייד 2X4) הם די טובים עד טובים מאוד. זה שכמוך ממש כמוני - יש לנו בעיה לראות את הלוגו Jeep מתנוסס על קרוסאוברים מחופשים מתוצרת פיאט ללא הילוך כוח?... זה סיפור אחר. אבל עם טעמו של הקהל המטומטם שסוגד לקרוסאוברים שהם כלי הרכב הכי מטופשים שיוצרו אי פעם, קצת קשה להתווכח.

גיא
31-08-17, 14:23
גם למובילאיי יש כפתור כיבוי.
אבל המערכת היא ברירת מחדל - הנעת את האוטו והיא חוזרת להציק לך.

איפה הכפתור ???

דרור ברלי
31-08-17, 14:29
העליון באמצע.
לחיצה ארוכה והמנוול כובה. עד ההתנעה הבאה.

קאטר אחי. רק קאטר.

גיא
31-08-17, 14:46
העליון באמצע.
לחיצה ארוכה והמנוול כובה. עד ההתנעה הבאה.

קאטר אחי. רק קאטר.

תודה !!!

אי אפשר קאטר, אבא שילם על זה ממיטב כספו.
בשביל קשישים זה כניראה טוב ..

IlanHadar
31-08-17, 14:48
אז לא הבנתי. כן יש לו QD2 או שמא אין לו?
אני משער שיואב מכיר את המערכת והוא מתעקש שאין לו, לטריילהוק.

ב WK2 ה QD2 קיים רק בדיפ' האחורי, בשונה מה WK שבו היה גם קדימה ואחורה.

הטריילהוק אכן בא עם QD2 מאחור, שזה דיפ' שננעל לחלוטין, ללא התערבות נהג.

גיא - מתג הכיבוי נמצא על היחידה עם התצוגה למעלה, לחיצה ארוכה, הכפתור הכי טוב בצפצפה הזו.

גיא
31-08-17, 14:53
גיא - מתג הכיבוי נמצא על היחידה עם התצוגה למעלה, לחיצה ארוכה, הכפתור הכי טוב בצפצפה הזו.

תודה :)

דרור ברלי
31-08-17, 15:25
אין QD2 מקדימה אבל יש בקרת משיכה מצויינת.
האוטו באמת כייפי ומרשים. עובר דברים קשים בקלילות כמעט מעצבנת - אני לא יודע מאיפה יואב מביא את הטענות.

אבל זה לא הדבר האמיתי.
אין שילדה, מתלים נפרדים גרמניים לכביש עם מהלך מגוחך, המון פלסטיק פגיע מסביב, מתלי האוויר שלא מתפקדים כשהם מתוחים לכל האורך, חתך הצמיגים נמוך, המידה שלהם סטנדרטית (ציפיתי שבטריילהוק יתקינו צמיג גדול יותר. אפילו בקצת). זה נחמד אבל זה לא זה ובטח לא מדבר אליי. אם לא היו קוראים לו Jeep הייתי מתרשם הרבה יותר.

אבל העולם משתנה ואיתו גם הג'יפים.
לנדרובר כבר נפלו חלל. חלק מהיפנים גם כן.
Jeep לדעתי גם בדרך לשם. כרגע הרנגלר הוא מוצר הדגל שלהם שעושה עבורם את הכסף הגדול אבל הוא חזק על הכוונת של כל מיני ירוקים וכל סיפור הנהיגה האוטונומית המזוין שיהרוג את כל עולם הרכב כפי שאנחנו מכירים אותו - ממש לא מבשרים טובות. ולכן אני לא אתפלא אם מתישהו הם יהרגו אפילו את הרנגלר בשם הפוליטיקלי-קורקט.

אני מהמר שטויוטה כנראה יישארו האחרונים שייצרו רכבי שטח אמיתיים.

גיא
31-08-17, 15:31
אפילו לדאסטר החדש שמו גאנטיפ 17 ...

איל מ
31-08-17, 15:42
http://cars.walla.co.il/item/3084698

משעשע לקרוא תגובות של אלה שמדברים על רכב ללא שיפורים, ראבאק אתם רצינים? יש מישהו כאן שלא משפר רכב לשטח? כולל לנדקרוזרים?, אפילו יואב בכתבה ממליץ להשקיע 25K בשיפורי שטח.

תתפלא אבל כן.
היום אני גם יודע שההנחה, בזמנו, שלי שקניית דיסקברי עם שני סרנים חיים היא לכאורה, משתלמת כי הוא בסיס יותר טוב לשיפורים, היא לא רלוונטית כי הטיולים שאני עושה לא דורשים אף שיפור. וכך גם99 ממסלולי הטיול הנפוצים.
אני מניח שהמצב בלנקרוזר זהה.

ש01
31-08-17, 16:03
אין QD2 מקדימה אבל יש בקרת משיכה מצויינת.

אני מהמר שטויוטה כנראה יישארו האחרונים שייצרו רכבי שטח אמיתיים.

בכל זאת צריך לספק לדע"ש רכבים.....

(אבל מספרים לי שגם הם כבר לא...)

ד ו ר ו ן
31-08-17, 17:40
אתם באמת חושבים שהטריילהוק יפה?

אוטו מכוער.

איך לקחו רכב שטח קלאסי כמו הצרוקי והפכו אותו למשהו לא ברור על סף פרייבט שעבר מעשה מגונה.

גיא
31-08-17, 17:41
נורא יפה.
בעיקר האדום עם השאקלים השחורים

boaz avrahami
31-08-17, 19:41
משעשע
שוק הג׳יפים האמיתיים הוא פרומיל בקושי משוק הרכב העולמי.
תראו מה קרה ליצרניות שהתבססו על דגמי שטח מסוקסים.
גם בג׳יפ עצמם כל הנושא של שטח אמיתי נועד לצורך מיצוב התדמית והגבריות של מי שבסוף קונה עגלת סופר ציבעונית או אופניים או מזוודה עם המותג הנכון.

בשורה התחתונה אלו לא רכבי שטח גם אם יאנסו אותם עם מלאן כסף בשיפורים.
בנוגע לאבותיהם המהודרים ששם לפחות היה בסיס לשיפורים פה מדובר ברכב כביש עם אפשרות קלה לשבילים ושטח וזה גם מה שמחפש השוק העיקרי של הדגם הזה.
עבורי זה אפילו לא ברשימת החלומות שאמתין שיזדקנו.

Jeep GC ZJ 3.5 IR
Honda 300EX

ד ו ר ו ן
31-08-17, 19:50
בועז,
אומרים שדגם הרנגלר החדש די הוציא אותם מהבוץ.

גיא
31-08-17, 19:59
ובנתיים ... ספרתי היום 11 רנגלרים חתיכים ... בכולן נהגה בחורה ;)

boaz avrahami
31-08-17, 21:54
בועז,
אומרים שדגם הרנגלר החדש די הוציא אותם מהבוץ.

את מי הרנגלר הוציא מהבוץ?

את קריזלר שמכרו לפיאט?
או את פיאט שמוכרים עכשיו לסינים?

קצת פרופורציות, העולם האמיתי זה לא רנגלר ואפילו לא ג׳יפ

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

asafk
31-08-17, 22:09
אני במקום מסויים מבין את השורה התחתונה של יואב.
קח גראנד וקח לנדקרוזר לשטח. כל שטח. עם הגראנד מרגישים שצריך להיזהר על האוטו. המפרט מאוד מרשים ועל הנייר הוא טוב יותר וגם בידיים של נהג מרוכז ממוקד ומקצועי תוכל להגיע איתו רחוק יותר בשטח אבל בזהירות. עם הטויוטה לעומת זאת- למרות המתלים המתנדנדים והחיסרון אולי באמצעי עזר מהחלל- יש תחושה בשטח שאפשר לסוע בלי לחשוש. פשוט סע. שים את הגלגלים במקומות הנכונים ויהיה בסדר.
התחושה הזו היא משהו שאין באף דף נתונים של אף רכב, הלנדקרוזר אמנם מיושן. גמלוני. מגושם. רכב מסחרי. וזה בדיוק מה שנותן לך תחושת ביטחון בשטח.
ונדמה לי שאם צריך לשים את האצבע על מה הופך רכב לרכב שטח זה זה.

אסף.

zivo
31-08-17, 23:43
התחושה הזו היא משהו שאין באף דף נתונים של אף רכב, הלנדקרוזר אמנם מיושן. גמלוני. מגושם. רכב מסחרי. וזה בדיוק מה שנותן לך תחושת ביטחון בשטח.

אסף.
בשביל זה מספיק טרופר 2003 ב 20-30K ש"ח , לא צריך לקחת משכנתא :-)

wonderd
01-09-17, 08:23

מחזיק גראנד WK2 כבר שנה, אוהב אותו ומרשה לבעלי לנדקרוזרים להסתכל עליי ברמזורים.. יחד עם זאת לא חולם לרדת איתו לשטח ובשביל זה יש לי טרופר.. ;)

ד ו ר ו ן
01-09-17, 09:08

אני חושב שאסף התכוון לתחושה שנותן לך רכב שטח מטיפוס מסויים, לא מותג מסויים.

zivo
01-09-17, 09:17
אני חושב שאסף התכוון לתחושה שנותן לך רכב שטח מטיפוס מסויים, לא מותג מסויים.
גם אני :-)

דרור ברלי
02-09-17, 01:41
אני במקום מסויים מבין את השורה התחתונה של יואב.
קח גראנד וקח לנדקרוזר לשטח. כל שטח. עם הגראנד מרגישים שצריך להיזהר על האוטו. המפרט מאוד מרשים ועל הנייר הוא טוב יותר וגם בידיים של נהג מרוכז ממוקד ומקצועי תוכל להגיע איתו רחוק יותר בשטח אבל בזהירות. עם הטויוטה לעומת זאת- למרות המתלים המתנדנדים והחיסרון אולי באמצעי עזר מהחלל- יש תחושה בשטח שאפשר לסוע בלי לחשוש. פשוט סע. שים את הגלגלים במקומות הנכונים ויהיה בסדר.

אסף.

גם עם לנדקרוזר מוטב להיזהר לא לגרד ולנפץ כל מיני פלסטיקים. לא חסרות בו טעויות ואני חושב שגם הוא נותן את מה שהוא יודע לתת רק בידיים הנכונות של נהג מרוכז וממוקד ומקצועי. זיו צודק לחלוטין - אם תשים את הגלגלים במקומות הנכונים אז הכל יהיה בסדר גם עם טראנו או טרופר סטנדרטיים בני 15 ב-20K. למעשה נראה לי שיש רק רכב שטח אחד בעולם שבאמת לא מתרגש מנהג לא מקצועי ולא מרוכז - וזה ההאמר הצבאי....

אני משוכנע שגם יואב נופל כאן למלכודת הדבש של לוגו היצרן. הלנדקרוזר ללא ספק רכב שטח מצויין וראוי אבל נראה לי שאם לא היו קוראים לו טויוטה ההתייחסות אליו היתה הרבה יותר עניינית ופחות מושפעת מכל מיני תחושות בטן וסיפורי מעשיות וגם לא היה מתפתח סביבו אפקט עגל הזהב שעשו ממנו.

-->